Skoči na vsebino

SREČA JE...


Guest ODRI

Recommended Posts

Guest ODRI

icon_smile.gif

SREČA JE PARFUM, KI GA NE MOREŠ ZLITI NA DRUGE, NE DA BI SAM PRESTREGEL NEKAJ KAPLJIC.

(Ralph Waldo Emerson)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 years later...
  • Komentarji 384
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Staro ko Zemlja, ampak vseeno x8Dx :

 

Vsak je svoje sreče kovač.

 

Danes sem v Oni čitala en članek, ki piše ravno o tem, o občutku sreče. Fajn se mi je zdel tisti del, ki opozarja na to, kako se je treba večkrat zavedati drobnih stvari, ki nas osrečujejo. :palec: Velikokrat dajemo več pozornosti slabim, nesrečnim situacijam... tudi pogovarjamo se večinoma o problemih..., pozabljamo pa na srečne trenutke in situacije. Iz članka sem si zapomnila tale stavek: Človek ni nikoli toliko nesrečen, da se ne bi mogel spomniti nobenega srečnega trenutka. x:)x

 

Prejšnji teden sem po dolgem cajtu srečala enega dolgoletnega prijatelja. Šla sva na kavo, in še preden sem ga kaj vprašala, je že začel jamrat: "Eh, to kurčevo življenje..." Pa sem mu rekla: "Ma daj daj, kaj jamraš! Kaj ti pa fali?! Si zdrav?" On pa me pogleda :o|o: in pravi: "Ja ja, spet bluziš. Boš že videla, ko boš imela ti 50 let." Jaz pa: "Ma to si mi govoril že takrat, ko si jih imel 35... da bom že videla, ko jih bom imela jaz 35..." x:Dx

 

Kdor je nagnjen k jamranju, bo jamral vse življenje, če ne bo kaj pri sebi spremenil.

Vsi smo enkrat srečni, drugič nesrečni... Odvisno je samo, katerim občutkom dajemo večjo pozornost, česa se večkrat zavedamo. Bolj ko se posvečamo občutkom nesreče, bolj negativne misli imamo in s tem bolj vlečemo nase nesrečne situacije (in obratno).

 

Članek v Oni tudi priporoča, da si vsak dan nekam zapišemo srečne dogodke, situacije..., pa naj bojo še tako drobne. V začetku jih bomo zapisali mogoče 3 - 4, kasneje pa se jih bo nabralo tudi 10 v enem dnevu! S časoma se bomo navadili biti pozorni na srečo in si ne bo treba več zapisovati, ampak se bomo enostavno zavedali tudi vsega tistega, kar nas osrečuje, ne pa samo tistega, kar nas onesrečuje. :vio:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vcasih...ko gledam kaksnega malega otroka...pri igri...ko odvija majhen dar...ko z uzitkom je...ko opazuje nekaj novega...kako 'malo' je potrebno za sreco...preprostost..nehote mu zavidam, to.

Se vprasam...kje je to...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Skrivnost sreče ni v tem, da delaš, kar ti je všeč, ampak da ti je všeč, kar delaš.

http://skins.hotbar.com/skins/mailskins/img/100103/100103kiss_prv.gif

Življenje se ne meri s številom vdihov, ki jih naredimo,

temveč s trenutki, ki nam dih vzamejo!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sreča je nekaj duhovnega, a ne telesnega: njen izvor je v žrtvi, a ne v užitku, v ljubezni, a ne v uživanju.

 

 

LACORDAIRE

http://skins.hotbar.com/skins/mailskins/img/100103/100103kiss_prv.gif

Življenje se ne meri s številom vdihov, ki jih naredimo,

temveč s trenutki, ki nam dih vzamejo!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kdor hitro se znajde, sreča ga najde x^x ..........Dobro jutro Klavdija x:Xx

Dobro jutro Boris xsrcbumx m, x:Xx x;)x xsrcbumx x:Ix

http://skins.hotbar.com/skins/mailskins/img/100103/100103kiss_prv.gif

Življenje se ne meri s številom vdihov, ki jih naredimo,

temveč s trenutki, ki nam dih vzamejo!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...