Skoči na vsebino

Dan mrtvih


Guest sanjalica

Recommended Posts

  • Komentarji 113
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Guest sanjalica

Mamo sem peljala na procesijo...

Oglasili smo se pri stricu; nekaj čez 70 let jih šteje. Nimam nekih pristnih stikov z njim, kajti loči naju tudi jezikovna bariera... Ponavadi se res vidimo samo za dan mrtvih.

In ko smo odhajali; mi je dejal...prihodnje leto me boš obiskala tam...na pokopališču.

In mravljinci so spreleteli moje telo, kajti v tistem trenutku sem se zavedla...drugo leto bi mu na grob prinesla cvetje, za časa svojega življenja pa od mene ni bil deležen nobenkrat nobene rože...

Prisegla sem si...prihodnjič ko ga obiščem... (verjetno komaj 31. oktobra 2004) mu bom prinesla lončnico....

Moram x!x

 

Koliko "naših mrtvih" je v celem svojem življenju prejelo toliko cvetja, kot ga prejema na dan mrtvih?

Mislim, da redki...

 

Hvala vsem, ki so mi in mi še bodo začasa tuzemeljskega bivanja olepšali kakšen dan s cvetjem...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sanjalica, veš, včasih prepozno ugotovimo, da smo si nekaj obljubili ko je bil še čas, pa nas je kakršen koli datum prehitel. tko da, mogoče je pa od tebe prejel nasmeh, stisk roke, lepo besedo, mogoče pa niti ne rabi tolko tiste lončnice, ane?
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sanjalica

Vem, vse to vem...ampak ko sem gledala tiste bahave rože na grobovih...

Ljudi, ki vem, da živijo zelo revno življenje....

Prinesejo ikebane z rdečimi vrtnicami, strelicijami, flamingovci....

 

Komu na čast???

 

Ko sem mami nekoč podarila orhidejo...me je pogledala in vprašala: "A nisi našla nobene take rože z več zelenja???" x;)x

 

Otožna...če naju čas prehiti...en topel :eek: in stisk :palec: x:Xx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Meni pa najvec pomeni misel, lep spomin. xsrcx

Danes sem se vseh mogocih spomnila, nek frend bi imel ravno danes rojstni dan, ful mojih dobrih frendov je ze pod ruso...

Roze so tudi lepe, samo ne maram krizantem.

Vceraj sem sla mimo enega groba na pokopaliscu, ki je bil lepo urejen in je imel sopek kakih 30 rdecih lepih svezih vrtnic...

Prav energija je zavela z groba...

Potem pa iscem grob fanta, ki sva se v mladih letih skupaj igrala in prezivela veliko pocitnic, pa je pred kratkim umrl, pa mi bratranec pokaze grob - tamle je... in je bil ravno oni z vrtnicami..

Midve z mamo sva nesli nageljne (nageljcke, one tamale, ko jih je ful), ker jih je imela mamina mama (se pravi, moja stara mama, samo je nisem nikoli spoznala, kot tudi ne starega oceta, ker sta oba prej umrla) ful rada..

Sli sva tudi na grob moje tete, ki je umrla, ko sem bila stara kakih 5 let in sem bila ves pogreb baje cisto OK, ko pa je bilo konec, sem naglas vprasala - Kdaj bo pa teta M. nazaj prisla? :8): - in nato neutolazljivo jokala, ker so rekli - nikoli vec.

Ja, se kar spomnim mrtvih, velikokrat...

Na oceta se sploh ne spominjam vec zalostno, no, morda malce otozno, ampak nekako... kaj pa vem, sem kar nekako 'pomirjena'...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Volk, 1. november je dan kot vsak drug. Kako ga doživljaš, pa je popolnoma odvisno od tebe, od tvojega pogleda na ta dan. Sovraštvo, kakršnokoli že in do česarkoli, je negativno čustvo in ti samo jemlje energijo. Bolj ko se boš kopal v sovraštvu, bolj črne in depresivne misli te bojo obhajale.

 

Stopi ven iz hiše in poglej, kako lep je ta svet in kako lepo je živeti. Sovraštvo in črne misli pa pošlji v zgodovino!

Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

 

bigm

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Volk, 1. november je dan kot vsak drug. Kako ga doživljaš, pa je popolnoma odvisno od tebe, od tvojega pogleda na ta dan. Sovraštvo, kakršnokoli že in do česarkoli, je negativno čustvo in ti samo jemlje energijo. Bolj ko se boš kopal v sovraštvu, bolj črne in depresivne misli te bojo obhajale.

 

Stopi ven iz hiše in poglej, kako lep je ta svet in kako lepo je živeti. Sovraštvo in črne misli pa pošlji v zgodovino!

:palec: :vio:

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Meni pa sin pravi..ufff, komaj čakam, da bo 1.november... :eek: :eek: ...

Zakaj x?x x?x ...

Ker smo potem vsi skupaj, pa srečamo stare prijatelje, ki jih več nikoli ne vidim, pa tete in strice...in se vsi pogovarjate...o starih časih...in obujate spomine...na dedka, ki ga pogrešam...in slišim zvonove...in všeč so mi sveče...in ti se ne kregaš z babico...ampak jo objameš...

 

Hm...mi dalo mislit...in res sem bila te dni...tako družinsko razpoložena..nič mi ni bilo odveč...in povabila sem brata..in mamo na kosilo...in res so bili...kul dnevi... x^x ...tako sem bila polna...dobrih misli..in spravljiva...da je še moja svakinja rekla...lepo te je slišat..ko tako govoriš...

In končno...po vseh teh letih...smo dosegli spravo...ker mi je mama zamerila...da sem šla ...po tem, ko mi je oče umrl na rokah....k prijateljem...na zabavo...nikoli ni razumela.. x?x ...ni razumela, kako jaz čustvujem...

Čeprav mi je 1.november...vedno zoprn...je bil tole leto...tako kul, da se ga bom dolgo spominjala... x^x

 

Astra

Per aspera ad astra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Verjetno je prav, da en dan na leto pomislimo vsi na umrle. Kar se tiče pa obiska grobov pa mislim, da je prav, da vsak dela tako, kot se mu zdi prav. Meni npr. ni za it nekam stat, pa tsito proceduro čakat, niti mi ni všeč, da se takrat okrasi tako bogato grobove, samo zato, ker bodo vsi tam. še posebej če je čez leto čisto drugačna slika.

 

Jaz svoje drgae, ki so že pokojni prikličem v lepih trenutkih, oz. se v zvezi z njimi kaj lepega spomnim. Tudi jaz si želim, da ko se bom poslovila ne bo kakšnih ceremonij, pa da ne bi kdo žaloval ampak bil vesel za vse lepo...

 

:hepko:

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Je rekla moja mama včeraj - vesela sem vsakega jutra, ko se zbudim in si rečem...ja še en dan imam...dobro ga bom preživela.

 

Jaz sem ji pa včasih težila naj se ne obremenjuje toliko - gobari, lazi po gozdovih, peče, kuha, vlaga....mi je vložila 20l mešane solate - češ ti tako ne utegneš..ji jaz težim naj pusti, ker bom že sama....pa ona odločno - to bom naredila..

Izredna ženska...res.

Morala bi 4.11.2001 na operacijo srca-in so ugotovili, da je ne bi prenesla - ima dve luknji v srcu in pešanje mišice in ne vem kaj še vse...v glavnem...vsak dan jemlje kot rojstni dan...

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Meni pa je avto umrl na ta dan.. Totalno brez elektrike je ostal.. in na zalost ni kriv akomulator ampak se zdaj ne vejo kaj..

In ker je se pod garancijo sem sel k tistemu privatniku.. in mi je dal nadomestni novi Megane.. in se zdaj s tem avtom furamo.

Kaj boljsega se mi ne bi moglo zgodit.. full dober je ta dan.. Najvecji stos pa je bil, da sem tudi nadomestni avto peljal reklamirat, ker so zmigovci crknili.. Ne vem kaj je s temi Renaulti..

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Včeraj šla na določene grobove svečko prižgat in med njimi je tudi grob mladega vojaka ki je umrl tik pred koncem vojne... na grabu njegova slika, kot otrok (najstnica x:Dx ) sem imela do njega spoštovanje, umrl je star 19 let, letos iščem njegov grob in ga ni... preprosto ni... xnckrivx :OO!:
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Volk, 1. november je dan kot vsak drug. Kako ga doživljaš, pa je popolnoma odvisno od tebe, od tvojega pogleda na ta dan. Sovraštvo, kakršnokoli že in do česarkoli, je negativno čustvo in ti samo jemlje energijo. Bolj ko se boš kopal v sovraštvu, bolj črne in depresivne misli te bojo obhajale.

 

Stopi ven iz hiše in poglej, kako lep je ta svet in kako lepo je živeti. Sovraštvo in črne misli pa pošlji v zgodovino!

Vojko in Bigm :cry: :cry: :cry: :cry: , kako sta vidva dobra, kakšne tople besede šmrc, šmrc, res hvala vama za dobre besede, evo vama pošiljam ljubčka xflirtx xflirtx x:Xx x:Xx x:Xx , jooj kako sta dobra.

Ja sam ka mali pao s lipe
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 1 year later...
ksna dva dni prej grem z matkico na grob mal popucat pa svecko przgat.. a zakaj.. cist tko iz navade. za 1. november pa nocem it. grem raj v miru, ko je manj ljudi. drugac pa na pokojne tud cez leto kej pomislm. na lepe spomine.. grob se mi pa v resnici ne zdi pomemben. js bom najraj vidu, da bi me upepelil pa zard mene stresl magari na kompost.. upam pa, da se me bojo tisti najblizji ksne trikrat na leto spomnili..
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pokopališče obiščem 1. novembra. Obiskujem ga tudi med letom, večina takrat, ko bi pokojni imeli rojstni dan ali pa je obletnica njihove smrti. Drugače pa mi je 1. november dan kot vsak drugi.
Vpij, slišali te bodo vsi daleč naokrog, šepetaj, slišali te bodo tisti zraven tebe, molči, slišal te bo prijatelj!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...