Skoči na vsebino

Ali so živali srečne?


Lidija

Recommended Posts

heh, so te zacarale? x;)x

krave majo ful lepe oci. xDDx

 

joj, jaz mam pa tok rada zivali in se cist vzivim, me kar ganejo, k so tok naravne pa take in sploh ne kupim tega, da ne morjo bit srecne/nesrecne.

 

tko da itak lohk lapas pa filozofiras kar ces. xDDx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ZARADI KOGA SO POSTALE OGROŽENE IN KDO JIH OGROŽA , ZARADI KOGA SO ZAPRTE ???
zrd koga ze?

 

ali so srecne? za tiste k tega ne "znajo" razbrat iz njihovih pogledov, obcutit... obstaja menda Dr. Dolittle!

 

...waaa, nas mack vse bolj "zadeto" gleda... :inocent:

xsrcx

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj mu pa daješ za jest ? :inocent:
posusene kamelice

sej ne...

...vse kr mu tekne... :palec:

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pol pa ni čudno, da je "zadet".. x:Dx

 

Aja Nimbus, me veseli da si srečal krave.. xokx In ravno devet jih je bilo. V tarotu vsebuje karta Puščavnika (9) tudi karto sreče.. :vio:

 

ha, ha... fora je, da je devet moja cifra x:px

 

iihhhaaaaa.... srečen puščavnik.... x:Dx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...
mislim da ravno nesrečne niso, ampak srečne pa tudi ne. cel dan bit na ogled ljudem najbrž ni prijetno. Poleg tega je življenjski prostor precej manjši, kot pa v njihovem naravnem okolju. Je pa spet res, da (nekatere) živali ne postanejo plen, kot bi pa bile, če bi živele v naravi. Torej na eni strani + na drugi -.

 

 

se strinjam. :)

s šolo smo bli to leto v zooju, dobili smo vedrega skrbinika da nam je predstavil nekaj wrst živali (ki smo jih vsi že poznali) pri tem pa nam je tudi povedal kaj si želijo in da tudi one kažejo svoja občutja. npr. slonica je prijazna samo do nekaterih skrbnikov. 4 skrbnikom baje že leta nagaja.

nagonov tukaj ni ravno veliko... heh... razen risa k ma pa močne nagone ampak jih more potlačt, saj ne more do ene risinje ki je x let mlajša... :P

živali se navadijo na skrbnike na nekatere se navežejo, drugih ne marajo. vedno bolj postajajo domače živali. ampak udomačene upam da ne bodo nikol. :vragec:

blagor človeku, ki mu duša ničesar ne očita
in ni izgubil upanja...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Živali, ki živijo v svojem naravnem okolju imajo izpolnjeno življenje, ker jih v to prisili boj za preživetje. Imeti izponjeno življenje lahko po naše pomeni sreča.

Jaz včasih razmišljam o hišnih ljubljenčih, kako prenašajo pozornost svojih gospodarjev, ko jih razvajajo z vsem mogočimi lišpi in dodatki k hrani.

S hišnimi ljubljenčki človek tudi ustvarja neravnovesje v naravi. Naša psica poje vsak dan 1200g mesno konzervo. Koliko živali more zanjo vsako leto umreti??? :sori:

Dr. Dolittle je fantazijski lik.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

S hišnimi ljubljenčki človek tudi ustvarja neravnovesje v naravi. Naša psica poje vsak dan 1200g mesno konzervo. Koliko živali more zanjo vsako leto umreti??? :sori:

 

no no, tko pa ne morš razmišlat :P.....psi jejo živali, ki so rejene z namenom, da se jih ubije...tako, da konzerve ne vsebujejo meso s katerim se preživljajo divje živali

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj si pa mislite o Kitajcih,ki jedo pse in mačke in le te tudi še žive dajo kuhat oz. živim oderejo kožo?Ali odobravate to glede na njihov način življenja oz. njihove specialitete v restavracijah?
Verjamem vanjo, ki je kot v meglo ujeta, ki je kot globoka kalna voda - pravim ji USODA
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hotela sem povedati, da človek določene živalske vrste (hišni ljubljenčki) protežira in s tem ustvarja neravnovesje v naravi. Tudi živali, ki so gojene za pasjo hrano je treba zaklati, preden jih dajo v konzervo.

Dr. Dolittle je fantazijski lik.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj si pa mislite o Kitajcih,ki jedo pse in mačke in le te tudi še žive dajo kuhat oz. živim oderejo kožo?Ali odobravate to glede na njihov način življenja oz. njihove specialitete v restavracijah?

 

Način življenja in "specialitete" niso opravičilo za mučenje živali.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 8 years later...

Nova pasma: urbana Gorenje mačka

Ampak da ti hladilnik sama odpre!? Huh! Kmal si bo znala zmrznjeno meso v mikrovalovki odtalit http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon28.gif

Čuj, pa kaj me gledaš kot kremšnito? http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/horro-cb.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...