Skoči na vsebino

Boks


Mick

Recommended Posts

Upam tud jes ja da bodo sodili pošteno. Zanimivo je, da je Haye na stavnicah favorit. Vaša mnenja?

 

Težko je reči.Zadnja leta je praksa, da mora izzivalec pokazati veliko več,ne zadostuje, da je samo malo boljši, če želi naslov.Valuev še ni bil konckautiran in težko verjetno, da bi Haye uspel podreti orjaka. Haye bo moral zadati veliko močnih udarcev, pokazati več, kot lani Holyfield.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(popravljeno)

Tyson razmišlja o povratku, Don King mu je pripravljen vse plačati.

 

Stvar je jasna, najtežja kategorija je z Rusi in Ukrajinci za Američane postala čist nezanimiva. Sej vidite, da brata Kličko branita naslove večinoma v Nemčiji, Američani hočejo gledati Američane. Don King bo sigurno kmalu uredil dvoboj Tysona s katerim od Kličkov, če se Iron Mike res vrne.To bi bil , če že dober boks ne, vsaj velik spektakel.

Popravljeno -> Knez
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Haye je še boljši kot sem mislil. Nisem mislil da bo imel toliko kondicije za vseh 12 rund. PA tudi nekaj udarcev od Valueva je uspešno prenesel tako da nima tako slabe brade kot se omenja. Zaslužena zmaga. Me prav zanima kako se bo odrezal proti kateremu od Kličkov.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Preveč je že raznih naslovov. V nekaterih kategorijah so 3 prvaki iste verzije! En je "navadni" prvak, en je nekakšen začasen prvak, en pa "super prvak"..

 

Že dva "svetovna prvaka" iste verzije je malo smešno. recimo v veltrski kategoriji sta po WBA prvaka Mosley in oni Ukrajinec, kaj je že, neki Senchenko.Že res, da je Mosley "super champion", kar daje prizvok, da je njegov naslov več vreden, ampak vseeno..

Popravljeno -> Knez
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Drugi poraz Cotta, drugič nokaut...Dober fajt.

 

Še enkrat se je pokazalo, da je Cotto atraktiven, a limitiran boksar v fazi defenzive, ni našel rešitve za hitrost Pacquiaa...4-ta runda nock down, v 12-ti TKO..

 

Pacquiao je odličen krvnik velikih, de la Hoya, zdaj Cotto...

 

Upam, da bo njegov naslednji fajt proti Mayweatherju, čeprav imam filing, da se mu bo F. M. raje izognil.

Popravljeno -> Knez
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mene je cotto presenetil na začetku, nisem pričakoval da se bo tako dobro spopadel s pacquiaovo hitrostjo, za naprej pa je bilo jasno, da ne more držat takšnega tempa, podobno kot proti margaritu. pacquiao je pa imel že veliko slug-fest dvobojev tako da ni bilo nobeno presenečenje. mislim pa da bi imel mayweather precejšnjo prednost, če se bosta pomerila je hitrejši, višji, pacquia je lahko zadeti, res pa je da se je pac proti de la hoyi odlično prilagodil in boksal bolj defenzivno, ampak dlh vseeno ni mayweather.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, Cotto je tip tipičnega nokauterja, on ali zmaga na nokaut, ali pa je v težavah...

 

Neuradno naj bi Zavec 11. decembra v JAR boksal za IBF svetovni naslov proti prvaku domačinu Hlatshwayu.Tako so poročali eni tuji mediji, emd drugim južnoafriški.na uradno potrditev čakamo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Potrjeno je, Dejan boksa za IBF svetovni naslov!

 

http://www.boxrec.com/list_bouts.php?human...7&cat=boxer

 

Velik uspeh dejanovega managerja, veltrska kategorija je polna boksarjev, ki bi si objektivno prej zalužili borbo za naslov prvaka. Pa kaj, enkrat moramo tudi Slovenci imeti malo sreče. Dajmo Dejan!

 

Hlatshwaya še nisem gledal in kot vidim, tudi on nima za sabo nobene borbe s kom iz veltrske elite, tako da sta tu z Dejanom ista.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mene pa razni UFC, MMA ne ganejo, jaz sem staromoden in raje gledam boks, kljub vsej razdrobljenosti. Zakaj je toliko zvez je itak jasno, zaradi interesa kapitala..

 

Ja, lahko bi malo združili kategorije, v velterski je huda gužva, v nekaterih pa je konkurenca prav smešna...

Popravljeno -> Knez
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To je najbrž res ja :) Ampak če smo še mal bl otročji, mislš da bi se Tyson lahko kosal z MMA?

Mene bl zanima kaj bo v boksu ko nebo več Haya in bratov Kličko ( resda uničujeta popularnost samo sta saj dovolj kvalitetna) kakšne kvalitete prvakov bomo imeli pol?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 weeks later...

Zavec: Vem, da ne grem zastonj v JAR

"Angel" zadnja ovira na poti do vrha

10. december 2009 ob 13:13

Johannesburg - MMC RTV SLO

Pred boksarjem Dejanom Zavcem je obračun kariere - verjetno prva in zadnja priložnost, da postane profesionalni svetovni prvak. Kocka bo padla v petek zvečer v Johannesburgu.

 

33-letni Ptujčan je pripravljen, da na gostujočem terenu premaga svetovnega prvaka v velterski kategoriji (do 66,67 kg) po različici IBF, Južnoafričana Isaaca Hlatshwayo. Leto mlajši "Angel", kot je njegov vzdevek, si je naslov priboksal avgusta letos v Las Vegasu, ko je premagal Delvina Rodrigueza iz Dominikanske republike. "O negativnih rečeh ne razmišljam, pač pa le o tem, kako ring zapustiti z dvignjenimi rokami," je odločen Mr. Sympatikus, ki je doslej dobil 27 obračunov (15 z nokavtom), le enkrat pa je izgubil, pa še to v zelo dvomljivih okoliščinah.

______________________________________________________

 

Verjetno niste pričakovali, da se boste samo leto po 'krivičnem' porazu proti Poljaku Rafalu Jackiewiczu borili za naslov svetovnega prvaka?

Na tak dvoboj sem čakal vso kariero. Nisem si upal želeti na glas, a vedel sem, da možnost obstaja. Počaščen sem, da me je doletela takšna priložnost.

 

Kako se pripravljate na obračun s Hlatshwayo? Kaj drugače kot na prejšnje dvoboje?

V osnovi ni novosti. Izbiramo si temnopolte 'sparing' partnerje s podobnim načinom boksanja kot Hlatshwayo. Čutimo pa vsi, da je v igri nekaj več kot doslej.

 

Kje vidite svoje glavne prednosti?

Velikokrat je tako, da imaš v glavi neko taktiko, ki pa jo moraš zaradi nasprotnikovih ravnanj spremeniti. Hlatshwaya smo preučili. Krasita ga dobra obramba in kondicijska pripravljenost - tukaj se srečujeva. Svojo prednost vidim v tem, da si želim to zmago. Vem, po kaj grem 'dol', in vem, da ne grem zastonj.

 

Glede na to, da boksate na njegovem terenu, boste morali biti občutno boljši ali ga celo nokavtirati, da bi prišli do naslova, kajne?

To je nehvaležna napoved. Ne skrivam želje po tem, da dvoboj predčasno končam, a zadovoljen bi bil tudi z zmago po točkah. Ne obremenjujem se s tem. Poskušal bom biti boljši.

 

Za nasprotnika si vas je Hlatshwayo izbral sam. Menite, da vas malo podcenjuje in računa, da bo proti vam najlažje ubranil lovoriko?

Definitivno je naredil napako, če misli, da bo z lahkoto opravil z menoj. Sicer pa se s tem ne obremenjujem.

Prenos dvoboja si lahko v petek od 21.00 naprej ogledate na TVS 2 in na MMC-jevi spletni strani.

 

Statistika Južnoafričana je zavidanja vredna. Ob 29 zmagah zgolj en poraz, kar govori o tem, da gre za odličnega boksarja.

Seveda. Kaj drugega tudi ni pričakovati. Je vendarle svetovni prvak, zato ga spoštujem, saj vem, koliko je treba delati za to. Vendarle to ne pomeni, da jaz ne morem postati prvak.

 

Kdo vas bo spremljal v Južnoafriški republiki?

Moje moštvo, trener, menedžer in pomožni trener. Iz Slovenije bo prišlo še okoli 15 ljudi, ki me bodo spodbujali.

 

Kako bo razplet dvoboja - bodisi zmaga bodisi poraz - vplival na vašo nadaljnjo kariero?

Teh scenarijev ne preigravam. O negativnih rečeh ne razmišljam, pač pa le o tem, kako ring zapustiti z dvignjenimi rokami.

 

Prenos dvoboja si lahko v petek od 21.00 naprej ogledate na TVS 2 in na MMC-jevi spletni strani!!

Joj jaz se tega dvoboja,kar malo bojim!Zavec bo na ringu proti svetovnemu prvaku in še poleg tega bo on v lastni domovini...omg... :xx!:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...