Skoči na vsebino

Samomor


stankaa

Recommended Posts

:sori: eh....škoda črnila

 

mene dost bolj skrbi kako življenje nardit polno, kakor to kako nardit samomor....in če ga....

 

po temeljitem premisleku bo vsak od nas če bo dovolj globoko pogledal, našu ta naj bolj banalne vzroke za suicidne misli....

 

noben me ne mara...

en me ne mara...

tega nimam...

*****

 

dejstvo je, da če res želiš, da se to konča....

 

pomisli kaj imaš

koga maraš

kaj maraš

 

in definitivno se suicidnost konča, ko prideš na rob....no in z roba se to čist drgač vid, kakor če na sred o tem razmišljaš....

 

nu men je to pomagalo...in me nobena reč ne prprav de bi se fentala....

****

 

nu pa tud zlo pomaga, če te pride smrt pogosto vohat, te pa itak dobiš volo do življenja :2src:

sam ko pride tisita čista tema

ti tudi nobena svetla misle ne pomaga..takrat še sam izbereš tisto ker v tem trenutku vidiš, kot edini izhod..takrat se ne da razmišljati

in če maš srečo, te najdejo in ti pomagajo..če ne pač

 

je pa res, da ko daš to enkrat skozi..ko to preživiš, ko dojameš lepoto življenja.....je ni stvari da to še enkrat ponoviš :palec:

There is

One Mind,

One Truth,

One Source in the Universe,

and I AM ONE with ALL there is."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vio: ne smem več sem not pridt gledat.....

 

ko tole prebiram, mam več ko tisoč in en eksistencialni razlog....

 

bemu, Afrika vse razumem in sočutno sprejemam...sam tole me je pa ubilo....pr 37 de je konc...de si že tok star, de je je fertik šlus...

 

xrolleyesx znanstvene raziskave so dokazale da ženska najbolj polno doživlja seks ravno nekje od 38-42 tega leta...mislem, ti pa pravš de je vsega konc....

 

 

****

 

Ja vem, spet mi na perverzije tolče...verjetno ta sparina v zraku :vio:

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja vem, spet mi na perverzije tolče...verjetno ta sparina v zraku :vio:

:vragec:

 

ma dej zatezh mi zhe za telefonsko cifro... x:px x:px x:px

 

zlomk...tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:eek: o pje, aakhi pa ti si resno zbolel :sori:

dej termometer pod pazduho xcivx

 

zgleda da ti tota sparina slabo nardi :vio: x:o)x

 

:vragec:

 

ma dej zatezh mi zhe za telefonsko cifro... x:px x:px x:px

 

zlomk...tralala

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:eek: o pje, aakhi pa ti si resno zbolel :sori:

dej termometer pod pazduho xcivx

 

zgleda da ti tota sparina slabo nardi :vio: x:o)x

:vragec:

 

spet ena unih tipichnih

sam blablabla

k je pa treba za telefonsko zatezhit pa zmrzne.... x:Dx x:Dx x:Dx

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nelika - mislim da Lia zelo dobro ve, kaj govori.

Ce nekdo drugace fura oz. z bolecino in tezavami drugace hendla kot mi, ne pomeni, da vsega tega ne razume ali da je zato kaj manj trpel. ali da manj trpi. morda pa je bolj in zato lohk pise, kar pise. ker si upa, ker ma podlago, ker je vse to sam/a dal/a skoz.

kot jaz.

 

skratka, Lia - svaka ti cast!!!! da se ti da! :medal:

po vseh teh letih... na 39 straneh se borit.

 

Skratka.... na 39 straneh si najbrz ze dala svoj point. ne mors vec ne vem kok novega napisat....

Prepricano in zagnano si se borila za vsak lajf - zal te eni niso dobr postekal, k ne stekajo, da ce ne bi blo tko kot je, ce se ti ne bi tok slo, te sploh ne bi blo v temi. in ker nisi rekla o ubozec, ni tvoja dobra volja (ukvarjat se SPLOH) nc pomenila, kvecjemu si sla na zivce...

Zato tud mene ni vec. pa sem vcas isto prvo sekundo s skrbjo in odgovornostjo do vsega zivega uletela. samomor! to pa je resno... v tem stilu....

ampak zdaj.... Lohk ne vem kaj se zgodi, sorchy, ne grem se (vec) te igre.

Od nikogar lajfa si nom naprtila, za nc in nobenga nom odgovornosti pa njegovih tezav nase jemala.

pa sam pozrnost se bo hotla pa srkala se bo iz mene energija.

vem, ker sem se ze parX sla to tule.

 

in zakaj se ne grem vec? zato k ne pomaga.

ce si pozitiven, svetujes, vse bi naredil za unga.. ga ujckas, napizdevas, razumes, ne razumes (kar mu sede, da lohk razlaga o svojih tezavah in se se ponovno naslaja nad njimi)....

ISTO je... nc ne pomaga.

on pravzaprav HOCE bit v tem stanju, ker mu je varno. ceprav nou NEVER priznal, noben tlele zdle, ker tega morda nit ne dojame.....

zato k bi blo v nasprotnem primeru treba spreminjat - tega pa v OSNOVI noce, odtod samomor. POBEGNIT. to hoce. ne se borit, spreminjat. lazje je vse skup v maloro poslat.

Lazje se je iz sole izpisat kot narest 5 popravcev. tako pac je.

 

Torej NE, Nelika, samomorilc NOCE spremembe. Hocem rect, hoce jih, ampak instant, njemu pa se ne da spreminjat.

vse okol njega naj bi se spremenil. samo on ne.

on je edini na svetu, zato pa je tud najbolj osamljen.

 

No in zato je uzaludno.

Nom nobenga prepricvala.

od vsacga je lajf, naj pocne z njim, kar ce.

a sam neky: eni so resnicno v k*, pa jim na kraj pameti ne pade, da bi sli delat samomor.

 

Jaz pa, pa ceprav mi je to v enem letu zagotovo prislo na misel 100x, ga ne bi naredila, k ne maram folku nardit, da bi me praskal s tal, pa ne morem sinu nardit. ne tega, da ga pustim, pac pa da mu dam taksno popotnico.

da to SPLOH JE opcija. in ze zarad vseh, ki so ga nardil, pa sem jih poznala, pa jih ne mroem gledat sam z razumevanjem, pac pa je, sory, zraven tudi pikec prezira....

 

v glavnem, mislim enako kot v zacetku teme, pa sem dolgo se sprot pol na x straneh, podobno kot lia, vskocila za vsacga, ki se je logiral in letel sem po pozornost.

 

men je najbl zalostno, kako da se NC nismo naucil...

da so vse tlele ble sam besede, navadno LAPANJE.

to se vid v takih temah.

 

kaj pa spostovanje do vsega zivega?

a je folku sploh se kaj svetega?

al vid vsak sam svoje boge nikakve probleme????

 

kajti vecinoma dela folk samomore zarad ljubezni (kretenarija, izsiljevanje, da bo partner z njimi, bljek) in zarad casha (svinjarija, k pol ostane dolzna njegova femili).

Un k pa skromn zivi, brez casha, pa ceni lajf... se bo pa se dalje dnevno matral za svoj obstoj.

eni nimajo nog, rok... so slepi, bolni... se borijo za lajf.

Tule pa vsak **, k ni po njegovo, izsiljuje s tem. :sick:

 

aja sam se tole:

sori k sem tok.. ostra.

sam da obrnemo mal...

k nekdo neuravnovesen, k ma s sabo probleme, hoce met otroka, bom jaz morda prav tko ostro rekla: pa saj se zase ne znas skrbet.

Pa bodo prec eni k so bolj blagi uletel in rekl: sam si ga tok zeli (bedarija sicer, tak argument) pa mogoc se pol unese (spet idiotarija).

No in pol ma froca. "k si ga je tok zelel". Jaz pa, vsa ostra pa zasekana, nisem stekala ubogega reveza, ki je zdaj super stars.

A - cez 2 leti mu propade firma, naredi samomor. pusti 2 otroka in zeno, kup dolgov.

torej..... v bistvu gre za ODLOCITEV.

Odlocil si se za froca. zato se MORAS (po mojem osebnem mnenju) odlocit za lajf, ne spizdit. Sicer bi se bil moral ze prej odlocit, da frocev nous mel.

pa smo spet pri egoizmu.

On si je pac tok zelel (froce)..

in

On pac ni mogel (dalje zivet).

skratka: on, on, on, on, on... :o|o: x:o)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zadnje cajte mi je ideja spet vedno bolj blizu in domača

 

Meni je od nekdaj bila xrolleyesx x:Ix

Ampak zadnje čase ne več v smislu udejanjanja x:)x

 

Sem pa zgroženo presenečen kako sem lahko tako egoistično idejo uspel spakirati v filantropsko škatlico :o|o:

Enkrat, nekje, najverjetneje v Blogu, sem celo to opisal :inocent: pa bi najraje to izbrisal, ampak naj ostane, v svarilo, v kaj lahko človek sebe prepriča xrolleyesx

Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo našel.

Kdor najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi.

Nejc Zaplotnik

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kako sem lahko tako egoistično idejo uspel spakirati v filantropsko škatlico :o|o:

x:o)x xDDx :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nelika - mislim da Lia zelo dobro ve, kaj govori.

Ce nekdo drugace fura oz. z bolecino in tezavami drugace hendla kot mi, ne pomeni, da vsega tega ne razume ali da je zato kaj manj trpel. ali da manj trpi. morda pa je bolj in zato lohk pise, kar pise. ker si upa, ker ma podlago, ker je vse to sam/a dal/a skoz.

kot jaz.

 

skratka, Lia - svaka ti cast!!!! da se ti da! :medal:

po vseh teh letih... na 39 straneh se borit.

 

Skratka.... na 39 straneh si najbrz ze dala svoj point. ne mors vec ne vem kok novega napisat....

Prepricano in zagnano si se borila za vsak lajf - zal te eni niso dobr postekal, k ne stekajo, da ce ne bi blo tko kot je, ce se ti ne bi tok slo, te sploh ne bi blo v temi. in ker nisi rekla o ubozec, ni tvoja dobra volja (ukvarjat se SPLOH) nc pomenila, kvecjemu si sla na zivce...

Zato tud mene ni vec. pa sem vcas isto prvo sekundo s skrbjo in odgovornostjo do vsega zivega uletela. samomor! to pa je resno... v tem stilu....

ampak zdaj.... Lohk ne vem kaj se zgodi, sorchy, ne grem se (vec) te igre.

Od nikogar lajfa si nom naprtila, za nc in nobenga nom odgovornosti pa njegovih tezav nase jemala.

pa sam pozrnost se bo hotla pa srkala se bo iz mene energija.

vem, ker sem se ze parX sla to tule.

 

in zakaj se ne grem vec? zato k ne pomaga.

ce si pozitiven, svetujes, vse bi naredil za unga.. ga ujckas, napizdevas, razumes, ne razumes (kar mu sede, da lohk razlaga o svojih tezavah in se se ponovno naslaja nad njimi)....

ISTO je... nc ne pomaga.

on pravzaprav HOCE bit v tem stanju, ker mu je varno. ceprav nou NEVER priznal, noben tlele zdle, ker tega morda nit ne dojame.....

zato k bi blo v nasprotnem primeru treba spreminjat - tega pa v OSNOVI noce, odtod samomor. POBEGNIT. to hoce. ne se borit, spreminjat. lazje je vse skup v maloro poslat.

Lazje se je iz sole izpisat kot narest 5 popravcev. tako pac je.

 

Torej NE, Nelika, samomorilc NOCE spremembe. Hocem rect, hoce jih, ampak instant, njemu pa se ne da spreminjat.

vse okol njega naj bi se spremenil. samo on ne.

on je edini na svetu, zato pa je tud najbolj osamljen.

 

No in zato je uzaludno.

Nom nobenga prepricvala.

od vsacga je lajf, naj pocne z njim, kar ce.

a sam neky: eni so resnicno v k*, pa jim na kraj pameti ne pade, da bi sli delat samomor.

 

Jaz pa, pa ceprav mi je to v enem letu zagotovo prislo na misel 100x, ga ne bi naredila, k ne maram folku nardit, da bi me praskal s tal, pa ne morem sinu nardit. ne tega, da ga pustim, pac pa da mu dam taksno popotnico.

da to SPLOH JE opcija. in ze zarad vseh, ki so ga nardil, pa sem jih poznala, pa jih ne mroem gledat sam z razumevanjem, pac pa je, sory, zraven tudi pikec prezira....

 

v glavnem, mislim enako kot v zacetku teme, pa sem dolgo se sprot pol na x straneh, podobno kot lia, vskocila za vsacga, ki se je logiral in letel sem po pozornost.

 

men je najbl zalostno, kako da se NC nismo naucil...

da so vse tlele ble sam besede, navadno LAPANJE.

to se vid v takih temah.

 

kaj pa spostovanje do vsega zivega?

a je folku sploh se kaj svetega?

al vid vsak sam svoje boge nikakve probleme????

 

kajti vecinoma dela folk samomore zarad ljubezni (kretenarija, izsiljevanje, da bo partner z njimi, bljek) in zarad casha (svinjarija, k pol ostane dolzna njegova femili).Un k pa skromn zivi, brez casha, pa ceni lajf... se bo pa se dalje dnevno matral za svoj obstoj.

eni nimajo nog, rok... so slepi, bolni... se borijo za lajf.

Tule pa vsak **, k ni po njegovo, izsiljuje s tem. :sick:

 

aja sam se tole:

sori k sem tok.. ostra.

sam da obrnemo mal...

k nekdo neuravnovesen, k ma s sabo probleme, hoce met otroka, bom jaz morda prav tko ostro rekla: pa saj se zase ne znas skrbet.

Pa bodo prec eni k so bolj blagi uletel in rekl: sam si ga tok zeli (bedarija sicer, tak argument) pa mogoc se pol unese (spet idiotarija).

No in pol ma froca. "k si ga je tok zelel". Jaz pa, vsa ostra pa zasekana, nisem stekala ubogega reveza, ki je zdaj super stars.

A - cez 2 leti mu propade firma, naredi samomor. pusti 2 otroka in zeno, kup dolgov.

torej..... v bistvu gre za ODLOCITEV.

Odlocil si se za froca. zato se MORAS (po mojem osebnem mnenju) odlocit za lajf, ne spizdit. Sicer bi se bil moral ze prej odlocit, da frocev nous mel.

pa smo spet pri egoizmu.

On si je pac tok zelel (froce)..

in

On pac ni mogel (dalje zivet).

skratka: on, on, on, on, on... :o|o: x:o)x

 

 

 

:palec: amen

 

****

 

en dodatek bi imela sam v zvezi z mladostniki,eno zelo žalostno izkušnjo, v zgodnji mladosti sem bila na pogrebu petošolca, ki se je obesil zaradi negativne ocene v šoli, v zapuščenem zimskem kopališču, našli so ga na spomlad, to je bila najbolj grozljiva izkušnja :cry: in zaradi mladih se mi da pisat....največkrat je taka odločitev samo en velik komunikacijski nesporazum,strah in nerazumevanje, slepa ulica in brezizhodni položaj, nesposobnost videnja izhoda iz situacij....fant je šel iz šole na policijsko postajo in povedal , da ga je strah oditi domov, ker je spet pisal negativno oceno....pa ni bilo nobenega , ki bi mu ponudil roko....

 

 

mogoče pa tudi to, da se je komu dalo pogovarjat z menoj kadar me je življenje potisnilo v kot :vio:

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

in zaradi mladih se mi da pisat....največkrat je taka odločitev samo en velik komunikacijski nesporazum,strah in nerazumevanje, slepa ulica in brezizhodni položaj, nesposobnost videnja izhoda iz situacij....

 

:palec: :2src:

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Seveda Lia, to so pa res zalostne zgodbe in sodi to cist v druge 'kategorije'. .... lahko samo molimo in posiljamo ljubezen.

tragedija, za vse vpletene. :V:

....

 

Kar pa se tice odraslih samomorilcev... v bistvu je cesto delujoca (in cist spremenjena) kemija... do take mere, da oni res ne mroe vec zdravo, jasno, 'normalno' razmisljat in tako res skorajda ne more ven....

in tega ne gre obravnavati kot, on je pusi... in podobno.

Vseeno pa: MORA, preprosto mora, zbrati to voljo!

 

Vcasih sem bila mnenja, da je cist kul pisat o tem, ces da ubesedimo.

Zdaj nisem vec tako zelo tega mnenja.

Zdaj menim, da se ne smemo NITI ZA HIP VEC poglabljat, ampak kar prec resevat.

ker vse to razmisljanje o... je v bistvu usedanje v to, potrjevanje svojega bad-a.

 

Se vseeno pa menim, da v res IZJEMNIH situacijah oz. okoliscinah je *sprejemljivo*, da si pridrzujemo to pravico.

Podobno kot moril ne bos, vendar ko pa te bodo mucili oz. ti stregli po zivljenju, pa si dajes to moznost, da bi morda, sebi v bran, bil sposoben ubiti.

Tako menim tudi tule. ce bi me nekam zaprli, mucili... kaj jaz vem.... bi me resevala misel, da lohk sama naredim nekaj, da pobegnem.

vendar to je samo ventilcek.

In glih zato, ker mam(o) ta ventilcek, ki pravzaprav pomeni, da je moje zivljenje v mojih rokah, zato NE naredim samomora - iz istega razloga. K je moje zivljenje v mojih rokah.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mogoče pa tudi to, da se je komu dalo pogovarjat z menoj kadar me je življenje potisnilo v kot :vio:

dostikrat manjka samo to x!x ne v smislu pomilovanja, pa kok si ti bogi, pa te res vse jebe v glavo...ampak bolj v smislu konstruktivnega poslušanja (ne poslišanja jadanja, ampka, ko je res nuja, ne pa potreb po pozornosti)

 

drgač pa folk, vpliv lune (name) je popustil, zdej bo prec vse lažje :vtz:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O Afrika

 

Jst sem samo en butl in se na vzroke za samomorilne misli in samomore ne spoznam glih, zato bi ti svetoval, da si poiščeš strokovno pomoč in to čimprej.

 

Sem bral tvoj prispevek večkrat in prvi vtis je bil: lej ga kekca, tipičen primer paranoidnega tipčka, ki se ni nikoli naučil prevzet odgovornosti zase, poleg tega pa ni uspel ponotranjit slabih in bolečih občutkov in jih reflektira navzven, kar se kaže v razmišljanju "jaz /to si ti a ne/ dober, idealen, nedolžen... vsi ostali slabi, sovražni, krivi".

Potem, ko sem te bral ponovno, sem te videl v malce drugačni luči. Kot človeka, ki v odnosih do drugih hrepeni po potrditvi, ljubezni, sprejetosti in izkazuje ljubezen, pripadnost na način, ki ga pač pozna. Skozi delo, skozi denar. Če bom trdo delal, če bom zaslužil veliko, če bom imel veliko, me bo imela rada, me bodo imeli radi. Zdej, samo ugibam a ne, ampak, najbrž si se kot otrok moral zelo truditi za starsevsko naklonjenost a ne, če si bil priden, pospravljal, pomagal, potem sta ti pokazala, da te imata rada /ali pa tudi to ni bilo dovolj in nisi nikoli dobil potrditve od staršev/, če pa nisi delal, pospravljal, pomagal, si bil pa len, zguba, pridanič, pankrt, gnoj...pa tko. Verjetno je bil tvoj oče stalno odsoten in mama nergava in ko je prinesel plačo, je ni bilo dovolj. Ali pa je bil preveč doma, treniral kavčing, mama nergava, ti pa si poslušal opazke, tak si kot oče. Ali pa nisi nikoli prinesel domov ocene, ki bi bila dovolj dobra zanju. Zakaj je le štiri, nisi se učil dovolj, pih, lenoba. A samo petko si dobil, no ja, ni glih a ne, zakaj nisi dobil še ekstra pohvale...pa tko. Ali pa... In hitro si spoznal, da sta starša zadovoljna s teboj in te imata rada le, če se trudiš in delaš preko svojih meja. Ker pa starša že vesta, saj sta za vsakega otroka bogova in ves svet, si njuno obliko izkazovanja ljubezni sprejel zdravo za gotovo in deloval tako tudi v svoji odrasli dobi in drugih oblik sploh ne poznaš. Ker v družinah, kjer vlada taka oblika izkazovanja ljubezni otroku, niso na ti z zdravimi oblikami komunikacije /pravzaprav nimajo pojma o njih/, o prevzemanju odgovornosti zase, za svoje odzive, pa se jim tudi ne sanja glih, si ti zbir teh vzorcev. Evo, tako sem jaz doumel tvojo zgodbo skozi tvoje pisanje.

 

Zakaj ti sploh svetujem strokovno pomoč? Ker se ti niti sanja ne, da jo potrebuješ, niti ne pomisliš nanjo. Ker čudovito funkcioniraš v skladu s svojimi vzorci, prav prefinjeno se smiliš sam sebi, obtožuješ cel svet, ki te ne razume, si slep in gluh kljub izobrazbi, internetu, knjižnicam, ljudem okrog sebe... in drviš v propad.

 

Kaj boš storil, boš nadaljeval s svojim žrtviranjem, smiljenjem in obtoževanjem drugih ter na koncu propadel ali pa boš poiskal pomoč in se izvlekel iz dreka..je tvoja izbira, tvoja odločitev in tvoja odgovornost, Afrika.

 

butl xsrcx

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xDDx

 

... vem, da me je kdo celo zasovrazil mal dons... zarad moje *ostrine*.

Sprejmem to mirne duse. x:)x

Ce se je EN morebitni samomorilc vsaj kej zamislil, dobil namest ujckanja (kajti, vsakdo percepira z vso pravico zadeve po svoje, in jaz pac percepiram tko, da menim, da ujckanje in usmiljenje potencirata njegovo namero... ), no namest ujckanja pa je dobil hladen tus ali celo klofuto (ker to pa je zdaj odvisno od njegove percepcije)... in ce ga je to streznilo vsaj mal... mu vsaj en vidik drug odstrlo.... pa cetudi mu ni prav nic pomagalo... celo je misll, da ne stekam, torej z moje strani ni dobil razumevanja, kar si v bistvu samo zeli.....

No... ce sem zbudila jezo v njem, trmo, kljubovalnost... je (ZAME!) veliko bolje in plodneje, kot ce bi mu potrdila njegov bad.

OK, naj se pride kregat z mano.

naj med utemeljevanjem, zakaj pa da ja, posteka nesmiselnost in 'nepravost' svojega pocetja ali namere.

 

ja. lajf zna bit zelo travmaticen.

Nismo sprejeti, nic ni dovolj dobro, pravzaprav je vse kar delamo, narobe. pravzaprav smo torej slabi ljudje, tako mislimo, da mislijo drugi... starsem ne ugodimo, shefom ne ugodimo, prfoxem ne ugodimo, partnerjem ne ugodimo....

ne marajo nas, fotr nas je zapustil, partner nas vara, nas je zapustil. krivico nam delajo... ne zmoremo vec... nimamo casha, nimamo joba, nimamo zavarovanja, smo v podnajemu, nimamo ljubezni, nimamo nikogar.... osamljeni smo... zalostni... ne mormo vec.. zapufani... zlomljeni... vse vse vse.

ampak lajf je to, kar mas. ti sam si to, kar mas! x!x

Kako fantasticno se je spominjati necesa, v kar smo vlozili ves trud in nam je uspelo!!!!! :vtz:

 

Sapramiska je rekla: "ni pogumen oni, ki ga ni nikoli strah, pac pa tisti, ki ga je morda celo bolj strah, vendar je ta strah premagal."

 

in vem da je marsikoga prizadelo, ko sme napisala 'brezvezni nikakvi problemi'.

kajti za vsakogar je njegov problem najvecji, najtezji, najbolj nepremostljiv.

mislila pa sem nekako iz absolutnega, saj se bomo najbrz vsi strinjali, da iz sirsega pogleda je veliko bolj travmaticno, ce izgubis vid kot pa ce izgubis sluzbo ali ljubimca.

 

Ko bom torej jaz rekla, pusiji, pomeni da spizdevate pred lajfom, mi boste poocitali nekateri: ja, nimamo vsi tvoje energije.

ja. in jaz bom rekla: ja, nimamo vsi tvojega casha. in nekdo tretji bo rekel: ja, nismo vsi ljubljeni... in tako dalje.

 

skratka, LOGICNO je, da se nam nas problem zdi najvecji.

Vendar s tem, ker ga povelicujemo do te mere, da bi delali samomor, smo med drugim tudi iznicili probleme drugih.

kajti, ne domisljajmo si, da imamo samo mi probleme.

 

xupx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kajti, ne domisljajmo si, da imamo samo mi probleme.

:vragec:

 

reshitev?

MASOVNI SAMOMOR

 

zlomk....zhe ne gre taprvi na shtrik....trallala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nelika - mislim da Lia zelo dobro ve, kaj govori.

Ce nekdo drugace fura oz. z bolecino in tezavami drugace hendla kot mi, ne pomeni, da vsega tega ne razume ali da je zato kaj manj trpel. ali da manj trpi. morda pa je bolj in zato lohk pise, kar pise. ker si upa, ker ma podlago, ker je vse to sam/a dal/a skoz.

kot jaz.

Samomorilne misli sem imela le v najstniških (bolj otroških) letih, zaradi situacij, ki so se dogajale doma. Potem nikoli več. Sedaj pa imam spet obdobja ko o tem resno premišljujem. Pa ne z namenom, da bi me ujčkali ali da bi se komu smilila, saj o tem bližnjim ne govorim. Pojamram že, vendar rešitve od drugih ne vidim. Ker vem, da je SREČA odvisna od tebe samega. Da nasveti in spodbude od zunaj ne pomagajo-vsaj za dolgo ne. Ker če se situacija ne spremeni oz. jo ne spremeniš, se depresija nadaljuje. Pa naj maš še tako veselo družbo okoli sebe, pa prijetne kolege polnih nasvetov.

Za spremembo tvoje situacije pa nisi vedno odvisen ti sam, tudi okolje te lahko ovira. vsi nimamo istih mehanizmov za reševanje ovir. Lahko se pretrgaš, butaš z glavo v zid, si borec in enostavno ne gre. Jaz sem realist in vem, da si sam ustvarjaš situacije, vendar...včasih ne gre.

Ko te luna nosi, si odtrgan. Ja samomor je egoistično dejanje. Je dejanje pobega. Vsi kdaj pa kdaj ubežimo.

Kakorkoli, prav imaš.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pa ne z namenom, da bi me ujčkali ali da bi se komu smilila

vem da ne.

saj pravzaprav nihce noce tocno tega .... prav smiljenja.... zeli si pozornoat, razumevanje, al sam poslusanje...

pravzaprav, psiholosko, pa si zeli blagoslov za to.... ker cuti in se zaveda, da je to *greh*...

ampak ravno v tem je tezava - ker hoce od zunaj odresitev. odresitev da pa lahko samo bog (kar pomeni, nasa vest, nas visji jaz)...

itak pa je slabse in huje, drzati v sebi... in preprosto to narediti - ta usodni korak.

in glih zato se pa sploh se oglasam(o) tule.

ker nam ni vse eno. ker je vse eno. smo vsi.

 

TEBE, tocno tebe rabmo! vsi! ne mi zdej spizdit! x:Ox

SI. In zato MORS bit. Ni druge. zelo preprosto. xyesx xDDx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

TEBE, tocno tebe rabmo! vsi! ne mi zdej spizdit! x:Ox

SI. In zato MORS bit. Ni druge. zelo preprosto. xyesx xDDx

 

O hvala x;)x Srce si xsrcx hihi

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 4 weeks later...

Iz strani Društva za preučevanje obsmrtnih doživetij IANDS:

( http://www.ljudmila.org/iands/ )

 

"O samomoru

 

O samomoru obstajajo pričevanja "neuspešnih" samomorilcev samih, pa tudi ljudje, ki so imeli obsmrtne izkušnje zaradi drugih vzrokov, pogosto poročajo o znanju, povezanem z življenjem, smrtjo in samomorom.

 

Pričevanj samomorilcev je relativno malo, vendar pa imajo vsi isto vodilno misel :"Samomor ne reši ničesar!". Po samomoru so se v onostranstvu znašli v enakem položaju kot so bili pred samomorom. Znašli so se na strašnih krajih (glej Neprijetna obsmrtna doživetja), vrteli so se v zaprtem krogu težav, ki so jih privedli do samomora. Vsi so izjavili, da ne bodo nikoli več poskušali reševati svojih življenjskih težav na ta način.

 

Mnogi, ki so imeli obsmrtna doživetja, se niso hoteli vrniti v življenje, vendar pa nihče s pomočjo samomora ne poskuša ponoviti obsmrtno doživetje ali na ta način priti "preko". Marsikdo bi rekel: "Če je tam tako nebeško lepo in če hrepeniš po vrnitvi tja, zakaj se pa ne ubiješ, pa boš v trenutku zopet tam!" Čeprav je včasih želja po vrnitvi v stanje ljubezni in miru že skoraj neznosna, pa ljudje, ki so se "vrnili" vedo, da imajo v življenju neko nedokončano poslanstvo. Marsikomu je bilo dano izvedeti, da je samomor dejanje, ki se ga ne sme storiti v nobenem primeru. Nekateri so celo dobili vtis, da je samomor v "onostranstvu" na nek način kazniv (podobno kot umor ali uboj), čeprav je sprejemanje človekovih napak iz časa življenja z ljubeznijo in neskončnim oproščanjem ena od značilnosti "onostranskih bitij".

 

Ta kratka osvetlitev samomora ni in noče biti njegova moralna obsodba, ampak je le še en poskus osvetlitve tega dogodka - tokrat z lučjo, ki sveti "od tam".

 

V celotnem tekstu je s pojmom samomor mišljen zavesten in direkten naklep odvzema lastnega življenja s ciljem prekinitve neke neprijetnega, neznosnega ali v tistem trenutku brezizhodnega položaja. O mejnih področjih samomorov, kot sta na primer samožrtovanje (prekinitev lastnega življenja z namenom rešitve enega ali več drugih življenj) ali obredni samomor zaradi iz spoštovanja kodeksa (kot na primer harakiri japonskih samurajev) zaenkrat ni pričevanj, s katerimi bi lahko ovrednotili to dejanje."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...