Skoči na vsebino

Spolne zlorabe


skwo

Recommended Posts

Skwo, najprej tebi. Kako jaz razmišljam, ti težko povem, ker še nisem v stanju strniti misli. Težko bi rekla, da "svojega posiljevalca" sovražim. Sem na poti, da mu odpustim, se mi zdi. Se mi pa zdi, da se otresam tudi sovraštva in zaničevanja same sebe. Tudi strahu, tistega, ki me je celo življenje držal za vrat, se otresam. Začela sem izgubljat nujo, da nekomu povem, kaj se mi je v resnici zgodilo. In bolečina počasi postaja nekoliko bolj topa.

Glede maščevanja pa si mislim tole: Maščevanje je v mojih rokah, pravi gospod. Vse kar v življenju narediš, plačaš. Včasih plačaš še za koga za nazaj, včasih še kaj za naprej. Vsako trpljenje človeku omogoči, da odnese kaj dobrega, da si nabere pozitivne življenjske izkušnje. Ko storimo kaj slabega, smo nekomu drugemu omogočili, da stori kaj plemenitega. To je neke vrste gibalo našega življenja. Dobro in slabo je v nas. Brez muk ne bi dosegli sreče. Neumno je pričakovati, da boš ljubil vse ljudi na svetu. Najbolj sovražiš tiste, ki so ti najbolj podobni. Torej ne moreš pričakovati, da bi vsi ljudje imeli radi tebe. To, kar smo doživeli MI, preživele žrtve nasilja pa po moje ne spada v ta kontekst. To je dejanje bolnika. Tega nikoli ne bi smel sočloveku narediti nihče, zlast ne otroku. Žal je tega, kot opažam, zelo veliko. Meni osebno bi ne bilo v nikakršno zadovoljstvo, če bi me potem še vlačili po sodiščih in razkazovali mojo bol. Je pa treba na storilce opozoriti, ker se bodo le tako bodoče žrtve znale takemu človeku izogniti. Zato velja o tem veliko govoriti in glasno govoriti

No, da končam; tole so zmedene misli male deklice, ta velika mama bo pa pisala, ko bo sestavila celo zgodbo. Sedaj sem spet pripotovala sedem stopnic nazaj proti vrhu. Saj vem, da bom spet kdaj padla nazaj dol. Vem pa tudi, da ste tukaj vi, ki mi boste pomagali plezat nazaj. Hvala!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Prav nič mi ni do pisanja danes, pa tudi nič nimam za povedati. Razen očitnega, da se je Skwo spet potrudila za nas...

 

Aja, malo višje je omenjen članek o obsodbi posiljevalca. Prav tisto sem na Popu videl. Kaj vse mi je padlo v oči:

 

- ob puncah sem se takoj spomnil na "naše" bejbe s teh tem...

- da ga že pri prvem poskusu posilstva niso pridržali... ko pa so ga prijeli, ga čaka še preko sto obtožb. A so čakali na kaj takega?

- da je bil videt zelo zelo ubog fant, z izrazom, kot da bo ga ječa sedaj česa rešila...

- da je snemalec rad kazal en lep novinarkin popek. Na koncu se je pokazalo, da je novinarka s Popa.

- pravzaprav so naredili iz tega en mali lirični šov.

 

Pa lep ponedeljek. xsrcx xsrcx xsrcx Vsem.

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Prav nič mi ni do pisanja danes, pa tudi nič nimam za povedati. Razen očitnega, da se je Skwo spet potrudila za nas...

 

Aja, malo višje je omenjen članek o obsodbi posiljevalca. Prav tisto sem na Popu videl. Kaj vse mi je padlo v oči:

 

- ob puncah sem se takoj spomnil na "naše" bejbe s teh tem...

- da ga že pri prvem poskusu posilstva niso pridržali... ko pa so ga prijeli, ga čaka še preko sto obtožb. A so čakali na kaj takega?

- da je bil videt zelo zelo ubog fant, z izrazom, kot da bo ga ječa sedaj česa rešila...

- da je snemalec rad kazal en lep novinarkin popek. Na koncu se je pokazalo, da je novinarka s Popa.

- pravzaprav so naredili iz tega en mali lirični šov.

 

Pa lep ponedeljek. xsrcx  xsrcx  xsrcx Vsem.

 

Je kazal tak lep obrazk, ga bodo kmal dobl ta star pedri u aresti. Mater jim ga bo vleku, da ga bo kr čeljust bolela. x;)x x;)x

 

Pa tud tako otroško ritko ima, mu jo bodo čist razčefukal hahaha. Morda ga bodo prej nmav opral x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kar se kazni tiče bi moje mnenje bilo,da v bistvu ni let,ki jih bi storilec lahko odsedel,da bi odsluzil tisto kar je storil.je pa zame resnica ta,da za takega človeka je prav ,da se ga umakne za zidove,rešetke,ker tako se lahko prepreči nadaljnje škodovanje ostalim žrtvam.

Za take ljudi pa je najbolj boleče,ko se jih razgali in če je to izrekla institucija,ki ima večjo besedo kot žrtev saj če izreče institucija,sodišče kazen in s tem utemelji krivdo ,potem to ne more biti več samo nekaj za lase privlečeno.potem je to res-na žalost ampak veliko ljudi ponavadi verjame,da je neki storilec posilil,zlorabil,uničil otroka ,moškega ali žensko.v obratnem primeru,ko žrtev spregovori in razgali storilca in to brez uradnega sodišča…,je to klevetanje ali črnitev osebe iz koristoljubja.

Svojega očeta bi prijavila le zato,da bi preprečila nadaljni žrtvi stika z njim.za te stvari,ki jih je storil meni pa so preživete in mi ne bi nič pomagalo,če bi on sedel v arestu.jaz bi se ravno tako morala boriti z občutji ,ki so v meni.zato mi je edina najbolj logična razlaga,da je dejansko to karmično.

Mogoče tako razmišljam,ko ni več v meni tako silnih občutij zmešanosti,ko ne veš ali si živ ali samo sanjaš ali kdo si,celo kaj si in ko ne veš sploh kako bi imenoval svoje stanje.tisoč misli naenkrat,tisoč dilem,tisoč oklevanj,tisoč prilagajanj,tehtanj in vse to v eni sami sekundi.ta hitrost podatkov ustvarja moč,ki ruši tvoj duševni sistem in te s časoma spravlja v blaznost….kar je najhuje (vsaj pri meni)je to,da je vse to skrito očem.dogaja se v tvoji lupini in navzven deluješ normalno.hodiš,govoriš,nakupuješ,hodiš v službo,crkljaš otroke,se zabavaš s prijatelji in obenem se sprašuješ ali to kar se dogaja v tebi ,oni opazijo ali to vidijo.zdi se ti da ne ampak nisi siguren.zakaj so z menoj?se sprašuješ.ali so samo uvidevni in vljudni?vsaka dilema rodi nove tri dileme in tako se plete mreža sumničenj in dilem do norosti.isto je s strahovi,pomanjkanja zaupanja…da preživiš,začneš manipulirati.ta manipulacija ostane in tako vse dokler tega ne dojameš…

Tako se je dogajalo z menoj,v meni čeprav sem v tem postu tako bolj posploševala.šele zdaj sem se zavedla ,da pišem posplošeno pa se mi ne da popravljati.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 4 weeks later...
<{POST_SNAPBACK}>Skwo, najprej tebi. Kako jaz razmišljam, ti težko povem, ker še nisem v stanju strniti misli. Težko bi rekla, da "svojega posiljevalca" sovražim. Sem na poti, da mu odpustim, se mi zdi. Se mi pa zdi, da se otresam tudi sovraštva in zaničevanja same sebe. Tudi strahu, tistega, ki me je celo življenje držal za vrat, se otresam. Začela sem izgubljat nujo, da nekomu povem, kaj se mi je v resnici zgodilo. In bolečina počasi postaja nekoliko bolj topa.

Glede maščevanja pa si mislim tole: Maščevanje je v mojih rokah, pravi gospod. Vse kar v življenju narediš, plačaš. Včasih plačaš še za koga za nazaj, včasih še kaj za naprej. Vsako trpljenje človeku omogoči, da odnese kaj dobrega, da si nabere pozitivne življenjske izkušnje. Ko storimo kaj slabega, smo nekomu drugemu omogočili, da stori kaj plemenitega. To je neke vrste gibalo našega življenja. Dobro in slabo je v nas. Brez muk ne bi dosegli sreče. Neumno je pričakovati, da boš ljubil vse ljudi na svetu. Najbolj sovražiš tiste, ki so ti najbolj podobni. Torej ne moreš pričakovati, da bi vsi ljudje imeli radi tebe.  To, kar smo doživeli MI, preživele žrtve nasilja pa po moje ne spada v ta kontekst. To je dejanje bolnika. Tega nikoli ne bi smel sočloveku narediti nihče, zlast ne otroku. Žal je tega, kot opažam, zelo veliko. Meni osebno bi ne bilo v nikakršno zadovoljstvo, če bi me potem še vlačili po sodiščih in razkazovali mojo bol. Je pa treba na storilce opozoriti, ker se bodo le tako bodoče žrtve znale takemu človeku izogniti. Zato velja o tem veliko govoriti in glasno govoriti

No, da končam; tole so zmedene misli male deklice, ta velika mama bo pa pisala, ko bo sestavila celo zgodbo. Sedaj sem spet pripotovala sedem stopnic nazaj proti vrhu. Saj vem, da bom spet kdaj padla nazaj dol. Vem pa tudi, da ste tukaj vi, ki mi boste pomagali plezat nazaj. Hvala!

:palec: Lepo si napisala! :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Sm včeri v nedeljcu brala, da je nekdo v neki ameriški državi dobil za posilstvo/zlorabo mame in njunih dveh hčera 1319 let zapora....tko se dela!  :palec:  x;)x  :vragec:

a ne de xokx xokx privoščim ;)

 

 

Najbolj posiljevalce boli, če se enostavno nardiš kot da se ni nič zgodilo, on gre v zapor, ti pa ostaneš enako srečna kot si bla, oni opazijo da ti ne pride nič do živega in se grizejo :P

hehe, prav naj jim bo.

Sam ok, da se človek tako nizko spusti da posili žensko... :blink: naj si ga raje zdrka - in ne bo oškodovan noben :o|o: :palec:

Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

 

If you have great passion, then you can do high fashion!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Skwo, resnično te občudujem xsrcx

lepo, :palec:, pa vidis, evo, da 'se da'. xyesx x^x x8Dx :palec:

 

Sama verjetno ne bom dosegla takšnega nivoja kot ti.
neumnost. jasno da bos. xyesx o tem sploh niti najmanj ne dvomim (kot nisem v skwo). x^x :palec:

 

x;)x :vtz:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>a ne de xokx xokx privoščim ;)

Najbolj posiljevalce boli, če se enostavno nardiš kot da se ni nič zgodilo, on gre v zapor, ti pa ostaneš enako srečna kot si bla, oni opazijo da ti ne pride nič do živega in se grizejo

Pa menda ja ne misliš, da je to mogoče?!

 

Ker če bi to bilo res, ne bi nihče riskiral 1319 let zapora ...

 

:xx!:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

posilijo nas na vec nacinov.na lep in na agresiven način.rezultat je pa enak.

tole pa je le moja dilema in me zanima ali bi še kdo kaj komentiral ob tem.in sicer me zbode tole,ko ob pogovarjanju o posilstvu vedno znova in močneje začutim jezo,srd,zaničevanje do posiljevalca.vse luči so usmerjene prozi njemu.žrtev ponavadi ždi v temi ali se utaplja v pomilovanju.

mislim povedati to,da me zmede ,ko začutim toliko jeze,grmade sovraštva nad temi ljudmi.zakaj je jaz ne začutim pri svojemu očetu?ali je kaj narobe z mano?ali se mi to dogaja ,ker sem razčistila s tem?ali sem res?

ko mi še nedolgo od tega nek dogodek pravi drugače.dobila sem sporočilo.da dokler se ne zjeziš in sovražiš,nisi naredil ničesar.

hmmm

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

o skwo! :)

jah, ce ne prides do dna, se ne mores odgnat.

in vec zrtev je v nekaksni apatiji - ZATO je dobro, da spustis skozi sebe tud srd. da se lohk pol zaktiviras... rabis zagonsko energijo, katere pa ne spravis skupaj oz. tezko... zato so cist ok taki porivi, ce ni to edino kar te zene oz. ce ni to kar nenehno stanje (ki pomeni, da razzira tebe).

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>o skwo! :)

jah, ce ne prides do dna, se ne mores odgnat.

Ravno včeraj sva se pogovarjala z eno gospo - točno o DNU. (Sicer ni šlo za zlorabe, ampak vseeno.) Ima takšno osmo hišo, da bi najraje pobegnil.

 

Škoda, ker tega poista nisi napisala včeraj, kako prav bi mi prišel! :palec:

 

In zdaj bo šla navzgor. Je videti v karti.

 

Pa še luč na koncu tunela sva ji našla.

 

Fino.

 

x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xDDx, saj vedno to recem, logicno zame - riba/sco...

(v 8. nimam 'nic' - vertex in severni cvor, je pa cez 3 znake - zacne se v dvojckih, konca pa v levu)...

Ja, DNO... ta je cist ribje/skorpijonska, men to na kozho pisan, taksni vzponi in padci....

sam da zdaj sem presla one faze utapljanja... pocasnega tonjenja do dna.

zdaj se z vso silo ob dno butnem, da bom cimprej se lohk gor odgnala pa bo mir. ;) :P

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ah, SKWO , ne obremenjuj se prosim, zdaj že obe veva, da tisto, kar si želiš in hočeš doreči, uhaja iz rok in se vrača kar naprej. Preloži to breme na Boga v sebi in se ga reši, povej svojim vodnikom, da imaš dosti teh igric te energije, ki kar naprej dela zgago v tvoji podzavesti. Verjemi mi, ko bo pravi čas, bo vse jasno, vse se bo rešilo samo od sebe. Saj boš vedela kako reagirat, zdaj pa si že dovolj močna in si ozavestila, kako to funkcionira.

Verjetno si nad očetom že zlila toliko jeze, da SE GA NE BOJIŠ VEČ, DA BI TE MOGEL OBVLADATI. To je veliko, ni te več strah njega. Ne vem, premisli malo, ne se pa obremenjevat. Nič več, dovolj je bilo !!!!!

peace and love

Klinar

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Marša, verjemi, da je odnos do očeta že po svoji poti predelala, le vsi ostali akterji, ki so bli polek so zdaj na vrsti, saj zdaj sama to ve, tudi to ve, da ničesar ne bo mogla pozdravit, dokler ne osmisli, nekako podoživi bolečino skozi jezo seveda. Toliko drugih zlorab je blo, kot podaljšana roka tiste očetove, da so zdaj tisti na vrsti, saj Skwo to ve, nič bat. Le utrujena je včasih, tako da bi kot polžek zalizala hiško in napisala, malo miru, prosim. Pa ne more, kmalu bo spet šola, pa tisto kar mora dokončat, da bo na svoje, tudi mora. Več al manj smo vsi šli skozi podobne faze. Saj ve, da jo podpiramo, tudi drugače jo bomo, če bo potrebovala.

 

Hvala temu forumu, da ji je omogočil in še mnogim nam ostalim, da smo na glas spregovorili, saj verjetno drugače še lep čas nebi.

 

x;)x xDDx x:)x :palec: xsrcx

Tudi tebi Bern, vsak človek je zlati člen v verigi dobrega !!

peace and love

Klinar

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

En profesor je enkrat na predavanju rekel: "Če sistem menjaš za več kot dva procenta, se odzove."

Ločitev oziroma osamosvojitev vedno prinese reakcijo, ker je to velika sprememba, daleč od kakšnih 2 %. Se pravi, da se sistem odzove. Ne le partner, tudi znanci in sosedje. "Ja, kaj ji pa je blo? - A je blo treba tega? - A je je kej falil'? - Brez veze. - Sej men tut ni lepo, pa ..." in podobno.

V neki točki se proti obrnejo otroci, ker jim je bilo spremenjeno življenje in se morajo tudi oni na silo prilagajati. Navajeni so bili že, da je bila mami tepena, kar sicer ni v redu, ampak "že skoz je tako..." Sedaj pa ... "Postrani nas gledajo, preselili smo se, z očijem ne morem it na fuzbal, pa sladoled mi je kupu, ti pa ne, ke nimaš gnarja ... vse zaradi tebe!" pravi kak pubertetnik, ko ga piči. Mami pa v jok, kaj pa naj bi drugega.

Pa v službi.

 

Pa otroka ti nočejo pazit, pa alimentov ne dobiš, pa sodnica te postrani gleda, ker se nekaj tožiš stalno ...

Pa skupni prijatelji sedaj niso prijatelji, ker se nočejo opredeliti.

Pa vse te daje in boli, pa živci, pa želodec, pa koža ti ni prav - čisto za pričakovat.

 

Vse normalno in predvidljivo. Žal. Odziv sistema.

 

Ampak ni se za ustaviti, če si enkrat na poti.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Še ena v stilu.

 

Oni dan na klepetu z eno gospo ugotoviva, da se bo (ločena in mati dveh frocov) naslednje leto rešila izpod njenega gospodovalnega okrilja. Ampak naslednje leto bodo pa krize pa depre pa tuhtanje. Pa polna šesta hiša, urejevanje življenja, kar je čisto tipična zadeva po ločitvi ali pa po preselitvi, osamosvojitvi itd.

 

Pa pravi, ja, zakaj pa pol? A to že pol, ko bo svoboda??

 

Pa sem ji rekel: "Gospa, PA ZNATE BIT SVOBODNA?"

 

Potem sva se pa malo :eek: , potem sva šla pa naprej.

 

:palec: vsem tukaj.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 weeks later...
<{POST_SNAPBACK}>Še ena v stilu. 

 

Oni dan na klepetu z eno gospo ugotoviva, da se bo (ločena in mati dveh frocov) naslednje leto rešila izpod njenega gospodovalnega okrilja. Ampak naslednje leto bodo pa krize pa depre pa tuhtanje. Pa polna šesta hiša, urejevanje življenja, kar je čisto tipična zadeva po ločitvi ali pa po preselitvi, osamosvojitvi itd.

 

Pa pravi, ja, zakaj pa pol? A to že pol, ko bo svoboda??

 

Pa sem ji rekel: "Gospa, PA ZNATE BIT SVOBODNA?"

 

Potem sva se pa malo  :eek: , potem sva šla pa naprej.

 

:palec:  vsem tukaj.

 

 

hahaha,ja ne morem da se ne bi temu nasmejala ampak samo in le zaradi sebe.svoboda!kaj pomeni ta prekleta svoboda?ali bom sploh kdaj svobodna?hecno je ,da zdaj kot locena "na svobodi"tega sploh ne znam uzivat.tako prekleto ujeta v preteklost,da popizdevam.v jeci si nesrecen pa kljub temu na nek nacin varen.tu ko mislis da prides na svobodo pa je pasje x;)x AMPAK SE SPLACA!!!

res je bern,ko pravis ali zna biti svobodna.to je bilo resnicno vprasanje na mestu in zelo v redu je da zacne ze zdaj o tem razmisljati.tule obcudujem verono,ki vem da si je to svobodo izborila,naucila v zakonski vezi.njej je uspelo.meni pa tud locitev ne da svobode.in ker sem kot vedno zelo samokriticna lahko povem na glas ,da se zavedam,.da si sama tega ne dovolim,ker mi ocitno paše biti v tistiem vzorcu ,ko sem toliko let zivela.takrat sem si zelela ven iz tiste tapiserije.zdaj ko sem zunaj pa si vedno znova najdej kakega vraga,ki mi pomaga biti tisto kar sem bila.no da povzamem,ker me casovna policija preganja po knjiznjici x:Dx ,da priznam na glas tole samo sama imam kljuc do svobode,le sama si jo lahko dovolim,zivim in diham njen vonj.

saj bo.me pa zanima kako vi cutite svobodo?

tudi ljudje ,ki niso preziveli zlorabe ali bi kdo napisal kaj o tem? :palec:

ali se cutite svobodni?in kako to cutite?

hej lunatki x;)x lep pozdrav in dobre vibracije vam zeli skwo,ki se bori s svojo duso in telesom kot jekil in hyde .moram rect,da cutim v sebi tako moč in jo hkrati zatiram z ubogim jazom,ker se tako prekleto zavedam,kaj bi se zgodilo,ce bi to eksplodiralo.

srecno do naslednjic in upam da mi kmalu uspe zrihtat ta net doma,saprabolt x:Dx x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>saj bo.me pa zanima kako vi cutite svobodo?

tudi ljudje ,ki niso preziveli zlorabe ali bi kdo napisal kaj o tem? :palec:

ali se cutite svobodni?in kako to cutite?

 

svoboda...en tak čudn pojm je to....v zvezi partnerski recimo.....men pomen svoboda to, da lohk rečem kar mi pade na pamet, da lohk grem brez občutka slabe vesti na kofi z nekom in tud povem da sm bla......da lohk zabluzim mal kdaj, da mam občutek da sem sprejeta taka kot sem in da sem lahko to kar sem....da lahk povem da me je pecov en recimo, brez strahu da bo cela štala pol iz tega....take stvari pač......

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Svoboda - spet en ful obširen pojem.

 

Svoboda itak obstaja na več področjih - partnerstvo, družina, služba, prijateljstvo, finance, telo...pa še polhn področij je.

 

In pol bi mogl za vsako področje definirat. Jaz se na nekaterih področjih počutim totalno svobodno, na nekaterih pa ne. Glede službe npr., valda nism svobodna, ker delam za nekoga, k mi ni glih ful všeč, samo je pa kar doboro plačano in faks, pa krediti se ne bojo sami odplačal. Tko da vztrajam tuki. Ta druga služba je pa kul, sam je ful mal dela.

 

Svoboda pri prijateljstvu - spet sm pri nekaterih ful, pri nekaterih mam pa občutek, da skos hočjo neki od mene in se sama po nepotrbenem in iz sočutja zavežem, da jim bom pomagala in pol nisem svobodna s tem človekom.

 

Partnerstvo - do zdej nisem mela glih kakih psihotov, k bi mi kratil svobodo in me ne bi pustil kam al pa, da bi se morala komu izognt, da ne bi bil tip ljubosumen. Samo sem si jo ponavadi sama kratila s tem, da sem večino časa posvečala tipu. Ampak mi je blo ponavadi všeč take vrste kratenje svobode.

 

Družina - se ne počutm svobodno. K se bom spokala stran, se bom velik bolj, čeprov ne popolnoma, ker me določene ''dolžnosti'', ki so sicer bolj družbena pravila, vežejo za vedno nanjo.

 

Finanačna - glede na to, da sem študentka, pa da si študij sama plačujem, pa še vse ostalo, ne bi komentirala. Je pa možna taka svoboda, če delaš nekaj, kar te veseli in za to dobiš lepo plačilo. To pomen, da ti ni treba skrbet vsak mesec, če bo denar za položnice, hrano, bencin....

 

No, zdej sm bla u iber odkrita. Moj način pojmovanja svobode. :o|o:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>me pa zanima kako vi cutite svobodo?

tudi ljudje ,ki niso preziveli zlorabe ali bi kdo napisal kaj o tem? :palec:

ali se cutite svobodni?in kako to cutite?

hej lunatki x;)x lep pozdrav in dobre vibracije vam zeli skwo,ki se bori s svojo duso in telesom kot jekil in hyde .moram rect,da cutim v sebi tako moč in jo hkrati zatiram z ubogim jazom,ker se tako prekleto zavedam,kaj bi se zgodilo,ce bi to eksplodiralo.

srecno do naslednjic in upam da mi kmalu uspe zrihtat ta net doma,saprabolt  x:Dx x:Dx

xDDx , ja svobodo si priboriš tako, da se osvobodiš sebe-svojih nepravih prepričanj, ki so ti jih drugi naložili na tvoj trdi disk-podzavest. Ego se reži in se hrani vsakokrat, ko ti ta error blinka, pa niti ne veš kaj je narobe. Saj veš Skwo, to je garanje, SE PA SPLAČA. Vsi strahovi, jeza, nezadovoljstvo ....negativna reagiranja so v nas, fouš programirani. Ko to popucaš, takrat si svoboden, saj kaj mislijo drugi, ni več tvoj problem, ko si prepričana, da je PRAV, kar delaš, govoriš in misliš.

VSAK ČLOVEK JE DOBER!!!! V VSAKEM ČLOVEKU JE TUDI NASPROTNO STRAN. čE JE POZITIVA RAZPOZNAVNA, JE NEGATIVA V NERAZPOZNAVNEM, AMPAK JE, TU JE, LE NE DELUJE. IN OBRATNO, ČE NEKDO DELUJE PO NEGATIVNI STRANI JE V NJEM POZITIVA NERAZPOZNAVNA, AMPAK JE!!!

Ja, v eni temi mi je nekdo na to odgovoril, seveda, vsak mora popucati sam, ampak je lažje in hitrejše, če mu nekdo ponudi roko in mu pomaga. Vse res, samo vsak naj se zaveda, da je v tem velika nevarnost. zato pa je tooooolk religij, pa tooooolk društev, pa tooooolk vrst delavnic. Vse vodijo k istemu cilju. Kar moraš predelat moraš predelat, pa konc, kar mora bolet, mora bolet, pa pika.

Na konc pa tisti ki VODI te religije in te delavnice pogrunta, da je navezal nase ljudi, zdaj hočejo od njega čudeže, plačajo, zdaj hočejo nekaj za to plačilo. Nočejo delat, hočejo da ti delaš. Tolikokrat napišemo tule gor o Bachovih Iluzijah. A ni nihče prebral, kaj mu na koncu tisti soletalec pove. Saj vem, vsako knjigo vsak po svoje razume. Pa prav je tako.

JAJAJAJAJAAJ, TO JE MOJE MNENJE, NE RABIM NOBENEGA ODGOVORA, TO JE LE MOJ ODGOVOR SKWO, OK x;)x :palec: xsrcx

http://www.geocities.com/europeanbutterflies//Images/crocea.JPG

TKOLE SE JAZ POČUTIM ZDAJ x;)x

peace and love

Klinar

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ce smo svobodni se počutimo dobro.hmmm.zakaj pa nam meje dajejo varnost?svobodna in varna.kam s tem?

svoboda z mejami.je to prava svoboda?

nekaj se melje v meni pa niti opisati ne znam.imam tezave s komunikacijo.blokade.hočem nekaj povedati pa ne najdem besed za stvari ,ki bi jih opisala kaj bi sploh rada zvedela,vedela.kako bi opisala kraj kamor bi želela priti,ko ustavis mimoidočega in ga poprosis za pomoč.tudi on ti ne more pomagati,če ne ve kaj bi ti rad,kam bi rad.

:palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...