Skoči na vsebino

Pregovori


loncek1

Recommended Posts

  • Komentarji 102
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 5 years later...
Evo, pregovor ki ga pogosto slišim je tale.

 

Najprej štalca pol pa kravca!

 

To naj bi bil slovenski rek, ki nakazuje na gospodarnost, preudarnost, varčnost, in delavnost.

Nizka nataliteta do lani pa je dokazovala da je ta rek povsem deplasiran.

 

Tudi mene zanima čemu bi gradil štalco, pol pa kravce zarad, take ali drugačne recesije od nikoder.

 

 

Pravilneje se glasi Najprej kravca pol pa štalca!

Če drugo ne prej dobiš socialno štalco.

 

sem glih hotu rečt. zdej ko je kriza (kak debilen izarz za debilne požrtnike) bomo ta pregovor preimenoval v "najprej kravca pol pa socialna"- x:px

 

nisem neonaci ampak ugotavljam, da se v našem koncu plodijo sam še čapci. men s štirsto evri ne bi uspel furat dva avta in še froca. no can do. x:o)x

 

xrainbowx

 

sicer so pa ponoči vse krave črne x:Dx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vidiš nimbus , to je pa višja matematika ....a veš če je tvoj ata kaj vem velik kmet al pa težek privatnik ..še ne pomen , da si ti pa tvoj froc tud ...v bistvu ti nič ne manjka , sam na papirju nis lastnik...pa dobiš socialo, ...mogoč clo zastonj vrtec....pa še doklade, kar velike ...itd. Če pa si samohranilec pa itak... Tko, da ja niso sam Strojanovi

 

krivi za vse... x;)x

 

**************************************************

 

Evo en pregovor::::

 

RAna ura , zlata ura x:)x

 

na žalost je velikrat tako, ampak morva vedit, da ni vse zlato, kar se sveti. x;)x

 

x:Dx

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

Morgen Stunde hat Gold im Munde. x:px

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če je majnika lepo,

je dobro za žito in za seno.

 

Če junija sonce pripeka

in vmes dežek rosi,

obilo zemlja rodi.

 

Če julija so hladni, mokri dnevi,

bodo prazni sodi, prazni hlevi.

 

(ljudski pregovori, zbrala Dušica Kunaver)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 1 month later...

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...