Skoči na vsebino

Dimenzija - čas


nataly

Recommended Posts

popravit napake? enkrat že pride čas tud za to.....

če trenutno ne more - kaj zato

vse se spreminja, možno postane nemogoče, nemogoče pa čist simpl...... in tako se kolo vrti naprej x:Dx :palec:

 

xbendx

cosmic dancer
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>xsrcx a jo, ce se uci, potem obstaja vsaj ena moznost, da ne dela enakih napak x:Dx

kaj pa ce rece, saj vem pa ne morem  xDDx  si vzame pa vec cajta za ucenje  x:o)x

kaj pa ce so take napake, da jih zdaj pa tle ne more vec popravt x;)x

:palec: zato se jaz tudi rajs ucim iz tujih napak 

Pozdravcek!

Tvoje misli so mi kar všeč.

Le pri "popravljanju napak" mislim, da tega ni mogoče. Čas in prostor sta neločljivo povezana, zato ne moreš popraviti, spremeniti ničesar, kar se tiče prostora in materije, ker se tiče tistega trenutka v prostor-času. Lahko samo nadgrajuješ v pozitivno ali negativno smer. Dodajaš... če se spomnim prav, tudi Tadej Pretner navaja v svoji knjigi, da je čas vezan na materijo in da v nematzerialnem svetu časa ni. Ali je bil to Gary Zukav, hmmm. Obe knjigi berem prav zdaj malo eno malo drugo, ker sta mi obe všeč pa tako pride...

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tko. tema je popravljena.. saj najbrz niste niti opazil (ker ste uletel na zadnjo stran)... je bla popacena, razvlecena, quoti popacheni...

 

No zdaj se lohk spet bere (ce bo kdo).

 

:palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

marsa,

zanimiv mi je blo ko si govorila o "realnem" času,potem pa si omenila deja vu. to je tud nekakšno predvidenje prostora in časa,vidiš prihodnost,ki se je ravnokar zgodila

kaj pa sanje?tudi tukaj prostor in čas nista opredeljena,ampak se prepletata.

 

v sanjah vidmo eno sceno,ki se dogaja,dejanje.dojamemo kot da se zgodi v daljšem času in ne samo v nekaj sekundah,kot dejansko v zadnjih fazah REM spanja; takrat si ujet v med brezčasnostjo dojemanja v sanjah in "realnim" budnim stanjem, kakor,da takrat dojemanje časa niha,hitreje,počasi,mislim,da spiralasto,pač dokler se ne zbudiš.

 

kaj pa tist,k se kar naenkrat nekam zagledaš in sploh ne razmišlaš,ampak sam gledaš,samo si.se mi zdi,da takrat tud padeš v svoji glavi v eno brezčasje,telo pa miruje.

Ne prosite toliko,rajši rečite hvala za tisto,kar imate.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}> v sanjah vidmo eno sceno,ki se dogaja,dejanje.dojamemo kot da se zgodi v daljšem času

 

sanje so odraz naših miselnih vzorcev podzavesti (lahko tudi v povezavi kosmosa, a prav vedno so naši vzorci).....prav v vsakih sanjah je tudi sporočilo, vendar ga pač velikokrat ne znamo prebrati, ker še zavestno nismo dovolj naredili, da bi do tja prišli....se pa kasneje izkaže to sporočilo, seveda, če smo se sanj spomnili.....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

se strinjam,ampak mislim,da tko kot v budnem stanju,ko razmišljamo,niso samo naše misli,ki nam oblikujejo mnenje,ampak so tud zunanji vplivi,ki na to vplivajo.ravno tako je v sanjah,kjer pomoje sodelujejo tud kakšne nam nepoznane energije,ki so toliko sposobne,da nam lahko odvrnejo pozornost v sanjah.to so dostikrat kšne nelogične stvari.ampak poznavanje sanj je itak cela znanost,potrebno je ful vaje

 

koliko se bomo sanj spomnili pa je odvisno od veliko stvari.koliko smo pozorni sploh na sanje,koliko smo utrujeni,ali smo jedli predno smo zaspali,če smo imeli stresen dan.

 

Castaneda ma hude ideje,sicer so dost nepojmljive na prvi pogled,je pa definitivno zanimiv x:)x

Ne prosite toliko,rajši rečite hvala za tisto,kar imate.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 1 month later...

Nekje drugje sem ujel Nosorogovo misel, da je možno videti, dojeti kaj iz bližnje prihodnosti. Težko se je spraviti s tako mislijo... potem sem se spomnil na Hawkinga, da je čas vezan na snov, da brez snovi tudi ni časa. Čas pa zaenkrat povezuje samo s prostorskimi dimenzijami, od skupno 11 dimenzij, kot jih potrebuje v svojem znanstvenem dokazu delovanja vesolja. Torej bi bile lahko kakšne dimenzije, ki niso povezane s časom...

tole razmišljanje sem potem opustil, vendar sem si odgovor enkrat pa želel vedeti.

 

V Izoli sem v sredo pred trgovino pustil polivinilasto vrečko z lakom, razredčilom in čopiči. V trgovini sem dobil občutek, da mi nekdo izpred trgovine ta hip nekaj odnaša. Ustavim se, odrinem misli in prisluhnem tišini - ne, nihče mi ne odnaša vrečke. Tak je občutek. Niti gledat ne grem, če je še pred vhodom. Ko na blagajni plačam, stopim ven in poberem vrečko z vsebino... Po nekaj minutah pridem na sonce in hočem dati na glavo klobuček, ki sem ga pri blagajni zataknil pod pazduho. Niga! Tečem tistih nekaj korakov nazaj po poti, klobučka nikjer... sprašujem okoli... na klopci jem sendvič in se vprašam, kje se mi je to zgodilo. Sklonil sem se k vrečki, takrat sem si popravil eden in drugi nahrbtnik, takrat sem razpiral pazduhe, hehe, takrat mi je moral pasti klobuček na tla, prav tam ga je nekdo pobral.

 

Je bil to tisti občutek od prej, da mi nekdo nekaj odnaša izpred trgovine? Je to že odgovor na moje starejše vprašanje?

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 weeks later...

čas je itaq izmišljen..

on ni obstajal od nekdaj.. čas je nastal komaj takrat, ko so si zmislili prvo uro.. do takrat je bilo samo obstajanje, pa menjava dan-noč. to je blo edino.

po moje so si izmislili čas eni, ko niso meli kaj za delat. se vam ne zdi, da so nas takrat, ko so si zmislili čas, omejili? omejili na določene ure, pa dolžino trajanja nekih dogodkov itd.

kaj vam nebi blo bol ql da bi probali živet v starih časih, ko so meli samo dan-noč? jas bi takoj probala.. da bi stvari, ki jih rada počnem, počela v nedogled in nobena ura me nebi preganjala..

 

pa čas je itaq svija.. čas kr teče, pa naj se z nami dogaja karkoli.. včasih se mi zgodi kaj takega, da si želim, da bi se čas enostauno ustavo, pa se valda ne..

on kr leti dalje.. ne posluša nas in naših želj.. v bistvu obstaja, vendar nekje drugje, zunaj nas, kr ga ne mormo nadzorovat, ustavit.. on gre vedno dalje, pa naj bo, kar že je..

 

to mi je tak.. kaj te vem.. svetouno.. da gre čas dalje ne glede na to, kaj se dogaja z nami..

 

ajdek x:o)x

ce zacne clovek mijavkati, zato se ni macek.. :)
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 weeks later...

cas je enostavno spreminjanje...

to da ura tece pa si je clovek izmislu, da bi lazje racunal...

clovestvo pa ima tak mocen obcutek da je cas neki abstraktnega zaradi zivljenja in smrti..zaradi ineligence, ki deli vsako stvar na dele, da razum lazje dojema in steka..

 

drugace pa je cas samo spreminjanje..iz materije v drugo materijo, iz ene snovi v drugo, iz energije v maso in obratno..

 

najbrš je cas samo hitros delcel..ne vem kaksna hitrost tocno..moja intuicija mi pravi hitrost spina..zato tudi..pravimo da je protor-cas ... in da gravitacija ukrivi prostor in cas ...

 

poleg tega je prostor zame zgresena beseda..nic sploh ne obstaja..ampak obstaja vse..vse je polno..vedno je neki manjsega kar zapolne praznino..in nekaj vecjega kr jo zaokrozi..

 

enako kot se zdi da je zrak prazen pa ni, ker vemo da je pac tam kisik, dusik i se nekateri zlahtni plini..podobno to velja tudi za prostor..in cas je enostvno spreminjanje tega.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zakaj nimam moznosti za popravit besedila?

 

bu..

 

v glavnem, zal mi je da morem smetit s se enim komentarjem, malo modificiranim..

....

cas je enostavno spreminjanje...

to da ura tece pa si je clovek izmislu, da bi lazje racunal...

clovestvo pa ima tak mocen obcutek da je cas neki abstraktnega zaradi zivljenja in smrti..zaradi ineligence, ki deli vsako stvar na dele in povezuje, da razum lazje dojema in steka..

 

drugace pa je cas samo spreminjanje..iz materije v drugo materijo, iz ene snovi v drugo, iz energije v maso in obratno..

 

najbrš je cas samo hitros delcev..ne vem kaksna hitrost tocno..moja intuicija mi pravi hitrost spina(vrtenja okoli svoje osi), posledicno pa tudi gibanja...pravimo da je protor-cas ... in da gravitacija ukrivi prostor in cas ... zato ima tudi vsak svoj relativen cas.. ki je odvisen od HITROSTI gibanja in MASE(masa pa kot vemo ukrivi prostor cas z gravitacijo)

 

poleg tega je prostor zame zgresena beseda..nic sploh ne obstaja..ampak obstaja vse..vse je polno..vedno je neki manjsega kar zapolne praznino..in nekaj vecjega kr jo zaokrozi..to velja samo za nas materijalni svet..

 

enako kot se zdi da je zrak prazen pa ni, ker vemo da je pac tam kisik, dusik i se nekateri zlahtni plini..podobno to velja tudi za prostor..in cas je enostvno spreminjanje tega. energija pa je hitrejsa od tega, od materije, zato je tudi vecna, neunicljiva in nima casa...zato tudi nasa dusa trpi v telesu, ker jo to bremza.

 

PS

vam bom prisparal filozofiranje o tem.. :xx!:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 weeks later...

ČAS (v razmislek) x:)x

Predstavljajte si banko, ki vas tekoči račun vsako jutro napolni

86.400 tolarji. Vendar se vsota ne prenaša na drugi dan. Vsak večer banka izbriše ves preostali znesek, ki ga niste utegnili porabiti> med dnevom.

Kaj bi storili? Zapravili bi vsak tolar posebej, seveda!

Vsak izmed nas ima takšno banko. Imenuje se ČAS. Vsako jutro nam priskrbi na razpolago svojih 86.400 sekund. Vsako noč se izbriše vsota, ki je čez dan niste uspeli izkoristiti za dober namen. Ne prenaša se na drugi dan in ne dopušča prekoračitev.

Vsak dan se za vas odpre nov časovno-bančni račun. Vsako noč se neporabljen ostanek izbriše in uniči. Če ne izkoristite dnevnega nakazila na ta račun, je izguba vaša. Ni povratka nazaj in tudi na jutri ne morete računati.

xsrcx

Živeti morate v sedanjosti in porabljati vaso dnevno vsoto nakazanega časa. Investirajte ga, da boste od njega imeli kar največ, tako svojem zdravju, kot sreči in uspehu! x:)x

Čas teče. Izkoristite ta dan...

Prepoznajte vrednost vsakega trenutka, ki ga imate na razpolago! In ovrednotite ga zato, ker ga delite z nekom, ki vam je pri srcu,...z nekom, ki je vreden vašega časa.

xwizardx xsrcbumx xyiyax :detelca: xloveyx xflirtx ;)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 5 years later...

kaj je cajt ?

 

ma nimam cajta, ga sploh ne rabim

 

dovolj mi je tukaj in zdaj

 

loh ti misliš, da ga ne rabiš.

resnica pa je, da je cajt edino, kar res imaš. in le tega imaš zanesljivo dosti do smrti. xcivx

 

... mal osvežujem... x:)x :palec:

 

btw...

malo hladno pivo osweži bolje x:o)x

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

loh ti misliš, da ga ne rabiš.

resnica pa je, da je cajt edino, kar res imaš. in le tega imaš zanesljivo dosti do smrti. xcivx

 

 

če msliš da imaš cajta samo do smrti, potem sigurno ves cajt gledaš na uro in opazuješ kolko ga je še ostalo

in predpostavljam, da si zaradi tega precej napet

sprosti se ... sicer boš zbolel

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...