Skoči na vsebino

Varanje


Volk K.L.

Recommended Posts

Volk K.L. sprasujes: "...kje pa je potem tako opevana brezpogojna ljubezen?"

 

Moje mnenje je, da je neka ljubezen brezpogojna v primeru, da pri tem, ko nekoga ljubis ne postavljas pogojev... kaksen mora ta nekdo biti, kaksnega si predstavljas, kajti, ko si nekoga predstavljas, da mora biti tak in tak, mu (morda podzavestno) postavljas pogoje... Ce ni pogojev, ga sprejmes takega kot je! V tem primeru, ga imas rad, cetudi sexsa z drugimi ne samo s tabo oziroma tudi ce sexsa samo z drugimi in nic s tabo :-) , rad ga imas tudi v primeru, ko te vara, ko ti prikriva, ko ti laze, ko... ker je to on (ona)... tak(a) kot si ga (jo) spoznal v prvih trenutkih vajinega srecanja...

 

Po drugi strani pa je brezpogojna ljubezen tista, pri kateri sam dajes in nic ne pricakujes... iz tega tudi izhaja dejstvo, da, ce nic ne pricakujes tudi nisi od (svojih pricakovanj) do drugega odvisen... in ce nisi odvisen, te nihce ne more prevarati, ker ne pricakujes zvestobe...

 

In koncno... kaj je zvestoba? Za vsakega posameznika pomeni nekaj drugega, prav tako pomeni v razlicnih civilizacijah razlicno. Vsekakor pa je izraz, beseda, s katero postavljamo pogoje... pogoje, ki nam jih je vcepila druzba, cerkev, civilizacija...

 

Najpomembneje je, da si "zvest" sebi, da se iz vsake situacije (ki ti jo zivljenje prinese) naucis in skusas izlociti tisto, zaradi cesar si lekcijo prejel, da se zaradi stvari (pozitivnih in negativnih) ne obremenjujes. Kajti tisto kar je storjeno, je preteklost, tisto, kar se ni storjeno je prihodnost... zivimo pa ta trenutek in TA TRENUTEK JE TRENUTEK ZIVLJENJA (tudi v primeru, ko je v nas zalost... kajti zalost, veselje, sreca, trpljenje... vse to so samo neka spreminjajoca se custva, na katere lahko vpliva ze vreme... zakaj bi se torej obremenjevali z necim, za kar smo gotovi, da se bo prav kmalu spremenilo, pa ce si to zelimo ali pa ne?)

 

Tjazy, tole bi jaz se dodala k tvojemu razmisljanju...

 

misti

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Senca.. Se nekaj... Pravis zakaj potem obcudujemo drugega? Zato ker v sebi nimamo svojega centra. Zato ker ne zmoremo obcudovati SEBE! Drugi nam daje center! Drugi nam da obcutek, da SMO, ker se zaznavamo po pricevanju drugih. Ce o nas misli nekdo slabo.. pac misli slabo.. ni panike, ce pa o nas misli slabo tisti v katerega verjamemo, nas prizadene.. ker je prizadet nas center. Ti se nujno pocutis malo slabse, kadar nekdo zali tvojega partnerja, pa ne ker ga ljubis.. zdi se ze tako.. ampak ker nekdo zali tvoj center. Ko imas v sebi svoj center, ko spoznas svoje Bitje, svojega BUDO, SEBE, BOGA (kar hoces) potem je tvoja sreca neodvisna od drugega.. nobene navezanosti ni vec in takrat lahko tece ljubezen.. drugace ne more. Ko spoznas svoj center.. lahko spoznas tudi drugega.. ker ti ga ni vec potrebno spoznati.. Nobene potrebe ni.. saj potem v bistvu spoznas ENO z vsem.. Vsemi drugimi, pticki, drevesom, zemljo, vso eksistenco?

In kako bos potem se jedel meso? Kako bos se verjel v religijo (medvedka)? Kako bos ravnodusen, do "sovraznika"? Kako bos seksal iz strasti? Nobene potrebe ni vec.. nobene odvisnosti ni vec, nobene navezanosti.

Veckrat se dogaja, da imamo zeljo, koga objeti.. izkazati ljubezen.. bla bla... to je samo zato, ker nimamo svojega centra.. samo zato, ker iscemo sebe. Takrat ko se ti to zgodi.. se analiziraj najbolj v globino in bos presenecena zakaj to delas.. Niti najmanj zato, ker ljubis drugega.. ampak ker isces SEBE. Samo iti moras v globino.. mimo misli.. mimo custev.. ker misli in cutva so na povrsju.. ce ne gres nizje.. si se vedno na povrsju. Pojdi nekoc v globino.. v neznano in ugotovila bos, zakaj drugega obcudujes.

 

In zakaj obcudujes enega? Zato da si bolj moralna. Morala je pa stvar vojakov, politikov, religij, druzbe=(mrtvi posamezniki, ki blebetajo). Ne more biti religiozni clovek moralen.. to ni mogoce. To je paradoks na kubik. Ce se nekdo zaveda, da je moralen, ce pazi, da bo izpadel moralen, je to samo zato, ker je v sebi nemorelen.. njegova navlaka je polna nemorale.. zato ve, da je moralen.. pozna razlike.. popolnoma jasno mu je. Svobodno religiozen clovek, ne pozna morale.. to ni mogoce.. In druzba zeli biti moralna.. eticna.. kar zajema, da seksas samo z enim partnerjem.. ampka clovek, ki ve da je moralen, ne more seksati samo z enim partnerjem, vedno so zelje po drugih, SEBI.. vedno. Sicer lahko.. ampak to je iz strahu in seka ven nikje drugje.

Nedko, ki "vara" (ta beseda je zelo cudna) vedno isce potrditev sebe.. vedno isce SEBE. Ni drugega motiva.. Ce mu je prepovedano.. pomeni, da ga drugi nadzoruje.., ce je nekdo nadzorovan potem ve, da ni nasel sebe.. ON je tisti, ki ga nadzoruje... od kogar je nadzorovan.

Torej ce jaz varam.. iscem sebe.. potem JAZ nisem vec JAZ, ne moram biti.. moj center je drugi.. on je sodnik, ali sem JAZ dober ali slab. V njega verjemem.. on je moj center. Ce verjamem vase.. lahko varam.. svobodno.. samo potem pa ni vec potrebe.. popolnoma idiotsko bi bilo varati, takrat ko verjamem vase. Ko pa verjamem v partnerja.. potem je nujno potreba po drugih (SEBI).., ce ni sekundrani, ponizni, moralni EGO premocan.. Ce pa to je, kar je prisotno v vseh religijah.. vse religije so samo nakupicen sekundarni, ponizni, morlani, idiotski EGO.. je nemogoce biti religiozen, ker samo svoboden clovek, je lahko religiozen.. Nemogoce je kristjanu biti religiozen.. ze to, da je kristjan spodbije njegovo religioznost.

Da pa se jaz zavedam SEBE oziroma, ne SEBE.. ampak JAZA, da se zavedam JAZA.. je nujno, da je moj center drugje, da moj JAZ pripada nekomu drugemu, da me drugi ocenjujejo. Ne mogoce, se je zavedati svojega JAZA, kadar je centar v nas. Da TI, JAZ, ON obstaja se lahko zavedamo samo takrat, ko moj JAZ pripada drugemu. Ko sem v globokem suzenjstvu.

Torej obcudujes enega.. vsaj intimno, zato ker si suzenj NJEMU.. ker si navezan..

KO ne pripadas vec njemu.. enemu.. ampak ko vsak pripada SEBI.. ko najde SEBE.. si koncno SAM.. Uhhh! Koncno! IN ko si SAM! je nemogoce biti SAM, to je popolnima nemogoce.. Samo ko si SAM, ne mores biti vec osamljen, samo ko si NAJDEN, ne mores vec biti osamljen. Potem si nujno ENO z vso eksistenco. Potem je ENOST, potem je med partnerjema harmonija. ENOST.. LJUBEZEN JE. In nemogoce je ljubiti.. Ljubezen lahko tece, ko ni nobenih pogojev.

Potem je konec s suzenjstvom.. konec z religijami, konec z varanjem, konec s pobijanjem, vojnami, prenaseljenostjo, lahkoto, HIVom.. politiko.. mejami, moralo.. z vsem tem idiotizmom bo konec. Ne pravim, da bo svet v kaosu.. svet bo najlepsi tempelj.. nobena cerkev ne bo potrebna, nobeni moseji, nobeno varnaje, NIC. Tako kot lahko vesolje biva v harmoniji, ker je naslo SEBE, tako bo clovek bival v harmoniji s SABO.. in nujno bo svet v harmoniji s SABO..

VEM, da tako nekoc bo.. nokoc BO.

 

Tamara... Ce se dva ljubita se ujno sovrazita.. JA.. ce jaz ljubim tebe, te tudi sovrazim, drugace ne morem vedeti, da te ljubim.

Vedno kadar obstaja neka aktivnost.. se krepi neaktivnost. Ce jaz ljubim tebe (aktivnost), se krepi neaktivnost.. (sovrastvo) Ko te ljubim, ima vedno vec moci moje sovrastvo. In ko prevaga sovrastvo je na povrsju sovrastvo.. Partnerja se vedno ljubita ali sovrazita.. to so dve skrajnosti.. in EGO je vedno skrajnost. Navdusenje.. je skrajnost, slepilo, in je docela produkt EGOTA. Isto velja za ljubosumje, itd... in za vse zelje. Zelja kot zelja.. ni nic drugega kot navelicanje UMA in hoce nekaj novega.. Ko otrok nekaj zeli.. igraco.. in ce jo takoj dobi.. bo to velika skoda, ker bo ze takoj naslednjic, ko bo v trgovini zelel neklaj drugega.. Otrok UCI nas, da bi razumeli ZELJO.. mi pa na ta nacin, da otroku izpolnimo zeljo izkazujemo njemu ljubezen. Si predstavljate ta idiotizem? In toliko sovrazimo otroka, da mu potem uspemo kdaj izustit.. ko je recimo "poreden". "Kupil sem ti to, kar si zelel, ti pa si tako poreden?" Kot, da si naredil kaksno dobro delo????!!! Ravno tako se slisi. Lahko, da bo otrok priden, predno dobi tisto stvar.. ampak nikoli po tem.. Le zakaj?

To velja tudi za zeljo po drugem. Seksas lahko z njim, ko si ga ne zelis vec.. Dobis lahko nekaj, takrat, ko si ne zelis vec. Takrat ti ne bo nic skodilo in nihce ne bo jezen. Takrat ne mores izkoriscati.

 

Ko se otrok rodi.. smo tako nestrpni do ljubezni, ker je v sebi nimamo, da ga zacnemo uciti ljubezni. Ne moremo pocakati, da on sam povedal, da nas ljubi.. to mu nekako zapovemo. Jaz sem tvoja mama.. ljubi me.. tisto je tvoj oce.. moras ga ljubiti.. ker te mi ljubimo. To je babica, dedek, brat, sestra.. bla, bla.. vse nas moras ljubiti. In to je lahko delo, ker otrok je dojemljiv.. ampak nekoc, ko nekaj naredi "narobe" se "nanj" jezimo (vsaj tako je videti) in takrat nas ne ljubi.. in izrazi svoje sovrastvo.. in ko otrok ocetu ali mami rece nekaj nazaj.. mu takoj potlacimo to sovrastvo.. In ga spet spomnimo, da nas mora ljubiti.. in sicer rece, da nas ljubi.. ali pa je tiho.. v resnici pa nas vedno bolj sovrazi. Tako pride v njega potlaceno sovrastvo, zaradi nasega potlacenega sovrastva, ki smo ga prejeli v otrostvu. Zato tako zelimo ljubiti druge.. ampak clovek, ki ni sel skozi ociscevalno meditacijo, ne bo mogel ljubiti, ker ne ve kdo je ON, preko drugega centra se identificira, kot sem ze opisal.

Ce ve da ljubi.. nujno to ve zato, ker sovrazi.. in to je isto. Boj se tistega, ki te ljubi, ker slej ko prej te bo sovrazil. Boj se tistega, ki ti daje prepovedi.. in to so v prvi vrsti VSE RELIGIJE.. to varanje pa je docela produkt religij.

Ce se jaz jezim na partnerja.. kaj je potrebno storiti? Partner mora zbezati stran.. samo potem sem jaz se bolj jezen.. in ko ga ni vec.. sem se vedno jezen? Zakaj? Torej nisem jezen na partnerja. Ker ce pride cez nekaj casa, nisem spet jezen.. pomiril sem se....

Ce te partner prevara.. je nekdo lahko jezen? Zakaj? Saj ni prevaral partnerja, to je popolnoma nemogoce, prevaral je SEBE.. Ampak zakaj je jezen partner. Ker ima koncno razlog, da lahko postane spet za trenutek zival. Ker je v sebi zival, ker je v sebi sovrazen, ker je on sovrastvo.. niti malo zato, ker bi ljubil partnerja. Ker je v sebi nemoralen, to ve tako, da je videti moralen.. ker koncno.. najde nekaj, da lahko izrazi sebe.. svoje potlaceno sovrastvo, ki je se v njem.

Potem je lahko jezen.. potem to lahko izraza, ima razlog, ker ta razlog je dovolj velik, da bo druzba sprejela njegovo jezo. Sicer ne.. sicer mora paziti na svojo moralo. Ce gre samo za sum varanja, se en jezi toliko.. potem tlaci, ceprav bi tudi sum bil dovolj zanj.. problem je v tem, ker za druzbo ni dovolj veliko opravicilo.

Zato so vsake toliko casa vojne. Da nekateri lahko postanejo koncno enkrat, tisto kar so.. to je veliko sproscanje energij.. Vojna je dovolj velik razlog, da lahko ubijas! Je moralno, ni ti treba paziti.. lahko posiljujes, ubijas.. in se heroj si. Kot posameznk v casu "mira" NE. Potem ne.. potem bos zaprt. Ko se vojna konca, so tisti ljudje, ki so se prej pobijali med seboj spet vljudni. Vljudnost je fasada, je nekaj, kar pocnes, zato, da si moralen, sicer ni nobene potrebe po vljudnosti, ker ce si vljuden, si nujno ne vljuden.. Ko sezavedas svoje ljudnosti, se krepi nevljudnost.. ko se dovolj okrepi, bo spet vojna. Sproscanje. Kako dolgo se? Dokler ne stopimo iz kroga.. lahko je v sekundi!

 

In tisti, ki je varal, takrat najbolj potrebuje partnerjevo ljubezen.. Nikoli bolj, kot takrat, takrat je najbolj ranjiv, najbolj stopljen, najbolj razocaran, ker ni nasel tistega, kar je iskal.

Pozabite takrat za trenutek nase... in mu dajte ljubezen..!!!! cudezno se bosta preobrazila.. ker to je nekaj kar UM ne bo znal kar tako predelati. Je iznad logike, UM pa je logicen, je iznad EGOja.. lahko odpadejo ogromna skladisca navlake. (EGOta). To je priloznost.., ki jo je skoda zamuditi.. morda bo naslednja sele ob SMRTI! Ce zamudis se SMRT.. si spet v rojstvu.. ampak nezavednem rojstvu, kar je problem. Spet zacetek! ali nadaljevanje..

 

 

Potem pa sem rekel, Tamara...

---------------------------------------------

Ker ce ljubezen JE.. se ne more koncati. To ni mogoce. Ce TI postanes ljubezen.. ne mores kar potem biti sovrastvo.

---------------------------------------------

 

Ce nekoc odvrzes to sovarstvo.. mogoce tudi ob tej priloznosti, ko si prevaran.. ker situacija je ravno pravsnja.. je iznad UMA.. Ne mores vec biti SOVARSTVO. Takrat si le LJUBEZEN. Ne ljubis.. ker ce ljubis, to poces zato, ker se zavedas svojega sovrastva.. Si LJUBEZEN.. To je mozno ko spoznas SEBE! Ko nisi vec suzenj. Druzina, partnerstvo je lahko najlepse, kar se ti zgodi, ali pa najglobje suzenjstvo.

 

In ce to poves partnerju se bo ustrasil, da ga ne ljubimo vec, ne bo razumel.. besen bo.. Spet bo nasel razlog, ki je dovolj velik, za druzbo.. spet lahko postane zival..

 

Nihce nas ne more prevarati, razen samih SEBE, zato cutimo, da nas vara drugi, da je drugi odgovoren.. zato vedno menjamo, menjamo zeno, moza, avto, sluzbo, stanovanje, vero, boga.. VSE! Ko zamenjas imas nekaj casa spet obcutek, da si v ljubezni, ampak prej ali slej spet spoznas laznost... Se vedno ni SEBE! Se vedno te ni! Center je drugje. Celo v psu ali macku, ali avtomobilu.

Potem, ko spoznamo laznost ljubezni, so dve poti, da odvrzemo laznost.. in postanemo resnicna ljubezen, ali pa da menjamo partnerja... in spet en krog..

Ce se bojimo smrti, se bomo bali tudi ljubezni, ker v smrti umre samo telo.. um gre dalje, EGO gre dalje,.. zato smrt, ce jo zgresis, ni globoka. Je zelo na povrsju.

In se ce bojis smrti, kako bos vstopil v ljubezen, kako bos dovolil, da umre EGO, da umre UM? Ko to dvoje umre, ni vec varanja SEBE, kar je edino varanje. Strah pred smrtjo, je strah pred ljubeznijo in strah pred ljubeznijo je strah pred meditacijo. Torej zacnes na koncu, da odvezes zanko. Meditacija.. za zacetek ociscevalna. To je najglobje.. potem uspes priti do ljubezni.. in nato lahko koncno UMRES, ker te ni strah. Potem je SMRT prehod dimenzije, drugace je samo povrsinsko menjanje telesa. Prava SMRT se ne more dogajati v nezavednem stanju.

 

Bolj sovrazno od sovrastva pa je navezanost.. Zaradi navezanosti nastene suzenjstvo, zrtev. Sovrastvo je boljse.. je vsaj dejstvo, lahko nekoc postane ljubezen.. navezanost pa ne more. Navezanost je posedovalnost.. je pogojevanje.

 

Ce si ljubezen.. potem se lahko drugemu predas.. popolno, je popolno zaupanje, pomemben je on, ne mi.. ker samo tako, da je pomemben ON, smo lahko pomembni MI. To je vedno brez-pogojna predaja, kajti ce je prisoten en samcat pogoj, potem ni mozna predaja, potem je drugi sredstvo, predmed za izrabljanje, potesitev, zadovoljitev.

 

Ljubezen je osnovna hrana, da zivis, in ce ni ljubezni, je dober tudi nadomestek. Za nekaj casa bo deloval. Zato je toliko pesmi, toliko verzov, toliko prispodob, da bi lahko obcutili ljubezen, ne da bi bili ljubezen.

 

Vedeti vse to, pa ni dovolj.

 

Oprostite spet, za dolzino... :-)) To je bila zame taka lusna meditacija.. ne glede na vase mnenje..

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Senca... oprosti.. za brez-predmetnost. Hotel sem povedati, kar si povedala. Da je zame in se koga drugega stavek brez-predmeten.

In JA Senca.. spet bom zaupal prijatelju, ce me je izdal. Saj ni izdal mene.. sebe je. Mene ne more, ga ni v meni. Ima svoje probleme, in zaradi njih blebeta in izdaja.

In ne morem si zamisliti nekaj res velikega? Kaj bi to bilo? Kaj lahko izda o meni?

 

Ko si, ne da bi vrednotil, resnicno SI! NAJDEN!

 

Glede pravil igre.. ki jih sprejmes. Ce so pravila igre, potem so zato, ker ne sprejems SEBE, samo ce se sprejemas, se nujno ne sprejemas.. tako da so pravila zato, ker tebe ni. Ne ves zase.. Tvoj center je v drugem, tvoja sreca je odvisna od njega.. zato mu das pravila.

Ejj.. ampak to je nevarno, ta drugi se vedno lahko premisli, nikoli ne mores biti gotova, to je globoko suzenjstvo.

In ce bi jaz sprejel ta pravila, pogoje, bi jih samo zato, ker ne vem, da obstajam. Moj center je drugje.. ni v meni.. in odvisen sem od recimo tebe. Ce pa je moj center drugje.. je pa drugje.. razumes? Drugje. Kadar-koli je lahko kjer-koli. Nujno je prisotna moznost varanja, kadarkoli so pravila..

Pogoj je vedno merilo, da je drugi sredstvo. Potem je to intimno izjkoriscanje dveh.. ljubita, sovrazita.. ljubita, sovrazita.. varata.. sovrazita.. ljubita, posedujeta, ekstremi se menjajo.

 

Ja rozica ima taksne pogoje, da cveti! (vodo, svetlobo.. zemljo)

Jaz pa tudi.. rabim samo vodo, svetlobo, hrano in prostor.. nic drugega, nobenih pogojev, nobenih pravil igre! Potem lahko cveti moja ljubezen.

Ce ti rozo omejis.. jo pribijes na zid, da lahko raste samo v tisto smer, kot ti zelis, bo zelo nesrecna.. to bo pocasno ubijanje, kar pocnemo sedaj v nasih partnerstvih.

 

Ne pravim, da si zasluzi odpuscanja.. tega nisem rekel, ce sem, sem se zmotil. Ce odpustis, potem najprej zameris.. najprej se jezen.. potem odpustis... vedno je prisotno nasprotje, ki se krepi. Jaz pravim, da ni potrebno biti jezen.. ni potrebno vrednotiti tega dejanja.. ker to je znak, da clovek isce SEBE.. Potrebno je globoko razumevanje in ljubezen. Nikoli je ne potrebuje bolj, kot takrat, in ravno takrat je dobi najmanj. Oziroma nic! Manj kot NIC!

 

Pravis... "No, zato, ker ne počne samo sebi, ampak nama, najini vezi, v kateri sem tudi jaz, kajne?"

 

Ti vidis tako.. jaz ne vidim tako. Jaz ne vidim, da kaj pocne meni.. Kaj pocne meni? Dva "ki se ljubita" ce tako recem, da bo lazje.. Imata VEZ!

To je res.. JE VEZ! Ampak ni "najina vez" Kako bo VEZ najina?

JE SAMO VEZ!

Vsaka bilka je vez z vso eksistenco.. Vsak clovek je vsez z vsakim clovekom.

In ti ljubis partnerja bolj kot mene..? Normalno, bi rekel cel svet v en glas.. kajne? Ampak jaz pa sem lahko prizadet!.. uzaljen sem.. Saj je med nama enaka vez, kot med vama.. Ali ni? In rekla bos.. Tjazy.. tvoj problem, ce si uzaljen.. jaz ljubim njega.. Vsi pa smo ENO.. ?!?!? Nekaj je hudo narobe... Le kaj?

To, da se ljubi EGO.. ne MI. Ko se ljubi EGO.. je dizaster.. ce je EGO dovolj ponizen.. dovolj mocan bo delovalo.. Lahko imas trenutek umiranja na zemlji, zivljenja pa ni prav veliko v tem.

 

Nemogoce je biti religiozen.. v tem primeru.

 

Misti... res zelo lepo si zapisal to.. se popolnoma strinam..

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Misti:

Volk K.L. sprasujes: "...kje pa je potem tako opevana brezpogojna ljubezen?"

Jaz se strinjam s tem vprašanjem, vendar tega nisem jaz napisal x;)x. Mal poglej nazaj Misti x:px.

Drugače pa opažam, da se krešejo mnenja, men je skor PC zgoru od tolikšnega trenja x:Dx.

Ja sam ka mali pao s lipe
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://www.astrologija.org/forum/html/emoticons/stari/icon_smile_sleepy.gifhttp://www.astrologija.org/forum/html/emoticons/stari/icon_smile_sleepy.gifhttp://www.astrologija.org/forum/html/emoticons/stari/icon_smile_sleepy.gifhttp://www.astrologija.org/forum/html/emoticons/stari/icon_smile_sleepy.gifhttp://www.astrologija.org/forum/html/emoticons/stari/icon_smile_sleepy.gif

 

___________________________________________________________________________

Andrejhttp://www.astrologija.org/forum/html/emoticons/stari/icon_smile.gif

 

>>> čudeži se dogajajo vsak dan http://www.astrologija.org/forum/html/emoticons/stari/icon_smile_wink.gif <<<

bE chttp://www.astrologija.org/forum/html/emoticons/stari/icon_smile_cool.gifhttp://www.astrologija.org/forum/html/emoticons/stari/icon_smile_cool.gifl

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kolega je enkrat prevaral svoje dekle.(bilo je na zabavi...)

Vprašal sem ga kako je mogel?

Odgovoril mi je, da ga je zaneslo zaradi pijače in okoliščin.

ˇˇŠel sem z drugo spat, pa nisem dobil nič drugega, kot pa samo drugo osebo.ˇˇ

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

dobro vprašanje..KAJ SPLOH JE VARANJE?? že sam motiv varanja je zelo subjektiven. lahko da je za nekoga varanje že sama misel na drugo osebo, morda dotik, poljub.. pri meni je tak: dokler ne veš, ne boli. ko pa izveš, pa je dobro tudi izvedet razlog, zakaj ti je povedal.

 

sicer pa..vsak človek ima svoje življenje. je neodvisen. individualec. varaš lahko samo sebe in nikogar drugega.

 

lp, gioia sw

 

The choice is yours, but I only ask once.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se strinjam s Pokowcem. Če je alkohol tako močno omamno sredstvo ja kako se pa potem ne zgodi, da bi kdaj moški varal svojo partnerko (ali obratno) z istospolno osebo? Ooo a tok pijan pa spet ni, da nebi vedel kakšnega spola je:)? Hja ravno zato, ker se zaveda kaj in s kom to dela.

 

Vse se ujema

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pokovc, Senca absolutno se strinjam. Sej ženskam popustijo zavore in se ne znajo več kontrolirat če je moški tle zraven in obratno.

Men se je pa zadnjič primer naredu, da se je iz para s katerim sva si najbolj dobra, to sta prjatla od mojega že od prej, začela ona neprimerno obnašat do mojega. Pa sta poročena pa otroka imata, skratka mal vinčeka preveč pa je kontrola popustila. Spogledovanje, pa kr hrano je na pol dajala in njemu na krožnik. Pa tist bebast smeh zraven.

Men se je trapast zdelo. Mam kontrolo nad sabo ko ga kej spijem, oz. mogoče v tem smislu mi mal spusti, da lahk ktermu kej preveč povem kaj si o njem mislim. Se pravi da alkohol sprosti ljudi, pa pokažejo kaj si dejansko želijo. Njemu - možu; je mogl pa res full smotan bit.

Ni idealnega sveta. Ni idealnih ljudi. Ni idealnih prijateljev. Nič ni idealno. Kaj ti nuca nov kostim, če je trash v njem.

No te ljudi bom mela zdej na distanci. Zraven sta bla še dva moja prijatla (par). Pa mene sramotil noben ne bo pred normalno obnašljivimi ljudmi, s kakimi da se jaz družim. Kao pol ko boste pa vi šli se bomo pa mi 4-je kr posexal med sabo.

mushi

Mushi
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ah ja pa še tole glede varanja. Oziroma odpuščanja, nadaljevanja veze..

Seveda si želim da bi IZVEDELA če bi do tega prišlo, da ne živim v nevednosti, temi kaj se okrog mene dogaja.

Seveda pa zdej pa tisto.. glede reakcije. Jst ne vem če bi odpustila spljoh. :8):

Sem take vrste človek da men ponos marsikdaj ubije naklonjenost do ljudi, če mi nož v hrbet zarijejo. Al pa sovraštvo.

Tko da bi blo boljš it kr narazen, kot pa da bi se odnos počasi in dokončno s strupom uničil čez določeno obdobje. Odpustit česa takega ne bi mogla. Dokler ljubiš ti kaj takega niti na misel ne pride, ko pa nehaš in tud spoštuješ več ne, je čas za konec oziroma nov začetek. Samo ko je svet čist v nasprotju z mano. Pa eni al ne znajo ljubit, al jim pa to nič kej dost ne pomeni. Varanje pha pač. Pa kaj pol. Jst tako mislit ne morem.

mushi

Mushi
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

OOO Mushi.... Vesel sem te.. SRECNO 2003

 

Nic ni idealno.. ja.. Ni.. RES JE! Kako bo EGO idealen?

To je tvoja druga "modrost".. se pravi zadeva, ki mi je zelo vsec.. Prva pa je bila tista.. da nikogar iz foruma ne ljubis.. :-))

 

In so se pol poseksal, ko ste vi sli? :-)) To recimo, ne bi bilo varanje..

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mushi.. v tem pogledu.. da na to sploh pomislis ne... se strinjam. V tem, da pa pomislis in si ujetnik svojih prepricanj, kaj je prav in kaj narobe.. in ne storis, ker se ti iluzorno zdi, da je narobe, se pa ne strinjam..

 

Ampak zakaj si pomislila, da hoce tista prijateljica zapeljati tvojega, ce ti na to sploh ne pomislis?

 

CMOK Mushi.. za novo leto!

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hahaha.. Tjazy! Tud tebi srečno in zdravo 2003! Pa velik modrosti da še nabluzimo! x:)x

Ma ne, poseksal se nismo, sej sta ona dva prva šla od nas, moja prijatelja pa sta še ostala. Ne sej do kam bi šlo to.. Po moje ji je fajn svojga hecat, pa želi ljubosumnega narest al kaj, kao vidiš kaj maš.. Jst pa mislim en dirt. Ker jst se tko ne morem do tistga k ga ljubim obnašat, se norčevat iz njegove ljubezni, jst sem njegov ponos, ne pa nekdo ki ga bo razočaral. Kao tvoja izbira ni bla posrečena, vidiš kakšna slot sem, če te ne bi blo, me lahk naskoči kdo drug. To mi vemo, da imava dost povpraševanja oba, sam interesa zaenkrat ni, do tretjih. Ona pa verjetno misli da ga podžge al kaj. Ga pa v sramoto spravlja. Ostale pa v nelagodje. No ampak njun problem, ga bosta že sama pošlihtala. Sej na moment sem dobila idejo da bi jst mal njo zezala... Po moje da bi mi več ko ratal. Obline na pravih mestih Tjazy, pa ne neumno režanje, ampak moje fore, samo mogoč kej bolj izzivalno oblačilo, uno da oči na meni počivajo.. hahah.. pol se mi je pa zdel eh.. bom jst zarad unih dveh se neki doma oblačila izzivalno.. prvo udobje, moj pa tko ve kaj ma.. sej spodaj je pa blo tako fino perilo, rdeče, za srečo v novem letu, pa nogavičke, ko je nama blo dost.. za podžiganje domišljije.. a veš. To je men dost. Spogledovanje z mojim. Ko oba veva za kaj se gre. Ostali se pa naj igre grejo, pa prepire, pa ljubosumje gor/dol in si naj uničujejo spoštovanje pa zaupanje pa željo po partnerju. (Pa jst prijatelja izzivala ne bom. Men je fajn da se dober razumeva, ne pa da name gleda sexualno. Kot prijateljico edino. Pa da si ne bi slučajn kej domišljal. Zato se tud do moških tko ne vedem.)

Meni pa uničijo željo po druženju pa razvijanju prijateljstva. Ampak to mene ne boli. Me pa razočara, sam če tko hočejo. OK. Their choice.

mushi

Mushi
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja... no sej... v tem pogledu imas prav.. Seks ne bi smelo biti umsko, razumsko nacrtovanje.. To JE, ko JE! Brez besed.. Tudi pa ni nic napacna igrica.. ma tudi s prijateljem v koncni fazi ne.. ce se vsi strinjajo in se imajo vsi radi.. Zakaj moj.. tvoj.. njegov...?? Vsi smo to mi.. :)) Dobro.. ne cisto dobesedno tako.. v seksualnem pogledu vsaj.

Drugace pa smo ENO.. samo zavedati se je tega bolj tezko. Nismo pa ENO z ljubosumjem, ki ga nekateri imajo v sebi..

Recimo.. Mushi.. tvoja prijateljica, ki je zapeljevala "tvojega", ki ni tvoj.. je ENO s teboj. Samo ti to noces, ker jo istovetis s tem zapeljevanjem, kar ti ni vsec. Zato ti ni vsec. Samo to ni ona.. to ni tisto, s katerim si ti ENO. To je balast.. pac...

Konec konces sta tudi "tvoj" in ona ENO.. zakaj se ne bi objela in poljubila? Seks, res ni potreben, zapeljevanje tudi ne.. samo ziher to ljudje potem pomislijo.. in tudi res se najveckrat objamemo bolj iz tega.. "izkoristi priliko" kot pa iz zavedanja.. VSI SMO ENO!

Teh tem.. nikoli ne bo konec... Ko.. bo, bomo vsi ENO!

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Živjo, Tjazy!

Praviš:...kot pa iz zavedanja.. VSI SMO ENO!

Teh tem.. nikoli ne bo konec... Ko.. bo, bomo vsi ENO!

Noooo, vsi SMO eno....vsi BOMO eno...točno to, smo in pa še nismo eno, a ne? x;)x

Če bi se ves čas popolnoma zavedali, da smo vsi ENO, se ne bi več razvijali, ker bi že dosegli najvišjo(katerakoli že to je) stopnjo. Pa je večina še ni, zato pač moramo še izkušati ljubosumje, navezo, odvisnost, sebičnost...ko bomo to znali zavedno občutiti (izkušnje torej), bomo lahko razumeli brezpogojnost, neodvisnost, razumevanje, sočutje..in tako tudi delovali.

Zato se malo sprašujem, zakaj na nekaterih delih stavke končaš z besedami "tega pa ne razumem" namreč predstavljam si, da si te stvari: ljubosumje, odvisnost.. že mnogokrat izkusil, naštudiral in jih odpravil. Ravno zato bi lahko te človekove lastnosti še najbolje razumel..Enostavno ni dovolj, da rečeš "Zakaj bi pa mene skrbele traparije drugih" namreč, če nekoga skrbijo, pomeni, da jih občuti kot del sebe, kar pomeni, da se mora na tistem področju še mal namatrat, da jih bo osvojil IN dojel, da to niso deli njega..(nekomu se svet podre, zaradi "malenkosti", ki pa zanj ni malenkost, saj mu pomeni "cel svet")

 

 

 

 

Vse se ujema

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Senca.. :)

 

Saj v bistvu razumem.. samo ce napisem, tega pa ne rezumem.. bo avtor tistega morda poiskusal kaj pojasniti in obstaja moznost, da se mu bo med pojasnjevanjem marsikaj odprlo.

 

Ja moramo obcutiti.. res je! Problem pa je samo v tem, da ko mi to obcutimo, se navadimo in zaspimo in kar mislimo, da smo nasli neko resnico.. In potem ni napredka, je oklepanje necesa.

Potem je tudi varanje zelo dobro, da nek par premakne iz mrtve tocke. Ali pa kaksna nesreca, bolezen.. ali pa nekaj kar sploh ni resnicno in dovolj je da nekdo misli, da je resnicno. Enako deluje.

Laz je lahko zelo koristna, ce jo uporabimo v dober namen. Je pa lahko zelo skodljiva.. to velaj po mojem za cisto vse stvari.

 

Ni dobrega in slabega, so samo razlicne okoliscine in nameni.

 

Ja malenkost je nekomu cel svet. Res je.. nikoli se ne sekiramo za velike stvari, vedno za malenkosti. Mi najdes cloveka, ki je zaskrbljen zaradi cesa velikega?

Je komu mar SEBE? NE.. oziroma ja.. v smislu, kako stoji kravata.. in podobno.

Je komu mar, koliko mucenja je v klavnicah? Nihce se ne sekira za to veliko ZLO.. vecina v trgovini kupi meso. Ce ga zmanjka.. in ima goste recimo to lahko nekomu pomeni problem.. "kot, cel svet" Enega pujska premalo so zaklali.. to je lahko problem!

Se kdo sekira, ker obstajajo religije? Ne.. celo podpirajo njihov obstoj.

 

In zdaj bom rekel.. "Ne razumem tega.." Morda bo kdo pojasnil.. :)

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Problem je v tem, da se imamo premalo radi. Vedno je bilo tako in vedno bo, da se bodo ljudje raje ukvarjali z drugimi in reševali tuje probleme, kot pa da bi sami pri sebi razčistili in rešili svoje probleme, ki jih vedno bolj zanemarjamo.

Veliko bolj nam je pomembno kako izgledamo, kot pa kako se počutimo.

Veliko bolj pomembno je kaj delamo, kot pa kako nekaj delamo.

Potem pa, ko se naenkrat vse skupaj nasiči in ne vemo več kaj in kako bi prišli iz pi....eksplodira. Potem pa nastopijo depresije, črne misli, otožnost in podoben drek. Daj no, kako lahko govorimo o nesreči, če pa ne naredimo prav nič da bi jo preprečili. Kako lahko govorimo o ljubosumju, ko pa sploh ne poznamo njegovega globljega pomena, kako lahko sploh govorimo o ljubezni in si jo kar naenkrat tako na veliko razdajamo (sploh v mesecih kot je december, pa božič,...), ko pa je nismo sposobni čutiti.

Svet se "vrti" s takšno hitrostjo, da še sebe nimamo časa dohajati, kaj šele da bi "reševali tuje ruti".

Najbolj pa sem jezna, ko potem karnaenkrat pride, k meni nekdo, (ki je bil še pred nevem 3 meseci v totalnem dreku) in mi začne pametovati o duhovnosti, ki ga je popolnoma rešila pred totalnim propadom, pa to zato ker je frajer prebral dve, tri knjige z ezotrično vsebino, pa še to verjetno povzetke, ker se mu ni ljubilo ali pa ni imel časa prebrati cele knjige. In potem je pameten, in ve vse o življenju, .....

Eh, tako smo prozorni, da še sami ne vemo kako. Naj se vsak poglobi vase, razčisti svoje blokade in se potem spušča v ostale. Šele ko bomo enkrat sposobni živeti zase in samo zase bomo zares zanli ljubiti. Takrat ne bomo več poznali ljubosumja, ampak le še pravo čisto (nedolžno) ljubezen.

LP, Hannah

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest
This topic is now closed to further replies.



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...