Skoči na vsebino

Tibetanske vaje


Recommended Posts

selene ima prav, sory, a se dobro da sem opazila.

ne tolk, ker tolk ponovitev, kot ker tak preskok.

 

Nekatere jogijske vaje posebej poudarjajo, naj ne 'nasedamo' lahkotnosti vaj in naj se 'ne mecemo prevec ven' (*'prosto po', seveda*), npr. prav konkretno v knjigi, kjer sem se sama uvajala v jogo, je bilo pri prvem dnevu vaj (*'28 day exercise plan'*) neko 'brezvezno dihanje' samo (*bila odstek, kaksna joga pa to, stara 19 ali 20 let, indija, filozofija... mimo... zame tedaj...). :D

A - vse lepo skladno napreduje, vsako preskakovanje pa prinese - a tudi zahteva preskakovanje...

Ce razumes, kaj mislim, upam, da ja, ker se mi ne ljubi prevec pisat... ker... haha, ker sem ZE (sem hotla napisat ker bom) izgubila nit. :D :P

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

... a se tega ne bi dalo razumet kot iskanje zame primerne mere?...

seveda :D da se tako razumet, s pogojem, da jo najdes. x^x

pretiravanje ni dobro pac in ne picajzljaj zdaj s 7 ponovitvami ali 6. jaz pa sem itak razumela 11. :D

 

ce nekdo rece, ej, pazi malo, to ni nujno kritika njegovega sistema, pac pa lahko tudi opozorilo v vmesni fazi. :)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ok x^x

 

pa nisem želela dolgočasit, niti nisem vajinih komentarjev razumela kot kritiko... želela sem le preverit, če pravilno razumem, kar mi sporočata... v kontekstu tega, da so te vaje "močne"...

 

sem prebrala celotno temo in cenim tvoje vedenje o zadevi :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

evo, tudi jaz sem zacˇela s tibetanci!!! ju-hu! zdej pa zazares!!!

 

ker poznam jih zˇe vecˇ let in so me tud takoj pritegnili, ampak... dlje od branja o tem, nisem prisˇla. po naravi sem pacˇ svaljk in mi gibanje (razen tistega, ki se zacˇne z xlove2x...) ne potegne prevecˇ... ampak leta so tle, in zavest, da je treba kej narest tud za telo, je vedno tezˇje odrivat...

 

tko da sem se odlocˇla in zacˇela. in zdej tle razglasˇam, da mislim resno... tko da mi boste nekaksˇen nadzor za hude cˇase, dokler jih ne prepoznam kot potrebne.... ker sem cˇist nedisciplinirana, in hitro najdem izgovor...

 

torej, tko... vcˇeraj z lahkoto naredila 5 ponovitev, se mi je zdelo kar premalo, ampak ker je priporocˇeno zacˇeti s tremi, sem jih naredila samo 5. danes prvo vajo 11x, potem se mi je zacˇelo vrteti. 2. vajo sem mislila tudi 11x ponoviti, pa sem zˇe pri sedmi ponovitvi zacˇutila, da je dovolj. potem sem tudi naslednje naredila 7x...

 

izsledki in vprasˇanja:

1. segrela sem se, zasˇvicala pa ne. sem bila premalo... zagnana? kaj narobe delala? sicer sem delala s knjigo, ker bi se jih rada naucˇila delati tako kot je prav... sicer res niso tezˇke, ampak cˇe se nekaj naucˇisˇ, je kasneje tezˇje popravljati...

 

2. pri 3. vaji, ko klecˇisˇ, bi mi blo bolj udobno imeti roke v pasu (bolj kot na stegnih). najbrzˇ ucˇinek vaje zato ni nicˇ manjsˇi? ali pacˇ? pri tej vaji imam tudi problem z dihanjem.... sploh ne znam, vcˇasih kar pozabim dihat... :eek:

 

3.danes zjutraj sem bila lacˇna!!! nikoli nisem zjutraj lacˇna! je mozˇno, da je to zˇe ucˇinek dveh vadb?!!

 

 

no tolk... mi je fajn, da lahko nekomu povem... x:Dx  :palec:

hej bast x:)x

 

je prav, da jih delas tako, kot pise. roke na stegna, kjer je treba roke na stegna. nic freestyla, zal!

in ne menjaj zaporedja in podobnih zadev, ne dviguj glave socasno z nogami, noge stegni...itd.

ni stos v lazje, ampak pravilno. lazje bo z vajo, pravilno pa je lahko ze zdaj x;)x

 

z dihanjem ti tudi v nekaterih knjigah pise, kdaj, v bistvu hecno, da v knjigici, ki je samo temu namenjena ni nic o tem.

sem se jaz tudi cudila. navadno vdihnes v prvem delu, za trenutek zadrzis sapo, potem izdihnes. vsaj jaz...vcasih delam (pri vrtenju npr.) na en vdih, vcasih na dva...odvisno od hitrosti.

 

nikakor pa ne pozabi dihat! :att: s tem si skodo delas! x;)x

 

lepo vadi :palec:

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zgleda da sem trd ko hlod  :V:  x:Dx

Tud trdota včas prov pride x:Dx

Men drgač kar ratuje, sam upam, da bom imela še voljo tkole zgodaj vstajat, ker ko se otroc enkrat zbudijo imamo druge vaje na sporedu.... xrolleyesx

Love Doesn't Have To Hurt To Feel Good
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mihela, jaz tudi na koncu izvajam vrtenje - vendar tudi na zacetku.

zaporedje vaj mora bit taksno.

xrolleyesx :palec:

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zgleda da sem trd ko hlod   :V:  x:Dx

Tud trdota včas prov pride x:Dx

Men drgač kar ratuje, sam upam, da bom imela še voljo tkole zgodaj vstajat, ker ko se otroc enkrat zbudijo imamo druge vaje na sporedu.... xrolleyesx

 

So še majhni otroci? Jaz včasih delam vaje kar z njimi. Hčerka( 4.leta) zna delati že vse vaje, ker me opazuje. No včasih se res plazi pod mano pri 4. vaji, ampak me ne moti.

 

Untitled- tudi jaz ne morem dati pet na tal, pri peti vaji, pa mislim, da to ni problem, ne moreš narediti več kot zmoreš. Postopoma, bo po moje tudi to ratalo.

 

Vse dobro,

 

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tako je - pametno, delas, delas in scasoma preseneceno ugotovis, da si se dotaknil tal.

 

(*tako sem tudi jaz pri jogi, ko je plug in pol v sveco in tko... no, se mi je zdelo v zacetku, da imam noge pol metra nad tlemi (moras jih pa prav tako priblizati tlem oz. se jih dotakniti), potem so se pa enkrat kar same dotaknile tal tam zadaj). :D :P ;)

 

Z mano je tudi tamali delal jogo (pa se Mimi zraven), samo sta me v glavnem samo motila, tamali skoz kaj spraseval in tko, Mimi pa se je igrala z mojimi lasmi ali pa tako in tako polozeno roko, nekako se ji je zdelo hecno ali bedasto ali kaj...

... tako da nisem imela v teh primerih nic od njih, :D razen da je bilo lustno, ko nama je s tamalim kvalitetno mineval cas in sem ga malo vpeljala v tole razmigavanje (ker sicer, na moje veliko presenecenje, ni zelo sporten tip).

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, sem sla zdaj pogledat tudi jaz tudi vsebino strani (in ne samo, ce dela link).

Ja, sem tudi jaz bila presenecena, ko si rekla Surya, da si nasla vaje, ki se lepo ujemajo s tibetanci; sem mislila, da bom zagledala katero od znanih, a nekoliko prirejenih jogijskih vaj oz. kaksno podobno serijo, tele so pa videti pravzaprav precej hard, jaz jih ze ne bi priporocila na LN, naj jih folk dela hkrati s tibetanci...  :8):  x;)x

sej sem lepo povedala,da delam le počepe, most in sklece, kot je opisano na mojem linku..meni se ne zdi to nič hard..sej se ne gremo bodybuildinga, delaš tok kot jih lahko..na glavi pa tud jaz ne stojim in delam sklec x;)x

DON'T PANIC
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vis to je pa povrsno branje. :8): xDDx

Ja.

Saj, da ne bos mislila, jaz stojo na glavi ne samo delam ko se mi zdi jo vkljuciti v jogijske vaje, sem jo po mojem ze tudi po tibetancih naredila (s kaksno vajo vmes, z malo dihanja se potem, meditacije ali kaj takega), sem pa recimo sposobna tudi stat 10 minut ali vec in zraven prav fejst cvekat in se smejat, recimo pa to pocet v 11. nadstopju stolpnice Astre, na mizi ob velikem steklenem oknu, torej dok reces kex, se zvalim dol v promet na Dunajsko. :D :P

vendar bi seveda morala razbit prej se sipo... :D

To je moje nekaksno ustvarjanje, postekavanje meja oz. kaj se vse da.

ne da bi to pocela tako, po defoltu, ampak pac nekaj smo sli stavit ali kaj jaz vem, potem pa je naneslo in me je zanimalo, ce lahko zraven govorim in vse, ker dejansko pozabis, ali stojis na glavi ali kako si sploh pravzaprav v prostoru.

V bistvu odstekano. :D :D

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mene zanima nekaj pri 5. obredu: Ko si tako na tleh z usločeno hrbtenico oprt na rokah in potem dvigneš medenico visko v zrak, a lahko potem tud roke malo premakneš nazaj in potem ko se spuščaš spet naprej?

Jaz tega ne delam, ker se bojim da ni prav zato raje pustim roke tam kjer so x;)x, vendar pa se mi zdi nekako nemogoče, da bi se v takem položaju s petami dotaknila tal. :sori: Sicer pa kaj se vsi tolk sekirate s tem, da se pete morajo dotikat tal, ko pa v knjigi piše, da sta peti v tem položaju rahlo dvigjeni. Pri meni je problem, da sta moji peti kar precej višje od tal x:Ix . Pa nisem ravno nerazgiban človek... no, upam. x:Ix

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vis to je pa povrsno branje.  :8):  xDDx

Ja.

Saj, da ne bos mislila, jaz stojo na glavi ne samo delam ko se mi zdi jo vkljuciti v jogijske vaje, sem jo po mojem ze tudi po tibetancih naredila (s kaksno vajo vmes, z malo dihanja se potem, meditacije ali kaj takega), sem pa recimo sposobna tudi stat 10 minut ali vec in zraven prav fejst cvekat in se smejat, recimo pa to pocet v 11. nadstopju stolpnice Astre, na mizi ob velikem steklenem oknu, torej dok reces kex, se zvalim dol v promet na Dunajsko. :D :P

vendar bi seveda morala razbit prej se sipo... :D

To je moje nekaksno ustvarjanje, postekavanje meja oz. kaj se vse da.

ne da bi to pocela tako, po defoltu, ampak pac nekaj smo sli stavit ali kaj jaz vem, potem pa je naneslo in me je zanimalo, ce lahko zraven govorim in vse, ker dejansko pozabis, ali stojis na glavi ali kako si sploh pravzaprav v prostoru.

V bistvu odstekano. :D :D

nisem te površno prebrala, samo ni se mi dal še Tinko citirat, pa sem obema skupaj odgovorila x:)x . V glavnem men se zdijo une vaje fajn zraven tibetanskih, jaz jih izvajam(sicer si pa tud sama rekla da poznaš hindujske počepe) in se mi ne zdijo nič težje od tibetanskih..drugače pa vsak po svojem feelingu..samo link sem dala, ker ste se zanimale zanje x;)x

DON'T PANIC
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če dam roke pravokotno na podlago, gre, brez premikanja... Res pa so mišice (tiste zadaj pod kolenom) totalno našponane, če dam pete na tla...

 

V knjigi ne zasledim navodil, kje morajo biti pete, piše pa, da se opiramo na prste na nogah (poleg rok)... in na slikci ma tip tudi dvignjene pete...

 

 

Tinka,

si mislim ja, da so že vedeli, zakaj je vsak gib ipd., tak kot je... sam nekako se mi zdi bolj naravno podpret križ kot pa stegna (3. obred)... roke so mi kar same šle tja... sam bom upoštevala navodila.

z dihanjem pa imam še vedno težave, tudi sicer, pri tej vaji sem pa čist zmedena... pa nekak najlažja mi je zgledala... :eek:

 

sicer pa čist navdušena! včeraj žurala in se zbudila z huronskim mačkom, po tibetancih pa ko rožca! vsem k sem jih danes srečala, sem težila s tem... sem že sama sebi mal smešna!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

... moje povrsno branje... to sem mislila... :P (nisme opazila, da si poudarila, da pac samo ene vaje delas iz serije).

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:inocent:

živjo, oglašam se prvič, saj sem se danes prijavila na forum, čeprav lunin.net raziskujem že nekaj časa...in moram reči, da je področje celotnega neta to, kar mi je resnično všeč

joj, ti tibetanci so pa res super, jaz sem jih pred leti delala redno vsaj 3 leta, počutila sem se super(sicer se na videz res nisem pomladila, vsaj meni se ni zdelo!), potem pa so me nekateri dogodki v življenju prestavili na čisto druge aktivnosti...

poleti pa sem ponovno začela, počasi in postopoma, sedaj delam 17 ponovitev in imam občutek, da bom tu nekje tudi ostala (21 ponovitev naj bi bil maximum?)

opazila pa sem tudi, da vaj ne morem z enako lahkoto izvajati vsak dan (delam jih zjutraj, preden odvihram v službo)-malo je odvisno tudi od lune ?

dani

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:inocent:

živjo, oglašam se prvič, saj sem se danes prijavila na forum, čeprav lunin.net raziskujem že nekaj časa...in moram reči, da je področje celotnega neta to, kar mi je resnično všeč

joj, ti tibetanci so pa res super, jaz sem jih pred leti delala redno vsaj 3 leta, počutila sem se super(sicer se na videz res nisem pomladila, vsaj meni se ni zdelo!), potem pa so me nekateri dogodki v življenju prestavili na čisto druge aktivnosti...

poleti pa sem ponovno začela, počasi in postopoma, sedaj delam 17 ponovitev in imam občutek, da bom tu nekje tudi ostala (21 ponovitev naj bi bil maximum?)

opazila pa sem tudi, da vaj ne morem z enako lahkoto izvajati vsak dan (delam jih zjutraj, preden odvihram v službo)-malo je odvisno tudi od lune ?

dani

O, zivjo in dobrodosla! :vio: :palec:

me veseli. x8Dx

 

Tistole mi je padlo v oci: 'sicer se na videz res nisem pomladila, vsaj meni se ni zdelo' - xDDx xDDx - nam se vcasih mal drugace zdi kot drugim - tistim, ki nas opazujejo oz. najbolj pa kaksne take razlike, ce so x;)x, opazijo tisti, ki nas nekaj casa ne vidijo - domaci pa te vsak dan gledajo, ti sebe vsak dan vidis, ne mroes tako videti.... :)

 

verjamem, da ne, saj smo ugotovili, da kljub svoji preprostosti pa za izvajanje spet le niso tako lahkotne - normalno je, da je kdaj izvedba tezja...

saj, kot vse...

Vcasih se ti je povzpezi v 4. stuk brez lifta cist simpl, sploh opazis ne, da hodis, vcasih pa kolnes vsako posamezno stopnico. :)

 

Surya, po mojem nas je tudi videz tipa malo zmedel morda (ko tak razbacan pa zato tud mal agresiven zgleda)...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Surya, po mojem nas je tudi videz tipa malo zmedel morda (ko tak razbacan pa zato tud mal agresiven zgleda)...

da nauš misla, da mene ni..me je skor kap k sm ga vidla na fotkah, total razbacan :xx!:

DON'T PANIC
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vztrajam, že devet dni... gre b.p., tudi dihanja se kar uspešno učim in je vsak dan bolje...

 

bi si tud čestitala , bravo js (tud tebi čestitam, LeilaniA), ker doslej še nikoli nisem vadila niti dva dni zaporedoma... ampak se mi zdi, da tole postaja že odvisnost... namreč že študiram, kako bom to izvajala v raznih drugih okoliščinah...

 

o učinkih pa bom raje poročala kdaj kasneje.... so čist ... hudi... in bo kdo mislu, da sm mal...

xhypnox :fool:... v glavnem dogaja, bolj kot frendici po treh mesecih...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kul, bejbe! :palec:

 

A ne leilaniA, mas lepo ck vse skupaj... ck ck, kje, tkole, aha, fino. :)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...