Skoči na vsebino

Begunci


alef

Recommended Posts

A kdo ve, kaj je pravično? A je pravično, če zaradi take in drugačne odločitve sledi taka ali drugačna posledica? Meni se lahko zdi krivično, da se je Slovenija po vojni znašla na nesrečni strani zgodovine, ampak kdo nam je naredil to krivico, če je pač večinska energija naroda takrat tako odločila?

 

Enkrat sem že omenila današnjo Severno Korejo....tam ljudje umirajo, pa nikamor ne morejo zbežat, v boljši svet. Kako pa njih uničuje naša imperialistična civilizacija?

 

Hočem povedat poenostavljeno, počasnejšemu ni kriv hitrejši. Šibkejšemu ni kriv močnejši. Bo pa močnejši zlorabo svoje moči če to počne, sam plačal, brez skrbi.

 

Severni Koreji se je zgodil komunizem monarhične sorte . Sej to vemo … in obstaja tud komunistični

imperializem , ki pa ga je zgodovina ( zarad pridevnika, ki ni deloval ) , skenslala .

 

Ceres, ostalemu svetu se ni kr naenkrat zgodila revščina … sama po sebi. Eno celo obdobje je

Amerika rastla na suženjstvu . Evropa in njene azijske ter afriške kolonije … 150 let napajanja .

Cele evropske industrije so gor zrasle na kavčuku, rudnikih, plantažah in nafti . Po kolonialno

obdobje je bilo zgolj nadaljevanje že utečenih odnosov … . Nastale so države na papirju, vendar

zelo odvisne od bivših kolonizatorjev Anglije, Francije, Belgije … Zelo težko se je izvit iz takšne

podrejenosti. Niso imel ne sredstev , ne izobraženih ljudi , ne postavljenih podsistemov , ki jih država zahteva.

In so padli v mlin lastnih neumnosti in nadaljnega izkoriščanja. Ne mormo pa rečt, da nimamo nič pri tem

… kot zahodna civilizacija , ne kot Slovenija .. . da se razumemo. V ″našem″ interesu je blo, da so taki …

nerazviti. Samo tako smo lahko prišli do naše Švice . Ki jo pa sedaj sevede ne damo iz rok .

Ti si pa mal obrnila … da bodo oni krivi, če bomo izgubil Švico . Kar je sicer lahko tudi res, ampak prej so jo stoletja,

hotli nehotli , pomagal gradit, pa niso imel kaj dosti od tega.

 

Z državami z nafto je pa sploh posebna zgodba, ki pa res nima kaj dosti s pravičnostjo. Pustil smo pri miru

vse petromonarhije , ki so pripravljene delit dobičke od prodaje z naftnimi korporacijami. In pospravli smo

vse diktatorje, ki tega niso hotl. Pa niso ne eni ne drugi kakšen biser demokracije. Bi si celo drznil trdit, da jo

je bilo v kakšni diktaturi več, kot jo je pa v Saudovi Arabiji.

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

... Če svoje bogastvo postaviš na temelju izkoriščanja, kraje, ubijanja in zatiranja drugih šibkejših ... . tvoj plod uspeha ni na tvojem lastnem trudu, na lastnem poštenem delu .

 

Če pobijaš in ustvarjaš vojne ter s spletkami uničuješ druge civilizacije zato, da sebično kradeš kar ni tvojega- še nisi močan in višje razvit - si samo perverzno pokvarjen.

 

Zato ne moreš pod nobenim božjim zakonom luči trditi, da je nekaj potem tako sveto pridobljeno - tvoje, in nedotakljivo in da je nepošteno, če se ti kasneje zgodi opomnik .

 

O odgovornosti v polnem smislu se moramo spraševati z vsakim našim dejanjem in odločitvijo...

Zgodovina se stalno ponavlja.

Nič naučenih lekcij.

 

Že pred leti in zdaj v tem letu smo se (agin) ...tako kot spet v podobnem- s podpisom Vilenske izjave, ko se je začel pohod na Irak- Slovenci zopet pridružili podpisnikom nosilnih elit za pridružitev k tistim, ki ustvarjajo raztur in vojno v Siriji.

 

Lepo prosim kje je zdaj naša odgovornost državljanov, da temu jasno in glasno oponiramo ?!

A lahko politika to naredi mimo mase ljudi....ali se zdaj s tem strinjamo, se res zavedamo teh dejanj, je toliko razvite empatije v nas samih, da razumemo kaj s tem podpisom počnemo nekemu narodu na drugem koncu sveta ?

Kaj naredimo za to da spremenimo tok dogajanja?

 

A smo res modri in močni....???

Pridružujemo se politikam ki so zelo krivične in perverzne ...zato bodo posledice neizogibne.

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...Đizus, koji kvazi duhovnjaki -http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_rolleyes1.gif

Eni sami izgovori za priviligirano lenobo in istoimenovanih karakterejev ....nič drugega .

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Silver, kje sem napisala, da bodo oni krivi, če bomo mi izgubili Švico? Cel čas hočem poudarit, da je vsak kriv oz. bolje odgovoren, zase. To velja tako za posameznika, kot za družbo. Ta trenutek je svet tak kot je. V kakšno smer bo šel, je zopet odvisno od nas. Če mi ne znamo ceniti svoje lastne svobode, lastne civilizacije niti toliko, da bi znali čuvati svoje meje in si nabijamo krivdo, smo si edino sami krivi, če bodo sadove naših dosežkov uživali drugi. Saj ravno to hočem poudarit že cel čas. Ni problem v drugih, ampak nas samih - zato sem prilepila tisti članek, ki pokaže s prstom na posameznike v lastni civilizaciji, ki je ne cenijo. In problem je, da to postaja neka kvazi intelektualna drža.

 

Seveda ni revščina prišla od včeraj. Tudi Evropa je šla skozi revščino. Razvoj civilizacij ne moreš gledati od trenutka, kot nam paše. Afrika je imela svoj čas veliko boljše pogoje za življenje kot hladna Evropa. Zato se je verjetno tehnološki razvoj začel tam, kjer je bilo treba razmišljati o preživetju zime itd. Sam si ugotovil, da je bil v nekem obdobju Bližnji vzhod bolj razvit od Evrope. Je bil tudi na račun Evrope? Ali se je samo Evropa razvijala na račun vseh ostalih? Tehnološki razvoj je potem omogočil nadvlado, kolonije... vojne za zemljo, naravne vire, so bile pa že prej. Najhujši spopadi sploh ne potekajo med različnimi civilizacijami, ampak med sosedi. Še Amerika je šla čez svojo lastno državljansko vojno - verjetno je takrat plačevala za sužnjelastništvo. Že Martin Luther King je pa svojim ljudem govoril, da je moč v njih samih, da so si sami dolžni izboriti svobodo, da morajo najprej dihati kot svobodni ljudje...

 

Tole si napisala, Ceres ... " Padec mej seveda ne bo iz celega sveta naredil Švice, ampak bo Švico naredil tako kot je ostali svet " . Iz tega moj sklep .

Sem pač eden tistih, ki " ve " http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png , kaj ti misliš .

 

Lej, vse , kar bi rad je ... da se Evropa sooči z dejstvom , da je sodelovala pri rušenju brez koncepta vsaj nekaterih režimov ... od Iraka, do Libije ,

pa vse nazaj po celem Magrebu do današnje Sirije. Da je torej soodgovorna vsaj za begunske valove. Pa je po moje tudi za migrantske , ker migranti

iz trebuha Afrike in vzhodno od Sirije prihajajo k nam prav preko držav bivših zrušenih režimov . Da je zato moralno zavezana , da

pomaga reševat problematiko in tudi , kako jo bo . Ko bo to jasno in glasno povedala in začela udejanjat, potem bom pa ponosen nanjo.

 

Dokler pa " grozi " z mini šengnom kaznovat države , kot je Slovenija , potem pa tej Evropi komot v fris povem, da se spreneveda .

Čeprov menim, da je ta novica zgolj še en spin, ki jih je v tej poplavi inf. celo morje .

 

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Padec IS v nekaj tednih? - http://www.siol.net/novice/svet/2015/11/ferfila_is_sirija.aspx

 

 

Ali bo v nekaj dneh, tednih, mesecih... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon14.gif

Da bo padla, to drži.

Mene bolj skrbi kdo ali kaj potem pride na njeno mesto... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/devil.gif

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dokler pa " grozi " z mini šengnom kaznovat države , kot je Slovenija , potem pa tej Evropi komot v fris povem, da se spreneveda .

Čeprov menim, da je ta novica zgolj še en spin, ki jih je v tej poplavi inf. celo morje .

Bi tu uporabil malo hujši izraz kot sprenevedanje... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/devil.gif

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nikoli nisem bila za vojaška posredovanja. Bila sem tudi proti posredovanju Amerike v Iraku. Če pa pogledam na zadevo kot na celoto, lahko samo vidim, da je cel svet prepreden, da smo vsi soodvisni, da vplivamo drug na drugega, da ima močnejši toliko večjo odgovornost, da se pa ta potencira. Na Bližnjem Vzhodu preprosto ni močne države s svojimi inštitucijami. So plemena, ki so stalno med seboj v vojni, že stoletja. In to jih izčrpava. Kjer se pa prepirata dva, ima pa tretji dobiček. Zato trdim, da je za ta val beguncev je Evropa veliko manj odgovorna, kot se prikazuje. Padli so v plemenske vojne. Uničujejo svojo lastno civilizacijo. Tudi posredovanja t.i. Zahoda tam ne bi bila možna, če ne bi sami bili tako razštelani. Ko pa se že omenja, kakšno zlo vso je Evropa izvozila, me pa moti samo to, da se istočasno potem (za objektivno sliko) ne omeni tudi, kaj vse je izvozila dobrega.

 

Ravno sina sprašujem zgodovino - 7. razed in se učijo o Mezopotamiji. Na področju današnjega Iraka je bila prva znana civilizacija že 4.000 let pred Kristusom - kaj je bilo takrat v Evropi? Bili smo pred leseno žlico.

 

Glede prvega odstavka pa: jaz tudi voham take, ki nosite zapis žrtve. http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/smile.png

 

Evropa je nardila veliko dobrega, a nimam časa govorit o tem , ker moram ves čas branit " divjake " . http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/smile.png

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Silver, kje sem napisala, da bodo oni krivi, če bomo mi izgubili Švico? Cel čas hočem poudarit, da je vsak kriv oz. bolje odgovoren, zase. To velja tako za posameznika, kot za družbo. Ta trenutek je svet tak kot je. V kakšno smer bo šel, je zopet odvisno od nas. Če mi ne znamo ceniti svoje lastne svobode, lastne civilizacije niti toliko, da bi znali čuvati svoje meje in si nabijamo krivdo, smo si edino sami krivi, če bodo sadove naših dosežkov uživali drugi. Saj ravno to hočem poudarit že cel čas. Ni problem v drugih, ampak nas samih - zato sem prilepila tisti članek, ki pokaže s prstom na posameznike v lastni civilizaciji, ki je ne cenijo. In problem je, da to postaja neka kvazi intelektualna drža.

 

Seveda ni revščina prišla od včeraj. Tudi Evropa je šla skozi revščino. Razvoj civilizacij ne moreš gledati od trenutka, kot nam paše. Afrika je imela svoj čas veliko boljše pogoje za življenje kot hladna Evropa. Zato se je verjetno tehnološki razvoj začel tam, kjer je bilo treba razmišljati o preživetju zime itd. Sam si ugotovil, da je bil v nekem obdobju Bližnji vzhod bolj razvit od Evrope. Je bil tudi na račun Evrope? Ali se je samo Evropa razvijala na račun vseh ostalih? Tehnološki razvoj je potem omogočil nadvlado, kolonije... vojne za zemljo, naravne vire, so bile pa že prej. Najhujši spopadi sploh ne potekajo med različnimi civilizacijami, ampak med sosedi. Še Amerika je šla čez svojo lastno državljansko vojno - verjetno je takrat plačevala za sužnjelastništvo. Že Martin Luther King je pa svojim ljudem govoril, da je moč v njih samih, da so si sami dolžni izboriti svobodo, da morajo najprej dihati kot svobodni ljudje...

 

 

Nikoli nisem bila za vojaška posredovanja. Bila sem tudi proti posredovanju Amerike v Iraku. Če pa pogledam na zadevo kot na celoto, lahko samo vidim, da je cel svet prepreden, da smo vsi soodvisni, da vplivamo drug na drugega, da ima močnejši toliko večjo odgovornost, da se pa ta potencira. Na Bližnjem Vzhodu preprosto ni močne države s svojimi inštitucijami. So plemena, ki so stalno med seboj v vojni, že stoletja. In to jih izčrpava. Kjer se pa prepirata dva, ima pa tretji dobiček. Zato trdim, da je za ta val beguncev je Evropa veliko manj odgovorna, kot se prikazuje. Padli so v plemenske vojne. Uničujejo svojo lastno civilizacijo. Tudi posredovanja t.i. Zahoda tam ne bi bila možna, če ne bi sami bili tako razštelani. Ko pa se že omenja, kakšno zlo vso je Evropa izvozila, me pa moti samo to, da se istočasno potem (za objektivno sliko) ne omeni tudi, kaj vse je izvozila dobrega.

 

Ravno sina sprašujem zgodovino - 7. razed in se učijo o Mezopotamiji. Na področju današnjega Iraka je bila prva znana civilizacija že 4.000 let pred Kristusom - kaj je bilo takrat v Evropi? Bili smo pred leseno žlico.

 

Glede prvega odstavka pa: jaz tudi voham take, ki nosite zapis žrtve. http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/smile.png

Aleluja za ta oba odlična zapisa. Bolj se ne bi mogla strinjat!

 

******

Jaz se ne počutim krive, niti (so)odgovorne za vse te, ki tranzitirajo čez SLO. Odgovorna sem zase, za svojo družino, otroke. Vplivam/spremenim lahko samo sebe, drugih ne morem, sploh pa ne takih, ki že od daleč vpijejo, da se moram jaz prilagoditi njim. Fjuuu, ste se fejst zmotili!

 

In če se nekateri prepoznavate v "a ste obrnili ploščo" - ja, potem je letelo to tudi na vas!

Jaz nisem odgovorna za bivše kolonije katerekoli EU države, pozabljate, da SLO NIKOLI ni bila svobodna država (če odmislim par let Karantanije) in da smo VEDNO bili kolonija drugih. Tko da neke blazne koristi od vseh afriških diamantov, nafte, črncev, naravnih bogastev slovenija NI bila deležna NIKOLI!

Še tisto kar imamo (les, vodo, zemljo), bi najrajši šenkali taprvemu, ki mimo pride, če bi imel podeljevalec vsaj eno korist.

 

In bi bilo hecno (pa je žal naravnost katastrofalno!) da tisti, ki bežijo pred islamom v države, ki nimajo islama, hočejo imeti taisti islam, pred katerim bežijo.

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

... Za nazaj se več ne da spreminjati.

 

Zgodovino postopkov se tu v tem konceptu omenja samo zato, da se lahko zavedamo vzokov in korena problema.

 

Ne pa za lastno nabijanje krivde v tem smislu kot zdaj poteka tu obramba in napad nekaterih.

 

Ker- da bi se zavest nas vseh dvignila je to nujno potrebno povedat.

Nujno se je soočit s tem da je bob-bob.

Ne gre zdaj zato, da se v temnici samostana mazohistično bičamo .

 

Gre zato, da se s tem ko priznamo soudeležbo lahko osvobodimo pretvarjanja in se premaknemo iz mlakuže .

Da lahko razumemo, da preteklost ni bila poštena in se od danes naprej začnemo zavedati naše participacije in se začnemo odgovorno soodločat

 

Da nismo samo čisto - "Nič krivi opazovalci "....ampak se priključimo javni aktivnosti odločnega izražanja.

Brez tega ne bo boljše nikoli.

 

Ni izgovorov za sedanja prelaganja bodočih dejanj na nekoga drugega ....na skvarjene karakterje političnih in gospodarskih nosilcev.

 

Ni!

 

Amen ...

 

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_thumbup.gif

Lej, vse , kar bi rad je ... da se Evropa sooči z dejstvom , da je sodelovala pri rušenju brez koncepta vsaj nekaterih režimov ... od Iraka, do Libije ,

pa vse nazaj po celem Magrebu do današnje Sirije. Da je torej soodgovorna vsaj za begunske valove.

Pa je po moje tudi za migrantske , ker migranti iz trebuha Afrike in vzhodno od Sirije prihajajo k nam prav preko držav bivših zrušenih režimov .

Da je zato moralno zavezana , da pomaga reševat problematiko in tudi , kako jo bo .

Ko bo to jasno in glasno povedala in začela udejanjat, potem bom pa ponosen nanjo.

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...Ceres premakniti se moramo iz točke preteklega opevanja evropskih dosežkov in povejmo raje ali se strinjamo, da je sedaj Slovenija med podpisniki ukrepov za vojno na BV in da se že ves čas nahaja v podrepnem prikimavanju elitnih zahtev zaradi politike grabeža pri pogači...

 

Če se strnjamo lahko takoj zaključimo z debato.

 

Če pa se ne strinjamo pa mi naj kdo pove povej zakaj govorimo zdaj o evropskih vrednotah, ko te padajo ena za drugo na prvem izpitu poštenja in spoštovanja do drugih civilizacij.

 

In ali bi za začetek podpisali, da se ne strinjamo s sedanjo priključitvijo delovanja evropskih držav pri kopičenju orožja ter povzročanju in sodelovanju v vojni in razgradnji nekega drugega ozemlja - če se bodo aktivirale sile proti delovanju zdajšnje politike ?

 

Ali bi kdo tu lahko aktivno izrazil gnus eliti proti licemernemu delovanju ?

Ali bi se kdo od tu pišočih lahko priključil debatam, ki potekajo tudi že zdaj aktivno v naši deželi ?

 

Ali tu kdo razme, da podpora vojnim žasriščem in dosedanjim skvarjenim elitam v bistvu pomeni pokop našega dosedanjega razvoja ?1

Kmalu...zelo kmalu .

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kje so pa zgodbice o faraonih...ko so oni gradili piramide, ulala zgradbe in jedli z žlico...ko so evropski barbari jedli še z rokami in se skrivali po "blatnih luknjah", ki so jim pravili dom...

 

A se ni kitajska kultura in način življenja zavaroval glih s kitajskim velikim zidom proti ti. barbarom...Je pa res da so pred tem imeli mnogo obračunavanj med sabo, pokrajine ki so bile čisto primerljive z danes ta večjimi evropskimi državami...dokler se ni najdel en cesar in pokoril vse al pa naredil zavezništva z ostalimi isto močnimi...in šele ko so vse te pokrajine imele enega cesarja se nekako govori o kitajski...

 

A se niste nič naučili iz nekaterih bivših angleških kolonij v afriki...ko so črnci hoteli oblat in začeli pobijati angleže in ostalo belo prebivalstvo (bolj izobraženo) je šlo vse samo navzdol...

 

Kot pri nas komunisti po drugi svetovni vojni, ko so pobili večino še preživelih intelektualcev in dali oblast kao "ljudstvu"...In glede na zgornje izjave so za to kao krive elite in ameriški imperializem...prav tako kot za padec bivše juge...in da je SLO danes med najbolj obdavčernimi in do vratu zapufana....Ma kaman...

 

Al mi pa razložite kako je lahko evropa krivec za "sektaške" spopade v arabskih državah...zlasti med šiiti in suniti in vsemi, ki to niso...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz resno dvomim, da lahko ena SLO (sploh) pomaga Franciji v njeni vojni (ker to NI naša vojna), morda edino v saniteti - pa še to v zaledju. Mislm resno, s čim pa lahko koristimo? Z eno barkačo Triglav al z obema šolskima Pilatusema? A vi to resno?

Mamo kake hude računalniške hekerje? Močno dvomim. A s finančno pomočjo - ko še samo zase - za svoje reveže - nimamo?

A jim bomo renaulte šenkali? Ker te pa izdelujemo...al jim damo ustekleničeno vodo? Morda akrapovičev auspuh al pa kak pipstrel ultralahko letalo...

Kako točno jim lahko pomagamo? S tremi vojaki? aja, z njimi ne moremo, jih rabimo vse in še tuje ob lastni meji...

Z nekimi floskulami o tem, da smo vsi Pariz - meni je to bolano.

Če ne moreš konkretno pomagat, utihni in se umakni sposobnejšim.

 

pa tut tebe, domoljubka, ne štekam kaj hočeš od nas (ki ne delimo tvojega navdušenja in prepričanja)? Da pišemo besne maile, pisma Pahorju al kaj? Da iz Save med sprehodom poberemo par pestnjakov in hajd z njimi mahat pred parlament? Da finančno podpremo ZL (kaj ti hočejo mi tudi ni jasno, janso mi je samo, da so apriori PROTI. Kako situacijo spremenit, izboljšat, o tem pa nimajo pojma - kar se je lepo videlo na TV v intervjuju z opozicijo, ko Mesec ni imel niti enega predloga, kako ustavit migrantski val. samo našteval je, kaj vse da je narobe, ko pa ga je voditeljica vprašala direktno KAKO spremeniti vse kar je narobe, pa je utihnil)

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In Evropa je svoj hiter tehnološki napredek in furanje na tuje surovine tudi plačala s svetovnima vojnama - saj točno za to sta bili ti vojni.

 

Sicer te pa najbolj ne razumem: saj itak zagovarjaš, naj šengen pade, ker je zlo a kako? Jaz pravim, da živimo v svetu, kjer nam meje in šengen zagotavljajo svobodo in vrednote, ki je evopska svoboda in evropske vrednote - ne ker bi si jih mi lastili, ampak ker jih drugje ne priznavajo. In tukaj se strinjam s Šamanom, da z uvozom ljudi, uvažaš tudi njihove vrednote. Nikoli jih nisem imenovala divjake, definitivno mi pa civilizacije, ki uporabljajo dogme v svojem civilnem delu življenja, niso blizu.Ne vem, koliko izmed njih je za ločitev dogem od države - po raziskavah zelo malo.

 

Hecno je pa tudi meni poslušati o odgovornosti Slovenije - ki je bila sama kolonija ves čas, enkrat Dunaja, enkrat Beograda - kot narod sploh svoje države nismo imeli.

 

Ja kje sem pa jaz napisal, da je šengen zlo ?? Zame so bistvo šengna odprte notranje

meje in prost pretok . Zaprta zunanja meja je le pogoj za prvo in nikakor ne obratno.

Z zapiranjem mej med državami članicami sami suspendiramo vsebino šengna. Sem

tudi za bolj centralizirano Evropo, ki bo imela enotne politike in ne bo zgolj ekonomska

ter monetarna unija . Takšna bi mnogo lažje sploh ugotovila, da je treba kaj branit in

kako . In kje , predvsem . Ne pa da vsaka brani svoje .

 

Ceres, bom obrnil na glavo tvojo misel … o uvozu ljudi in tujih vrednot . En del zahodne

civilizacije , Amerika...ki je naš nevzgojen otrok … je nastala izključno iz migracije .

Najprej Evropejcev, ki so osvojili že naseljen kontinent in pokorili prebivalce, ki so tudi

imeli svoje vrednote. Pokorila je tudi te , s perjanicami vred . In če greva nazaj na tvojo

misel … . Slovenija je država, v kateri biva več kot 15 % migrantov . Za Evropo je

podatek verjetno enak ali višji , ne grem zdajle gledat . Migracije so normalen pojav in

jih bo v prihodnje kvečjemu več in ne manj. Če bi vsi občepeli tam, kjer smo rojeni,

Amerike nikol ne bi odkrili .

Za te migrante se je pa na tem forumu uporablo že mnogo izrazov, ki jih ti ne uporabljaš .

Zato sem vtaknil divjake v narekovaje .

A Slovenija da je bila kolonija Beograda ? Sorry , Ceres , morda na prvi pogled in če gledaš

zgolj, ampak res zgolj z vidika politične hirearhije. Ekonomsko gledano je bil Beograd naša

kolonija . Kljub denarju za nerazvite, ki smo ga moral odvajat, je v obratni smeri pritekalo

parkrat več. In ne boš verjela , imel smo celo pravo kolonijo. Sicer ne uradno … ampak preko

prijateljskih neuvrščenih zvez smo v Centralnoafriški republiki na velko sekal tista njihova velika

drevesa in jih preko Kopra uvažal za našo lesno industrijo. Menjava je bila klirinška in močno

v našo korist. Nazaj dol smo šibal pa orožje .

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pravzaprav ne razumem čisto tvojga stališča . Saj nimamo na razpolago dobre in slabe odločitev.

Na voljo nam je slaba in bolj slaba. In jaz se skušam izjasnit glede na to, kaj je prav in kaj ni.

Ne pa , kaj je v interesu Evrope in kaj ne. Marsikaj, kar je bilo narejeno v interesu Evrope,

ni bilo prav. Sama si omenila obe svetovni vojni ...

 

Kdo pa je odprl šengen kot konzervo , če ne Evropa sama s svojo shizofreno politiko do

migrantov ? Da sama sebi taji, zakaj so sploh nastali ? In ko so na meji, da ne ve kaj bi.

Evrope v tem primeru sploh ni. Je samo Nemčija, pa Švedska .. pa tko dalje . In so države, kot

je Slovenija , ki so tranzitne . In kaj je slabšega, če po eni strani šibajo uradne informacije,

migranti naj gredo notr . Po drugi pa se potihoma pritiska, naj se jih ne spušča , al

pa saj ne preveč.

 

Sem že pred časom napisal ... če/ko bo zaprta naša severna meja, moramo mi zapret južno.

To bo rešilo Slovenijo , ne bo pa rešilo problema migrantov . Ti ne morejo ostat v Turčiji

pod šotori v nedogled. In ja, to smo jim dolžni . Pravzaprav ne razumem lunatikov, ki trdijo,

da so migranti sami odgovorni zase in svoje stanje.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Glih danes sem kofetkal z enim "policajčkom" , ki varuje naše velike "živine" (politike)...On je samo potrdil tisto kar sem že bluzio na začetku...

 

-v prvem valu je bilo največ sirijcev do sedaj...povečini so imeli vsi dokumente...

 

-varnostne službe so že vsaj dve leti vedele kaj se lahko zgodi...imeli so možne scenarije...vlada pa ništa

 

-določeni naši politiki nimajo pojma o ustavi...ala izjava da policaji ne smejo stavkat...seveda mu je ta policajček odvrnil nazaj ali je sploh kdaj prebral ustavo in kje to piše, da ne smejo...

 

-policijska stavka je bila napovedana že pred begunsko krizo...torej se politika ne more izgovarjat, da izkoriščajo krizo...

 

-za sanacijo bank in TEŠ se je dalo par milijard eur, policajčkom se pa ne more izplačat 100 mio...v bistvu se cifra vrti okoli 45 mio...Gre se pa za to da so jim določene dodatke skenslal in dali vsaj dva plačilna razreda nižje in to se vleče že ne vem koliko let. V sprejetem proračunu za naslednje leto, ta izdatek ni vračunan. Kar pomeni, da je vlada spet hotela "nategnit" policajčke, čeprav je trdila da bo to uredila že letos ali najkasneje v drugem letu...

 

-dodatek za malico (par evrov) se pri policiji šteje na delovni dan...pa ni važno ali se dela 8, 12, 16 ur ali celi dan...

 

-v iraku in afganistanu so naši politiki in varnostno osebje, ki je spremljalo naše politike parkrat "šibalo" v humwije, ker je začelo pokat okoli njih...nobenih ekstra dodatkov, ker v iraku in afganistanu ni vojne...

 

Halooo...to tazadnje pa kdo zdaj zavaja ljudi...politiki, medijio ali oboji...če tam ni vojne zakaj se potem sprejema te ljudi. Če pa je zakaj potem naši uniformirani človečki niso deležni kakšnih ekstra dodatkov...

 

Skratka če se je naša vlada zapufala za par milijard za banke in ne vem koliko milijonov za begunce, naj se še kakšnih 100 mio za policajčke in njihovo doterano opremo. V bistvu se od osamosvojitve dalje sploh ni več kaj dosti vlagalo v opremo oz. se je veliko tistega kar se sploh je nekako pokradlo oz. je poniknilo v pitaj Boga koga žepe. In tako je danes na cipru okoli 50 milijard samo iz SLO, ki so jih tajkuni in ostala kao SLO elita in njihovi strički iz ozadja prenakazal tja. Vse to od raznih mahinacij, provizij, razprodaj državnega premoženja, itd...Skratka tistih 100 milijonov, se pri vseh milijardah, ki smo jih dolžni itak ne bo kaj dosti poznal...in potem lahko upamo na borzni zlom al pa odpis dolgov ala grčija varianta...

 

Za konec...a se še spomnite, ko so nam mediji tupili kako študiran kader je med begunci,...potem pa nek begunec izjavi, da ne želi ostati v SLO, ker je preveč mraz in da gre na bolj topel kraj- švedska...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz resno dvomim, da lahko ena SLO (sploh) pomaga Franciji v njeni vojni (ker to NI naša vojna), morda edino v saniteti - pa še to v zaledju. Mislm resno, s čim pa lahko koristimo? Z eno barkačo Triglav al z obema šolskima Pilatusema? A vi to resno?

Mamo kake hude računalniške hekerje? Močno dvomim. A s finančno pomočjo - ko še samo zase - za svoje reveže - nimamo?

A jim bomo renaulte šenkali? Ker te pa izdelujemo...al jim damo ustekleničeno vodo? Morda akrapovičev auspuh al pa kak pipstrel ultralahko letalo...

Kako točno jim lahko pomagamo? S tremi vojaki? aja, z njimi ne moremo, jih rabimo vse in še tuje ob lastni meji...

Z nekimi floskulami o tem, da smo vsi Pariz - meni je to bolano.

Če ne moreš konkretno pomagat, utihni in se umakni sposobnejšim.

 

pa tut tebe, domoljubka, ne štekam kaj hočeš od nas (ki ne delimo tvojega navdušenja in prepričanja)? Da pišemo besne maile, pisma Pahorju al kaj? Da iz Save med sprehodom poberemo par pestnjakov in hajd z njimi mahat pred parlament? Da finančno podpremo ZL (kaj ti hočejo mi tudi ni jasno, janso mi je samo, da so apriori PROTI. Kako situacijo spremenit, izboljšat, o tem pa nimajo pojma - kar se je lepo videlo na TV v intervjuju z opozicijo, ko Mesec ni imel niti enega predloga, kako ustavit migrantski val. samo našteval je, kaj vse da je narobe, ko pa ga je voditeljica vprašala direktno KAKO spremeniti vse kar je narobe, pa je utihnil)

 

Zato, ker ti nisi o tem spremljala pred tem nič, še ne pomeni, da ZL ni že pred tem resno izpostavljala problematiko in resno opozarjla vlado kaj se bo zgodilo, če se ne bomo začeli pripravljati na begunski val.. !!!

 

Predlogi na primerno pripravo begunskega vala (ker jim je bil zelo jasno kaj se dogaja v Grčiji ) in kdaj bo begunski val dosegel tudi Slovenijo , so potekali ravno s strani ZL.

Celo prvi so bili, ki so na redni seji spregovorili in opozarjali kaj se bo zgodilo v upanju, da bodo uslišani glede skupne politike ukrepov v upanju, da bodo uslišani

Približno eno leto pred temi dogodki !

Seveda niso govorili o žici in nasilju nad begunci....so pa opozarjali, da je zadeva skupna vsej pridruženi Evropi...in da se je potrebno zganiti v medsebojnih dogovorih širše .

In kakšen je bil odgovor ?

Posmeh nad opozarjanjem - in nič drugega....!

Le zakaj neki ne ...ni potrebno dodajat in ugibat !

 

Tudi sedaj potekajo mnogi predlogi, za izboljšavo družbenega sistema, ki se tičejo posledic nas vseh...ampak odziv neaktivnih državljanov ter nepritiska na ostalo politiko prida svoje k nesodelovanju in neuspehu rezultata....

Kritizirat in norčevat se iz novih predlogov je najlažje ... to je v bistvu naš šport !

 

Sama vlada, koalicija in ostala opozicija ne deluje po tem ključu soodločanja in reševanja aktualnih problematik, ampak vdružno zavajajo in nategujejo folk po Sloveniji.

 

In Zl vedno zraven ponuja obliko, sistem in delovanje ....sam kaj, ko uspeva insinuiran kliše; levica, socializem= komunizem.

 

Pa tu še zdaleč ne gre samo za ZL.

Obstajajo razne nevladne organizacije, skupine , društva, ki že aktivno delujejo na sodelovanju državljanov, krajanov.

Ponekod znajo bit celo zelo aktivni....ni povsod mlakuža....je pa res, da zaradi takšnih ustaljenih kontrirajočih in stagnirajočih pogledih vse skupaj pade le kot pljunek v morje.

 

Resnica je, da spremljamo svakojake bedarije (evo tudi tu na forumu bi čas lahko zamenjali raje za aktivno delovanje v družbi ) - izgovarjamo pa se, da nimamo dveh ur prostega časa pritaknit svoje ideje, sodelovanja, delovanja...

Bistvo Cookie je v tem, da so to izgovori...

Če drugače ne moremo ja ...lahko tudi za začetek na spletnih straneh zahtevamo od naših poslancev odgovore na naše problematike in ideje.

Navsezadnje imamo to pravico na razne načine terjati od njih , saj so bili izvoljeni za to, da zastopajo nas...

Samo aktivni bi morali biti in se povezovati ...

Pa skupaj energično nastopit , ko bo čas !

 

Me zanima kaj bomo rekli čez kakšno leto, ko bomo razprodani in zaradi nedelovanja zapravili vse naše državno imetje in lastnino, ko ne bo več zastopnikov delavskega razreda, ko bo zdravstvo privatizirano, ko bo šolstvo idejno usmerjeno od elite, ko bomo za uporabo lastnih voda morali ubogati tujce ipd...ko bodo tajkuni in mafija počela še več in še bolj kar se je namenila ....saj nam je vseeno kako se končajo sodni procesi proti njim, kako se spreminjajo zakoni vojske, pravica do referendumov itd. itd ?

Kaj ne uvidimo kakšen je vzorec izginevanja naše države ?

 

In tudi, če Slovenija nima kaj dosti za ponudit Franciji in ostalim dvoličnežem, ki so si zdaj seveda po planu enotni v jačanju vojne na BV ...bo naš zračni prostor na razpolago, tako kot vsak vojak in logistika ....kar pa je najbolj pomembno pa je to, da ne bomo razumeli, da se bomo kot ime nahajali na podporni listi- seznamu osvajalcev BV ...in ta list bodo imeli in ga oramili tudi teroristi...tako, da se ne čudit, če se bo potem tudi pri nam kdo raztrelil sredi tekme v Stožicah ipd...

 

Še več vojne in mi si mislimo, da bo tako nastal mir ???

 

Vsi, ki smo podpisniki takšne politike smo soudeleženi in sokrivi ...pa, če se ves čas še take monjote delamo.

 

Sama bi želela, da za začetek razumemo zakaj takšne politike ne smemo zagovarjati in podpirati ter, da se povežemo v tem odporu in pritisku na domače politične elite , ki zapravljajo našo varnost .

Brez razumevanja kdo dela zares zdraho in kaj se dogaja (neodvisno od prihoda beguncev ) pa ....seveda bodo po krivici obkriviljeni samo begunci !!!

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Silver, moje stališče je, da bi morali Šengen spoštovat. Da je gospa Merkel zblodila in je zrela, da jo odstavijo. In da si bomo sami s svojo šizofeno (kot praviš, in tu se stinjam) politiko krivi, da bomo uvozili probleme. Vsa muslimanska ljudstva okoli ISIS so si edina, da je ISIS zlo, samo zediniti se ne morejo o skupnem boju proti njim.

 

Se pravi, ti si pa zato, da zapremo južno mejo, ampak ker to ne bo rešilo problema unih v Turčiji, smo jim dolžni kaj?

 

Če prav razumem, se strinjava, da mora Evropa zapeti meje in da si je sama s svojo politiko odprtih meja kriva za probleme, ki jih uvaža?

 

Komot se strinjam, če se ti strinjaš , da je treba unim v Turčiji preprečit, da zgnijejo pod šotori .

V nasprotnem primeru ne.

 

Gospa Merkel je zgodovina. Nikakor pa ni zblojena in men je na en način všeč , kot mi je bil

Drnovšek v zadnjih letih življenja.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Glih danes sem kofetkal z enim "policajčkom" , ki varuje naše velike "živine" (politike)...On je samo potrdil tisto kar sem že bluzio na začetku...

 

-v prvem valu je bilo največ sirijcev do sedaj...povečini so imeli vsi dokumente...

 

-varnostne službe so že vsaj dve leti vedele kaj se lahko zgodi...imeli so možne scenarije...vlada pa ništa

 

-določeni naši politiki nimajo pojma o ustavi...ala izjava da policaji ne smejo stavkat...seveda mu je ta policajček odvrnil nazaj ali je sploh kdaj prebral ustavo in kje to piše, da ne smejo...

 

-policijska stavka je bila napovedana že pred begunsko krizo...torej se politika ne more izgovarjat, da izkoriščajo krizo...

 

-za sanacijo bank in TEŠ se je dalo par milijard eur, policajčkom se pa ne more izplačat 100 mio...v bistvu se cifra vrti okoli 45 mio...Gre se pa za to da so jim določene dodatke skenslal in dali vsaj dva plačilna razreda nižje in to se vleče že ne vem koliko let. V sprejetem proračunu za naslednje leto, ta izdatek ni vračunan. Kar pomeni, da je vlada spet hotela "nategnit" policajčke, čeprav je trdila da bo to uredila že letos ali najkasneje v drugem letu...

 

-dodatek za malico (par evrov) se pri policiji šteje na delovni dan...pa ni važno ali se dela 8, 12, 16 ur ali celi dan...

 

-v iraku in afganistanu so naši politiki in varnostno osebje, ki je spremljalo naše politike parkrat "šibalo" v humwije, ker je začelo pokat okoli njih...nobenih ekstra dodatkov, ker v iraku in afganistanu ni vojne...

 

Halooo...to tazadnje pa kdo zdaj zavaja ljudi...politiki, medijio ali oboji...če tam ni vojne zakaj se potem sprejema te ljudi. Če pa je zakaj potem naši uniformirani človečki niso deležni kakšnih ekstra dodatkov...

 

Skratka če se je naša vlada zapufala za par milijard za banke in ne vem koliko milijonov za begunce, naj se še kakšnih 100 mio za policajčke in njihovo doterano opremo. V bistvu se od osamosvojitve dalje sploh ni več kaj dosti vlagalo v opremo oz. se je veliko tistega kar se sploh je nekako pokradlo oz. je poniknilo v pitaj Boga koga žepe. In tako je danes na cipru okoli 50 milijard samo iz SLO, ki so jih tajkuni in ostala kao SLO elita in njihovi strički iz ozadja prenakazal tja. Vse to od raznih mahinacij, provizij, razprodaj državnega premoženja, itd...Skratka tistih 100 milijonov, se pri vseh milijardah, ki smo jih dolžni itak ne bo kaj dosti poznal...in potem lahko upamo na borzni zlom al pa odpis dolgov ala grčija varianta...

 

Za konec...a se še spomnite, ko so nam mediji tupili kako študiran kader je med begunci,...potem pa nek begunec izjavi, da ne želi ostati v SLO, ker je preveč mraz in da gre na bolj topel kraj- švedska.

 

No ja, ko je prvi val prišel mimo ste po večini tu nekateri trdili, da so migranti in ne begunci....Me veseli, da sedaj pa le nekako verjamete, da so bili zares Sirijci ...

In no sej, ko bo še mal časa minilo boste upam da verjeli, da jih pa večina le prihaja iz območij, ki so bila zaznamovana z vojno in da se zato težko loči pojem begunec od migranta...

 

Tole za konec poboldano pa se ne spominjam ....in po eni izjavi enega begunca se pač ne da merit izobraženost beguncev nasplošno .

Tudi sam si zadnjič lepo povzel, da marsikoga pred leti ni zanimalo kaj se dogaja na BV in da ravno tako ne bi vedeli kaj več povedati o Siriji...

Pa se imamo Slovenci za pismen in izobražen narod , a ne ? http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_blush.gif

 

Sicer pa se s postom , ki si ga napisal skoraj v celoti strinjam ...

Nekako isto sem razmišljala včeraj glede policijske stavke in zatajevanja problemov policistov ....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_thumbup.gif

Nezaslišano je to šikaniranje po ureditvi osnovnih pravic in pogojev tako prejšnjih kot zdajšnje vlade.

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Gnijejo? Predlogi so bili različni...od tega, da Nato poskrbi za neko varno cono, do tega da se tisto tam financira še bolj (in sem za to), potem Evropa, kolikor vem, tam financira zdravstveno oskrbo, šole.... in ja, sem za to, da pomaga še bolj, če že ima denar za vse ostalo, in če bogate sosednje arabske države ne želijo pomagat... ampak problem je, ker se to razume kot vtikanje Evrope v Bližnji vzhod. In ker si tega tisti ljudje tam sploh ne želijo. Njim je mafija prodala zgodbe o Indiji Koromandiji v Evropi. Ljudi lažje zaščitiš pred bombami, kot pred lastno naivnostjo.

 

No, oni so fasal oboje . Bombe in naivnost .

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zato, ker ti nisi o tem spremljala pred tem nič, še ne pomeni, da ZL ni že pred tem resno izpostavljala problematiko in resno opozarjla vlado kaj se bo zgodilo, če se ne bomo začeli pripravljati na begunski val.. !!!

 

Predlogi na primerno pripravo begunskega vala (ker jim je bil zelo jasno kaj se dogaja v Grčiji ) in kdaj bo begunski val dosegel tudi Slovenijo , so potekali ravno s strani ZL.

Celo prvi so bili, ki so na redni seji spregovorili in opozarjali kaj se bo zgodilo v upanju, da bodo uslišani glede skupne politike ukrepov v upanju, da bodo uslišani

Približno eno leto pred temi dogodki !

Seveda niso govorili o žici in nasilju nad begunci....so pa opozarjali, da je zadeva skupna vsej pridruženi Evropi...in da se je potrebno zganiti v medsebojnih dogovorih širše .

In kakšen je bil odgovor ?

Posmeh nad opoazjanjem in nič drugega....!

Le zakaj neki ne ...ni potrebno dodajat in ugibat !

 

Tudi sedaj potekajo mnogi predlogi, za izboljšavo družbenega sistema, ki se tičejo posledic nas vseh...ampak odziv neaktivnih državljanov ter nepritiska na ostalo politiko prida svoje k nesodelovanju in neuspehu rezultata....

Kritizirat in norčevat se iz novih predlogov je najlažje ... to je v bistvu naš šport !

 

Sama vlada, koalicija in ostala opozicija ne deluje po tem ključu soodločanja in reševanja aktualnih problematik, ampak vdružno zavajajo in nategujejo folk po Sloveniji.

 

In Zl vedno zraven ponuja obliko, sistem in delovanje ....sam kaj, ko uspeva insinuiran kliše; levica, socializem= komunizem.

 

Pa tu še zdaleč ne gre samo za ZL.

Obstajajo razne nevladne organizacije, skupine , društva, ki že aktivno delujejo na sodelovanju državljanov, krajanov.

Ponekod znajo bit celo zelo aktivni....ni povsod mlakuža....je pa res, da zaradi takšnih ustaljenih kontrirajočih in stagnirajočih pogledih vse skupaj pade le kot pljunek v morje.

 

Resnica je, da spremljamo svakojake bedarije (evo tudi tu na forumu bi čas lahko zamenjali raje za aktivno delovanje v družbi ) - izgovarjamo pa se, da nimamo dveh ur prostega časa pritaknit svoje ideje, sodelovanja, delovanja...

Bistvo Cookie je v tem, da so to izgovori...

Če drugače ne moremo ja ...lahko tudi za začetek na spletnih straneh zahtevamo od naših poslancev odgovore na naše problematike in ideje.

Navsezadnje imamo to pravico na razne načine terjati od njih , saj so bili izvoljeni za to, da zastopajo nas...

Samo aktivni bi morali biti in se povezovati ...

Pa skupaj energično nastopit , ko bo čas !

 

Me zanima kaj bomo rekli čez kakšno leto, ko bomo razprodani in zaradi nedelovanja zapravili vse naše državno imetje in lastnino, ko ne bo več zastopnikov delavskega razreda, ko bo zdravstvo privatizirano, ko bo šolstvo idejno usmerjeno od elite, ko bomo za uporabo lastnih voda morali ubogati tujce ipd...ko bodo tajkuni in mafija počela še več in še bolj kar se je namenila ....saj nam je vseeno kako se končajo sodni procesi proti njim, kako se spreminjajo zakoni vojske, pravica do referendumov itd. itd ?

Kaj ne uvidimo kakšen je vzorec izginevanja naše države ?

 

In tudi, če Slovenija nima kaj dosti za ponudit Franciji in ostalim dvoličnežem, ki so si zdaj seveda po planu enotni v jačanju vojne na BV ...bo naš zračni prostor na razpolago, tako kot vsak vojak in logistika ....kar pa je najbolj pomembno pa je to, da ne bomo razumeli, da se bomo kot ime nahajali na podporni listi- seznamu osvajalcev BV ...in ta list bodo imeli in ga oramili tudi teroristi...tako, da se ne čudit, če se bo potem tudi pri nam kdo raztrelil sredi tekme v Stožicah ipd...

 

Še več vojne in mi si mislimo, da bo tako nastal mir ???

 

Vsi, ki smo podpisniki takšne politike smo soudeleženi in sokrivi ...pa, če se ves čas še take monjote delamo.

 

Sama bi želela, da za začetek razumemo zakaj takšne politike ne smemo zagovarjati in podpirati ter, da se povežemo v tem odporu in pritisku na domače politične elite , ki zapravljajo našo varnost .

Brez razumevanja kdo dela zares zdraho in kaj se dogaja (neodvisno od prihoda beguncev ) pa ....seveda bodo po krivici obkriviljeni samo begunci !!!

me veseli, da si si vzela čas za tale, resnično dolg, post.

Ampak kje so rešitve in kako se naj uresničujejo/kakšna naj bi bila pot? Kaj pričakuješ od nas, drugih - konkretne rešitve in predlogi - da bi bilo prav - po tvoje? Kaj pomeni energično nastopit, ko bo čas? Se peljat na mejo in vpit free borders, zažgat kak avto, po možnosti audi ali bmw (kot tipičnega predstavnika zahodne predatorske ideologije), pisanje oisem predstavnikom oblasti? Kako zgleda tale odpor in pritisk na domače politične elite? Da komu, izmed teh, vržem v fris gnil paradajz, če ga slučajno kje srečam? Da neham plačevati položnice in račune - kot aktivno obliko državljanske nepokorščine? Ker "na vasi" tega niso vajeni (kot je rekel pred leti en tak pollitikant, ko so ga vprašali čemu ne plačuje minornih stroškov državnega stanovanja)?

Torej, kakšne so tvoji predlogi konkretnih rešitev in kako konstruktivno do le-teh?

Zanima me samo še, koliko takih mailov-pisem si ti osebno napisala celi plejadi slo.politikov in terjala odgovore na svoja vprašanja?

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Gnijejo? Predlogi so bili različni...od tega, da Nato poskrbi za neko varno cono, do tega da se tisto tam financira še bolj (in sem za to), potem Evropa, kolikor vem, tam financira zdravstveno oskrbo, šole.... in ja, sem za to, da pomaga še bolj, če že ima denar za vse ostalo, in če bogate sosednje arabske države ne želijo pomagat... ampak problem je, ker se to razume kot vtikanje Evrope v Bližnji vzhod. In ker si tega tisti ljudje tam sploh ne želijo. Njim je mafija prodala zgodbe o Indiji Koromandiji v Evropi. Ljudi lažje zaščitiš pred bombami, kot pred lastno naivnostjo.

 

Ceres plis, tukaj je poročilo Amnnesty internacional glede življenja sirijskih beguncev v Turčiji, ki dokumentira resna tveganja z vidika človekovih pravic ...

Lahko si prebereš kaj je od lepih besed in samohval pomoči mednarodnih skupnosti in kako navsezadnje zares živijo begunci v Turčiji...

Pa enkrat sem že nazaj podala en dober članek o tem...sam izgeda da ti tega nočeš prebrat in razumet .

 

http://www.amnesty.si/turcija-zlorabe-na-meji-in-obubozanje-se-slabsata-polozaj-sirskih-beguncev.html

 

Turčija: Zlorabe na meji in obubožanje še slabšata položaj Sirskih beguncev ; 20. november 2014

Neuspeh mednarodne skupnosti, da bi se soočila z naraščajočim številom sirskih beguncev, ki bežijo v Turčijo, je pripeljal do krize brez primere, v kateri beguncem na meji grozijo prisilna vračanja in streljanje s pravimi naboji, na stotisoče pa jih je obubožanih.

To je sporočilo najnovejšega poročila Amnesty International z naslovom Struggling to Survive: Refugees from Syria in Turkey, ki dokumentira resna tveganja z vidika človekovih pravic, ki grozijo 1,6 milijona ljudem, ki so se v zadnjih treh letih in pol zatekli v to državo.

Poročilo osvetljuje tudi zgražanja vredno oklevanje mednarodne skupnosti, da bi resnično prevzela finančno odgovornost za begunsko krizo.

 

"Jasno je, da Turčija komaj zmore zagotavljati celo najbolj osnovne potrebe za stotisoče sirskih beguncev.

Zaradi tega so številni, ki se jim je uspelo prebiti čez meje, prepuščeni življenju v obubožanju. Humanitarna pomoč, ki jo je ponudila mednarodna skupnost, je bila obžalovanja vredno majhna, pa tudi Turčija mora narediti več, da zanjo zaprosi in jo tudi omogoča," je dejal Andrew Gardner, raziskovalec Amnesty International za Turčijo.

 

"Uradno je Turčija odprla svoje mejne prehode za sirske begunce, realnost številnih tistih, ki skušajo zbežati pred razdejanjem vojne, pa pravi drugačno zgodbo. Številne potisnejo nazaj na vojno območje, nekatere celo pod grožnjo streljanja s pravimi naboji.

 

Turčija gosti polovico od 3,2 milijona žensk, moških in otrok, ki so zbežali pred nasiljem, pregonom in drugimi kršitvami človekovih pravic v Siriji. Kot pravijo v Turčiji, so za begunsko krizo porabili 4 milijarde ameriških dolarjev. Do konca oktobra pa so se mednarodni donatorji zavezali le za 28 odstotkov od 497 milijonov ameriških dolarjev, kolikor je bilo za Turčijo rezerviranih v apelu ZN za financiranje v letu 2014.

 

Turčija skupaj s sosednjimi državami – Libanonom, Jordanijo, Irakom in Egiptom - gosti 97 odstotkov sirskih beguncev.

 

Ustreljeni na meji

 

Medtem ko Turčija zatrjuje politiko odprte meje za sirske begunce na uradnih točkah prehoda, sta na 900 kilometrih meje le dve v celoti odprti vstopni točki. Celo na teh tiste brez potnih listov rutinsko zavračajo, razen če imajo nujne zdravstvene ali humanitarne potrebe.

 

Poleg tega so za večino beguncev mejni prehodi nevarno daleč.

Številnim tako ne preostane drugega, kot da se odločijo za težke in pogosto nevarne neregulirane vstopne točke na območju konflikta, pri čemer se pogosto zanašajo na tihotapce. Pogosto pri tem naletijo na silo.

 

Znotraj države

 

Od 1,6 milijona sirskih beguncev v Turčiji jih le 220.000 živi v 22 dobro založenih taboriščih, ki trenutno delujejo s polnimi zmogljivostmi.

Več kot 1,3 milijona beguncev je prepuščenih samim sebi.

Po viru iz turške vlade le 15 odstotkov sirskih beguncev zunaj uradnih taborišč prejema pomoč humanitarnih agencij in organizacij.

 

Da bi si zagotovili osnovno hrano in zavetje, se družine poslužujejo drastičnih ukrepov, med drugim tudi, da njihovi otroci delajo.

 

Desetletni "Ibrahim" in njegova družina sta iz Aleppa zbežala pred dvema letoma in se preselila v mesto na turški meji Kilis, kjer živijo v

cementnem bunkerju.

Da bi preživeli, oče in sin pobirata plastiko iz smetnjakov, pri čemer zaslužita 50 centov za pol kilograma plastike.

Mladi Ibrahim je Amnesty International povedal, da vsak dan vstane ob 6. zjutraj in konča delo okoli četrte ure popoldne.

Kakšen dan ima čas, da ga lokalni imam uči brati in pisati. Nihče od preostalih devetih otrok v družini ne hodi v šolo.

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No ja, ko je prvi val prišel mimo ste po večini tu nekateri trdili, da so migranti in ne begunci....Me veseli, da sedaj pa le nekako verjamete, da so bili zares Sirijci ...

In no sej, ko bo še mal časa minilo boste upam da verjeli, da jih pa večina le prihaja iz območij, ki so bila zaznamovana z vojno in da se zato težko loči pojem begunec od migranta...

 

Da se razumemo...v prvem valu je bilo sirijcev nekako okoli 30% od vseh, to se pravi od 100%...20-30% so bili iračani in afganistanci...te trije so skupaj sestavljali nekako 50-60% vseh...ostalo so bili pa iz drugih držav...kasneje je število sirijcev začelo počasi upadat glede na celo število, ampak še zmeraj se je vrtelo tam okoli 20% od vseh...

 

Če se vzame v kontekst da je v iraku in afganistanu končana vojna, kar celo američani neki bluzijo, pa čeprav se vsak dan streljajo, razstreljujejo, itd, potem so to kao ekonomski migranti...Če je pa kao vojna kot trdi večina potem so pa kao begunci...

 

Na kratko povedano...v prvem valu je bilo razmerje nekako 50:50 med begunci in migranti, če ni bila celo cifra malček na eni ali drugi strani. Potem je pa število beguncev počasi začelo padat in so počasi začeli prevladovali migranti...Je pa težko zanesljivo trdit koliko je bilo katerih, ker jih niso vse popisoval al pa so dajal lažne podatke in se je šele v EU državah izvedelo iz katerih držav dejansko so...

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

odprte evropske meje brez varovanja so izdaja, zarota ...

 

Pomisleki: Divjaki v človeški preobleki; 5.9.2015

Slovenci vidijo teroriste tudi v izčrpanih otrocih, ki jih v rokah z zadnjimi kanci moči nosijo njihovi očetje in mame

 

http://www.delo.si/s...-preobleki.html

 

Delček članka ...ostalo klik na link zgoraj;

Begunci iz Azije in Afrike vzbujajo pri Slovencih in tudi drugih

Evropejcih sum, da bodo spremenili naš beli svet, kjer vladajo red,

ljubezen, mir, poštenost in strpnost. Tako kot pastirjevi sovaščani

sumijo, da so begunci divjaki v človeški preobleki, ki nas bodo

preplavili, nam vzeli evropsko-krščansko identiteto in vrednote, nas

obglavljali in razstreljevali.

 

Slovenci ob nobeni temi zlepa niso bili tako aktivni spletni komentatorji, sploh pa ne tako paranoični in

oholi zaradi večvrednostnega občutka, kakor so v teh dneh ob begunski

temi. Pa begunci Slovenije niso še niti oplazili. Slovenija ni njihov

cilj, kvečjemu bi jo lahko uporabili za pot do cilja – Nemčije in

Skandinavije. Slovenci vidijo teroriste tudi v izčrpanih otrocih, ki jih

v rokah z zadnjimi kanci moči nosijo njihovi očetje in mame.

Ti reveži jih navdajajo s sumom, in ne sočutjem. Medtem ko nekateri

spletni komentatorji ne morejo sočustvovati z begunci zato, ker so

predobro oblečeni, drugi ne zato, ker so muslimani.

Eni in drugi pa še tretji in četrti ... bi jih najraje izstrelili pred prvo azijsko

džamijo. Naj se vrnejo, od koder so prišli.

 

Kot da bi Slovencem sočutja zmanjkalo, kot da bi ga vsega porabili za svoje junake v

resničnostnih šovih, talentih, limonadastih nadaljevankah. Tu lahko

jokajo skupaj z njimi, junaki resničnega življenja jih ne ganejo.

Begunci in migranti pred našimi vrati so povsem resnični – imajo ime in

priimek, osebne dokumente, brutalne izkušnje iz domovine in z dolge

begunske poti, za seboj so pustili domove, žive in mrtve svojce,

nekatere so izgubili na poti v evropsko prihodnost, ki je kljub

negotovosti boljša od gotovega trpljenja in verjetne smrti v domovini.

...

 

Kljub zidovom in žičnatim ograjam se bodo ljudje selili. Vedno so se –

zaradi vremena, zemlje, vojn ... Zaradi preteklih selitev imamo z

ljudmi, ki zdaj prihajajo k nam, več skupnega, kot si misli Evropejec.

Ljudje so se že v daljni preteklosti selili iz Afrike v Evropo in

obratno. Sledi selitev Evropejci nosimo v svojem genetskem zapisu in

znanstveniki so pri kar tretjini evropskih družin našli afriške gene.

Ko so genetiki iskali sledi migracij, so si pomagali z mitohondrijskim

genom, ki se prenaša neposredno z matere na otroka. Tako so ugotovili,

da so se začele migracije dogajati pred 11.000 leti.

 

Na slepimo se, razlik ne iščemo le med nami in zdajšnjimi prebežniki, temveč tudi med sabo.

Poudarjanje razlik znotraj evropske celine in priznavanje

evropske identitete samo nekaterim segata v konec 18. in začetek 19.

stoletja. To traja še danes, nekatere države so evropske, druge, četudi

članice EU, so balkanske. Francozi so si sebe zamislili kot branilce

krščanske, katoliške civilizacije pred primitivnimi gozdnim barbari

onstran Rena.

 

Tudi Nemci so se dojemali kot varuhi Evrope pred primitivnimi Slovani,

še posebno pred umazanimi, premetenimi Poljaki. Poljska se je posebej

čutila poklicano varovati krščanstvo pred azijskimi shizmatki in

boljševiškimi ateisti. Mesijansko vlogo branika krščanstva si je nadela

tudi Hrvaška. Rusi so bili pripravljeni ščititi Evropo pred Azijci.

 

Največji tujci, najbolj drugačni, so vedno prihajali z vzhoda. Odpor do

priseljevanja torej v Evropi ni nekaj novega, prepričanje o

civiliziranosti enih in barbarstvu drugih tudi ne.

 

Sumničavost do ljudi, ker so temnopolti, drugačne vere in jezika nam ne nazadnje ne

koristi. Če bi imeli tumor v glavi in bi vam v ljubljanskem Kliničnem

centru za operacijo dodelili Seyeda Yousefa Ardebilija, vrhunskega

nevrokirurga – bi bili sumničavi, ker je temnopolti Arabec? Bi raje, da

vas operira slabši zdravnik v podobi svetlopoltega Slovenca?

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sej ne vem, a me ta romantično pravljični pogled na svet žalosti, ali zabava! Nafta, teorije zarote, množica dobrih ljudi in par hudobcev, ki vse režira. Pravljično res.

 

Kje so pa iluminati, HAARP, genetski inženiring, ustvarjanje super človeka, reptili, NLP-ji...pa mogoče še angeli, demoni, palčki, dobre vile, hudobne čarovnice in ostala "pravljična" bitja o katerih govorijo new agerji in religije...

 

Kaj naj si potem "razumen" človek misli o temu...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

http://www.24sata.hr/svijet/turska-pobrkali-konzulate-i-jajima-gaali-pogresnu-zgradu-448149

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

12241634_900212793380977_561066556369828

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

~

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...