Skoči na vsebino

Homoseksualnost


Mitja

Recommended Posts

Kaj ti tudi kar vse od kraja xrolleyesx  xrolleyesx  xrolleyesx  :8):  x^x

Preberi na 10. strani... x:px

"Stopaj po sledi mavrice,

Stopaj za zvoki pesmi

in vsepovsod te bo obdajala lepota.

Po sledi mavrice vodi pot

Iz najbolj goste megle."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...

Je pa kr šokantno, koliko ljudi, Mick, tebe strogo izzvzemam, kljub komentarju, vem kaj si želel povedat.. skratka koliko ljudi čuti v sebi hetero in homo stran.. pa da bi kdaj probali in to...

Hmmm... tko kot pri hrani:

Jaz sem vegetarijanka in mesojedka... oboje, ker jem zelenjavo in meso. x:o)x

To namreč ne gre. Ne moreš biti TUDI vegetarijanec, če ješ meso.

 

Tako kot ne moreš biti hetero, če si TUDI homo - ali ne moreš biti TUDI hetero, če si homo. To sem hotela povedati, oz. komentirati tisto mushijino ugotovitev, da koliko ljudi čuti v sebi hetero in homo stran... x;)x V bistvu so to biseksualci, in teh je tudi po mojih opažanjih kar veliko.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

nimam prav nič proti njim! priznam, osebno ne poznam nikogar... pa ne bi imela nič proti če bi ga...

 

glede poroke... zakaj se pa "strejt" pari vežejo? tudi homoseksualci imajo isti razlog

 

glede otrok.... zakaj jih že imamo? ...isti razlog

 

dva ki se v kinu mečkata pred mano tako da nič ne vidim, mi bosta šla eanko na živce neglede na to ali sta "strejt" ali "homo" par! Če pol nič ne vidim!!!! x:Dx x^x x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 weeks later...

Prebral vseh 11 strani komentarjev. Fjuuuu... Švic teče!

 

Vidim, da je tukej ogromno liberalno mislečih. Bolje rečeno ljudi, ki ne etiketirajo in rajši pogledajo globlje. Krasna družba! Moje mnenje seveda sloni na moji osebnosti in izkušnjah, zato je prav, da povem vsaj tisto, kar je za ta forum bistven podatek. Torej, sam sem gej.

 

Rad bi poskušal razložiti svoj pogled na trditev, ki se nekajkrat pojavlja v komentarjih - smiselno gre nekako takole: "Nimam nič proti gejem, če tega ne 'počnejo' v javnosti/mene ne silijo s tem/se ne kušujejo pred mano/..." Razumem tako stališče, ampak vsaj pri meni osebno (pa tudi vem, da nisem edini), poljub mojega fanta ni politična izjava o mojih pravicah ali kaj podobnega, ampak izraz moje ljubezni do njega. Res pa ne vidim razloga, da bi svoja čustva zadrževal in jih izražal zgolj na 'primernih' lokacijah (torej, kjer se heteroseksualni večini zdi primerno). Če me piči, da kušnem svojega fanta, bom to storil.

 

Sicer pa mi je veliko do dialoga, do sprejemanja, do strpnosti itd. Naj bo ljubezen med vsemi in za vse!

 

Lep pozdrav! x:)x

Beatus, qui venit in nomine Domini!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Prebral vseh 11 strani komentarjev. Fjuuuu... Švic teče!

 

Vidim, da je tukej ogromno liberalno mislečih. Bolje rečeno ljudi, ki ne etiketirajo in rajši pogledajo globlje. Krasna družba! Moje mnenje seveda sloni na moji osebnosti in izkušnjah, zato je prav, da povem vsaj tisto, kar je za ta forum bistven podatek. Torej, sam sem gej.

 

Rad bi poskušal razložiti svoj pogled na trditev, ki se nekajkrat pojavlja v komentarjih - smiselno gre nekako takole: "Nimam nič proti gejem, če tega ne 'počnejo' v javnosti/mene ne silijo s tem/se ne kušujejo pred mano/..." Razumem tako stališče, ampak vsaj pri meni osebno (pa tudi vem, da nisem edini), poljub mojega fanta ni politična izjava o mojih pravicah ali kaj podobnega, ampak izraz moje ljubezni do njega. Res pa ne vidim razloga, da bi svoja čustva zadrževal in jih izražal zgolj na 'primernih' lokacijah (torej, kjer se heteroseksualni večini zdi primerno). Če me piči, da kušnem svojega fanta, bom to storil.

 

Sicer pa mi je veliko do dialoga, do sprejemanja, do strpnosti itd. Naj bo ljubezen med vsemi in za vse!

 

Lep pozdrav! x:)x

:palec: :palec: :palec:

Kul, zelo vsec mi je tvoj komentar, fajn, kul, super!

Dobrodosel!

Sploh pa cestitke za prebijanje skozi 11 strani! xDDx x;)x :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In jaz k jih zagotovo nisem x:Ix , hehe, sem pa videl na CNN nekaj obljubljajo ala poroke med istospolnimi partnerji, možne.........

 

Sicer pa najbrž sem že povedal tole tukaj (ampak ker 11*20 postov pa res ne grem brat.... ) me mal motijo geji, čist razumem da se dve bejbi precej zbližata, in lepo kaj naredita tazga k je prijetno za oko, ampak da se dva tipčka dobista, in zaližeta pred tabo, to je pa prizor, ki mi ni prijeten, no way, tko da ja, se strinjam bogglefreak20, to je izraz ljubezni, naj se počne kjerkoli vsepovsod, v imenu ljubezni tud jaz potrpim,...

:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tudi jaz sem se komaj prebila čez vse te strani, na začetku sem še komentirala, potem pa sem temo zanemarila..

Moram reči, da sem kar malo razočarana nad nekaterimi mnenji. :sori:

 

Ne morem razumeti, kako si lahko jemljemo svobodo in ocenjujemo človeka po spolni usmerjenosti. Kaj pa je vrednota človeka? Resnična vrednota? Ne morem razumeti, da živimo v času in družbi, kjer peščica judi, ki si izmišljuje zakone in pravne norme, lahko odloča o miljonih ljudi in njihovi usodi. To je naravnost katastrofa! In da ne pomislim na tiste, ki zakon potem sprejmejo ne da bi imeli pojma kaj sploh sprejemajo- saj se je za zjokat! In to velja za vsa področja, ne samo istospolnost.. Šolstvo, zdravstvo itd.... Noro!

 

Kje piše kaj je prav in kaj ni prav in kdo si sploh lahko jemlje to pravico, da o odloča o omejitvah, dokler se ne dela hudega sočloveku. Mislim, da je edino merilo človeka lahko to, kaj povzroča drugim. Naj ljudje živijo svobodno in srečno, dokler ne prizadanejo s tem drugih. Zato tudi Tamara, tebe niti pod razno ne razumem, kako lahko pedofile in homoseksualce tlačiš v isti koš!

 

Glede pogleda na njih in njihovo "početje" pa malo premislite o svoji dvoličnosti tisti, ki vas to moti in o tem kaj počnete sami:

- Dva istospolna- ne!! Monosex ali kako je že napisal Aakhut- ja, to je pa lahko celo zdravo.. pa se prav tako v bistvu isti spol ubada z istim spolom....

- Dva moška, analni sex- fuj... umazano, nenormalno (nereproduktivno x:)x )... mešan par, analni sex- oja, to je pa za nekatere kot vem prav posladek. UPS- pa čeprav je v "isto luknjo" kot v prejšnjem primeru in prav tako nereproduktivno??

 

Traparije! Iz vseh komentarjev tistih, ki so tako proti, veje STRAH - pred drugačnostjo in še boolj verjetno pred samim sabo. Zavrte in zafrustrirane osebe še sebe ne morejo sprejeti, kaj šele koga, ki je drugačen.

Kar nekaj bi jih našla tuke zgoraj, ki bi jih bilo lahko zaradi svojega razmišljanja sram. Tudi za nas velja, da ne smemo prizadeti drugih, s takim razmišljanjem pa jih prizadanemo.

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.

Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.

Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pa res, Bigm!

Fino, ko si se lotila, Daisy (priznam, da sem tudi jaz tako kot ti, malo v zacetku, ko sem komentirala, pa malo potem vmes, kje sem se pa ziher tudi malo 'izgubila', grem enkrat se jaz vse ponovno prebrat).

Ja, tudi jaz se strinjam s tvojim postom, zelo dobro si povedala!! :palec: x^x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Berem spet in vidim nove komentarje. Oko se ustavi na El Ninu (in njegovem komentarju) x:px

 

Objavljeno 13. Feb 2004 ob 23:57

"...me mal motijo geji, čist razumem da se dve bejbi precej zbližata, in lepo kaj naredita tazga k je prijetno za oko, ampak da se dva tipčka dobista, in zaližeta pred tabo, to je pa prizor, ki mi ni prijeten, no way..."

 

Sicer nič novega za moje uho, veliko strejt pobov tako gleda na zadeve, še vedno pa tega ne razumem povsem. Zato samo podvprašanje, da stvar razčistim v svoji glavi - gre tukaj samo za neko estetsko vprašanje ali kaj drugega? Če je nekaj prijetno za oko, domnevam, da gre za vprašanje estetike. No, če si to pravilno razlagam, potem najbrž velja de gustibus non est disputandum (o okusih ni vredno razpravljati). x:)x

 

 

 

No, mimo tega... Z vami bi želel deliti svoje razmišljanje še o nečem. Kadar je govora o homoseksualnosti, heteroseksualnosti, biseksualnosti, transseksualnosti itd., izraz SEKSualnost vedno tolče v oči. Definicije so pač definicije in služijo svojemu namenu, vendar imam občutek, da to večkrat pri ljudeh zbuja (morda tudi nezavedno) le enovrstne konotacije - konotacije spolnosti. Kar je še vedno razumljivo, vendar menim, da je pomembno razumeti, da se življenje kateregakoli človeka ne vrti le okoli spolnosti (razen redkih, ki si življenje namenoma ustvarijo tako).

 

Govorim namreč o tem, da če je nekdo heteroseksualen, nihče ne pomisli: "Jah, saj temu gre pa samo za seks." Vsi se zavedamo, da je ta oseba večplastno, kompleksno bitje z mnogostranskimi interesi. Ko pa kdo omeni homoseksualnost, imam občutek, da večina ljudi pomisli točno in samo na spolnost. Kot da pri "njih" ni ne ljubezni, odnosov, poklica, duhovnosti, hobijev, kulture, politike, umetnosti in kar je še tega. Resda je to kriterij po katerem se razlikujemo (pa še zdaleč ne edini), vendar to ne izključuje ostalih področij človekovega delovanja. x?x x!x

 

S tem v povezavi pa samo še misel ali dve namenjeni predvsem avtorjem komentarjev, ki kot argument za nestrinjanje s homoseksualnostjo navajajo konkretne načine spolne prakse. Rahlo absurdno se mi zdi reči: "Ti, gej, se mi gnusiš, ker imaš analne spolne odnose." To je isto, kot reči: "Ti, strejt, se mi gnusiš, ker ti je všeč poza 69." Zanimivo je, da analni spolni odnos ni "rezerviran" samo za geje, po drugi strani pa statistika navaja, da 30 % gejev nikoli ne participira v tovrstni praksi. Argument torej stoji na malo trhlih nogah. Sploh pa ne vem, kaj ima moja spolnost opraviti s komerkoli drugim kot z menoj in mojim partnerjem. In isto velja za vse vaše spolnosti - so vaše in vaših partnerjev.

 

Če me nekdo sovraži, :xx!: ker sem karakterno gledano prasec, egoist in arogantna opica, to lahko razumem. Če me ima nekdo rad, xsrcx ker sem prijetna družba, dober človek in se trudim pomagati tudi drugim, to lahko razumem. Da pa sem nekomu trn v peti, xrolleyesx ker imam tudi jaz svoje spolne fantazije, ker mi je všeč opera, ker nisem vegetarijanec itd. - to pa težko razumem. Sicer pa nisem jaz tisti, čigar energija se zgublja v prazno, ko me nekdo sovraži ali ne mara. x:)x

 

Spoznal sem, da moja čustva, prijetna in neprijetna, poganjajo energijo po mojem telesu. Prijetna čustva me na nek način napolnijo, medtem ko me neprijetna izčrpavajo. Sam pri sebi sem se odločil, da se bom koncentriral na prijetna občutja, na ljubezen, na sprejemanje, na sočutje, na dajanje. Kaj pa vi?

Beatus, qui venit in nomine Domini!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec: Yes, lepo in pametno razmišljanje! Vsak zase in vsi skupaj smo unikatne in edinstvene osebnosti. In tega ti ne vzame nobeno tuje mnenje! :palec:

Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

 

HONORE DE BALZAC

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No sej glih zato ti ne morem nič očitat... k ja če ti je to prijetno in kul in nice, in fajn pa to, ti kar, jz tega nebi počel pa če mi plačajo.... al karkoli, glih tko kt nebi kupval parcele na luni.... al pa na marsu, zlo preprosto pač, preprosto se mi zdijo nekatere stvari, mal tko čez mejo, dobrega okusa, ampak, seveda, če mal razmislim takoj vidim, da je velik tega naučenega priučenega in tko naprej, vsekakor ja, so tudi meni opere všeč, hehe, kt je rekla ena moja prjatlca, bil bi odličn gej, če nebi bil kar naprej zaljubljen v ženske... zlo preprosto, je tole, ful podpiram način življenja, tak, ampak moški&moški se mi evolutivno gledano ne zdi smiselno, ne vidim pointa, mrbit pa je to nekaj za čutit ne pa za videt, hja dost antihomo izjav, pride čist iz nerazumevanja problema, in najbrž ga še vedno ne razumem, ampak, počni kar hočeš, se mi zdi da je narobe, čutim da je narobe, lhok počneš vsekakor ni tako hudo kt da bi recimo bil alkoholik, pač to je ena izmed manjših napak v življenju, čutiš ljubezen, zgrešil si le spol... hehe to je en bit, ena informacija drgač od idealnega, še zmer boljš kt da nič ne čutiš... , :palec:
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Včeraj sem podpisal Marjetičin post in pripisal:

 

"Živi in pusti živeti"!

 

Danes sem naletel na misel Orion E. Madison, ki temeljito korigira moj včerajšnji navedek. Takole pravi:

 

"Živi in pusti živeti ni dovolj;

Živi in pomagaj živeti ni preveč".

 

Še vedno vstrajam pri podpisu Marjetičinega posta, podpišem pa zraven še misel Orion E. Madison.

Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

 

bigm

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x^x x^x :palec:

Mislim, da s takim pisanjem na forumu precej pomagamo, morda se nekomu odprejo oči, morda nekdo začuti vrednote človeka in svoje sodbe... Morda spozna kdo in kakšni ljudke sploh so homoseksualci, se opogumi in kontaktora z jimi vsaj na forumu (škoda, da jih ne piše več tule gor...)

Spomnim se Sašota Pečeta, ki je enkrat izjavil, da ne bi pil niti kave skupaj z gayem. Potem so mu nastavili "past", povabili sop ga k mizi ion začeli debatirat, čez nekaj časa pa mu povedali, da je eden prisotnih gay, Peče je vsat in brez bered odšel.... Saj ne moreš verjet! In taki ljudje zastopajo naš narod, sprejemajo zakone, odločajo.... Bolje, da neham....

 

Marsa in Forum, :palec:

Kako je že bil tisti vic? ... vsaka kapljica en prašiček...

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.

Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.

Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ElNino......po tvoje je "zgrešil" spol.......on pa ne čuti, ne doživlja in ne misli.....tako.  

 

Ne, ni zgrešil spola, predvidevam da mu čist nič nebi blo bolj všeč bit ženska, pač so mu tipi všeč, pač meni so pa bejbe bolj všeč, a sem zato zadel spol al kaj ?

:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...