Skoči na vsebino

Spolne zlorabe


skwo

Recommended Posts

hej,hvala vsem skupaj.to mi veliko pomeni.tudi meni dajo misliti moje besede,ko jih napišem,.mogoče pa se ukvarjam tudi s tem.ko sem bila nedavno pri psihologinji,mi je dejala,da razumsko že lahko oprostiš,v podzavesti pa nikoli.to me je sprva kar potolklo,saj sem nekakšen perfekcionist-hočem do detalja ali pa nič.ne maram polovičnih del.pa sem vedno bolj začela razmišljati kako oprostiti v podzavesti.kako to zgleda.to se mi je zgodilo dve leti po tistem,ko sem prišla sama do tega ,da je že čas,da oprostim sebi in očetu.bila sem zbegana priznam,samo zdaj to jemljem kot osebno rast-izziv,odkrivanje novih sfer ...upam,da mi bo uspelo,ker to pomeni,da lahko dam naprej-upanje...

hvala vsem še enkrat

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V knjigi Shirley MacLaine :"Potovanje vase" sem zasledil pasus, ki po mojem mnenju lepo sodi v to temo. Takole nekako ja zapisala: Med globoko meditacijo je vse v dvorani zaprosila, naj imajo v mislih tistega, ki jih je v življenju najbolj ranil. Naj se spustijo na globoko raven iskrene komunikacije in vprašajo tega človeka, zakaj je bila rana potrebna".

 

Mac Lainova nadalje pravi, da so skoraj vsi dobili odgovor. Soočili so se z lastno jezo, lastnimi občutki zapuščenosti in osamljenosti. Veliko se jih je zjokalo in odpustilo svojim mučiteljem.

:8): zdaj berem to knjigo.čudovita je x!x sicer meditirati ne znam,da so slabi ljudje moji učitelji,sem si že prej razvila teorijo,s pomočjo katere sem prišla na pot odpuščanja.je pa zelo dober občutek,ko dobiš potrdilo ,da si na pravi poti.. :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 months later...
  • 1 month later...

trenutno berem knjigo slovenske avtorice Sanje Rozman - "Peklenska gugalnica". Knjiga govori o vseh vrstah odvisnosti, med drugim tudi o seksualni zasvojenosti in kot predhodniku le-te (in še nekaterih drugih) tudi o spolnih zlorabah.

 

Sicer sem še zelo na začetku knjige, ampak... mi grejo kar kocine pokonci. Niti sanjalo se mi ni, kaj vse pomeni spolno zlorabo otroka oziroma človeka, kaj vse lahko štejemo pod to.

 

Absolutno priporočam v branje.

 

 

Aja. Še točen vir;

Rozman, S. (1998): Peklenska gugalnica. Ljubljana: Vale-Novak.

 

 

Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.

VILA SONCA

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"Dokler bo dovoljeno,

da trpijo majhni otroci, :sad: :V: :C:

ne bo prave ljubezni na tem svetu."

Isadora Duncan (1878-1927)

 

"Dekle, visoko dvigni glavo.

Izprsi se.

Saj zmores. :palec:

Vcasih se stemni, toda spet pride jutro xrosex ...

Ohrani plamen upanja." xsrcbumx xrainbowx

Jesse Jackson, r. 1941

 

"Vsako pogumno dejanje se zacne znotraj nas." xyesx

Eudora Welty, r. 1909

"Ljudje zive v zavetju drug drugega." Irski pregovor

"Zaradi neurij imajo hrasti globlje korenine." Georg Herbert (1599-1633)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ohja, tudi jaz sem brala to knjigo. Zelo lepo napisana knjiga, ampak tudi meni je kar dih zastajal zraven branja. :sori: Pretresla me je knjiga. Ful. In vse je :vragec: -evo res. Kar nekaj let nazaj bo, kar sem jo brala. Zdaj si je ne upam še prijet v roko, da me ne bi spet tako pretresla.

 

Ampak ... kul knjiga :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec:

Tako je - 'priredba' dobrega starega kitajskega - 'potovanje, dolgo tisoce kilometrov, se zacne z enim samim korakom...'

x^x :palec: xupx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lia, Marsa :palec: xsrcx

Mogoče še ena verzija tega, kar si, Lia, povedala nekak na koncu; "Najprej pometi pred svojim pragom." x;)x Šele potem gremo lahko na širjenje tega, torej ustvarjanje miru med člani človeške družine. xsrcx

 

Ravnokar sem prebrala poglavje "Ubij me nežno" (Peklenska gugalnica) in rada bi zapisala par misli, ki jih je avtorica podala.

 

 

O ZDRAVI SPOLNOSTI;

 

"Namen zdrave spolnosti je izmenjava nežnosti, ustvarjanje posebne bližine z ljubljenim bitjem, doseganje predanosti in zaupanja. (...) Med orgazmom se zavest za trenutek zoži, čemur po zdravem spolnem dejanju sledi brezčasen trenutek širjenja zavesti. To je posvečen čas, v katerem ljubimca pozabita na zunanji svet in na razlike med njima ter se srečata v intimnem svetu notranje tišine. On in ona, bitje ob bitju, enaka in vendar različna." (str.133)

 

"Zdrava spolnost pripomore k boljši samozavesti. V njej ni žrtev. S spolnostjo se poglobi pomen razmerja. Vzburjenje je posledica ranljivosti. Neguje občutek, da smo odrasli, da smo osebnost zase. Ob njej doživljamo širjenje zavesti. Temelji na občutku varnosti, poštenosti in zaupanja, je vzajemna in intimna. Na ta način prevzamemo odgovornost za svoje potrebe in tudi za to, da bomo doživljali legitimno, okoliščinam ustrezno trpljenje. Predstavlja izziv in združuje večino avtentičnih delov osebnosti. Je zdrava in igriva ter sprejme tudi nepopolnosti." (str.136)

 

 

O ODVISNOSTI OD SEKSUALNOSTI;

 

"Skupna lastnost (...) je, da vzburjenje ni posledica intimne bližine med dvema, ki se imata rada, ampak je rezultat domišljije in se stopnjuje ob povezavi s prepovedanim, nevarnim, nasiljem in tveganjem. Spolna dejavnost, povezana s strahom, sramom, nevarnostjo in skrivanjem, povzroča, da zasvojeni pade v trans, v posebno stanje zavesti. Zasvojeni lahko uide v spremenjeno stanje zavesti že tako, da se potopi v svoj domišljijski svet in ostane v njem cele dneve... Normalna potreba po spolnem sproščanju, ki jo čutimo vsi ljudje, ni enaka potrebi po omami oziroma po ublažitvi notranjega pritiska in bolečine." (str.141)"

 

Tako... morda bojo komu te misli vzbudile nadaljnje razmišljanje, sprožile prvi korak na poti, če je čas in "prostor" za to :palec: xsrcx

 

 

Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.

VILA SONCA

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lia, Sončna vila :palec: :palec:

 

Samo to bi dodala, da ni tako preprosto. Imamo izbiro in je nimamo. Odvisno na kateri stopnji zavedanja si. Ko dojemaš sporočila, ki so v vsem, kar se ti godi, vsak trenutek je le simbol s sporočili. Ko se zaveš kompleksnosti celotnega načrta in skupnega programa, se lahko odločiš in potem počakaš. Velikokrat sem dobila nekaj, kar je bilo podobno "ročni zavori". Lekcija potrpežljivosti, je ena najtežjih, vsaj zame je bila. Enostavno sem morala počakati pravi trenutek. Vedeti moraš KAJ DELAŠ in ZAKAJ. Ja Lia, skupno zavedno- KO BI SE GA VSAJ ZAVEDLI, pa se ga še znotraj družine ne zavedamo. Karma, to je poglavje, ki se ti začne odpirati , ko narediš temeljito rekapitulacijo in vse jeze ozavestiš, osmisliš, jim prideš do jedra in seveda vse želje, tiste iz dna srca, iz zgodnjega otroštva.

Vse se odstre čisto naravno, točno ob pravem času. Ja, zase moraš vzeti čas in ko prideš do točke, ko resnično ne vidiš izhoda, SE VDAŠ - tako, da se prepustiš toku. Si v stanju "nepočetja" je napisal Castaneda. Takrat se ti tančice začno počasi odstirati.

Vsak ima svojo, svojstveno pot, a vse so po ISTI FORMULI : POČISTITI NAPAČNA PREPRIČANJA, POZDRAVITI BOLEČINO, NA NOVO ZGRADITI - NALOWDATI PRAVA PREPRIČANJA.

 

Seveda pa nihče ne more iz prvega razreda v osmega, pač pa korak za korakom.

Ni bilo lahko, pa še zdaleč nisem na cilju x;)x . V glavnem se mi smilijo v dno srca vsi po vrsti. Tisti ki so "žrtve", saj se smilijo sami sebi, kar mora vsak preseči in videti namen in pomen, kakor tudi posiljevalci. Uboge duše, saj trpijo ko Kristusi, verjamem, da so trenutki, ko se točno zavedajo svojih dejanj. Marsikdo joka in si želi pomoči a kaj ko nima pogojev zanjo. Arest-še večje brezno.

Energije se vedno bolj pospešeno krepijo, saj se to odraža na vsem, še posebno na čustvih in reakcijah. Mir v sebi ni lahko doseči in vzdrževati ga je treba z neditacijo.

Seveda sem vse to napisala po lastnih izkušnjah in prepričanju. Vsakdo ima pravico do svojega prepričanja, ki ga seveda zagovarja. Naučila sem se tudi, da imamo na različnih stopnjah zavedanja različna prepričanja , kaj je res.

Ko včasih prijateljem razlagam, da nimamo izbire, mi seveda nasprotujejo. Jaz pravim, super, le imejte jo, a jaz je nimam več.

Lia, verjetno razumeš, skupno zavedanje ima tudi prste vmes x:)x :palec:

 

"Blagoslavljajte svoje sovražnike in njihove puščice se bodo spremenile v blagoslove ".

 

Clean

peace and love

Klinar

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 weeks later...

pozdrav iz srca vsem:)))

danes sem prebrala vse nazaj pisanega o spolni zlorabi.Ganjena sem kar sem sama pisala.Sedaj čutim sočutje do sebe, že samo ko berem.Objamem otroka v sebi:))))Imam dobre novice.Toliko sem delala na sebi, da so posledice tudi zunaj vidne.Ne morem verjeti kar se dogaja.Pomagala sem 4 deklicam da spregovorijo.Vsi 3 primeri gredo do kriminalista.Eni deklici so prepovedali stike z očetom.Deklica je hči moje prijateljice.V pogovoru z njo (nič nisem sumila!) sem slučajno slišala določene posmehe v pripovedovanju o igricah z očetom.Spraševala sem jo o tem.Povedala mi določene igre, ki so bile dokaz da jo zlorablja!Mamica sploh ni mogla verjet, vendar sem ji rekla naj verjame hčeri.Bila je pretresena in šla h kriminalistu.Pričala sem tudi jaz.

Sedaj ko jo vidim imam občutek da sem blagoslovljena.Rešola sem njo s tem ko sem rešile prej sebe.Videti njo je zame velik blagoslov.Sedaj sem "slučajno" padla v zgodbo, kjer so osumljene 3 deklice.Dušo sem vlila v to da se rešijo.Mati je že prijavila kriminalistu, oče pa bo jutri.Pravzaprav nisem naredila nič za njih,ampak delam intenzivno na sebi. Zadnje čase srečujem same take primere in imam dar da lahko pomagam.Kako velika so darila ko uspeš:))))

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ma niti ne pomagam, saj to je zanimivo, da kar samo od sebe se dogaja okoli mene.V bistvu opazujem kako rešujem težave v sebi in to se potem manifestira okoli mene.Občutek imam da ko res nekaj narediš zase ti bog to 100 krat povrne, pa ne samo tebi, ampak vsem okoli.

čudovito:)))

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aha še nekaj

najtežje je odpustiti storilcu.Kako sem to naredila jaz, oziroma še delam, saj imam še veliko dela na sebi.

Po meditaciji pošljem blagoslov in ljubezen vsem tistim ki zlorabljajo druge, prav vsem.Na tak način odpuščam in sem zmožna živet normalno, predvsem pa si vzamem MOJO ENERGIJO NAZAJ! Ta mi pripada in je moja!Vredna sem biti jaz v vsej svoji veličini.Bilo bi res žaljivo do Boga, da ne bi bila to kar res sem.

xsrcx :2src:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...vendar je to tako, kot če bi pedofila po opravljenem sekxu z malo deklico pobožala in rekla...

 

"saj ni nič takega, nisi si sam kriv...je že pač tako...bogi, bogi..."

 

ehh neeeee Sanjalica tako pa neee!!!! Ne gre se za njega ampak za tebe!!!!Razmišljat o pedofilu je samo dajanje energiji spet njemu!Razmišljat o sebi in sprejet kar se je zgodilo potem pa njemu odpustit (v sebi seveda) je pa nekaj drugega! Mislim da žrtev se mora oddaljit od storilca in ne imet več stikov z njim dokler ne reši zadeve v sebi žrtev sama, do tedaj pa je vse lahko nevarno počet

in velika možnost zgubljanja energije.Torej odpustit njemu v sebi, saj sem sama sebi pomembna.Na zemlji smo da se učimo na sebi, ne pa da učimo druge!

ok? upam da sem bila jasna saj je zadeva malce nerodna če ni razumljiva

žarek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Seveda zadeva je vedno bolj komplicirana.Ti dam primer:

zgodilo se mi je nedavno na nudistični plaži.

Kopala sem se gola kot vsi.Prišel je mimo tip ki se je vlegel zraven, se slekel in imel trdega.Obrnjen je bil proti meni in se začel masturbirat kar meter pred mano.Hm kot prvo sem se pokrila z brisačo in mu jasno povedala naj se umakne in gre stran od mene da se lahko v miru kopam.Jasno mi je dal vedet da to ni moja plaža in on lahko počne vse kar želi, bil je celo vesel ker sem mu naklonila energijo in ga podila stran.To ga je še bolj vznemirjalo sem opazila.Nisem se ustrašila.Obrnila sem se in mu kazala hrbet, zaprla oči in kljub ogorčenju v sebi začela meditirat in poiskušat sprejet situacijo.Šele ko sem ga zares sprejela se je umaknil.S tem ko sem ga sprejela sem se v bistvu oddaljila od njega. Prej ko pa sem ga odganjala stran sem bila na njegovi ravni, saj sem se odzvala na njegovo početje.

Težko si je priznati da vsak od nas je malček vsega, tudi najhujše in najlepše.Najhujši postane pa tisti, ki to zadevo odbija, jo nesprejema.

Ali sem prav razumela da si pedofil ti? Moram brati nazaj kar si prej pisala.

žarek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...