Skoči na vsebino

Vera


Mitja

Recommended Posts

Sama sem iz svojega verovanja naredila pravo kolobocijo. Uradno kristjanka. neuradno se nagibam k budizmu...

kje je torej resnica, moja resnica...nekje vmes.

Bila sem dvakratna birmanska botra. Pri zadnji birmi me je birmanka (žal) ampak tako pač je bilo, morala naučiti kesanja, ker si ga nikakor nisem mogla zapomniti. Ali hotela!?

torej, verjamem v Boga, Jezus je dokazano dejstvo, tudi Marijo...

hkrati pa nekaj manjka.

Življenski krog se nikakor - vsaj po moje ne more končati v nebesih, ali v peklu.

torej - reinkarnacija. ki pa je krščanstvo ne priznava. oz. jo je kratko odpravil v 5. stol.

da se bogaboječi narod ne bi ustrašil. odgovornosti? da bi bil manj poslušen?

in to kar mi manjka sem našla v budizmu.

je pa spet nekaj.

Vegetarianec pa nisem.

Torej sem tudi slabi budist in zanič kristjan.

in sem iz svoje veroizpovedi naredila kolobocijo. saj sem nekje prebrala, da niso važne poti, ampak cilj.

in če hočem delati dobro, živeti dobro, se me menda ja nobeden bog ne bo odrekel?

 

natalija

 

1228 Deveti dan

 

DANES MI PRIVEDI MLAČNE DUŠE IN JIH POTOPI V GLOBINE MOJEGA USMILJENJA. TE DUŠE ZELO BOLEČE RANIJO MOJE SRCE. V VRTU GATSENAMI JE MOJA DUŠA OBČUTILA NAJVEČJI ODPOR PRAV ZARADI MLAČNIH DUŠ. ONE SO BILE VZROK, DA SEM REKEL:"OČE, NAJ GRE TA KELIH MIMO MENE, ČE JE TO TVOJA VOLJA." - NJIHOVA POSLEDNJA MOŽNOST REŠITVE JE V TEM, DA SE ZATEČEJO K MOJEMU USMILJENJU.

 

1229 Neizmerno usmiljeni Jezus, ti si usmiljenje samo, v bivališče tojega neizmerno usmiljenega Srca vodim mlačne duše. Naj se te mlačne duše, ki [so] podobne mrličem in te navdajajo s takim odporom, ogrejejo v ognju tvoje čiste ljubezni. O nadvse usmiljeni Jezus, izkaži jim vsemogočnost svojega usmiljenja, pritegni jih v žarišče svoje ljubezni ter jih obdari s svojo ljubeznijo, saj ti zmoreš vse.

 

O genj in led se ne moreta združiti,

saj bo ogenj ugasnil ali se led stopil.

Toda tvoje usmiljenje, o Bog,

more pomagati še večji bedi.

 

Večni Bog, usmiljeno se ozri na mlačne duše, zaobjete v nadvse usmiljenjem Jezusovem Srcu - Oče usmiljenja, zaradi bridkega trpljenja tvojega Sina in njegovega tri ure dolgega umiranja na križu te goreče prosim, dovoli, da bi tudi one slavile globino tvojega usmiljenja....

 

(prim. 1209 - 1229)

 

Lep pozdrav!

Lep pozdrav!

 

http://www.gamespy.com/avatars/av/GD/gd51.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne vem, zakaj bi se morala vera imenovati krščanstvo ali budizem ali kakorkoli že, da bi bila prava; in zakaj bi se bog moral imenovati Buda ali Alah ali Jahve ... da bi ga lahko oboževali.

Vera je resnična, cerkev je zlagana.

Nataly, ti veruj v tisto, kar čutiš, da je prav in ne trudi se, da bi to poimenovala, če ne sodi v okvir novene institucionalizirane religije.

ポローナ

 

 

Pikapolonica (my blog)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Včeraj sem bil kar žalosten, ko sem poslušal govor našega ljubega škofa ob marijinem prazniku na Brezju. Koliko nestrpnosti do drugačnih, koliko sovražnosti in nerazumevanja in to na svetem kraju Marije, ki je poosebljena ljubezen.

 

Res žalostno, Mislim, da je Marija jokala.

 

andrej

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"Religija je opij za ljudstvo" je reku Marx.

Stem se strinjam, vendar sem tudi prepričan da mora človek najti sam v sebi "boga", neodvisnega od vsake religije, človek mora na svoji poti sam s svojo glavo se približati resnici.

Po prepričanju sem ateist, vendar verjamem v energije ki krožijo okoli nas, so prisotne pri vsakem našem koraku.Te energije pa nam uklesujejo tirnice po katerih se gibljemo.

Vsako vsiljevanje vere pa se mi zdi smrtni greh.

 

DR.G

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Draga nataly,

 

tvoje vprašane Ti bo odgovorjeno. ko boš prebrala dnevnik, ki se imenuje: DNEVNIK svete s, M. Favstine Kowalske.

 

Lep pozdrav!

 

Kljuka

Lep pozdrav!

 

http://www.gamespy.com/avatars/av/GD/gd51.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kljuka!

Iz knjižnice privlekla knjigo, katero mi toplo priporočaš. nimam pa pojma kdaj jo bom prebrala. sem jo pa prelistala in na zadnjih straneh ugledala "mlačne" duše...

No, komentar dobiš, ko jo preberem. Ti pa povem, da imam navado ustvariti si lastno mnenje...za katerim stojim.

 

 

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kljuka!

Iz knjižnice privlekla knjigo, katero mi toplo priporočaš. nimam pa pojma kdaj jo bom prebrala. sem jo pa prelistala in na zadnjih straneh ugledala "mlačne" duše...

No, komentar dobiš, ko jo preberem. Ti pa povem, da imam navado ustvariti si lastno mnenje...za katerim stojim.

 

 

natalija

 

OK

lp

 

Kljuka

Lep pozdrav!

 

http://www.gamespy.com/avatars/av/GD/gd51.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 4 weeks later...
1228 Deveti dan

 

DANES MI PRIVEDI MLAČNE DUŠE IN JIH POTOPI V GLOBINE MOJEGA USMILJENJA. TE DUŠE ZELO BOLEČE RANIJO MOJE SRCE. V VRTU GATSENAMI JE MOJA DUŠA OBČUTILA NAJVEČJI ODPOR PRAV ZARADI MLAČNIH DUŠ. ONE SO BILE VZROK, DA SEM REKEL:"OČE, NAJ GRE TA KELIH MIMO MENE, ČE JE TO TVOJA VOLJA." - NJIHOVA POSLEDNJA MOŽNOST REŠITVE JE V TEM, DA SE ZATEČEJO K MOJEMU USMILJENJU.

 

1229 Neizmerno usmiljeni Jezus, ti si usmiljenje samo, v bivališče tojega neizmerno usmiljenega Srca vodim mlačne duše. Naj se te mlačne duše, ki [so] podobne mrličem in te navdajajo s takim odporom, ogrejejo v ognju tvoje čiste ljubezni. O nadvse usmiljeni Jezus, izkaži jim vsemogočnost svojega usmiljenja, pritegni jih v žarišče svoje ljubezni ter jih obdari s svojo ljubeznijo, saj ti zmoreš vse.

 

O genj in led se ne moreta združiti,

saj bo ogenj ugasnil ali se led stopil.

Toda tvoje usmiljenje, o Bog,

more pomagati še večji bedi.

 

Večni Bog, usmiljeno se ozri na mlačne duše, zaobjete v nadvse usmiljenjem Jezusovem Srcu - Oče usmiljenja, zaradi bridkega trpljenja tvojega Sina in njegovega tri ure dolgega umiranja na križu te goreče prosim, dovoli, da bi tudi one slavile globino tvojega usmiljenja....

 

(prim. 1209 - 1229)

 

Lep pozdrav!

 

Kljuka.. znas to kar si prepisal, razloziti z svojimi besedami? V bistvu, kaj si hotel s tem citatom povedati? Kdo je mlacna dusa? Kaksne so lastnosti mlacne duse? In kdo ti za to jamci?

Tjazy

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...
Kljuka.. znas to kar si prepisal, razloziti z svojimi besedami? V bistvu, kaj si hotel s tem citatom povedati? Kdo je mlacna dusa? Kaksne so lastnosti mlacne duse? In kdo ti za to jamci?

Tjazy

 

tjazi znam!

 

Odgovarjam ti tudi zato, ker si manipulator in je tvoje manipuliranje z ljudmi res izpiljeno. Vendar, ker si se lotil mene, ti bom dal vedeti, da je zmeraj nekdo, ki je močnejši, pametnejši in globlji. Vem tudi, kaj nekdo sprašuje, ker poznam njegovo dušo. In vedi, da te berem, kakor odprto knjigo.

 

Uporabil si besedo prepisati, namesto napisati. Klasično za tebe, ki nikogar ne spoštuješ. S tem si hotel povedati, oziroma pripisati svojo zelo močno lastnost projeciranja, svojih slabih lastnosti v druge, da imaš potem izgovor za nečastna dejanja. Hkrati si pa hotel povedati, da si pametnejši od mene - pa nisi.

 

S svojimi besedami ti bo povedal, kdo so mlačne duše. Mlačne duše so vse tiste, ki vedo za Boga, Kristusa pa se ne ravnajo po njegovih zapovedih, prošnjah, pozivih. Oziroma se ravnajo celo proti temu, sprejemajo Kristusove milosti pa jih uporabljajo proti njemu. V mislih, besedah in dejanjih! Pravijo, saj Kristus vse odpušča. Kristus jim odpusti, vendar takrat, ko priznajo svoje grehe in ga prosijo za odpuščanje. Potem pa nadaljujejo s svojimi nedeli in nečastnimi dejanji, tudi z hudimi zločini zoper Boga in ljudi.

 

S tem citatom sem povedal, kar ti ne razumeš. Točno to kar piše. Nobeden ti pa ne preprečuje, razen tebe samega, da malo pogledaš v sebe in začneš čistiti kozarec in skledo od znotraj. Potem bo čist tudi od zunaj. Pa predvsem se začni učiti ponižnosti, ti bo zelo koristna.

 

Tu ti dam tudi odgovor na seks in duhovnost. To dvoje nima nikakršne povezave. Ti praviš obratno. To pa je zato, ker se ti s seksom odpira navidezna moč, dominirati nad drugim. To pa je le bridka prevara. Sedaj razumem, da si nastrojen proti meni, vendar, ko te bo zelo hudo stisnilo, mi boš dal prav.

 

Kdo mi jamči za to? tjazi, ti mi boš jamčil in mi boš živa priča!

 

Lahko mi verjameš, da ti ne želim niti vic, kaj šele pekla!

 

Lep pozdrav!

 

Kljuka

Lep pozdrav!

 

http://www.gamespy.com/avatars/av/GD/gd51.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 years later...
<{POST_SNAPBACK}>Tema muslimani je še vedno  zakljenjena,... ampak ne morem kaj, da se mi ne bi zagabili muslimani.

 

Me prav zanima koliko milijonov žensk v muslimanskem svetu trpi zaradi vere in koliko jih mora zaradi te primitivne vere umreti?

 

Podan je samo en primer od morda milijonov? V kolikem času?

 

http://www.siol.net/novice/default.asp?sit...605072800480970

 

Če to ni suženjstvo, potem jaz ne vem kaj je suženjstvo in to nacionalno, določeno z zakonom (oni imajo samo en zakon - koran)!

 

Hmm, res žalostno, me zanima zakaj sploh sprejmejo vero in če se da izstopiti iz vere. Recimo kot v krščanstvu je krst neke vrste "pristop" k veri, a kdo ve ali se da tudi izstopiti... hmm nekako tako kot so komunisti potem vrnili "knjižice" in s tem izstopili iz partije.....

Lep dan

Ebor

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Ja, tukaj se gre na maticni urad in se rece, da te izbrisejo. Potem dobis menda eno potrdilo v roko ali pa tudi ne, v glavnem ti ni treba vec placevat davkov za cerkev. Kdor pa pri delodajalcu navede: katolik, tistemu pa automaticno odbijajo... ne veliko, pa vseen.

Kako je to pri vas pa ne vem

.

 

Pri nas ne plačujemo direktno iz svojega žepa, ampak posredno gre denar iz državnega proračuna za socialno zavarovanje duhovnikov.

Glede izbrisa je pa močno komplicirano. Nekdo sicer lahko poda Cerkvi željo, da izstopi iz katoliške vere, vendar oni trdijo, da si ti z zakramentom krsta na vekov veke zapisan katolicizmu.

Ne vem, na kakšen način uvedejo otroka v islam pri muslimanih, dejstvo pa je, da pri njih sploh ni dovoljeno razmišljati o ateizmu ali o prestopu v drugo vero.

x?x xsrcx

Reges subjacent legibus stellarum - kralji so podrejeni vladavini zvezd!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Pri nas ne plačujemo direktno iz svojega žepa, ampak posredno gre denar iz državnega proračuna za socialno zavarovanje duhovnikov.

Glede izbrisa je pa močno komplicirano. Nekdo sicer lahko poda Cerkvi željo, da izstopi iz katoliške vere, vendar oni trdijo, da si ti z zakramentom krsta na vekov veke zapisan katolicizmu.

Ne vem, na kakšen način uvedejo otroka v islam pri muslimanih, dejstvo pa je, da pri njih sploh ni dovoljeno razmišljati o ateizmu ali o prestopu v drugo vero.

  x?x  xsrcx

Hja to vprašanje sem si vedno zastavljal, starši te krstijo, s tem si zapisan veri, ne da bi te vprašali, ali si tega želiš, ali tako čutiš... spomnim se ko so mi težili komunisti, da naj se vpišem, samo bedasto sem se jim zarežal in rekel "men kumunizem ni blizu" pa sem imel za zmeraj mir....

V Islamu je pa to še huje, tam pa ne samo da nimaš izbire vera/ateizem, tam te dejansko "vprežejo" v svoj stroj in nimaš niti časa razmišljat kaj drugega...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 weeks later...

Vera, uh, kolk je to že dolg nazaj, ko sem govorila, da verjamem v Boga.

Zdej vem, da Bog je, mi ni treba več verjeti. In ko to enkrat veš, veš tudi, da nima nekega selektivnega imena. Verjetno je že večina Ljubljančanov prebrala simpatičen grafit, da vera omejuje Boga. Se strinjam, ker sej v bistvu vse vere vodijo k Bogu, ampak majo tud en kup pomanjkljivosti in zgrešenih interpretacij, tako da hkrati na tisto pot postavljajo en kup ovir. V večini primerih jih po celem svetu opisujejo kot skušnjave.

Obstaja le en Bog in le ena religija - to je religija ljubezni. (khm, zame. Da ne bo inkvizicije x:Dx )

  • Lajkam 1
  • Buuuu 1
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 5 years later...
  • 5 weeks later...
  • 2 months later...

"Whatever else may be wrong with our world, it remains a fact that some of the most terrifying instances of human conflict and stupidity would be unthinkable without religion. And the other ideologies that inspire people to behave like monsters—Stalinism, fascism, etc.—are dangerous precisely because they so resemble religions. Sacrifice for the Dear Leader, however secular, is an act of cultic conformity and worship. Whenever human obsession is channeled in these ways, we can see the ancient framework upon which every religion was built. In our ignorance, fear, and craving for order, we created the gods. And ignorance, fear, and craving keep them with us.

 

What defenders of religion cannot say is that anyone has ever gone berserk, or that a society ever failed, because people became too reasonable, intellectually honest, or unwilling to be duped by the dogmatism of their neighbors. This skeptical attitude, born of equal parts care and curiosity, is all that “atheists” recommend—and it is typical of nearly every intellectual pursuit apart from theology. Only on the subject of God can smart people still imagine that they reap the fruits of human intelligence even as they plow them under."

 

Sam Harris

 

http://www.samharris.org/blog/item/september-11-2011/

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vera ni religija.

ma saj to. xrolleyesx

 

(če se ne štekamo v tem osnovnem pojmu, je vse debatiranje odveč)

((in zato tudi ne debatiram - več))

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...