Skoči na vsebino

Spolne zlorabe


skwo

Recommended Posts

ha hah haha ibrznik x:Dx x:o)x , no sej jst ne pravm da je tko ane.

sam, ce pa se ze vprasamo, ali je bols met fotra in mat k se z frocom ukvarjata, pa ceprav nista prava starsa, kot pa prava in obratno!? :inocent:

 

kaj ce otroku pove, da je pravi oce, pa morda to sploh ni!? ali bo otrok cutil, da ob njemu ni pravi oce ali mati??

 

ali ta dva vprasanja oz. odgovora na vprasanja statisticno vplivata na spolne zlorabe?

torej, ali se spolne zlorabe veckrat dogajajo tam, kjer niso pravi starsi?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>ha hah haha ibrznik  x:Dx  x:o)x , no sej jst ne pravm da je tko ane.

sam, ce pa se ze vprasamo, ali je bols met fotra in mat k se z frocom ukvarjata, pa ceprav nista prava starsa, kot pa prava in obratno!?  :inocent:

 

men je vse tole o pravih in nepravih strarših brezveze.....en fotr recimo ni nikol s kurcom mignil za svoje otroke (ok, s kurcom je mignil, to je pa tud vse), in zdej kaj? ja morš ga met rad, sej ti je fotr...pajade :o|o: bo pa mogu še kje drugje pokazat da je oče, za mame pa isto velja....poznam primere ko ženska ni vredna da se ji reče mati....če bi js bla zemlja, bi se odprla pod njo in jo požrla......pa je vseen dobila skrbništvo nad otroki......

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>

kaj ce otroku pove, da je pravi oce, pa morda to sploh ni!? ali bo otrok cutil, da ob njemu ni pravi oce ali mati??

 

ali ta dva vprasanja oz. odgovora na vprasanja statisticno vplivata na spolne zlorabe?

torej, ali se spolne zlorabe veckrat dogajajo tam, kjer niso pravi starsi?

 

to si pol dopisov, nism vidla...

otrok ne bo čutil da ob njem ni prava mati ali oče...kako pa naj to čuti? če se za njega lepo skrbi, pa je recimo posvojen in mu tega ne povejo, mislim da ne čuti tega....tud č se za njega ne skrbi lepo....

tud to da bi se spolne zlorabe dogajale večkrat tam kjer niso pravi starši je mal močna......to nima veze, ker če bi jo melo, pol pravi oče nebi nkol zlorabljal svoje hčerke...pa se to dogaja....dogaja pa se tam kjer so mal premaknjeni ljudje...

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, sm pol dopisal, da zdruzim obe vprasanji, da nau tolk postov naenkrat.

verjamem da je tako kot pravis :palec: sam, me zanima od koga, ki ima starese, ki niso pravi, in recimo ali je imel kdaj obcutek, nek drugacen obcutek da koga pogresa ipd...

in tudi ne trdim, temvec SPRASUJEM, tako da ni mocan, je sibka x:o)x , morda pa statisticno ni tko kot pravis? :inocent: ma ja, kar se tice bistva pa se steboj strinjam!

 

-----------

to si pol dopisov, nism vidla...

otrok ne bo čutil da ob njem ni prava mati ali oče...kako pa naj to čuti? če se za njega lepo skrbi, pa je recimo posvojen in mu tega ne povejo, mislim da ne čuti tega....tud č se za njega ne skrbi lepo....

tud to da bi se spolne zlorabe dogajale večkrat tam kjer niso pravi starši je mal močna......to nima veze, ker če bi jo melo, pol pravi oče nebi nkol zlorabljal svoje hčerke...pa se to dogaja....dogaja pa se tam kjer so mal premaknjeni ljudje...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx recimo zberejo neki folka in ga anketirajo pač za neki....in med tem folkom so recimo trije rudarji.......in pol rezultat ankete: 70% rudarjev se ne strinja s tem in tem.....taka ti je statistika :vio:

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, pregovori so ljudsko mnenje, tudi zelo statistično. Poleg tega so statistični odraz preteklega obdobja in ni nujno, da veljajo danes, še manj da bodo jutri.

 

Tudi sodišča, represija, vzgojni sistem, tudi forum Luninega neta, povsod kjer je zadaj organiziranost, upošteva neko statistiko, v primeru tega foruma je sicer drugačna, a je še vedno statistika. Tudi ta statistika je od včeraj oz. predvčerajšnjim.

 

Mi bi pa radi, da se naši starši nič ne obnašajo statistično, njihovo ravnanje mora biti prilagojeno izključno nam. Večina vseeno potegne ven predvsem statistične razloge, kako naj bi ravnali pravilno, kadar ima občutek, da ravnajo narobe.

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Včeraj sem gledala neko oddajo, ko je neko dekle skozi otroštvo zlorabljalo 5 moških. Mama ji je rekla, da si je sama kriva. Ne morem si predstavljat kako se je počutila, ko je starši niso razumeli. Veliko je mislila na samomor, vendar je zdaj full optimistična. Študira, celo tipa je imela in pravi, da nima zamere do moških.

Vsaka ji čast, da ji je uspelo na svet gledat optimistično in da ima sama sebe rada, kar je najpomembnejše.

Zaupam, da je življenje na moji strani. Svobodno in radostno se izražam.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mah, zato ker gremo cist narobe, ker smo slepic. :|

 

ampak mir, brez nasilja, to zal ni mozno... ni nikol bilo in ne more bit, v teh dimenzijah ze ne.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vsaka ji čast, da ji je uspelo na svet gledat optimistično in da ima sama sebe rada, kar je najpomembnejše.

Tudi ti lahko, Osamljena, tudi ti. Samo malo je treba odvreči nekaj nepotrebnega balasta. Maščevalnost, trpkost, bes - pa še kaj.

 

Potem bo šlo.

 

:palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

lepo pozdravljeni vsi lunatki!

skwo se vraca :8): in naj vam vsem ,ki ste me vzpodbujali od dne ko sem prisla na forum,povem da je vasa energija v meni naredila preporod :8): xDDx x:Ix zmogla sem nekaj o cemer sem le sanjala in sedaj se je to sanjanje sprevrglo v vsakdanjik.zapustila sem partnerja,ustvarjam si nov dom in v dusi svoji spoznavam veliko dragocenosti in zacela sem se sprejemati pa ne samo razumsko ampak custveno.cutim sebe kot bozje bitje ,cutim da sem ziva xDDx lep obcutek je to in kar se mi zdi najpomembnejse je to,da sem se zacela ceniti.nic vec nocem biti predpraznik,pljuvalnik,boksarska vreca,stol,omara....konec je s tem!!!!zivo bitje sem in imam bisere ,ki jih zelim podeliti z bitjimi ,ki so vredni tega.nic vec jih ne bom metala stran :8): iskrena hvala in kako cutim to hvaleznost do vas,ki ste mi pomagali na tej poti...,tega ne more cutiti nihce.zahvalo bom ovila v to,da ne bom zavracala zivljenja in da nobena beseda vasa izrecena,napisana ,ne bo zaman.

mislim da vam to nekaj pove,če rečem jaz DA ZIVLJENJE JE LEPO,DRAGOCENO IN LEPO JE ZIVETI :8):

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Tudi ti lahko, Osamljena, tudi ti. Samo malo je treba odvreči nekaj nepotrebnega balasta. Maščevalnost, trpkost, bes - pa še kaj.

 

Potem bo šlo.

 

:palec:

pozdravljen bern!

ravno nimam casa ampak bi si zelela le to napisati kar sem sprevidela v zadnjem casu pri sebi.in sicer da vse to mascevalnost,trpkost,...in ostalo..,lahko zavrzes sele ko sprejmes.tudi kamen lahko zalucas stan sele ko ga primes v roke.

moram iti se pa vrnem :8):

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Oj, Skwo!!!!! x:Xx x^x :palec:

 

dbest, sem ful te dni nate mislila. :palec:

 

*

 

zakaj pa mi nisi pisala, da bi ti spedenala account, ko vidim da si nekaj mutila in imas zdaj novi nick.

Najbrz si spreminjala info kaksen, pa ne potrdila, pa te je vrglo 'na cakanje' al kaj takega.

Bos mela rajs skwo, normalno a ne?

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec: marsa lep pozdrav in prijetno si me presenetila :8): seveda bi imela raje sam skwo,sam se tokrat nisem upala spet tezit.ma ja jest kar nimam se miru da bi kaj tule v miru napisala in tudi ko kaj urejam me kar naprej nekdo zmoti x:Ix ampak ker lahko prides na forum tudi z drugim imenom,sem si rekla ni panike,sam da sem gor.saj malo casa bo se preteklo da bom kaj v miru prebrala ampak bo ze :8):
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Najboj me jezi, da ima on punco in da živita srečna kot, da se ne bi nič zgodilo. Jaz pa lahko čakam leta in leta, da se bom izvlekla iz tega in da bom lahko nato normalno zaživela. Mislim oz. vem, da steršem ne bo vseeno, ko bodo zvedeli. Ampak morajo izvedeti. Zato bom probala čim prej zbrati pogum in njima povedati. Tudi jaz si zaslužim normalno življenje!

 

 

povedati...res je tezko..samo iz svoje izkusnje vem,da moras zato imeti resnicno pogum.res pa je da ta resnica bo prej ali slej privrela na plan.kot sem ze napisala enkrat,da je resnica kot vulkan,lahko vec let spi samo ko se zbudi z vso silo in bruha lavo resnice ,ki zge.ostane pepel,ki se spremeni v rodovitno zemljo.saj zdaj si mislim ,da sploh ni vazno kako poves,ali si moras zbrati pogum ali moras prej predelati ali...ne vem.moja resnica je bruhnila ven po 20-ih leti in se to zato,ker je mama vrsila pritisk zaradi neke druge stvari,jaz sem se takrat ze drogirala s tableti in pac v omami zavpila"mama jaz ne morem biti tako mocna ,da bi se borila a res ne dojames!?mene je ati zlorabljal,ko sem bila mala!!!!"to je bilo to.in tako se spomnim tega prizora..hja,mami je zakricala"NI RES!LAZES!!!"a je v hipu se obrnila in me objela in zacela jokati in jokati.tako objete sva jokale in dojemale kaj je pravzaprav skocilo iz mene.potem me je zacela bozati in govoriti ,da mi verjame in zakaj ji nisem prej povedala,zakaj nisem takrat povedala...brezpredmetna vprasanja ,samo nekaj je moralo teci,ker je ta dialog reseval izgubljenost obeh.no potem se je zacela pot,ki pa se je splacala.

seveda si zasluzis normalno zivljennje in ne samo da si ga zasluzis,pripada ti.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Živijo, skwo,

 

lepo te je brati spet.

 

Lepo te je bilo oni dan spet srečati in poslušati, kaj pripoveduješ. O uspehih namreč. Nekaj čisto novega.

Lepo te je bilo tudi videti. Čisto druga in drugačna skwo. Samo majčkeno podobna prejšnji - plahi, boječi. Tiste skwo ni več, kolikor sem videl.

 

Ni bilo lahko, ampak če že govoriš o sprejemanju, ti si sprejela veliko. Zato si danes tu in to, kjer si in kar si. Vesel sem, da sem se lahko znašel kot eden od kažipotov na tej Poti. Očitno dovolj prepričljiv kažipot, da je šla Pot v smeri, o kateri danes pišeš s ponosom.

 

Še bolj pa je lepo, da si se ob oziranju na prehojeno Pot spet vrnila sem in da drugim, ki jih pot še čaka, poskušaš povedati, kako je na Poti. Da si se pripravljena postaviti za KažiPot.

 

Kajti čisto mogoče bi bilo, da se ne ozreš več nazaj ali pa da si rečeš "me ne briga". Ali pa "jaz sem svoje prehodila, še vi dajte" - in greš naprej. Pa se nisi.

 

Zahvaljuješ se nam. Mislim pa, da se tudi mi lahko zahvalimo tebi. Odprla si tole temo, ki (še vedno) meji na tabu, pokazala si, da je mogoče, in vračaš se, da bi pomagala.

 

:palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(popravljeno)
[Pa bilo je samo uvodno razmišljanje. Sploh sem večkrat napisal, da ne gre za to, kdo je kriv. Gre za prevzem odgovornosti.

 

 

In še to. Tudi pri samomorih se nikakor ne strinjam, da starši nimajo nič s tem. Tu je malo težje, ker ne morem govoriti niti o krivdi, niti o odgovornosti, pa vendar so udeleženi v celotnem procesu, ki na koncu pripelje do samomora njihovega otroka. A ni tako?

tole pa je in ni,ker iz prve roke vem,da ko se odlocis umreti bos to naredil in ni ga boga ,da bi te zadrzal.res pa je da je pot do samomora proces in tako se lahko delno strinjam tudi s tem,čeprav s tezkim srcem ampak se.

 

ja to je to.ko ti starsi lahko dajo in je edino prav.odgovornost se izskaze z razumevanjem,sprejemanje in ponudeno pomocjo od takrat naprej,ko zvedo.in da se ne delajo potem sami zrtve in delajo rompompom okoli tega ,ker samo zrtev samo prestrasijo in edino kar je v pomoc,da stojijo ob strani na poti okrevanja,da dovolijo zrtvi,da se jezi,sovrazi in vse to mine...v prvi vrsti je veliko ze to,da ji verjamejo .

Popravljeno -> skwo71
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec: oj bern,hvala za izrecene besede in sploh ni besed ali dejanj,da bi odtehtale zahvalo..ne najdem je.najdem jo le v tem,da dam naprej.

nekaj novega je zraslo v skwo in to je ,da se zacenjam resnicno imeti rada in da je obcutek gnilosti popolnoma izgnil,izginil..ni ga vec.zvecer se objamem in to malo deklico stisnem k sebi,ji zazelim lepe sanje in skup zaspiva.zavedam se svoje dragocenosti in to zelim dati naprej.in vecinoma se niti vec ne borim za svoj obstoj ,ker vem da mi pripada in vecinoma ne zavracam kar mi je podarjeno,to je zivljenje,temvec ga sprejemam..takole oborozena ,sem osvobojena.cutim to in res je lep obcutek.zelim deliti to z drugimi in kar je najlepse x:Ix zelim ljubiti in se zaljubiti,ne bojim se vec ljubezni kot sem nekoc govorila.zacela sem verjeti v ta pojem.samo to pac pride ko mi bo namenjeno :8): zdaj vem in nisem nesrecna ,ce se ni tule ob meni nekdo,ki bi ga srcno ljubila.vem pa da takrat ko bo,bo res tapravo :8):

xDDx moja plahost in bojecnost ter sibkost pa je le navidezna in prav je tako,ker jemljem to kot za razorozitev ,ko je pac potrebno.lahko zgledam nebogljeno samo jaz vem ,da nisem .

vse to crpam iz srecanj dragocenih oseb ,ki so mi prihajale na Pot in mi govorile o tem.vsak izmed njih se lahko najde tule v mojih besedah saj so bile nekoc vase :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

še en drugačen pogled, čeprav se mogoč kruto sliši tole.......

v naši kulturi je to pač nedopustno, kruto, gnusno, prežeti smo s tem....v kaki drugi kulturi pa recimo ni bilo tako....za primer japonska, v letih ko so jo kao osvajli evropejci( okol 1400 l.) za njih je bila spolnost sveta, verjeli so da so z orgazmom najbližje božanstvom, povezani z njimi nekako....in vsako sredstvo za dosego tega cilja je bilo sprejemljivo....raca, otrok, ženska, moški, vseeno.....in tud otroci so tako gledali na to in noben se ni počutil zlorabljen.....in za marsikoga je bilo to tud povečanje standarda, saj si je s spolnimi uslugami prislužil kakšno dodatno merico riža al kej podobnega.....ker tam je pač bilo tako da če si se rodil siromak, si to ostal, če si se rodil kot samuraj si pač to biv.....no in ko so prišli evropejci, tega niso mogli dojet in razumet....imeli so jih za živali....kar je bilo razumljivo, saj je njihova kultura drugačna, pogledi drugačni......in tudi marsiker mornar recimo je mel lastno tako izkušnjo.....ker na ladjo so prišli kot zelo mladi fantje, mlad fant je u bistvo zlo ženski nekak, ves nežen, z gladko kožo......in marsiker je bil posiljen s strani ostalih mornarjev, ki so bili po leta na ladjah in od daleč niso povohali ženske.....

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...