Skoči na vsebino

Valentinovo


pokowc

Recommended Posts

Valentinovo je praznik zaljubljencev, prijateljev in vseh, ki se imajo radi. Obstaja več zgodb o valentinu, pa tudi običaji ob tem prazniku so bili v preteklosti različni. Rimljani so v tem času praznovali luperkalije, praznik, posvečen plodnosti in rodovitnosti. Potem ko so sprejeli krąčanstvo, so ta praznik prestavili na 14. februar in ga poimenovali po svetniku, sv. Valentinu. V Angliji je Valentin ľe stoletja zaąčitnik zaljubljencev in dobrih prijateljev. V ZDA je na ta dan ľenski dovoljeno moąkega zaprositi za roko - če jo zavrne, ji mora kupiti svilene nogavice.

 

Menda k praznovanju Valentinovega sodijo roľe, in to vrtnice. In kaj nam vrtnice povedo s svojo nemo govorico?

 

Rumena vrtnica - prijateljstvo

 

bela vrtnica - jasnost

 

rdeča vrtnica - ljubezen

 

roľnata vrtnica - prijateljstvo ali strast

 

ena podarjena vrtnica - preprostost

 

vrtnica z zaprtimi cvetovi - premladi za ljubezen

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 266
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

glede na to da znam edin kakšnega Kuža pazi na sintić, tlele se pa ne morem kosat s tabo....  
Hja tud jst nisem nevem kaj .... :) niti na synthicu, sploh pa bistvena razlika nimam komu, tokrat... :( ;) ajd bomo vidli kako se razplete zadeva, tokrat bo luna ravno tranzitirala mojo arabsko točko ljubezni, ko bo valentinovo... sonce bo v trikotniku z natalno luno ampak to je itak vsako leto... hehe :) ascendent, pa mars, pa saturn, bo pa kvadrat :xx!:... ej ampak jutri bo pa petek trinajstga :) hehe, če bo tko naprej bo to prvi petek 13.ga ko se ne bo nič pametnega zgodilo (oziroma zelo zelo dobrega zame.... hm) grdo je to leto, Lani je blo lepše... Ehja, kaj je že blo jupiterjevo leto ? al kwa, hm pa vojno so začenjali v iraku pa to :) mmm, hehe, kaj naj letos, gledam na cnn, kako jo nadaljujejo, ahja, bom mal več forum vključu.... kdaj bo spet kakšen lunin party?
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

USPEELOO miljonx hvala borism!!!

 

Za Marso, lunco, astro, č.v.e.k.o., Mihelo, mushi, Cat, Heleno, Sončno vilo, JanjoK, cosmo, sončk, Micomaco, daisy, Matejo, Tino, aliano, Selene, tinka, rika, nataly .... cel dan lahko naštevam....

Za vse lunatkice:

xsrcbumx Valentino malo kichast, ampak vam želim, da se tudi vaš za vas potrudi jutri s kako ljubko pozornostjo...mogoče ideja...

 

Uživajte

xloveyx Stankaaaaa

Življenje je PLES do nebes...

Imejte se radi med seboj, vedno!

live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Stankaaa super :palec:

 

Saj sem vedel, da ti bo uspelo, lepa fotka....vsem lep dan v pričakovanju Valentina, menda se bodo kavalirji ja kaj spomnili na vas, LUNATKE - prav "vse", jaz izkoriščam tole priložnost za čestitke ob jutrišnjem VALENTINU, boljše malo prej kot nikoli.....fajn se imejte

 

xsrcbumx xloveyx :inlove: x:Xx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

oooo stanka, tole pa je balzam za oke x;)x

Jas te mam tak rada

I am feeling very olympic today

Is time the only thing you are waiting for?

Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

 

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.

Dalai Lama

Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

oh boris kavalir in prijazen kot vedno x:Ix x^x :palec: Lepo!

 

pokowc super link, me takoj štajerska kri izda,

če se bi le dalo bi si želela tako praznovat Valentina

kje po domače v kaki kleti ali kmečkem turizmu degustacija vina, papica...

Njami in romantika prej in vmes in potem :2src:

Stankaaaa

Življenje je PLES do nebes...

Imejte se radi med seboj, vedno!

live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ljubezen pomeni marsikaj, a nimamo dovolj besed za vse. Ker je sedem število Duha, si jo poglejmo v njenih sedmih izrazih in kako jih človek doživlja. Pri tem lahko govorimo o sedmih nivojih zavedanja, o sedmih čakrah izražanja, ali pa le o sedmero stopnjah zaznavanja. Kakor je komu lažje.

 

1.LJUBEZEN KOT ŽELJA

To je fizična ali čutna vrsta ljubezni,saj pomeni navezanost na nek vir zadovoljstva. Čutimo jo lahko do ljudi ali živali, pa tudi predmetov. Taka ljubezen je egocentrična, ker se njen predmet vrednoti le po zadovoljstvu, ki ga iz njega dobimo,ali pa po naši navezanosti nanj.

Včasih je želja zakrinkana in se kaže kot mnogo višja vrsta ljubezni, na primer tedaj, ko skušamo prepričati druge, ali pa sebe, da želimo nekaj, kar bi bilo najboljše za drugega, v resnici pa hočemo le nekaj zase.

 

2.LJUBEZEN KOT PRIJATELJSTVO

Prijatelje imamo radi. Z njimi si delimo enaka zanimanja in nas veže veliko skupnega.Prijateljska ljubezen tako temelji na skupnem zanimanju zunaj obeh. Ljubezen, ki se izraža kot prijateljstvo, je usmerjena k drugemu človeškemu bitju z vezjo vitalnosti. Ob druženju s prijatelji, se sprostimo in napolnimo z radostjo, mirom ali pa vitalnostjo. Je pretočnost.

 

3.LJUBEZEN V DRUŽINI

To je ljubezen v skupnosti v kateri so člani odgovorni drug za drugega in drug drugemu.Starši ponavadi naravno čutijo odgovornost in skrb do otrok. Tej ljubezni je komplementarna ljubezen otrok do staršev. Starša sta vir varnosti, vzdrževanja in opore. Sem spada tudi ljubezen, ki se razvije med učencem in učiteljem, saj sta prav tako družina, čeprav ne biološka. Pa tudi bratska in sesterska ljubezen, ki temelji na medsebojni povezanosti. Ta vrsta ljubezni nastane v človekovi notranjosti in iz socialne strukture - družine.

 

4.LJUBEZEN KOT ROMANCA

Je romantična ljubezen, ki ljubljeno osebo idealizira. Gre za projekcijo anime (animusa) na drugo osebo. Romantična ljubezen ima tudi mistični pridih, ter tako zajema širok razpon od običajno osebnega, do mistično simboličnega. Ni več zgolj želja po čutno fizični zadovoljitvi, je tudi strast po lepoti in romantični popolnosti.

 

5.LJUBEZEN V ZAKONU

Zakonska ljubezen je posebna vrsta osredotočanja na drugo osebo v smislu povezanosti ali združitve. Pomeni vzajemno naklonjenost in skrb. V njej prihaja do združitev vrednot, pogledov, dejavnosti, upov in aspiracij. Ne naredi le enega telesa iz dveh, ampak tudi en um in namen.

 

6.LJUBEZEN KOT ALTRUIZEM

To je ljubezen do drugih, temelječa na tistem, kdo le - ti v resnici so. Ne kdo oni mislijo da so ali kdo mi mislimo da so, temveč na tistem kdo oni resnično so. (v latinščini jo imenjujejo caritas, v grščini pa agape). To pomeni da se jim odzivamo altruistično, na način kakor je zanje najboljše, v luči njihove resnične in večne blaginje. In prav to je tudi za nas same najboljše. To je raven uvida, sočutja in razločevanja. Osnova za etiko človeštva. Kristusovo zlato pravilo - Delaj z drugimi, kakor želiš, da bi drugi delali s teboj. Ali Konfucijevo načelo - Ne ravnaj z drugimi tako, kakor ne želiš da bi drugi ravnali s teboj.

 

7.LJUBEZEN KOT ENOST

Ta vrsta ljubezni se imenjuje predanost. To je ljubezen do Boga, naj jo razumemo osebno ali neosebno.

Na prvi pogled so vse te ljubezni videti tako različne, da bi se lahko vprašali, kaj sploh imajo skupnega. Pa imajo. Vsem je skupno to, da so osredotočene na nekaj zunaj nas samih.( nas potegnejo iz sebe in so tako potencialno konvertibilne - vsaka se lahko preobrazi v drugo)

Vse to je ena sama Ljubezen, ki ima različne izraze na različnih ravneh. Božanska ljubezen, ki premika sonce in zvezde, ki presega našo sposobnost direktne izkušnje. Zato 'sestopa', ter se tako 'zmanjša - razdrobi' v različne oblike ljubezni, ki pa jih lahko izkusimo in s katerimi lahko kaj storimo. V resnici so vse te vrste, le izrazi ene Ljubezni, ki drži vesolje skupaj.

Novih besed za Ljubezen tako niti ne potrebujemo. Vse kar potrebujemo je, nov uvid, spoznanje in razumevanje, kaj Ljubezen je, pravi tudi dr.Jhon Algeo, upokojeni profesor Univerze v Georgiji.

 

KATY. - IZ INTERNETA

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ahjajaj, pokowc, cisti asc devica, točno kt moja mama, ja folk pravi da je to tko pa tko, pol pa vse natančno pokaže, kje je kaj pa to, ehjajaj, tako brezosebno, kaj pa ti misliš?
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

You go girl, priporocam kaksnega vodnarja :) pazi se skorpijonov... mrbit ulovis kaksnega strelca al pa leva.... ce bi rada mela pa res lepo valentinovo ulovi enga ribaka... :) ce mas sabo ribisko palco.. seveda... (torej palcke za boben, in gor en trnk..)

x:Dx x;)x x:Dx

 

:vragec:

na plesu je blo :palec: x:Xx

 

smo pač plesali..............aja, pa vsak je dobil dva majhna srčka, ki jih je moral podelit nekomu, jaz sem jih zbrala 8 in tako postala srčica :2src: x:Dx , pol smo poa še srčka iskali.......je bil en z desetimi(nice guy, ga poznam že s tabora), pa en njegov sošolec z 16 srčki(tudi nice), bi morala z njim zaplesat 'zmagovalen' srčkov ples .........ampak je moj sošolec zbral vse srčke od še od drugih z našega klasa in sem pol z njim plesala tisto pesem.....namesto, da bi z onim tipom!

 

no, ja.........sicer sem pa tak že prej z vsemi temi tremi in z drugimi pleasala............tako, da ni bilo panike x:Dx x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ples..........8.klasi...........mladinske delavnice x:Xx

iiii, jaz sem tut včasih to delala!!!! prva generacija!

 

a je še vedno tak fajn????

 

predvalentinov poljubček od @, ki bo cel valentinov dan ful delala, tak da mi ni treba skrbeti, če je to kičast praznik ali ne... :)

aha, še en ali dva plesa bomo meli! A je tu kak inštruktor MD(mladinske delavnice)? x:o)x

 

x;)x x:)x @

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

You go girl, priporocam kaksnega vodnarja :) pazi se skorpijonov... mrbit ulovis kaksnega strelca al pa leva.... ce bi rada mela pa res lepo valentinovo ulovi enga ribaka... :) ce mas sabo ribisko palco.. seveda... (torej palcke za boben, in gor en trnk..)

to je pa nice za prebrat...............mam enga ribaka že nagledanega.........pleševa skupaj na valeti :vragec: x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ribaki ja to je dobra roba.... :) če druzga ne ga na koncu poješ za kosilo.... :)

 

Hm ja no ker ura pravi da je že 14. ljubeznivo valentinovo, jure ma vas rad! :) hehe, pa jst že nisem kak poljak, Jure ima vas rad!

:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...