Skoči na vsebino

Homoseksualnost


Mitja

Recommended Posts

Ja. Strah pred zapravljanjem cˇasa ...

fora je v tem ker se tebi cˇisto nicˇ ne vidi da bi imel vse te predsodke. meni pa recimo ja, cˇeprav jh nimam. hmm :inocent:

:eek: x:Dx

 

kje se pa tebi to vidi? :blink: na levi obrvi mogoce?

 

kako se vidi nekaj, cesar nimas, pa ni npr. pomanjkanje...? :unsure: xscratchx

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kje se pa tebi to vidi? :blink:  na levi obrvi mogoce?

 

kako se vidi nekaj, cesar nimas, pa ni npr. pomanjkanje...? :unsure:    xscratchx

xDDx , ja, sem jaz tudi ze tuhtala, kaj bi pa tole pomenilo pravzaprav...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

malo sem zadržana do tistega kar mi je tuje, kar ne se bojim da se ga ne bom znala ubraniti....... :O: . x:o)x zato raje zaviham nos in zmrznem x:o)x v duši pa razumem in sprejemam. na zunaj pa se zdim hladna ker se zaprem. niso pa to predsodki, ampak bolj nezaupanje vase. na zunaj torej.

 

mislim da sem prprosto bila dovolj soočena s tem na svoji koži, tako da ne bom dovolila, da bo kdo prizadet od mene le za to ker ni takšen kot drugi. razen tisti ki si zaradi svojid DEJANJ zaslužijo takšno sankcioniranje. ne pa zato ker ne ustrezajo nekim ogabnim primitivnim idiotskim merilom.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vse sem v bistvu tudi jaz, ce ne dojemam sveta tako, ne morem se it z ljudmi, ne morem zdravit (no, saj, cesar pa itak ne pocnem, kot sem ze rekla). ...

ker torej preprosto tako (ce apriori odklanjam) ne razumem, ne sprejmem vseh plasti...

:palec: Vsaka čast za to izjavo in če jo tudi živiš, krasno.

 

 

Sama rada razmišljam o sekusalnosti in s tem tudi o homoseksualnosti. Se mi zdi tako skrivnostno in tako obširno področje življenja, da je že s tem fascinantno.

Velikokrat sem poskušala razumeti, kaj je zadi, zakaj človeka bolj privlači oseba istega spola kot oseba nasprotnega. Na faksu so nam razložili, da obstaja homoseksualnost od vedno, da je v genetski zasnovi zapisana homoseksualnost. Moj profesor Debenjak je napisal vse možnosti oblik povezav kromosomov, ki določajo spolnost in nam razlagal za kaj gre.

Takrat sem seveda sprejela, potem ko sem šla preko življenja in opazovala, pa sem ugotovila, da je to samo del resnice. Da je res nekaj ljudi, ki so se rodili v napačnem telesu in da je to zaradi neke genetske neuskalajenosti. Da pa je homoseksualcev veliko in so različne vrste in da je seveda širok spekter različnih ljudi, s svojo specifično seksualnostjo. Ker živimo v dobi Urana, oziroma vodnarja, je jasno, da je svoboda in individualnost kot glavno geslo omogočila ljudem, ki niso povsem skrajno homoseksualni, da doživijo tudi ta del svoje seksualnosti, in mnogom tistim, ki bi v kakšni drugi dobi ostali večno sami in se imeli za groznega norega in čudnega, da živijo kolikor toliko zadoljujoče življenje. Moram priznati, da mi je malo neprijetno to, sploh pri moških hoimoseksualcih, ker tako pretiravajo s spolnostjo in menjavo partnerjev in taka naprej, vendar kdo sem da sodim, in to da mi je neprijetno, govori nekaj o meni.

Jaz sem prepričana, da nekteri homoseksualci lahko tako dobro skrbijo za otroke kot heteroseksualci, otrok se bo seveda soočal s težavami, toda kateri otrok se ne.....

Zdi se mi, da je nekaj homoseksualcev, ki bi bili zelo dobri očetje ali matere, vendar če smo popolnoma zaprti pred to možnostjo bodo to vlogo težje dobili.

Zdi se mi, da imamo vsi v sebi cel spekter sekusalnih potreb in svojstven seksualni prizvok in če ga spoznamo, potem lažje živimo. Zdi se mi, da vsako blokada sekualnosti in nesprejemanje svojih potreb, na neki podtalni ravni uničuje posameznika. Seveda pa spoznati svojo seksualnost, ne pomeni, da moraš sedaj, delati vse kar si želiš, ti kot odrasel in odgovoren imaš svoje življenje v svojih rokah, toda bit odprt, in sprejemat sebe v vseh svojih elementih, to je koristno in če se sprejemaš potem boš lažje sperejemal tudi druge. Vsi mi smo v enem delu tudi homoseksualci, nekateri v manjšem in nekateri v večjem delu, homofobija, pa je predvsem strah in neodobravanje tega dela lasten homoseksualnosti. Tako vsaj jaz mislim. Joj koliko sem napisala, no ja, nikoli nisem imela priložnost napisalti svoje mnenje in ga izpovedati, sedaj pa sem dobila to priložnost.

 

Vse dobro,

 

Mihela

Zelo dobro razmišljaš! Pohvalno! x:)x :palec: :palec: :palec:

Natrix

 

IX. "LUX PERPETUA"

SI HA de ser condición de mi dicha el olvido

de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).

Prefiero la existencia más árida y doliente

al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.

 

 

Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,

que me halague o sonría en esta clara inopia,

ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo

también la lamparita cordial de tu recuerdo!

 

2 de octubre de 1912

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

malo sem zadrzˇana do tistega kar mi je tuje, kar ne se bojim da se ga ne bom znala ubraniti....... :O: . x:o)x zato raje zaviham nos in zmrznem x:o)x v dusˇi pa razumem in sprejemam. na zunaj pa se zdim hladna ker se zaprem. niso pa to predsodki, ampak bolj nezaupanje vase. na zunaj torej.

 

mislim da sem prprosto bila dovolj soocˇena s tem na svoji kozˇi, tako da ne bom dovolila, da bo kdo prizadet od mene le za to ker ni taksˇen kot drugi. razen tisti ki si zaradi svojid DEJANJ zasluzˇijo taksˇno sankcioniranje. ne pa zato ker ne ustrezajo nekim ogabnim primitivnim idiotskim merilom.

:palec: x:Xx

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz sem prepricˇana, da nekteri homoseksualci lahko tako dobro skrbijo za otroke kot heteroseksualci, otrok se bo seveda soocˇal s tezˇavami, toda kateri otrok se ne.....

Zdi se mi, da je nekaj homoseksualcev, ki bi bili zelo dobri ocˇetje ali matere, vendar cˇe smo popolnoma zaprti pred to mozˇnostjo bodo to vlogo tezˇje dobili.

glede otrok...nisem mogla verjet, ko referendum o samohranilkah, ki bi zelele otroka ni uspel...

 

sicer ne spada sem v to temo, ampak je podoben problem, v bistvu...nacin misljenja in posledicno vse drugo.

 

sloveni kremeniti... :sori:

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pa sem že imela občutek , da bo izvenelo v prazno. Sej ne gre za to, da želim, da bi vsi enako razmišljali, ampak, da se bolj resno pogovarjamo. Tudi jaz podpiram vse vas, ki ste iskreni do svojih občutenj in hkrati veste, da je človek nekaj več in ne samo priponke in usmeritve, take in drugačne. Mislim, da je super, da si dovolimo nerazumet, pa hkrati neobsojati.

Tudi vam :palec: :palec: :palec:

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Na tisti referendum sem šla in bila med zelo redkimi ptujčani, ki so glasovali za...žal.

Sem se pogovarjala s takratnimi sosedi - oba visoko izobražena - in sta bila zgrožena nad mano..drek. Omejenci pač

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz pa recimo osebno nisem (bila) za, pravzaprav, ce se cisto poglobim, a obkrozila sem seveda Za.

Zakaj pa to?

ker ce se jaz s tem ne strinjam, vseeno nimam pravice nikomur necesa omejevati.

Hocem pac Pravo demokracijo in sem za cloveske pravice - ne samo na papirju in na jeziku (v recimo predvolilnem cajtu).

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz sem gledala iz vidika otroka dveh alkoholikov, ki sta se locila in sem bila malo tu in se manj tam in me je na koncu delno vzgajala babica, se najvec sem se pa sama.

 

jaz sem zelo za 'cele' druzine, ampak vem, kako sem si zelela, da bi imela malo normalosti in nekoga, ki bi me imel rad itd...in sem skoraj prepricana, da ima nekdo, ki bi rad imel otroka in gre skozi celo baldirijo posvojevanja, dobre namene in vsekakor napravi manj skode, kot, cec otrok nima nikogar, kjer bi bil doma...ze samo zato sem za.

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dan,

 

nisem uspela prebrat vsega napisnega (pred leti je bilo ful manj, me veseli, da je uspelo, mimi čestitke:),

 

zato če je o tem, kar bom napisala, že bilo kaj rečenega, ne bit hudi.

 

Tudi sama ima dosti prijateljev in znancev, ki so istospolno usmerjeni. Redkokdaj so bile teme med nami ravno o tem - je pač še kaj drugega zanimivega za pogovarjat se kot o tej temi.

 

Kar me zanima je tole: vsi tukaj govorimo o tem, kako sprejemamo homoseksualno usmerjene osebe. Toda, kako bi odreagirali, če bi spoznali, da je homoseksualen nekdo, ki nam je zelo blizu (na primer starši, naši lastni otroci)? Bi ta naša strpnost vzdržala tudi to preizkušnjo? Samo zanima me. Ker, dokler se ne tiče mene, je vse ok - v tem smislu. Sama moram rečt, da ne vem, kako bi odreagirala. Sem torej DEJANSKO strpna do teh ljudi? Ne vem, je moj odgovor. Strpna v tem smislu, da se mi ne zdi nič nenormalnega.

Povejte še vi.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dan,

 

nisem uspela prebrat vsega napisnega (pred leti je bilo ful manj, me veseli, da je uspelo, mimi čestitke:),

x;)x :palec: Mirjam? x:px

kakorkoli in kdorkoli ze, dobrodosla! x:)x :palec:

(pa tema o tascah mi je tudi kul, sam sem mislila, da jo jasno ze imamo :D).

 

Smo - rekli. Da ne moremo vedeti, kako bi pac reagirali, da pa pac kot zdaj razmisljamo, nam bo slo za njegovo sreco - se pravi zalostno se nam bo zdelo, ker bo drugje nesprejet in ne da bi ga mi nesprejemali.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Oj, mas lustno ikonco ;) - ja, se spomnim, samo si me pa zdaj zmedla malo... no, saj ni vazno, a ce mi bos zaupala podatek, ali si mroda vodnar/strelec kombinacija ali morebiti tehtnica, bom vec vedela, ce pa nisi nic od tega, bom morala pa se mal gruntat. ;)

Saj pravim - ce smo pa cetali skupaj, je bilo pa ziher lustno in se bom najbrz itak slej ko prej spomnila - a to je bilo 2.5 let ze nazaj ali vec...

 

:palec: ti kar si vzami cajt, pa itak ni treba, da najprej vse preberes ( x?x :eek: xrolleyesx x;)x). x:)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Opažam pa tudi, da smo heteroseksualci veliko bolj strpni do "bi" in "homo", kot so oni do nas! Vsaj moje izkušnje so take...  :xx!:

Žal je tudi moja izkušnja taka.

 

Toda v tem primeru ta nestrpnost izhaja iz strahu in nezaupanja. Moram priznati, da je moja zelo dobra prijateljica bi. In njena punca, ki je tudi bi in se mi zdi tudi zelo privlačna, je izredno ljubosumna. Na misel mi je prišlo celo, da bi bili triple, a zadnje čase vse bolj spoznavam, da je najbolje, če z njima ostanem izključno le dober prijatelj. Pa ne zato, ker sta bi, temveč zato, ker je ljubezen med njima prevelika, da bi imel srce jo rušiti. In to jaz spoštujem! Če je temelj vsega prava ljubezen, se ne sprašujem več za etiketo, temveč spoštujem to, kar je, česar mnogi "normalni" niso več sposobni.

Bodite SPONTANI, ISKRENI in POSTENI.

Ne igrajte UMAZANIH IGER oz. CUSTVENIH MANIPULACIJ.

S tem NIKOGAR ne osrecite; tudi SEBE NE.

Kdor pa zeli biti NESRECEN, si lahko se vedno poisce sebi enake.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 months later...

Novi parlament je iz precedure umaknil predlog zakona o istospolnih zvezah... :xx!:

 

Seveda pa se bivša vlada zdaj s svojim ogorčenjem spreneveda, saj je imela 8 let možnost, da takšen zakon sprejme....

 

Astra

Per aspera ad astra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...