Skoči na vsebino

Kako se odvadim kajenja?


Čebela

Recommended Posts

Haaalooooo.......jaz se s tem samo vzpodbujam x!x x;)x Nalaganje kako je kdo kadil in doživel 90 let pa je tudi brez veze.......vse je to odvisno od sestave našega telesa, genov itd......ker ravno sedaj precej od blizu gledam primer, ko nekdo krepko pije že 35 let pa še vedno nima "resnih" posledic in nekoga, ki se ja zapil v zadnjih 5 mesecih pa je končal v bolnici zaradi okvare jeter........Tako, da je brez veze se tolažiti, kako je nekdo dočakal toliko in toliko...... :xx!: :xx!:

 

Sam kadim več kot 20 let.........lahko rečem, da sem strasten kadilec in da rad kadim.....in da si tega ne želim več. Nič takega.....če pa koga motim s svojim vzpodbujanjem sebe tudi po lnf.....pa bom brez težav nehal....dosti lažje kot s kajenjem :vragec: x:Dx x:Dx

 

Nič ne vem o tem, da bi že pred meseci nehal....... x^x

 

In meni je čisto vseeno, če drugi kadijo tudi zraven mene, ko se trudim, da sam ne bi.......in nikomur ne težim :xx!: . Lahko pa ti rečeš kaj češ........za raka na pljučih, bolezni srca in ožilja in še kar kakšno bolezen.....je eden izmed bistvenih razlogov nastanka bolezni......čik x!x

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xDDx Mick saj je kul no. :) :palec:

Zagotovo je seveda bolj zdravo, ce ne kadis. Normalno. Ampak ce kadis z dobrim filingom, pa je razlika, kot ce s slabim, kajti vse je v naprogramiranju. ;)

Pa se ostalih zadevah...

Ce je chik vs stres, izberi chik.

Ce je chik vs jabuk, izberi jabuk. :)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Marsa.. :palec:

Moja prijateljica...je bila pod totalnim stresom, ko je zanosila in vedela, da ni dobro, da kadi.Pa ji je zdarvnik rekel, naj raje kadi, to manj škoduje, naj pa totalno zmanjša...in tiste, ki jih pokadi, naj pokadi z guštom...brez slabe vesti..

 

Astra

Per aspera ad astra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No ja.........pa naj bo kul x:Dx :palec:

 

Sam sploh nisem imel namena nehati.........sem imel mucka po silvestrovanju....pa sem to, da mi ni pasalo kadit izkoristil. x;)x In seveda se malo igram tudi......me pač zanima, kako trmast sem lahko......in če o tem kaj napišem tudi na lnf.........me utrjuje v trmi x;)x x:Dx Kadil pa še tako ziher bom.................ko mi bo....in o tem kdaj mi res bo pa bi rad sam odločal.........užival v čiku.......ne pa da ga imam skoraj non-stop v gubici xrolleyesx ....bolj iz navade kot potrebe ali užitka, se mi zdi....... x^x

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

He-he.......saj je mogoče tudi kaj resnice v tem Astra........sam se mi od tebe kadilke sliši nekako.........khm....... x^x Ker če nekdo ful dlje časa kašlja.......kot se je to dogajalo nedavno meni..........mu telo govori, da se pljuča mučijo, imajo težave..............in ga telo opozarja.......da ukrene nekaj, ker bo sicer imel bleme........resne x;)x

 

Totalno zmanjšat......problem tega totalnega zmanjšanja (razen, če mogoče res nimaš tako močne motivacije kot je nosečnost, pri meni bo to mal težje x:Dx ) je...............da nikoli dolgoročno ne rata :xx!: ...vsaj meni ni. x^x

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja Mick, na dobri poti si, ko si sploh začel razmišljati o tem. In si "že" 6 dni zdržal. Vsak dan si reci: Ta dan še vzdržim, pa bo vedno več dni. Sicer si pa zdajle v najhujši krizi kar se tudi organizma kot takega tiče.

 

Jaz, ki nisem bila samo priložnostna kadilka, ampak full zasvojena s tem te popolnoma razumem. Vendar takole je, če boš zdržal bo super in ok, če ne, boš pa spet drugič probal prenehati. Nekateri prenehajo večkrat in jim nato uspe.

 

Jaz sem prenehala enkrat in pravim, da nikoli več ne bom (čeprav pravijo "nikoli ne reci nikoli"). Vendar pravim, da je večja verjetnost da ne bom, če si bom to rekla, kakor pa, da si dopustim možnost, da bom spet kadila. V glavnem, ne bi rada spet začela, ker mi je bilo pretežko nehati.

 

Men je dost pomagalo to, da sem si vedno zamišljala tiste negativne stvari, ki so posledica kajenja. In te negativne stvari so pretehtale pozitivne. Še zdaj, ko se spomnim na cigaret, mi je slabo in vem, da tisti užitek, ki ga imam (skoraj ga že nimam več po 15 mesecih) v glavi, ni to kar si zamišljam. Vrtelo bi se mi, slabo bi mi bilo in pravzaprav bi se zopet nazaj navajala na cigaret. Uhh, kar slabo mi je, ko se spomnim..

 

Imam prijatelje, ki kadijo in so vedno dobrodošli pri nas na obisku in tudi kadijo lahko. Nimam nič proti kadilcem, je pa res, da mi še dodatno potrjujejo, ko sem blizu njih kako to smrdi, poleg vseh ostalih škodljivosti.

 

Ja, Mick :palec: , poskus no zdržat.

Rika
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

MICKI..... give me 5.......

 

JAZ TUDI ŽE ŠESTI DAN BREZ CIGARETA, pa moj dragi tud.... pa prav fino se drživa in spodbujava drug drugega..... pa VODO sem začela piti, pa vsak dan eno žličko raztopine himalajske soli, pa kr nekej delam za zdravje......

 

PA TKO SE MI FAJN ZDI, pa na koledarju z veseljem delam črtice, kot potrditev uresničitve mojih zapriseg.......

Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.

M. H. Alderson

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Marsa.. :palec:

Moja prijateljica...je bila pod totalnim stresom, ko je zanosila in vedela, da ni dobro, da kadi.Pa ji je zdarvnik rekel, naj raje kadi, to manj škoduje, naj pa totalno zmanjša...in tiste, ki jih pokadi, naj pokadi z guštom...brez slabe vesti..

 

Astra

Astra..... MENI JE ISTO REKEL! ČIST ISTE BESEDE!

 

Pa pravijo majhni rahitični otroci, potem pa dobim hčer 56 cm in 3680 g (babnico in pol) pa kadila sem celo nosečnost!

Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.

M. H. Alderson

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja pa ne morš verjet, glej tole... kaj se je skoraj pol foruma odločilo za prenehanje kajenja za novo leto? x:Dx x;)x :palec:

 

Jaz tudi... že šesti dan brez čika... pa pravzaprav je najbolj smešno to, da sploh nimam več želje po njih... Kadila sem pa tam recimo dve leti in pol (hvalabogu da sam tolk, pa čist neumna sem bila, da sem sploh začela).

 

Ful se počutim bolj "zbrihtane" glave, pa ena izmed najljubših prednosti prenehanja kajenja mi je ta, da sedaj lahko tistih 15.000, ki sem jih prej sfrčkala mesečno na čikih, zdaj porabim na čem drugem :palec: Ma ni šans da začnem spet kadit... same slabe stvari ti tile čiki prinašajo :xx!:

 

Naky, jaz sem tudi nekako začela s "preporodom" od prvega dalje... vitaminske bombe zjutraj, tibetančki... brez čikov.... si me prav dobro spomnila - si bom delala črtice na koledarju (zdaj imam Luninega xrosex )

 

Folk držte se :palec: x:)x

 

 

Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.

VILA SONCA

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Danes mi je tretji dan brez cigareta.Komaj se zadržujem, že celi dan sanjarim o cigaretih. Sprašujem tiste, ki vam je uspelo nehati, če ta želja po cigaretih kdaj mine ali se moraš vedno nazaj držat?
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Danes mi je tretji dan brez cigareta.Komaj se zadržujem, že celi dan sanjarim o cigaretih. Sprašujem tiste, ki vam je uspelo nehati, če ta želja po cigaretih kdaj mine ali se moraš vedno nazaj držat?

Ne Micka poslušat, Tijana, ni resen x:Dx x:Dx x;)x x:o)x

 

Meni po šestih dnevih že uspe, da se na dveurni kavi sploh ne spomnim na čik (če sem seveda v nekadilski družbi), pa da pri blagajni ne pomislim avtomatično na to "aja, čike še kupit" ... drugače pa me ne matra več... niti po jedi, niti zjutraj... sem jih nekako kar odmislila, pa jih pravzaprav ni več w:Iw

 

Če boš non-stop mislila samo na to, da ne smeš prižgat čika in da si nehala kadit, mogoče pa še ni pravi čas, da nehaš... Ne vem, to boš najbolje vedela sama. Predlagam ti, da počakaš oziroma potrpiš še par dni, kakšen teden mogoče ali več, če ti uspe, pa se potem odločiš. Če je danes tretji dan brez cigareta, potem si ravno dobro dala skozi fizično krizo, kar je zelo fino :palec: Moraš se pa zavedat, da je pravzaprav psihična odvisnost tista, ki nas potisne nazaj v kajenje... Ko si živčen, pijan, se ti lušta čika zaradi prijateljice, ki poleg tebe non-stop kadi... Pa si rečeš "eh, en čik... to še ne pomeni, da kadim" evo, pa sem bila spet zelo hitro na škatli na dan :eek: tako da sem se odločila, da ne bom več prižgala... Tista želja po cigaretu, ki te zagrabi, gre po nekaj časa... če ji ne daš, da se izrazi x:Dx x:Dx x:)x

 

Tijana, držim pesti zate :palec: :palec: Če se boš trdno odločila, ti bo uspelo, vem to! :flower: xrainbowx xrosex :detelca:

 

 

Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.

VILA SONCA

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Uf, ko sem se jaz odvajala, smo mogli v soli prebrat Tujca..............tip si prizge cik na vsaki strani knjige........mene pa tko mikalo......:wacko: :( .....je pa se zmeraj moja najljubsa knjiga.... :palec: x:Dx

What you resist, persists.

What you can't be with, won't let you be.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Uf, ko sem se jaz odvajala, smo mogli v soli prebrat Tujca..............tip si prizge cik na vsaki strani knjige........mene pa tko mikalo......:wacko:  :( .....je pa se zmeraj moja najljubsa knjiga.... :palec:  x:Dx

adijo pamet :eek: x:Dx x:Dx x:Dx

 

 

Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.

VILA SONCA

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mick ti se kar malo zdrzi. pa misli na kaj drugega. x;)x :vragec:

hocem rect: se strinjam z marso, ce hoces nehat, pac nehas. tako kot jaz kadim (kadar mi pase, enkrat na teden, dan, mesec...)

si lahko privosci le malo ljudi, ki so strastni kadilci....to sem ze ugotivila, da jaz nisem. meni ugaja izkljucno ob alkoholu ali vcasih kavi...

po eni strani se sprasujem, zakaj bi sploh...ampak to je samo slabost. je pa malo cudno, ker sem ugotovila, da ce jaz ne kadim, me grozno moti, ce drugi....cista hipokricija, kot so ze rekli tukaj... x:)x pa ne morem pomagat, mene vedno 'moti', kadar ljudje kadijo ko jem, ko spim, v avtu...ampak kadar sama ne kadim, pa povsod!! poskusam bit tolerantna.... x:Ix x:)x

no, ce ti pa znese, da ne kadis takoj 2 skatli na dan, pa pokadi samo malo...boljse, kot da si ful siten.... x;)x

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no, ce ti pa znese, da ne kadis takoj 2 skatli na dan, pa pokadi samo malo...boljse, kot da si ful siten.... x;)x

:palec: x;)x x:)x ...ma, saj to imam v planu..........

 

V bistvu me je razkurilo, ker sem večinoma zmeren kadilec, zadnje 2-3 mesece pa kar naenkrat 2 škatli na dan :eek: :xx!: ...ne, to pa ne :xx!: .......Jaz bi tak....enih.....do 5 čikov na dan.......pa mogoče na kakih čvekih pa ob pivu kakega več, no x:Ix ........Sam, če ne bo šlo tako.....pa konec, ende, koniec, kraj, the end, svršetak....nema više pušenja....basta x!x :vtz: :angry:

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x;)x Mick, mogoče pa je to začetek konca tvojega kajenja! :palec: Jaz sem na koncu tudi po dve škatli pokadila, potem sem pa čez noč rekla basta in tako je bilo! x:Dx

Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

 

HONORE DE BALZAC

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pozdravljena Rika! Jaz sem se že parkrat pregrešila, vendar še vedno vztrajam pri odločitvi, da se bom odvadila. Po enem tednu sem še vedno čutila močno željo po cigaretih, čeprav vsi govorijo, da po treh dneh mine tista sila.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...