Skoči na vsebino

Kako se odvadim kajenja?


Čebela

Recommended Posts

x:Dx jest sem pa mislila da je to normalno-poglobljeno dihanje x:Dx  x:Dx

x:Dx x:Dx :palec: ....no, saj je tud, no. x8Dx Sam če se mal bl daješ, pa bo počas hropenje. x:o)x x:Dx

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx  x:Dx saj to sem imela v mislih že na začetku.kaj je tisto nadomestilo po takih in drugačnih dejavnosti,ko ti POTEM taaakoooo zadiši,zapaše,da si enega prižgeš x?x  x!x  x;)x

cigumi?

cokoladica? x:Dx

Misel na to, da se s tem unicujes?

Pogled na sliko kadilskih pljuc?

10 minut na sobno kolo?

se naprej "muckanje" s partnerjem dokler ne zaspita?

 

Men ni cisto jasno..sej vem, da gre za obsedenost..ampak pri kajenju je pa toliko stranskih ucinkov...

sam sej najprej mors v glavi porihtat. jaz sem fotru morila 10 let, pa se je potem sam od sebe odlocil in zdaj od novembra ni prizgal cigarete...smrdet mu je zacel, pa fizicno je bolj sposoben...

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Men se ne zdiš. x;)x Neizpodbitno dejstvo je, da so čiki škodljivi in da smo kadilci hepani, ki plačujemo za zastrupljanje svojega telesa. Da pa smo tud odvisni od tega sranja in da radi kadimo pa je blem. Je pa kar nekaj mojih frendov nehalo kadit, upam, da se jim pridružim in da za prenehanje ne bom rabil glih zanosit. :eek: x;)x x:Dx x:Dx

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sej vem, da sm zoprna xrolleyesx  xDDx

x:)x ah,to pa sploh ne,saj nam želiš samo dobro.jaz nisem nikol jezna na nekoga,ki mi "teži" ali predava ,še bolje rečeno daje pametne predloge,spodbudo... :palec: vse je dobrodošlo.da bi le obstajala taka palica,da ko bi te z njo kresnili ne bi sploh vedel,da obstaja cigaret. x:Ix xDDx vse je v možganih,v nas samih... x8Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 4 weeks later...

Joj, Bud, ne s takimi linki tule, boš še koga na krivo pot nazaj spravil x:o)x x:o)x

 

Jaz zmanjšujem... Ker pa sem že tolkokrat nehala in potem spet začela, se ravnam izključno po svojem filingu in ne pričakujem več, da bo to zdaj pa res dokončno prenehanje... Nekak se mi zdi, da bom potem, ko bom vidla pozitivne učinke vsega tega, pač preprosto res še prižgala kvečjemu enega na dan, potem pa še to ne več verjetno x;)x

 

Mah ne da se mi več tolk s temi čiki ukvarjat, bolj kot se ukvarjaš z njimi, bolj jim daješ moč al kako gre že tista x8Dx

 

 

Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.

VILA SONCA

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vila prenehati kaditi....takoj, ko bo volja oziroma vzrok prenehanja močnejši od volje oziroma odvisnosti do cigarete. Z zmanjševanjem ne dosežeš ničesar, prav vsaka cigareta je recediv in se nadaljuje na točki, kjer si prejšnjo pokadila. Najdi si vzrok, ki te bo prepričal, kako je kajenje neumno početje. Poglej na leto zakadiš za en lep dopust v Punta Cani (Dominikanska republika), škoduješ svojemu zdravju...pač najdi dovolj močan argument in prav nič ti ne bo težko prenehati kaditi, vsak drugačen poseg je zapakiranje miselnega vzorca v podzavesti, ki se kaj hitro lahko ob določenih pogojih odpre.

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pri nas sva oba z možem nehala kadit. Pa nisva bla kaka norca - cca. 4-5 škatel na teden. Tko da niti ena škatlca na dan ni bla. :inocent: Zdej k sva nehala, mesečno prišparava 20 jurjov. Pa so čiki še vedno dražji, tko da se bo vedno bolj splačal nehat. x8Dx Je pa res, da to ni bil najin motiv oz. vzrok za prenehanje. Sva mela res najboljši razlog na svetu. x:)x A ne Mick? x:Dx
Drrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.........
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

da za prenehanje ne bom rabil glih zanosit.  :eek:  x;)x  x:Dx  x:Dx

x:Dx x:Dx hahaha ta je pa močna x:Dx saj si lahko zamisliš ,da si ,pa mogoče placebo efekt kaj res naredi xrolleyesx x:Dx x;)x

haha :D kadilci kadilci... ravnokar sem ugotovil da lahko mirno še deset let kadim in če pol neham nima to nobenih posledic... hm ma kdo en čik...?

:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A bi mi kdo, prosim, povedal, kako naj se odvadim kajenja? ...

Enostavno gres s prijatelji zvecer na pijaco in skadis kar imas s seboj, kr enega prizigaj z drugim. Drugi dan ne kupis vec cigaret, in ce ze nimas kam s prsti, daj kak Tic-Tac v usta. Ce si zazelis cigareto, si v mislih zavrti prejsnji vecer, kako ogabno je bilo, se siliti v kontinuirano kajenje in ob tem si zamisli, da si pravkar ugasnil cigareto v pepelniku. ( naslednjih 10 min bos pa ja zdrzal brez) To enostavno ponavljas 3 dni in se navadis in sploh ne cutis potrebe po cigaretih. Pa se to! Poglej cigareto, tisti majhen bel zmotek, nekega naribanega listja... ne, ne, saj te 10 cm velik zvitek pa res ne more imeti v oblasi,..nekoga drugega ze mogoce, tebe pa ze ne!

LP

Naivnost je ena izmed najslabsih clovekovih lastnosti!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sva mela res najboljši razlog na svetu.  x:)x A ne Mick?  x:Dx

x:)x ...ja, itak :palec: Bi to lahk bil kdaj pri men tud. Mene ti čiki smrdljivi oz. prenehanje že dobesedno preganja v mislih, tak da........al bo treba zanosit x:px ........al že neki, ker mi jih je dost. Sem reku pri 40-ih najkasneje - finito. Bom kmalu to začel vsak dan sem pisat, da slučajno ne pozabim x;)x . Fuj, smrad strupeni. x:o)x :vragec:

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tomazslo :palec:

 

Vem, je pač tako, da sem preveč ležerna, da bi prekinila na horuk x:Ix , ker mi gre ful na živce tisto tečkanje potem tri dni abstinenčne krize... namreč ko neham s čiki, odrežem, se - smešno - počutim ravno tako, kot da bi imela tam nekje 38 vročine pa tečna sem za popenit x:Dx x:Dx nikotinski odteg... my ass, te dneve enkrat bomo skenslali :vragec:

 

 

Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.

VILA SONCA

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tomazslo  :palec:

 

Vem, je pač tako, da sem preveč ležerna, da bi prekinila na horuk  x:Ix , ker mi gre ful na živce tisto tečkanje potem tri dni abstinenčne krize... namreč ko neham s čiki, odrežem, se - smešno - počutim ravno tako, kot da bi imela tam nekje 38 vročine pa tečna sem za popenit x:Dx x:Dx nikotinski odteg... my ass, te dneve enkrat bomo skenslali  :vragec:

 

 

Sončna Vila

Če se prav spomnim, si v tejle temi pred dobrimi petimi meseci suvereno napisala, da ne kadiš več. Očitno si totalno nezanesljiva, pa še nakladaš. Kot bi človek pogledal mene. :wOOt: :wOOt: :wOOt:

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vila

Odvisnost pozdraviš z močnejšim zapisom, kot ga imaš. To izkušnjo imam ko sem nehal piti, enkrat sem že o tem pisal, isto je pri cigaretah. Poglej, se pelješ z avionom 10 ur, tudi na misel ti cigaret ne pride, še kavo piješ brez cigareta, takoj, ko prideš v prostor za kadilce na letališču vsaj tri čike poješ enega za drugim. Enkrat sem poizkusil in se odločil da 6 dni ne bom kadil in 6 dni popil samo eno kavo na dan. Veliko bolj mi je manjkala kava kot cigareti. Vem rekla boš, sam kadiš, pa drugim napotke daješ. Prav dobro vem, da bom še naprej kadil toliko časa dokler ne bom našel nekaj, kar bo močnejše od tega. Ker zjutraj ne kašljam, ker nimam vidnih posledic (čeprav vem, da je to škodljivo), pač nimam tiste želje, da bi to ovrgel, kakor hitro bom začutil, da se to ne izplača več zaradi nekega močnega vzroka (pokadim za 600 000 na leto), bom takoj prekinil (če že ne bo prepozno), prav tako kot sem pred desetletji z pijačo. A ternutno mi cigareta daje večjo ugodnost kot pa škodo in niti ne poiskušam najti ta vzrok, mora se sam pokazati.

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tomazslo  :palec:

 

Vem, je pač tako, da sem preveč ležerna, da bi prekinila na horuk  x:Ix , ker mi gre ful na živce tisto tečkanje potem tri dni abstinenčne krize... namreč ko neham s čiki, odrežem, se - smešno - počutim ravno tako, kot da bi imela tam nekje 38 vročine pa tečna sem za popenit x:Dx x:Dx nikotinski odteg... my ass, te dneve enkrat bomo skenslali  :vragec:

 

 

Sončna Vila

Če se prav spomnim, si v tejle temi pred dobrimi petimi meseci suvereno napisala, da ne kadiš več. Očitno si totalno nezanesljiva, pa še nakladaš. Kot bi človek pogledal mene. :wOOt: :wOOt: :wOOt:

ha ha ha

 

zato pa sem jaz raje čist tiho

 

...

 

medtem, ko uživam x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hehe Nosorog x:Dx x:Dx x:o)x Bo res držalo ja x8Dx

 

Tomazslo, zavedam se vsega, kar si napisal... Še posebej zato, ker mi cigaret ne predstavlja neke sprostitve recimo, kadar sem živčna ipd., ampak samo pač... čik. Doma tudi ni problema, ko sem s starši (hihi pri mojih 25ih ne vejo, da kadim oz. mislijo, da sem nehala :inocent: ), niti pomislim ne na čik...

Tako da sva nekako na isti strani brezna x;)x - sama še vedno kadim, zato ker se mi "da" kadit x:Dx

Se pa res vedno bolj kumulira v meni filing, spet se premikam tule na tem področju... tako da je čisto možno, da bom res odrezala prav kmalu x;)x i feel it coming back again... tako kot že parkrat, ko sem nehala kadit x8Dx , tako da vem, kaj sledi tem filingom v meni...

potem je pa edina fora v tem, da ne prižgem spet nazaj cigarete, tako kot sem do sedaj še vsakič naredila :8): pa če lepo premislim in se nič ne skrivam sama pred sabo, bom rekla, da je pravzaprav še nikoli, ko sem jo prvič po prenehanju prižgala, nisem potrebovala ... ampak sem jo preprosto prižgala, ker se mi jo je čisto po uživaško zahotelo x8Dx

 

(hja, bo treba začet delat na odlaganju zadovoljitve oziroma na bolj optimalnem preračunavanju pozitive x;)x je hudič če si mini hedonistek x:o)x x:Dx )

 

pa lep pozdravček, uživači, vključno z mano x;)x

 

 

Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.

VILA SONCA

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...