Skoči na vsebino

Vesoljni dnevnik LNF 7


Marsa

Recommended Posts

:detelca: Bern, zate in za tvoje dame xupx

Jas te mam tak rada

I am feeling very olympic today

Is time the only thing you are waiting for?

Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

 

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.

Dalai Lama

Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 1,6k
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Najbolj aktivni v tej temi

Danes zjutri sem vstal, šel kot vedno na wc in vidu, da se je školjka premaknila za enih 10cm v levo, pa sm vseeno centriral pravilno; hmmm zihr sm se naspau, sej sm vedu, da sm spočit, ampak vseeno, blo zanimivo tole videt, hee. No pa sem se ob smehu prebudil.

Doživel ponovno otvoritev kreativnosti.

Hvala ti možakar. Sistem čaka.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:eek: :sori: Danes spala slabo,kot že dolgo ne.., se zbudila še ob pol treh, :eek: kaj mi skuša podzavest povedat??

Aja, pa zdrava drugače, ob vseh teh infekcijah naokoli.

 

Ste kaj navalili v trgovine? Sem šla samo mimo, se mi je zdelo total poden, da bi se tam drenjala za cunjice, pa četudi smučarske. Kar sem hotela in rabila, sem kupila že v petek še po "stari" ceni, ko so še imeli vse številke, pa nobenega naroda.. meni se je splačalo x^x .

 

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

spala zelo dobro, samo ob štirih je blo našmu mucu mal dolgčas in je skakal po omari in sm mogla ustajat in ga sprauljat dol.

v šoli pa nič posebnega.....zejle 2 uri sedenja za računalnikom pa vaj v excelu.....še dobro da mamo potlej še nekej en tečaj za pesmce za izdelavo knjige pa grem tja. to bo še užitek :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tudi meni s dan ni pričel ravno dobro, sicer mislim da sem v napovedi za ta teden naletela na neke motnje se mi zdi x;)x no in ko službeno šetam po mestu srečam sošolko, štiri leta sva v srednji šoli skupaj gulili klopi in špricali. bolna je, zelo bolna, levkemijo ima, hudo, išče neznanega darovalnica in se meni porodi misel, mogoče bi pa, mogoče se ujema, če ne poskusim ne bom izvedela, gledam jo, ob njej sinko niti pet let nima, ona pa razlaga da bi rada čimprej našla darovalca, po drugi strani pa spet ne ker se lahko zelo zakomplicira in umre. rada jo imam res, veliko stvari v življenju naju povezuje, ...

tole moram premisliti, sej vem, mogoče sploh nimam zdrave krvi al pa primirne ampak evo moje čistke v glavi. in potem jaz mislim, da imam probleme, ma nimam jih evo, vse se da rešit, ma nakladam,

lepo se imejte

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Selene, s temle, kar si tu napisala, nisi čist nič nakladala. Ob takih situacijah šele objektivno vidimo, kolk smo "luštni" :cry: , ko se smilimo sami sebi zaradi bogvečesa že... a ne. Widened perspective always helps :eek:

 

Danes sem pa neproduktivna.... :xx!: no ja, pridejo tut taki dnevi :inocent:

 

Hehe... MUCAMACA, jaz imam isto foro že tri dni!! Se zbudim ob šestih zjutraj (danes za spremembo sem se ob treh) in gledam kot zajc :eek: ... pa se sprašujem, kaj za boga je zdaj to... "kaj mi skuša podzavest povedat...?" (isto!!) ... pa pržgem telefon, če je slučajno kakšna piz***, da bom dosegljiva... pa nič x:Dx

ne vem... imaš kakšno pametno idejo? meni tole ni ravno najbolj jasno, to se mi ni še nikol dogajalo... :vio: aja, Mateja pravi, da je to zato, ker smo padli v portal x:Dx x:o)x

 

lepo se mejte xsrcx

 

 

Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.

VILA SONCA

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vragec:

 

 

no....konchno en dan, ki nekaj obeta....bomo videli (je reku taslep tagluhmu, k ga je tahrom brcnu u rt)

 

 

666 x:)x :vragec: -ou....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tudi meni s dan ni pričel ravno dobro, sicer mislim da sem v napovedi za ta teden naletela na neke motnje se mi zdi x;)x  no in ko službeno šetam po mestu srečam sošolko, štiri leta sva v srednji šoli skupaj gulili klopi in špricali. bolna je, zelo bolna, levkemijo ima, hudo, išče neznanega darovalnica in se meni porodi misel, mogoče bi pa, mogoče se ujema, če ne poskusim ne bom izvedela, gledam jo, ob njej sinko niti pet let nima, ona pa razlaga da bi rada čimprej našla darovalca, po drugi strani pa spet ne ker se lahko zelo zakomplicira in umre. rada jo imam res, veliko stvari v življenju naju povezuje, ...

tole moram premisliti, sej vem, mogoče sploh nimam zdrave krvi al pa primirne ampak evo moje čistke v glavi. in potem jaz mislim, da imam probleme, ma nimam jih evo, vse se da rešit, ma nakladam,

lepo se imejte

kva ma za 1 kri?? skupina pa to?

 

jest pa marsa mava eno redkih menda??

 

kakko pa da je pri zdravniku niso napotili; saj a nimajo oni seznam darovalcev??

ne razumem, men je to mal cudn???

 

sicer pa, a mas njen tel, kontakt al kaj??

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Danes sem pa neproduktivna....  :xx!: no ja, pridejo tut taki dnevi  :inocent:

ja, jest pa kr veckrat zadnje mesece neki v 'portalu'... :xx!:

pomoje najboljs dihat al pa kej 'zdravga' pocet!!

vsaj ves da ne zabluzis 100% v 'bluz' portalu!! x;)x

 

al pa pac delat, ce znese...

al pa nardit neki tazga, nenavadnega, nepricakovanega, ..

neki cist odstekanga, lahko novega... mogoce mogoce ... x8Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hoj free mislim da tole ni tko simpl kot darovat kri... je moja dobra prijateljica in je obupana v krvi so še vedno rakaste celice in kot sem razumela, sem laik nobeden od domačih ne ustreza in sedaj čaka na darovalca ki bi bil primeren in ni edeina veš... mogoče pa ustrezam, bom jutri tole preverila kako gre ker nimam pojma... samo vem da se mora nekaj stoodstotno ujemati drugače lahko umre, al kri al pa kostni m.

bom videla, res ji želim pomagati, sicer je tolk majhen procent da bi to šlo, ampak kdo ve....

ma takšen dan je danes,... kaj vse se mi ne plete, samo ko razmišlajm da lahko umre, ker ne najde primernega darovalca, ma vredno je poskusiti se ti ne zdi, čeprav sploh ne vem točno zakaj se gre...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Selene - :sori: - socustvujem... Zdajle sem sele opazila...

xsrcx - tole pa je za prijateljico. x:)x xcrossfingx

 

aja, ps. - Free, zelo prijazno od tebe, da gres takoj v akcijo s pomocjo, a ni res ne takole just like that...

Mislim, da ima podobno zadevo Irena Grafenauer in je ravno bilo ful govora o tem.

Traja, moras dati skozi nekaksno predavanje, da te z vsem seznanijo (zdaj se sicer folk zaradi tega buni, a kasneje pa bi se morda zaradi cesa, o cemer niso bili seznanjeni, tako da mora najbrz ze nekako tako potekati vse skupaj).

To je moznosti ena proti ... xxx - si nisem zapomnila, a kri, ce je se tako redka, pomeni recimo, da ima to 10% ljudi, tu pa so ti procenti ful manjsi (ce niso celo promili, saj pravim, nisem posvecena v tole)...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hoj free mislim da tole ni tko simpl kot darovat kri... je moja dobra prijateljica in je obupana v krvi so še vedno rakaste celice in kot sem razumela, sem laik nobeden od domačih ne ustreza in sedaj čaka na darovalca ki bi bil primeren in ni edeina veš... mogoče pa ustrezam, bom jutri tole preverila kako gre ker nimam pojma... samo vem da se mora nekaj stoodstotno ujemati drugače lahko umre, al kri al pa kostni m.

bom videla, res ji želim pomagati, sicer je tolk majhen procent da bi to šlo, ampak kdo ve....

ma takšen dan je danes,... kaj vse se mi ne plete, samo ko razmišlajm da lahko umre, ker ne najde primernega darovalca, ma vredno je poskusiti se ti ne zdi, čeprav sploh ne vem točno zakaj se gre...

ja, ce ces povej kaj pa kako!!

me zanima malo tole... kostni m. pa celice pa to...

mam eno frendico, k je mela podobne tezve,

pa okol 20 kemoterapij pa to... pa presajanje kostnega m.,

pa je zdej vredu!!

ma kej za povedat, kaj pomaga, kako se lotit zadeve...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

... Ja, guzve sem pricakovala in vse...

Ampak x!x :eek: :O:

... vceraj hoce Mitja v mesto, si premisli, totalna guzva, je najbrz taka ura (okoli 15h, 16h).

OK - grem jaz ob 17h in ob 18h se vedno iscem parkirni plac, oz. se bolje, cakam v vrsti na vsakem kriziscku...

Komaj (nepravilno, skupaj s se kakimi 50 ali vec avti) parkiram tik pred Tivolijem!

Ej, resno govorim - kaj takega pa se ne!!!!!!!

Se oglasim se pri mami, pravi, ja ja, saj so razprodaje! :eek: Nisem mogla verjet x!x , da je mozno, da je samo od tega...

Haloo?

Ma ni sans - saj kaj rabim, celo nujno rabim, cash sicer je, a se je nabralo racunov, pa bi mi nad prislo prav kake 50% skonto, ampak.... halo?! :xx!:

Ogaba - ce pa cesa ne prenesem, pa je to guzva... Imam kilometrsko auro ocitno in hocem ful placa okoli sebe, me kar dusi guzva (saturn v 3., ubozec :sori: )...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja marsa sej je rekla, da se sedaj tudi njej zaradi Irene odpira več možnosti ker je že ful več novih darovalcev, sam ne vem al ti samo kri vzamejo potem če se slučajno ujema al gre to preko kostnega m. ma rada bi da vidi da mi ni vseeno zanjo, danes mi je srce se zaustavila ko sem jo videla, pismo če bi ji le lahko pomagala, sej mislim, da tud resno ne jemlje več to a jaz lahko, nič bom jutri mal zdravnika svojega povprašala, ker moraš biti popolnoma zdrav, pa pol na predavanje hodit, pa tko sej če se odločim in ne ustreza njej bi pa mogoče komu drugemu, pred seboj imam skoz njene oči in zabuhel obras pod kapo... da bi vi vedeli kakšne norčije sva midve zganjali v srednji šoli, ojoj,... ma pa sinko ves vesel mi je povedal, a veš mami je prišla domov, je bla ful dolg v bolnici, zdej pa na sprehod z mano hodi, jo mam rad, veš :sori:

 

ja free jaz ne morem drugače pomagat ko da grem v akcijo če ne za njo pa za koga drugega... tud drugi so ljudje s svojimi zgodbami, ma res pa bi rada pomagala njej :V:

 

Marsa tud jaz rabim ful palca okrog sebe in niti pod razno ne bi šla in brskala sedajle... sicer sem prisiljena kot službeno it v trgovino ko je totalno polna in si mikice iz rok jemljejo, ampak kmalu pobegnem ven

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

free, obstaja neka info tocka, kamo gres, v ljubljani; pa ti najprej vzamejo kri, in dajo neko malo predavanje (ne vem tocno, kaksen je vrstni red). predavanje je kratko, 15min.

ce je kri zdrava, in se vse ostalo v redu, te povabijo cez dolocen cas na odvzem mogza. to se dela na dva nacina, ali z iglo (po starem) ali z laserjem(po novem). boli ne, dajo te lahko v lokalno anastezijo, ali pa v celo. edini rizik je povezan z anastezijo, misli, pa malo lahko boli od vboda.

od kar je slovenija v sklopu teh donatorjev, se malo vec dogaja, glede kostnega mozga konkretno, so zadnjic povedali, da druzinski clani le v 20% odgovarjajo, nam slovencem pa meda najbolj odgovarjajo nemski ( od tam dobimo najvec donatorjev).

ko se enkrat odlocis, je se mogoce dobro vedeti, da je ta tvoj mozeg lahko uporabljen kjerkoli na svetu ( med temi drzavami, ki sodelujejo).

je malo problemov pri tem, ker je ta postopek kar drag in je premalo ljudi tu izsolanih za to. odkar je irena grafenauer javno pozvala narod, se se vec dogaja, in je treba cakat vrsto. od casa najditelja donorja do operacije navadno pretece okrog 9 mesecev.

 

to je vse kar vem, sem vprasala eno medicinsko sestro...ce kdo ve, kam je treba it, povejte nekje, ali pa na OS prosim, ker mene tudi zanima tole, da bi poskusla sodelovat.

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, tolk tud jaz vem, ampak nekaj je omeila samoplačniško zdej pa ne me basat se opravičujem izrazu, a da če hočeš nekomu pomagat, moraš še plačat, pa se opravičujem ker sem kar v dnevniku tole načela
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pa dejmo eno emo ubrat, ne...?

ce se lahko pogovarjamo o grudicah v cokolinu, bi to zasluzlo tudi eno temo..... x;)x

 

 

ja ne vem, tina, tko sem jaz slisala...o punkciji so rekli, da boli kasnje, kjer je bil vbod....

mogoce sem pa jaz narobe razumela....

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pa dejmo eno emo ubrat, ne...?

ce se lahko pogovarjamo o grudicah v cokolinu, bi to zasluzlo tudi eno temo..... x;)x

 

 

ja ne vem, tina, tko sem jaz slisala...o punkciji so rekli, da boli kasnje, kjer je bil vbod....

mogoce sem pa jaz narobe razumela....

Ja, sem ze pomislila, naj jo pliz nekdo odpre, premalo vem o tem, mogoce kar ti, Tinka, se ti da?

Ali pa ti, Selene, morda bo to najvec, zal, kar bos lahko naredila za frendico?

Morda pa tu najdemo darovalca?

Kar za obe, za vse, ki rabijo, to bi bilo dbest! xsrcx x:)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Neki bi rad povedu, pa tut ,če se sliš mau grdo, hmm

Gre se za darovanje, ..krvi...v pr. Slavne osebe, ki tko javno prosi. Hej, oseba je šla kariero delat v tujino, zato ni rabla slovenskega odobravanja, preprosto je odšla, ker tam so večje možnosti uspeha, .in sedaj oseba zboli ,kaj zdaj;si zasluži pred ostalimi˝ tole darovanje krvi, ahja, in tvoja Selena prjatlca, a ni na istem, samo ni slavna, je pač Navadna˝.

Le kak si upa fehtat nazaj slovence, pa prej, ko nas ni nič nekak˝rabla pa je blo vse uredu?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest
This topic is now closed to further replies.



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...