Skoči na vsebino

Begunci


alef

Recommended Posts

..Preveč šunda bereš Ceres ...to sem ti že povedala.

Veš kaj ?...ne da se mi.

Ko boš prebrala program IDS-ja, se lahko začneva pogovarjati o tem...

Drgač jaz zdaj lahko začnem tebi razlagat na tvoj površen vtis in mnenje to razliko ...pa ne bo nič iz tega...

 

Bodi v cvetju Ceres moja...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/ylflower.gif

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pred par leti je desnica total pogorela na volitvah in levica je dobila večino v parlamentu...torej so takrat imeli več kot dovolj časa, da svoje flancanje uresničijo z dejanji...in kaj se je zgodilo...temu čemur so pred volitvami nasprotovali, ker je bil kao predlog desnice (varčevanje in rezanje v javni upravi), so kasneje celo sami začeli izvajat...in kar je še bolj banalno...v času njihovega vladanja se je SLO največ zadolžila v vsej svoji zgodovini...med levico so nastala velika nesoglasja in tako se je levica kao razpadla na okoli 3 različne stranke od katerih je ena tudi ZL...In seveda za vse so bili krivi kao okostnjaki, ki so začeli padat iz omar od prejšnjih vlad...Kdor malo bolje pomni, ve da je "levica" bila večino časa od osamosvojitve dalje na oblasti...

 

Na kratko povedano "razumen" človeček levičarjem in desničarjem ne verjame skoraj nič več oz. vse jemlje z zadržkom...vsi nekaj flancajo...tehničnih detajlov kako bi izvedli svoje obljube o gradovih v oblakih pa do sedaj ni bilo slišati niti iz ene ali druge strani...skratka farbajo ljudi na veliko...in temu se reče politika, ker znajo žejne ljudi pripeljati čez vodo...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

Domy a ti resno verjameš temu kar popaš...a ti sploh poznaš "splošni" ekonomski in gospodarski položaj v SLO in v svetu...a sploh veš pd česa je odvisna sociala in kako globalna politika deluje...a nam lahko malo razsvetliš ume...od kje naj bi prišel denar za vse to kar obljublja ZL- penzije, zdravstvo, šolstvo, socialni prejemki, investicije v kmetijstvo, gospodartstvo...dvomim da bi se vse nabralo z davki...Aja mogoče bi se pa malo zapufal za kakšnih 5-10 milijard al pa še malo več poterm pa molili Boga da se borza sesuje in mogoče bi nam odpisali vse na lepe oči...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

 

ZL se zavzema za ponovni razvoj in povezavo delavskega razreda, ki je nosilec družbe, za odpravo medsebojnih razlik,..zavzema se za mnogo izboljšav te naše zablojene družbe dosedanjega sistema.

Če je tebi to neresno potem prav, da se nam dogaja kar se nam.

 

 

 

Kaj bi se skrivali za floskulami - ZL se zavzema za nič manj kot revolucijo, torej nasilen prevzem oblasti - vse ostalo so pleteničenja. Je treba zgolj kakšno izvajanje tovariša Kordiša prebrat. Tule (http://www.demokraticni-socializem.si/miha-kordis-dan-boja-proti-okupatorju-27-4-2015/) pravi:"Tovariši in tovarišice! Čas je za ponoven upor! Čas je za revolucijo!"

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja Ceres ekstremna levica to je tudi pojem desničarske retorilke.

je potemtakem tud Nsi ekstremna desnica ?...

Ajd SDS se mi morda temu pojmu pa res že približa, čeprav ravno njihove simpatije z ektremno desnico ostajajo za enkrat navadnemu slovenskemu folku še prikrite...

ZL pa nima blage veze z ektremizmom in simpatijami do njega, ja

Vem pa, da je to retorika desničarskih medijev... pri ustvarjanju zmede in razkola

 

ZL se zavzema za ponovni razvoj in povezavo delavskega razreda, ki je nosilec družbe, za odpravo medsebojnih razlik,..zavzema se za mnogo izboljšav te naše zablojene družbe dosedanjega sistema.

Če je tebi to neresno potem prav, da se nam dogaja kar se nam.

 

Zagovarjanje enkovrednosti ljudi in kapitala- ustvarjenega v procesu interakcije ....in še mnogo tega čemur lahko z veseljem rečemo človekove pravice ....je zame za razliko kar izkazujejo druge do sedaj obstoječe stranke v Sloveniji samo napredek ....

 

Lahko pa še dalje slavimo bluzaterje, ki so nam uničili državo.

Naša izbira..

Kar bomo želeli in počeli....to bomo imeli...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png

Pri nas nimamo ne ekstremne levice ne ekstremne desnice.

Še tisti kao "desni" se ne morejo zmenit kdo je bolj desen,

Tudi Janševega "ekstremizma" imajo ostali desni počasi že poln kufer.

O njegovih povezavah s skrajno(ne ekstremno) desnico se je nekaj sicer šušljalo, bolj v stilu rekla-kazala, dokazanega ni bilo nič.

Kolikor jaz to zasledujem(pa ne prav pozorno) je ena novinarka zgubila službo in fasala tožbo zaradi tega.

Bolj poučeni vsevedi v tej temi me lahko popravijo če želijo.

 

ZL nima blage veze z ničemer in o ničemer, samo proti so.

Zavzema se za ponovni razvoj in povezavo delavskega razreda?

Kako bi to izvedli?

Tu se jim pa zatakne, kot tudi vsem ostalim, levim, desnim, sredinskim, odzadnjim... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/sing.gif

Do KAJ še nekako gre, pri KAKO odpovedo vsi, predvsem tisti ki pridejo na oblast.

 

Bluzatorjev je več vrst.

Tisti ki so zajebali državo.

Tisti ki niso znali ali hoteli preprečit tega.

Tisti ki bi zajebano državo rešili pa jim ni čisto jasno kako.

 

Človekove pravice so v tej greznici ki ji rečemo država nekje na repu lestvice vrednot.

Žal.

Kot tudi vse človeško, medčloveško, socialno.

Kapitalizem se hrani s človeškim pohlepom in bo živel tako dolgo dokler bo živel pohlep.

Za pravi socializem(pa ne mi spet znalci in poznavalci nabijat v nos "socializem" ki je bil pri nas in še kje po WWII, v SZ že prej) človeška populacija ki trenutno živi in svinja po tem planetu še ni zrela.

In tudi ne bo, nikoli.

Bo potreben kakšen biblijski vesoljni potop da počedi to kar lazi po Zemlji.

Ampak - eden je že bil, menda.

Tako vsaj pravi Biblija.

Pa ni kaj zaleglo, se bojim... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/devil.gif

 

http://shrani.si/f/3J/6Z/4xYmujcG/maxresdefault.jpg

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...Me žalosti, izredno me žalosti, da se tu skupina, ki je sicer tako razgledana v dognanjih in najhitrejših Salomonovih sodbah podpisuje pod neke instant izjave iz katerih ne veje nič drugega kot nekaj všečno sestavljenih manipulativnih, nepovezanih in neutemeljenih trditev in iz katerih izza ozadja veje le bojazen pred spremembami, akcijo in nepoznavanje resničnih razmer na sceni določenega dela slovenske politike.

 

Ljudje dragi, če bo potrebna revolucija se boste tudi s tem morali spopasti in sprijazniti....ne bo pomagala nobena vaša želja po udobju in skomigovanju glede dejanskega stanja....in pametnjevanje kako ni potrebno storiti in upoštevati ničesar v izboljšavo dejanskega stanja.

Le kritizirati in pljuvati po forumih z žalitvicami , a je to vse kar še premore Slovenclski folk ?

 

Koncept in vsakodnevno delo ZL-a vam žal kot vidim ni niti približno blizu, ker če bi vam bil in bi spremljali, da so do sedaj edini na politični sceni, ki sodelujejo s civilno družbo, so njena aktivna podaljšana roka, v parlamentu vsakodnevno podajajo njene izjave - s tem tudi večinoma vaše- v bistvu so nastali iz resnične akcije po spremembi iz ljudi in za ljudi.

 

In zdaj se tu najde nekaj mutikatorjev, ki vedo samo to, da kontrirajo obstoječemu stanju, da so levičarji pač in so zato že abervezniki.

 

Pa kaj bi vi radi tukaj ?

Samo pričali tralala....?

Veselo opažate, da dogaja korupcija, da delavski razred nima več besede v ničemur ....do sedaj je bila skoraj vsa politična scena v tej korupciji in se zato ni nič premaknilo. In ta del politične scene še dandanes sedi na istih stolčkih in nas podj...

Pa kaj si zaboga mislite, ko vdite, da je Tovšakova obsojena samo na eno leto, Janša izpuščen, Bavčar, Zidar izpuhten, ....itd...

Do kdaj folk, do kdaj bomo mirno to prenašali in samo komentirali ?!

Senca sence nismo...kaj šele snovni osebki, ki bi uporabljali energijo in svojo pamet !

 

Poslanci ZL -ja vsakodnevno na rednih sejah izpostavljajo imena in povezave dogajanj, predlagajo spremembe okrog nadzora, sistema ...in seveda kot običajno tega ne slišite.

Zato, ker ne spremljate in zato, ker vi bi spremembo- ne razumete pa, da je dosedanje gnezdo potrebno razdreti in zažgati...

 

Brez kontriranja in akcije in novosti sistema ne bo nič, kaj vam ni jasno ?

 

T6-i in ostala družbena ter skupna lastnina se razprodaja ...to se perverzno dogaja vsakodnevno pred našimi očmi...

Mi pa tu debatiramo ...a ne ...kok smo mi pametni ? ....

ZL pa drma parlament in diha za ovratnik v zahtevah, ki jih poskuša sprovajat, spreminjat sistem dosedanjih napletav , transparentno oznanja povezave

- in spet vam delu te slovenclske družbe ni prav .

Pa kaj bi vi zares radi izboljšave ali samo bull shit nakladate ?

Najlažje je zdaj sedet in čamit pa vse v isti koš metat ...češ eni loleki, kr neki...

 

In tile kr neki vsakodnevno pišejo predloge za boljše zakone, amandmaje, ki se nanašajo na točke sprememb v izboljšavo, pišejo javnosti kaj se dogaja v družbi z zdravstvom in šolstvom, z aktivno civilno družbo prirejajo srečanja, javne tribune, razprave na katerih smo vsi lahko dejavni in povemo svoje mnenje ter predloge, ki gredo nato resnično oblikovani naprej na politično sceno ...in vi tu sedaj spet nabijate kako so to kr eni ... seveda levičarji.

 

Ma ne da se mi več ..

 

 

ZL nima blage veze z ničemer in o ničemer, samo proti so.

Zavzema se za ponovni razvoj in povezavo delavskega razreda?

Kako bi to izvedli?

Tu se jim pa zatakne, kot tudi vsem ostalim, levim, desnim, sredinskim, odzadnjim... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/sing.gif

Do KAJ še nekako gre, pri KAKO odpovedo vsi, predvsem tisti ki pridejo na oblast.

 

Kako bi to izvedeli Alef ?

Le kako neki ...premakni svojo Obelixovo tazadnjo ... spremljaj redno kakšne predloge so v parlament podali včeraj, kakšnega danes (pa ne se zataknit samo pri tistih s katerimi se ti ne strinjaš, ker to je glas ljudstva in vsi ne bomo strinjanjali z vsem )..

.

Priključi se delu aktivne civilne družbe lokalno tam, kjer živiš, jasno in glasno na srečanjih povej v mikrofon kaj te moti, kakšen predlog imaš ....pa boš izvedel ...se bo zapisalo....

Tu na forumu ziher ne boš nič spremenil ...tu lahko samo debatiramo... kar je tudi nekaj... ni pa to že dejanje po resnični spremembi.

Pismeno se lahko udejstvuješ - Naslove kam s predlogi sem podala tu že zadnjič ....sam nisem videla, da bi koga zares zanimala akcija ...

Tukaj se samo jamra pa sodi tistim, ki kaj poskušajo !

 

...pa tudi če kdaj kiksnejo ...ampak povdarek je na - vsaj poskušajo !

Pa ne pozabit ...samo peščica aktivnih ne bo dovolj za spremembe.

Vključit se moramo vsi !

 

Ajd ...grem jst ča..

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj težiš. Sami da si moramo pomagat? Prazne marnje; Zahod nas je zajebal, Zahod nas mora rešit.

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

~

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Že nekaj časa spremljam pogovore na temo ˝;begunci,in moram povedat, da ste zbrali kar nekaj dobrih iztočnic ,in pa seveda tudi nekaj dobrih ;kozlarij
;Najprej bi rad odgovoril ;domoljubki za ,prispevek-2751-.
Lepo, lepo, lepo, se sliši vse skupaj.Popolnoma se strinjam ,da bi tako moralo biti,vendar......Kako ,in pa predvsem kdo bo to izpeljal?
Predvsem me zanima, kako si predstavljate, da boste prepričali zadostno število ljudi, da bodo volili kot je treba? Da se ne bi ponovil Maribor in Kangler.
Letele so kocke, gorela je občina, tepeni so bili policisti.......Kangler je odstopil, potem se pa ni več vedelo kako naprej.
Mislim, da ljudje še niso pripravljeni na to. Težko je namreč verjeti, da bi slovenjcelni sodelovali pri nečem ,od česar ne bodo imeli neposredne koristi.
To pa verjetno tudi zato ,ker nam že od 91-tega elita venomer laže ,in nas nateguje.Kot da smo nepismeni (tako se tudi obnašamo, ko se delamo monjote).Zgleda, da gospoda natanko vedo, koliko prebivalcev mora dobiti mesečno 1000€+, koliko, manj kot to, ostanek pa se lahko razdeli med elito.
Samo da bo v deželi kranjski mir.Se pravi ,koliko % zadovoljnih potrebujemo ,da se ne bo nič zgodilo.
Tiste, ki imajo manj kot 1000€, bo lahko prepričat , tiste z,1800,že težje ,tiste z 2500+ ,pa verjetno ne več. Ali sploh vemo,koliko katerih imamo?
Ali res mislite ,da bo zdajšnja elita lepo tiho,in mirno popokala svoje ;kufre; in odšla neznano kam?
Če bi se mene vprašalo, vsi ki smo v istem loncu naj dobijo 1000€; neto, od čistilke ,do Pahorja, Tisti ki morajo za denar resnično ;delat ; se bodo itak strinjali.Ostali, ki pa so mnenja da je prekladanje papirjev eksistenčno in ekonomsko bolj pomembno, se pa ne bodo strinjali.
Treba je razčistit od kod denar sploh pravzaprav pride, če ne iz ;plačilnih list, od kod torej?
Po kmečki logiki (ki še ni zatajila), zgleda to približno takole:
NAS je deset, imamo deset jabolk, JAZ dam vsakemu eno jabolko- vsi smo zadovoljni
NAS je petnajst, imamo deset jabolk, JAZ dam NAM petim po eno jabolko, ostale razrežem na pol-vsi smo zadovoljni
NAS je dvajset, imamo deset jabolk, JAZ dam NAM petim po eno jabolko,ostale razrežem na četrtine -vsi smo zadovoljni .Itd.
Gospoda, ki posedujejo enormne količine denarja (ki se mimogrede nekje kopiči in ne kroži), so prepričani ,da so ta denar pošteno zaslužili, in se mu pod nobenim pogojem ne mislijo odpovedat. Če hočemo ta denar zopet spraviti v obtok ,jim ga bo potrebno vzeti.
Dvomim, da bo demokracija k temu pripomogla.
Če bi se pa čudež vendarle zgodil, pa moramo vedeti, da je približno enako v vsej EU. Da o Zahodu sploh ne govorim. Lahko pa je Slovenija tudi enkrat prva, ni treba zmeraj čakati kaj, če sploh kaj bo storil Bruselj.
Šele, ko bo vse to postorjeno, se lahko mirno ,in preudarno lotimo problematike z begunci.</p>
Moj namen ,ni biti skeptičen, menim celo, da je edini pravi korak ta,ki si ga opisala nekaj strani nazaj, kljub vsemu pa poskušam biti realen

.
Še beseda o beguncih, (zaradi njih sem se pravzaprav sploh prijavil v to temo).
Ob vseh debatah, diskusijah, polemikah,argumentih za ,in proti, se mi zdi primerno dodati še svoje mnenje, ki pa izvira neposredno iz lastnih izkušenj,in doživetij, in se ne naslanja na noben medij, na nobeno strokovno mnenje ali karkoli podobnega.
Pred leti sem potoval po deželah bližnjega in daljnega vzhoda (Pakistan, Indija, Indonezija ,Malezija, Singapur, Tajvan,J. Koreja, Japonska......)
Lahko bi rekel ,da sem videl malo več, kot svoje dvorišče, kar precej sem bil v stiku z ljudmi ,ki so bili muslimanske vere, pa ne gre za veroizpoved,ali raso, gre predvsem za samo mentaliteto nekega naroda.Problem vidim predvsem v tem ,kako jih vidimo mi. In mi (vi) jih gledamo (te) kot civiliziran narod EU. In oni, se zavedajo kako jih mi vidimo.V resnici, pa so zelo daleč od civiliziranega naroda.Zelo težko je opisati njihove nazore nekomu, ki jih je spoznal na meji z EU.Verjamem, da vam ob gledanju mrtvih otrok zastaneta dih in srce, tudi meni. Vendar ,če bi jih poznali malo bolje ,bi vedeli , da je to del njihovega vsakdana.V takem okolju so odraščali.Predstavljajte si skupino mladoletnikov-15-17let, kako z veseljem,vzklikanjem; bog je velik;,ustrelijo in odrežejo glavo svojemu vrstniku. Pri nas bi bila to tragedija,storilci bi bili spoznani za najmanj neprištevne in zaprti. Pri njih je to vsakdan.Njihov 15-letnik je v svojem kratkem življenju videl več smrti, kakor 5 evropejcev skupaj, v vsem življenju.

Za nas, nekaj nepredstavljivega, za njih vsakdanjik.

Zaradi vsega zgoraj navedenega, težko verjamem da bi se lahko v EU asimilirali. Šele tretja generacija ,pokaže nekaj malega premika.(ne govorim za vse, zagotovo pa to velja za večino).

Večina namreč nima niti osnovnošolske izobrazbe,njihova glavna izobrazba je nauk ,ki ga sprejemajo od glave družine in starešin.Tako, da so možnosti za njihovo zaposlitev,in koristno vključevanje v družbo, minimalne.

Da bi spremenili svoje nazore, je tudi malo verjetno,saj v vsem življenju niso imeli vpogleda v drugačnost,raznolikost,še več, vse kar ni v skladu z njihovimi nauki je prepovedano.

Sam,na primer v Karachi-ju,nisem mogel kupiti steklenice piva,zato ker je to muslimanska država,in je tak njihov zakon.

(bolj papeški od papeža)

Ne glede na to, da prihajam iz Evrope,in sem po vrhu še kristjan.Bi me pa taksist z veseljem zapeljal nekam, kjer bi lahko kupil drogo, (nakar bi me seveda prijavil,in zato še dobil plačilo).

Skratka, sami se postavimo v položaj beguncev ,in se vprašajmo:Kaj neki je s to sliko narobe?

Zagotovo, ne bi nihče od nas rinil, na vrat na nos ,brez dokumentov,mimo varnostnih organov,(saj grem samo skozi),in pričakoval da me bodo pustili ,ne da bi me popisali ,zaslišali......Halo?

Če bi sam zapuščal svojo domovino na tak način, ne bi imel nobenih zadržkov da zavržem vse nauke in navade ,ker je z njimi gotovo nekaj hudo narobe.(Vendar jaz imam osnovno šolo)

Se strinjam ,da je treba pomagat. Vendar moramo NUJNO in OBVEZNO najprej vedeti koliko ljudi lahko sprejme EU ,in katere države. Nato, kaj bo z njimi kasneje,koliko se jih bo lahko zaposlilo(čemur oni pravijo zaposlitev,rečemo mi mešetarjenje)

Če pa se že odločimo,da jih spuščamo prosto po prešernu bi jim pa morali dati jasno vedeti, da v EU veroizpoved ni življenjskega pomena, cerkev je tam ,maša je vsako nedeljo, kdor hoče naj gre kdor noče ,pa nič,al pa na pivo.

 

In prosim, ne zdaj nakladat o človekovih pravicah, o tem so slišali šele v EU,kdor jih je napotil na to pot lahko poskrbi tudi za ostalo.Sami se tega niso spomnili, še manj organizirali.

Morda se sliši sebično, pristransko,ampak žal, večina zagotovo ni kriva da so se znašli pred našimi vrati, mi pa smo krivi še manj.

Bi pa brez pomislekov sprejel otroke do15.leta, in ženske do 35.leta Zakaj? Malo razmislimo,da bo varneje ,ne samo za EU, ampak ves svet

Še manj pa razumem našo gospodo, da bi v zvezi s tem kaj naredili, ni šans.Naloga politika je, da ovira drugega politika ,in nič več kot to!

Damijan D

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/scratchchin.gif

- jaa, ZL je proti vsemu ... tudi proti sebi

- vesoljni potop pa ni rešitev, ker preživijo vedno samo hepani ...

Ne, preživijo tisti ki dobro plavajo... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/partyy.gif

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kako bi to izvedeli Alef ?

Le kako neki ...premakni svojo Obelixovo tazadnjo ... spremljaj redno kakšne predloge so v parlament podali včeraj, kakšnega danes (pa ne se zataknit samo pri tistih s katerimi se ti ne strinjaš, ker to je glas ljudstva in vsi ne bomo strinjanjali z vsem )..

.

Priključi se delu aktivne civilne družbe lokalno tam, kjer živiš, jasno in glasno na srečanjih povej v mikrofon kaj te moti, kakšen predlog imaš ....pa boš izvedel ...se bo zapisalo....

Tu na forumu ziher ne boš nič spremenil ...tu lahko samo debatiramo... kar je tudi nekaj... ni pa to že dejanje po resnični spremembi.

Pismeno se lahko udejstvuješ - Naslove kam s predlogi sem podala tu že zadnjič ....sam nisem videla, da bi koga zares zanimala akcija ...

Tukaj se samo jamra pa sodi tistim, ki kaj poskušajo !

 

...pa tudi če kdaj kiksnejo ...ampak povdarek je na - vsaj poskušajo !

Pa ne pozabit ...samo peščica aktivnih ne bo dovolj za spremembe.

Vključit se moramo vsi !

 

Ajd ...grem jst ča..

Kako pa veš da je že nisem? http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/devil.gif

Razen pametovanja po forumih in odpiranja "resnih" tem znam in delam še kaj.

Ampak ko to zapiše Alef na LNF je to pač nedokazljivo, neverodostojno.

Če se s kom ne strinjam to povem, zapišem, objavim.

Če se kdo ne strinja z mano je to njegov problem, ne moj, njegov pogled.

 

Mi je prav žal če so tebi všeč, ZL meni deluje malo neresno.

Neka druščina sanjačev, nekaj jih poznam že od prej, predno so se združili v ZL.

Večina njih se je prekladala iz ene stranke ali gibanja v drugo.

Pa me ne moti to da so levi, nisem proti levici niti za desnico, toliko si menda že uspela dojet iz mojega pisanja.

 

Poslanci ZL izpostavljajo imena in dogajanja na sejah...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png

Kar so že prej objavili mediji.

Tako da niso edini ki govorijo, opozarjajo.

Še zdaleč ne.

 

Nekaj... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon14.gif ... let nazaj je bilo neko gibanje(ali nekaj gibanju podobnega) z imenom Resetirajmo Slovenijo.

Komentiral sem to(na tem in še na nekaj forumih) - če že govorimo v računalniškem žargonu, resetiranje ne bo dovolj.

Treba bi bilo pobrisat hard disk, ga formatirat in naložit na novo operacijski sistem.

Očitno je to bilo dovolj razumljivo ker sem dobil "prijazno" opozorilo(ne s strani foruma oz. forumov) da je to pozivanje k revoluciji.

OK.

Še vedno mislim da je to edini izhod.

Počedit vse staro, vključno z ZL, in začet na novo.

Smo tega sposobni?

Ne vem, bomo videli... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/ylflower.gif

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Me zanima, če morda kdo ve ,koliko ljudi je (točno)zaposlenih v parlamentu?Koliko znaša njihov OD mesečno (skupaj)?

Koliko je zaposlenih v javnem sektorju? Mesečni OD (skupaj)?

Realni sektor? OD skupaj?

Upokojenci? Nezaposleni, študenti, šoloobvezni.......

Damijan D

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mi je prav žal če so tebi všeč, ZL meni deluje malo neresno.

Neka druščina sanjačev, nekaj jih poznam že od prej, predno so se združili v ZL.

Večina njih se je prekladala iz ene stranke ali gibanja v drugo.

Pa me ne moti to da so levi, nisem proti levici niti za desnico, toliko si menda že uspela dojet iz mojega pisanja.

 

Poslanci ZL izpostavljajo imena in dogajanja na sejah...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png

Kar so že prej objavili mediji.

Tako da niso edini ki govorijo, opozarjajo.

Še zdaleč ne.

 

Ne vem, bomo videli... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/ylflower.gif

 

Alef prosim, da pri osiranju neke stranke začnete pisat dejstva.

Povej mi kateri poslanci pri ZL so bekslali iz ene stranke v drugo ?...

Ne najdeš jih niti 5, s tem, da moraš štekat dejstvo, da je Slovenija majhna dežela in da je zato tudi majhna možnost sodelovanja..

Nekateri se pač ob priključitvi programa intuzijastično priključijo tej ali oni stranki ....in potem ugotovijo, da nimajo velikega prostora za manevriranje...

In seveda iščejo naprej . ( pri tej razlagi -Stari mači izključeni )

 

Tako kot mi sami navsezadnje..

Zase sem že povedala, da meni šteje samo tisti, ki dela na aktualni problematiki, ki je otipljiva.

Če vidim, da se pač zdaj ZL ukvarja z vsemi perečimi problemi in se s tem zares spopada ....potem sem v bližini te možnosti.

Ker edino v prostoru, kjer lahko akivno sodelujem lahko nekaj svojega pridam.

In če ta predlog, ki sem ga podala slišim potem na kakšni od rednih sej - je to zame verodostojnost trenutka in sodelovanja.

Drugega me sedaj ne zanima.

Ko bodo zeznli situacijo ...bomo pa kenslali in peljali zadevo tam, kjer bo zopet prav za tisti trenutek...

Edino tako lahko kaj zares spremenimo.

 

Če se bomo izgubljali v domnevah, pa pametnjevanju in pesimizmu ...bomo na slabšem kot smo sedaj...

To se dogaja pri ostalih strankah ....tu pri ZL pa res tega ne moreš trditi, ker je po večini zrastla iz vstajniškega gibanja, precej mlada populacija je to, neobremenjena z grehi preteklosti ....

 

Všeč mi je tudi dostopnost in resnost debat in kar je najbolj pomembno predstavniki ZL-ja zares garajo.

 

Je pa vprašaj, če bodo dolgo zadržali ta nivo in tempo zlasti, če se folk ne bo z zanimanjem odzival ....po mojem bo tudi zanje vse skupaj brezveze ...

Zaenkrat je še več kot dovolj interesa.

Na vsakem srečanju na katerem sem bila do sedaj lahko rečem samo to, da so ljudje ogorčeni nad stanjem v Sloveniji in da resno iščejo izhod...

 

Ampak saj veš tisto kar ponavljam ves čas- brez ozaveščenosti in kritične mase - ne bo nič .

Nobena stranka ne bo mogla sama proti temu razrastu kriminalnih združenj...pa če bo še tako dejavna .

Fotramo jih pri zlatem koritu...

In to je pogubno za nas.

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Meni se zdi, da se samo na veliko blebeta in nič! Tudi v primeru, da bi ZL

imela vlado bi po vsej verjetnosti morala jadrati po smeri zahoda... Rešitve ni!

Sama rešitev je že problem. Vzorec je enak... Najbolj "pozitivno" dejanje v današnjem primeru je negacija..

Sistem se lahko le spremeni, če ljudje v njem več ne sodelujemo...Vem, če pa je velika večina postala od njega odvisna...

Droga!

 

Danes zjutraj sem poslušal, da naj bi bil sprejet zakon o minimalni plači, ki bi "končno" izvzel določene parametre,

ki so bili vključeni v dosedanji paket! Razvoj v bolj pravo smer a smo spet priča velikemu konfliktu med delodajalci in delavci.

Moramo jih razumet. Kot naj bi rekel Jezus:"....odpusti jim saj ne vedo kaj počnejo..."

Človek res ne ve kaj počne in nikoli ni vedel in nikoli ne bo....Vednost je različica neke vednosti in nikoli ne bo popolna...

 

Alef prosim, da pri osiranju neke stranke začnete pisat dejstva.

Povej mi kateri poslanci pri ZL so bekslali iz ene stranke v drugo ?...

Ne najdeš jih niti 5, s tem, da moraš štekat dejstvo, da je Slovenija majhna dežela in da je zato tudi majhna možnost sodelovanja..

Nekateri se pač ob priključitvi programa intuzijastično priključijo tej ali oni stranki ....in potem ugotovijo, da nimajo velikega prostora za manevriranje...

In seveda iščejo naprej . ( pri tej razlagi -Stari mači izključeni )

 

Tako kot mi sami navsezadnje..

Zase sem že povedala, da meni šteje samo tisti, ki dela na aktualni problematiki, ki je otipljiva.

Če vidim, da se pač zdaj ZL ukvarja z vsemi perečimi problemi in se s tem zares spopada ....potem sem v bližini te možnosti.

Ker edino v prostoru, kjer lahko akivno sodelujem lahko nekaj svojega pridam.

In če ta predlog, ki sem ga podala slišim potem na kakšni od rednih sej - je to zame verodostojnost trenutka in sodelovanja.

Drugega me sedaj ne zanima.

Ko bodo zeznli situacijo ...bomo pa kenslali in peljali zadevo tam, kjer bo zopet prav za tisti trenutek...

Edino tako lahko kaj zares spremenimo.

 

Če se bomo izgubljali v domnevah, pa pametnjevanju in pesimizmu ...bomo na slabšem kot smo sedaj...

To se dogaja pri ostalih strankah ....tu pri ZL pa res tega ne moreš trditi, ker je po večini zrastla iz vstajniškega gibanja, precej mlada populacija je to, neobremenjena z grehi preteklosti ....

 

Všeč mi je tudi dostopnost in resnost debat in kar je najbolj pomembno predstavniki ZL-ja zares garajo.

 

Je pa vprašaj, če bodo dolgo zadržali ta nivo in tempo zlasti, če se folk ne bo z zanimanjem odzival ....po mojem bo tudi zanje vse skupaj brezveze ...

Zaenkrat je še več kot dovolj interesa.

Na vsakem srečanju na katerem sem bila do sedaj lahko rečem samo to, da so ljudje ogorčeni nad stanjem v Sloveniji in da resno iščejo izhod...

 

Ampak saj veš tisto kar ponavljam ves čas- brez ozaveščenosti in kritične mase - ne bo nič .

Nobena stranka ne bo mogla sama proti temu razrastu kriminalnih združenj...pa če bo še tako dejavna .

Fotramo jih pri zlatem koritu...

In to je pogubno za nas.

dReAM

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Že nekaj časa spremljam pogovore na temo ˝;begunci,in moram povedat, da ste zbrali kar nekaj dobrih iztočnic ,in pa seveda tudi nekaj dobrih ;kozlarij

;Najprej bi rad odgovoril ;domoljubki za ,prispevek-2751-.

Lepo, lepo, lepo, se sliši vse skupaj.Popolnoma se strinjam ,da bi tako moralo biti,vendar......Kako ,in pa predvsem kdo bo to izpeljal?

 

Predvsem me zanima, kako si predstavljate, da boste prepričali zadostno število ljudi, da bodo volili kot je treba? Da se ne bi ponovil Maribor in Kangler.

Letele so kocke, gorela je občina, tepeni so bili policisti.......Kangler je odstopil, potem se pa ni več vedelo kako naprej.

Mislim, da ljudje še niso pripravljeni na to. Težko je namreč verjeti, da bi slovenjcelni sodelovali pri nečem ,od česar ne bodo imeli neposredne koristi.

To pa verjetno tudi zato ,ker nam že od 91-tega elita venomer laže ,in nas nateguje.Kot da smo nepismeni (tako se tudi obnašamo, ko se delamo monjote).Zgleda, da gospoda natanko vedo, koliko prebivalcev mora dobiti mesečno 1000€+, koliko, manj kot to, ostanek pa se lahko razdeli med elito.

Samo da bo v deželi kranjski mir.Se pravi ,koliko % zadovoljnih potrebujemo ,da se ne bo nič zgodilo.

Tiste, ki imajo manj kot 1000€, bo lahko prepričat , tiste z,1800,že težje ,tiste z 2500+ ,pa verjetno ne več. Ali sploh vemo,koliko katerih imamo?

Ali res mislite ,da bo zdajšnja elita lepo tiho,in mirno popokala svoje ;kufre; in odšla neznano kam?

Če bi se mene vprašalo, vsi ki smo v istem loncu naj dobijo 1000€; neto, od čistilke ,do Pahorja, Tisti ki morajo za denar resnično ;delat ; se bodo itak strinjali.Ostali, ki pa so mnenja da je prekladanje papirjev eksistenčno in ekonomsko bolj pomembno, se pa ne bodo strinjali.

Treba je razčistit od kod denar sploh pravzaprav pride, če ne iz ;plačilnih list, od kod torej?

Po kmečki logiki (ki še ni zatajila), zgleda to približno takole:

NAS je deset, imamo deset jabolk, JAZ dam vsakemu eno jabolko- vsi smo zadovoljni

NAS je petnajst, imamo deset jabolk, JAZ dam NAM petim po eno jabolko, ostale razrežem na pol-vsi smo zadovoljni

NAS je dvajset, imamo deset jabolk, JAZ dam NAM petim po eno jabolko,ostale razrežem na četrtine -vsi smo zadovoljni .Itd.

Gospoda, ki posedujejo enormne količine denarja (ki se mimogrede nekje kopiči in ne kroži), so prepričani ,da so ta denar pošteno zaslužili, in se mu pod nobenim pogojem ne mislijo odpovedat. Če hočemo ta denar zopet spraviti v obtok ,jim ga bo potrebno vzeti.

Dvomim, da bo demokracija k temu pripomogla.

Če bi se pa čudež vendarle zgodil, pa moramo vedeti, da je približno enako v vsej EU. Da o Zahodu sploh ne govorim. Lahko pa je Slovenija tudi enkrat prva, ni treba zmeraj čakati kaj, če sploh kaj bo storil Bruselj.

Šele, ko bo vse to postorjeno, se lahko mirno ,in preudarno lotimo problematike z begunci.</p>

Moj namen ,ni biti skeptičen, menim celo, da je edini pravi korak ta,ki si ga opisala nekaj strani nazaj, kljub vsemu pa poskušam biti realen

 

V tem prvem delu posta se s teboj precej strinjam in te štekam kar želiš povedati.

Zlasti kako deluje obstoječa elita, ki ima nekako naštudiran speči narod...

 

Je pa tako.

Zmeraj je potrebno najprej začeti.

In narobe je to, da smo se skozi modernizacijo časa preveč razlezli v ziheraštvu....

Pa sam veš, da v lajfu ni ničesar čist zihr .

Še tvoja mat in fotr ne, niti mož ali žena ne ...in še brat ali sestra se lahko obrneta eden proti drugemu...

 

Ko praviš, da folk ni še zrel za akcijo je fajn, če pomisliš na to kako ti sam dozorevaš.

Vedno je nekje začetek in razvoj dogodkov oz. izkušnje s kiksi kot z uspehi in prakso, ki ti podarijo določene ideje, vizije ...zrelost.

A si se pred desetmi leti lahko podal na pot, čeprav zagotovo nisi vedel ali je100% prava ?

Verjetno si bil v določenem trenutku prepričan, da je tako prav ...zato si šel študirat, potovat itn...

In to šteje vse premike v nadaljno akcijo...

 

Vstaja se tudi ni končala brez rojstva novih smernic kot se ti zdaj malo zmotno dozdeva..

Ni bilo toliko kamnov kot omenjaš...in folk je drugod po Sloveniji preveč odmaknjeno čakal kaj bodo naredili Štajerci in Ljubljana.

Ostali del Slovenije je bil še premalo angažiran, preveč zamrznjen in odmaknjen v opazovnju na Tv ekranih.

In ja, premalo smo bili energični v dokončnih zahtevah ...nekako smo preveč verjeli komunikaciji in dogovarjanju z obstoječo politiko....

Morda čas še ni bil zrel....morda pa preveč tičimo v idili demokracije, ki so nam jo vcepljali in ki je v bistvu ni.

Vsekakor upam, da smo kaj potegnili iz te lekcije .

 

Vendar pa se je takrat ozavestla pomembnost in vloga civilne družbe .

Začetek a ne ...pomemben je začetek in nadaljevanje ...kdaj bo epilog je težko napovedat .

Civilna družba se množi in hkrati povezuje....je pa še vedno preveč razcepljena, premalo prodorna in blokirana od tistih dveh točk, ki sem jih zadnjič omenjala, da se ne ponavljam.

Vendar to ni enkratni dogodek kot je napr. nek štrajk in ni proces, ki se lahko hitro vzpostavi in postavi na oder.

 

Mogoče se tistim, ki ne sodelujejo tako zdi, ker seveda izbruh naroda je bolj slišen kot sedaj srečanja, razprave, tribune, sestanki, apeli, predlogi in aktivnosti civilne družbe.

Pa vendar nekako potekajo....za tiste seveda, ki spremljajo in jih zares zanima usoda bližnje prihodnosti.

Morda bi tu dodala malo več akcije k vključevanju na lokalnih skupnosti sploh v odročnih krajih...

Sama imam idejo povečevanja odzivnosti ljudstva ...sam najbržda ne bi ravno tu zdaj govorila o tem, ker imam za to tehten razlog...

 

Kar je bistveno je to, da razumemo, da je potrebno sodelovati v oblkovanju zdajšnjih sprememb.

Kjerkoli se to da in je možnost ...

 

Če nas napr. moti tuja roba na policah naših trgovin- stopimo do poslovodje in ga vsak dan vztrajno sprašujmo kaj je že, oz. kaj bo naredil, da bo na polici slovenska solata !

Če nam je pri tem vseno kaj jemo ....potem pa kr dajmo dalje - veselo ponavljat na jedilniku solato iz Padske nižine...

Dober tek, a ne... če me razumeš kaj sem ti želela s tem razložiti ?!...

 

Moč leži v naši viziji kaj in kako je bolj prav, kaj si želimo in kako vztrajamo pri izražanju....

Seveda posamično kot tudi povezano.

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

 

Kelti so bolj gingerji, Vikingi pa mislim, da so predvsem blondinci. Sicer pa so meni lahko všeč ljudje v kateri koli barvni različici, da so le skladno grajeni in imajo lepo dušo http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/love3.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lepo....Kaj pa je lepa duša za tebe? A ni to bistvo samega konflikta,

če smo bolj natančni...

 

Kelti so bolj gingerji, Vikingi pa mislim, da so predvsem blondinci. Sicer pa so meni lahko všeč ljudje v kateri koli barvni različici, da so le skladno grajeni in imajo lepo dušo http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/love3.gif

dReAM

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

.

Še beseda o beguncih, (zaradi njih sem se pravzaprav sploh prijavil v to temo).

Ob vseh debatah, diskusijah, polemikah,argumentih za ,in proti, se mi zdi primerno dodati še svoje mnenje, ki pa izvira neposredno iz lastnih izkušenj,in doživetij, in se ne naslanja na noben medij, na nobeno strokovno mnenje ali karkoli podobnega.

Pred leti sem potoval po deželah bližnjega in daljnega vzhoda (Pakistan, Indija, Indonezija ,Malezija, Singapur, Tajvan,J. Koreja, Japonska......)

Lahko bi rekel ,da sem videl malo več, kot svoje dvorišče, kar precej sem bil v stiku z ljudmi ,ki so bili muslimanske vere, pa ne gre za veroizpoved,ali raso, gre predvsem za samo mentaliteto nekega naroda.Problem vidim predvsem v tem ,kako jih vidimo mi. In mi (vi) jih gledamo (te) kot civiliziran narod EU. In oni, se zavedajo kako jih mi vidimo.V resnici, pa so zelo daleč od civiliziranega naroda.Zelo težko je opisati njihove nazore nekomu, ki jih je spoznal na meji z EU.Verjamem, da vam ob gledanju mrtvih otrok zastaneta dih in srce, tudi meni. Vendar ,če bi jih poznali malo bolje ,bi vedeli , da je to del njihovega vsakdana.V takem okolju so odraščali.Predstavljajte si skupino mladoletnikov-15-17let, kako z veseljem,vzklikanjem; bog je velik;,ustrelijo in odrežejo glavo svojemu vrstniku. Pri nas bi bila to tragedija,storilci bi bili spoznani za najmanj neprištevne in zaprti. Pri njih je to vsakdan.Njihov 15-letnik je v svojem kratkem življenju videl več smrti, kakor 5 evropejcev skupaj, v vsem življenju.

Za nas, nekaj nepredstavljivega, za njih vsakdanjik.

Zaradi vsega zgoraj navedenega, težko verjamem da bi se lahko v EU asimilirali. Šele tretja generacija ,pokaže nekaj malega premika.(ne govorim za vse, zagotovo pa to velja za večino).

Večina namreč nima niti osnovnošolske izobrazbe,njihova glavna izobrazba je nauk ,ki ga sprejemajo od glave družine in starešin.Tako, da so možnosti za njihovo zaposlitev,in koristno vključevanje v družbo, minimalne.

Da bi spremenili svoje nazore, je tudi malo verjetno,saj v vsem življenju niso imeli vpogleda v drugačnost,raznolikost,še več, vse kar ni v skladu z njihovimi nauki je prepovedano.

Sam,na primer v Karachi-ju,nisem mogel kupiti steklenice piva,zato ker je to muslimanska država,in je tak njihov zakon.

(bolj papeški od papeža)

Ne glede na to, da prihajam iz Evrope,in sem po vrhu še kristjan.Bi me pa taksist z veseljem zapeljal nekam, kjer bi lahko kupil drogo, (nakar bi me seveda prijavil,in zato še dobil plačilo).

Skratka, sami se postavimo v položaj beguncev ,in se vprašajmo:Kaj neki je s to sliko narobe?

Zagotovo, ne bi nihče od nas rinil, na vrat na nos ,brez dokumentov,mimo varnostnih organov,(saj grem samo skozi),in pričakoval da me bodo pustili ,ne da bi me popisali ,zaslišali......Halo?

Če bi sam zapuščal svojo domovino na tak način, ne bi imel nobenih zadržkov da zavržem vse nauke in navade ,ker je z njimi gotovo nekaj hudo narobe.(Vendar jaz imam osnovno šolo)

Se strinjam ,da je treba pomagat. Vendar moramo NUJNO in OBVEZNO najprej vedeti koliko ljudi lahko sprejme EU ,in katere države. Nato, kaj bo z njimi kasneje,koliko se jih bo lahko zaposlilo(čemur oni pravijo zaposlitev,rečemo mi mešetarjenje)

Če pa se že odločimo,da jih spuščamo prosto po prešernu bi jim pa morali dati jasno vedeti, da v EU veroizpoved ni življenjskega pomena, cerkev je tam ,maša je vsako nedeljo, kdor hoče naj gre kdor noče ,pa nič,al pa na pivo.

 

In prosim, ne zdaj nakladat o človekovih pravicah, o tem so slišali šele v EU,kdor jih je napotil na to pot lahko poskrbi tudi za ostalo.Sami se tega niso spomnili, še manj organizirali.

Morda se sliši sebično, pristransko,ampak žal, večina zagotovo ni kriva da so se znašli pred našimi vrati, mi pa smo krivi še manj.

Bi pa brez pomislekov sprejel otroke do15.leta, in ženske do 35.leta Zakaj? Malo razmislimo,da bo varneje ,ne samo za EU, ampak ves svet

Še manj pa razumem našo gospodo, da bi v zvezi s tem kaj naredili, ni šans.Naloga politika je, da ovira drugega politika ,in nič več kot to!

2.del posta;

No skratka, če si spremljal to debato o beguncih potem tudi veš, da smo že nekako skozi članke stroke in dogajanja ugotovili, da podatkovno odstotek prišlekov ni tako velik kot se nam zdaj dozdeva.

Evropa ima 10.180.000 km² sicer gosto a neenakomerno poseljenega območja, 742.452.000 preb in 50- 56 držav ...

No in potem si lahko predtavljaš, da ne bi bilo težko porazdeliti 1,5 milona prišlekov ....

A najprej bi se seveda morali strinjati in prepoznati v isti problematiki .

 

Če vzamemo za iztočnico podatke- bi naj elita kuharjavev vojnih žarišč na BV nekako (potihoma ) računala na 6 milionov prišlekov v Evropo...

Kako si to predtavlja in izvaja pa zdaj vidimo, a ne ?

Pač ne vpraša nikogar drugega za mnenje in samo pripelje problem na vrata.

 

Zaradi soudeležbe (tudi krščanske )EU v vojnah in namenih, ki jih ima s Sirijo, Afganistanom, Irakom, Libijo in ostalimi deželami še kako ve, da sprejetje in prihod beguncev ter migrantov ni humanitarnega značaja ...temveč politično dogovorjenega med elito inetresov....

Seveda so o tem podtalno molčali, dokler ni izbruhnil pojav na mejah ....saj so želeli, da humanitarni del rešujejo obrobne dežele priključene Evrope.

Je lahko še kaj bolj galantno nesramnega do vseh nas kot je to oponašanje kukavičjega sindroma ?

 

Za speči neangažirani evropski folk je pa seveda ta množičen prihod sedaj precej šokokanten, zlasti zato, ker se nihče pred tem ni želel pogovarjati o problemu, ki pa se je v bistvu najavljal že mnogo let prej...

In smo pred velikim glavobolom - kako obvladovat in prerazporejat prišleke, še zlasti ker nas je prav ta naša lastna evropska ter domača politična elita pustila na cedilu.

 

Konec tedna bodo pogajanja in pogovori Eu z Turčijo, naši politiki so prav gotovo zato zdaj tudi na kitajskem in vse bo odvisno kaj bodo ponovno glavni mojstri zakuhali...

Glede na to, da se zdaj s skupnimi močmi rovari po BV pa lahko v bližnji prihodnosti pričakujemo le še več beguncev ...

In tu se pojavi prvobitno relacijsko vprašanje kako ustaviti to elito v dosedanjih namenih in obnašanjau ?

 

Kako se bomo s tem spopadali v Sloveniji pa je predmet nas vseh .

Dogodkom se ne bomo mogli izogniti, tako da bi morali tudi na tem problemu delat skupno vsi državljani .

Se strinjam s teboj, da moramo pretehtati koliko beguncev evropa lahko še sprejme in kakšen sistem ter možnosti pri tem ubrati.

Kako do čim bolj uspešne asimilacije, integracije .

To so ključna vprašanja.

 

Podala bom zdaj še nekaj takašnih povezav vsem, ki jih morda zanima kako se je aktivno s temi vprašanji začela soočat naša civilna družba ;

 

Zaženi se: Kako podpreti aktivne občane?

http://www.delo.si/znanje/izobrazevanje/zazeni-se-kako-podpreti-aktivne-obcane.html

Nikakor ni dovolj, da se v mestih rojevajo razne pobude in

civilne akcije. Mesto mora prepoznati njihov pomen in jih podpreti.

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

VOBI - VODIČ PO BIROKRACIJI

http://www.vo-bi.si/domaca-stran#page-top

 

o projektu

http://www.vo-bi.si/domaca-stran#page-top

Projekt VOBI nastaja pod okriljem Zavoda Bunker, da bi vam olajšal pot skozi birokracijo. Avtorji projekta na enem mestu zbirajo uredbe, zakone, pravila in birokratske zanke, ki jih morate poznati, ko hočete nekaj doseči. Veliko dobrih idej, navdihujočih akcij in zanimivih dogodkov se nikoli ne uresniči samo

zato, ker se nam zdi, da ne obvladujemo birokratskih postopkov. Z Vobijem se morda odslej bodo.

Ustvarjalcem projekta lahko svoja vprašanja, komentarje in pripombe pošljete na naslov info.vobi@gmail.com.

Nasvete za lažje navigiranje po birokraciji lahko vsak tretji torek ob 10. uri prebirate tudi na naši spletni strani.

Obenem ne spreglejte rubrik Pravo za vse, ki pomaga ljudem pri soočanju s pravnimi problemi, ter Varni na internetu, ki ozavešča o nevarnostih na spletu.

Zaženi se: Kako začeti samoorganizirano četrtno skupnost?

http://www.delo.si/znanje/zazeni-se-kako-zaceti-samoorganizirano-cetrtno-skupnost.html

28.7.2015
Niso formalizirane in udeležencem ne dajejo pooblastil, a omogočajo demokratično debato, hitro prepoznavanje problemov skupnosti in alternativne oblike njihovega reševanja. Samoorganizirana četrtna skupnost je neformalna oblika združevanja in sodelovanja prebivalcev, ki se uresničuje prek zborov. Zbori so srečanja, na katerih se zberejo prebivalci četrti ali krajevne skupnosti in debatirajo o temah, ki se jim zdijo pomembne. V Sloveniji je najbolj uspešen model samoorganiziranih zborov predstavila Iniciativa mestni zbor v Mariboru.

 

Brez formalnih pooblastil, a kljub temu uspešni

Ker ni uradni organ, samoorganizirana četrtna skupnost nima formalnih pooblastil. Zbor tako lahko sklene le, da bo na različne načine izvajal pritisk na občino. To pogosto zadostuje − uspehi mariborskih zborov so že vidni. To je tudi eden od razlogov, da se jih ljudje še vedno udeležujejo, opaža Primc.

Cilj IMZ je razširiti prakso samoorganiziranih četrtnih skupnosti, zato vsem, ki želijo zbore organizirati v lastnem kraju, pomagajo z usposabljanji in tečajem za moderiranje. Več informacij in njihov kontakt lahko najdete na spletni strani IMZ.

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

Kako podpreti aktivne občane?

http://www.delo.si/znanje/izobrazevanje/zazeni-se-kako-podpreti-aktivne-obcane.html

 

Nikakor ni dovolj, da se v mestih rojevajo razne pobude in civilne akcije. Mesto mora prepoznati njihov pomen in jih podpreti. kljub temu je novi bolonjski pravilnik pogumen dokument, ki kaže na odprtost mestnih oblasti za nove pristope v upravljanju mesta, njegovih prostorov in dobrin. Moč in vloga samoniklih inicativ sta se v Sloveniji močno okrepili. Kljub temu je uradna podpora tem pobudam nesistematizirana, pogosto pa oblasti pobude preprosto ignorirajo. Čas je, da se za podoben korak opogumi katera od slovenskih občin, se zgleduje po Bologni in aktivno stopi občanom naproti.

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

CIVILNA DRUŽBA V SOOČANJU Z BEGUNSKO PROBLEMATIKO ;

8.9.2015 Zaženi se: Civilna iniciativa za solidarnost z begunci ;

http://www.delo.si/znanje/izobrazevanje/zazeni-se-civilna-iniciativa-za-solidarnost-z-begunci.html

 

Primer dobre prakse organizacije sistema pomoči beguncem, ko prevlada občutek, da država ne stori dovolj
÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷
S civilno družbo o prvih vtisih in nadaljnjih korakih pri odnosu Slovenije do beguncev ; http://www.varuh-rs.si/medijsko-sredisce/sporocila-za-javnosti/novice/detajl/s-civilno-druzbo-o-prvih-vtisih-in-nadaljnjih-korakih-pri-odnosu-slovenije-do-beguncev/?cHash=f8574d210efb2311a242010d77414104

25.9.2015

Varuh človekovih pravic informacije nevladnih in humanitarnih organizacij ocenjuje kot izjemno koristne za nadaljevanje njegovih aktivnosti, ki jih je v zvezi s problematiko beguncev začel na lastno iniciativo.

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

SINTEZA, GIBANJE ZA DRUŽBENO PRENOVO

http://www.sinteza.co/begunci

 

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

VSE O BEGUNSKI KRIZI,

http://www.siol.net/novice/svet/begunci.aspx?utm_source=GAdW&utm_medium=CPC&utm_campaign=GAPS_Begunci&gclid=CIjGi4PBrMkCFYqRGwodPRQAIg

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

 

To je le nekaj naslovov, iztočnic in primerov strpnega, aktivnega dialoga in sodelovanja akcij civilne iniciative ....tako, da vsi, ki se želite s svojimi predlogi priključiti konstruktivnejšim debatam brez sovražnega govora - vabljeni.

 

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

2.del posta;

No skratka, če si spremljal to debato o beguncih potem tudi veš, da smo že nekako skozi članke stroke in dogajanja ugotovili, da podatkovno odstotek prišlekov ni tako velik kot se nam zdaj dozdeva.

Evropa ima 10.180.000 km² sicer gosto a neenakomerno poseljenega območja, 742.452.000 preb in 50- 56 držav ...

No in potem si lahko predtavljaš, da ne bi bilo težko porazdeliti 1,5 milona prišlekov ....

 

A si ti kdaj slišala za pojem "razum" ali "kritični um"...Ker tole napisano je taka budalavština, da kar glava boli...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/tongue.png

 

https://sl.wikipedia.org/wiki/Evropa

 

1. EU nima toliko držav

 

2. Vse države v evropi niso v EU, torej tudi šengen za njih ne velja...

 

3. Migranti so tudi iz balkanskih držav...torej se od zgornjih cifer takooj lahko odšteva cifre...razen če ne misliš albančke porazdelit v albanijo kar pomeni isto kot če se jih deportira nazaj...

 

4. Sibirija ima recimo 13 milijonov kvadratnih kilometrov pa noben migrant noče iti tja...kar pomeni da je v to zgornjo številko vključeno tudi območja na severu evrope kjer je sneg al pa so polarna območja...

 

5. Porazdelit je še najmanjši problem...kaj pa vzdrževanje, sociala, zdravstvo, izobraževanje za njih...Če vemo da je pol evropskih držav glede tega v k***, bi to pomenilo samo še dodaten strošek za njih...In spet smo pri istem vprašanju od kje bi se dobil dodaten denar. Recimo tiste države, ki niso v EU...

 

6. Prebivalci pomeni da so kao stalno prijavljeni...potem pa k tem prištej še azilante, delavce z vizami, začasne delavce iz tretjih držav, itd...in se številka kaj kmalu lahko vrti okoli ene milijarde...Saj savdska arabija ima tudi kao xxx populacije, delavcev iz drugih držav pa za skoraj tretjino svojih prebivalcev...

 

Nauk te zgodbice...številke niso vse...če se ne ve kako tolmačit in operirat z njimi...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A si ti kdaj slišala za pojem "razum" ali "kritični um"...Ker tole napisano je taka budalavština, da kar glava boli...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/tongue.png

 

https://sl.wikipedia.org/wiki/Evropa

 

1. EU nima toliko držav

 

2. Vse države v evropi niso v EU, torej tudi šengen za njih ne velja...

 

3. Migranti so tudi iz balkanskih držav...torej se od zgornjih cifer takooj lahko odšteva cifre...razen če ne misliš albančke porazdelit v albanijo kar pomeni isto kot če se jih deportira nazaj...

 

4. Sibirija ima recimo 13 milijonov kvadratnih kilometrov pa noben migrant noče iti tja...kar pomeni da je v to zgornjo številko vključeno tudi območja na severu evrope kjer je sneg al pa so polarna območja...

 

5. Porazdelit je še najmanjši problem...kaj pa vzdrževanje, sociala, zdravstvo, izobraževanje za njih...Če vemo da je pol evropskih držav glede tega v k***, bi to pomenilo samo še dodaten strošek za njih...In spet smo pri istem vprašanju od kje bi se dobil dodaten denar. Recimo tiste države, ki niso v EU...

 

6. Prebivalci pomeni da so kao stalno prijavljeni...potem pa k tem prištej še azilante, delavce z vizami, začasne delavce iz tretjih držav, itd...in se številka kaj kmalu lahko vrti okoli ene milijarde...Saj savdska arabija ima tudi kao xxx populacije, delavcev iz drugih držav pa za skoraj tretjino svojih prebivalcev...

 

Nauk te zgodbice...številke niso vse...če se ne ve kako tolmačit in operirat z njimi...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

Brezo začni ti uporabljat cel koncept povedanega in ne samo izseke na katere se ofucaš zaradi otročjega naganjanja.

Komu tole pišeš ? In kaj ima to sploh veze s tem kar sem povzemala ?

Na vse iztočnice, ki jih omenjaš obstajajo odgovori znotraj razprav, stroke in člankov, ki jih zdaj sploh nisem omenila...

 

Posvečala sem se podatku ali Evropa lahko sprejme teh 1,5 miliona priseljencev in tudi precej več glede na kapaciteto ?

Nekaj drugega pa je govorit o 50.-tih milionih prišlekov sveta v Evropo, a ne ?...zaganjat takšno insinuirano pisanje pri prvem, drugem milionu pa je ksenofobno .

In podatki so se nanašali na to stanje število sedaj, s tem da sem v tekstu povedala, da moramo za naprej vseeno še preračunat in postaviti izračune najvišje možne kvote, seveda ob dogovoru kako porazdeliti preseljevanje.

 

Nihče ni rekel, da jst delam analizo prostora, sem pa nakazala osnovne podatke ....in kdo pravi, da bo v krizi pri razporeditvi tu nastopala samo EU -ja ?.

Dogovori o kvotah in prerazporeditvi se šele začenjajo odvijat ...ravno tako se na BV dogajanje ni niti približno umirilo....

Glede na zadnje napade v Siriji, na spore med Turčijo in Rusijo, glede na odkloin Anglije, Francije sedaj ....bomo lahko govorili še o marsičem...

 

Sicer pa vse precej manjše enote kot je Evropa so sprejele večje število beguncev kot evropa v tem problemu - takole ;

 

LIBANON – država ima najvišje število sirskih beguncev na 1000 domačih prebivalcev, saj je eden od štirih ljudi v državi sirski begunec. Skupaj jih je v državi s 4,5 milijona prebivalci 1,5 milijona.

Poleg tega je v begunskih taborih v državi še vedno pol milijona Palestincev, ki so tja prišli že pred desetletji

 

JORDANIJA – jordanske oblasti pravijo, da so sprejele 1,4 milijona sirskih beguncev, čeprav UNCHR pravi,

da je registriranih beguncev v državi pol manj. Država ima sicer težave z zagotavljanjem energije in vode za begunska središča.

 

TURČIJA – gre za državo, ki je nase prevzela največje begunsko breme, pri njih je že skoraj 2 milijona sirskih beguncev. Tretjina živi v begunskih taborih, ki jih je postavila država, drugi so se razpršili po državi.

 

itn...

Številke preseljevanja beguncev ;

http://www.siol.net/novice/svet/2015/08/begunci_stevilke.aspx?format=json&mob=1&os=android&ver=2.4&hide_hf=1

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Domy...a ti ločiš pojem EU in evropa...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_question.gif

 

Zakaj naj bi albanija, kosovo, BIH in še par podobnih evropskih držav sprejemale migrante, če se pa še njihovi prebivalci izseljujejo iz držav...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_question.gif

 

Porazdeljevanje in kao kvote veljajo samo za EU...ne za vse evropske države...A ti sploh veš koliko držav je v EU in katere države so to...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_question.gif

 

Raje se ti vprašaj, če si razumela koncept napisanega...Raje se vprašaj, če imajo v tistih državah kjer so jih največ sprejeli tudi take ugodnosti in pravice kot v EU...tam so začasno, čeprav to traja že leta. V EU se pa priseljujejo z namenom "ostati" ali ne...tam se ne ukvarjajo toliko z "integracijo" kot bi se morali v EU...kar po drugi strani vodi v ligičen zaključek, bolje da se da recimo libanonu al pa kakšni drugi državi kjer so begunci da kakšnih 10 milijard € in naj se ukvarja še z ostalimi begunci, kot pa da se s tem ukvarjajo v EU, ker bi končnqa cifra v denarju prišla parkrat višja in prišlo bi še do občasnih konfliktov na drugih področjih...In s tem so se kao dogovarjali s turčijo..za ostale pa ne vem...

 

In še hipotetično vprašanje...če EU kao sprejme 1,5 milijona ljudi je to kao max...kaj naj pa potem dela z ostalimi, ki bodo še prihajal...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_question.gif A misliš, da določeni migranti ne igrajo na karto najprej eden potem pa še njihova familija, če se bo dalo...potem pa lahko takoj pomnožiš to številko še za parkrat...prav tako pa vse ostale izdatke, ki jih imajo sedaj države z njimi...kar posledično vodi do padca standarda "domačinov"...Če vzamemo za primer SLO bi to pomenilo še večje vrste v zdravstvu, manjše penzije, sociala, večji davki, itd...Medtem ko "močnejše" EU države imajo malo več prostora za manevriranja, ker imajo nižje davke in več denarnih rezerv...A se ti zdaj vsaj priibližno sanja kaj sprejem takega "nekontroliranega" števila ljudi v EU lahko vse povleče za sabo...

 

Zdaj pa lahko prilepiš še linke kjer so slikce koliko se je SLO do sedaj že zapufala zaradi migrantov in koliko je dobila povrnjeno kao iz EU fonda...in tudi vprašanje če bo sploh dobila...pa koliko tega denarja je pristalo v žepih levice al pa desnice oz. njihovih stričkov iz ozadja...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Glede na komentarje in tu in drugod, bi rekla, da se večina ne zaveda stanja na drugih kontinentih. Da se neravnovesje poglablja. Da (seveda) zahodne politike k temu veliko prispevajo. Da veliko nerazvitih držav poka po šivih zaradi navala beguncev iz še bolj uničenih držav. Da se bo problem begunstva z leti poglabljal (vključno z drugimi problemi).

 

Možna sta dva odziva.

 

Eden je ta, da nadaljujemo z neokolonialno politiko: izkoriščamo, si še naprej natikamo plašnice, prenašamo odgovornost, si lažemo, krivimo druge, iščemo izgovore in odrivamo probleme (ki smo jih sami povzročili) v nerazvita, konfliktna, getoizirana področja. Tak odziv bo zahteval vse več sile, pritiska, diskriminacije, ločevanja, ograjevanja in bo prej ali slej počil.

 

Drugi je ta, da se obnašamo in razmišljamo kot državljani sveta, da čutimo odgovornost do sveta kot celote, da iščemo nove modele sožitja in nove ekonomske modele, ki bodo bolj pravični do sveta kot celote. To je tisto, kar sem rekla na začetku te teme: razvijanje solidarnosti, razvijanje strpnosti, iskanje pravičnejših modelov razvoja - in predvsem takih, ki so usmerjeni v prihodnost - ki so prijazni do planeta in do tistih, ki bodo prišli za nami. Če večina prebivalcev tega planeta v to ne verjame, potem to človeštvo nima upanja.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lepo zapisano!

Obstaja pa še tretji scenarij, ki predvideva uničenje vsaj tričetrtine vsega nerelevantnega prebivalstva sveta in na-to spet

na novo ista pesem...

Saj v osnovi že obstajajo neki novi modelčki ampak moramo se tudi vprašati kaj se dogaja v globokem ozadju, skritih centrov moči,

da se obnašajo kot se...Sigurno imajo tehten razlog! Veliko je skritega in zato tudi mogoče ne moremo tako enostavno razumet dinamike

odločanja v konkretnih situacijah...

 

Glede na komentarje in tu in drugod, bi rekla, da se večina ne zaveda stanja na drugih kontinentih. Da se neravnovesje poglablja. Da (seveda) zahodne politike k temu veliko prispevajo. Da veliko nerazvitih držav poka po šivih zaradi navala beguncev iz še bolj uničenih držav. Da se bo problem begunstva z leti poglabljal (vključno z drugimi problemi).

 

Možna sta dva odziva.

 

Eden je ta, da nadaljujemo z neokolonialno politiko: izkoriščamo, si še naprej natikamo plašnice, prenašamo odgovornost, si lažemo, krivimo druge, iščemo izgovore in odrivamo probleme (ki smo jih sami povzročili) v nerazvita, konfliktna, getoizirana področja. Tak odziv bo zahteval vse več sile, pritiska, diskriminacije, ločevanja, ograjevanja in bo prej ali slej počil.

 

Drugi je ta, da se obnašamo in razmišljamo kot državljani sveta, da čutimo odgovornost do sveta kot celote, da iščemo nove modele sožitja in nove ekonomske modele, ki bodo bolj pravični do sveta kot celote. To je tisto, kar sem rekla na začetku te teme: razvijanje solidarnosti, razvijanje strpnosti, iskanje pravičnejših modelov razvoja - in predvsem takih, ki so usmerjeni v prihodnost - ki so prijazni do planeta in do tistih, ki bodo prišli za nami. Če večina prebivalcev tega planeta v to ne verjame, potem to človeštvo nima upanja.

dReAM

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Domy...a ti ločiš pojem EU in evropa...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_question.gif

 

Zakaj naj bi albanija, kosovo, BIH in še par podobnih evropskih držav sprejemale migrante, če se pa še njihovi prebivalci izseljujejo iz držav...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_question.gif

 

Porazdeljevanje in kao kvote veljajo samo za EU...ne za vse evropske države...A ti sploh veš koliko držav je v EU in katere države so to...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_question.gif

 

Raje se ti vprašaj, če si razumela koncept napisanega...Raje se vprašaj, če imajo v tistih državah kjer so jih največ sprejeli tudi take ugodnosti in pravice kot v EU...tam so začasno, čeprav to traja že leta. V EU se pa priseljujejo z namenom "ostati" ali ne...tam se ne ukvarjajo toliko z "integracijo" kot bi se morali v EU...kar po drugi strani vodi v ligičen zaključek, bolje da se da recimo libanonu al pa kakšni drugi državi kjer so begunci da kakšnih 10 milijard € in naj se ukvarja še z ostalimi begunci, kot pa da se s tem ukvarjajo v EU, ker bi končnqa cifra v denarju prišla parkrat višja in prišlo bi še do občasnih konfliktov na drugih področjih...In s tem so se kao dogovarjali s turčijo..za ostale pa ne vem...

 

In še hipotetično vprašanje...če EU kao sprejme 1,5 milijona ljudi je to kao max...kaj naj pa potem dela z ostalimi, ki bodo še prihajal...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_question.gif A misliš, da določeni migranti ne igrajo na karto najprej eden potem pa še njihova familija, če se bo dalo...potem pa lahko takoj pomnožiš to številko še za parkrat...prav tako pa vse ostale izdatke, ki jih imajo sedaj države z njimi...kar posledično vodi do padca standarda "domačinov"...Če vzamemo za primer SLO bi to pomenilo še večje vrste v zdravstvu, manjše penzije, sociala, večji davki, itd...Medtem ko "močnejše" EU države imajo malo več prostora za manevriranja, ker imajo nižje davke in več denarnih rezerv...A se ti zdaj vsaj priibližno sanja kaj sprejem takega "nekontroliranega" števila ljudi v EU lahko vse povleče za sabo...

 

Zdaj pa lahko prilepiš še linke kjer so slikce koliko se je SLO do sedaj že zapufala zaradi migrantov in koliko je dobila povrnjeno kao iz EU fonda...in tudi vprašanje če bo sploh dobila...pa koliko tega denarja je pristalo v žepih levice al pa desnice oz. njihovih stričkov iz ozadja...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

 

...Brezo, kaj si ti ena gnajvaža res....

...ti mi povej o razlikovanju Eu in Evrope, ja...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/tongue.png

Bi blo fajn da nehaš tumbat človeku tistega kar ne reče, počas mi je takšen stil in ton debate skrajnoma kripy ...

Kako že sam sebi nisi dosadan ? http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/sorry.gif

 

Sem povdarila v prejšnjem postu ugotovitev ; Da kdo pravi, da se bo vprašanje števila beguncev osredotočalo le na EU ?

Torej je logično, da sem mislila s tem na celotno Evropo in celo drugačne rešitve izven evrope...

In pomembno je, da pred eksplozijo ekonom lonca kuharji javno povedo kolikšna je zmogljivost Eu-ja....

Vsekakor pa so zmogljivosti posamičnih držav večje kot se zdaj prerokuje....kot razumem oceno stroke.

 

Zdaj ali so idealni pogoji in kolikšne ugodnosti pa so kje za želje in potrebe - to pa je zdaj vprašanje demografske politike .

Tako skupne kot politike posamičnih držav, ki niso nujne enotne.. .da ne rečem, da bodo ene celo šokirane...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png

.

Tu pri tem pojavu dogodkov igra prav gotovo veliko vlogo poleg vseh drugih dejavnikov in vzrokov ravno- demografska politika, ki že leta dela zelo poglobljene študije o naravnemu pomanjkanju prirasta prebivalalcev Eu - in celotne evrope in da je jasno vsem, da je ta demografski prag kot rečejo kritičen.

Zelo dobro so izračunali, da se bo vpad števila prebivalcev v EU že dodobra poznal ravno v tem letu 2015.

(To je bilo dognano že pred leti )

In zelo natančno izračunavajo kakšne so gospodarske posledice staranja prebivalcev .

Tako, da Merklca und company elita verjetno ni čist slučajno postala tako sočutna pri načrtovanju tolikšnega števila prišlekov.

Vojne po svetu denes v neoliberalnem in še vedno imeprialističnem duhu niso slučajnost dveh sprtih strani zaradi grižljaja v kolbico ali pa prepirčka za nežnejši spol...

 

http://ec.europa.eu/dgs/home-affairs/what-we-do/networks/european_migration_network/reports/docs/emn-studies/attracting/24b.slovenia_emnstudy_attractinghighlyskilled_sl.pdf

http://www.uirs.si/Portals/_default/predavanja/070306_predavanjeui_slo_06.03.07_povzetek.pdf

http://old.epf.uni-mb.si/ediplome/pdfs/lukacek-maja-mag.pdf

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Glede na komentarje in tu in drugod, bi rekla, da se večina ne zaveda stanja na drugih kontinentih. Da se neravnovesje poglablja. Da (seveda) zahodne politike k temu veliko prispevajo. Da veliko nerazvitih držav poka po šivih zaradi navala beguncev iz še bolj uničenih držav. Da se bo problem begunstva z leti poglabljal (vključno z drugimi problemi).

 

Možna sta dva odziva.

 

Eden je ta, da nadaljujemo z neokolonialno politiko: izkoriščamo, si še naprej natikamo plašnice, prenašamo odgovornost, si lažemo, krivimo druge, iščemo izgovore in odrivamo probleme (ki smo jih sami povzročili) v nerazvita, konfliktna, getoizirana področja. Tak odziv bo zahteval vse več sile, pritiska, diskriminacije, ločevanja, ograjevanja in bo prej ali slej počil.

Se ravnokar dogaja, se dogaja že nekaj časa, se vseskozi dogaja.

Drugi je ta, da se obnašamo in razmišljamo kot državljani sveta, da čutimo odgovornost do sveta kot celote, da iščemo nove modele sožitja in nove ekonomske modele, ki bodo bolj pravični do sveta kot celote. To je tisto, kar sem rekla na začetku te teme: razvijanje solidarnosti, razvijanje strpnosti, iskanje pravičnejših modelov razvoja - in predvsem takih, ki so usmerjeni v prihodnost - ki so prijazni do planeta in do tistih, ki bodo prišli za nami. Če večina prebivalcev tega planeta v to ne verjame, potem to človeštvo nima upanja.

Se ne bo zgodilo, dokler bodo denar in vajeti imeli tisti ,ki jih imajo zdaj. (naj jim rečem GOSPODA)

Se mi zdi, da zaradi dreves ne vidimo gozda.

Hrane pridelamo dovolj, za vso populacijo, (zakaj eni umirajo od lakote?)

Vode imamo dovolj, za vso populacijo, (zakaj eni umirajo od žeje?)

Materialnih dobrin je tudi dovolj, (zakaj eni živijo v revščini?)

 

Se strinjam, da bi moralo biti tako, si pa težko predstavljam , da bi bilo možno z GOSPODO debatirati v tej smeri.

Ker , če bi gospoda imela samo kanček lastnosti ,ki si jih opisala, se zagotovo ne bi znašli tako globoko,zasužnjeni v obstoječi družbeni ureditvi.

Menim ,da ne bo možno na miren ,demokratičen način ničesar spremeniti.Interes gospode namreč ni ,da bi vsi imeli vse, ampak da bi sami imeli vse.

Saj res, koliko pa lahko gospod pojedo mesa,kruha,mleka/na mesec?Verjetno za kar nekaj tisočakov, pri iztrebljanju je pa zelo podoben siromaku.

 

Če bi bil drek kaj vreden, reveži ne bi imeli riti. Zagotovo ne.

Damijan D

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...