Skoči na vsebino

Vprasanja o Tarot kartah..


El Nino

Recommended Posts

Kako naj ze zacnem, aja hm?

 

Tale tarot se mi zdi zelo zanimiv, trenutno imam karte na posojo, ene skart iz cosmopolitana, me zanima ce se jih da kupit v knjigarnah al kje?

 

Naslednja stvar, takole malo slogam naokrog... pa vidim da je stvar v bistvu enaka kot astrologija iste stvari potrebujes, enake sposobnosti...

 

Dobro se ena rec je ki me rahlo moti, prerokujem sosolki glede njene mature potem pa vmes zaide karta 13, hem smrt, dobro, mislim slabo, ampak dobro to pomeni zdaj kao, da ji slabo kaze na maturi in po logiki pogledava kaj bo pa za posamezne predmete na maturi in vsi so bili vredu. (kaj bo maturo naredila in od presenecenja umrla.. http://www.astrologija.org/forum/html/emoticons/stari/icon_smile_evil.gif ) najbrz ne si predstavljam.

 

Nasprotujoce si trditve se mi zdijo zanimive, najbrz je problem v tem da imam bolj bedne karte edino podrocje kjer so te zelo uporabne je ljubezen, tam sem dozivel odlicne rezultate... (preverjena dejstva)

 

Problem se mi zdi je tudi v tem da je kart samo 22, tako da ne vem kaj naj si mislim, ali jih je samo 22, ali jih je kaj vec...

 

Ahja oprostite mi vsi prerokovalci s tarotom, ampak jaz sem trenutno najvecji sarlatan na trziscu, zato ne racunam nic in stranke opozorim, da nimam pojma... (edini posten nacin) in so mi karte predvsem v zabavo in ne korist...

 

Kaj mi priporocate[?]

 

"When the power of love Replaces the love of power Man will have a new name: God." Sri Chinmoy

:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Problem se mi zdi je tudi v tem da je kart samo 22, tako da ne vem kaj naj si mislim, ali jih je samo 22, ali jih je kaj ve

22 je glavnih kart, ki se jim rece velika arkana... sicer deck (ponavadi, ce gre za tarot) vsebuje 78 kart. Mali arkani recemo lahko tudi pomozne karte.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ste opazili, nasmesek na obrazu obesenca (12) ??? v cem je skrivnost. Jaz sem to opazil sele po pesmi Revelations - Iron Maiden, "The secrets of the hanged man the smile on his face...."

 

"When the power of love Replaces the love of power Man will have a new name: God." Sri Chinmoy

:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Seveda smo opazili, :)))

V tem je tudi eden od pointov Obesenega... Da namrec on prav super celo bere (v nekaterih deckih).. torej - samo zazelel si je nekoliko drugacne perspektive... ;)))

 

Marsa

 

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

EL NINO svetujem ti, da se ne učiš raznih teorij ali sprašuješ drugih kaj določena karta pomeni. Vzemi si čas in vsako karto sam preuči kaj čutiš ob njenih simbolih, barvah, kahj ti najprej pade v oči ko jo gledaš samo ali pa kombinaciji z drugimi kartami. In na to se tudi, če boš slučajno kdaj prerokoval, opiraj.

Dobra tehnika učenja je tudi, če vzameš v drobnogled vsak dan le eno karto tako da jo lažje začutiš...

 

TAUROS

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Na razpolagi so trije (i ii iii) inicijacije v Tarot, oziroma (ozirisoma?) sistem magike. Ishchi Franz Bardon. Pa she dodam. Od 1995 promoviram Franz Bardon sistem magike in tri (edine) inicijacije, gre se za prve tri tarot 'karte' (danes mislijo da je

Tarot nekaj kot karte),I II in III. III je kabala ali shurad shabd (?) yoga, tantra, torej nehebrejska kabala, itn. Velikokrat sem omenil Frabato-ja vsepovsod, lahko ga tudi na tem forumu poishschesh ali najdi.si groups.google.com puck.dhs.org www.lava.net/-pagios

 

claudio

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ahaha Tauros, tvoj nasvet se mi zdi se najbolj smiseln... hehe...

 

Torej 12 Obesenec je v bistvu pozitiven lik.

 

"When the power of love Replaces the love of power Man will have a new name: God." Sri Chinmoy

:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kar se velike arkane tiče je po moje vsaka 'pozitiven' lik. Pač ima vsaka svojo značilno energijo in simbole. Sicer pa Smrt skoraj nikoli ne pomeni fizične smrti, ampak pomeni spremembo, ozdravitev...za tvojo prijateljico je potem morda matura prelomnica v njenem življenju.

 

 

¤ Anatha ¤

__________________

Odkritost je verjetno najbolj drzna oblika poguma. William S. Maugham

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 4 weeks later...

Ok mene pa zanima kaksna je razlika ce karte potem ko jih postavim je kaksna prav obrnjena kaksna pa narobe... mislim narobe tako da je recimo glava tam kjer bi mogle bit noge... v tem smislu, iz mojih kratkotrajnih izkusenj in po preprosti logiki bi rekel da je pomen nasproten.... zato ker sem napovedoval stvar nekaj, iz narobe obrnjenih kart in se je potem ravno nasprotno uresnicilo, predvidevam da ker kart nisem uposteval da so obrnjene... se zahvaljujem za kakrsno koli pomoc.

 

"When the power of love Replaces the love of power Man will have a new name: God." Sri Chinmoy

:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

.ja je narobe ,če so narobe obrnjene. sem to enkrat že proučeval.

ostane ti samo to, preden se podaš na to dejanje´,da vse skupi sortiraš pravilno in zmešaš pravilno tko kot je.http://www.astrologija.org/forum/html/emoticons/stari/icon_smile_shy.gif

 

P°k0w<

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ok mene pa zanima kaksna je razlika ce karte potem ko jih postavim je kaksna prav obrnjena kaksna pa narobe...

Ja - nekateri res upostevajo tudi to - ali karta stoji prav ali je obrnjena.

V najvecih primerih naj bi to pravzaprav pomenil nasproten pomen sicersnje karte oz. njenega sporocila ali pa kaze na kaksno cako v zvezi s podrocjem, ki jo obravnava tocno ta karta in njena postavitev (na katerem mestu se pojavi, kaj opisuje taksen njen polozaj).

 

Sama tega ne upostevam - nenazadnje, ker se mi tako redko zgodi kaj takega (ker sem zelo spretnih rok in vesca rokovanja s kartami - sem morala biti tezek magician v katerem od prejsnjih lajfov ;))

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hojla.a ni vse skupaj povezano s tem,katere karte uporabljas in za koga jih uporabljaš'''Crowleyeve-je vseeno,kako so obrnjene,pri ostalih pa naj bi se vsaj vprasal,zakaj negativna stran,ali v kombinaciji pozitivna.http://www.astrologija.org/forum/html/emoticons/stari/icon_smile_evil.gif
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

quote:
pokowc pravi:

 

..se pravi marsa, da pravilno zmešaš in jih že v prvotno pripraviš za pravilni potekhttp://www.astrologija.org/forum/html/emoticons/stari/icon_smile_shy.gif

 

P°k0w<


Ja... http://www.astrologija.org/forum/html/emoticons/stari/icon_smile_approve.gif - dobro si tole postavil, Pokowc... recimo, da je tako... http://www.astrologija.org/forum/html/emoticons/stari/icon_smile_wink.gif

 

Marsa

 

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

quote:
intruder pravi:

 

Che se gre za "shloganje", obrnjena je "v aflikciji", torej nekakor kot "zapacan" Saturn. ...


Ja - seveda - tole naj bi bilo pravzaprav to... pa sem v prvem postu pozabila se to izpostavit...

 

Marsa

 

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jah sej marsa, to tut jest tk nardim, da se v naprej prpravm, postavm vse pravilno in jih zmešam tudi tk potem....tko ,da se na koncu niti ne pričakuje ,da je kaj narobe; c00lhttp://www.astrologija.org/forum/html/emoticons/stari/icon_smile_shy.gif

P°k0w<

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

quote:
flopetka pravi:

 

hojla.a ni vse skupaj povezano s tem,katere karte uporabljas in za koga jih uporabljaš'''Crowleyeve-je vseeno,kako so obrnjene,pri ostalih pa naj bi se vsaj vprasal,zakaj negativna stran,ali v kombinaciji pozitivna.http://www.astrologija.org/forum/html/emoticons/stari/icon_smile_evil.gif


Flopetka - svetujem ti, da si SAMA postavis SVOJ sistem - ki ga bos v bodoce upostevala.

Lahko se odlocis, da bo obrnjena karta point - ali pa da to ne bo imelo nobene zveze...

Ce pa se bos odlocila, da bos to upostevala, si postavi "pravila" oz. sistem. Ce bo torej npr. obrnjena, bo to pomenilo ali neko cakico, nekaj tam ne bo steklo prav (podrocje, ki jo bo obravnavala konkretna karta in njeno mesto), ali pa bo to prislo recimo z zakasnitvijo.

 

Ce pa si bos izbrala ze obstojec oz. uveljavljen sistem, pa bos itak ravnala po njem in bos tako interpretirala, kot so si nekako ustvarjalci konkretnega sistema zamislili.

 

Ce bos torej upostevala Crowleyeve karte, se tako na to ne bos ozirala, Luni pa bos pripisala "ribjost" in ne "rakovstvo"...

 

Torej: ce delujes po obstojecem sistemu, ga v veci meri sprejmi (seveda ga lahko po svoje nadgradis in nekoliko spreminjas) - saj tudi v tem je dodatna energija tega... ker to ni samo jezik enega cloveka... pac pa energetsko zelo mocna simbolika, ki je najbrz ne uporabljamo zastonj -brez vecjih sprememb- v taksnem casovnem obdobju.

 

Prav tako je z drugimi vpogledi: ce se lotis sistema I Ching - najbolje, da se ga lotis tako, kot so se tega lotevali tudi mnogo bolj posveceni vanj....

 

Ali pa si pac izberes svoj nacin divinacije - po zelji... katerega potem tudi oblikujes tako - po zelji oz. po sebi... ce si ti ustvaril sistem... zate bo najboljsi...

 

Marsa

 

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jo. http://www.astrologija.org/forum/html/emoticons/stari/icon_smile_kisses.gifhttp://www.astrologija.org/forum/html/emoticons/stari/icon_smile.gif

 

Marsa

 

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 months later...

x:)x Živijo,dobila sem karte in se njihov posamezni pomen tudi naučila.

postavila sem si vprašanje,če mi bo posel uspel,če bom šla v to in to.

Odgovor so bile tri karte:Svet,Norec in čarovnik.kaj pravite na to?

Prosim za vašo interpretacijo teh kart.Da se prepričam.

LP Joni

JONI
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 weeks later...

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...