Skoči na vsebino

Spolne zlorabe


skwo

Recommended Posts

<{POST_SNAPBACK}>Jaz bi pritaknil samo tale majčkeni komentar:

 

Mick, saj si fejst fant, samo ne zanašaj se na državo, saj ima ta s seboj veliko preveč dela, da bi se lahko ukvarjala še z narodom.

 

  :xx!:

 

Hvala enako, Bern x;)x in brez skrbi, ko gre zame se na državo bl mal zanašam. Sicer pa država smo mi, njeni državljani, ti, jaz, Marsa, lunatki, nelunatki x:o)x , MI VSI. Ker pa veliko večino skrbi samo njihova rit imamo takšno državo kot jo pač imamo in kot jo seveda tudi soustvarjamo. x^x Hhe, kolikokrat se stvari zapletejo, k se ljudje kao nočejo vtikovat v tuje zadeve, hočejo mir, se nočejo izpostavljat, skratka nočejo nardit nič, ko se je treba mal izpostavit in mogoče usodno pripomoč k rečmo pravičnosti, o kateri pa ta isti na ves glas tulijo, da je ni. :xx!:

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bern, xDDx x:Xx

 

Mick, ja, se strinjam z Bernom, da pac... je malo idealisticno tole, po drugi strani pa ti dam prav - folk se noce vtikovat KAO (mislim saj se itAK pol skoz vsi povsod vtikajo)... hocjo mir, nocjo se izpostavljat.. ja, vse to...

zato pa je tako kompleksno.

 

se vedno menim, da nimamo dovolj usposobljenega kadra...

ce govorimo o majhnih krajih, je se bolj delikatno, vsi (v)se poznajo itd.

Nocejo se dohtarcam pa socialnim zaupat, ce je sam ena, kraj pa majhen.

Tudi imamo cist povsod v tej drzavi opraviti s shlamparijo, pa ne verjamem, da je tu kaj drugace.

ze to, da se recimo razve nekaj takega, kaze na neprofesionalnost taksnega 'profesionalca'.

 

tako da - tu se dolgo ne bomo nic dorekli, zal zal zal. :sori:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Osamljena, če si še tako fejst punca in tako prizadeta (v kar tukaj definitivno nihče ne dvomi), pa je tole tvoje početje zdaj samo izogib temu, da bi se stvari v resnici LOTILA. Namreč, z obtoževanjem drugih za NJIHOVE stvari in sipanjem žvepla okoli si od rešitve samo vedno dlje in nič bliže.

 

Ni v redu, punca, ni v redu. Postavljaš se za razsodnika, kaj je prav in kaj ne, kdo je kriv in kdo ne, to pa se nikoli dobro ne izteče.

 

(Sorry za direktnost, samo z okolišanjem ne bomo prišlo nikamor.)

 

:xx!:

 

Ne postavljam se za razsodnika! Vem kaj čuti pogumnina hčerka, vem kaj preživlja. Sej navsezadnje imava enako izkušnjo, ki je naju zaznamovala do konca življenja. Kdo je kriv za nekaj kar se naredi otroku? Starš seveda. Če bi šla na našo glupo socialno in povedala kaj se mi je zgodilo bi prvo šli nad starše in jih obtožili, da niso dovolj skrbeli zame. Prvo bi bil kriv brat ker je pač to počel nato pa starši. Seveda bi se pa še našel kakšen osebek, ki bi rekel, da sem jaz kriva, ker sem ga mogoče izzivala oz. mu dala povod za to. Tudi to se mi je zgodilo. Ne vem kdo bi bil kriv za takšno stvar kot pa starši. Ne mi rečt, da je to usoda ali splet okoliščin. Za vsako stvar je nekdo odgovoren, za otroki pač vedno stojijo starši. Ja seveda boste lahko rekli, da tega ne razumem, ker pač nisem v vlogi starša. Hvalabogu, da nisem in da nikoli ne bom.

Zaupam, da je življenje na moji strani. Svobodno in radostno se izražam.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ful te razumem bejbi....jezna si na cel svet in ful te boli, ker se počutiš tko, kot da bi bla čist sama na svetu in da morš sama zase skrbet....ne mislm materialno...tko....sama sebe morš brant, ker sta ti starša dobesedno eni 2 pi.... (se opravičujem za grdo izražanje!). Dejstvo je, da boš mogla čist sama to predelat in prebolet....v bistvu maš polno ljudi okol sebe tuki gor, k bi te bli pripravljeni poslušat in svetovat, ampak konc koncev ti to ne diši....

 

Sej starša te mata rada, samo ne znata ti tega pokazat...bog ve, kako sta bla sama vzgojena? In to je pol ful zežko...pri nas doma je isto...nobenega izkazovanja čustev...vse mrtvo in mučno....tolažim se s tem, da si družine ne izbiramo sami, prijatelje in partnerja pa! Ko se boš osamosvojila, lahko začneš na novo, v krogu ljudi, ki si jih boš izbrala sama.

 

Bo pa prišel trenutek, ko boš mela polhn kufer vsega tega sovraštva in jeze in boš pustila vse to za sabo in šla naprej...in VEM, da se boš mela lepo in uživala v življenju in mogoče celo mela otroke....če ti nisi bla ljubljena s strani tvojih staršev, to še ne pomen, da ti tud ne bi bla zmožna dat svojemu otroku vse ljubezni, ki jo potrebuje.... xsrcx

 

Po moje bi blo fajn, če bi velik razmišljala o tem, čeprov te boli in se odločila a boš sama odločala o tem, da si lahko srečna al boš pustila, da o tem odločajo ljudje, ki so te prizadeli in jih ne maraš... x?x

 

Bejbi, rada se mej, ker si prekrasna deklica, ki je prekmalu doživela zelo grozne stvari.... x:Xx

 

Ma, ful sm zabluzila. :xx!: ...pametna sm sto na uro xrolleyesx

 

x:Xx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hvala Pika Pikica xsrcx

 

Nisi zabluzla, sam povedala si kar je res. Nažalost bom mogla res to sama skoz dat in it naprej po začrtani življenjski poti, če mi bo ratalo seveda. Težko se je imeti rad, če nimaš nobene podpore od najbližjih.

Še enkrat hvala xrosex

Zaupam, da je življenje na moji strani. Svobodno in radostno se izražam.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ma sploh ni dvoma o tem, da ti bo ratalo!!!! Razumem, da ti je trenutno ful težko in da se ti zdi vse brezveze in črno, ampak probaj se osredotočit nase in na stvari, ki te veselijo....šport, vojska....delaj v tej smeri...delaj na sebi...beri knjige. Ne oziraj se na ljudi, ki jih pač ne maraš in pusti komu k sebi...kakšni prijateljici, ki ji lahko zaupaš. Ne bojo te vsi v življenju zajebal!!!!! Pa vn dej bolečino....pejt tult v gozd, športaj....piši svoje občutke v dnevnik al pa sem gor....bodi 100% odkrita...sej ne vemo kdo si, kaj te briga, kaj si kdo misli o tebi in če te kritizira...itak ti vsi tukaj samo dobro želijo in vsak ma drugačne poglede na tvoje misli in občutke...in premisli, kaj ti vsak hoče povedat.... x:Ix

 

Sej si pametna punca....se vidi po razmišljanju. :palec:

 

x:Xx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}> Kdo je kriv za nekaj kar se naredi otroku? Starš seveda.

No, ja, do dolocene meje v dolocenih okoliscinah ze.

 

Vendar da so meni celo noc grozili s smrtjo tam nekje v enih rovtah nima nobene zveze z mojo mamo.

aja, kriva ker me je pustila? saj me ni. x:o)x oziroma ce me ni, sem pac sla brez dovoljenja.

 

Enkrat je pac treba sprejeti odgovornost za svoj lajf.

In ce starsi nekomu umrejo, kot moj dbest frendici, ga to tudi zaznamuje za ves lajf.

kdo je pa tle kriv?

Komu pa lohk moja frendica maha z odgovornostjo pa krivdo?????

 

In kot smo ze rekli, pa nikakor noces slisat - nihce kar ne ZNA bit stars.

Vsi delamo napake.

 

Zanimivo bi blo vprasat mojega sina, kaksna se mu zdim - rekel bo, da ga ne maram in da mu skoz tezim (tezhenje pa je tud, ko potrkam predno stopim v njegovo sobo ga vprasat, ce ma kaj rdecega za prat x:o)x).

 

Se pa jos sem v odnosih z ljudmi preposlusala tega - o krivdi starsev...

velik ljudi sploh ni odraslo, se vedno se nekje v sebi jezijo na svoje starse, kolk da so jih zafural, kar je banalno celo.

ker od DANES lohk sami pedenajo dalje.

Sploh ce se zavedajo teh silnih napak starsev, ocitno, ce skoz negujejo to v sebi.

 

Jaz sem nekoc moji mami rekla, da ma mojo sestro rajs, zato ker ma mene rajs. x:o)x

(*torej iz nekaksne 'slabe vesti').

Mene je tko lahko blo met rad, mojo sestro pa velik tezje.

Nismo vsi isti.

eni so bolj dostopni, eni pa manj.

 

Jaz tud raje pobozham crkljivo mackico kot pa ono ki piha in kazhe zobe.

Tako pac je.

In NIHCE ni kriv ZA TO.

 

ja, morda piha zato, ker se ji je prej kaj zgodilo tacga, da ne zaupa.

sam jaz recimo tega ne vem. jaz sam vidim, da je bolje da je ne pobozam. :vio:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>... vcasih sem jezna na emancipacijo, ker matere nimajo ves dovolj casa in potrpezljivosti za svoje otroke, drugic pa pomislim, da bi imel kak otrok res lepse v domu kot pri lastnih starsih. ...

Ja, tud jaz.

 

sem pa 'jezna' tud na tole emancipacijo otrok vcasih. poudarjamo skoz otrokove pravice. imamo studentski in ze nevem kaksen otroski parlament in vse mogoce. xrolleyesx

torej namest da bi se igrali, pac bli otroci, pocnejo nekaj 'velepomembnega'. x:o)x

In starsi vsi ponosni. x:o)x

 

Redkeje pa je kakega govora o pravicah starsev.

teh ni.

aja - starsi so si pa pac sami krivi, kaj pa imajo otroke?

Ima invalida, ves lajf ga bo pedenal, svojega lajfa prakticno ne bo imel vec... ampak - sam si je kriv, a ne, saj ga ni nihce silil met otroka.

In mama ki je vedno bila dobra in razumevajoca, pa je njen sin padel v junk in jo pretepal, maltretiral in vse?

A se ona lohk pod nosom obrise za svoje pravice?

ja.

Se s prstom bodo nanjo kazali, tud 'Osamljene' tega sveta, 'KRIVA JE'. :xx!:

Je ze kaj narobe delala. xrolleyesx :xx!:

Kok hitro obsodimo.

 

***

 

Tud razlicno pojmujemo ljubezen.

Eni majo vse, sam ljubezni ne, kao.

Eni otroci pa bi dali ne vem kaj, da bi spali v topli postelji in imeli dnevni obrok hrane.

In da bi lohk sli v solo. in da bi po netu mal srfal.

ja, se strinjam, ni ljubezen to... je pa varnost in udobje - saj si pa itak 1/2 folka pod pojmom ljubezen v bistvu predstavlja to.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zelo bi rada razumela nekaj.... pasivnost zrtve....

zakaj TEDAJ, ko SE DOGAJA, ne ukrene nekaj?

pa cetudi je otrok.

 

ja vem: ne bodo mu verjeli, sram ga je, zbegan je... itd.

sam vseen... xscratchx

zakaj ko se DOGAJA, ne KRICI recimo?

Recimo dojencek - kok je ranljiv pa majhen pa nemocen pa vse... pa glejte, kako dobro zna poskrbeti zase... je lacen - dere se. pokakan - dere se. zejen - dere se. hoce druzbo, ljubezen - dere se. zanimivo, kako nagonsko poskrbi zase. DOJENCEK. xyesx

 

Zakaj se pol otrok ne dere?

zakaj onega ne brcne v piscal?

Zakaj ne prekine s tem, niti ne poskusi?

tega sploh ne razumem.

 

mene je nekdo na nek nacin nekaj casa psihicno mucil in tudi fizicno vcasih. sem imela ful strahu, prav maltretiranje je ze bilo v bistvu.

No enkrat pa mi je bilo dovolj in sem zacela VRESCAT in osebo brcnila v piscal in se drla, da mi 1x vec v lajfu nic tacga se ne bo zgodilo s strani te osebe.

Pocil mi je film.

Sam od tedaj sem v bistvu imela pol mir, ker sem pokazala, da se z mano ne bo VEC tako postopalo.

Aja, stara sem bila morda kakih 10 ali 11 let.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Samo na kratko bom povzel tole, kar ste napisal in naj mi kdo oprosti, ce bom rekel kaj, kar je ze povedal on-(a). Sem v sluzbi in nimam dovolj casa predelat celotno snov x:)x , sem samo preletel.

Prvo, kot prvo, starsi imajo dovolj pravic, vprasanje je le, ce jih znajo uveljavit in ce jih poznajo? Otroci imajo (danes) dovolj pravic in tudi sluzb, na katere se lahko obrnejo, ce kaj ne stima, kar pa za preteklost ne bi mogli rect. Danes se otroke veliko bolj resno jemlje, kot pa nekdaj.

Marsa, vsakdo je lahko kriv le do dolocene meje, kot sama pravis, pa ce je otrok ali stars. Tudi otrok (ce je pravilno vzgojen), ve, kaj je prav in kaj ne. Ce mu je stars dal to osnovno izobrazbo, ne more biti kasneje kriv, ce se otrok odloci za droge, nasilje, kraje,... Seveda je tu vse odvisno od obeh. Stars lahko otroku daje vse, od ljubezni, pozornosti, pravil, dobrin,... , pa bo otrok se vedno izbral drugo pot (okoliscine, druzba, karakter,...zvezde? x:)x )

 

In nihce mi ne bo rekel; samo otrok je, ne ve kaj dela! In prav tako ne za starsa; ima toliko dela in je prezaposlen!

NE, v obeh primerih! Vsi vemo, kaj je prav in kaj ne! Ti ves, da ni prav, da vzames zivljenje ljubki muci in otrok to ve prav tako! Ce pa kljub temu to stori (kdorkoli), pa pomeni, da je nekaj narobe s to osebo. In se je res za vprasat, kaj je pocelo nase sodstvo, socialna, drzava in mi drzavljani, ko so tako milo rasodili tistim mladenicem, ki so zverinsko mucili muce!

 

Eno je, ce ne najdes casa, za otroka, popolnoma drugo pa, ce ga maltretiras, mucis,... in obratno seveda tudi.

Oboje je napak, le da pri maltretiranju ne moremo govorit o nesreci, oz. da se dogaja po nesreci...

 

Sam lahko recem, da sta me mama in oce zelo dobro vzojila in sta storila vse, kar je bilo v njuni moci, da sta mi dala izobrazbo, kulturo in vse dobrine, da nisem trpel pomanjkanja. Marsicemu sta se odrekla, da sva midva s sestro lahko imela in vecno jima bova hvalezna.

Pa vendar sem v zivljenju naredil nekaj stvari, za katere sem vedel, da niso najboljse, pa sem jih vseeno naredil. Vendar NIKOLI nisem skodil drugim, ali storil kaj, kar bi bilo v njihovo skodo. Se posebej ne druzini. Ce sem naredil kako neumnost, sem jo sebi ali zase.

Vendar so to moje odlocitve in jaz odgovarjam zase in nihce drug ne more biti kriv. Pa ce sem star 30 ali pa 16.

In ni posteno do starsev, da otrok rece; vi ste krivi za to in to. In seveda obratno, da starsi recejo; vsega si ti kriv.

 

Vsakdo nosi sam svoj kriz! Razlika je le v tem, da eni to priznamo, drugi pa raje to prelagajo na druge, kar je seveda najbolj enostavno.

 

Pozdrav vsem forumovcem in ne forumovcem! x:)x :palec:

Natrix

 

IX. "LUX PERPETUA"

SI HA de ser condición de mi dicha el olvido

de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).

Prefiero la existencia más árida y doliente

al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.

 

 

Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,

que me halague o sonría en esta clara inopia,

ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo

también la lamparita cordial de tu recuerdo!

 

2 de octubre de 1912

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Marsa, kaj je tista pasivnost: STRAH

Najprej ne ve kaj bo, potem ze preide v vlogo, da drzi vrecko tatu. Tako nekako.

Vsekakor strah, strah, da mu ne bo nekdo zaprl usta, da ne bo dobil zraka... ena je rekla, da je vsakic kao okamenela, drugace ne bi prezivela situacije (pozneje se je porocila brez ljubezni).... strah, da ji ne bodo verjeli pride pozneje...

 

LP

Vrba, saj vem, me je zacudil, ko nisem napisala, da poleg strahu tud..

(... strah, jasno, logicno, samoumevno, tolk da sploh ne napisem)...

ampak vseen - kaj pa je lohk hujsega?

nekoc sem se vso noc tresla za lajf... 2 tipa grozila, tepla, hotla posilit, bila sem stara 17 let... tolk me je bilo strah, da so mi zobje sklepetali.. je vprasal tipo, a te je kaj strah? sem rekla, jasno da me je. Pol sem nekak z naravno psihologijo 'znala ravnat' - vec ur sem se pogovarjala z modelom, ker sem postekala da je v bistvu nesrecen...

medtem je oni drugi zunaj nekje v gozdu pretepal mojo frendico.

Tolk me je blo strah in tolk sem bila sita vsega, da sem v momentu imela dost in zacela trobit, me ni zanimal vec, sem rekla tipu, evo pol me pa ubijte, jaz se ne morem it vec...

Pol je prisel tip ki je bil s frendico iz gozda... SAM!

PREPRICANA sem bila, da je njo pa ubil...

(vem, zdaj sem tu in tkole to pisem, torej je to nekak brez smisla, je tezha odvzeta, ker torej - lohk je bil sam moj bluz, pretirana reakcija, dramaticna interpretacija...

... ampak - ali je vazno? saj je itak point sam v tem, kako gledamo na stvari in kako ravnamo v stvareh in z njimi)...

... zacuda ju je to nekak... streznil, shokiral, da sta se usedla v avto in naju peljala v Koper - kamor sva sli.

To noc me je bilo zadnjic tkole strah. Bili so zapusceni vinogradi, zive duse kilometre ne okol. Nisem mogla racunat, da me bo kdo slisal, ce bi zaceli bezhat, bi naju mroda res ubili..... in tisto trobljenje je v bistvu bila neumnost, ker bi lohk ziritirala ze tako zivcna tipa. vendar mi ni preostalo drugega, kot da nekaj STORIM v tistem hipu.

Se vedno se mal tresem, ko se spomnim tega.

sam nisem pa gradila nadaljnjega lajfa na tej izkusnji, nisem tega negovala, pac pa se mi zdi power, da sem se tu in da sem nagonsko znala prav ravnat, pa ceprav je bilo 'vse narobe'.

Torej, nic ne more bit hujsega kot to, kar dozivljas, ce je to nekaj najhujsega...

zato odvrzes strah, ker strah blokira moznosti.

vrgli so me v vodo in jaz sem pac plavala.

Nisem kar utonila, pa tud z vodo se nisem borila, pac pa sem samo plavala, da pridem na drugo stran, spet na kopno.

 

 

*

 

Lepo si napisal, Natrix. :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(popravljeno)

Res sem bila že starejša najstnica, ko sem pred moškim stala z nenabito puško in mu grozila, da ga bom ustrelila, če ne zapusti stanovanja... res sem v tistem večeru spoznala tudi eno stran mame, ki je ne razumem še danes...vendar je ne obsojam.

 

znala sem se obranit - ampak 6 letni deklič recimo , ki se brani iti k dedku in babice na počitnice ali v varstvo in jo mami sili, ker dedek jo ima tako rad, ker dedek se tako rad igra z njo ona pa je neposlušna... igra, torej dedek za tisto deklico ne počne nič nenavadnega z njo, če mami tako pravi,... kasneje ko ta deklič malce odraste spozna, da to ni le igra a dedek ji grozi, da jo bo ubil, če komu pove, da bo, pač nekaj kar deklico na smrt prestraši - takšen otrok bo molčal in kasneje se bo mama spraševala če/ko bo izvedela, kako ni ničesar opazila....

poznam zgodbico, ne vem če sem jo pisala že tule, ko je mami dajala svoji punčki strije v ušesa, ko je oče šel v službo - oče se je enkrat slučajno vrnil domov in videl kaj se dogaja. no deklica je kasneje umrla od notranjih udarcev, malce preveč na trdo je v steno priletela in našli so nešteto starih zlomov... halo kje so sosedje?????? zdejle razmišljam, če ni bil to drug primer... mah ne vem, nihče nič ne vidi ne sliši in otroka je strah. Razumem, da deklič pri 10 že ve, kaj je prav ter da ve, da lahko poišče pomoč, kaj pa tam do 5, 6 leta?

Popravljeno -> Selene
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

seveda, zato pa vedno poudarim,, da 6letni otrok ne bo vedel, stekal, imel dovolj moci in pretkanosti.... pac pa 13, 14, 15leten otrok pa ze ve, kaj je prav in kaj ne in najbrz pozna tudi nekoliko svojih pravic.

 

Tvoje zgodbe nisem cist razumela, ampak saj ni vazno... razumela sem point. :vio:

ja, mnogi imamo izkusnje, ki se jih neradi ali z bolecino spominjamo.

 

vendar 'velicina ni v tem, da nikoli ne pades, pac pa da se po padcu vedno znova poberes'. xyesx

 

Nekateri mi bodo poocitali - nimajo vsi tele energije, moci.

Motijo se. VSAKDO ima to moc. To luc v sebi.

 

'Ni vazno, kako dolgo smo ziveli v temi - naj je bilo to eno uro, en mesec ali 10 let. Ko prizgemo luc, je svetlo.'

In mi sami jo prizgemo.

'Prizgi torej luc, namesto da se pritozujes nad temo'. xupx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

*to ni moj zelnik - vse eni sami citati... :) ;)

(*moj zelnik so sam moje izkusnje). x:)x

ampak ker jih ne uporabljam vsevprek (citatov raznih)... delajo tud skoz moja usta, besede. :vio:

ker ce jih (vendarle uporabim), sem to jaz. xyesx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>zelo bi rada razumela nekaj.... pasivnost zrtve....

zakaj TEDAJ, ko SE DOGAJA, ne ukrene nekaj?

pa cetudi je otrok.

 

t.

 

enkrat sm verjetno že napisala tole, pa vseen.....en primerjava, banalna sicer......

starši prepovejo otroku se vozit z biciklom, ker lahko pade, se polomi, ga lohk avto zbije, v glavnem lohk se mu vse sorte hudga zgodi....sam otrok je pač otrok in firbčen, pa se bo peljav na skrivaj.....nč povedal...in pol ga bo enkrat res usulo recimo...a bo otrok upal povedat mami da je padel s kolesom, ko mu je pa ona to prepovedla strogo? ne bo upal.....

isto je pa s spolnostjo.....večina staršev popizdi dobesedno ko ugtovijo da recimo njihov otrok in recimo sosedov si gledata lulčke pa lulike pa se igrata zdravnike.....otroka celo kaznujejo in mogoč celo pretepejo za tako početje....otroka pa to še zmeri zanima in bo še zmeri naskrivaj raziskoval spolnost....in tak otrok je idealna žrtev za razne sprevržence....ker ti pa znajo pritegnit otrokovo pozornost.....

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>recimo njihov otrok in recimo sosedov ...
ja... raziskovanje spolnosti... dogaja se tudi med brati in sestrami, bratranci in sestricnami...

 

kdaj postane *sprevrzeno* - in kaksni so subjektivni in kaksni *objektivni* pogledi na to?

kolk mora bit ta starejsi, ce sta oba otroka, da ve, da to ni prav... in kolk je zgornja meja, da ta, ki 'izvaja nasilje', to steka...

In kje vskocijo lohk starsi, druzba??

aja ne, so ze vskocili [ali pac 'neustrezno niso'] in so ze vse zafurali??? :|||||

KDAJ (kako, s kaksnim ozadjem, razlogom, vzrokom...) se vtakniti?

 

In... zaradi podrobnosti, okoliscin... je tko tezko sklenit kaj, ker se o tem ne govori, nihce pa ne ve, kaj konkretno se je v dolocenem primeru dogajalo in tudi ne, katera mera je se dopustna...

 

ali lohk stars z ljubeznijo sploh se otroka po ritkici udari z ljubeznijo?

al ga 'uscipne' v rit?

zagrabi njegovo stegno - navdusujoc, kaj je postalo iz njegovega otroka!!! fasiniran nad zivljenjem, potekom, rastjo... pac - ZIVLJENJEM!!!

Joooj al kaj!!!

vsi bodo vpili - spolne zlorabe!!!

(*po drugi strani pa se bomo pritozevali - ni vec osebnega, FIZICNEGA kontakta! ...

... a dam lohk sploh se lupcka svojemu otroku?? :sori:)

 

:sori: :o|o:

 

najbrz se nekak strinjamo, da ce odrasel clovek spolno obcuje s sorodnikom oz. celo otrokom pod 10 (do 15... ? xscratchx), je nekaj resno narobe z njim.

 

vendar do kje pa sega mladostnisko raziskovanje spolnosti med sovrstniki???

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>In kje vskocijo lohk starsi, druzba??

aja ne, so ze vskocili [ali pac 'neustrezno niso'] in so ze vse zafurali??? :|||||

KDAJ (kako, s kaksnim ozadjem, razlogom, vzrokom...) se vtakniti?

 

???

kje vskočiti..........a je potrebno vskočiti,če se stvari povejo od začetka, od mejhnega ven otroku? otroci raziskujejo spolnost, s tem ni pravzaprav nič narobe, treba pa se je z otrokom o tem pogovarjati, mu povedati recimo to da nihče nima pravice početi z njegovim telesom nekaj, kar mu ni všeč, kar mu je neprijetno in ga morda celo boli....nihče, ne otrok ne odrasla oseba....in če se kaj takega zgodi gdaj, mora takoj povedati, ne glede na to če mu tista oseba recimo grozi....morav biti en tak zdrav odnos po moje, med otroci in starši, brez prepovedi, brez groženj in kazni kar se takih stvari tiče.......ni pa to enostavno, odvisno kako so bili starši vzgojeni, pa kako majo te stvari razpucane pr seb......ampak dejstvo da otrok mora staršu brezpogojno zaupati, da bo povedal takšno stvar, ki je ponavadi podprta z grožnjami.....

drugače pa mislim da se otroci po osmem do desetem letu ne spuščajo več v takšne igrice.......in čudno je če se trinajstletnik in petletna punčka igrata zdravnike......

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>... treba pa se je z otrokom o tem pogovarjati, mu povedati recimo to da nihče nima pravice početi z njegovim telesom nekaj, kar mu ni všeč, kar mu je neprijetno in ga morda celo boli....nihče, ne otrok ne odrasla oseba....in če se kaj takega zgodi gdaj, mora takoj povedati, ne glede na to če mu tista oseba recimo grozi.....

seveda, tko nekak se gre tole... :)

 

odvisno je tud od tega, kako so bili starsi vzgojeni, kako vzgajajo... in cetudi so se tko napredni in liberalni, zreli in zdravi, se vendarle vsak otrok drugace odziva na stvari.

otroci so vcasih bolj sramezljivi od svojih starsev, ne glede na vzgojo.

Poznam primere liberalnih druzin z zelo zdravim odnosom do telesa in spolnosti, ki hodijo na nudo, vendar otroci pa nocejo zraven. ne pashe jim bit sleceni.

 

ja, 13letnik in 5letnik. No vidis, ob takem primeru nemudoma vemo da ni kul.

kaj pa ce je 5letna puncka in 7letni fantek?

je on odgovoren, ker je starejsi?

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

petletna punčka in sedemletni fantek........to so še taka leta ko je vprašanje če je pr teh igricah lohk kej narobe.....tko hudo recimo.....lohk je recimo on ful posilen pa hoče na vsak način videt kaj ma ona pod kiklco, njej je pa neprijetno in joka in noče......sam tak je recimo lohk tud petletnik.....ne vem.......sej, lohk je bit pameten tkole, sam mam tud js kako neprijetno izkušnjo iz otroštva....sma se recimo o tem z mamo pogovarjale tud, je bla presenečena ful, sm ji povedla recimo kok zdej gledam na to kok bi to moglo bit, pa mi je prov dala u bistvu, sam takrat pojma ni mela.....pa se ji je fajn zdelo da sma predebatirale tole mal, je rekla da bo pr tamalih dveh bol vedla kok pedenat te zadeve x:)x to je pa tud nekej.....čeprov je res tud to, da to niso bile izkušnje s kakimi hujšimi posledicami, sam vseen, otrok je prestrašen tud če mu zarad čokolade gdo zateži in ne zna ločit aha zarad tega me more bit ful strah, zarad tega me je pa lohk mal manj..

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>...sam vseen, otrok je prestrašen tud če mu zarad čokolade gdo zateži in ne zna ločit aha zarad tega me more bit ful strah, zarad tega me je pa lohk mal manj..

res je. :)

ne more ze kar vedet stvari, zato smo pa starsi.

sam saj ves kako je...

tud stars morda ne presodi vedno, kdaj in kaj lohk rece otroku.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:)x :palec:

 

ta tretji pa sam poroča kako je obračunal s problemom in kakšno taktiko je ubral....
no to sem pa jaz. :) (*povem, ce povem, ko je ze vsega konc, ko sem torej ze sama spedenala vse xDDx)...

in moj tamal je tud podoben.

Nic mi ne pove. jaz pa tud ne rinem vanj....

Sem pa mu govorila velik o tem, kar je rekla Todika....

... da smo ljudje taki in drugacni... in da ce kdorkoli karkoli... kar mu ne bi bilo gud, da naj ne sprejme... da pa po drugi strani ne smemo ze kar vnaprej imet slabega mnenja o ljudeh in bit pretirano nezaupljivi spet.

 

Sin se je vedno rad druzhil s starejsimi.

Ze nekaj let na hvaru hodi k ostarelemu paru s psom in pol hodijo na pizze, clo na plazho so sli skup pa taksno. x:o)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

če lah sam mal uskočim...se definitivno strinjam, da nima smisla rinit in silit v otroka, ker se jih dost pr tem umakne, zapre, daš jim pa vedet, da si jim na voljo, se pogovarjaš z njimi, in že tist oguljen stavek, da naj bi bili starši njihovi prijatelji, pri tem tudi, da jim poveš kaj o sebi, kako se ti počutiš itd.

Kaj je prav in kaj ni- jim poveš, jih vzgajaš, ker seveda dosti stvari še ne vedo (nektere bolj mile naj tut sami izkusijo, naj naredijo tut kakšno svojo napako-s tem ne mislim teme zlorabe), drugače pa poleg samih nasvetov in pridig po moje zlo učinkovito in primerno za otroke tut-igra vlog, recimo kako reagira, če sreča koga na ulici in jo/ga hoče kam peljati, ponudi kakšno čokoladico kak neznanec al kaj podobnega...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

he, dobro primerjavo si dala, Lia, jaz tud vse zivo s prometom primerjam.. :)

 

vcasih pa nimas druzga kot zaupat in molit, je dobr povedala tvoja znanka. :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>če lah sam mal uskočim...se definitivno strinjam, da nima smisla rinit in silit v otroka, ker se jih dost pr tem umakne, zapre, daš jim pa vedet, da si jim na voljo, se pogovarjaš z njimi, in že tist oguljen stavek, da naj bi bili starši njihovi prijatelji, pri tem tudi, da jim poveš kaj o sebi, kako se ti počutiš itd.

Kaj je prav in kaj ni- jim poveš, jih vzgajaš, ker seveda dosti stvari še ne vedo (nektere bolj mile naj tut sami izkusijo, naj naredijo tut kakšno svojo napako-s tem ne mislim teme zlorabe), drugače pa poleg samih nasvetov in pridig po moje zlo učinkovito in primerno za otroke tut-igra vlog, recimo kako reagira, če sreča koga na ulici in jo/ga hoče kam peljati, ponudi kakšno čokoladico kak neznanec al kaj podobnega...

:palec: ja...

ampak smo spet pri tem - prav spomnim se, kako sem bila skoraj v zadregi, kako naj podam to... namrec - ce mu nekdo ponuja cokoladico, lohk hoce kaj od njega. torej mora bit previden.

vendar - lohk je pa sam prijazen (meni je tud gospod sosed skoz dajal cokoladke in clo denAR za sladoled, ful sem ga imela rada, 1x ni bilo nic spolnega al kakorkoli spornega in nic)...

Ker tud ne smem otroka vzgojit v eno bojecko nezaupljivo.

Tezko je vzgajat... xscratchx

Lazje je govort drugim, kako bi bilo kul in kaj 'bi morali'. :)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

se povsem strinjam! in sj ful ne prestrašiš otroka, da pa bo kaj naredil, sam recimo, da pa lahko vzame čokoladico, jo spravi, prinese domov pokazat al mami, očiju al učitlci al pač kje je in potem seveda ugotoviš, da vse ok, in jo ima, in po moje s tem nč slabega, ker kaj pa če... seveda naj bi zaupal ljudem, sam neka rezerva pa more bit, pač to en dogovor recimo, ker če gre za otroka al nekoga, ki ne more presodit... no to pač moje mnjenje, js dobila ta nasvet in ga tut uporabljam pri osebah s pp (otroci in ostali-odvisno od presoje in samostojnosti...)... so pa tut recimo primeri, ali smeš se usesti v tujčev avto, ip.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...