Skoči na vsebino

Vodna kreša


Recommended Posts

Ko sem hotela komentirati aloe vero, sem se spomnila na mojo staro mamo in na pripovedovanje zdravilnih učinkov vodne kreše!

 

Pri nas se je vodna kreša zasadila ob čebelnjaku, kjer je izvir vode. Stara mama je pripovedovala, da je nekoč neki gospod imel tako uničena jetra, da mu zdravniki niso mogli več pomagati, pa mu je nekdo (zdravilec) svetoval, naj poišče (spomladi, pred cvetenjem) vodno krešo in naj jo uživa... baje da so se tipu jetra čisto obnovila....

 

Veliko ljudi ne pozna vodne kreše; ima podoben okus kot vrtna in baje ogromno železa....

 

V glavnem, jaz si jo zmešam s solato, ali pa jo dam med kruh s kakšno salamco ali sirčkom ali pa kar na margarino....

 

A j kej komentarjev?

Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.

M. H. Alderson

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Fino Naky, da si se spomnila na kreso in podala sem, kot tudi izpostavila pozitivni ucinek na jetra. x:)x :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V glavnem, drugo leto pomladi vas vse vabim na gorenjsko, k našemu čebelnjaku, da popasemo vso vodno krešo!

 

By the way - na vrtu mi raste tudi vrtna kreša!

Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.

M. H. Alderson

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 years later...

kupiš seme, ga daš v nisko posodico zaliješ z vodo(pa ne preveč, glih tolk, da je prekrito in čakaš, da zraste x;)x

lahka pa daš na dno eno tanko plast vate, da se majo korenince kam prijet, ni pa mus :vio:

There is

One Mind,

One Truth,

One Source in the Universe,

and I AM ONE with ALL there is."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kako pa je kaj s kalčki? Kako se posejejo in vzgajajo ? Imela bi sojine kalčke za v solato...

Življenje je sestavljeno iz številnih drobnih kovancev.

Kdor jih zna pobirati, si nabere celo premoženje.

JEAN ANOULIH

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kako pa je kaj s kalčki? Kako se posejejo in vzgajajo ? Imela bi sojine kalčke za v solato...

Lahko kupis kalilnik, to je najbolj preprosto.Drugace pa vzames 2 posodice,Ki jih das eno na ali v drugo, tako da je med njima nekaj prostora za odtekanje vode.V zgornjo naredis luknje, postavis na dno vato, ces potreses semena, zmocis in pustis na temnem mestu.

 

LP

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hvala

 

sliši se čisto preprosto

Življenje je sestavljeno iz številnih drobnih kovancev.

Kdor jih zna pobirati, si nabere celo premoženje.

JEAN ANOULIH

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 4 years later...

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...