Skoči na vsebino

Aloe vera


Recommended Posts

"še malo iz knjige mojega fotra " ........................

xDDx x;)x

 

 

lp xflirtx

 

 

p.s. sedaj mi še pa nej eden pove,kako citiram samo del ki ga hočem.......ker mi ne uspe pogruntati... citiram lahko vse ali pa ničesar :sori:

verjemi vase in življenje bo lepše
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

preprosto, vse drugo izbrišeš...če hočeš pa dodločene dele razdelit...pa označiš besedilo klokneš na tolehttp://www.lunin.net/forum/style_images/ln/folder_rte_images/quote.gif pa je :palec:

There is

One Mind,

One Truth,

One Source in the Universe,

and I AM ONE with ALL there is."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 1 year later...

[color="#008000"]Zivjo, imam eno vprasanje glede nekega recepta z aloe vero. Iskala sem ze po forumu, ampak nisem nikjer zasledila... Nekaj casa nazaj sem slisala za nek recept z aloe vero, pri katerem vem samo to, da se listi narezejo na kocske, potem pa se to z necim mesa. Ta napitek bi naj bil zelo zdravilen in bi naj imel na sploh zelo pozitivne ucinke. Zanima me, ce kdo ve, o cem govorim, glede na to, da se sama ne vem xrolleyesx

Ze vnaprej hvala za odgovor![/color]

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nima smisla sam pacat tole zadevo, ker se da kupiti tudi v Sloveniji popolnima čist sok aloe brez dodatkov. Najdeš ga v lekarnah in specializiranih trgovinah- zeliščnih, npr Sanolabor...ecc

 

Midva z Velikanom že nekaj let tole prakticirava in sicer dvakrat letno, en mesec. Spomladi, za prečiščevanje telesa po zimskih forah in jeseni za pripravo na zimo. Je super. Vsako jutro na tešče spijeva merico. Odprto steklenico se hrani v hladilniku.

 

Pri nas v Italiji imamo še bolj specializirane proizvode aloe. Obstaja v gel obliki, ki se tudi meša z vodo in služi proti dehidraciji organizma. Potem so prečiščevalni pripravki in prav posebni za specifične potrebe- z dodatkom brusnice za prečiščevanje sečnih poti, z koncentratom borovnice za kapilare in vid...kdor ima slabo prebavo, z alojo vzpostavi pravilen ritem izločanja.

 

Jaz se odločim vedno za osnovni neprečiščeni sok. Moje prijateljice zelo prisegajo tudi na super vlažilin gel za telo in obraz, tudi dobro proti opeklinam. Jaz za te zadeve še vedno prisegam na sivkino eterično olje-opekline, in druge mešanice olj.

 

Edina kontraindikacija Aloe vere je cena. Enomesečna kura za dva stane približno 100 eur. (lahko tudi manj, vendar se je 'kvazi 'izdelkom izogibati.

 

x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 1 month later...
Dvomesečna terapija se lahko uporabi samo enkrat letno. Uživanje v večjih količinah lahko škoduje. Terapije ne smete uporabljati pri večji krvavitvi iz maternice, pri hemeroidih in v nosečnosti.

 

 

A ve kdo kaj več, zakaj terapijo izvajati samo enkrat letno? Na soku aloe, ki sem ga kupila v lekarni, o tem nič ne piše :eek: .

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 weeks later...

Jaz pijem alojo vero vsak dan že štiri leta in zelo dobro vpliva na moj organizem. Spijem jo zjutraj na tešče. Zelo dobro vpliva na prebavo in presnovo, zaceli ranice na želodcu, dvanajsterniku. Najbolj pa sem jo potrebovala po prometni nesreči, ki sem bila vsa v cevkah in na tabletah pa pomirjevalih, in bi mi verjetno razjedlo želodec, če je ne bi pila. Tako pa nisem imela nobenih problemov z želodcem. Meni je tudi ful pomagala če smo imeli prejšnji dan žurko pa sem imela mačka zjutraj - sem spila 1 dl na tešče in sem bila hitro kot nova.

 

Aloe vera gel pa uporabljam zunanje, za pike komarjev, za opekline, za mozolje, ureznine, rane, (vendar je ne damo takoj direkt na krvavečo rano, če je velika, malo počakamo)... celo zvit glešenj sem si pozdravila z njo.

 

In vse to SAMO od GOLDEN-a! Sem probala tudi od ostalih firm, pa mi ni nič pomagalo.

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 months later...
Jaz pijem alojo vero vsak dan že štiri leta in zelo dobro vpliva na moj organizem. Spijem jo zjutraj na tešče. Zelo dobro vpliva na prebavo in presnovo, zaceli ranice na želodcu, dvanajsterniku. Najbolj pa sem jo potrebovala po prometni nesreči, ki sem bila vsa v cevkah in na tabletah pa pomirjevalih, in bi mi verjetno razjedlo želodec, če je ne bi pila. Tako pa nisem imela nobenih problemov z želodcem. Meni je tudi ful pomagala če smo imeli prejšnji dan žurko pa sem imela mačka zjutraj - sem spila 1 dl na tešče in sem bila hitro kot nova.

 

Aloe vera gel pa uporabljam zunanje, za pike komarjev, za opekline, za mozolje, ureznine, rane, (vendar je ne damo takoj direkt na krvavečo rano, če je velika, malo počakamo)... celo zvit glešenj sem si pozdravila z njo.

 

In vse to SAMO od GOLDEN-a! Sem probala tudi od ostalih firm, pa mi ni nič pomagalo.

 

x:)x Tudi sama uživam Alojo in resnično deluje na počutje. Sama sem imela za sabo kar dve rani na dvanajsterniku in kronični gastritis. Tudi prebava je bila slaba.

Alojin sirup dam v tri decilitre vode in ga spijem kot pozdrav dnevu. Res pomaga. :palec:

poglej se v ogledalo in videl boš svojo dušo

 

 

 

http://sl.netlog.com/aandreja/blog/blogid=87933

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 7 months later...
  • 1 month later...
Se eno vprasanje...a mogoce kdo ve kje se lahko kupijo zeliscni pripravki ampak taki res dobri, pa narejeni tko kt je treba, ne industrijska predelava. Konkretno se zanimam za Cesnove kapljice.

 

Pridelaš česen(lahk tud kupiš) , jaz ga cca 10 dag drobno sesekljam+zmečkam + C2H5OH (šnops)2 do 3 dcl, dobro zaprem in zorim 3 tedne v temnem in hladnem prostoru, ne hladilniku. Če želiš pustiš , da alkohol izhlapi (hlapišče pri 36 °C) zadevo pustiš samo pokrito z gazo čez noč. Uživaš po kapljicah ali pa po kavnih žličkah 1 do 3 dnevno, kukr preneseš.

 

Nikar pa ne naredite takšne neumnosti kot sem jo jaz: neka kao dobra znanka zdravilka je preko mame dala nasvet , da se da oteklino na palčni kosti stopala nekako v "treh dneh odpraviti" z zmečkanim/zrezanim česnom kot obkladkom. Ko sem to nardila, sem dobila hudo opeklino v 1,5 ure.Peklo je ko vrag, da sem hitro odvezala obvezo in hladila s hladno vodno kopeljo celo noč, potem sem to vnetje zdravla še 3 tedne (Bepanthen za opekline, Dermazin v službi - groza , sem komaj štancala), da se je koža unesla, odluščila, da je zrasla nova, bolečine pa za umret - ko opeklina 3 stopnje, v globino! Pri vsej tej pameti in izobrazbi sem nasedla, ko mamba. Kura. Kar smejte se. Dons je OK, brez posledic. Na operacijo pa še ne grem. Davek na visoke pete!!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 months later...
  • 1 year later...
Aloja je fantastična, pogosto jo zdravniki priporočajo po kemoterapijah, ker fino regenerira telo in imunski sistem. Morda ni naključje, da jo moj prijatelj uporablja, ko dela neke sorte zdravilo za rakave bolnike.
Ponosen sem, da za zajtrk jem Herbalife šejk. Pri meni je odlično deloval za hujšanje: -10kg.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 years later...
Ali kdo sok iz aloe uporablja tudi za kožo (recimo razredčenega z vodo, kot tonik)?

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ali kdo sok iz aloe uporablja tudi za kožo (recimo razredčenega z vodo, kot tonik)?

 

Jst mam alojo doma in jo vsak dan /no ja, skor/ odrežem en kos in pojem presno...z lupino vred. Včasih se tud namažem z njo /če kej srbi, se udarim, opraskam.../. Suši kožo.

 

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon25.gif

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...