Skoči na vsebino

Tesnoba, anksiozna stanja


soncnica

Recommended Posts

MARSA pravi:

najboljsi recept proti depresiji, strahovom in podobnemu je - poleg seveda nekaterih kur in tretmanov - DELO.

 

:palec: :palec:

 

Seveda.. si ze kdaj slisala za depresivnega kmeta? Ni ga! Ce bo depresiven bo umrl.. zivali mu bojo pomrle.. ker jih ne bo mogel hranit.. Hrane ne bo.. ker je ne bo mogel obdelat. Pozimi bo zmrznil, ker ne bo imel drv za kurjenje.. Nima casa za taksne halucinacije.

 

Pa to ne velja samo za kmete.. lahko pocnes karkoli drugega.. samo kmet je nekako simbol dela..

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lia...

 

"Noben pameten človek si ni nikoli želel, da bi bil mlajši."

Jonathan Swift

 

Zanimiv tale Jonathan. Verjetno je bil ze v letih, ko je tole izjavil.. x:Dx x:Dx

V resnici pa to itak ni mozno, ker casa ni.. Star ali mlad.. isti si!

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lia - delo. Ne delo-holizem. To je nekaj drugega - ali je vsak, ki dela, deloholik?

Torej ce ti predlagam, pejt spat, ko bos v depri, bos ti mislila, da ti prodajam zimsko spanje ali dozivotno celo ali kaj...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lia.. ne bom v luft skocil.. x:)x

 

Sem tudi na tole pomislil.. da bo kdo rekel, da je utaplanje v delu beg.. kar je seveda tudi res.. Ce delas zato, ker se hoces izognit drugemu delu.. potem prides domov in reces,.. Joj kolk sem utrujen.. pa to sem imel pa to.. Deloholiki redko delajo doma..

 

Drugo je pa ce delas zaradi dela samega.. ne zaradi maskiranja.. to kar pravi Marsa..

 

A mas moza, ki ga nic ni doma, ker toliko dela?

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Me bosta sežgala na grmadi?

Ja. In od stevilnih moznih kandidatov bova izbrala ravno tebe. x;)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

HOJLA !

 

"Jaz na primer.. bi pri tebi uporabil metodo, da bi te zaposlil za 24 ur na dan.. Brez frej minute. Se prej pa bi te izpisal iz vseh delavnic.. Vse kar te spodbuja k temu, da razmisljas.. bi ti skenslal..

V bistvu vsa ta zadeva pri tebi.. sploh ni kej prevec kriticna.. samo malo bolj obcutljiv si.. "

 

moja izkušnja je taka...ne pomagajo delavnice,,,, ne pomagajo afirmacije...niti kak drug specialni nasvet.... enostavne te mora življenje potunkat do dna ....kolikor zmoreš...potem pa al crkneš al pa ko si čist na podnu se odrineš v zrak.....in začneš dihat s polnimi pljuči.... Zgleda da še nis na podnu....Izbira je pa tvoja ali boš živel ali pa boš izbral male smrti.....

 

Zgornje besede so me močno zadele, ampak v pozitivnem smislu. Dale so mi vedeti, kaj splohvedno nekaj jamram, ko pa imam vse, dobre starše, stanovanje, službo, pa še zdrav sem ......

In res niso vse knjige, delavnice in podobno. V teh zadevah se naučiš, kako se moraš v trenutkih tesnobe obvladati, kako takrat razmišljati, odreagirati .... Vendar , če si ti tega ne "vcepiš v glavo", ti vse to res ne more pomagati.

 

Ko sem prebral besede LIE se tako iz srca že dolgo nisem nasmejal, prav dobre volje sem ratal ...,res so me prebudile in razveselile...

 

 

PREŽIVEL BOM, ZARADI SEBE IN ZA SEBE !!!

 

 

DOMINKO

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Življenje me oblikuje v dobro testo, čista resnica kar si napisala .......

Me bo še kdaj zrukalo spet na dno, pa se bom še višje odrinil .........

 

Lep dan

 

dominko

 

P. S. - rad bi uporabil tele smeškote , pa nikakor ne rata, kako se to naredi ?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dale so mi vedeti, kaj splohvedno nekaj  jamram, ko pa imam vse,

 

V teh zadevah se naučiš, kako se moraš v trenutkih tesnobe obvladati, kako takrat razmišljati, odreagirati 

 

PREŽIVEL BOM, ZARADI SEBE IN ZA SEBE !!!

 

DOMINKO

 

Ja lepo to.. Jamranje se na dolgi rok res ne obnese.. ali pa si moras vedno najti nove ljudi da bi te poslusali, ker jamranja se clovek hitro navelica.. razen ce mu placas.. Za dobro placilo, pa te poslusa vsak dan.. 8 ur.. x:Dx

 

Nikar se ne uci, kako se moras obvladati.. to bi naj prislo spontano.. Raje pojdi totalno v tesnobo in izginila bo.. Takrat ko se pojavi seveda.. in nikar ne cakaj, da se pojavi. Ko pa je ni.. to je itak vecino casa.. pa ne razmisljaj o njej.. ampak nekaj pocni, da pozabis tesnobo.. Fizicno pocni..

Obstaja se ena metoda... Fizicno delovanje.. lahko tudi bolecina.. mora biti mocnejsa od psihicne tesnobe.. samo tako lahko pozabis na psihicno. Drugace tui ce teces.. lahko se vedno razmisljas o tesnobi.

 

Prezivel bos? Ne.. zal bos umrl.. x:Dx x:Dx Vsi gremo skozi iluzijo smrti... ahh malo se zezam zdaj.. x:Dx

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Da, da, saj vem, da se. Vsi bomo enkrat urmli, samo enkrat se živi, zato se pa nima smisla toliko obremenjevat z čisto banalnimi stvarmi kot sem se jaz.

Ko pridejo tisti čudni občutki, se kaj preveč ne ukvarjam z njimi, ampak pustim da grejo svojo pot, in potem je boljše ......

 

 

dominko

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Da, da, saj vem, da se. Vsi bomo enkrat urmli, samo enkrat se živi, zato se pa nima smisla  toliko obremenjevat z čisto banalnimi stvarmi kot sem se jaz.

Ko pridejo tisti čudni občutki, se kaj preveč ne ukvarjam z njimi, ampak pustim da grejo svojo pot, in potem je boljše ......

 

 

dominko

 

Noo tega pac ne vem, ce se samo enkrat zivi.. Ne slisi se sicer prevec logicno, da bi samo enkrat zivel.. mogoce pa tudi..

Ker ce se zivi samo enkrat.. potem ne vidim razloga za zivljenje.. Potem je nesmisel..

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

samo enkrat se živi, zato se pa nima smisla toliko obremenjevat z čisto banalnimi stvarmi kot sem se jaz.

 

dominko, v dolocenem obdobju se pac obremenjujemo z necim, drugic pa z necim drugim, enkrat manj, drugic bolj...pa saj tvoje stvari, katerih posledica so skrbi, zalost, strah, tesnoba.... niso banalne. zate so bile pomembne, sicer jim ne bi posvecal toliko pozornosti. nekdo se obremenjuje s tem, ali bo dobil sluzbo, ali bo srecno prispel na nek kraj, ali...., ti pa se z necim drugim.

ampak hkrati postajas mocnejsi in se lazje spopadas z novimi stvarmi. in prav je tako. le pogumno naprej. x:)x

 

smeskote samo kliknes...z misko gres na smeskota, ko se ti pokaze rokica, pa kliknes...kar uporabi naslednic, tak se da se bolj izrazit svoja obcutja, saj besede vcasih precej omejujejo.

(pa klukico moras imet pri "Ali zelis omogociti uporabo smeskotov v tej objavi")

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 months later...

Spet vas pozdravljam po dolgem času, spomnil sem se nekaj misli, izjav, ki so se mi utisnile v spomin in ki zelo držijo, vsaj zame, se jih čedalje bolj držim............. pa jih bom napisal. Drugače pa gre, če ne pa "porinmo" in je vse O. K.

 

 

"Vsaka navezanost te pripelje do žalosti. Nekega dne te lahko drugi zapustije brez razloga, zato se ne opiraj na njih. "

 

"Vse je poskrbljeno zate, če slediš sebi."

 

"Če nimaš rad sebe, te tudi drugi ne bodo imeli, pravi izrek. Če nimaš rad sebe, tudi drugih ne moreš imeti rad, pravi izrek. Sam sebi si najboljši prijatelj, pravi izrek. Takih izrekov o ljubezni do sebe je ničkoliko. In vsi držijo. In poskušam se jih držati, ko sem prizadet, ranjen, izdan. In trudim se močno, da bi se imel še raje."

 

 

Res so resnični, sebe postavljati na prvo mesto, sebe imeti rad ...................

 

 

Lepo se imejte, danes bo še lep dan, potem pa spet dež .............

 

 

DOMINKO

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dominko xsrcx :palec:

 

sem vesela,da si se oglasil, imam občutek, da si najtežje trenutke že premagal in da zdaj zlagoma napreduješ - saj učimo se tako vsi celo življenje.

 

Naj se ti naredi prekrasen dan xflowx xribax :palec:

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

... imam občutek, da si najtežje trenutke že premagal ... xflowx  xribax  :palec:

Zivjo, Dominko! x:)x :palec:

 

Ja, tudi jaz sem tole pomislila, kar je janja napisala. :palec: :palec:

Drz se, pa se kaj se oglasi (kul, ko se javis sem in tja). :vio:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

Živjo.

 

Prosil vas bi za nasvet kako bi lažje predelal naslednjo situacijo. Pa saj ni nič kaj posebnega, pa tudi že poznam odgovore oz. nasvete, pa vendarle si jih ta trenutek želim.

 

Mojo zgodbo že poznate. Starši večkrat potrebujejo kakšno pomoč za kaj "ponardit". In z veseljem jim ustrežem, le če imam čas oziroma če utegnem. Zgodi pa se, da včasih ne morem, ker nimam časa. Moj odgovor je seveda NE oz. , da ne morem obljubiti "zasigurno". Vendar veste kakšen čuden občutek je po izrečeni besedi "ne" ?! Kot da z mano ni vse O. K., kot, da sem, ne vem kaj slabega storil ......... In seveda, takoj za tem pride tesnoba in vse kar paše zraven,............

 

BOJAN

 

Hvala in lep dan še naprej.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dominko, lepo da priskočiš na pomoč,če gre, včasih pa enostavno ni izvedljivo x;)x . Nič hudega, z nikomer ni nič narobe, če kdaj reče ne, tako da si ne očitaj, pa tudi vsak, ki te ima rad, bo razumel, da včasih pač ne gre x;)x

 

Hm, si pa naredil velik napredek od tvojega prvega javljanja, bravo :palec:

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O, Dominko, bravo! :palec:

Kot pravi janja; nic narobe, ce priskocis na pomoc, saj ni treba, da si zdaj prekrcevit v staliscu 'NE!', katerega si se pravzaprav moral nauciti.... Torej, distanciraj se, CE imas cajt (in odvisno je tudi, za kaj gre), pac pomagas, ce pa ne, pa reces, sory, nimam casa oz. preprosto ne morem, brez pretiranih utemeljitev, kajti saj ni vazno, v bistvu. Tvoja stvar.

 

Ampak ravno zato pa je pac cisto OK, da kdaj tudi priskocis.... da bodo videli, da je odvisno od tvojega casa oz. dobre volje in ne od njihovega izsiljevanja.

Saj jih imas rad, saj bi jim rad pomagal, ampak zdaj ne mroes, se ti ne da, in tako pac je.

Jutri ali ko pa bos lahko, pa bos priletel - torej ko bos TI imel cas.

Enkrat pa pac ne bos imel casa ne danes ne jutri.

A da iz inata ne bi hotel, nisi dosegel nic, ker to pomeni, da se spet nezdravo oklepas ene skrajnosti.

Naucit se moras obojega - da bos starsem dokazal in jih preprical, da si sam svoj, da pa seveda jih imas rad - to je pa cist ok. Sam skrajnosti so prenaoprne in nikomur ne koristijo.

 

Srecno, se se kaj oglasi! :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kok si fajn napisala, glih tkole sem si jaz mislila, sam sem sam koncentrat napisala, po tvojem tekstu je pa dosti bolj razvidna logika, če se je učiš, da razumeš v čem je point x:px x:)x :palec:
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 7 months later...
Glede nato da sem popolnoma nov na vašem forumu bom najbrž s kakšnim vprašanjem mimo vsekal, nisem prečekiral vseh tem, tako da sem se prvo znajdu pred vašo regresijo! Bom probal na hitr opisat svoj problem in kako je do njega prišlo. Pred 10 leti sem s prijatelji na morju predoziral drogo, kasneje sem šele zvedu kaj smo sploh vse kadil (nore gobice, haš, marihuano). V tem obdobju sem imel precej težav v življenju, bankrot, propadla veza in celo kupica raznega sr... ki sem ga veselo leta dolgo tlačil v podzavest. BUM, z gobicami sem zgleda naenkrat odprl vsa vrata v svojo podzavest, seveda bi se posledično skoraj zadušil od tesnobe, odpeljat so me moral v ambulanto, kjer sem ponoči dobil prvo injekcijo pomirjevala, glede nato da me je zjutraj tesnoba še bolj zvila, so me zjutraj ponovno odpeljali na pomirjevalo. Vse skupaj se je dogajalo v kampu. Zdravnica mi je predpisala čim več vode za hitrejšo odstranitev substance in počitek v senci. Potem se mi je pa začelo dogajat, imel sem napad tesnobe za napadom, takrat sem še živel pri starših in 2 dni kasneje sem že ležal na intenzivni negi s sumom na infarkt, ker pač nisem prišel do zraka. Kasneje so mi predpisali helex, katerega sem slabo prenašal, tako da sem potem cca 3 tedne jemal nekaj podobnega. Dokler sem jemal tablete res ni bilo napadov tesnobe, vendar nisem mogel normalno funkcionirat znjimi. Glede nato da sem strojnik in strojnik pač vedno išče logično rešitev problema, sem se pri 24 letih vsedel v temo za kar nekaj časa in začel brskati in analizirati svojo majhno bit. Sprva sem brisal še preostale substance, cigarete in alkohol. Seveda da moje strojniško razmišljanje ni dalo pravega rezultata, tesnoba ni in ni hotela izginit. Tako stanje se mi je vleklo skoraj skozi celo leto. Pri prebiranju raznih čtiv so se mi pojavili določeni prebliski kaj storiti, da se človek mora soočati s svojim nezavednim, da je potrebno delati veliko na sebi da dosežeš notranji mir. Vem da sem še veliko življenj oddaljen od svojega rasvetljenja, da je potrebno veliko narediti za svojo karmo, projeciranje želja.... OK, dogodek je dosegel svoj namen, začel sem razmišljati! Starši so mi pustili precej močen vzorec eksistenčnega straha, kaj bo pa jutr če ne bomo mel denarja. Ker sem bil po bankrotu in posledično brez keša, je bil prvi cilj, da se znebim tega straha. Uspelo mi je v nekaj letih postavit na noge zelo uspešno podjetje, zaslužim dovolj da mi ni potrebno gledati na denar tako kot moji starši vse življenje. Ves ta čas sem imel velik izziv in me je to nekako gor držalo, tesnoba je skoraj zginila ali se je pojavljala v zelo blagi obliki, sproti sem probal počistiti packarije, z vsemi ljudmi probam bit v najbolših odnosih, pomagam tam kjer se da, širem čimveč pozitivne energije okoli sebe, v glavnem skrbim za čimboljšo karmo. Zakaj danes pišem vse to, zadnje pol leta se mi je tesnoba spet povrnila, za popizdet mi je hudo pa sploh ne vem več zakaj, niti kaj hočem, kaj me tako na hudičevo tišči! Vem da me materialne stvari ne morejo osrečit, to mi je popolnoma jasno, za denar tud nikol ni šlo ampak za odpravo eksistenčnega strahu. Men sploh ni problema svoje življenje spet postavit na glavo in delat nekaj drugega če mi to kar delam sedaj ni več izziv, vendar bom najbrž spet prišel v enako stanje kot danes. Jaz sem oseba ki se ji ni zgodilo nč hudga v življenju, doma so me crklal do nezavesti, razen pubertetniških manjvrednih kompleksov se res ne spomnem ničesar takega! Verjamem da so ali ste ljudje ki se vam je dogajalo ogromno slabega in da imate zato nakopičenega tolk v podzavesti! Tolk mi je jasno, da me nekaj za znort tišči, vendar jaz ne pridem seb več do konca, saj zavestno ne, zelo rad bi zaživel normalno življenje, če že ne srečno, potem vsaj brez tesnobe, prav nimam več moči še enkrat it skoz vse to! Ali je mogoče da me je očetov infarkt tako vrgel iz tira? No zdaj pa ključno vprašanje, ali je mogoče z regresijo ali sčim drugim ugotovit kaj me tako tišči? Odprt sem za vse vaše predloge ali nasvete, ker sem resno na robu obupa!!!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dobrodošel Twilight, lepo si tole napisal. Se mi zdi, da si kar sam napisal rešitev težave.

Vsi imamo obdobja in nihanja, veselja, žalosti, tesnob in sproščenosti. Pač odvisno od cikla in stvari, ki se nam dogajajo. Seveda je očetov infarkt lahko razlog in verjetno tudi je, saj to je eden izmed strahov, ki jih nosimo v sebi, o minljivosti o strahu pred pričakovanim jutri, če bo prišel in kakšen bo.

Na forumu je že dosti napisanega, sam se moraš odločiti, katera pot je zate najbolj primerna.

 

Srečno :palec:

Jas te mam tak rada

I am feeling very olympic today

Is time the only thing you are waiting for?

Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

 

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.

Dalai Lama

Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...