Skoči na vsebino

Tesnoba, anksiozna stanja


soncnica

Recommended Posts

  • 1 month later...

Lep pozdrav vsem clanom Lununega foruma!

 

V zvezi z anksioznostjo se mi zdi zanimiva stran:

 

www.anksioznost.net

 

Stran je v srbskem jeziku njen avtor pa na zelo preprost

nacin razlozi, kako lahko na naraven nacin prekinemo

zacarani krog strahu in napadov tesnobe.

 

LP

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sam s kemijo ne začenjat

Natanko tako. Kakor hitro si v kemiji, se znajo stvari zaplesti. Mnoga zdravila imajo stranske učinke. Najprej malce prekrižari med stranmi, katere so napisali prijatelji in prijateljice, potem v luči novih znanj poskusi sam najti vzroke za svoje stanje. Predvsem pa ti priporočam obilo gibanja na svežem zraku, pojdi med ljudi in bodi aktiven. Poskusi ne misliti na svoje težave, ki so prehodne. Gotovo razpolagaš z osebnostno močjo, da greš skozi, kot gre vroč naostren nož skozi maslo. :palec:

Torej ... teniske na noge in pojdi na tek. Najprej počasi, vdihuj skozi nos, med vdihom preštej do 4, izdihni (lahko tudi skozi usta) in med izdihom štej so 4. Na začetku, če nimaš kondicije malce teči, malce hodi (skupaj 20'), nakar podaljšuj čas teka in tudi skupni čas aktivnosti. Ne pozabi na štetje. Sšetje ti bo čistilo um. 20 min. ne boš mislil na nič drugega, smao na štetje. Po končanem teku pa naredi nekaj vaj za razgibavanje. Potem se doma stuširaj in videl boš, takoj bo bolje.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

linden method.

 

Pomoje je ta tip edini, k lahk zagotovo rečem, d je napisow knjigo zase in j pol dal naprej.

 

Bistvo njegove knjige je povzeta v dveh povedih.

 

1. diverzija

 

2. primerno dihanje

 

Zamoti se, dihej.

 

Tvoje občutje je samo odraz nevrofiziološkega pojava(pojma nimam, kaj ta beseda sploh pomen, sam se sliše kul).

Tvoji možgani so tko zvežbani, da ta signal tko rade volje pošiljajo.In bolj kot se obremenjuješ s tem problemom, bolj kot iščeš po internetu, faksu, knjižnici, izvor te "napetosti" vedno večjo veljavo in moč in afirmacijo in in .. pusti stat.Zakopej.

Eko, nism nnka vidu, d je kabalist isto povedow.

protestno masturbira na marsino sliko.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ej modeli, a veste kaj o anksioznih motnjah( fobije, panični napadi, tesnobe)? Psihiater mi baje ne uide in tablete tud ne. A obstaja kdo, ki je z to svinjarijo opravil sam, enkrat in za vedno. Vrtim se že ful časa v začaranem krogu tesnobe in ne morem stopit ven. Tisti, ki ste stopili iz tega prekletega sranja, prosim pišite!

 

Individualni pogovori pri gospej Ksenji Bezenšek.

Ti ne bom razlagal, kak deluje, sam deluje, brez tablet, psihijatra in podobno. Tel. 041 311810. Je pa v Šentjurju (pri Celju).

Let it be a bee.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

predlagam psihoterapevta, vsaj nekaj casa. nikar pa ne zacni s tabletami, obdaj se z ljudmi, ki te znajo poslusati, ne bodi prevec sam.spoznaj ljudi, ki imajo podobne tezave kot ti, deli z njimi izkusnje.

 

in mine, slej ko prej. cas je samo na tvoji strani.

 

drugace, tudi ok tale stran:

http://www.nebojse.si/portal/index.php

 

srecno, xrainbowx xrosex

 

mia

TAKO BLIZU, KOT SI ŽELIŠ BITI, SI TAKRAT, KO SI NESKONČNO DALEČ.

 

Nothing is so intolerable to man as being fully at rest, without a passion, without business, without entertainment, without care. Blaise Pascal

 

 

 

http://www4.slikomat.com/07/1208/d1g-26066d.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 7 months later...
Živjo, se oglašam, da vas pozdravim...... malo berem sporočila zadnjih let..... hudo, kaj sem delal in kaj prestajal..... kar ne morem verjet.... bil zelo odkrit in iskren ..... tudi vaša sporočila, fajn ....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 1 month later...
Živjo, se oglašam, da vas pozdravim...... malo berem sporočila zadnjih let..... hudo, kaj sem delal in kaj prestajal..... kar ne morem verjet.... bil zelo odkrit in iskren ..... tudi vaša sporočila, fajn ....
Dominko, se je kaj izboljšalo? x:)x
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 months later...

pozdravljeni!

 

že več let imam probleme z anksioznostjo, ki so včasih lahko nevzdržni (bolečine v trebuhu...). razlog je pač moje sekiranje za prihodnost. vedno sem v takih situacijah želel prevzeti kontrolo, s svojo voljo ustaviti tesnobo, skrbi... ni šlo.

pred kratkim so stvari postale res grozne, in začel sem se predajati toku in verjeti, da je to del življenja, da se dogajajo dobre in slabe stvari, in da je pač takšen božji plan. stvari so se v trenutku zasukale na boljše. nič več bolečin v želodcu, prvič po ogromno časa se spet počutim svobodno in brezskrbno... skratka SUPER

 

a vseskozi me žre, da sem zaradi tega strahopetec, ki se ne zna soočiti s svojimi težavami in je izbral lažjo pot, s tem, ko priznavam, da obstaja nekdo nad nami. a po drugi strani sem se s težavami soočal več let skušal na silo in le z lastno voljo in močjo biti miren, a mi ni uspelo... takšne dvoboje imam skozi v glavi.

 

je res kaj tako slabega, da sem se oprijel vere? mogoče kdo misli, da sem zaradi tega patetičen in res strahopetec, a verjetno sem se v zadnjih letih več boril s strahovi kot nekdo, ki kaj takega misli.

 

je to, kar se mi je zgodilo možno primerjati s tem, o čem piše tudi Kojc... da pač moraš najprej nekaj pretrpeti, potem pa, ko spoznaš da je upor jalov, in da se je najbolje prepustiti, kar zdaj delam tudi jaz, vse steče bolj gladko.

 

lahko kdo prosim komentira, kar sem napisal?

 

hvala

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pozdravljeni!

 

že več let imam probleme z anksioznostjo, ki so včasih lahko nevzdržni (bolečine v trebuhu...). razlog je pač moje sekiranje za prihodnost. vedno sem v takih situacijah želel prevzeti kontrolo, s svojo voljo ustaviti tesnobo, skrbi... ni šlo.

pred kratkim so stvari postale res grozne, in začel sem se predajati toku in verjeti, da je to del življenja, da se dogajajo dobre in slabe stvari, in da je pač takšen božji plan. stvari so se v trenutku zasukale na boljše. nič več bolečin v želodcu, prvič po ogromno časa se spet počutim svobodno in brezskrbno... skratka SUPER

 

a vseskozi me žre, da sem zaradi tega strahopetec, ki se ne zna soočiti s svojimi težavami in je izbral lažjo pot, s tem, ko priznavam, da obstaja nekdo nad nami. a po drugi strani sem se s težavami soočal več let skušal na silo in le z lastno voljo in močjo biti miren, a mi ni uspelo... takšne dvoboje imam skozi v glavi.

 

je res kaj tako slabega, da sem se oprijel vere? mogoče kdo misli, da sem zaradi tega patetičen in res strahopetec, a verjetno sem se v zadnjih letih več boril s strahovi kot nekdo, ki kaj takega misli.

 

je to, kar se mi je zgodilo možno primerjati s tem, o čem piše tudi Kojc... da pač moraš najprej nekaj pretrpeti, potem pa, ko spoznaš da je upor jalov, in da se je najbolje prepustiti, kar zdaj delam tudi jaz, vse steče bolj gladko.

 

lahko kdo prosim komentira, kar sem napisal?

 

hvala

...meni se zdi strahopetno biti controlfreak in poskusat vse kontrolirat, vsaka kontrala je posledica strahu-v koncni fazi strahu pred smrtjo... tvojega ravnanje tako z mojega stališča nikakor ne bi mogel oznaciti za strahopetno...

..samo mojih 5 centov...

You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.

Frank Zappa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sej maš prav, da nekdo je nad tabo. Lej k si mejhen je najprej fotr, pa mat, pa kak starejši brat ali zafrustrirana sestra. Pol je kakšen zoprn sošolec, pa policaj, pa ravnatelj, učitelj, pa šef, pa predsednik vlade, pa direktor, pa neznani nadutež itd... in pol pogledaš gor pa vidš, da so nad tabo oblaki, pa sonce, pa veter in pod tabo je zemlja ampak lahko tudi, da je nad tabo, če slučajno na glavi stojiš a veš -odvisno od točke gledanja, no pa tam gor maš še zvezde. Si majhen listek, kamenček, prahec v celem obstoju.

 

Povej mi torej, kako si potem strahopetec, če verjameš v boga predvidevam. Naj ti pomagam. Tamle v eni temi je mici enkrat napisal nekaj lepega.

 

" kdor sprejme Boga v svoje življenje dobi Jezusa " ampak ok ona je bila mal versko blazna x:Dx v glavnem.

" kdor sprejme Boga v svoje življenje dobi angela, vodnika, ljubezen, lepoto, jezusa, hare krišmo, alaha, zvončke itd... " sam ne se ga bat prosim, a veš x:)x

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ma strahopetec zato, ker verjamem, da pač bog določa to, kar se nam bo zgodilo in ker sem izbral lažjo pot s tem, ko to verjamem... ne vem, no, to je pač v moji glavi. srčno upam, da bo minilo, ker sem se zaradi vere spet začel veseliti življenja, ne pa biti v strahu.

začel sem z meditacijo vsak večer, s tem, da se mal pogovorim s sabo, da ne morm met kontrole... počas bo, upajmo:) prav neverjetno je, kolk prava vera pomeni. ne tist, k folk hodi v cerku zato, da jih tam vidijo, ampak, ko zaupaš bogu, da se bo zgodila stvar, ki se mora zgoditi...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ma strahopetec zato, ker verjamem, da pač bog določa to, kar se nam bo zgodilo in ker sem izbral lažjo pot s tem, ko to verjamem... ne vem, no, to je pač v moji glavi.

 

Evo-rešitev: ti si bog. Sprejmeš ?

 

Je pa res tako, da nekateri ljudje nesrečo iščejo in seveda tudi najdejo. Mazohizem na različne načine.

Kakšen nasvet hočeš imeti ?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ma strahopetec zato, ker verjamem, da pač bog določa to, kar se nam bo zgodilo in ker sem izbral lažjo pot s tem, ko to verjamem... ne vem, no, to je pač v moji glavi. srčno upam, da bo minilo, ker sem se zaradi vere spet začel veseliti življenja, ne pa biti v strahu.

..se je mal za zamislit... prej si zivel v strahu zdaj pa si strahopetec, ker ne zivis vec v strahu... x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.

Frank Zappa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Evo-rešitev: ti si bog. Sprejmeš ?

 

Ne ga poslušat, temu se reče napuh. Poanta je samo v tem, da priznaš sebi in ne bogu in ne onemu, pa drugim itd. priznaš sebi.

In pol, ko priznaš spoznaš možnost odločanja. Ampak ne tako kot bog. Počasi s spoznavanjem in sprotnim učenjem, tudi meditacija in pogovarjanje s seboj sem paše. Tako vzpostavljaš pozitiven in prijeten, odkrit odnos s samim sabo. Začneš spoznavati širino sveta in sebe. Tako potem počasi lahko vzdigneš glavo in rečeš jaz sem Bog ! pa pri tem veš in čutiš da se mu s temi besedami zgolj približuješ, približuješ vesolju , naravi vesolja, vsemu kar te daleč presega. Zato ti kar zaupaj. Jaz tudi zaupam in zraven vem za možnost odločanja.

 

lp xDDx

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aja, Frasier, ne boš verjel, a za tvojo (oz. saj jo skoraj vsak uporablja) tehniko obstaja celo znanstvena obrazložitev,

kateri se reče po ang. "confirmation bias".

To je taka mala reč, da človek išče informacije, ki potrjujejo njegova verovanja oz. mnenje

in se izogiba takšnim, ki tem verovanjem oz. mnenju nasprotujejo.

In kdor išče, ta najde.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

oprosti XYZ, razumem kaj si napisal, ampak ne vem kaj s tem hočeš. je to kaka slaba stvar, ta confirmation bias...? nisem ravno seznanjen s tem.

 

Ne slaba... je pač ena od strategij, katere uporabljamo. Na nek način je to sicer resda samoprevara, a večidel nezavedna.

Zna biti zoprna reč, ko zavoljo tega zapiramo oči pred kritiko naših verovanj ali mnenj....

saj se na ta način omejimo na en sam vzorec, za katerega menimo, da je najboljši.... pa morda vendarle ni.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...