Skoči na vsebino

Nemir


Zala_

Recommended Posts

Človeček T je rekel?

 

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

Sicer ne štekam jaz teh duhovnih izzivov, sem pa pred časom videl, da nek tip ponuja miljon dolarjev v kešu, tistemu, ki bi v živo dokazal svoje magične moči, med ostalim tudi te, o katerih se tukaj prerekajo in mečejo izzive

 

Zdej jst bi na tvojmu mestu Brezo, takoj opravil tale test saz miljonom dolarjev ki je zdej napram evru zrastel da sta skor enakovredna, bi se pa dalo marsikej narest..

 

Je pa rekel en moj kolega Štajerc, ki je bil večkratni prvak Slovenije v karateju in imel odličje z državnega prvenstva rajnke SFRJ.

 

da odrasteš mentalno takrat ko nehaš tekmovat in se primerjat z drugimi

 

takrat o temu lahko učiš tudi druge, ker pomeni da si razumel.

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Da Tadeja poznam in cenim zaradi njegovega znanja in načina, kako ga podaja, sem sama napisala tuki gor, pa očitno tako ne mislim samo jaz, saj je eden redkih, ki brez problema zapolni svoje programe, kot vidim. Se pa nikoli nisem z njim pogovarjala o tebi; si tudi težko predstavljam, da bi se on o enem, ki je hodil v njegovo šolo, pogovarjal z nekom tretjim. Stvar osebne integritete pač. Če ti je pa kaj podobnega rekel, ko si hodil k njemu v šolo, ali kasneje, se pa ne čudim, ker je to pri tebi opazno iz aviona.

 

Glede izziva...fino bi bilo, da bi počasi prerastel izzive, pa tale način "komu dalj nese". Tudi tale tvoja preverjanja bi bila čisto zabavna, če jih ne bi ti resno uporabljal pri svojih argumentacijah in pričakoval, da bodo to kupili tudi drugi. Sploh pa.... ko nekaj "prebiraš", npr. stanje o drugem, bo jasnost tvojega pogleda zelo odvisna od tvojega namena in tega, koliko si sam spucan. Če se že lotevaš zadeve kot izziv, potem je dobro da vsaj veš, da bo tudi rezultat temu primeren.

 

Zgleda da nisi razumela posta...

 

1. jaz nisem bil pri njemu v šoli, ampak pri M...on je bil samo eden izmed predavateljev...

 

2. uporabljaš podobno terminologijo in izraze kot jih on...njegovi vzorci in še nekaj drugega potencira tvoje oz. se je prilepilo na tebe...zato sem tudi začutil od kje ti določena miselnost, če se tako izrazim...

 

3. očitaš mi nekaj glede strahcev in čaker brez da bi se prej prepričala...s tabo son se strinjale točno tiste osebe, ki imajo iste vzorce...in jaz sem ti pač dal dovoljenje, da preveriš in nehaš padati na iste pasti...in da že enkrat prerasteš slepila, ki vladajo v skupini ali družbi v katere zahajaš...In glede na to da T. uči radiestezijo, preverjanje preko nihala, ti to ne bi smelo biti problem...Razen če hočeš še dalje furat dalje kar pač furaš...Samo potem se ne sprašuj zakaj imaš včasih probleme v medsebojnih odnosih pa naj bodo to otroci, partner ali kdo drug...

 

4. T. ne ve skoraj nič o nefizičnih bitjih in kako lahko te vplivajo na žive ljudi kar se pokaže kot psiho- fizični problemi in težave...

 

5. energijske vaje na haro še bolj potencirajo nemir, živčnost...vzrokov ne odpravljajo, ampak samo razrahljajo teren...

 

Kaj je bilo med mano in njim in zakaj so se tudi oni med sabo skregali pa ni pomembno...Vzorec, ki se je meni očital zgoraj, je pa pri njemu še prisoten in to že od takrat, ko sem ga s kolegico čekiral oz. je ona določene stvari dobesedno skanalizirala, ker sam nisem videl kaj je v ozadju. In to je bilo približno 3-5 let nazaj...in jaz sem z njim že takrat razrešil oz. uredil vse karmične vezi...Zdaj se pa vprašaj kdo kaj projecira na koga in seveda v kolikšni meri...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a misliš rečt : če bi odpotoval na slonokoščeno obalo ... da bi ga pojedli ... ??? http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

vem samo da če bi recimo jst pa on doživela brodolom, bi morska inačica psov, najprej njega prišla poskusit

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne vem, zakaj tega človečka T stalno vlečeš ven. Sem ti že rekla, da če imaš kaj nerazčiščeno, se pomeni z njim - sploh če čutiš potrebo, da ga nekaj čekiraš, pa dvomim, da te je on za to prosil. Dvomim tudi, da ima on kaj nerazčiščeno s tabo.

 

A si ti razumela tisto s točkami...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_question.gif http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_question.gif http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_question.gif

 

Javne osebe se lahko čekira...če ima on še kaj z mano pa preveri...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/tongue.png http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

če imaš svojo šolo in predavaš, še ne pomeni, da si dalje od svojih učencev ...

pač predavaš, ker je to tržna niša ... ker nekdo rabi nek papir ...

 

Če podam lestvico od 1-10...

 

T...okoli 4,4...

M...okoli 7

 

A ni logično zakaj nekateri ne razumejo karmične diagnostike in tisto kar je človeček M nakazal v svojih knjigah...kaj šele kakšen Ramakrishna, Jogananda, Krishnamurti, ipd....in ko se obični ljudje srečajo s problemom zahtevnosti 5 ali več...Od koga tehnile ali pristopi bi bili bolj priporočljive...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_question.gif Še sreča, da je večina ljudi tam okoli 2....tako da se s tem še ne obremenjujejo kaj preveč...Ko pa res zagusti pa hvala Bogu še zmeraj obstajajo psihiatri, psihologi, eksorcisti in raznorazni duhovniki...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj pa če imajo ljudje polno slepil, vzorcev, ne vidijo globine, ne znajo razmišljati v širšem smislu in potem jim ti njihovi filtri po svoje pretolmačijo informacije...Koliko ljudi je dojel Krišnamurtija. Pa je govoril tako v globino, da kar glava boli...

Živimo v svetu, ki nas obdaja s slepili. Pač ja, to je del izkušnje ...

A ti res misliš, da se gre meni za to kako me folk tukaj dojame...kaj pa če so vmes tudi testi, da se vidi reakcije in se na podlagi tistih presoja koliko naj se komu pove...In kaj narediti, če se pojavi samo 10 slabih opcij...A ni bolje uporabiti eno od slabih opcij kot pa nobene...In kdo je rekel, da včasih ne zaj***....

Ja menim, da se ti gre tudi zato kako te folk dojame (pa ne ciljam nato, da si neka izjema). Izhajam iz tega, da preberem od tebe tudi pisanja v smislu so spoznali da sem imel prav, se bo pokazalo ipd. Sej razumem, nisem ga še videl na forumih, ki tega ne počne, vsak na svoj način.

 

Praviš, da seboj nošiš namen. A stvari vidiš tako kritične, da je potrebno "drmanje"? Ne vem mogoče se ti zdi, da se vse odvija prepočasi?

 

Psihologija je mlada veda...zna biti zelo koristna...ne more se pa primerjati z jogo...Recimo kar psihologija omenja kot "um", poznajo jogini par različnih izrazov za to- poznajo več vrst uma oz podvrst...A poznaš tiste bajke človek spoznaj samega sebe, kdo sem jaz, ipd...In ko človek spozna kdo približno je in kje mu je mesto..In če velja pravilo "tako zgoraj kot spodaj"- mi človečki imamo na Zemlji dječji vrtič, OŠ, srednjo šolo, faks potem sigurno nekaj podobnega obstaja tudi gor...zakaj pa obstajajo angeli in nadangeli. Zakaj niso vsi na istem nivoju...in če se otrok primerja z drugimi ni s tem nič narobe. In spet smo pri NAMEN-u. Vsak človek se primerja s sovrstniki, pevci, filmskimi zvezdami, vzorniki, ipd...dokler ne pride do neke točke kjer vidi kje mu je trenutno mesto na "kozmični šahovnici"...Jaz sem pa svoje stališče glede primerjanja že povedal in to ne samo enkrat...če pa nekateri tega ne morejo sprejet ali ne razumejo, naj pa delajo malo več na sebi...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Menim, da hierarhija je potrebna. Po drugi strani pa lahko predstavlja past povzpetništva. Je čisto ok, če predstavlja motivacijo ...

 

Postavljanje v hierarhijo vidim bolj v notranjem smislu in ne toliko do "neznancev". Hierarhični odnos do neznancev dojemam kvečjemu kot postavljanje mej in še to ne toliko v smislu - jaz tukaj, ti tam. Menim, da ko se začne jaz sem to in to, sem tukaj in tukaj, sem .... da se takrat sproži ohranitev samopomebnosti. Ali je to v dani situaciji primerno ali ne je pa stvar debate, podobni teli, ki se odvija.

 

Recimo, če si rečeš sem popolnoma nepomemben, sem manj od kaplje v morju, sem 0 ali približujem se 0. Kaj se takrat zgodi s hierarhijo odnosa in ne s hierarhijo? Sej mi se gremo tle hierarhijo odnosa, ane?

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Živimo v svetu, ki nas obdaja s slepili. Pač ja, to je del izkušnje ...

Ja menim, da se ti gre tudi zato kako te folk dojame (pa ne ciljam nato, da si neka izjema). Izhajam iz tega, da preberem od tebe tudi pisanja v smislu so spoznali da sem imel prav, se bo pokazalo ipd. Sej razumem, nisem ga še videl na forumih, ki tega ne počne, vsak na svoj način.

 

Praviš, da seboj nošiš namen. A stvari vidiš tako kritične, da je potrebno "drmanje"? Ne vem mogoče se ti zdi, da se vse odvija prepočasi?

 

Menim, da hierarhija je potrebna. Po drugi strani pa lahko predstavlja past povzpetništva. Je čisto ok, če predstavlja motivacijo ...

 

Postavljanje v hierarhijo vidim bolj v notranjem smislu in ne toliko do "neznancev". Hierarhični odnos do neznancev dojemam kvečjemu kot postavljanje mej in še to ne toliko v smislu - jaz tukaj, ti tam. Menim, da ko se začne jaz sem to in to, sem tukaj in tukaj, sem .... da se takrat sproži ohranitev samopomebnosti. Ali je to v dani situaciji primerno ali ne je pa stvar debate, podobni teli, ki se odvija.

 

Recimo, če si rečeš sem popolnoma nepomemben, sem manj od kaplje v morju, sem 0 ali približujem se 0. Kaj se takrat zgodi s hierarhijo odnosa in ne s hierarhijo? Sej mi se gremo tle hierarhijo odnosa, ane?

 

Poglej razmere v svetu, ki so odraz ljudi...kakšna panika je bila, ko je bila nafta 150 USD, ko je samo za en teden CHF pridobil vrednost v primerjavi z €., ko je bila SLO brez vlade par mesecev, ipd...Sedaj si pa predstavljal šoke, ko propadajo podjetja, ko se bo začela sesuvati borza, ko denar ne bo nič vreden...Ali je boljše ljudi počasi pripraviti do tega ali ne...? Podobno se pa dogaja tudi na duhovni poti zlasti takrat, ko se aktivira karma povezana z malo bolj jeba temačnimi bitjeci in karmičnimi dolgovi...s čimer se sreča čisto vsak človeček okoli prve "magične" meje od treh v naši zemeljski OŠ...Zakaj pa misliš, da je okoli Božiča največ samomorov. Zato ker so takrat ta bitjeca najbolj aktivna. V bistvu se decembra vse potencira za 2- 3x...zato se takrat pri nekaterih tudi pojačajo problemi s kožo, težo, ipd...fizični dejavniki predstavljajo samo okoli 25%...

 

In če se spomniš, sem omenil nova bitjeca, ki so v večji meri še neaktivna...In ko bodo začela opravljati tisto kar je njihova vloga na naši Zemljici, znajo na veliko udariti po takih, ki imajo "zastarelo"mišljenje...in to zna biti že to poletje...potem se bo pa samo potenciralo vse...

 

Kar se hiearhije tiče, bi se v večji meri strinjal s tabo...Če nekdo reče kje je, da je direktor ali šef nekega oddelka, če ima poštimano v svoji glavi in če drugi tega zaradi različnih vzrokov ne morejo sprejeti, čigava je potem krivda...? Če pa tak nima poštimano v glavi potem pa ponavadi sledi tisto kar si nakazal...Zakaj pa misliš, da sem tolikokrat poudaril, naj drugi začnejo preverjat stvari...Preverjanje, razločevanje sta dve bistveni sestavini, ki se jih mora naučiti vsak, ki hodi po duhovni poti...prej ko se nauči prej se lahko izogne marsikateri pasti...

 

Sem nepomemben- psihologija temu pravi manjvrednostni kompleks, je zelo jeben vzorec, ki ima mnogo podvzorcev...za vse ostalo je pa odvisno za kakšno hiearhijo se gre. Zato pa obstaja sanskrtski izraz "dharma"- opravljati svoje dolžnosti v skladu s poklicem, ki ga človek opravlja v fizičnem življenju...In če je nekdo učitelj drugi pa šolarček ali mojster- mehanik in pripravnik, ne morejo vsi biti na istem nivoju kar se odnosa tiče...

 

Tehnično gledano se mi tukaj glih ne gremo hiearhije odnosov, ampak bolj različne oblike komunikacij, ki jo vsak fura s svojimi prepričanji, mentalnimi filtri, itd...Zakaj pa misliš, da se je Marsa umaknila iz debate...Mogoče zato ker jo nekateri zaradi različnih vzrokov in vzgibov niso mogli videt kot enega od forumašev in administratorke istočasno. In so ji začeli očitat marsikaj... isto so potem začeli očitati eni drugim, vključno z mano. In če smo pošteni, nihče od aktivnih forumašev ni bil glih nedolžen vključno z mano. Nekateri so že prerasli te vzorce, drugi pa še bojo...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

veliko se še imam za naučit ...

 

In kje se vidiš na omenjenih lestvicah?

 

Jaz tebe ne štekam, zakaj furaš tak pristop, kot da v malhi nosiš znanje celega vesolja, kjer se za vsakogar nekaj najde.

Število psihičnih moči ni merilo ali je kdo duhovno na višji ali nižji razvojni stopnji....Nekomu te stvari niso potrebne in jih zato ne vidi, nekdo jim ne daje pozornosti, nekdo pa jih lahko vidi in o temu ne govori...tralala...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

Ne, da se ne strinjam, ampak ... kaj pa je merilo duhovne stopnje?

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Poglej razmere v svetu, ki so odraz ljudi...kakšna panika je bila, ko je bila nafta 150 USD, ko je samo za en teden CHF pridobil vrednost v primerjavi z €., ko je bila SLO brez vlade par mesecev, ipd...Sedaj si pa predstavljal šoke, ko propadajo podjetja, ko se bo začela sesuvati borza, ko denar ne bo nič vreden...Ali je boljše ljudi počasi pripraviti do tega ali ne...? Podobno se pa dogaja tudi na duhovni poti zlasti takrat, ko se aktivira karma povezana z malo bolj jeba temačnimi bitjeci in karmičnimi dolgovi...s čimer se sreča čisto vsak človeček okoli prve "magične" meje od treh v naši zemeljski OŠ...Zakaj pa misliš, da je okoli Božiča največ samomorov. Zato ker so takrat ta bitjeca najbolj aktivna. V bistvu se decembra vse potencira za 2- 3x...zato se takrat pri nekaterih tudi pojačajo problemi s kožo, težo, ipd...fizični dejavniki predstavljajo samo okoli 25%...

 

In če se spomniš, sem omenil nova bitjeca, ki so v večji meri še neaktivna...In ko bodo začela opravljati tisto kar je njihova vloga na naši Zemljici, znajo na veliko udariti po takih, ki imajo "zastarelo"mišljenje...in to zna biti že to poletje...potem se bo pa samo potenciralo vse...

 

Kar se hiearhije tiče, bi se v večji meri strinjal s tabo...Če nekdo reče kje je, da je direktor ali šef nekega oddelka, če ima poštimano v svoji glavi in če drugi tega zaradi različnih vzrokov ne morejo sprejeti, čigava je potem krivda...? Če pa tak nima poštimano v glavi potem pa ponavadi sledi tisto kar si nakazal...Zakaj pa misliš, da sem tolikokrat poudaril, naj drugi začnejo preverjat stvari...Preverjanje, razločevanje sta dve bistveni sestavini, ki se jih mora naučiti vsak, ki hodi po duhovni poti...prej ko se nauči prej se lahko izogne marsikateri pasti...

 

Sem nepomemben- psihologija temu pravi manjvrednostni kompleks, je zelo jeben vzorec, ki ima mnogo podvzorcev...za vse ostalo je pa odvisno za kakšno hiearhijo se gre. Zato pa obstaja sanskrtski izraz "dharma"- opravljati svoje dolžnosti v skladu s poklicem, ki ga človek opravlja v fizičnem življenju...In če je nekdo učitelj drugi pa šolarček ali mojster- mehanik in pripravnik, ne morejo vsi biti na istem nivoju kar se odnosa tiče...

 

Tehnično gledano se mi tukaj glih ne gremo hiearhije odnosov, ampak bolj različne oblike komunikacij, ki jo vsak fura s svojimi prepričanji, mentalnimi filtri, itd...Zakaj pa misliš, da se je Marsa umaknila iz debate...Mogoče zato ker jo nekateri zaradi različnih vzrokov in vzgibov niso mogli videt kot enega od forumašev in administratorke istočasno. In so ji začeli očitat marsikaj... isto so potem začeli očitati eni drugim, vključno z mano. In če smo pošteni, nihče od aktivnih forumašev ni bil glih nedolžen vključno z mano. Nekateri so že prerasli te vzorce, drugi pa še bojo...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

- a nakazuješ, da so "mini krize" samo uverture z namenom v nekaj večjega?

 

- se prav na tele debate ne gledaš skozi ovkir hierarhije, ki ti "dopušča" da se obnašaš na tak ali drugačen način?

 

- malo dvomim, da bo kdo tukaj zaradi tvojega neposrednega pristopa kaj bolj pripravljen. če kaj se mi zdi, da je vsak še bolj zazrt vase in svoj princip. sej štekam, kaj mi češ pokazati s primeri, ampak ko mal preverim svoje intuitivno polje, ne morem mimo tega, da to ni tvoj edini vzgib načina pristopa. kaj sploh fora te debate? najbrž to, da obstaja še boljši način.

 

obstaja vsi enaki, vsi enakopravni. nekateri to razumejo dobesedno, kar je seveda napačno. saj enakost in enakopravnost med nami izhaja iz prepoznavanja razlik med nami in ne metanje vsega v en in isti koš. ko razlike prepoznamo, jih lahko začnemo razumeti in spoštovati in tu nekje v tem procesu bi se morala pojaviti enakost in enakopravnost, brez lomljenja hierarhije, ampak z njeno potrditvijo.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanimivo si tole podala. Sem "razsvetljeno" presenečen ...

 

inb4: ne pravim, da je res ali da ni res. zgolj to, da je zanimiv point of view. tak, ki ga vzameš v vednost.

To sploh ni bistveno ;).

Jap, to je forum. Nekateri se registrirajo, da lahko po ovinkih propagirajo svoje izdelke, svoje spletne strani ali od koga drugega...drugi rabijo pomoč pri anketah...tretji rabijo potrditve svojih prepričanj, ki so lahko ovakvi ili onakvi...četrti samo sprašujejo in čakajo na rešitve od drugih, da bi pa povedali kaj konktrenega o sebi pa ne. In pri takih mora biti človeček že jasnovidni psiholog ali kaj drugega, da lahko pove kaj koristnega...peti se malo izpovejo, šinfajo čez politike in ostale, ker doma ali v javnosti to ne morejo ali si ne upajo...itd...skratka sto ljudi sto čudi...

 

Kaj pa če imajo ljudje polno slepil, vzorcev, ne vidijo globine, ne znajo razmišljati v širšem smislu in potem jim ti njihovi filtri po svoje pretolmačijo informacije...Koliko ljudi je dojel Krišnamurtija. Pa je govoril tako v globino, da kar glava boli...

 

A ti res misliš, da se gre meni za to kako me folk tukaj dojame...kaj pa če so vmes tudi testi, da se vidi reakcije in se na podlagi tistih presoja koliko naj se komu pove...In kaj narediti, če se pojavi samo 10 slabih opcij...A ni bolje uporabiti eno od slabih opcij kot pa nobene...In kdo je rekel, da včasih ne zaj***....

 

Psihologija je mlada veda...zna biti zelo koristna...ne more se pa primerjati z jogo...Recimo kar psihologija omenja kot "um", poznajo jogini par različnih izrazov za to- poznajo več vrst uma oz podvrst...A poznaš tiste bajke človek spoznaj samega sebe, kdo sem jaz, ipd...In ko človek spozna kdo približno je in kje mu je mesto..In če velja pravilo "tako zgoraj kot spodaj"- mi človečki imamo na Zemlji dječji vrtič, OŠ, srednjo šolo, faks potem sigurno nekaj podobnega obstaja tudi gor...zakaj pa obstajajo angeli in nadangeli. Zakaj niso vsi na istem nivoju...in če se otrok primerja z drugimi ni s tem nič narobe. In spet smo pri NAMEN-u. Vsak človek se primerja s sovrstniki, pevci, filmskimi zvezdami, vzorniki, ipd...dokler ne pride do neke točke kjer vidi kje mu je trenutno mesto na "kozmični šahovnici"...Jaz sem pa svoje stališče glede primerjanja že povedal in to ne samo enkrat...če pa nekateri tega ne morejo sprejet ali ne razumejo, naj pa delajo malo več na sebi...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Tudi to ima svoj smisel...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne, da se ne strinjam, ampak ... kaj pa je merilo duhovne stopnje?

 

V tej temi sem omenil pojem "svetloba duše"...v drugih so bile neke slikce, ko je bila debata višje- nižje...in še par drugih stvari...nakazano je bilo že prevečkrat...kdor zna sestavljati puzle, bi moral razumeti...kdor pa ne, bo pa mogočes razumel sčasoma...informacije so bile predane človeštvu že pred več leti...

 

Obstajajo razredi, obstajajo testi in izpiti...in na naši Zemljici sta samo dva bitjeca, ki dokončno potrdita ali nekdo naredi in gre naprej ali ne...Enega se je že omenjalo na LNF-ju, drugega se je pa tudi že namignilo. Poznan je tudi po imenu "gospodar sveta"...

 

 

- a nakazuješ, da so "mini krize" samo uverture z namenom v nekaj večjega?

 

- se prav na tele debate ne gledaš skozi ovkir hierarhije, ki ti "dopušča" da se obnašaš na tak ali drugačen način?

 

- malo dvomim, da bo kdo tukaj zaradi tvojega neposrednega pristopa kaj bolj pripravljen. če kaj se mi zdi, da je vsak še bolj zazrt vase in svoj princip. sej štekam, kaj mi češ pokazati s primeri, ampak ko mal preverim svoje intuitivno polje, ne morem mimo tega, da to ni tvoj edini vzgib načina pristopa. kaj sploh fora te debate? najbrž to, da obstaja še boljši način.

 

obstaja vsi enaki, vsi enakopravni. nekateri to razumejo dobesedno, kar je seveda napačno. saj enakost in enakopravnost med nami izhaja iz prepoznavanja razlik med nami in ne metanje vsega v en in isti koš. ko razlike prepoznamo, jih lahko začnemo razumeti in spoštovati in tu nekje v tem procesu bi se morala pojaviti enakost in enakopravnost, brez lomljenja hierarhije, ampak z njeno potrditvijo.

 

Te krize so dječji vrtič s tistim kar šele prihaja...in to prej kot v petih letih...Nekateri duhovni učitelji so to lepo nakazal, samo ne v časovnih okvirih...

 

-In kaj ima hiearhija veze s tem kako se kdo obnaša? Obstaja "višji" plan, obstaja okviren čas v katerem se mora narediti...v kolikšni meri se dejansko naredi, je pa že druga stvar...način, pristop in vse ostalo je prepuščeno "izvajalcem". Govora je o planetu Zemlja in vse kar se dogaja na njej...in to sliko potem prenesi na ljudi...Zraven pa prištej še "svobodno voljo"...

 

-Kaj pa če se preveč osredotočaš na mene in ne vidiš ostale člane tima...Če človeček A ubere podoben pristop kot jaz, to še ne pomeni da človeček B ali C ne opravita ostalo. Ali povedano po domače, ko A na hard way sesuje miselnost X človečka, mu lahko B in C pomagata in vodita naprej, ker bo lahko bil bolj pripravljen sprejeti pomoč...zakaj bi pa moral en človeček opravljati eno in isto delo v timu, zakaj se ne bi malo zamenjale vloge... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/tongue.png

 

-zadnji odstavek...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/yes.gif

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V tej temi sem omenil pojem "svetloba duše"...v drugih so bile neke slikce, ko je bila debata višje- nižje...in še par drugih stvari...nakazano je bilo že prevečkrat...kdor zna sestavljati puzle, bi moral razumeti...kdor pa ne, bo pa mogočes razumel sčasoma...informacije so bile predane človeštvu že pred več leti...

 

Obstajajo razredi, obstajajo testi in izpiti...in na naši Zemljici sta samo dva bitjeca, ki dokončno potrdita ali nekdo naredi in gre naprej ali ne...Enega se je že omenjalo na LNF-ju, drugega se je pa tudi že namignilo. Poznan je tudi po imenu "gospodar sveta"...

res je, kar nekaj je o tem že bilo napisano

 

pojem svetloba duše mi je všeč, ker saj se izogiba spremenljivi definiciji "avtoritete" in se bolj nagiba k naravnemu stanju

 

Te krize so dječji vrtič s tistim kar šele prihaja...in to prej kot v petih letih...Nekateri duhovni učitelji so to lepo nakazal, samo ne v časovnih okvirih...

o tem sem že razmišljal in dobil dvoje: - nekaj ob čemer me stisne v trebuhu, - in drugo, ki pušča odprte opcije. skratka megla.

 

menim, da v roku 10 let ne bo nič večjega v smislu, da silovito pretreslo naš vsakdanjik na način, da bi morali spremeniti dnevno rutino.

 

 

-In kaj ima hiearhija veze s tem kako se kdo obnaša? Obstaja "višji" plan, obstaja okviren čas v katerem se mora narediti...v kolikšni meri se dejansko naredi, je pa že druga stvar...način, pristop in vse ostalo je prepuščeno "izvajalcem". Govora je o planetu Zemlja in vse kar se dogaja na njej...in to sliko potem prenesi na ljudi...Zraven pa prištej še "svobodno voljo"...

ja sej vem kakšni smo ... nanašal sem se, da hierarhija lahko deluje tudi kot slepilo. spraševal sem se, če bi tvoja identifikacija s položajem v hierarhiji lahko poganjala nekatere ego-principe v tebi. pa ne zameri za te misli, vprašanja ; ) : )

 

če svetloba duše določa duhovno stopnjo ali je to edini kriterij za hierarhični položaj?

 

 

-Kaj pa če se preveč osredotočaš na mene in ne vidiš ostale člane tima...Če človeček A ubere podoben pristop kot jaz, to še ne pomeni da človeček B ali C ne opravita ostalo. Ali povedano po domače, ko A na hard way sesuje miselnost X človečka, mu lahko B in C pomagata in vodita naprej, ker bo lahko bil bolj pripravljen sprejeti pomoč...zakaj bi pa moral en človeček opravljati eno in isto delo v timu, zakaj se ne bi malo zamenjale vloge... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/tongue.png

 

-zadnji odstavek...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/yes.gif

to je res, osredotočam se na tvoj pojav na forumu. za kej več nimam namena trošit energije, če ti s tem delam krivico potem sorry, ampak realno, kake hude krivice ni sej nikamor drugam ne drmam in težim. pa tudi ne zapiram se za druge možnosti ...

kaj pa je duhovna stopnja ???

a je tvoje vprašanje smiselno ???

a sploh gre za duhovne stopnje ali za kaj drugega ???

 

Lahko bi stvari postavil v kontekst.

 

Brezo je omenil duhovno stopnjo in iz tega je sledilo vprašanje.

 

Torej ja, vprašanje je smiselno, če želim vsaj približno razumet Brezotov princip.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jz če mantram Hare Krišna Mahamantro in če pride dobr kontakt, se mi telo sprosti, um umiri, v srcu/sebi čutim duhovno blaženost, pomirjenost, potešenost, potlačene emocije pridejo ven (al jeza/sovraštvo ali žalost) ampak se ne "odvijejo" čiz do konca ker neki še ne spustim in neki se še poistovečam z njimi. Včasih če gre kontakt še naprej, lohk čutim da sem jaz večni služabnik Boga in ko takrat mantram za njega, v njegovo zadovoljstvo, iz tega odnosa, takrat tud te navezave na subtilno telo (poistovečanje z njim, z emocijami, koncepti, identiteto) in iz tega želje po posvetni slavi (kakršnikoli materialni poziciji) so podrejene in pomirjenost in izpolnjenost je še večja. Na lestvici sem nekje 3,4 do celotnega sprejetja.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pri jezi, sovraštvu ipd. je pomemben princip odpuščanja. Pri tem principu sem pri sebi naletel na nekatera slepila kot, da se odpuščanje povezuje z: ljubeznijo, prijateljstvom, uslužnostjo, odnosom do drugega ... Odpuščanje pomeni samo to, da drugemu ne želiš slabega, da ne gojiš zamer, da se ob misli na drugega ne valaš v neprijetnih emocijah. Odpuščanje ne pomeni ljubezni do drugega, ne pomeni "zahteve" po odnosu z drugim ipd. Zato je odpuščanje osvobajajoče, kam in kako naprej pa je stvar posameznika.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a se tudi ti bojiš ljubezni ?

a se jo bojiš sprejet kot smisel bivanja ?

 

Svetega ne dajajte psom, in svojih biserov ne mečite svinjam, da jih ne pomendrajo z nogami in se nato obrnejo ter vas raztrgajo.

 

Odgovor za obe vprašanji je seveda ne. Ne bom ti šel razlagat, da so človeški odnosi in socialne interakcije malo bolj kompleksne kot nakazuješ z vprašanji, ker to bi moral vedeti že sam. Razen, če si želiš brati kako in kaj?

Kaj pa je odpuščaje zate shamanno?

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kaj pa razumeš pod odpuščanje ?

 

Hmm sej sem že povedal.

 

Lahko tudi malo drugače ...pa ne zej dobesedno vzet ane ; ).

 

shamannamo: ne želim ti nič slabega, ne želim ti nič dobrega. tukaj v mojem odpuščanju ležijo neskončne možnosti zate, ki niso vezane name ali to zate ni dovolj? ali se ti zdi, da te sovražim, da sem jezen nate, da te ne maram, ker tukaj ni ničesar mojega ob kar bi se lahko prijel, iz česar bi lahko izhajal? tukaj v mojem odpuščanju si svoboden mene in jaz sem svoboden tebe. kaj pa prinaša prihodnost pa prepustimo Obstoju...

In kaj je odpuščanje zate?

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

o tem sem že razmišljal in dobil dvoje: - nekaj ob čemer me stisne v trebuhu, - in drugo, ki pušča odprte opcije. skratka megla.

menim, da v roku 10 let ne bo nič večjega v smislu, da silovito pretreslo naš vsakdanjik na način, da bi morali spremeniti dnevno rutino.

 

ja sej vem kakšni smo ... nanašal sem se, da hierarhija lahko deluje tudi kot slepilo. spraševal sem se, če bi tvoja identifikacija s položajem v hierarhiji lahko poganjala nekatere ego-principe v tebi. pa ne zameri za te misli, vprašanja ; ) : )

 

če svetloba duše določa duhovno stopnjo ali je to edini kriterij za hierarhični položaj?

 

Pretresi na borzah, padci vrednosti valut, sesutje borze in finančnega sistema...to so šele prvi in neizogibni koraki, če se hoče na Zemlji kaj konkretno spremeniti...in ko bo prišlo do tega, kakšna bo vsakodnevna rutina...hard to say...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

Polnopravni člani duhovne hiearhije našega planetka nimajo "egota"..."ego" se zlije z dušo..."ego" imajo samo človečki, ki so omenjeni čisto spodaj na slikici- spodnje tri vrstice...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

http://www.mysterium.ru/english/hierarchy/

 

Svetloba duše je kot DNK človeka...iz DNK se pa lahko izve marsikaj, če se zna...je najbolj zanesljiv kriterij...

 

Duhovna stopnja se lahko pretolmači tudi kot stopnja zavedanja...da se človek zaveda kdo je v resnici in da to tudi izraža...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jz če mantram Hare Krišna Mahamantro in če pride dobr kontakt, se mi telo sprosti, um umiri, v srcu/sebi čutim duhovno blaženost, pomirjenost, potešenost, potlačene emocije pridejo ven (al jeza/sovraštvo ali žalost) ampak se ne "odvijejo" čiz do konca ker neki še ne spustim in neki se še poistovečam z njimi. Včasih če gre kontakt še naprej, lohk čutim da sem jaz večni služabnik Boga in ko takrat mantram za njega, v njegovo zadovoljstvo, iz tega odnosa, takrat tud te navezave na subtilno telo (poistovečanje z njim, z emocijami, koncepti, identiteto) in iz tega želje po posvetni slavi (kakršnikoli materialni poziciji) so podrejene in pomirjenost in izpolnjenost je še večja. Na lestvici sem nekje 3,4 do celotnega sprejetja.

 

A se spomniš sanj, ki si jih danes omenil...

 

Ko sem šel popoldne mal spat, sem živo (jasno) sanju.... en starejši moški (60-65 let) je bil, tak ki jim jaz pravim subtilci... se ukvarjajo z energijami, zdravljenjem itd. in ki sem se mu zameru ker mu kao nism dal tolk spoštovanja kokr bi ga on rad oz. je mislu da si ga zasluži od mene.... in zarad tega... da bi mi pokazal "kdo on je"... je spustil name kot eno črno magijo ali neki eno energijo... in sem čutu neznosno, za umrt bolečino v obeh ušesih... in čutu sem da ni fizično, da je na subtilnem nivoju in da on to name spušča in je blo res neznosno boleče, za umrt... in takrat sem se spomnu in začel mantrat Hare Krišna Mahamantro (Hare Krišna Hare Krišna Krišna Krišna Hare Hare Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare) in že po prvi mantri je tist vse nehal in je bil čisti mir in tud eni mlajši bhakte so bli še okol mene in vse je blo ok. Sporočilo je blo, da tud črne magije oz. subtilnega škodoželja od nekoga drugega se lahko rešiš, če vzameš zavetje Hare Krišna Mahamantre... ali pa če si sam ene psihične probleme delaš, da se tud lahko tako rešiš. Po tem sem se "zbudil" (samo prešel v to zavedanje) v istem tistem, čist pomirjenem, jasnem stanju. Vse sem se čist jasno spominjal/zavedal. Hare Krišna.

 

Šele začel si malo bolj prihajati v stik s temno stranjo in v stik s svojo temno osebnostjo...in takih bitjec bo čedalje več...In ne delaj si iluzij, da te bo Hare Krišna mantra 100% zaščitila, če imaš karmični dolg do njih...Preizkušeno, videno, doživeto...šel skozi te lekcije...in to je šele začetek tistih "jeba" stvari skozi katero mora iti vsak človeček...tralala...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

To bitjece je bilo samo okoli 4. po lestvici od 1-10...počakaj da pride kakšen močnejši po svoj "karmični dolg" recimo 6. ali 8...in kot pravijo- kar človečka ne sesuje, ga okrepi...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pretresi na borzah, padci vrednosti valut, sesutje borze in finančnega sistema...to so šele prvi in neizogibni koraki, če se hoče na Zemlji kaj konkretno spremeniti...in ko bo prišlo do tega, kakšna bo vsakodnevna rutina...hard to say...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

Polnopravni člani duhovne hiearhije našega planetka nimajo "egota"..."ego" se zlije z dušo..."ego" imajo samo človečki, ki so omenjeni čisto spodaj na slikici- spodnje tri vrstice...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

http://www.mysterium.ru/english/hierarchy/

 

Svetloba duše je kot DNK človeka...iz DNK se pa lahko izve marsikaj, če se zna...je najbolj zanesljiv kriterij...

 

Duhovna stopnja se lahko pretolmači tudi kot stopnja zavedanja...da se človek zaveda kdo je v resnici in da to tudi izraža...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

to tudi jaz pričakujem pa tut Baba Vanga, to so redni cikli, ki se skozi zgodovino ciklično ponavljajo, ni treba torej kontaktirat duhce in avatarje da bi sam prišel do zaključka, da se kuha novi svetovni konflikt

 

kolk sem šele jaz visoko na teh lestvicah, k sam pridem do spoznanj brez pomoči astralnih entitet

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

to tudi jaz pričakujem pa tut Baba Vanga, to so redni cikli, ki se skozi zgodovino ciklično ponavljajo, ni treba torej kontaktirat duhce in avatarje da bi sam prišel do zaključka, da se kuha novi svetovni konflikt

 

kolk sem šele jaz visoko na teh lestvicah, k sam pridem do spoznanj brez pomoči astralnih entitet

 

A si že probal s kakšno tako zadevco...kao za "ohlajanje" živčnosti...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a si ti to mene prečekiral da si prišel do tako pronicljive ugotovitve, da sem živčen..

menjaj entiteto ki me je čekirala al pa ji zamenjaj baterije..

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/flirt.gif

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...