Skoči na vsebino

Prehrana glede na krvno skupino


Marsa

Recommended Posts

Žitarice na splošno niso priporočljive za 0+ ! Jaz sem skenslala kruh(samo zjutraj 2 koščka polnozrnatega toasta), hudo mi je bilo za kosmiče, ker jih obužujem, sem omejila kolikor se je dalo xrolleyesx Riž bolj poredko in ne v prevelikih količinah.Krompir lahko po mili volji, ravno tako zelenjavo.Meso daj vsaj enkrat tedensko, ker je naš prebavni sistem, sistem lovcev(narejen za prebavo beljakovin) če ti ne gre, nadomesti z jajci.Če boš pojedla velike količine presne zelenjave se lahko pojavijo krči in bolečine,kombiniraj s kuhano zelenjavo(čimveč),sadje, najbolje zjutraj in opoldne in vsaj uro pred glavnim obrokom. Zvečer se ga izogibaj!

Vse to stestirala, rezultati božanski! x^x

Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

 

HONORE DE BALZAC

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

bi mi lahko kdo povedal kaj naj torej jem za 0-? Nisem lih ljubeteljica mesa tko k piše za 0. Sej ga jem ampak bl malkrat. pa še takrat so kšne hrenovke al pa salamca. Sej vem da to ni lih najbolj. Piščanca tud jem, pol se pa počas že konča.
spet se mi je na bolš poslabšal
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Žitarice na splošno niso priporočljive za 0+ ! Jaz sem skenslala kruh(samo zjutraj 2 koščka polnozrnatega toasta), hudo mi je bilo za kosmiče, ker jih obužujem, sem omejila kolikor se je dalo xrolleyesx Riž bolj poredko in ne v prevelikih količinah.Krompir lahko po mili volji, ravno tako zelenjavo.Meso daj vsaj enkrat tedensko, ker je naš prebavni sistem, sistem lovcev(narejen za prebavo beljakovin) če ti ne gre, nadomesti z jajci.Če boš pojedla velike količine presne zelenjave se lahko pojavijo krči in bolečine,kombiniraj s kuhano zelenjavo(čimveč),sadje, najbolje zjutraj in opoldne in vsaj uro pred glavnim obrokom. Zvečer se ga izogibaj!

Vse to stestirala, rezultati božanski! x^x

contesa hvala za izčrpen komentar. zanimivo, da mi sadje paše samo zjutraj in redko popoldan, zvečer pa sploh ne. tole z mesom bo malo težje. bom vsaj poskusila.

nisem pa vedela, da je krompir med "dovoljenimi" živili.

 

thx x:)x

you see things; and you say WHY?

but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sama boš videla, kako ti bo reagiralo telo, ravnaj se po temu in ne moreš zgrešiti! x;)x

Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

 

HONORE DE BALZAC

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Krvna skupina AB

Izvor:Kavkazi,Mongoli.

Prebavni sistem: zmerno prenaša uravnoteženo mešano prehrano.

Imunski sistem:izjemno prilagodljiv.

Priporočljivo: meso,ribe,mlečni izdelki, zlasti kisli,stročnice, žita, sadje in zelenjava.

Pri meni tole kar drzi :). Sem pa AB-

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 8 months later...

Zivjo!

V knjigi, ki obravnava prehrano po krvnih skupinah, so zivila razporejena glede na kategorije - beljakovine itd. Vedno sem mislila, da orescki pasejo pod beljakovine (kar sem zasledila tudi drugje), tu pa pise, da so nevtralna zivila. Sicer pa to locevanje deluje, malo manj pa se je izkazalo to, katero zivilo je za krvno skupino dobro in katero ne.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Thanx Sebastjan, nisem prej opazila. :palec:

 

Pojma nimam za zivali.... ampak po mojem nekaksne (skupine) ze so....

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz sem tudi 0-, in obozujem zelenjavo, vendar pravtako meso.. Ne prebavljam pa mleka in mlecnih izdelkov, kruhu in zitaricam se izogibam.. Sadje obozujem, posebej za zajtrk, ce ga nimam doma raje nic ne jem :-) Mesek pa mora bit, na vsake tolko... njami :yumy:
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kje pa ti to pogledajo? jaz se vedno ne vem, katera krvna skupina sem in telih faktorjev ne razumem cisto...vem, da je mati imela rh- in da ji niso dali nevemkaksne injekcije in je bila potem ena panika, ampak to je vse. ..

torej-kje se zve tole? in v cem je razlika + ali -, karkoli ze je to?

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no ce so ble cele frke, pol mas najbrz +... (*ker je mama minus, ce bi ti imela isto kri kot ona, ne bi blo frk, tako pa je njena kri pravzaprav 'zavracala' tvojo - tako je bilo tud v mojem primeru, ob svojem rojstvu in kasneje ob rojstvu tamalega, tako da so tud bile frke, nenazadnje smo vsi (necakinja, necak, moj sin in jaz) prezgodaj rojeni, tud zato al pa predvsem zato [zarad neujemajocih faktorjev], no vsaj vemo tud to, kaksno kri ma mitja, ki je rekel, razen ce se izkaze, da jaz NIMAM B+... x:Dx kot tamal x:px x;)x)...

 

ostalo dobis najbrz na zavodu za transfuzijo al kaj tacga, sam po mojem kup ene birokracije, rabis najbrz kako napotnico, pa razlog pa celga boga... xrolleyesx

al pa tud ne, saj je normalno da te zanima, katero krvno skupino in faktor imas.

sicer to zenske izvemo, ko smo nosece..

 

Rh pomeni Rhesus faktor... dobil ime po vrsti opic Rhesus, zelo redki ljudje imamo odsotnost tega faktorja - in to pomeni negativni, odsotnost tegale rhesusa. :)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...