Skoči na vsebino

Vilinski simboli


teja

Recommended Posts

"Otroci vidijo in čutijo stvari, ki jih redki odrasli še zmorejo zaznavati, vendar jih pozneje starši in vzgojitelji prepričajo, da se motijo, da pravljičnih in čarobnih bitij v resničnosti ni. Jaz še vedno živim v svetu, kjer je vse mogoče."

Pisateljica MARJETKA JERŠEK, v Orbiti, o resničnosti.

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vrbov-log.org:

 

Marjetka Jeršek je kot osemletna punčka spoznala vilinske simbole, štiriindvajset jih je bilo, in začelo jo je zanimati, kako je mogoče, da risbica ponazarja določeno besedo, energijo in deluje kot jezik oz. kot način komunikacije.

...

Simbole si je narisala v zvezek, nanje pozabila in čez četrt stoletja spet naletela na skrivnostne risbe. Danes želi z njimi seznaniti vse ljudi, saj simboli, kot piše, vodijo k blagostanju na tem svetu. Vse je zapisala v svoji trinajsti knjigi Slovar vilinskih simbolov – KanDeLar, kjer je natanko obrazložila tudi, kako jih je mogoče uporabiti.

...

Marjetka Jeršek je torej širši slovenski javnosti morda bolj znana kot uspešna pisateljica in novinarka, vendar pa veliko radosti in navdiha najde tudi pri slikanju. Razgibani motivi iz paralelnih svetov, še zlasti vilinskega, jo prevzamejo s svojo skrivnostno lepoto in čarovnijo, nato pa se narišejo skoznjo na papir. Umetnica pravi, da se zgolj odpre njihovi energiji in dopusti, da nastanejo, se predstavijo in izrazijo. Pri tem je ona zgolj orodje, prevajalka energij z drugih ravni bivanja, bodisi v besede, podobe, like, zvoke ali kakršne koli druge vtise.

...

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kateri simbol danes rišemo?

 

marjetka je sploh x:Xx

Jas te mam tak rada

I am feeling very olympic today

Is time the only thing you are waiting for?

Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

 

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.

Dalai Lama

Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx x;)x x:Ix kolebam med parimi...kaj bi ti predlagal?

 

ja, saj v bistvu je to najbrz to, da tu ti vec pises, pa ostali na 'tvoj' nacin komunicirajo...

ma saj nisem mislila v slabem smislu, samo mi je padlo v oci, da se nekje ljudje bolj 'spikajo', tu pa so bolj nezni drug z drugim...

 

evo, pa sem se jaz malo na tak nacin napisala...mehko... xgoldfishx x;)x

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

borism, tvoji komentarji že prav manjkajo... xcivx  :C:  x8Dx  x;)x

Res :eek: , kako lahko pomagam Amis x?x xDDx x;)x

hi hi hi...ob tem sem se spomnila na list, ki ga ima obešenega v svoji pisarni ena sodelavka: vsak, ki stopi v ta prostor, nas razveseli! eni s svojim prihodom, drugi s svojim odhodom. x^x

 

...a moram napisat, kam si uvrščen :inocent: x:o)x x;)x

you see things; and you say WHY?

but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...