Skoči na vsebino

Homoseksualnost


Mitja

Recommended Posts

Še vedno pa trdim, da je to duhovna bolezen (in ne duševna, kot so nekateri kar izenačili in se sami tako nevede uvrstili med duševne bolnike). Bolezen je stanje, ko nam telo, počutje pravi, da nekaj ni v redu. In ni nujno, da je to zdaj treba zdraviti z zdravili. Dejansko je celotno človeštvo duhovno bolano. In to ni moje mnenje, govorim o dejstvih. Seveda ima vso pravico biti bolano, če tako hoče. A to je žalostno. Skozi stoletja so nam razne religije in moralne zapovedi prepovedovale spolnost, nekaj najbolj naravnega in lepega, a nismo smeli seksati, razen s poroko. A energije je hotela ven: potem je pač šla, kakor je lahko -- z istim spolom, z živalmi, z otroci.

Če je celotno človeštvo bolno - kaj pa je pol zate zdravo?

 

 

 

Za zdrav otrokov razvoj pa je nujno sodelovanje obeh energij -- moške in ženske. To ni prav nič zastarelo gledanje, temveč naravno gledanje, kot potekajo zadeve v življenju, in te se ne spreminjajo, kot se spreminjajo naše ideje in pogledi na svet, kot nam pač ukažejo politiki in duhovniki raznih ver, da moramo gledat. So univerzalne in brezčasne. Najbolj zdrave družbe so tiste stare domorodske, kjer imajo zdrav odnos do spolnosti, vsega življenja, naravnih energij, in posledično ni spolnih anomalij: ni posilstev, ni pedofilije, ni homoseksualnosti. Seveda se tudi tukaj najdejo izjeme bolanih perverzij, kot so mučenja z obrazovanjem spolnih organov ipd.

 

OK... zdrave domorodske družbe? xrolleyesx Kje? Kdaj? Kolk maš pa ti kaj pojma o antropologiji?

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če je celotno človeštvo bolno - kaj pa je pol zate zdravo?

OK... zdrave domorodske družbe? xrolleyesx Kje? Kdaj? Kolk maš pa ti kaj pojma o antropologiji?

 

Zdravo je življenje v skladu z življenjskimi zakoni. Kateri so, pa naj vsak sam ugotovi in pride do njih, na svoj način.

 

Ne veliko. A dovolj, da vem, da v teh družbah še zdaleč ni vse idealno, a 100% ni takih psihoz, kot v naši t. i. "razviti" civilizaciji. Čeprav dvomim, da je na planetu, še kje taka zdrava skupnost. Dejansko sem pisal o preteklosti.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zdravo je življenje v skladu z življenjskimi zakoni. Kateri so, pa naj vsak sam ugotovi in pride do njih, na svoj način.

 

Življenski zakoni?

Kakšni pa so?

V vse postih trobiš o teh življenskih zakonih, nikjer pa še nisi pojasnil kakšni so, od kod izhajajo?

Opredelitev homoseksualnosti kot nekaj grešnega je "novejšega datuma"... xDDx

Če že praviš da govoriš o pretklosti, bi lahko vedel da ni bila vedno obsojana s strani družbe(antična Grčija, Rim, Egipt...)

In te zdrave, stare domorodske družbe... :eek: x?x

Če bi se mal potrudil in kaj prebral o tem, bi bil presenečen koliko "duhovno bolnih" je v teh družbah... x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zdravo je življenje v skladu z življenjskimi zakoni. Kateri so, pa naj vsak sam ugotovi in pride do njih, na svoj način.

 

Ne veliko. A dovolj, da vem, da v teh družbah še zdaleč ni vse idealno, a 100% ni takih psihoz, kot v naši t. i. "razviti" civilizaciji. Čeprav dvomim, da je na planetu, še kje taka zdrava skupnost. Dejansko sem pisal o preteklosti.

x:)x tempora mutantur et nos mutamur en illis...

 

Preteklost je mimo.. moji stari starši tud pravjo, da so bili lepši časi, ko so oni bili mladi, pa da so bili otroci bolj pridni in spoštoval starejše, pa da so imel dovolj denarja in so bili srečni..

 

pa njihovi stari starši so njim isto govoril..

 

pa mi bomo svojim otrokom isto..

 

A veš kaj hočem povedat? vsako obdobje v razvoju človeštva ima svoje prednosti in svoje slabosti.

V Mezopotamiji so ble orgije včast različnim bogovom nekaj normalnega. V Indiji se različne kaste niso smele poročat med sabo (normalno?), ampak znotraj posameznih kast je bilo tolerirano marsikaj (homoseksualnost, nekrofilija, prostitucija...), na Kitajskem je bila prepovedana masturbacija, če pustimo homoseksualnost v stari Grčiji - a si vedel, da je bilo posilstvo nekaj precej običajnega in je bilo pač prikazano kot moška pravica (pač dominacija nad ženskami, ki so bile itak lastnina, kot sužjni)..(poglej grške legende.. Zeus posili vsako ta tretjo..) ... tolk o preteklosti x;)x

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:)x

 

ma ja, če mi pa grejo na živce ljudje, ki bluzijo kok je blo včasih boljš pa lepš pa oh in sploh, no...

 

Men je pa dbest, da živim v času, kjer lahk tipa nekam pošljem, če mi teži, pa kjer lahk potujem, kukr hočem, sama, če mi tko paše, brez da bi mi kdo težil kako to ni primerno, pa da se lahk zaljubim v tipa al pa v žensko, pa me noben ne bo linčal za to al pa razdedinil :o|o:

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Men gre pa blazno na zivce, ce kdo v isti kos zbaše pedofilijo, posilstvo in homoseksualnost :xx!: xrolleyesx

 

 

Sem slisala naprimer, da to ni naravno. Ker v bistvu potem ne vem, kaj nej si mislim o pojavu "homoseksualnosti" med zivalmi. Ker to definitivno obstaja. V naravi. Je bila na animal planet prav oddaja nekoc o tem. Ampak ocitno so te zivali tudi "duhovno bolne", kot tisti ljudje, ki jih privlaci isti spol, ali pa pač oba.

 

Fora je v bistvu samo v druzbi. Drugih razlogov ni. Ce bi druzba sprejemala "alternativne druzine", sploh ne bi bilo nobenega problema. Tako pa pride do kazanja s prstom, do raznih verbalnih zlorab in podobno. Potem je seveda logicno, da otrok trpi in se ne pocuti dobro. Po drugi strani je pa tudi res, da se bodo otroci vedno zafkravali in delali norca. Ce bi jih starsi ze takoj naucili, da to ni nic takega, bi bila cisto druga pesem. Tako pa ocitno ljudje tega se niso pripravljeni narediti. Kar je meni v bistvu zelo zalostno. Sama sem prepricana, da sta 2 zenski ( ali moska) sposobna omogočiti otroku lepo otroštvo z vsemi družinskimi vrednotami. Bolj ko razmisljam, bolj mi je neumno, da delamo take razlike. Pa saj gre za 2 odrasla človeka, z možgani, čustvi, delom in vsem ostalim, kar imajo heteroseksualni ljudje.

A to izhaja iz tega, da so pri "normalnih" druzinah vloge razdeljene? Oče je za to, mama je za to? Moram reči, da pri nas doma niso te meje začrtane...

 

Malo too much postaja tole, res.

 

"Bolna" sem pa po mnenju nekaterih itak, ze zato, ker je malce materializma v meni, ker definitivno nimam nic proti homoseksualnosti.

 

Jabolček :palec: Zelim vama uspesno zivljenje in sreco pri ustvarjanju družinice xcrossfingx

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Men gre pa blazno na zivce, ce kdo v isti kos zbaše pedofilijo, posilstvo in homoseksualnost :xx!: xrolleyesx

:sori: tole verjetno name letel..

sori, ni blo tko mišljeno, daleč od tega.. sem samo poskušala povzet ene par antropoloških knjig in raziskav, kar se tipov seksualnosti tiče.. pač, hotla pokazat, da preteklost ni bla perfect..

 

mah, ne znam se prav izrazit, itak tlele se lahko lovimo na vsako besedo.. brezveze.. podpiram 100%, ne da nimam nič proti... kaj več je pa sam blablabla...

 

mah, podpiram.. v bistvu mi je vseeno. VSE ENO. mam prijatelje ženske in moške, črnce in belce, homoseksualce in straight, majhne in velike, neumne in pametne.. vse.. mix.. love it..

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pričakovano je, da so ljudje, ki se ne zavedajo agresivni do homoseksualcev. Bojijo se novega, bojijo se da bodo zgubili svojo etiketo "carja" v družbi s tem, ko ne bodo več "bolši" od homoseksualcev. Pač družba zaenkrat taka, vendar bo bolje, v naravi je recimo vse vredu.
Sem takšen, ker sem živ.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:sori: tole verjetno name letel..

..

ne ne neeeeeeeeeeee! NI! :sori: :sori: :sori:

Na en post...od unga, k na veliko pametuje o duhovni bolezni...sorry, sorry!

Tvoj post se cisto razumela in se strinjam :palec:

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:)x

mah tko, ko sem prebrala mojga še enkrat, mi je ravno to v oči skočilo, da sem dala v oklepaj skup homoseksualce, nekrofile..

Mah, sej se štekamo...

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:)x

 

ma ja, če mi pa grejo na živce ljudje, ki bluzijo kok je blo včasih boljš pa lepš pa oh in sploh, no...

 

Men je pa dbest, da živim v času, kjer lahk tipa nekam pošljem, če mi teži, pa kjer lahk potujem, kukr hočem, sama, če mi tko paše, brez da bi mi kdo težil kako to ni primerno, pa da se lahk zaljubim v tipa al pa v žensko, pa me noben ne bo linčal za to al pa razdedinil :o|o:

:palec:

 

ne ne neeeeeeeeeeee! NI! :sori: :sori: :sori:

Na en post...od unga, k na veliko pametuje o duhovni bolezni...sorry, sorry!

x:Dx :palec:

 

Tega "elementa" niti ne berem več (Alan_new) !! :xx!:

Pa zastonj pisat karkoli...saj eni živijo v preteklesti...mislim, da ta človek ve bolj o sarmi..ne pa karmi !

Kaj ti veš o reinkarnaciji...pa kaj si ti Dalajlama ?!??!?!?!?!?!? :eek: x:Dx

In bi te prosil, da več ne žališ homoseksualcev, da so "duhovno bolani", ker to me moti in še kako, da me moti, zato PROSIM ! :sniky:

 

Jabolček xsrcx

Želim ti obile sreče v ljubezni in veliko otrok ! x:Ix xsrcx

Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Poglej poglej, zdaj ste pa kar v večini stopil na pedrovsko stran. No pa veliko užitkov pri štanfanju dreka x:Dx x:Dx x:Dx

 

Kot da drek stanfajo samo "pedri" xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

santos, nikogar ne žalim in to ni moj namen. Če se pa ob tem počutiš užaljen, razčisti s sabo, zakaj te (še vedno) prizadene.

 

Očitno ni še čas, da bi se konstruktivno pogovarjali o homoseksualnosti. Ker danes je treba sprejemati vsakršno sranje in če kdo ni za to, je takoj nestrpen, ne sprejema drugačnosti in podobne neumnosti. Nočete pogledati resnici v oči. Upam, da kdaj drugič.

 

Srečno v vaši "svobodi" in "drugačnosti"!

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

santos, nikogar ne žalim in to ni moj namen. Če se pa ob tem počutiš užaljen, razčisti s sabo, zakaj te (še vedno) prizadene.

 

Očitno ni še čas, da bi se konstruktivno pogovarjali o homoseksualnosti. Ker danes je treba sprejemati vsakršno sranje in če kdo ni za to, je takoj nestrpen, ne sprejema drugačnosti in podobne neumnosti. Nočete pogledati resnici v oči. Upam, da kdaj drugič.

 

Srečno v vaši "svobodi" in "drugačnosti"!

Človek,

dej raje se posveti samemu sebi, in razčisti ti sam sabo ! :palec:

Ker že, ko te berem, vidim, da uporabljaš besede drugih, tisto kar si prebral-slišal !! Očitno v tvojem lajfu si se posvečal napačnem folku-knjigam !

Jaz se užaliti !? xrolleyesx x:Dx Mr. očitno si napačno dojel moj post, tako kot vse tisto kar si do zdaj nakladal !

 

A se ti sploh zavedaš o čem govoriš ??? :O:

Verjami, da jaz imam in še kako razčiščeno v življenju, kar pomojem bi lahko jaz tebi to svetoval... !! :palec:

Kar se tiče moje svobode...raje ne bi, ker mislim, da lih ti si ta, kjeri ni svoboden (tvoji posti so mi povedali že več, kot dovolj...) ! x:Dx

 

Začni razmišljat z svojo glavo, pusti stat tiste knjige s kjerimi te posiljujejo o neki "vedi", kjeri pišejo zafrustrirani ter ozkogledi ljudje. :palec:

 

Očitno si spregledal moj opis ! x^x

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

(Antoine de Saint- Exupery)

 

Ter srečno tudi tebi v tvoji "svobodi" ! xrolleyesx

Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(popravljeno)
santos: Še to: vse, kar sem napisal, je prišlo izključno iz mene, iz spoznanj, ki sem jih imel. Nisem nekakšna ovca copy-paster iz t. i. duhovnih knjig. Vsakdo, ki dela na sebi, pride do istih spoznanj kot so prišli že mnogi pred njim/njo. In če že citiraš Saint-Exuperyja, začni zares gledati s srcem. Presenečen boš, kaj boš videl. x;)x Popravljeno -> Alan_New
Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pismo, zakaj se morajo nekateri nonstop vtikati v življenja drugih? a jim ni dovolj živeti njihovo lastno življenje in se spopadati z lastnimi izzivi?

zakaj je treba spreminjati življenje drugih? Zakaj naj bi bili vsi enaki v načinu življenja? Lepota življenja je v mavričnosti, različnosti, raznolikosti in v njihovem spoznavanju, občudovanju, preizkušanju...

pustimo živeti ljudem, kot jim je všeč, če nam s tem ne želijo ničesar slabega, še manj pa dejansko škodujejo x;)x xsrcx

ne vpraš me nič, ker nič ne vem...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

uh skoda ker nimam cajta svega brat, je kar kaksnih 5 strani na novo...

 

mantis, pa ti si expert totalen! xDDx :palec:

sam dobr pises. :palec:

 

Alan New, dobrodosel! :palec:

 

res je da nisem vsega prebrala, sam kolikor sem preletela, se mi ni zdel, da bi bil zaljiv. menim da je bil dost stvaren in strpen, pravzaprav, za nekoga, ki ima tako mnenje kot ga ima.

 

pac tko misli. xnckrivx

 

menim pravzaprav, da je pri vecih prisoten picek taksne miselnosti, le da tega ne napisejo.

 

res pa je tud, da smo to na zelo dolgo in siroko ze obdelovali tu, tako da se niti ne pridruzujem vec.

 

je pa pravzaprav dost logicno, da so mnenja mesana, da so kaksna tud taka in tko - a se vam ne zdi, saj drugac bi blo vse drugac. x;)x xDDx

 

saj men se zdi tud bolezen pozresnost torej ce kdo prevec zre.

pa a s tem res zalim debeluhe? :)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nimam pomešanih pojmov, to je. Samo paradoksni so. Pa povejte mi: zakaj se ne bi smel vmešavati? Dejansko je do ene mere vsak post, ki ga kdo napiše, vmešavanje v nekaj, nekoga. Temu se pač ne moremo izogniti. Ali pa ja?

 

Nikogar ne sodim. Samo pišem o določenih stvareh, vi pa se počutite obsojeni. Zakaj? Kaj vas je zmotilo? Da ne sprejemam drugačnosti? Ne, ne sprejemam je, ker ni nobene resnične drugačnosti. Vsi smo ljudje in naša notranjost, duh in um, funkcionirajo na popolnoma istih principih, ne glede na človeka. "Drugačnost" je torej zgolj variacija na temo.

 

Ne čutite srca v mojem pisanju? Razumem vas, a ne zato, ker resnično ne bi bilo srca, ljubezni. A povejte najprej: kaj pomeni "gledati s srcem" oziroma kako to razumete?

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zakaj se ne bi smel vmešavati?

natancno tako, ti se kar vmesavaj. :palec:

 

vsi se 'vmesavamo', saj vsi cvekamo o cem, tudi ce o tistem pojma nimamo, ne izkusenj, niti za nas ne predstavlja 'srca'.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

gledati s srcem?

najbrž bom napisal precej površno in kako pomembno stvar izpustil...

zame je gledanje s srcem (na nekoga) vključevanje empatije v največji meri, katere sem sposoben, da se vživim v njegovo življenje in iz njegove perspektive gledam, zakaj ravna tako, kot pač ravna. Da ga poskušam razumeti, ker ima vsak zakaj nek zato. Pa ni nujno, da je vsak zakaj najbolje ali edino rešljiv le na način, ki bi ga uporabil sam...vprašanje je, če smo te rešitve sposobni doumeti, jih sprejeti, si z njimi razširiti obzorja življenja, ne pa jih obsoditi, ker niso po naših načelih in vrednotah, ali le zato, ker smo mogoče celo zavistni, ker se jih nismo domislili sami...

Gledati s srcem zame pomeni to, in še kaj, kar mi sedaj ne pade na pamet, kako bi to ubesedil.... x:o)x

 

Joj, nisem dobro napisal glede vmešavanja...vmešavati v smislu obsojati in ne dopuščati ljudem biti takšni kot so...taki so namreč po naravi, za naravo pa ne morem reči, da je zmotljiva x:Dx

ne vpraš me nič, ker nič ne vem...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...