Skoči na vsebino

Spolne zlorabe


skwo

Recommended Posts

Čisto na kratko....krivi se....še posebej, če gre za spolno nasilje v družini in otroka-žrtev....ker razmišlja, da je s čimerkoli vzpodbudil takšno ravnanje storilca........ker si ne zna prav razložiti kaj se je sploh zgodilo.......in kasneje...ko pride do reakcije represivnih in pravosodnih organov pa še bolj.......ker misli, da je on kriv-a za to kar se dogaja npr. najpogosteje v takih primerih....očetu.

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Torej so samo starsi in druzba tisti, ki otroku, ki je bil "zrtev" spolnega nasilja, pozrocijo krivdo.. Samo dejanje v vecini primerov ni tako kroticno kot vsa nadaljna psiholoska vojna in krivda v zrtvah nasilja. Kdo je potem resnicni storilec?

V vecini primerov starsi, ki zaradi svoje idiotske predstave o seksu.. hocejo to zakrit in potlacit v svojem otroku, da ne bi bili osramoceni pred sosedi. Kdo bo torej kaznoval starse?

To je izdaja svojih otrok!!

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaznovanje ne spremeni cloveka.. samo malo vec jeze je v njem in v zaporu se izpoplni, ker tam sreca mojstre zlocinov..

Kaznovanje je metoda druzbe s katero se druzba mascuje posameznikom.. ki ravnajo v nasprotju z druzbenimi naceli. To je samo mascevanje druzbe.

V nekaterih primerih pa je to tudi izgovor za biznis.. pri slovenski policiji recimo. Ce nekoga kaznujes za prometni prekrsek to ne spremeni cloveka.. to je cisto brez veze.

 

Te ljudi je potrebno ustrezno zdraviti.. ne pa jih kaznovati. Dokler bo druzba razmisljala v smeri kaznovanja ni druzba nic boljsa od storilcev.

 

Ni mi pa cist jasno iz katerega stalisca "zrtev" spolnega nasilja krivi sebe za nastalo situacijo.. - spolno zlorabo.  Od kje ta ideja? Seveda je odgovornost tudi na njegovi strani.. samo od kod mu ideja, da se pocuti krivega?

 

Soditi storilcem, dokler ne poznamo ozadja.. pa je verjetno bolj skodljivo kot samo storilcevo dejanje.

če bi bilo po moje ,bi take ljudi poslala na dosmrtno ječo,brez kakršnokoli pravic.Misim ,da nisem edina ,ki bi potrdila ,da ti tak človek vzame tvoje celo življenje,tudi mi smo obsojeni na neke vrste dosmrtne ječe,samo ,da si tu ječar sam sebi in je vse od tebe odvisno koliko svobode si zmoreš privoščiti.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tega res ni malo, gotovo pa je še več, kot se nam zdi.

 

Je pa res, da o tem ljudje ne govorijo tudi takrat, ko imajo možnost (varno) ali ko jih kdo vpraša neposredno.

 

Primer: nedavno sem se pogovarjalo z gospo (cca 30 let), ki govori o svojih hudih spolnih težavah, o tem, da z možem (precej starejši) ni nič narobe, da ga ima rada in da bi rada, da bi bilo vse v redu, ampak da ne more iz svoje kože... Ker naravnost z vprašanjem le ne moreš, sem jo napletal, ali je kaj v smeri, o kateri govorimo tu. Povedala n+mi je puhlico, kako je pri 14-tih očeta enkrat razočarala, ker ni šla z njim v trgovino, ampak raje s prijateljico. Horoskop pa dobesedno nor, kar se 5. hiše (ljubezen, spolnost tiče). Ampak vrtal nisem, ker ne smem, pa me konec koncev tudi ne zanima (če kdo misli, da je take izpovedi lepo poslušati, se malo moti). Morda bo povedala komu drugemu, ki bo bolj primeren za to. Morda tudi ne bo. Slabše zanjo.

 

Neka druga gospa mi je pred leti mirno povedala, da jo je očim zlorabljal med 9. in 14. letom, pa ne samo to - podajal jo je svojim prijateljem, mati o tem ni hotela slišati ničesar. Ta gospa je šla nekako "čez", danes ima tri ali štiri otroke, moža, zaradi neke zadeve so me celo povabili k njim in sem dobil občutek, da so med seboj zelo v redu.

 

In še neka kolegica (malo čez 40, tip Kozorog-Škorpijon). Pri 21-tih je bila bojda priča, ko se je to zgodilo prijateljici (na podeželju), ki pa jo je tip potem menda zaštihal (ubil). Kaj več o tem kot stavek ali dva ni nikoli povedala nikomur, pa še to samo zaradi tega, da jo ljudje pustijo pri miru. Danes je samska, brez partnerjev kateregakoli spola. Čudovita ženska, samo v ljubezni in spolnosti čista nič - po lastni odločitvi. Pa vsi jo imamo zelo radi. Take prijateljice ne dobiš vsepovsod.

 

Vse dobro vsem!

:8): o tem lahko govoriš,ko si varen ,ko si razčistiš o krivdi,ko se zaradi tega ne počutiš garjavega,gnilega ,....ko prenehaš oz.,koprideš do stopnje ,ki ji jaz rečem :konec igranja. :8): :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

.... tak človek ti vzame tvoje celo življenje, tudi mi smo obsojeni na neke vrste dosmrtne ječe, samo, da si tu ječar sam sebi in je vse od tebe odvisno koliko svobode si zmoreš privoščiti.

:C: :sori: :V:

 

... o tem lahko govoriš, ko si varen, ko si razčistiš o krivdi, ko se zaradi tega ne počutiš garjavega, gnilega ...

Saj to je to, to je najhujse, oropanje dostojanstva in s tem vtisnjen pecat slabe samopodobe.

 

Skwo - ful bi rada ti pomagala, pa ti ne morem, ker ne morem odvzeti ti dela bremena...

A vseeno si poglej temo o zasciti - nekje smo opisovali tehnike, s katerimi se zascitimo.

Zdaj si mislis, da je za to ze 'prepozno', vendar te tehnike ne delujejo samo tako, da te zascitijo, pac pa ti pomagajo oviti se z ljubeznijo in skoditi ziher ne morejo - utegnile pa bi koristiti...

Menim, da je edino, kar tu lahko pomaga, ovijanje v ljubeco svetlobo, belo energijo, zdravilno in vseobsegajoco.

To naj bo jutranja in vecerna meditacija.

Dobro je v vesolju mocnejse. :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Skwo...

 

A ko bi storilec bil celo zivljenje zaprt, bi se tebi vrnilo zivljenje?

 

In ce ta dogodek na tebi ni pustil fizicnih posledic.. zakaj bi ti to vzelo celo zivljenje? Se mi zdi, da je to kot neka priloznost za zrtve.. da iz sebe naredijo se vecjo zrtev in potem imajo en bonus v zepu.. en izgovor vec, in kadar imajo kakrsnokoli tezavo.. travmo, depresijo.. to pripisejo temu..

 

Potem je v prvi vrsti potrebno dozivljensko zapreti papeze, kardinale, skofe in duhovnike.. in vse, ki nasilno silijo mlade duhovnike v celibat, ker to v veliki meri rodi vse to.. Pa nihce noce zapreti tiste, ki so vzrok tega.. ampak posledico. Seveda ni to edini vir teh dejanj.. je pa en temeljnih.

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tjazy, mislim, da ni to povezano s tem, da se ti vrne zivljenje, ker ga drugemu 'odvzames'.

je pac odvzem svobode kazen z razlogom: najvisja kazen, ki najbolj boli. mislim, da zrtve zasluzijo par stvari.

na primer varnost in zavest, da so varne pred taisitimi storilci, zato so zelijo, da so zaprti. da ne dodamo se bolj cloveskih faktorjev, ko si pac zelis, da tisti, ki te je tako prizadel, 'placa' in 'dobi svoje'...itd. to je zelo naravno.

 

najvec pedofilije je pa v druzini, ce prav je to kar pravis o cerkvi tudi zelo res. glede zrtev pa...mislim, da gledas na to zelo na lahko...in povrsno.

kaj res mislis, da ( ce se ti to zgodi) uporabljas to kot izgovor za samopomilovanje...?

da se od vseh moznih izgovorov spomnis ravno tega...? da se je fino na to zgovarjt? ali se o tem pogovarjat?

z vsem spostovanjem, ampak mislim, da ne ves o cem govoris...vsekakor: zelo se motis.

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Podpisem se pod Tinkin post tudi jaz. :palec:

Res je, Tjazy, prevec nalahko gledas - jemljes kot sochen objekt filozofiranja in razprave, to pa je lajf in so bolecine.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Skwo, popolnoma razumem tvoj čustveni odnos do storilcev takšnih dejanj. Gre pa seveda za čustveni in ne za razumski odnos.

 

Že na drugih mestih sem omenil, da je potrebno strogo ločit med dejanjem in storilcem. Dejanje samo je nedvomno eno najbolj zavrženih dejanj. Pri storilcih pa je možen celoten diapazon, od popolnoma prištevnega do popolnoma neprištevnega. Za slednjega pa ni kazen, ampak zdravljenje ali pa aziliranje.

 

Psihopati in razni sociopati so popolnoma prištevni, saj pri njih ne gre za duševno bolezen, ampak za značajsko iztirjenost. Popolnoma drugače pa je pri pravih duševnih boleznih - psihozah. Tam pa je potrebno stopnjo prištevnosti ugotavljati v vsakem primeru posebej.

 

Pa še enkrat o kaznovanju, čeprav smo o tem že pisali. Vse strokovne raziskave dokazujejo, da zelo stroge kazni ne dosegajo zaželenega učinka, celo nasprotno. Povzročajo revolt. Bodoči storilci pa so tako vsi prepričani, da jih ne bodo dobili.

 

Zavzemanje za poostritve kazni za posamezna dejanja je stvar politike, ni pa v ničemer podprto s strkovnimi ugotovitvami. Tako smo tudi pri nas imeli zavzemanje za poostritev zagroženih kazni za posamezna dejanja, in so se zagrožene kazni v kazenskem zakoniku tudi dvignile. Dejansko pa gre tu le za politični trik. Borci za strožje kazni se skušajo dobrikati "volilnemu telesu". Množice so namreč za linč. Saj tudi na našem forumu opažamo zahteve za drastične kazni.

 

Tako tudi pri spolnih zlorabah nisem za drastične kazni, sem pa za dosledno obravnavanje vseh storilcev, za hiter postopek in za zaščito oškodovancev in vseh družinskih članov .

 

Niso redki primeri, ko oče ali očim odkrito zlorablja hčer ali pastorko, pa s postopkom ni mogoče priti nikamor. Gre praviloma za patriarhalne družine, kjer se očeta boje, velikokrat pa so tudi materialno odvisni od njega. Preko šole ali socialnih služb pride do ovadbe storilca - očeta ali očima. Morda otrok na policiji še pove, kaj se mu je zgodilo, oziroma, kaj se mu dogaja. Na sodniji pa se otrok odpove pričanju. Morda zaradi strahu pred očetom, včasih pa tudi na prigovarjanje matere, saj je oče edini, ki prinese denar v hišo. Če bo v zaporu, bo doma lakota.

Država je še nekako pripravljena storilca ločiti od družine in ga pripreti, dosti teže pa je pri materialni oskrbi družine. Tu se ljubezen države neha.

 

Cel kup momentov je, zakaj taka dejanja ostanejo prikrita. Kot že rečeno, strah pred fizičnim nasiljem storilca, bojazen za preživetje, kjer so materialno odvisniod storilca, strah pred tem, "kaj bodo ljudje rekli" ipd.

 

Potrebno je ozavestiti oškodovance, naj ne skrivajo dejanj in storilcev. Potrebno bo poskrbeti za vsestransko varstvo oškodovancev in celotne družine, da ne bodo v strahu za materialni obstoj in za osebno varnost. Doseči je potrebno hitro obravnavanje storilcev tovrstnih dejanj. Hitro obravnavanje je dosti bolj učinkovito kot pa drastične kazni. Če je nekdo obsojen po sedmih letih, pa naj dobi še tako visoko kazen, je postopek izgubil svoj smisel. Še celo storilec bo do takrat že pozabil, zakaj ga sploh preganjajo. Da bi pa taka kazen kaj vzgojno delovala na druge, je čista iluzija.

 

Posebno pomoč in ljubezen pa je potrebno posvetiti oškodovancem (oškodovankam). Dejanje zapušča trajne posledice. Tjazy se sprašuje, zakaj se oškodovanke počutijo nekako sokrive in "umazane". Znanost čedalje več ve o "materialnem " svetu, o duhovnem svetu pa vemo zelo malo. Zahodna kultura se je vse preveč psvečala materializmu. Vshodnjaške kulture in filozofije so morda malo pred nami. Njihove tehnike tudi vedo več o načinih, kako zdraviti duševne rane. Zahodnjaški in vshodnjaški duhovni vodniki pa vedno povdarjajo pomen ljubezni v najširšem pomenu besede. Sicer pa je tudi Jezus govoril o ljubezni, ki je najmočnejša sila in zmore vse.

Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

 

bigm

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

BigM - :palec: :palec:

Pa kako si se posvetil, res dajes od sebe. xsrcx

Res je, tudi z BigM-ovim postom se popolnoma strinjam. Zelo zrelo in modro razmisljanje je tole, sicer pa me to ne preseneca, BigM. x:)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Skwo...

 

A ko bi storilec bil celo zivljenje zaprt, bi se tebi vrnilo zivljenje?

 

In ce ta dogodek na tebi ni pustil fizicnih posledic.. zakaj bi ti to vzelo celo zivljenje? Se mi zdi, da je to kot neka priloznost za zrtve.. da iz sebe naredijo se vecjo zrtev in potem imajo en bonus v zepu.. en izgovor vec, in kadar imajo kakrsnokoli tezavo.. travmo, depresijo.. to pripisejo temu..

 

Potem je v prvi vrsti potrebno dozivljensko zapreti papeze, kardinale, skofe in duhovnike.. in vse, ki nasilno silijo mlade duhovnike v celibat, ker to v veliki meri rodi vse to.. Pa nihce noce zapreti tiste, ki so vzrok tega.. ampak posledico. Seveda ni to edini vir teh dejanj.. je pa en temeljnih.

:8): ne meni se ne bi vrnilo.samo ,zakaj bi bil storilec nagrajen s svobodo?po moji logiki za ta kriminal ni dovolj velike kazni,nisem pa mnenja ,da so lahko na svobodi,čeprav jo meni to ne bo povrnilo.jaz osebno verjamem v kazen ,ki jo izreče najvišji :8): :sori: kar se pa bonusa tiče ,ti ga pa rada ODSTOPIM :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Skwo...

 

A ko bi storilec bil celo zivljenje zaprt, bi se tebi vrnilo zivljenje?

 

In ce ta dogodek na tebi ni pustil fizicnih posledic.. zakaj bi ti to vzelo celo zivljenje? Se mi zdi, da je to kot neka priloznost za zrtve.. da iz sebe naredijo se vecjo zrtev in potem imajo en bonus v zepu.. en izgovor vec, in kadar imajo kakrsnokoli tezavo.. travmo, depresijo.. to pripisejo temu..

 

Potem je v prvi vrsti potrebno dozivljensko zapreti papeze, kardinale, skofe in duhovnike.. in vse, ki nasilno silijo mlade duhovnike v celibat, ker to v veliki meri rodi vse to.. Pa nihce noce zapreti tiste, ki so vzrok tega.. ampak posledico. Seveda ni to edini vir teh dejanj.. je pa en temeljnih.

:8): ne meni se ne bi vrnilo.samo ,zakaj bi bil storilec nagrajen s svobodo?po moji logiki za ta kriminal ni dovolj velike kazni,nisem pa mnenja ,da so lahko na svobodi,čeprav jo meni to ne bo povrnilo.jaz osebno verjamem v kazen ,ki jo izreče najvišji :8): :sori: kar se pa bonusa tiče ,ti ga pa rada ODSTOPIM :palec:

pa še to:JAZ ŽIVIM,ČUTIM Z DUŠO IN NE S TELESOM.telo je samo prevodnik

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xscratchx

x;)x kaj se čohaš? :8):

x:Dx ....hi-hi....taki mal hudomušni komentarji so mi že bolj všeč x;)x :vragec: x:Dx

 

Ne vem.....nisem zagovornik totalne represije nad storilci kaznivih dejanj..........in nad inkvizicijskimi metodami....tako da......In je bilo o tem že kar nekaj napisanega, mogoče, če se ti ljubi, pobrskaj mal po podobnih temah...........in boš videla zakaj. x^x In ne misliti, da kakorkoli toleriram takša dejanja.....kot mi je že znal en idiot očitati.....nikakor x!x

x;)x saj vem,da ne in tudi jaz sem takega mnenja,ampak ne moremo kar pustiti ,da se to dogaja nekaznovano,vsaj za tiste ne ,ki imajo to možnost.za vedno,pa pravim zato,ker ,kaj se lahko potem zgodi ,ko pride storilec iz zapora(razmišljam kot preplašena žrtev,pod pritiski groženj) :sori: ne bom ti očitala x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tjazy, mislim, da ni to povezano s tem, da se ti vrne zivljenje, ker ga drugemu 'odvzames'.

je pac odvzem svobode kazen z razlogom: najvisja kazen, ki najbolj boli. mislim, da zrtve zasluzijo par stvari.

na primer varnost in zavest, da so varne pred taisitimi storilci, zato so zelijo, da so zaprti. da ne dodamo se bolj cloveskih faktorjev, ko si pac zelis, da tisti, ki te je tako prizadel, 'placa' in 'dobi svoje'...itd. to je zelo naravno.

 

najvec pedofilije je pa v druzini, ce prav je to kar pravis o cerkvi tudi zelo res. glede zrtev pa...mislim, da gledas na to zelo na lahko...in povrsno.

kaj res mislis, da ( ce se ti to zgodi) uporabljas to kot izgovor za samopomilovanje...?

da se od vseh moznih izgovorov spomnis ravno tega...? da se je fino na to zgovarjt? ali se o tem pogovarjat?

z vsem spostovanjem, ampak mislim, da ne ves o cem govoris...vsekakor: zelo se motis.

:palec: x;)x bravo ,zelo jasna razlaga.mislim ,da točno veš o čem govoriš :8): x;)x :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Skwo, popolnoma razumem tvoj čustveni odnos do storilcev takšnih dejanj. Gre pa seveda za čustveni in ne za razumski odnos.

 

Že na drugih mestih sem omenil, da je potrebno strogo ločit med dejanjem in storilcem. Dejanje samo je nedvomno eno najbolj zavrženih dejanj. Pri storilcih pa je možen celoten diapazon, od popolnoma prištevnega do popolnoma neprištevnega. Za slednjega pa ni kazen, ampak zdravljenje ali pa aziliranje.

 

Psihopati in razni sociopati so popolnoma prištevni, saj pri njih ne gre za duševno bolezen, ampak za značajsko iztirjenost. Popolnoma drugače pa je pri pravih duševnih boleznih - psihozah. Tam pa je potrebno stopnjo prištevnosti ugotavljati v vsakem primeru posebej.

 

Pa še enkrat o kaznovanju, čeprav smo o tem že pisali. Vse strokovne raziskave dokazujejo, da zelo stroge kazni ne dosegajo zaželenega učinka, celo nasprotno. Povzročajo revolt. Bodoči storilci pa so tako vsi prepričani, da jih ne bodo dobili.

 

Zavzemanje za poostritve kazni za posamezna dejanja je stvar politike, ni pa v ničemer podprto s strkovnimi ugotovitvami. Tako smo tudi pri nas imeli zavzemanje za poostritev zagroženih kazni za posamezna dejanja, in so se zagrožene kazni v kazenskem zakoniku tudi dvignile. Dejansko pa gre tu le za politični trik. Borci za strožje kazni se skušajo dobrikati "volilnemu telesu". Množice so namreč za linč. Saj tudi na našem forumu opažamo  zahteve za drastične kazni.

 

Tako tudi pri spolnih zlorabah nisem za drastične kazni, sem pa za dosledno obravnavanje vseh storilcev, za hiter postopek in za zaščito oškodovancev in vseh družinskih članov .

 

Niso redki primeri, ko oče ali očim odkrito zlorablja hčer ali pastorko, pa s postopkom ni mogoče priti nikamor. Gre praviloma za patriarhalne družine, kjer se očeta boje, velikokrat pa so tudi materialno odvisni od njega. Preko šole ali socialnih služb pride do ovadbe storilca - očeta ali očima. Morda otrok na policiji še pove, kaj se mu je zgodilo, oziroma, kaj se mu dogaja. Na sodniji pa se otrok odpove pričanju. Morda zaradi strahu pred očetom, včasih pa tudi na prigovarjanje matere, saj je oče edini, ki prinese denar v hišo. Če bo v zaporu, bo doma lakota.

Država je še nekako pripravljena storilca ločiti od družine in ga pripreti, dosti teže pa je pri materialni oskrbi družine. Tu se ljubezen države neha.

 

Cel kup momentov je, zakaj taka dejanja ostanejo prikrita. Kot že rečeno, strah pred fizičnim nasiljem storilca, bojazen za preživetje, kjer so materialno odvisniod storilca, strah pred tem, "kaj bodo ljudje rekli" ipd.

 

Potrebno je ozavestiti oškodovance, naj ne skrivajo dejanj in storilcev. Potrebno bo poskrbeti za vsestransko varstvo oškodovancev in celotne družine, da ne bodo v strahu za materialni obstoj in za osebno varnost. Doseči je potrebno hitro obravnavanje storilcev tovrstnih dejanj. Hitro obravnavanje je dosti bolj učinkovito kot pa drastične kazni. Če je nekdo obsojen po sedmih letih, pa naj dobi še tako visoko kazen, je postopek izgubil svoj smisel. Še celo storilec bo do takrat že pozabil, zakaj ga sploh preganjajo. Da bi pa taka kazen kaj vzgojno delovala na druge, je čista iluzija.

 

Posebno pomoč in ljubezen pa je potrebno posvetiti oškodovancem (oškodovankam). Dejanje zapušča trajne posledice. Tjazy se sprašuje, zakaj se oškodovanke počutijo nekako sokrive in "umazane".  Znanost čedalje več ve o "materialnem " svetu, o duhovnem svetu pa vemo zelo malo. Zahodna kultura se je vse preveč psvečala materializmu. Vshodnjaške kulture in filozofije so morda malo pred nami. Njihove tehnike tudi vedo več o načinih, kako zdraviti duševne rane. Zahodnjaški in vshodnjaški duhovni vodniki pa vedno povdarjajo pomen ljubezni v najširšem pomenu besede. Sicer pa je tudi Jezus govoril o ljubezni, ki je najmočnejša sila in zmore vse.

:8): moram priznati,da se popolnoma strinjam s teboj.ampak to je moj način sproščanja in ne ostane mi nič drugega kot to ,da si v mislih dam duška :8): x;)x :vragec: veš sem pa splavala z božjo pomočjo,ker mi je višja sila pošiljala dobre ljudi.tudi vas,vsakega posebej x;)x x:)x x:)x :palec: :palec: :palec: :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Potem pa mi povej, zakaj se pocutis krivo?

 

Zgodilo se je, kar se je pac zgodilo.. Kaj bos zdaj? Ce verjames v sodbo najvisjega.. potem tudi ves, da je to zate bilo darilo.. Torej vzemi kar je dobrega in spusti to da odide. Takole samo dovajamo energijo k temu..

 

Ne pravim, da se vedno tole izkorisca, kot izgovor.. ampak v velikih primerih, ljudje kaksno sorodno travmo izkoriscajo za nadaljno custveno izsiljevanje. In nisem mislil nate.. vedno pisem na splosno.

 

In to je res.. taksno zadevo gledam zelo nalahko.. mogoce tudi prevec lahko.. ker... majckeno prevec povelicujemo dolecene situacije.. druge.. nic manj strasne.. in skodljive pa kar tko z levo roko legaliziramo in adijos.

Ce dam eno tako zelo banalno primerjavo.. Otroka vpisejo k verouku.. in tam mu postrezejo z idiotskimi informacijami in v mnogih primerih je ta clovek v jeci, in se tako kot zrtev spolnega nasilje.. stalno samokaznuje.. in celo veliko bolj, kot te zrtve. Ce se zrtve nasilij vsem tako smilijo, zakaj se vse ostale zrtve nikomur ne silijo?

Zelo egocentricno ste zdej to povzeli.

 

Ce si spolna zrtev.. potem boli.. pravite.. OK.. res je.. boli.. in potem psihicno se bolj boli.. pa ceprav ves, da je to bilo zate pac dobro. Vsak pac rabi drugacne izkusnje.. ti si si izbrala taksno... in res se mi ta dogodek ne zdi hudo resen.

Ce si zrtev dusne mafije.. politicne in religijske.. pa nikomur nic mar.. ce dusna mafija strasi po svetu otroke, da se bojo cvrli v peklu.. celo vecnost..., ce ne bojo podlozniki in suznji in gresniki.. pa to ni nic hudega.. To je vse cool.

In to ljudje zares verjamejo.. kot ti verjames v svojo tegobo... in ne morem reci, da je tvoja kaj vecja od katerega koli otroka, ki ga strasijo in suznjijo... ker iz obeh suzenjstev se da stopiti ven.. ker ce obstajas v tem casu.. ZDAJ, ki je edini resnicni cas.. in ce si prisotna TUKAJ.. ki je edini resnicen prostor.. potem lahko stopis ven.. potem so zadeve zelo lahke in niti slucajno ne zasluzijo kaksnih posebnih pozornosti.

 

SAMO VEN STOPI!!! Izredno lahko je!! In celotna situacija trenutno ni nic posebnega. Potem bo, ko stopis VEN!!! Zdaj je nesmiselna.

 

V bistvu nimas ti nic vec in nic manj.. ce jaz to jemljem resno ali nalahko.. bi pa imela veliko vec, ce bi ti to jemala malo bolj na lahko, ker bi tudi dejansko bilo lazje. Tezko je, samo zato, ker mislis, da je tezko.. in ker ti ljudje dajejo podporo v tem.. in lahko celotno situacijo vzdrzujes na tem tezkem in suzenjskem nivoju.

Ljudje, pa ti morajo dati podporo, in morajo govoriti v smislu, kako je to hudo.. ker tako mislijo, da se zavarujejo, da se to ne bi njim zgodilo, drugi si kopujejo vstopnico v boljsii jutri.. tretjim pa se smilis.. cetrti pa se bojijo kazni najvisjega.. kot temu pravis.. ampak brez tezav pa bi kaznovali storilca in mu vzeli celo zivljenje. Mascevanje je vedno na prvem mestu.. potem pride smiljenje.. in ce se kej casa in prostora ostane.. se kej drugega.

Bore malo socutja vidim v tem.. in spet govorim na splosno.. ne govorim nic za nikogar tukaj prisotnega.

 

SI NASLA VRATA?

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tjazy, smo ze razlozili, odkod obcutek krivde.

to ni stvar dejanskega stanja, je OBCUTEK.

 

in ce ti govoris o katoliski cerkvi, kot organizaciji, je le-to tudi tezko primerjat z necim, kar je izprijeno ravnanje posmeznikov, mnogokrat neodvisno od verske opredelitve.

tudi ni res, da se ostale zrtve nikomur ne smilijo. samo tule je slucajno tema Spolne zlorabe. xrolleyesx

mogoce imas ti kaksen drugacen problem, v zvezi z stvarmi, ki jih opisujes, pa je temu primerna tema ze kje, ali pa se bo odprta....zelo nasplosno:

 

cloveska vera, organizirana religija, in zloraba le-te, zloraba polozaja...je v tem konkretnem primeru, temi spolne zlorabena skupnem imenovalcu le na eni tocki in to je zloraba MOCI ( za fizicne, psihicne, seksualne zlorabe...).

drugace sta pa to ( po moje ) zelo razlicni, kompleksni zadevi, ki jih ne velja tlacit v isti kos.

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Obcutek in misel sta si tesno skupaj.. in nic ne obstaja kar sprva ni bila misel ali obcutek. Zato je ta obcutek zelo nevaren.

 

To je halucinacija.. Obcutka krivde v resnici ni! Tudi zrtev ga ne bi obcutila, ce ne bi druzba to tako obsojala in temu dajala toliksen pomen.

Obsodi nekaj in imas razlog, da se to se naprej dogaja. Bolj kot filozofiras okoli tega, vec je razlogov, da se ne neha..

 

Ce bi celotna druzba mislila, da je to, da otrgas rozo, nek strasno tezak dogodek.. bi tisti, ki bi otrgal rozo imel strasen obcutek krivde.. Zdaj pa ga nima.. ceprav ne vem zakaj ga nima.. ker bi bil bolj logicen, kadar deluje zavest. Ko pa tako kot zdaj.. deluje druzbeni um.. pa so obcutki krivde odvisni od pogleda druzbe na nek dogodek. In v tem primeru UM halucinira te obcutke.. in niti resnicni niso..

 

Seks je pa itak sibka tocka clovestva.. in jasno so tukaj travme najvecje.. Samo se smrt se lahko kosa s tem..

 

Na tem svetu zakoljemo morje zivali.. in to ni noben problem.. Miljone ljudi to jemlje super na lahko.. pa nihce tega ne ocita nikomur.. ker je druzbeno normalno.

 

Vsa fora je v druzbi in vecina ljudi, kakor izgleda, niti individualni se niso.. kaj sele da bi imeli individualni um in zavest. Ta ki se zdaj kaze.. je celotni, ki ima nujno za rezultat trplenje.. ker ni niti ene mozno poti, da bi zivel in ne trpel. Lahko pa umiras in malo manj trpis.. ker si okolupljen.

 

Skwo.. Trenutno si zrtev ciste halucinacije.. in to preprosto ni vredno, da bi se tako mocno trudila in vzdrzevala to halucinacijo, da ne umre.

Vem, da se tebi zdi, da mocno trpis.. ampak ti tega ne bom nikoli priznal kot resnicno situacijo.

 

Najvisji, v katerega verjames.. te ne bo vprasal, zakaj nisi izpolnjevala neke druzbene zapovedi in pravila.. ali zakaj nisi molila in prosjacila.. bolj verjetno je, da te bo vprasal, zakaj nisi ZIVELA!

Vse kar je, je od najvisjega?!.. Se strinjas? Iz zakaj mislis, da spolna zloraba ni od najvisjega? In zakaj mislis, da si ti nizja od najvisjega? In kako lahko sprejemas od najvisjega.. samo tiste dogodke, ki se tebi zdijo cool in sprejemljivi.. Potem to ni nobena vera v najvisjega... ampak je samo vzorec.. oziroma samo se eno suzenjstvo.

Nobenega logicnega razloga nimas, da te ta dogodek tako dolgo boli in ti onemogoca tocno tisto, cemur najvisji daje najvecjo vrednost.. ZIVLJENJU!! s tem ko noces polno ziveti, zanikas najvisjega in njegov nacrt.. ceprav je to tvoj nacrt.. ampak to zdaj sploh ni pomembno.

 

KJE SO VRATA?!

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...

Najvisji,  v katerega verjames.. te ne bo vprasal, zakaj nisi izpolnjevala neke druzbene zapovedi in pravila.. ali zakaj nisi molila in prosjacila.. bolj verjetno je, da te bo vprasal, zakaj nisi ZIVELA!

Vse kar je, je od najvisjega?!.. Se strinjas? Iz zakaj mislis, da spolna zloraba ni od najvisjega? In zakaj mislis, da si ti nizja od najvisjega? In kako lahko sprejemas od najvisjega.. samo tiste dogodke, ki se tebi zdijo cool in sprejemljivi.. Potem to ni nobena vera v najvisjega... ampak je samo vzorec.. oziroma samo se eno suzenjstvo.

Nobenega logicnega razloga nimas, da te ta dogodek tako dolgo boli in ti onemogoca tocno tisto, cemur najvisji daje najvecjo vrednost.. ZIVLJENJU!!  s tem ko noces polno ziveti, zanikas najvisjega in njegov nacrt.. ceprav je to tvoj nacrt.. ampak to zdaj sploh ni pomembno. ...

Hmm, Tjazy, ja, tole je pa tudi res...

Tebi ne prides do konca, Tjazy ima vedno odgovor. xDDx

 

Ce bi nadaljevali v temle stosu, bi se morda zaceli sprasevati o karmi... Prisli bi slej ko prej na to...

Ponavadi pa recemo - 'oni' bo ze dobil, kar si je zasluzil..

Aha! Kaj pa ce se bo (ravno zato?) rodil v telesu kaksne Skwo?

Zakaj je res mozno, da se nekaterim nekaj dogaja, drugim pa ne?

Ce obstaja karma in ce verjamemo vanjo, potem imamo morda odgovor na dlani...

Test, na katerem 'si padel' v prejsnjih lajfih, ga zdaj resujes - in ce si ti bil 'bad guy' v prejsnjem, moras 'bad guyu' - sebi tedaj- tudi odpustiti...

Ja, najbrz bo nekaj na tem...

 

Vsakemu se zdi nepojmljivo, kako bi si lahko micen nemocen otrok izbral to izkusnjo...

A vendar verjamejo v karmo tudi (ali celo v vecini) ti, ki imajo najtezavnejse pogoje.

 

Tudi jaz nisem za oklepanje bolecin oz. negovanje, vendar jih ne negiram.

 

Tudi sama sem v katerem od prejsnjih lajfov izfuravala moc, pa sem bila v tem lajfu ze tudi delezna kaksne svinjske in agresivne izkusnje. ...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja Marsa.. Vsi imamo svoje dolocene izkusnje oziroma prizkusnje.. oziroma lekcije.. in to so res le lekcije.. ki so samo zacasne.

In ne negiram bolecine.. samo ne posvecam jim kaksne posebne pozornosti, ker so minljive.. maxi 100 let.. pa je ziher konec bolecine.. In ce zgresis bistvo bolecine lahko ista bolecina traja se nadaljnih 100 let.. zato je najboilj pomembno, da ne zgrisis bistva te bolecine..

Kar je bilo je bilo.. konec!!.. zdaj je treba sprejet lekcijo.. ji dati smisel.. se ji od srca nasmejat.. in uzivat dalje. Slej ko prej bo spet kaj bolel.. mogoce... ali pa tudi ne.. to sploh ni pomembno. Pomemebno, je da ne izgubis plamena, ki te zene naprej!!!!!!!! Ne bodi malenksoten in iskoristi vse kar ti je dano... in zivi tako polno, da se na koncu kot mrtev zgrudis v grob! :) in zakoples vse probleme in gres dalje!!

 

Skwo.. NE STOJ TUKAJ TAKO DOLGO! NAJDI VRATA!

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sej vem da sta tukajle razpravljala o Skwo, ampak meni se je ravno takšno vprašanje porodilo ob dogodku ki je blizu vendar ni blizu temi, ok, nekaj je na temu da si to doživela ena šola je to tudi zate. Sem pa mislim da od Tjzya zasledila pa starši. jaz sem se prej pomirila s tem kaj se je zgodilo, kaj bi se lahko zgodilo, kako sem bila lahko tako naumna da sem imela odprta vrata ter da sem nisem prepričala kdo zvoni... bolj me je bolelo da so bile edine besede od mami vidiš se boš vedela zaklepat v stanovanja. sej sedaj je moj prav jezen ker so vedno vrata zaklenjena samo jaz sem v tistem trenutku rabila ramo, tolažilne besede, da nisem jaz pri 16 17 umazana, ja umazano sem se počutila in noben tuš ni sprav njegovih žgočih dotikov... noben tuš...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Trenutno si zrtev ciste halucinacije.. in to preprosto ni vredno, da bi se tako mocno trudila in vzdrzevala to halucinacijo, da ne umre.  

Vem, da se tebi zdi, da mocno trpis.. ampak ti tega ne bom nikoli priznal kot resnicno situacijo.

RES JE, Tyaziy se mi zdi,da prav razmišljaš..z leti to postane naučeno pri osebi, kot nateg zgodbe, kot pripadnost, da tisti nekdo pa ima sedaj pečat˝,da je označen.. Zihr pusti to dejanje Nekaj, zato pa naj se uri v temu, da okolje zarad tega ne zardeva˝zaudarja˝...Nevem..treba delat na seb.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...