Skoči na vsebino

Oprema stanovanja


loncek1

Recommended Posts

Moja prijateljica je vse svoje pohištvo dala izdelati nekemu lokalnemu mizarju in moram rečt, da je to eno lepših pohištev, ki sem jih videla... in cenovno skoraj bolj ugodno kot kupljeno (iste kvalitete)... izdelava 1A :palec:

Valkira, mi prosim zrihtaš še naslov (tel.št. ... karkoli) tega mizarja?

Razmišljam, da bi naročila regal za dnevno sobo, ker ga v trgovinah ne dobim v takih dimenzijah, kot ga jaz rabim. Če pa dimenzije štimajo, pa ni funkcionalen ali pa mi ni všeč... Tako da zgleda, da ga bom morala glih naročit.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj mislite o rdečih stenah? Že dalj časa imam precej barvne stene v stanovanju, tako v prejšnjem, tako tudi v tanovem in mi zadnje čase vedno bolj hodi po glavi lepa rdeča barva za prostor, ki ga namerava uporabiti, kot neke vrste čitalnico/knjižnico/učno sobo. Želim da bi prostor deloval topel, rdeča je za to sigurno primerna, ali se vam zdi da ne?
Support bacteria, they're the only culture some people have!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, to sem pa slišala, da lahko tut 11 mescou čakaš na kuhno :o|o:

 

Astra lepo, da si se spomnila...je pa res, da Lj preklemano draga...

 

Včeraj sem govorila z enim arhitektom in je rekel, da ti mizar naredi lahko za isti denar, kot če kupiš v trgovini...ne vem....jaz bom šla vprašat tukaj v Lj k enemu paru, ki se prou ukvarjata z mansardnim pohištvom, potem bomo pa vidl...

 

Ob 17.00 greva v Lesnino za uno Dan kuhinjo (mislim, da bi prišlo okol 1,5mio - to meni brez tehnike čist preveč) pred tem pa še v Liiz karantanio, pogledat kaj je gospa zrisala...evo tole kuhinjo; Tidra (za povečavo klikni na sliko), barve bodo pa češnja pa krem (kombinacija)

 

http://www.aranworld.it/aran_cucine/EN/cuc...na=Tidra%20matt

 

Za tako kuhinjo rabiš še kotalke zravn, da ne prehodi kilometrov preden je kosilo nared. x:Dx

 

 

Kaj mislite o rdečih stenah? Že dalj časa imam precej barvne stene v stanovanju, tako v prejšnjem, tako tudi v tanovem in mi zadnje čase vedno bolj hodi po glavi lepa rdeča barva za prostor, ki ga namerava uporabiti, kot neke vrste čitalnico/knjižnico/učno sobo. Želim da bi prostor deloval topel, rdeča je za to sigurno primerna, ali se vam zdi da ne?

 

Rdeča je že skoraj da malo divja. Je zelo topla a tudi ognjena. Toplo pride tudi rumena (samo mora biti prava rumena, malo na marelico). Tako imam v svoji sobi in se odlično počutim.

Bodite SPONTANI, ISKRENI in POSTENI.

Ne igrajte UMAZANIH IGER oz. CUSTVENIH MANIPULACIJ.

S tem NIKOGAR ne osrecite; tudi SEBE NE.

Kdor pa zeli biti NESRECEN, si lahko se vedno poisce sebi enake.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

rdeča zakon xokx sem si jo tudi jaz omislila, mi je všeč in mislim, da tudi vsem obiskovalcem, tko, da pogumno se kr vrž v rdečenje x:Dx

 

...recimo, nama se je sesula za začetek piksna rdeče barve iz lifta v vhodno vežo zgradbe x:Dx ...pa sva jo pucala kako urco ali pa dve x:px še dobro, da je pralna. Sem imela pa v rokavu še en as a la čistilni servis, če bi se kaka stara mama pritožila, nad najnovejšo dekoracijo zgradbe, pa k sreči ni bilo treba. x:o)x

...aja pa vse je treba v iber zaščitit...pozornost ni odveč, zažre se barva čist povsod.

 

Si pa lahko omisliš katerokoli barvo in ti jo namešajo v trgovini.

Jas te mam tak rada

I am feeling very olympic today

Is time the only thing you are waiting for?

Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

 

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.

Dalai Lama

Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

men so vsec, sam jaz jih ne bi imela (rdecih sten) - da se mi cist odpich se bolj. x;)x x:px

 

**

 

A ma kdo kak starejsi, a delujoc pralni stroj in ga proda za simbolicno ceno (zasilno rabim, zdaj ni trenutek, da bi novega kupovala)?

 

(da ne odpiram oglasa zarad tega, pa not vse drugo pol, pol pa kar sem sprasujem, saj je to tud oprema)...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

rdeča zakon xokx sem si jo tudi jaz omislila, mi je všeč in mislim, da tudi vsem obiskovalcem, tko, da pogumno se kr vrž v rdečenje x:Dx

 

...recimo, nama se je sesula za začetek piksna rdeče barve iz lifta v vhodno vežo zgradbe x:Dx ...pa sva jo pucala kako urco ali pa dve x:px še dobro, da je pralna. Sem imela pa v rokavu še en as a la čistilni servis, če bi se kaka stara mama pritožila, nad najnovejšo dekoracijo zgradbe, pa k sreči ni bilo treba. x:o)x

...aja pa vse je treba v iber zaščitit...pozornost ni odveč, zažre se barva čist povsod.

 

Si pa lahko omisliš katerokoli barvo in ti jo namešajo v trgovini.

 

Ja sej ostale sem vse tako zbrala, da so mi jih namešali. Mam skor vse prostore neki barvane, da je že kar mal too much včasih mislim, sam po drugi strani so mi pa povsod bele stene boring xrolleyesx . Samo dnevno sobo sem mogla pustit belo, ker je zraven kuhinje , ki je roza x:Dx

Sej po moje bo res knjižnica kar rdeča, se jo po eni strani sploh ne bo veliko videlo, ko bom izpeljala zamisli s policami x;)x

Support bacteria, they're the only culture some people have!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Ix meni je všeč provansalski stil opremljanja, kaj pa vam x;)x

 

x^x sem tudi IKEa fun x:Dx

 

...sicer pa je moje stanovanje malo tega in malo onega, ne držim enega stila, razgibano pač... :palec:

 

 

Men je pa rustiklaski stil všeč, pa gorenjski, pa kraški. x:Dx :vio:

Nekoga moraš imeti rad,

pa čeprav trave, reko, drevo ali kamen,...

Ivan Minatti (1924)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O mizarjih se da debatirat... :o|o:

 

Jaz sem ravno dobila predračun za kuhinjo.Furnir, kanadski javor, najboljša vodila in vse to...

 

6 metrov kuhinje, nekaj predelanih elementov iz sedanje, ki jih bom dala v delovni prostor ob kuhinji in dve omari za jedilnico...

 

predračun 1 000 000 sit ...

 

je rekel, da mi je dal 12% popusta, ker nam je delal že veliko pohištva.

 

* Marsa, jaz bi ti dala svojega, pa se potem izgovarjala, da ne morem prat,ker nimam stroja, sam mislim, da neb šlo skozi... :o|o: x:px

 

Astra

Per aspera ad astra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Imam feeling, da se bom letos s tole temo ukvarjala, pohištvom namreč. Nobenih planov ne delam, kako in kaj, ker še nič točno ne vem, samo vem, da ko se bo opremljalo, se bo tako, da nama bo všeč x:)x :palec: , pa da bo praktično tudi, čeprav ko gledam kakšno pohištvo, se mi zdi nekam vesoljsko vse :eek: . Res pa je, da nisem še ne vem koliko pregledala te teme. Ko bo cajt za to, se bo ziher kaj našlo x:px :palec: .

 

Uh, Astra, kar konkretna cifra :inocent: , hvala bogu da si dobila popust x;)x

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pujsa, res je cifra konkretna, sam sem mal primerjala in je res ugodno.Sam moraš pač primerjat enako kvaliteto...In če misliš, da je to veliko, počakaj, da boš začela opremljat, te bo pošteno zdrmalo...

 

zdaj pa me še malarija 2.del čaka xrolleyesx

 

Ful mi gre tole, sem dobro skombinirala tajming malarja in mizarja.Malar pride v torek, 3 dni dela, kuhinjo pridejo montirat v petek.Sem se mal bala, da kdo od njiju ne bo mogel ob tem času...ker jaz, ko se odločim, bi ZDAJ, ne pa enkrat čez nekaj mesecev...

 

Sam mam take res kul mojstre, se lahko zanesem na njih... x^x

 

Astra

Per aspera ad astra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:)x saj verjamem, da ni "nič posebnega " cifra, če se odločiš kupovat, ker zaenkrat še nisem not v te zadeve padla, sem bolj z vidika plačat cifro gledala x;)x . Sicer je pa tako, da če imaš namen dalj časa nekje živet, al pa stalno, je že treba tko opremit, da se človek počuti fajn in Doma xyesx :palec: . Ko se zdaj preselim, upam, da bom prvič v lajfu nekje več kot 6 let, se sploh ne bi več selila, bi bila končno rada mekje doma x:)x . In ziher bova opremila, tko da se bova počutila tudi fajn, na cifre pa praviš, da se je pa treba psihično pripravit x:Dx . Bomo pa pač bolj izi tempo x;)x .

 

Dobr si jih naplanirala, ja :palec: , sicer pa zdajle itak že en čas urejaš dom, kakor sem brala, a ne? A ti je kuhinja zadnja postaja, si potem frej v tej rundi?

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Danes je tehnologija pohistvene industrije zelo napredovala in so se stroski proizvodnje tako pocenili, da se NE splaca dajat kuhinj delat po narocilu. ...

Ne vem, če to drži. Pozabila si na visoke trgovske marže in na to, da pohištvo po naročilu dobiš direkt od mizarja, torej brez posrednikov, ki ti zaračunajo še svoj delež... Pa tudi mizarji ne delajo več pohištva ročno, kot so včasih. So tudi oni že napredovali v tehnologiji.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj mislite o rdečih stenah? Že dalj časa imam precej barvne stene v stanovanju, tako v prejšnjem, tako tudi v tanovem in mi zadnje čase vedno bolj hodi po glavi lepa rdeča barva za prostor, ki ga namerava uporabiti, kot neke vrste čitalnico/knjižnico/učno sobo. Želim da bi prostor deloval topel, rdeča je za to sigurno primerna, ali se vam zdi da ne?

Meni osebno se rdeča za stene ne zdi prav nič topla, ampak prej agresivna, in po mojem zelo zmanjša prostor.

Če pa že, bi imela samo eno steno rdečo, ostale pa bele, in obvezno belo pohištvo ob rdeči steni. No, vsaj jaz si tako zamišljam, da bi mi bilo še kar všeč... Sicer pa sploh nisem za rdeče stene.

 

Toplo deluje moja dnevna, ki je rumena (stene, zavese) in oranžna (kavč)... Pa še regal v barvi jelše si rihtam...

(A ja, saj je slikca na prejšnji strani te teme!)

 

Sem pa že videla rdečo steno v enem stanovanju... vendar tisto stanovanje je itak celo odštekano, tako da tam to paše. Tam prižgeš luč tako, da potegneš za telefonsko slušalko, ki visi s stropa..., namesto knjižnih polic so na steni obešene gajbe od sadja..., TV stoji na lesenem sodčku..., namesto slike na steni je cel kup žebljev, povezanih s par kilometri volne..., v kopalnici visijo s stropa dol prazne role WC papirja... in podobno... V tako stanovanje itak paše vse.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Na spodnji slikici , mi sploh ne zgleda slabo rdeča. Če odmislimo to starinsko pohištvo, jaz si pri meni predstavljam bolj moderen design, ampak definitivno temen les, nikakor bel, pa topli pod po tleh, pa kakšna zanimiva razsvetljava, povšterčki ali pa take velike blazine po tleh in en kavč - počivalnik bolj :inocent:

 

http://img314.imageshack.us/img314/8797/red9bk.jpg

Support bacteria, they're the only culture some people have!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nordika: Ti grem zdaj poslikat naš hodnik, ravno hmm... kolk je tega, dober mesec nazaj smo barvali stanovanje in smo dali rdečo steno v hodnik in morm rečt da zgleda dbestično :palec: samo navadit se je treba! Slike pridejo noro do izraza x:)x

5rca http://www.lunin.net/forum/style_emoticons/default/flower.gif

A charioteer fights alone; it moves from one place to the next, water to land and back again - conscious and unconscious, Earthly and spiritual. The Chariot indicates loyalty and faith and motivation; a conviction that will lead to victory no matter the odds!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Evo x:)x sem si uštimala tale spletni album ker mi primanjkuje prostora tukile.

 

Tole je torej naš hodnik - rdeče barve ... je pa samo ena stran rdeče barve, druga je bela ker drugače bi preveč nabasano delovalo. Je pa res full nice, sej pravim smo bli dost skeptični sam pride kul ko se navadiš.

 

http://www.moj-album.com/slike/2416000/zm9_b6AEMtxSs1J2.t.jpg

Povečaj...

5rca http://www.lunin.net/forum/style_emoticons/default/flower.gif

A charioteer fights alone; it moves from one place to the next, water to land and back again - conscious and unconscious, Earthly and spiritual. The Chariot indicates loyalty and faith and motivation; a conviction that will lead to victory no matter the odds!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja jst sem hotela tut mal bolj temno, žametno no, da bi na bordo potegnila samo tele malarji so nam vse naredli mal mim barv ki smo si jih želeli x:)x tut v moji sobi sem rekla da hočem belo ki mal liči na roza ampak je stena prišla prov roza ROZA! Sem rabila kar nekaj časa da sem se navadila, ene dva dni sem jokala sam zdej je kul ker je bela omara zraven in tudi ta bo kasneje zamenjana pa poličke bodo gor tko da se pol stene dejansk niti ne bo vidlo.

 

Grem zdej mogoče še par drugih stvari poslikat, se spomnim da ste govorili o kuhinjah, na tole našo smo tut kr ponosni, je luštna x:Dx

 

 

PS: Jst tut ne vidim tvoje slikce :(

5rca http://www.lunin.net/forum/style_emoticons/default/flower.gif

A charioteer fights alone; it moves from one place to the next, water to land and back again - conscious and unconscious, Earthly and spiritual. The Chariot indicates loyalty and faith and motivation; a conviction that will lead to victory no matter the odds!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Veš kake stene so pa meni full všeč, mehiški stil. Sicer ga baje moraš znat doseč tko da sama nebi šla barvat, mi je pa grozn všeč ker imajo žive barve ampak ne take ki bi te spravljale ob pamet, tople oranžne ipd.

 

No pa tut noro dobr mi je npr. mozaik v kuhinji, torej ne ploščice klasika ampak razbite ploščice različnih barv, majhne x:)x potem pa na to kako steno mehiškega stila :palec:

 

 

Še en dodatek -

http://www.moj-album.com/slike/2416000/2ibToLxQ0k1DFett.t.jpg

Povečaj...

 

http://www.moj-album.com/slike/2416000/yO_MhPv2T13eBwn2.t.jpg

Povečaj...

5rca http://www.lunin.net/forum/style_emoticons/default/flower.gif

A charioteer fights alone; it moves from one place to the next, water to land and back again - conscious and unconscious, Earthly and spiritual. The Chariot indicates loyalty and faith and motivation; a conviction that will lead to victory no matter the odds!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Joj xrolleyesx men je tok različnih stvari všeč, da se full težko odločim, potem pa rajš pustim, da je vse na pol prazno, kot da mi bo potem žal. Tako, da počasi napredujem :xx!: . Sploh ne smem listat raznih revij ala Ambient, al pa gledat te makeover oddaje na BBCju, ker sem čist zmešana xhypnox . Ta teden grem na sejem Dom, bom spet čist bolana :o|o:
Support bacteria, they're the only culture some people have!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja jst sm si že vse nagledala za mojo sobo sam kaj, k nč od tega ni za dobit v Sloveniji. Na stran od Ikeje sploh nočem it ker tam ne najdeš sam ene stvari ampak prej ene 30 ki jih kr takoj MORŠ IMET!

 

No moja najnovejša pridobitev je stropna svetilka, full dolgo časa sem imela samo žarnico in okoli sem ovila tak roza trakec, tolk je blo kjut. In so me drmali doma nej si kupim svetilko pa nobene pametne take, z dušco. No alo, zadnjič šetkava po Dipotu in jo vidim :2src:

Tak mat lustrček, precej širok...gor pa z srebrno sivo narisano sonce, čist hudo :palec:

Ma čist padam na take zadeve, dodatki za dom xsrcx

 

No pa zmeraj sem si želela, da bi imela pri parketu tiste zaključne letve visoke bele - ameriški stil. Ne pa tehle naših nizkih nikakvih :xx!:

Da ne rečem, da belo posteljo mere 100x200 iščem že točno 4 leta - a sm jo našla? NE! Pa je tut ne bom, razen če je ne bom dala po meri delat. Dans dobit belo pohištvo, meaning mizo, pisarniške omarice itd je res kot da bi iskal iglo v kupu sena xrolleyesx

5rca http://www.lunin.net/forum/style_emoticons/default/flower.gif

A charioteer fights alone; it moves from one place to the next, water to land and back again - conscious and unconscious, Earthly and spiritual. The Chariot indicates loyalty and faith and motivation; a conviction that will lead to victory no matter the odds!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...