Skoči na vsebino

Tema za mame


pokowc

Recommended Posts

.....- da varuje presredek, ki ga tako rade prerežejo, pa čeprav morda kdaj to niti ni potrebno (tiste, ki ga ni bilo treba prerezati, smo relativno redke, pa vendar sem prepričana, da je narava naredila tako, da se otrok rodi - razen v izjemnih primerih - tako, da tega ni treba narediti). Treba jim je reči in se potrudijo.

....

x?x x!x

 

..mah jest hočem Vse vedet prej, da si mau pregled napravim,kaj in kako,preventivo seveda.

 

Hvala ti za prevelk odgovor x^x :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 95
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Hehe, ja ja, itak, velika moč je met otroka, z veliko močjo pride velika odgovornost to vse matere nosijo, ene bolje kot druge :palec: To je najbrž da največja moč v zgodovini človeštva.... hm in tudi ostalih živali, rojevanje, tako enostavno in tako težko, hehe, pomoje pa veliko lepše od smrti, in v tem življenju mi ne žalost ni dana ta sposbnost, me prav zanima kdaj bom spet ženska, al sem že tako duhovno napredoval da bom samo še moški do razsvetljenja..... hm to bi bilo grdo, hehe
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

......To se ti kasneje obrestuje, saj potem tudi otrok rad vse je. .......... .

 

.......se prični mazat z olivnim oljem, po trebuhu, pa tudi spodaj,da pridobiš na prožnosti in se veda po dojkah. ....

...omenjaš olivno olje, jah kaj pa potem obleke, al niso mastne, hmm

Zdravnikom je treba Rečt, jih nekak Opozorit, da naj pazjo za videz pozneje, kot za mame al pa otroka! :palec:

Ma z olivnim se namažeš preden greš spat;Raskiraš pač eno pižamo!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Eh, Poki... kaj tebe skrbi... :o|o:

Kaj pa na morju?

Se ne mazes, ker 'mastno'? Raje opecen?

(*jaz pa se tudi na morju mazem skoraj izkljucno z olivcem)...

Kot pravi Pami - morda potem pac si ne odenes vecerne obleke...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hm.. olivno olje? Eni pa pravijo da so se mazali s kokosovim maslom? Se mi zdi? Kdaj pa je treba začet? Pa prerežejo vedno presredek al kaj? A drugače se pa še bolj natrga grdo? Kaj pa carski rez, a je boljše? Kar se tiče si vsaj TAM nedotaknjen.. ma otrok je le VELIK za khm.. tam vn prit.... a je pa zanj kaj boljše? Kaj pa o inkontinenci (sej se menda tako reče uhajanje vode), kdaj in zakaj se to pojavi, neodvisno od načina poroda?)

Ma tko kot vse.. si želim tud poroda enkrat na najbolj enostaven način pa z čim manj muk, pa seveda v mejah ki so OK tud za otroka..... Nisem mazohist. Se prav za vsako ceno naraven porod.. Že vidim kolk knjig bo še treba prej prebrat.. xscratchx

Škoda da to ni v domeni moških...... Porod.... x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

Samo pol nas bi blo pa še manj........

Mushi
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hm.. olivno olje? Eni pa pravijo da so se mazali s kokosovim maslom? Se mi zdi? Kdaj pa je treba začet? Pa prerežejo vedno presredek al kaj? A drugače se pa še bolj natrga grdo? Kaj pa carski rez, a je boljše? Kar se tiče si vsaj TAM nedotaknjen.. ma otrok je le VELIK za khm.. tam vn prit.... a je pa zanj kaj boljše? Kaj pa o inkontinenci (sej se menda tako reče uhajanje vode), kdaj in zakaj se to pojavi, neodvisno od načina poroda?)

Ma tko kot vse.. si želim tud poroda enkrat na najbolj enostaven način pa z čim manj muk, pa seveda v mejah ki so OK tud za otroka..... Nisem mazohist. Se prav za vsako ceno naraven porod.. Že vidim kolk knjig bo še treba prej prebrat.. xscratchx

Škoda da to ni v domeni moških...... Porod....  x:Dx  x:Dx  x:Dx  x:Dx  x:Dx  x:Dx

Samo pol nas bi blo pa še manj........

Jaz sem se mazala z Vichy-jevo kremo proti strijam, potem sem kupila cenejšo Afroditino, potem pa, ko me je res začelo razganjati, pa nisem uporabljala prav nobene stravri več. Meni na srečo ni bilo treba in je bil vsak tolar, ki sem ga vložila v te kreme - čista izguba, vendar je to povsem odvisno od elastičnosti kože in tega, kako hitro se katera "širi". Torej, če je katera posebej nagnjena k temu, ji po mojem mnenju ne bo pomagala nobena krema - lahko zmanjša obseg, ne bo ga pa povsem eliminirala.

 

Prej začneš, boljše je.

 

Pretrgan presredek - pravijo, da je v osnovi boljše, ker se raztrga toliko kot je morda potrebno. Je pa res, da je brazgotina "grša", ker se ne more zašiti tako lepo kot gladek rez. Po drugi strani pa se po zagotovilih tistih, ki so to prestale, gladki rezi slabše celijo in so dostikrat brez potrebe predolgi. V glavnem, ne držite me za besedo, ker tega ne govorim iz prve roke. Drugače pa babica dobro ve, kaj mora narediti, če ji rečete, naj ga varuje. Tudi pri izvedbi reza se ne bojte - tkivo postane precej neobčutljivo, tako da v času reza (med popadkom) menda bolijo le predolgi rezi.

 

Carski rez - naredijo ga v nujnih primerih in takrat, ko ženska nosi več otrok (dva menda nista tako problematična). Pri carskem rezu ostane porodnica v intenzivni negi, kamor ji nosijo otroka, zato v takšnem primeru ni rooming-in-a (sobivanje matere in dojenčka v isti sobi), zato zna biti v začetku tudi malo večji problem laktacija oz. to, da porodnica dobi mleko. Čeprav pa jaz mislim, da gre veliko tudi za to, kaj je v glavi. Kolegica je imela normalen porod, otroka pa so zaradi respiratornih problemov takoj dali v kisikovo komoro, tako da ga dejansko sploh ni mogla dojiti, pa je vseeno dobila mleko (iztiskanje) in ga tudi obdržala.

 

Uhajanje urina (inkotinenca) se lahko pojavi že v čau nosečnosti, kar pa je navadno pogojeno s tem, da otrok pritiska na mehur. Če gre samo za to, lahko pride do uhajanja v primerih, ko pride do dodatnega pritiska zaradi kihanja, kašljanja ... Le-to navadno izgine po porodu. O tem sicer ne vem veliko, vendar sem jaz za preprečevanje delala keglove vaje (kadar sem se pač spomnila), na to pa še posebej opozarjajo po porodu. Torej, keglove vaje proti inkotinenci ali pa tudi samo za bolj zadovoljnega partnerja, hahaha.

 

Milena

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja - krčiti nožnične mišice je zelo dobro in sploh priporočljivo. Bilo kdaj, bilo kje. Moj se čisto nič ne žali...hehehe

 

So me v prvo malo grdo zašili - pa so v drugo popravili.

In moji punci sta bili obe veliki dojenčici.

Mala mama, veliki otroci..in veselica tu x:)x . Porodi pa vse prej kot lahki..eh porodi..

 

Strij tudi nimam...pa v drugo nič kaj preveč mazala.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:)x

 

Tudi jaz sem se pretrgala totalno, pa so me se rezali, kasneje pa sami predlagali notranje sive (so se oddolzil, ker so me med oz. tik po 15-urnem rojevanju gnjavili s tem, kaj pomeni oven in asc v tem in onem... :o|o: x:o)x x:Dx , pa rekle so o, kaksna kozica, to je pa skoda, da ne bi notranjih sivov), tako da je potem vsak doktor, ki je hodil na preglede (bilo jih je ful, ker sem bila ful dni v porodnisnici, ker je moral biti Tim pod lucjo - huda zlatenica, skoraj mesec dni prezgodaj), rekel: A ta gospa ima pa zveze? ali: O, ali ste prijateljica tega in tega?, ali: O, ta pa ima notranje sive, pomeni se je posebej dobro zapisala jim? xDDx

Zelo me je bolelo, ko so me sivali (notranji sivi zahtevajo daljso obravnavo, bolj komplike', pa te cuka in boli, samo je fino za kasneje, ker nimas tako zabrazgotinjeno)...

Vseeno pa se mi je zdelo, da se ne bom mogla nikoli vec vozit s kolesom - ki se kako leto res nisem.

Prvi teden sem bila bogica, jedla sem stoje ali tako na pol sede, postrani in vse...

 

Med nosecnostjo sem telovadila, vendar samo do 5 meseca raztezne vaje, dihala sem, predstvljala sem si, kako notri otrocek z mano 'telovadi'...

Imam sicer precej elasticno kozo, sem se pa mazala bolj ali manj s temi kremami oz. mleki oz. olji, ki se z njimi mazem tudi sicer - razen da sem dodala vec olivnega olja, s katerim sem se mazala tudi kar tako, pa se rodil se je zelo majhen in lahek, tako da v bistvu nimam strij in ne posebej raztegnjene koze.

 

Poleg tega sem se tudi nemarno zredila, pa vseeno nimam prevec raztegnjene koze, strij in ostalega.

 

En zob so mi pa prav zares izpulili, tako da zame je ta rek (vsaka nosecnost en zob) bil resnicen.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Notranje šive sem dobila tudi jaz - v drugo - je mala le imela 4,5 kg. Jaz pa taka drobna in boga tam bila x:Dx

 

Se spomnim, da sem bila ful izmučena, brez volje že na koncu - kar srhljivo vseeno mi je bilo, kaj se bo zgodilo. Pravzaprav pri obeh - in so ju iztisnili ven. Naslonili na trebuh, malo zmigali....in hop skok v svet....jaz pa dodatno raztrgana x:)x

 

V prvo sem po porodu zaspala kar na porodni mizi...v drugo pa se zvijala od bolečin pri krčenju maternice. Menda v drugo, pa v tretje .....vedno bolj boli. Čeprav dobila zdravila proti bolečinam, je blazno bolelo.

In v drugo sem v hipu postala lačna!! Zdelo se mi je da bom kar umrla od lakote in težila sestram, da mi ja ne bodo pozabile priskrbeti večerje, ko bodo minile 3 ure x:Dx . Seveda so jo...jaz pa ne! in tako dolgo težila, da sem dobila kruh in mleko v prahu x:Dx ful je bilo dobro x:Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

... in so ju iztisnili ven. Naslonili na trebuh, malo zmigali....in hop skok v svet....jaz pa dodatno raztrgana x:)x

Tako sem tudi jaz rodila!

Zenska (Oven, bila pa je celo neka povezava, Mars je bil na timovem soncu oz. tudi jaz imam Mars tam x:)x, mi je dobesedno skocila na trebuh, ko ni in ni hotel ven in da "ne bi bilo treba vakuuma ali celo carskega reza se posluzevati").

Pa je imel Tim 2860, kar je precej za z 8 meseci se rodit (so rekli, v bistvu pa bodite veseli, ker je toliko prej, ker bi ocitno drugace ga pa res morali s carskim)...

Ja, Mars na Soncu... Rodis se tako, da te Oven s silo ven iztisne! x:Dx

Uh, ja... Porod... :switz:

Bila ful elasticna, gibcna, vse - nic pomagalo, ker odtekla voda in sem bila priklenjena v enem polozaju (oz. v dveh - sem se obracala) 15 ur - nic vec joga, razmigavanje, samopomoc, vse, kar sem kao obvladala... Kar naenkrat lahko samo tam lezis.

Dihala, pridna, vse...

A na koncu po 15 urah pa ze tako izcrpana, vse bolelo, kot v transu, vse zenske so ze rodile, pri meni so se vsi turnusi zamenjali - "A ta se vedno ni rodila?"..., da mi je bilo ze vseeno, pa cetudi crknem ta moment... Potem ze vec dihala nisem pravilno, imela popokane vse zilice, tudi v ocesu, grozno, pa prva dva siva lasa sem tedaj 'staknila'... x:)x - prav zares - dva dni po porodu sem to opazila.

Imela pa sem totalno neartikulirane popadke... ne na 10, na 8, na 7 - to ni bilo tako pri meni... Na 10, na 5, spet na 10, na 2, na 5, na 1, 5, 1... Saj najbrz pretiravam, a je res bilo cisto... nelogicno.... Pa kar skoz in skoz na kratke casovne...

Je bilo ze zato nevarno, da se ne zadusi (2X popkovina okrog vratu!)...

No, pa je vse bilo OK - samo da sva bila prvo leto se 3x v bolnici potem, po 10 in 14 dni....

Uh, kaksne zgodbe so bile... :switz:

 

Ampak sam da je OK.

xsrcx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Točno tako je bilo tudi pri meni x:Dx

V prvo prišla tja...s ful na gosto popadki..v staro ptujsko porodnišnico...nas je bilo 6 v porodni sobi. Jaz z najmočnejšimi popadki...pol pa vse pred mano rodile x:Dx jaz pa zraven gledala x:Dx se dodatno prestrašila in konec..že isto smena druga bila....a ta še ni rodila?

Potem pa sem mi je na srečo posvetila ena babica - tudi v drugo je bila zraven in ne moreš verjeti, kako si hvaležen za vsak gib ki ga naredi..in veš, da bo ti pomagala..

Potem je v šlo....sicer sem bila tudi jaz tako rojena...mami se je pa en zdravnik ogromni naslonil na trebuh in me iztisnil ven...hmm tudi veliko težo imela 4,30 kg.

V drugo pa...tako kot praviš...pozabljene sprostivene vaje, joga in vse....samo bolečina je tista na kaj še misliš...in da se čimprej rešiš.In ti je popolnoma vseeno za celi svet....tudi če crkneš tisti momen ja....samo da končno neha bolet.

 

Zanimivo tisto....o marsu.... x^x

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, zanimivo vse tole. Jaz pa sem 2x rodila brez težav. Res, prvič smo šli od doma in čez dve uri je bilo že konec, drugič kakšno uro dalj. Tudi nisem bila nič šivana, pa imam precej ozke boke in drugi fantič je imel 3700g, jaz pa sem jih imela mal čez 50kg. Več ali manj sem zelo uživala celo nosečnost - vse je bilo kul lasje, koža... x:)x Več težav sem pa imela potem, ko sem že rodila. Potem pa se moje telo sploh ni hotelo nazaj uravnovesit kar nekaj časa :xx!: -samo to pripisujem drugim težavam

Mogoče bi pa še mogla kdaj rodit, hehe :O:

Cat x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz pa sem se zdaj spomnila, kako tudi pri rojevanju naše misli vplivajo na potek dogodka...

 

V drugi nosečnosti (konec julija) so me okrog 5h zjutraj pripeljali v porodnišnico. Sledilo je britje, klistir, CTG in vse te zadeve... Tam enkrat do 6h so me spravli v porodno sobo, in potem se je počasi začelo: popadek, počitek, popadek, počitek... (vmes seveda dihanje...)

 

Okrog 9h pa je v porodno sobo posijalo sonce, tisto ta pravo poletno ubijajoče sonce! :switz: In sestre (namesto da bi spustile rolete dol) so začele dvigovat rolete gor, vse vesele: "iiiii, kaki lepi sonček!"

Takoj sem poštekala, da sem tle v manjšini, niko i ništa, in da bo bolje, če se ne pritožujem, zato sem raje uporabila svoje misli (moč misli). V glavo sem si vtepla, da moram v roku pol ure rodit, drugače se bom scvrla na tem soncu... xhypnox xegox In res sem ob 9.32h rodila!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 5 months later...

O, pokowc, kaj si osvezil! x^x :palec:

 

Sem pa slisala 'teorijo' (da se navezem na link, ki si podal), da je nekako (zelo poslposeno) - vec moznosti za puncko, ce imas rednejse odnose in vec moznosti za fantka, ce so odnosi redkejsi.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Glede na to, da nimam sirokih bokov in mi je ginekolog ze pred leti rekel, da imam ozko medenico.. Bom zaradi tega tezje rodila, ali se takrat kosti tako ali tako malo pomaknejo in to ni pomembno?
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Glede na to, da nimam sirokih bokov in mi je ginekolog ze pred leti rekel, da imam ozko medenico.. Bom zaradi tega tezje rodila, ali se takrat kosti tako ali tako malo pomaknejo in to ni pomembno?

Enako je rekel eni moji prijateljici, pa je potem 2x rodila čisto normalno.

Seveda se pri rojevanju medenica malo razmakne, potem pa gre nazaj na mesto. Tako da si lahko kar brez skrbi, znova.

 

 

A ja, tole - "vec moznosti za puncko, ce imas rednejse odnose in vec moznosti za fantka, ce so odnosi redkejsi"... V mojih dveh primerih (hči in sin) je bilo ravno obratno! x;)x x:Ix

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

En nasvet bi rabila od mamic al pa tud od ne mamic. Prijateljica me je prosila, če bom šla z njo rodit, ker ne ve, če bo njen mož uspel priti pravočasno. Ker ni v SLO. Šla bom na tečaj, ampak se mi zdi, da bom rabila še kaj več! Kaj ste ve želele slišat, takrat ko se je začel porod, od prvih popadkov itd. Nimam še otrok, ker se ne moreva odločiti, kdaj bi bil pravi čas. Čeprav že slišim tiktakanje svoje biološke ure - rada bi pa uresničila še en kup želja!

Svetujete, ker ima v juniju rok. Aja pa še dvojčka nosi!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tistole, Znova - jaz imam ozke boke. So me tolazili, da to ni pomembno.

Zal je pomembno. :8): :sori: :o|o:

 

Ce gres - Kiki - zraven na porod, bos vse vedela, kaj ti je storiti. Na oni delavnici sprasuj, itak bodo tudi drugi sprasevali, poslusaj, glej.

Ko je porod, moras biti na broju, da vlazis ustnice in tko, vem pa, da sem sama bila zoprna in mi je slo vse na zivce; Mitja ves prijazen, ful v pomoc, mene pa je vse motilo. :o|o: xrolleyesx

Fino pa je, da je zraven, blizina ful pomeni, pa ce porod traja dolgo (pri meni je tam kakih 14 ur, 'cistega' pa kakih 10, 11), zdravnik, babica, sestra, crew pac, nima casa skoz viseti pri tebi, pa je pomirjujoce, ko ves, da je nekdo zraven.

Tudi ce je kaj, lahko hitro on odhiti po pomoc ali kaj takega.

 

Meni se zdi kar kul imeti prijateljico s sabo. Ziher ji bos v pomoc in ko bos tam, bos vse vedela, kako in kaj je treba. :palec: Obema zelim vso sreco! x:Xx :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aja, tistole, Tamara... Seveda, verjamem, ce bi bilo tako simple, bi jaz pac bila fant - ker ima moj foter crnogorec 4 hcerke (a je treba povedat, da si je norro zelel sina :o|o:).. x;)x

 

Se mi pa pravzaprav zdi logicno tole ... Kako narava poskrbi takole..... za ohranjanje vrste...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...