Skoči na vsebino

Nemir


Zala_

Recommended Posts

Se strinjam.

 

Kaj pa, da se "orodje" zaveda in je znotraj karme. Zakaj to ne bi bilo možno?

Sej ne bi smel biti problem, da okoliščine zaobjamejo posameznika do te mere, da stori kar noče (noče slediti danemu namenu) pa vseeno to naredi.

To je hipotetičen test, kjer bi namenoma povzročal škodo naključnim ljudem - konkretno škodo na avtu. Lahko bi izbral trganje rož, pa sem izbral avto, ker nam je Slovencem tako pomemben.

 

Namigujem, da bi s takšnim naključnimi izborom "žrtev" kršil omenjeno karmično pravilo, pa me zanima kako vidiš konkretno zastavljeno situacijo oz. scenarij.

 

- ali bi res izbral samo tiste lastnike avtomobilov, ki jim to pripada po karmi? ali je možno, da bi škodo povzročil ljudem, ki si to ne zaslužijo = nimajo takšne karme?

Se pravi, nisem opazil razlike v zmanjšanem dojemanju, bom pa opazil razliko v povečanem dojemanju?

 

Če je odgovor ja, potem kažeš znatno mero podcenjevanja ali obratno precenjevanje sebe. Vem, da praviš, da je bilo upoštevano, ampak ravno v tem se nanašam na tvoje precenjevanje lastnih sposobnosti vpogleda, jasnosti itd.

 

Da sem se odločil probat ni bil impulziven moment, kjer sem si mislil "mah kar bo pa bo". Preden sem probal je preteklo kakšno leto vode pod mostom, ki je bilo namenjeno informiranju tako uporabniških izkušenj, znanstvenih dognanj, rastline same, zdravstvenih vidikov itd. Mirno lahko rečem, da o tem področju vem več kot večina slovenskih zdravnikov, kar sploh ni težko preseči glede nato, da so zaviti v naučene stereotipe in niti nimajo motivacije, da bi svoje znanje ažurirali. Konec koncev se je konoplja(thc) šele pred kratkim v naši zakonodaji umaknila iz seznama, ki ga enači s heroinom, kokainom in drugimi trdimi drogami. Tvoja ugotovitev, da nisem zmožen najbolj osnovnih samo-analitičnih objektivnih kriterijev je milo rečeno smešna, da ne rečem žaljiva iz vidika intelektualnega ponosa.

 

Omenjal si tudi razcepljenost glede tega ali rabim uživat. Rabim (kot potrebujem) vodo, hrano. Konoplje na rabim. Konoplja spada v koncept želja in ne potreb, tako kot seks. Tle ni nobene razcepljenosti je kvečjemu nerazumevanje razlikovanja med potrebami in željami, kar pa ni z moje strani. Tudi ne pravim, da je nujno s tvoje, namigujem, da si nekje v postopku pač zajebal.Iskrenost ima nekaj veze s tem kako hitro se proces zgodi, ampak kljub temu je to dolgotrajen proces?

Nisi odgovoril na vprašanje ali se tebi zamera ne dogaja več?

Imaš konkretna vprašanja, prosim odgovori. Če so (ti) pravila jasna, kot sam praviš, ne bo problem.

 

A si lahko v tem življenju "naberem nove slabe karme"?

 

Kako si naberem nov minus, če karma ne dovoljuje, da drugemu škodim bolj kot določa karmični zakon?

 

To sem ti že vse odgovoru.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nič konkretnega, z izmikanjem, posredno. Kaže, da pravila in razumevanja nekaterih vzorcev le ne niso tako jasna.

 

Večina itak pogrne, ko se pojavijo konkretna vprašanja, ki zahtevajo natančno opredelitev pojmov in dognanj ter zaključkov. Tle si sploh nismo toliko drugačni eni le bolj vneto verjamejo v svoj prav.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nič konkretnega, z izmikanjem, posredno. Kaže, da pravila in razumevanja nekaterih vzorcev le ne niso tako jasna.

 

Večina itak pogrne, ko se pojavijo konkretna vprašanja, ki zahtevajo natančno opredelitev pojmov in dognanj ter zaključkov. Tle si sploh nismo toliko drugačni eni le bolj vneto verjamejo v svoj prav.

 

 

 

Prav maš.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aja, resno, a samo "čistiš" napetosti?

 

Resno.

 

Vprašanja zahtevajo preveč detajlov v razlagi? Z drugimi besedami npr; ne moreš mi ponuditi takšne racionalizacije, lahko mi ponudiš vero, boga.

 

Ja.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Iz svoje pozicije maš prav.

 

Ha ha ... vidim kam to gre. Sej te razumem, tvoj okvir je zate najbolj pravilen in je sestavljen na tak način, da se razteza v absolutne in univerzalne resnice. Tle pa pridem jaz na vrsto ... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon_smile_wink.gif

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pa obrnimo zadevo ... razloži nam kaj, česar še ne poznamo ...

razloži nam karmo na pravilen način ... ali bolj po slovensko ... razloži nam delovanje vzroka in posledice malo širše ... pa ne mešaj zraven lazareva, ker je obseden z religijo ...

ajde ... malo se potrudi ... če se hvališ, da si več od 3,8 ... dokaži ... zaradi mene ti lahko pomaga tudi M ... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

M ne poznam osebno, niti nimam kakega drugega stika, torej ni razloga, da bi ga kontaktiral. Za Lazareva mi dol visi.

 

Da se hvalim je eden tvojih umotvorov, sicer ni no.1, ampak ok. Sej bi se izrazil lepše, ampak v tvojem primeru je to najbližje videnemu in zatorej povsem primerno. Sej kake stvari kul napišeš, sam fak, kaj ko bi naredil kaj na tem, da se vzdržiš totalnih gluposti? Takoj bi ti rating zrastu tudi na kaki univerzalni lestvici.

 

Načeloma se z mgd-jem čisto strinjam, ampak se to ne izraža v absolutni veri ali prepričanju. To so opcije, ki jih dodam k svojim mislim in delovanju, ne bom pa jih prodajal drugim kot edino pravilno ali pa da bi se komu celo smejčkal kako neveden je.

 

Malo širše je povsem jasno in se večinoma strinjamo. Do vprašanj je prišlo v pogledih, ki zahtevajo detajlnejše pojasnilo. Ti bi rad, da jaz tle podam razlago, ampak pri tem pozabljaš, da nisem jaz tisti, ki bi rad druge razsvetlil ali jih postavil na pravo pot ali jim pač samo pokazal, da jaz pa vem. Jaz sem tisti, ki se obregnem ob meni pretirano samo-prepričanje in ga peljem do točke, ko ni več odgovorov. In, če me kdo uspe peljat po isti poti je to lahko samo dobro.

 

 

Kako si naberem nov minus, če karma ne dovoljuje, da drugemu škodim bolj kot določa karmični zakon? Tega ne razumem, ampak ne pričakovat, da bom odgovor sprejel kot samoumeven.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Fixminze, npr. ce ti hoceš mene ubit, ampak tega si jaz po svoji karmi ne zaslužim, me ti ne moreš ubit, tud ce hoces in se trudis v tej smeri. Tvoje dejanje ne bo dalo rezultata, da bom jaz ubit, ampak ze samo s tem trudom, dejanjem si ti delaš nov minus. In nov minus si lahko delaš tudi s tem, da se trudiš in ubiješ nekoga drugega, ki si to po svoji karmi zasluži. Zdej razumeš?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Fixminze, npr. ce ti hoceš mene ubit, ampak tega si jaz po svoji karmi ne zaslužim, me ti ne moreš ubit, tud ce hoces in se trudis v tej smeri. Tvoje dejanje ne bo dalo rezultata da bom jaz ubit, ampak ze samo s tem trudom, dejanjem si ti delaš nov minus. In nov minus si lahko delaš tudi s tem, se trudiš in ubiješ nekoga, ki si to zasluži. Zdej razumeš?

Praviš, da je "pridobivanje slabe ali dobre karme" pogojeno z naravo/obliko/značajem početja/dejanja?

 

Kakšno karmo ima druga oseba nima veze, karma ima veze samo s tem koliko dobrega ali slabega se mi LAHKO zgodi? Lahko sem poudaril ne, ker bi s tem nakazoval, da se karmi izogneš, ampak da jo lahko preneseš v drugo življenje? Npr. lahko bi odplačal s fizično smrtjo v enem življenju, pa jo raztegnem npr. v tri življenja?

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj ko bi raje preverili točnost trditev... bi bilo manj nakladanja...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/tongue.png

-točnost tega kar mgd govori o karmi je nekje 20-25%...

-točnost tega kar mgd misli o karmi je nekje 35-40%...

 

To kar mgd govori, da karma ne dovoljuje bolj velja za človečke v višjih razredih...višje ko je, manjša je možnost, da ga kdo ubije...ampak to še ne pomeni, da ga ne bo...On je preveč padel v Krišnovske bajke zato misli, da kar je kao veljalo za Krišno da velja tudi za povprečne ljudi...Halooo Zemlja vabi...

 

Kar se konoplje tiče...višje ko je človeček manj mu lahko škodi...odvisno od tega ali se človeček ukvarja z meditacijo ali ne...Konoplja tudi lažje omogoča stik s subtilnimi svetovi, tolmačenje in razumevanje je pa druga stvar...Če ganja pomaga človečku ozavestiti neke bolj jeba stvari potem je dobra. Če mu pa ne, je pa dobra za zadet. Seveda če je dobra roba...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz se nič ne izmikam...nič ne rabiš mojega odgovora...striček Google, ti da lahko vse kar hočeš vedeti al pa vprašaj koga drugega, saj imaš polno pametnih duhovnjakov...Ne zdi se mi pa smiselno razlagat stvari, ki so povezane z lestvico katero uporabljam+ stvari povezane z njo...in zaradi česar sem poslušal marsikaj od drugih in tebe...bilo je preveč namigov...in tudi link je bil že ubacen nekje...konec zgodbe...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/vitez.gif

Aha, se pravi gre za tvojo subjektivno lestvico, sem pa mislila, da si govoril o kakšnih bolj splošnih petih stopnjah...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj ko bi raje preverili točnost trditev... bi bilo manj nakladanja...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/tongue.png

-točnost tega kar mgd govori o karmi je nekje 20-25%...

-točnost tega kar mgd misli o karmi je nekje 35-40%...

 

To kar mgd govori, da karma ne dovoljuje bolj velja za človečke v višjih razredih...višje ko je, manjša je možnost, da ga kdo ubije...ampak to še ne pomeni, da ga ne bo...On je preveč padel v Krišnovske bajke zato misli, da kar je kao veljalo za Krišno da velja tudi za povprečne ljudi...Halooo Zemlja vabi...

 

Kar se konoplje tiče...višje ko je človeček manj mu lahko škodi...odvisno od tega ali se človeček ukvarja z meditacijo ali ne...Konoplja tudi lažje omogoča stik s subtilnimi svetovi, tolmačenje in razumevanje je pa druga stvar...Če ganja pomaga človečku ozavestiti neke bolj jeba stvari potem je dobra. Če mu pa ne, je pa dobra za zadet. Seveda če je dobra roba...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Od kje ti to čudno preverjanje, men je to pa že res totalen bs....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Praviš, da je "pridobivanje slabe ali dobre karme" pogojeno z naravo/obliko/značajem početja/dejanja?

 

Ja. Če rečmo boksneš v zid, te bo roka vseen bolela, pa če je zid padu ali ne.

 

Kakšno karmo ima druga oseba nima veze, karma ima veze samo s tem koliko dobrega ali slabega se mi LAHKO zgodi? Lahko sem poudaril ne, ker bi s tem nakazoval, da se karmi izogneš, ampak da jo lahko preneseš v drugo življenje? Npr. lahko bi odplačal s fizično smrtjo v enem življenju, pa jo raztegnem npr. v tri življenja?

 

Rezultate tvojih aktivnosti ti daje Bog in ko on misli, da je najboljš, osebno ali preko koga. Ti maš možnost samo delovat tko al pa drgač, nimaš pa čez rezultatov kdaj in kakšni.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz imam tudi vedno bolj tak občutek, da ko pride do konkretnih vprašanj, se tukaj gor zelo hitro pojavijo vzorci:

Nič konkretnega, z izmikanjem, posredno. Kaže, da pravila in razumevanja nekaterih vzorcev le ne niso tako jasna.

 

Večina itak pogrne, ko se pojavijo konkretna vprašanja, ki zahtevajo natančno opredelitev pojmov in dognanj ter zaključkov. Tle si sploh nismo toliko drugačni eni le bolj vneto verjamejo v svoj prav.

- govorjenje v megli (nič kaj jasno)

- informacij je bilo podanih zadosti (kje že)

- zgovarjanje na ene skupinske/pretekle izkušnje

- zasmehovanje (da si kvazi manj razvit, zato pa tega kao ne dojameš) itd...

 

Škoda, težko je pridobit kaj konstruktivnega iz tega... za bs je pa škoda "časa"... + imam feeling, da eni kr neki "nabluzite"...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aha, se pravi gre za tvojo subjektivno lestvico, sem pa mislila, da si govoril o kakšnih bolj splošnih petih stopnjah...

 

Pa sem mislil, da sem samo jaz polupismen...jaz sem začel uporabljati lestvico oz. način kot jo uporabljajo "masters" iz slikce...ki je najbolj točen pokazatelj koliko se svetloba duše izraža skozi njena vozila oz posameznika...kar pomeni, da se točno vidi koliko vzorcev je človeček že sprocesiral, s kakšnimi problemi se ukvarja in kakšnim silam je v tistem trenutku podložen...Razlika med mano in njimi je v tem, da oni lahko vidijo vse, jaz pa samo kakšno malenkost...

 

To je pač malo bolj poglobljena ezoterika...in ker si se ti hvalila, da si prebrala že dovolj ezo bajk, ne vem zakaj potem to sprašuješ...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Od kje ti to čudno preverjanje, men je to pa že res totalen bs....

 

Ko se človečku ne da brati vseh neumnosti po netu pač preveri koliko je resnice...in si prišpara čas...zato pa je polno nev age bluzatorjev, neverodostojnih ali popačenih informacij. itd...In popačene informacije človečku pač ne morejo glih pomagati pri njegovih problemih oz. lahko samo toliko kot so točne...in zato imamo malo morje new age tehnik, vaj, ipd., ki koristijo samo začasno oz. v določeni meri...Ko pa butnejo na površje globoke zadeve pa sledi pesmica "na planini je lepo ijaijao"... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja. Če rečmo boksneš v zid, te bo roka vseen bolela, pa če je zid padu ali ne.

Ok. Ta del tvojega pogleda zej razumem. Sorry, če sem prej preveč površno bral, navadno sodelujem na forumu v "časovni stiski" in potem znam (pre)hitro brat.

 

Ta del, da so dejanja tista, ki štejejo mi je blizu.

Rezultate tvojih aktivnosti ti daje Bog in ko on misli, da je najboljš, osebno ali preko koga. Ti maš možnost samo delovat tko al pa drgač, nimaš pa čez rezultatov kdaj in kakšni.

Nisem imel v mislih, da dobesedno sam izbiraš. Predpostavljam, da se človeček na nekem nivoju zave, da ga zaradi karme na neki točki življenja čaka smrt. Če uporabim tvoj besednjak; prosiš boga, da ne odplačaš karme s smrtjo in jo po njegovi milosti v treh "zaključenih" življenjih.
Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zala...najprej si sama pri sebi odgovori na vprašanja potem pa pametuj...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/tongue.png

 

-zakaj bi te nekdo poučeval zastonj

-zakaj bi ti nekdo govoril stvari, ki jih ni v new age knjigah, jih ne učijo na duhovnih delavnicah, seminarjih...

-zakaj bi ti nekdo govoril stvari, ki jih še novodobni guruji ne vejo, ne poznajo ali nočejo govoriti...

-zakaj bi ti nekdo govoril stvari katerih zaenkrat sploh ne razumeš, na katere sploh nisi pripravljena, itd...

-zakaj bi ti pravi Guru sploh pokazal kakšno pot, če pa hočeš furat sama...

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nisem imel v mislih, da dobesedno sam izbiraš. Predpostavljam, da se človeček na nekem nivoju zave, da ga zaradi karme na neki točki življenja čaka smrt. Če uporabim tvoj besednjak; prosiš boga, da ne odplačaš karme s smrtjo in jo po njegovi milosti v treh "zaključenih" življenjih.

 

Zakaj, da bi ga to prosu?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj ko bi raje preverili točnost trditev... bi bilo manj nakladanja...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/tongue.png

-točnost tega kar mgd govori o karmi je nekje 20-25%...

-točnost tega kar mgd misli o karmi je nekje 35-40%...

 

To kar mgd govori, da karma ne dovoljuje bolj velja za človečke v višjih razredih...višje ko je, manjša je možnost, da ga kdo ubije...ampak to še ne pomeni, da ga ne bo...On je preveč padel v Krišnovske bajke zato misli, da kar je kao veljalo za Krišno da velja tudi za povprečne ljudi...Halooo Zemlja vabi...

Pogosto pišeš o odplačevanju karme. Če bi te kdo tako "po nesreči" ubil a bi to kej vplivalo na odplačilo slabe karme.

 

Menim, da ja.

 

Kar se konoplje tiče...višje ko je človeček manj mu lahko škodi...odvisno od tega ali se človeček ukvarja z meditacijo ali ne...

Ali z meditacijo povezuješ, ker je taka oseba bolj samo-zavedna in pogojno na visjem nivoju, a s čim drugim?

 

Jaz razumem, da se človečku ni treba nujno ukvarjati z meditacijo, ampak je v prvi vrsti vpliva na "kaj mu bo konoplja naredila" njegova stopnja, če temu tako rečemo. Torej sposobnost samozavedanja. Meditacija pa je tista, ki omogoči primerno integracijo izkušnje.

 

Konoplja tudi lažje omogoča stik s subtilnimi svetovi, tolmačenje in razumevanje je pa druga stvar...Če ganja pomaga človečku ozavestiti neke bolj jeba stvari potem je dobra. Če mu pa ne, je pa dobra za zadet. Seveda če je dobra roba...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Ja ima kaj za dat, ampak človeček mora vedeti zakaj uživa. Ponavadi, če gre za golo zadevanje ... sej da nekaj, ker spremeni zaznavo in avtomatično pridejo nove stvari, ampak te niso smisleno in koristno integrirane v življenje, napredek.

 

Jaz sicer uživam z namenom sprostitve, zabave. Mi je pa tudi dala, na področju socialnega doživljanja in tudi precej travm sem si spucal z njeno pomočjo. Ironično sem jih z njeno pomočjo v mlajših letih tudi pridobil. Vmes je bla 5-7 letna pavza in mislim, da brez ponovne uporabe ne bi spucal tistih strahov, ki sem jih občutil že samo, če sem jo zavohal ali pomislil na uživanje. Teh strahov zej ni več, na področju, kjer so bili najbolj intenzivni pa je prijeten tok. In tudi "lepijo" se ne več.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...