Skoči na vsebino

Tibetanske vaje


Recommended Posts

Sončna, hvala za izčrpen odgovor, se najdem v tistem bolj tesnoba, nek hecen pritisk v prsnem košu znotraj, ne na pljučih, tko da bom kar sama pogruntala kaj bi blo x:Dx x;)x .

 

Za tvoj hrbet pa, kokr mam v bledem spominu naj bi bilo povezano s prenašanjem bremena, se mi zdi. Pa pri hrbtu če imaš dalj časa bolečino potraja malo, da je učinek, ja.

 

Si pa ornk športnica ratala :palec: .

 

Helena, dobrodošla spet na forumu pa še v temle posebnem Tibetanskem klubu x:Xx :palec: .

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja pr jogi je tko... da maš zmeri 3,5,7,21 pa tako... jz jih delam še vedno po 7 ... moja številkica

dobr je prav sem si zapomnil... :D sam me pa prav zanima zakaj ne sodih števil... nekak logika za tem, hm heja... bom kdaj kasnej se to spraševal...

:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pujsa, you're always welcome x:Xx

 

Tole glede mojega hrbta pa, ja... sem pogledala, pa tut že napisala v tisti topic o težavah-miselnih vzorcih-novih afirmacijah, tko da sem kar tam nadaljevala x;)x

 

Drugač pa še vedno delam tibetančke, itak, pa poleg potem še poskušam naredit pozdrav Khatuju (ena luštna fora iz joge, mi je všeč, dosti podobno pozdravu soncu), čeprav pri tem slednjem gre zaenkrat šele bolj za memoriziranje položajev, ne toliko za pravilno izvedbo z vsem dihanjem še zraven x;)x Treba najprej možgančkom in telesu dopovedat, kako zadeva poteka, da bo potem bolj gladko stekla, saj mislim, da si ti ravno tole tudi na začetku tvojih tibetančkov omenjala, Janja :palec:

 

 

Sončna

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.

VILA SONCA

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx x;)x x:Dx

 

Jaz sem študirala vmes, ko me je enkrat leva roka bolela, pa če včasih kaj bolj vem, da imam tudi križ montiran x:Dx , če bi jih malo prekinila, pa se spomnim zgodbic iz knjigce, ko so jih začeli čist na posteljo priklenjeni ljudje delat, ko se tudi zganit niso mogli na začetku, pa so prišli do tega, da jih delajo čist O.K.. Pa jih delam, včasih manj časa držim 4. položaj, ampak delam jih pa vseen x:Xx

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kakšne težave pa imaš točno z roko, Janja? x:)x Mogoče ti lahko spet malce s Hayevo pomagam, ampak bova verjetno mogli it v temo, kjer se o tem pogovarjamo (omenjena že zgoraj). :palec:

 

Imam pa eno vprašanje glede tibetančkov in sicer...

 

Največji problem imam z izvajanjem tretjega obreda. Ko se nagnem nazaj (ko naj bi vdihnili) in se potem spet spravim v prvotni položaj, se mi zelo vrti... Me zanima, če tudi vi to doživljate?

Morda je krivo to, da se nagnem nazaj toliko, kolikor zmorem (to je pa zelo zelo usločen hrbet pri meni x:Dx sem malce bolj razgibana na tem področju x;)x ) - mogoče bi mogla nekak naredit usločenje samo do nekje polovice...? Če ne naredim vaje s polno zmogljivostjo nagibanja nazaj, se mi namreč ne vrti.

Morda ima kdo kaj pojma (tudi intuitivni odgovori mi bodo prav prišli :palec: ), v kateri čakri (čakrah) naj bi se spodbujal energetski pretok v tej vaji?

 

Hvala vam za odgovore. xsrcx

 

Aja... pa še zaznamek. Danes sem prvič delala tibetančke s samo vizualizacijo četrtega obreda, ker sem dobila menstruacijo. Počutje še vedno odlično, tako da bom še naslednje dva dni nadaljevala na ta način, potem se pa vrnem na popolno izvajanje vseh petih obredov. :palec:

 

 

Sončna

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.

VILA SONCA

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz sem pa še vedno na 5x ponovitvah. Mi takole sede, imam pa feeling, da za vikend pridem na 7 x;)x . Sem pa zadovoljna s seboj, ker še kar delam tole xsrcx .

 

Glede vrtenja pa Sončna, pismu men se nič tazga ne dogaja, je pa res,da se ne usločim tok zlo x:Ix .

 

Parkeljček ta lev je pa že čist v redu. Bolel me je, npr. če sem v avtu sedela spredaj, pa hotela kaj z zadnjega sedeža vzet. Ob posebnih gibih x:)x .

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O, Helena!! x:Xx :vio: :palec:

:vragec: pri kateri ponovitvi si ze?

 

Z mano pa nic od nic - skoz imam en izgovor, al me kolki bolijo al pa roka, ce pa nic od tega, pa imam v rokavu se vedno potem kak zob. x:Dx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Največji problem imam z izvajanjem tretjega obreda. Ko se nagnem nazaj (ko naj bi vdihnili) in se potem spet spravim v prvotni položaj, se mi zelo vrti... Me zanima, če tudi vi to doživljate?

Hm, jaz nimam takih problemov... je pa res, da sem od nekdaj bolj zakrčena... kar pa ima spet dobre strani... tako se nikakor ne morem toliko usločiti, da bi videla prah pod posteljo x:Dx

 

Marsa :vragec: x;)x x:Dx

 

Helena, poročaj kaj :irs:

ポローナ

 

 

Pikapolonica (my blog)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Poštekala problemček :vragec: Pri tretji vaji je v tem fora, da moraš imet celo telo napeto, ko se nagneš nazaj, ne pa da se nagneš nazaj kot palačinka, pa se ti pol vrti od preveč raztezanja x;)x

 

No, tole vprašanje sem torej uspela uspešno rešit, mogoče bi dodala sam še to, da sem zdaj na 7 ponovitvah (danes prvič, sem kar po filingu dodala še tisti dve ponovitvi).

 

Po izvajanju pa teče od mene, skoraj verjet ne morem, saj se mi to ni ravno dogajalo. Izgleda, da sem jih začela delat končno s svojo polno sposobnostjo in dokaj pravilno x;)x Aja, pa pred in po tibetančkih sem danes naredila še po eno ponovitev Khatu pranama za vsako stran. x:)x

 

 

Sončna

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.

VILA SONCA

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hmm veš Janja, mi kar paše tako začet dan, se vsaj spravim v pogon x;)x Pa tek mi je tudi nekaj tako finega, da se sama sebi čudim :palec: Nekoč je bila namreč to disciplina, ki sem jo sovražila iz dna srca, čeprav sem bila zelo dobra v njej. Enostavno se mi ni dalo tečt in to je to (ampak mislim, da bi tole šlo že bolj pod bikovske fore x:Dx - udobje nad vsem x;)x ).

 

 

Sončna

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.

VILA SONCA

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pismu, pol je pa verjetno tudi levja finta, jaz sem tudi imela v šoli dobre rezultate, zdaj se pa nikakor ne spravim... No saj mogoče pa zberem enkrat vrečo volje, pa zalaufam x:Dx x;)x x:Dx . Zdejle sem že ornk važna, k sem pridna s tibetančki x8Dx :palec:
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Khatu pranam oz. Pozdrav Khatuju - je šlo mimo danes na torticah, bom poskusla razložit ob kakšni priliki, ja x:)x Al pa kaj drugega ušpičit :P

 

In nimam več problemov s tretjim obredom sploh. x:Dx

 

 

Sončna

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.

VILA SONCA

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tle še vsi spojo in sem 'sunu' knjigo JanjiK o teh vajah, pa sem mal probu, neki mi je šlo neki pa ne ....mhm xscratchx , ploh ni slaba ta zadeva, čeprav je veliko vaj, ki sem jih že delan na treningih, tako da s tem nisem mel težav, samo mal se bom mogu še raztegnt, pa nazaj v formo pridet; bom kr začel tud jest s tem.... xDDx x;)x x;)x :palec:
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zjutri sem probu...mislim kr naredu par vaj, v slogu tibetančkov, vsak dan bojo vaje bol temu podobne x:Ix ,

glavno, da sem začel z vajami in da bom nadaljeval; zjutraj sem naredil še metulčka :palec: , pa pozdrav jutru xDDx , k sonca še ni blo xDDx

x;)x :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:onfire: :onfire: :onfire: :palec:

 

Jaz sem se pa za vikend na 7 ponovitev preselila, mega. Se počutim fajn, vedno manj zakrnelo, zmer bolj jaz - včasih se počutim od trebuha do stegen, kot da je del, ki nisem čisto jaz - čist tak fizičen občutek - nobenih kompleksov, no zdaj se počutim celo, v 1 kosu x;)x .

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...