Skoči na vsebino

Tibetanske vaje


Recommended Posts

Juhej :)

 

Še ena, ki je začela s tibetanskimi tule ...

 

Nushy, možno je, da se ti je cikel nekoliko sesul, a se ti bo zagotovo uredil, samo ne smeš zdaj na bumf prekinit, po mojem.

 

jest imam tdu par vprašanj za dolgoletne vadce:

 

Torej, sama vadim jogo že 7 let (zadnjih nekaj let redno vsak dan). Zdaj pa sem prešaltala na tibentanske. Začela sem s 5-imi ponovitvami, 5 vajam pa dodam še vsak dan eno asano. In zdaj razmišljam: glede na to, da sem stara 26 let in se nočem pomladit (ampak zgolj ohranit mladost xDDx ), sem se odločila, da bi kar ostala pri zgolj 5-ih ponovitvah. A je to v redu ?? Kakšne so vaše izkušnje??

 

Delam pa te vaje zdaj cca. 10 dni. Nekaj čutim - zdi se mi, da se je intenzivno začelo uravnavat moje notranje neskladje (nihanje razpoloženj, tesnoba,...), energije imam več. Ampak to uravnavanje je zdaj še nekoliko neuravnovešeno (včeraj sem kar prekipevala od energije in komaj zaspala!).

 

Pa še to, v enem starem postu piše, da je šla ena k tibetancem in niso o teh vajah vedeli nič - menihov in samostanov je tam kar precej in v knjigi je omenjen en zelo odročen samostan (ki bog ve, če sploh še stoji). Skratka, to še ne pomeni, da je vse skupaj blef. Upam. Z vadbami pa je tko - enim ustreza ena vrsta, drugim druga.

 

Hvala za mnenja x:)x

 

lp*

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zivjo Sassi in dobrodosla! x:)x :palec:

 

Jasno si komot na 5-ih vajah, jaz jih delam ze cca desetletje, pa sem dolge mesece na petih ponovitvah (ker so mi 'premocne' mal za srce, prevec jang, tako sem to razlozila).

Delas tolk, kot ti pase, brez naprezanja, tolk da ti sede - zlato pravilo. x^x

 

ja, dogaja se, da se vse skupaj spravlja v ravnovesje in to pocne na neartikuliran nacin. xDDx

 

menihi?

Ves kolk je tega.

Jaz sem izvedela za tole in se navdusila, ko je imel v bivsi Jugoslaviji v nekem nedeljskem popoldnevu -al nekaj tacga- (ZG in BG tv) mag. Drago Plecko take oddaje in je tole enkrat pac prezentiral.

Tudi v tistem okolju, z nekim tibetanskim mojstrom, vse je bilo videti zelo pristno.

No potem so leta kasneje tile uleteli, tele knjigice, Vale Novak, kot kaze, je slo tu za cisto deseti vir... ampak enak sistem, kar tud kaze na nek nacin, da ocitno gre za nekaj uveljavljenega.

 

Tako jaz ne bi prevec dvomila v tole, saj je dejstvo, da tudi ce recimo bi vse odpisali in ce si je to nekdo preprosto izmislil (tele vire, menihe in vse tole xDDx), da ze tisoce zahodnjakov desetletja ze tole fura - in ocitno samo (ali pa praviloma) z dobrimi ucinki in rezultati. :) :palec:

(*negativnih pa prakticno nikjer ne belezijo, kot jih tudi ne tule, saj je bil do zdaj ze stevilen odziv).

 

***

 

Nushy, vem da ne mores vsega tega pregoltat takoj, smo pa dejansko govorili o tem in celo spregovorili v eni temi prav o tem aspektu - menstruaciji...

 

nekje v tej temi je link, sicer pa si pomagas z iskalnikom oz. kogar zanima.

 

ja, je mozno torej, da prihaja do tega - ceprav je pac treba biti pozoren na vse odzive telesa... Saj pri sebi vidis, opazis, cutis, ali je se OK pocutje...

 

Vendar jaz v casu krvavenja ne bi izvajala vaj, zamenjaj jih z blazjimi jogijskimi vajami ali pa samo z dihalnimi.

 

Potem bos jasno lohk naprej normalno (predvidevam!) delala. :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hvala sassi in Marsa!!! x:Dx x:Dx

 

Še eno vprašanje: Od prijatelja sem slišala, da vaje lahko začneš delati šele, ko dopolniš 25 let. Je to res, ker potem bi morala jaz še štiri leta počakat!!! :cry:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

js sm zadnje dva meseca stalno bolana, zato jih že neki časa ne delam. začnem, zbolim, neham, začnem...

no upam da bojo te boleznine zdej počas nehale, da se spravim nazaj u pogon :vio:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(popravljeno)

x:)x Juhej!

 

Hvala Marsa za pomoč!!

 

Moram rečt, da imam iz dneva v dan več konstantne energije. In se strinjam, da so ele vaje bolj jang. Se mi zdi, da pri jogi (vsaj vaje, ki jih pretežno izvajam sama) name deluje bolj na jin. pa še ker sem ženska, čutim, da rabim več janga. Poleg tega sem že v štartu bolj "jin" sorte in vegetarijanka in mogoče sem ravno to potrebovala!

 

Skratka, i feel good x:Dx

 

In ja, Nushy,vaj ni priporočljivo delat pred 25. letom. Jaz sem za vaje izvedela pred leti in namenoma počakala, da "dozorim". Moja prijatelejica pa še en tip so z vajami poskusili za foro (se pravi pred 25. letom) in jim ni naredilo preveč dobro (presežek energije, vrtoglavica, ...).

 

lep pozdrav, hvala & NA MAS TE :vio:

 

...SE BEREMO...

Popravljeno -> sassi
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jo! :palec:

 

Hm, leta... nekje imamo tole, morda specificno, a sem morda zdruzila...

Nimam cajta zdajle iskat, a imamo to nekje in nekateri so pisali, da so delali tud prej, pred 25., pa niso opazali tezav...

No morda se spomnim, najdem, ali pa kdo drug.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://www.lunin.net/forum/index.php?showtopic=3496

mogoče tole... x;)x

sem šla nazaj gledat in vidim, da delam Tibetančke že leto dni (vmes je bila ena prekinitev, po tistem pa niti en dan izgubljen, razen ob menstruaciji), opažam pa da so težave pri menstruaciji izginile, da je krvavitev manjša, da so bolečine manjše, na začetku je bilo res hudo...

zanimivo pa je, da sem zjutraj zadnje čase fulll utrujena pa se odločim da danes pa ne... potem pa mah, vsaj tri ponovitve, hehe in sem na devetih... sem bila že na 15 ponovitvah, pa nekako ne da ne morem, ampak dovolj je devet...

zame je vseeno ali poznajo to menihi ali ne, meni funkcionira...

pozdravček

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mogoce je lenoba samo, mogoce pa ni - in je to prav... pa vedno potem tako nanese...

Jaz se ne bi obremenjevala...

Ce ti sedejo kake druge vaje, delaj te - npr. pozdrav soncu.

ce ne, pa da ne zakrnis, delaj pocepe, dihalne vaje in podobno - morda te zgolj to spet zalaufa v stos. xDDx

 

Lia xDDx

"..nekih revolucionarnih pomlajevalnih učinkov sicer ni videti..."

 

Pa kaj pol, pri meni tud ne.. (aja, saj jaz jih ne delam. xDDx - no ampak vseen jih ni videti - varianta, pa kaj pol ce nimamo njuhanca xDDx x:px x:o)x)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

samo zakaj pa bi se moral odreči spolnosti? Sej pa mokre sanje pa ja valda maš pa masturbirajo nekateri tudi (jaz ne x:Dx x:Dx x:Dx )

Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

 

If you have great passion, then you can do high fashion!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec: Pozdravljen in dobrodosel, Silver! :vio:

Super, da se poslusas in da si se se semle prikljucil...

To je dbest za vse, tud zate, konec koncev - da ubesedis, pa se das nekam... bos lahko primerjal, recimo, ce bos zelel ... (*in ce bos nasel v temi pol nazaj xDDx x;)x)...

 

Skratka - fajn! xyesx :palec:

 

*ja, jaz sem tud bila leta na 5 ponovitvah, ker mi je prav tko pasalo, kot si super napisal. x:)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bo pa kdo drug nasel, al bomo pogledal na tvoj datum prikljucitve LNF, ker je bil to tvoj 1. post... pa pogledali v temi nazaj po filingu, kdaj bi bil tak datum. ;)

(*ceprav tule pa filing vcasih vara, mine dva dni, pa je 5 strani teme al kaj tacga xDDx)...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sm zdele js to preštudirala, tibetanske vaje in pozdrav soncu, in zgleda fajn, pa še ne vzame ti tok časa.. xDDx

Sam res obljubim, ker se že tok časa nisem rekreirala oz. raztegovala, da je že čudno da nisem zakrnela..pa še vse me boli..ker sm pri miru.. xrolleyesx

 

Aja, zanima me, če ma joga kej veze s tem..kam paše med vsem tem x?x

..le krila misli me neso..
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zvezo? V bistvu je nima..

Pase? v bistvu ja, jaz sem dodala macko, ki je klasicen jogijski polozaj. :palec:

 

Lahko 'dodas' dihalne vaje, meditacijo...

 

Fino je sisteme CIST osvojit, nic pa ni narobe z nadgrajevanjem slednjih oz. prilagajanjem sebi... xyesx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz dodam tudi macko po cetrti.

sploh pa zadnje case bolj delam jogo.

mi pase.

pa delam samo prve osnovne vaje ze kaksna 2 meseca. ( ki so kao za prvi teden)

nocem naprej, nekako...

 

 

aja, zadnjic v soboto zvecer ali petek je bila neka okrogla miza in so bile same znane slovenske 'starejse' aktivne zenske, slavne dame itd, pa one tudi ( no, vsaj 2 od 4-ih) tibetancke delajo :vio:

 

x^x :palec:

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tele vaje zjutri so neki najbolšga. al pa kakršne kol jogijske vaje... men tok paše se zjutrej mal raztegnit da zaživim, k pol itak skor cel dan sedim za računalnikom. pa ful so preproste in zelo malo čada vzamejo x:Xx :palec: :flower:
spet se mi je na bolš poslabšal
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a res al kaj? frajerka! :palec:

Jaz sem imela najvec 73. Pa sem ze to komaj okol prenasala, kot ladja sem bila, ne sponala (kot sicer), ampak plula skozi prostor... in to kot parnik, ne kot gliser. :P

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Lohk se je vam  x:Dx  x:Dx  x:Dx , ko imate za sabo že par let teh tibetancev pa joge pa ... . Mi štori pa nč ...  :wOOt:

eh, ne verjamem - nikoli ni prepozno.

Od moje frendice babica ima 92 let in dela tibetance.

Pri 90. si je ZLOMILA KOLK!!! ves kaj je to za tako starega cloveka?

Ful dobro okrevanje, gibcna, vse. xyesx :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lia... Silver... Marsa... :palec: x:Dx x:Dx x:Dx

 

Jaz še vedno porabim tam nekje okrog 15 minut, sam sem zmanjšala št. ponovitev... mi trenutno najbolj sede 15 ponovitev... sem spomladi imela tisto poškodbo zapestja, pa na dopustu sem malo opustila vse skupaj :8):

 

Silver, ti pa kar korajžno in po občutku... čez par mesecev se boš smejal, ko se boš spomnil začetnih težavic :palec:

ポローナ

 

 

Pikapolonica (my blog)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pozdravljeni,

veliko sem že slišala in brala o tibetanskih vajah,vendar nisem se nikjer zasledila ali lahko izvajam te vaje tudi ,ko dojim.Imam namreč 7 tednov staro hcerko,katero dojim,vendar bi tudi rada izvajala tibetanske vaje.Če ima kdo kakšne iskušnje bi bila zelo vesela kakšnega nasveta.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...