Skoči na vsebino

Homoseksualnost


Mitja

Recommended Posts

Kakorkoli, če se ti nočeš soočiti z nečim, kar danes velja za nesprejemljivo, se pač nočeš.

Pri komu? Pri tebi ja.

Kaj pa v Belgiji? Na Nizozemskem? V Angliji? Primere, k se zdaj spomnim, jih je pa več...

To so države, ki so z zakonom uredile poroke in posvojitve pri istospolnih partnerstvih? Kako lahko trdiš, da velja danes za njih to za nesprejemljivo? KER TEBI? Meni pa ne. Niti slučajno. Marsikomu ne.

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, iz izkušenj govorim.
Ne, trditev ne drži. Nikoli nisem bil gej: nisem bil zaljubljen v moškega, nisem imel spolnih odnosov z moškim itd. Samo določene zadeve sem spoznaval preko sebe, katere sem že razlagal v tej temi.

pa tole mi je strašansko zanimivo..ko si trdil, da govoriš iz izkušenj..pol si pa povedal, da sploh nisi gej "oz. da nikol nisi bil gej"-karkol to že pomen. ampak ne bi o tem. ker vemo kaj js mislim in kaj ti misliš.

bolj me zanima (če ni preveč osebno seveda) konkretno iz kakšnih izkušenj govoriš?

konkretno primer..ta izkušnja mi je dala to spoznanje, ta ono..

res sem firbčen..js si ne upam trdit, da govorim o spoznanju, da bit gej ni psihična motnja, iz svojih lastnih izkušenj.

ker to, da bit gej ni psihična motnja, je samo moje mnenje.

do katerga sem prišel brez kakšnih omembe vrednih izkušenj.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pri komu? Pri tebi ja.

Kaj pa v Belgiji? Na Nizozemskem? V Angliji? Primere, k se zdaj spomnim, jih je pa več...

To so države, ki so z zakonom uredile poroke in posvojitve pri istospolnih partnerstvih? Kako lahko trdiš, da velja danes za njih to za nesprejemljivo? KER TEBI? Meni pa ne. Niti slučajno. Marsikomu ne.

Ne, Michelle, nisem tega mislil. Hotel sem reči, da je nesprejemljivo to, da se homoseksualce označuje za nenaravne in psihično motene.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kakorkoli, če se ti nočeš soočiti z nečim, kar danes velja za nesprejemljivo, se pač nočeš.

 

Aja? x:Dx

In kaj danes velja za nesprejemljivo? x:Dx x:Dx xrolleyesx

 

Upam samo da tvoje soočenje s svetom in življenjem ne bo pretrdo... :sori:

Ko boš ugotovil da ni vse tako po predalčkih kot si ti predstavljaš. x:Dx

Moje je bilo.

Zelo trdo... :palec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

dostop do "višjih" resnic?

imam prijatelja, kateri hodi kot ženska, se smeji kot ženska, govori kot ženska. In je zelo simpatičen mladenič, ki najbolj uživa v družbi drugega priajtelja. največ mu pomeni ko gresta skupaj na pizzo, ko se ure in ure pogovarjata... in mislim da ni imel spolnih odnosov ne z moškimi ne z ženskami. Včasih se norčujejo, zanalašč ga spravljajo v situacije kjer se njegova ženskost še bolj izrazi. Pa je prijeten fant, poln znanja in ljubezni do vsega. In sedaj a mi lahko pvoeš kaj je tukaj nenormalnega, nenaravnega? Mogoče šale na njegov račun?

Glede tistega kako bi klicali otroci mamo pa mamo ali očeta pa očeta... kar nekaj otrok poznam ki svoje starše kličejo po imenu, očeta ali mamo ali pa oba... pa še nekaj - s tamalo ostaneva sami, v stanovanje vzamemo sostanovalko, zaradi stroškov. nimava razmerja, ampak normalno da pomaga pri gospodinjstvu, ne vem mogoče se ji mala zaupa v določenih stvareh katerih se meni pač ne more - in kaj bi bilo tu narobe? izmišljen primer ampak...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne, Michelle, nisem tega mislil. Hotel sem reči, da je nesprejemljivo to, da se homoseksualce označuje za nenaravne in psihično motene.

 

:eek: x?x xrolleyesx

Pa kaj so potem zate? :vragec: x:Dx

S to trditvijo nasprotuješ sam sebi, oz. nekaterim svojim izjavam tu noter... x:Dx xrolleyesx

Včasih imam vtis da sploh ne veš kaj bi rad povedal... x:Dx x:Dx x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

bolj me zanima (če ni preveč osebno seveda) konkretno iz kakšnih izkušenj govoriš?

Sem jih že opisal nekaj strani nazaj v tej temi, ne vem točno, na kateri strani.

 

Drugače gre za izkušnje iz dela na sebi, ko sem videl v sebi določeno zadevo, nagnjenje, željo, in sem z raziskovanjem ugotovil, od kje prihaja in zakaj. Nisem si zgolj rekel "tak, pač sem", ampak me je zanimalo predvsem kdo sem in zakaj sem tak, kakršen sem (bil). Proces se seveda nadaljuje. In principi, osnovne zakonitosti, ki se jih pri takem delu ugotovi, so iste za vse, veljajo za vse ljudi enako, ker smo v samem bistvu enaki in se razlikujemo samo na površini in to dejansko minimalno. Tako kot nam deluje telo na enakih principih, tako deluje to, kar imenujemo na splošno psiha.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aja? x:Dx

In kaj danes velja za nesprejemljivo? x:Dx x:Dx xrolleyesx

 

Upam samo da tvoje soočenje s svetom in življenjem ne bo pretrdo... :sori:

Ko boš ugotovil da ni vse tako po predalčkih kot si ti predstavljaš. x:Dx

Moje je bilo.

Zelo trdo... :palec:

 

 

x:px mwa kaj mi delaš guru :2src: a teb tud x;)x

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem jih že opisal nekaj strani nazaj v tej temi, ne vem točno, na kateri strani.

 

Drugače gre za izkušnje iz dela na sebi, ko sem videl v sebi določeno zadevo, nagnjenje, željo, in sem z raziskovanjem ugotovil, od kje prihaja in zakaj. Nisem si zgolj rekel "tak, pač sem", ampak me je zanimalo predvsem kdo sem in zakaj sem tak, kakršen sem (bil). Proces se seveda nadaljuje. In principi, osnovne zakonitosti, ki se jih pri takem delu ugotovi, so iste za vse, veljajo za vse ljudi enako, ker smo v samem bistvu enaki in se razlikujemo samo na površini in to dejansko minimalno. Tako kot nam deluje telo na enakih principih, tako deluje to, kar imenujemo na splošno psiha.

 

Proces se je začel ko si ugotovil da bi to...nagnjenje moral spremeniti.

Si morda hotel to povedati?

Zakaj bi ga moral spremeniti?

To si "vedel" že prej, menda... x:Dx

Od kod, od koga?

Nekje, nekdo, nekaj te je naučilo da tisto "ni prav"...

Čudno zakaj jaz ne vem da to o čemer tu pišemo "ni prav"... x:Dx

Čeprav takega nagnjenja nisen nikoli občutil.

In še kdo bi se našel ki tega ne ve... x:Dx

Da to "ni prav"...

Kako je zdaj s temi zakonitostmi ki so za vse enake?

Saj v bistvu tudi so, samo ne take kot si jih ti predstavljaš.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sem se spomnu na film thanks for smoking..v redu film.

 

dbest film :palec:

 

pa še en na to temo: American Beauty x;)x ---> tist k ma največ čez geje za povedat, je zlo verjetn sam gej x:Dx

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ko smo (v bistvu ste) ze pri filmih: priporocam ogled filma Mona Lisa. x^x :palec:

 

Ksenija, tocno to! xyesx :palec:

mene tamal marsa klice, mitjo pa mitja. xDDx

 

*sem bla pa tud sama 'na zacetku' (recimo tud tele teme, nekaj let nazaj), 'proti' (sem bla skepticna), da bi mel geji otroke.

Zdaj nisem vec, sem spremenila svoje mnenje; kar naj jih imajo in naj bojo vsi skupaj cimbolj srecni. x:)x :palec:

se mi zdi, da mamo (navkljub vsem srckom in objemckom in duhovnosti in lepih besed okol srcnih zadev in vsega tega balasta) v bistvu v lajfu tok mal ljubezni, tko da: go for it! :palec: :palec:

 

*

sem pa po dolgem cajtu v temi in mi je vsec vasa debata (ceprav niste nc novega povedal, skoz isto govorimo, pravzaprav, a nic ne de, tle, pr takih temah, se ne mormo vsi strinjat, nikol se ne bomo).

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

*sem bla pa tud sama 'na zacetku' (recimo tud tele teme, nekaj let nazaj), 'proti' (sem bla skepticna), da bi mel geji otroke.

Zdaj nisem vec, sem spremenila svoje mnenje, kar naj jih imajo in naj bojo vsi skupaj srecni. x:)x :palec:

se mi zdi, da mamo (navkljub vsem srckom in objemckom in duhovnosti in lepih besed okol srcnih zadev in vsega tega balasta) v bistvu v lajfu tok mal ljubezni, tko da: go for it! :palec: :palec:

:palec: x^x Jaz tud......kot si ta post zaključila pa sem samo še bolj za. x^x

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Le kaj bi pa lahko bilo tolk narobe če temelji na ljubezni? :inocent: x^x

 

Je. In stavim, da to ne bo pravilo, da bo tudi otroci gayi. Sicer pa...četud bi bili......odraščali pa v srečnem okolju izpolnjenim z ljubeznijo navpram milijonim "normalnim" družinam na svetu, ki tega nimajo. Pih....sn za. Pa tolk majhnih osamljenih revčkov je na svet, le zakaj jih ne bi tud gaya posvojila npr.? :inocent:

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Le kaj bi pa lahko bilo tolk narobe če temelji na ljubezni? :inocent: x^x

"Ljubezen! Ta beseda mi zveni tako cudovito, da menim: vse, kar izvira iz ljubezni, mora biti prav tako cudovito."

(Dante)

 

In stavim, da to ne bo pravilo, da bo tudi otroci gayi

Jaz sem tud prepricana, da ne bo tko.

da gre za LJUBEZEN, preprosto to.

 

ker v vsaki vzgoji (hocem rect, v vsaki druzini in pri vsaki vzgoji, obravnavi) je ljubezen tista, ki je najpomembnejsa.

Saj poznamo: zivi folk v totalni revscini, celo bedi, pa so bli ljubljeni, so mel ljubezen, pa so fajn ljudje ratal iz njih.

In nobeno pomanjkanje ni za otroka hujse kot pomanjkanje ljubezni.

kajti otroci so zhilavi, velik prenesejo, se taksne pogoje. sam mormo jim nudit toplino, varnost in ljubezen, da se optimalno razvijajo.

Ljubezen je najboljsa dota. x^x

morda se slis osladno, samo je pa res. x:)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem jih že opisal nekaj strani nazaj v tej temi, ne vem točno, na kateri strani.

 

Drugače gre za izkušnje iz dela na sebi, ko sem videl v sebi določeno zadevo, nagnjenje, željo, in sem z raziskovanjem ugotovil, od kje prihaja in zakaj. Nisem si zgolj rekel "tak, pač sem", ampak me je zanimalo predvsem kdo sem in zakaj sem tak, kakršen sem (bil). Proces se seveda nadaljuje. In principi, osnovne zakonitosti, ki se jih pri takem delu ugotovi, so iste za vse, veljajo za vse ljudi enako, ker smo v samem bistvu enaki in se razlikujemo samo na površini in to dejansko minimalno. Tako kot nam deluje telo na enakih principih, tako deluje to, kar imenujemo na splošno psiha.

aha ok. no zdej štekam. čeprov nis direkt povedal. xDDx

edino če sem še mal zloben..veš me prov zanima koga boš natepaval pr recimo 40..

dvomim, da ženo (oz. partnerico)..ta si bo mogla kr sama pomagat. :vragec:

 

dbest film :palec:

 

pa še en na to temo: American Beauty x;)x ---> tist k ma največ čez geje za povedat, je zlo verjetn sam gej x:Dx

aha..men je tud fejst film. american beauty še velik bolj kot thx 4 smokin

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sam še nekaj me zanima?recimo da sem -

ženska, imam odnose z moškimi, vendar spoznavam, da kljub vsem zanikanju ljubim eno deklico... v tem času zanosim a istočasno pridem skupaj s to deklico... in moje vrpašanje - a bi mi otroka vzel, glede na dejstvo da imam ljubico? otroka, kateri mi poleg nje pomeni vse na svetu in otroka katerega ona sama sprejema kot del mene in ga zato ljubi? Koliko moških sprejme otroka kot del svoje najdražje čeprav mogoče ni ravno njegov?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne, Michelle, nisem tega mislil. Hotel sem reči, da je nesprejemljivo to, da se homoseksualce označuje za nenaravne in psihično motene.
Ja, homoseksualnost je na nek način psihična motnja -- je motnja brezspolne duše, ki se znajde v enem telesu, rada pa bi bila v drugem, zaradi razno raznih razlogov. Homoseksualnost je faza razvoja človekove spolnosti; nekateri se zavedno ali nezavedno odločijo, da bodo ostali zapeti v tej fazi in to je to. A Bog ne daj, da pridejo homoseksualci v roke psihiatrom, ki bi jih samo zjebali s tabletami, hormoni in prepričevanji. Tega se ne da rešiti s tabletami in podobnimi nadomestki. Le resno (a ne resnobno) in vztrajno delo na sebi in samospoznavanje.

viš mene tud tole mot rahlo..ker sam pred sabo ne vzdržiš s svojimi komentarji do konca.

ampak jih rahlo kar spreminjaš kakorkoli se ti zdi.

sej to vsi počnemo..spreminjamo mnenja..samo ne v enem dnevu.

pa eni priznamo, da so to sam mnjenja in da se učimo.

eni pa vse vejo..

 

evo me za tole vzpodbudu alef..alef je kriv! x:o)x

:eek: x?x xrolleyesx

Pa kaj so potem zate? :vragec: x:Dx

S to trditvijo nasprotuješ sam sebi, oz. nekaterim svojim izjavam tu noter... x:Dx xrolleyesx

Včasih imam vtis da sploh ne veš kaj bi rad povedal... x:Dx x:Dx x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

*sem bla pa tud sama 'na zacetku' (recimo tud tele teme, nekaj let nazaj), 'proti' (sem bla skepticna), da bi mel geji otroke.

Zdaj nisem vec, sem spremenila svoje mnenje; kar naj jih imajo in naj bojo vsi skupaj cimbolj srecni. x:)x :palec:

se mi zdi, da mamo (navkljub vsem srckom in objemckom in duhovnosti in lepih besed okol srcnih zadev in vsega tega balasta) v bistvu v lajfu tok mal ljubezni, tko da: go for it! :palec: :palec:

 

*

sem pa po dolgem cajtu v temi in mi je vsec vasa debata (ceprav niste nc novega povedal, skoz isto govorimo, pravzaprav, a nic ne de, tle, pr takih temah, se ne mormo vsi strinjat, nikol se ne bomo).

aha..tud sam sem bil kakšni dve leti nazaj še strogo proti pederskim družinam :xx!: x:Dx

sem vseskozi mislil, da je homoseksualnost predvsem odraz socializacije.

zagotovo ne vem.

me pa takrat verjetno ne bi mogu noben prepričat v nasprotno. xnckrivx xDDx

 

mick..ampak če bi se izkazalo, da je to vseeno res..in bi bla večina otrok iz homoseksualnih družin gejov..pa ne vem če bi bil še za to. mislim, da to ne bi blo vredu.

in čeprav bi se to res začel dogajat, se mi zdi, da je prav, da se da to vseeno skozi in se "sproba". izkušnje..zgodovina..nauk..kaj js vem zakaj..

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

saj otrok ni bedast, neumen, samo otrok je pac.

Hocem rect, saj VIDI, tudi druge vzorce druzin. Saj si lahko ustvari svoje mnenje.

 

ker ce bi blo to res, pol tud gejev ne bi blo, v bistvu. x:o)x

k bi vsi lepo mel ta vzorc mami/ochi x:px pa bi blo, ne bi prihajal do tega.

ce bi blo sam tko kot pravis.

 

itak je povezano se s cim, tudi najbrz povsem fizioloskim.. morda mal vec tega hormona in manj onega.... kaj jaz vem....

 

ja, jaz sem tud vcas mislila, da gre za vse kaj druzga, se zlasti, ker sem imela kaksno odstekano izkusnjo s kom, ki je kasnej postal ali prej bil gej.

pa potem nisem cist 'verjela' v gejevstvo.

 

je pa res, da en del mene pa se nagiba k temu: jin/jang. ne bi blo sveta, ce bi blo t(k)o - jin/jin, jang/jang.

ne bi se razvijal...

hocem rect, en del mene se vedno tega ne sprejema pr seb (drugac mi je vseen, kaj kdo pocne, ne gre za taksno sprejemanje, pac pa za sprejet to 'idejo', pri sebi).

skratka, je moski. in je zenska. in tako gre vse naprej.

To so mi *minus tocke* pr homoseksualnosti. xDDx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

skratka, je moski. in je zenska. in tako gre vse naprej.

Uf, to si zdej napisala kot, da je z njimi v fundamentu narobe, vse ostalo so sam olepšave :vragec: x:o)x

 

Pol bi blo boljš......so ljudje. njihov-a bog-inja je ljubezen. in je moški. in je ženska. Nekak daje več fleksibilnosti v nadaljevanju..... x:Dx

 

Sicer pa včasih pomislim, ko zagovarjaš in pojasnjuješ svoja gledanja, stališča.....da neb bla slaba odvetnica x:o)x x:Dx

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:eek: x?x xrolleyesx

Pa kaj so potem zate? :vragec: x:Dx

S to trditvijo nasprotuješ sam sebi, oz. nekaterim svojim izjavam tu noter... x:Dx xrolleyesx

Včasih imam vtis da sploh ne veš kaj bi rad povedal... x:Dx x:Dx x:Dx

 

viš mene tud tole mot rahlo..ker sam pred sabo ne vzdržiš s svojimi komentarji do konca.

ampak jih rahlo kar spreminjaš kakorkoli se ti zdi.

sej to vsi počnemo..spreminjamo mnenja..samo ne v enem dnevu.

pa eni priznamo, da so to sam mnjenja in da se učimo.

eni pa vse vejo..

Prav nič si ne nasprotujem, joj! Ma kaj res ne štekate ali tako nerazumljivo pišem??!!!?!!

 

Da, homoseksualstvo je nekakšna psihična motnja, in sem tudi razložil, kako to vidim. A širše gledano, se temu ne sme tako reči, ker je to družbeno nesprejemljivo -- je nekako sociološko in politično nekorektno. Je jasno zdaj?

 

Alan NEW bi po mojem videnju rad najbrz vsem povedal skozi vse to, da on pa ze NI GEJ :att: :unsure: x8Dx x^x

In zakaj imam, po tvoje, to potrebo?

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tist k ma največ čez geje za povedat, je zlo verjetn sam gej

Ja, in zelo verjetno je tisti, ki ima največ za povedat čez pedofile sam pedofil, tisti, ki ima največ za povedat čez politike, je politik itd. po analogiji. Pa ni vedno tako, je res?

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Saj ni treba tko dobesedno jemat.....lahko ga sam takšno nekje globoko v njem obstoječe nagnjenje, ki ga sicer zatira, ker se ga boji ali moralno zavrača, ga ne živi ali ga celo nima potrebe živeti, spravi v izraziteje nasprotovanje..... x;)x

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...