Skoči na vsebino

Dotik


loncek1

Recommended Posts

  • Komentarji 106
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

JJA, res je Uma posiljevanje, sam glej tisti, ki te že pr vratih sprejmejo predusem z objemi, men se tut to zdi ful vsiljivo in pole češ, ti rečejo, ko zaznajo rahel umik; kja a doma se niste nič objemal !?

res je, objem je bolj intenzivne narave, raje sam samo osnovno roko; al pač.. .časih nujno rabiš nekoga samo zarad presenečenega pozdrava objet, tut to je lepo. ne pa vsakič, potem se mi zdi, da postane Nadležno in menim, da je treba tut to nakazat, nič ustrašit sam povedat.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 10 months later...

js pa sem te dni velik razmisljala o "dotiku"

 

kaj vse lahko prinese? vse bi kr neki objemalal!!!!! zakaj? kaj nas dotik iz sveta kaj vem brezimnosti razdalje prinese v svet pripadanja? ta forum je vse oki! tolk pozitivnosti, tolazbe, razmisljanj..... samo eno pomankljivost ima: ne mors se objemat! pa ne mislim tle kaj vem, kr bo dolocenim takoj padlo na misel...sam tko... no vsak si naj predstavlja po svoje!!! sam je res! ze sam otrok potrebuje dotik (itk smo vsi otroci! eni odrasli drugi eh brezveze dolocat meje le po starosti) sam dotik povecuje samozavest, samospostovanje in uravnotezenost... ze pri otrocih! nasa koza je pa itk ziva, diha! je zmer dejavna in prisotna... cloveska bitja smo ful nezna in krhka! saj ne zivimo v lupini, v tipkovnici, v ekranu! ampak v kozi, ki je obcutljiva na silo, na prisotnost sveta.... ko smo izgubljeni v bolecini nas tko vse slabi...takrat fulllll pomaga, da nas nekdo le toplo objame in tesno stisne k sebi... am? po drugi strani, ko pa smo povsem sreci pa dotik postane kaj vem ekstaza? eh.... ne znam vec naprej... wau kolk sm razmisljala.... uglavnem en velik topel objemcek za lahko noc! x:Xx

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lepo si povedala, pa res je tole, po mojem ze imamo temo, itak, grem pogledat in ce je, zdruzim.

Zelo pomemben res - od dojencka dalje...

Saj vsi poznamo najbrz 'preizkus', ko so opicjemu dojencku dali neko umetno 'mamo' in se je je revez ful oklepal ali kako je ze bilo - da je ta bolje uspeval, pa ceprav z umetno, samo da je imel nekaksen stik - ce sem zabluzila, naj me prosim kdo popravi. x:o)x xDDx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sanjalica

Včasih, ko prebiram kakšno teme, ki se me še posebej dotakne, dvignem noge na stol, brado položim na kolena in svoje noge z rokami objamem....

Kot da potrebujem...besedam na ekranu dodati neko...toplino, živost, oprijemljivost......

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem sel za dva tedna v Francijo na izobrazevanje francoscine.. in smo ziveli pri druzinah.. in jaz sem bil ravno pri eni cca 50 letni zenski, vegetrjanki, vsak vecer je meditirala.. res krasna oseba.. in takoj ko prideva z Janai k njej.. naju je najprej objela in pocmokala.. Se najeva.. in utrujeva od voznje, receva da greva spat.. in spet cmokanje in objemcki pred spanjem.. pa zjutraj vstaneva.. in prideva na zajtrk.. Ampak tam ni zajtrka brez objema in cmokanja.. x:Dx x:Dx

Potem jaz v solo.. Janai pa uziva po svoje.. in pride profesorica.. najprej vsem da roko.. in to vsako jutro posebej.. (torej dotik)..

Ce so k tej zenski prisli njeni prijatelji.. naju je vedno predstavila.. cemur je sledilo.. trikrat lahko ugibate kaj.. x:Dx x:Dx objemanje in cmokanje. Na koncu sva se ze kar navadila in je bilo to cist fino.. V Franciji nimajo tezav s tem.. Tudi pri nas na Primorskem.. in tudi Nova gorica je tole velik bolj odprto.. in se brez tezav objamejo prijatelji.. ali znanci.

Vsa ostala SLO pa ima pri tem res veliko tezavo..

Pa tudi.. recimo ce bi nekdo koga rad objel.. tega ne naredi, ker najprej pomisli.. kaj si bo drug mislil.. in potem rajs potlaci to zeljo.

 

No pa dejmo prebiti ta led.. od zdaj naprej objamemo vse prijatelje, ki jih srecamo. Od tega klepetanja ne bo nic.. ce tega ne bo v praksi.

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem sel za dva tedna ... v praksi.

:palec: sam je pa odvisn kao koga objames ne!! pa tudi vcasih koga clovk ni vesel tok da bi ga objel. - se zgodi.

lahko ma tudi svoje tezave in se zapre.

hkrati imajo nekateri ljudje fobijo, gnus ipd.. ob dotikanju ljudi - verjetno imajo tezave!? xrolleyesx

nekateri se dotikajo le partnerjev, vse drugo jim je nezamisljivo. xrolleyesx

 

pr sebi vem, da sem velikokrat cutil objemati ljudi.. toda nisem videl obratne energije, odprtosti nekoga, zato sem bil veckrat raje zadrzan.

(ona tam sedi in nekaj razlaga, nezna, jaz pa s tisto tono veselja na njo al kaj x:Dx x:Dx x:o)x ; sam kva pol!!??? , pol se pa itak nimam vec kej pogovarjat sploh! :inocent: )

ljudje ponavadi pokazejo z gibom (v tem primeru z objemom) da imajo nekoga radi, ker pac vsi ne cutijo enako morda 'ni' primerno kar nekoga objemati, s tem da je oni drugi obcutljiv ze samo ce stojimo zravn njega x:Dx in obratno.

 

nism zihr, ampak pri tem igra vlogo pomoje STRAH.

 

ce povezem-o, da je v slo. ogromno samomorov, pridem na idejo, da bi lahko imeli terapije DOTIKANJA!! .- za kar sem preprican da bi se stevilo sigurno zmanjsalo!! mogoce pa bi jih imel ti!!?? delavnice zaziveti in cutit cloveka in sebe koncno spet..!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja free.. nekateri imajo gnus.. drugi so zakompleksani s partnerjem.. in ne smejo nikogar drugega objet.. posebno pred partnerjem.. taki potem na skrivaj skacejo.. In teh si tudi jaz ne bi zelel objet.. in sploh ni panike.. Te pac skenslas iz seznama objemanja.. dokler.

 

Ampak je pa tudi to.. ce objames z razlogom, potem je bolje, da ne objames.. Razlog je lahko tudi, ta, da ne sme biti razloga.. Tko da.. ce ni spontano TUKAJ in ZDAJ.. potem je boljs, da ni nic.. ker potem nisi to kar si.. ampak si to, kar zelis biti.. torej si halucinator in pohlepnes..

 

Recimo kapica je to spontano zacutila..

 

Vedno je treba RAZLOG crtat ven iz zivljenja po dolgem in poces.. Samo ce crtas razlog z razlogom, da je potrebhno crtat razlog.. potem imas se vedno razlog.. x:Dx

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja free.. nekateri imajo gnus.. drugi so zakompleksani s partnerjem.. in ne smejo nikogar drugega objet.. posebno pred partnerjem.. taki potem na skrivaj skacejo.. In teh si tudi jaz ne bi zelel objet.. in sploh ni panike.. Te pac skenslas iz seznama objemanja.. dokler.

 

Ampak je pa tudi to.. ce objames z razlogom, potem je bolje, da ne objames.. Razlog je lahko tudi, ta, da ne sme biti razloga.. Tko da.. ce ni spontano TUKAJ in ZDAJ.. potem je boljs, da ni nic.. ker potem nisi to kar si.. ampak si to, kar zelis biti.. torej si halucinator in pohlepnes..

 

Recimo kapica je to spontano zacutila..  

 

Vedno je treba RAZLOG crtat ven iz zivljenja po dolgem in poces.. Samo ce crtas razlog z razlogom, da je potrebhno crtat razlog.. potem imas se vedno razlog..  x:Dx

tocno to!! :palec: jaz temu recem NAGIB! al naredis iz nagiba al pa 0; oz. pac ne naredis, ker je ze slo papa... x:Dx x:Dx

sm jih dobu tkole iin jih se dobivam po p.... :sori: :sori: :sori: in to ornk!! :xx!: da se um naucu iz nagiba al pa 0. kr polej z vso energijo sam sebe prenesat :xx!: in to brez modre... pa se bebc se pocut clovk tko... - ego pac.

to predvsem ljudje z slabim pleksusom pomoje! pleksus in modra sta pac menda premo sorazmerni; ce je plakusa malo je menda udi modra slaba..!?ko pricnemo biti aktivni iz nagiba so lahko tudi dosti manjsi odtoki energije v ... (luft) ..in potem ojaca hkrati tudi modri center menda!?

nekateri pa se tega pac ucimo bolj ker pac manj znamo...x:o)x

 

(temu bi rekel saint germain ali naredis akcijo z modro ali pa ne, kajti potem ko je bila storjnea brez vsakrsne modrine je 'tsko' nekaj popravljati za nazaj) x;)x heh ima sigurno prav pomoje!

 

kva pa misls glede ideje?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja pol se ti pa pleksus jača....

 

pol pa si bolj pogumen...pol oni okol padejo ....ker so navajen drugačnega...

 

pol maš pa same težave.....vsi te napadajo...

 

 

zato boljš nč jačat...maš bolj izi lajf...pa tesnobe, turobnega in žalostnega razpoloženja si itak navajen.....nč se učit free....bolj pr mir bit pa se gujsat....

 

pa čeprav na peklenski gugalnici,,,, :vragec:  :vragec:  :vragec:

kk pa ves to!!?? :inocent:

pa kdo si ti?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kapica, kako čudovito temo si odprla xsrcx

 

Zadnje čase tudi sama veliko razmišljam o dotiku... kaj to pravzaprav pomeni, kaj nam daje...? x:)x

 

Še nikoli nisem bila toliko časa brez partnerja, kot sem sedaj, v tem obdobju x;)x Ko so bile moje intimne meje nekako še bolj "razpuščene" kot so sedaj, sem k sebi spuščala fante enega za drugim... In tako sem, če nisem imela fanta, uživala v rokah ljubimca x:Ix (no, ja, in on v mojih, seveda x:o)x ).

Par preobratov se mi je zgodilo, preden sem ugotovila, da v svoj intimni svet nočem več spuščati vsakega, ki mi je všeč in se z njim dobro razumem, prisotno mora biti še veliko več... in tako sem sedaj na nek način čisto prostovoljno v nekakšnem "celibatu", kar se partnerstva tiče. Ne pogrešam partnerja ob sebi - včasih brez njega nisem znala živet xcivx , se pa vedno bolj pogosto zgodi, da mi dušica vzleti v razmišljanje, kako bi bilo lepo imeti en objem, stisk roke, ki je vedno tako toplo domač, nežen, mehak in trden hkrati ... stalnica. Bomo videli, kaj prinese vesolje. x;)x

 

Dotik med prijatelji :palec: Imam prijatelje, s katerimi nam dotik ni tuj... Tako vedno, ko se vidimo, dežujejo objemi, poljubčki, prijateljsko bockanje pod rebra in še pa še x8Dx Dve prijateljici in dva prijatelja imam celo taka, kjer objemi trajajo kakšno minutko ali pa še več in to je nekaj res najlepšega, kar si lahko damo v tistem trenutku snidenja... iskreni objemi, polni radoživosti, veselja eden do drugega, ljubezni celo in spoštovanja. Pa igrivosti seveda (se še spomnite, kako smo se kdaj v vrtcu objemali, ko smo se začeli po nekaj časa gugat z ene strani na drugo, še vedno v objemu x:o)x x:Dx ... no, tako nekako x;)x ).

 

Dotik... Je zame najnežnejši stik. Kot si napisala, Kapica, je koža zelo občutljiv organ, in dostopa do nje ne damo ravno vsakomur... Je nežnost, spoštovanje, življenje, na koncu celo neke vrste ljubljenje (ki pa tako ali tako vsebuje vse prej našteto x;)x ).

 

Ja. Dotik imam rada. xrainbowx

 

 

Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.

VILA SONCA

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem sel za dva tedna v Francijo na izobrazevanje francoscine.. in smo ziveli pri druzinah.. in jaz sem bil ravno pri eni cca 50 letni zenski, vegetrjanki, vsak vecer je meditirala.. res krasna oseba.. in takoj ko prideva z Janai k njej.. naju je najprej objela in pocmokala.. Se najeva.. in utrujeva od voznje, receva da greva spat.. in spet cmokanje in objemcki pred spanjem.. pa zjutraj vstaneva.. in prideva na zajtrk.. Ampak tam ni zajtrka brez objema in cmokanja..  x:Dx  x:Dx

Potem jaz v solo.. Janai pa uziva po svoje..  in pride profesorica.. najprej vsem da roko.. in to vsako jutro posebej.. (torej dotik)..

Ce so k tej zenski prisli njeni prijatelji.. naju je vedno predstavila.. cemur je sledilo.. trikrat lahko ugibate kaj..  x:Dx  x:Dx  objemanje in cmokanje. Na koncu sva se ze kar navadila in je bilo to cist fino.. V Franciji nimajo tezav s tem.. Tudi pri nas na Primorskem.. in tudi Nova gorica je tole velik bolj odprto.. in se brez tezav objamejo prijatelji.. ali znanci.

Vsa ostala SLO pa ima pri tem res veliko tezavo..

Pa tudi.. recimo ce bi nekdo koga rad objel.. tega ne naredi, ker najprej pomisli.. kaj si bo drug mislil.. in potem rajs potlaci to zeljo.

 

No pa dejmo prebiti ta led.. od zdaj naprej objamemo vse prijatelje, ki jih srecamo. Od tega klepetanja ne bo nic.. ce tega ne bo v praksi.

Hehe no se strinjam s tem. Moja navada je da rad objamem prijatelje in prijateljice, ko se nekje srečamo, ono pravo po balkanski. Nekaterim je nerodno, še posebej od prijateljic so tipi totalno ljubosumni al' pa me tko čudn pogledajo x:Dx x:Dx x:Dx ...

Ja sam ka mali pao s lipe
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tjazy...ja, si me spomnil..Francozi imajo res takšno navado...sem sprva bila kr mal v zadregi.. x:Ix ..potem pa se navadiš...in je bilo smešno, ko sem se vrnila...po dveh mesecih domov...in so frendi rekli sam zdravo.. :eek: ...jaz pa sem jim planila okol vratu... x:Dx

 

volkec, točno...balkanski način.. x;)x ...mam eno frendico, tukaj v mb...ki ima korenine "od tam"...pa se vedno objameva...in ono, dušo, kako si...

In prejle, v dnevniku si me spomnil....kako preprosto se da umiriti...lahko sem najbolj jezna in sitna pod soncem...pa če bi me sam objel..in mal podržal v naročju...bi si marsikaj pršparal... x:Dx

 

Astra

Per aspera ad astra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem sel za dva tedna v Francijo na izobrazevanje francoscine.. in smo ziveli pri druzinah.. in jaz sem bil ravno pri eni cca 50 letni zenski, vegetrjanki, vsak vecer je meditirala.. res krasna oseba.. in takoj ko prideva z Janai k njej.. naju je najprej objela in pocmokala.. Se najeva.. in utrujeva od voznje, receva da greva spat.. in spet cmokanje in objemcki pred spanjem.. pa zjutraj vstaneva.. in prideva na zajtrk.. Ampak tam ni zajtrka brez objema in cmokanja..  x:Dx  x:Dx

Potem jaz v solo.. Janai pa uziva po svoje..  in pride profesorica.. najprej vsem da roko.. in to vsako jutro posebej.. (torej dotik)..

Ce so k tej zenski prisli njeni prijatelji.. naju je vedno predstavila.. cemur je sledilo.. trikrat lahko ugibate kaj..  x:Dx  x:Dx  objemanje in cmokanje. Na koncu sva se ze kar navadila in je bilo to cist fino.. V Franciji nimajo tezav s tem.. Tudi pri nas na Primorskem.. in tudi Nova gorica je tole velik bolj odprto.. in se brez tezav objamejo prijatelji.. ali znanci.

Vsa ostala SLO pa ima pri tem res veliko tezavo..

Pa tudi.. recimo ce bi nekdo koga rad objel.. tega ne naredi, ker najprej pomisli.. kaj si bo drug mislil.. in potem rajs potlaci to zeljo.

 

No pa dejmo prebiti ta led.. od zdaj naprej objamemo vse prijatelje, ki jih srecamo. Od tega klepetanja ne bo nic.. ce tega ne bo v praksi.

:D španke so tud take ;) vsaj tista ena k jo js poznam... cmočke takoj...

:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:2src: včasih se dotaknemo drug drugega , še preden se res fizično dotaknemo in to je res njlepše...

čutimo energije drug drugega in tu je vedno tako , kot je ...

nekaj nam ugaja, drugo ne...

včasih sem zelo spontana , včasih pa zelo zadržana, odvisno , kaj občutim...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

dotaknes se lahko nekoga, s katerim se privlacis, tudi energetsko. zato vcasih ni cist fajn dobro bit spontan, ker nekoga lahko s tem samo se odbijes od sebe. enostavno si ne zeli dotikanja na fizicnem nivoju, si pa lahko v njegovi blizini in te vseeno cuti. mogoce nezavedno, ampak energija okoli njegovega telesa te cuti...

zdraven vsega pa je potrebna se sproscenost, zaupanje objemajocemu se x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tudi jaz sem tiste sorte člouk, ki me dotikanje ne moti. Z določenimi prijatelji imamo navado, da se, če se ne vidimo vsaj kakih 14 dni, pozdravimo tako, da se objamemo, poljubimo ali pa vsaj udarimo po rami ("Kako si, stari?" x;)x ). x:o)x x:Dx

Imam pa par znank, ki mi niso tako zelo blizu, ampak me vedno objamejo. Tisto pa me moti, ker prav čutim, da to naredijo samo "navzven" - ni pristno. xrolleyesx Ampak dobro, naj jim bo, sem se tudi tega navadila.

 

Sem ga pa enkrat s tem objemanjem in poljubljanjem usrala na polni črti. x:Ix

Ko sem z enim tipom hodila dobre pol leta, je imel moj bivši rojstni dan. In ravno tisti dan smo se vsi trije srečali, in jaz sem vpričo mojega novega tipa temu svojemu bivšemu voščila za rojstni dan in mu dala x:Xx x:Xx x:Xx na lica. Ajoj! Naslednje 3 leta sem imela zagrenjeno življenje! Moj partner mi je to še 3 leta metal pod noge, dokler nisva šla narazen. (No, saj ni bilo samo to vzrok za razpad zveze, ampak kanček nezaupanja do mene pa je le prispevalo.)

Malo kasneje, ko se je ta isti bivši poročil, sem prav pazila, da sem mu čestitala in zaželela srečen zakon, ko ni bilo mojega zraven. :8): x:Ix

 

Ja, grozno, kako eni povezujejo objemanje in poljubljanje pri pozdravu ali čestitanju z dotiki pri spolnosti! Meni pa se zdi, da je lahko spolnost tudi brez dotikanja - naše fantazije, sanjarjenja... xhypnox xegox :inlove:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Objemanje, poljubljanje....

 

Vic je nastal v casu Ameriskih napadov na Srbijo...to povem, da bo lazje razumljiv.

 

 

 

 

 

Srb Jovan ima prijatelja Mladena v ZDA.Pa se odloci, da ga bo obiskal.

Sede na letalo, pristane v ZDA, tam ga pa ze na letaliscu caka prijatelj.

 

Ga Jovan vidi, veselo stece k njemu, ga objame, poljubi prvic, drugic, tretjic...Mladen mu pa hitro zasepece: "Samo me ti nastavi ljubiti....bolje da misle da smo pederi, nego da smo Srbi..."

 

 

:eek: :eek: :eek: x:Dx x:Dx x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...