Skoči na vsebino

Spolne zlorabe


skwo

Recommended Posts

Ojla vsem skupaj!

Po dolgem času zopet pišem v to temo. Moje življenje se je počasi začelo urejevat. Doma so zvedeli kaj se je dogajalo. Povedal jim je brat. Nekako sem ga morala prisiliti, čeprav na malo napačen način. No, važno je to, da je povedal in prevzel odgovornost, kateri se je nekaj časa spretno izmikal. Našla sem si tudi strokovno pomoč, ki mi kar veliko koristi. Počasi se pobiram in vem, da mi bo uspelo. Naučiti se bom morala živeti s dejstvom, da sem bila žrtev spolne zlorabe. Ne vem kako mi bo uspelo, ampak uspelo mi bo!

Hvala vsem skupaj, ki ste me bodrili in mi dajali voljo do življenja. Hvala tudi za kako "ostro" besedo, ki mi je pomagala, da sem začela drugače razmišljati.

Zaupam, da je življenje na moji strani. Svobodno in radostno se izražam.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

odlično ti gre, osamljena! zihr ti bo uspelo. imaš namen in to je glavno. ostalo se bo dogajalo itak sproti. pa fajn je, da je brat povedal, pa čeprav pod prisilo. tudi zanj lekcija, da se ne more več skrivat. tako se zadeve (kljub vsemu) lažje in hitreje rešijo. boleče je pa itak zmeraj. sam namesto, da bi zlorabo predelovala 10, 20, 30 let, boš z njo opravila prej. bravo, punca :palec: xsrcx

you see things; and you say WHY?

but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Ojla vsem skupaj!

Po dolgem času zopet pišem v to temo. Moje življenje se je počasi začelo urejevat. Doma so zvedeli kaj se je dogajalo. Povedal jim je brat. Nekako sem ga morala prisiliti, čeprav na malo napačen način. No, važno je to, da je povedal in prevzel odgovornost, kateri se je nekaj časa spretno izmikal. Našla sem si tudi strokovno pomoč, ki mi kar veliko koristi. Počasi se pobiram in vem, da mi bo uspelo. Naučiti se bom morala živeti s dejstvom, da sem bila žrtev spolne zlorabe. Ne vem kako mi bo uspelo, ampak uspelo mi bo!

Hvala vsem skupaj, ki ste me bodrili in mi dajali voljo do življenja. Hvala tudi za kako "ostro" besedo, ki mi je pomagala, da sem začela drugače razmišljati.

x^x :palec: :palec: :palec:

 

xsrcx x:Xx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Ojla vsem skupaj!

Po dolgem času zopet pišem v to temo. Moje življenje se je počasi začelo urejevat. Doma so zvedeli kaj se je dogajalo. Povedal jim je brat. Nekako sem ga morala prisiliti, čeprav na malo napačen način. No, važno je to, da je povedal in prevzel odgovornost, kateri se je nekaj časa spretno izmikal. Našla sem si tudi strokovno pomoč, ki mi kar veliko koristi. Počasi se pobiram in vem, da mi bo uspelo. Naučiti se bom morala živeti s dejstvom, da sem bila žrtev spolne zlorabe. Ne vem kako mi bo uspelo, ampak uspelo mi bo!

Hvala vsem skupaj, ki ste me bodrili in mi dajali voljo do življenja. Hvala tudi za kako "ostro" besedo, ki mi je pomagala, da sem začela drugače razmišljati.

Ahm, in kaj je ZDAJ s prej obsojanimi starši, materjo? Bi napisala tudi to? Vsaj dolžna si, anede?

 

Njim in nam.

 

Saj vsaj mene, če že koga drugega ne, to zanima.

 

Glede na to, da že v začetku nisem šel kar mimo, na primer ...

 

Obenem pa sem tudi jaz vesel, da si se krepko premaknila na svoji poti. Ni bilo lahko.

 

:palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec: hoj pozdrav vsem in vesela sem vse vzpodpude,ki sem jo uspela sele zdaj prebrati-v knjiznjici :o|o: ampak volja vedno najde pot in prav tako kot moj ljubi mozek mi je vztrajno masil luknje kjer je uhajalo moje ustvarjanje ali drugacnost prav tako kot se je to zacelo v sluzbi vem in sem prepricana ,da bom nasla vedno novo spranjico,ki se bo povecala v luknjo x:Dx in ne morejo me vec zapret saj sem kot hobotnica,meduza zlijem se in uhajam.vesolje vedno poskrbi zato da je prav in res je.

zdaj sem spoznala eno svojo dobro lastnost in to je vztrajnost.

 

no hotela sem povedati osamljeni,da ima bern prav ko pravi da bi lahko kaj napisala o tem in sicer bi velik korak naredila draga osamljena ko bi si upala zapisati svoje obcutke ob tem.pa mogoce le na papir ali le za sebe.

to je tvoj zacetek poti in ob vseh cutecih neuspehih,ob vseh trenutkih,ki te bodo vlekli nazaj in na tla,ob vsem slabem ,se spomni le na ta trenutek razkritja,ker da si to zmogla ,si zelo pogumno dekle.in to je tisto kar naj ti da moci vztrajati v temnih trenutkih,to da si reces sama sebi,da zacutis to moc,ki je v tebi,da si na glas povedala kaj se ti je zgodilo,da se zavedas da ni prav in da se noces vec skrivati.uspela si najtezji korak in sicer odprla si si vrata in stopila na pot okrevanja in iskanja same sebe in pot na kateri bos imela moznost srecati cudovite ljudi ,ker si odprla sama ta predal z dragulji zato posezi in si jih vzami.

zdaj moram koncati .

osamljena jaz vem kaj si zmogla in kaksno ceno to ima.mislim nate in tako naprej,ce gre pa slucajno kaj nazaj pa spomni se ,da si uspela povedati,kar meni ni uspelo 20 let.

vsem lep pozdrav x:Dx xDDx :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Ahm, in kaj je ZDAJ s prej obsojanimi starši, materjo? Bi napisala tudi to? Vsaj dolžna si, anede?

 

Njim in nam.

 

Saj vsaj mene, če že koga drugega ne, to zanima.

 

Glede na to, da že v začetku nisem šel kar mimo, na primer ...

 

Obenem pa sem tudi jaz vesel, da si se krepko premaknila na svoji poti. Ni bilo lahko.

 

:palec:

 

Jaz imam tehten razlog, da sem obtoževala svojo mamo. Tega vzroka vam tuki na forumu nisem napisala, ker je preveč boleč. Priznam, da sem bila s Pogumno prekruta, sem se ji tudi opravičila. Še vedno mislim, da če starš hoče nekaj videti bo videl. Moja mama pač ni hotela videti in si je raje zatiskala oči pred kruto resnico. Ni bilo pa prav, da sem vse sodila po svoji mami. Zdaj se z njo nekako bolje razumeva. Dala sem ji priložnost, da popravi napako, ki jo je storila. Brat se je odselil. Hoče, da mu odpustim. Ni problem v tem ali mu lahko odpustim ali ne, problem je v tem, da nikoli ne bom pozabla!!

Zaupam, da je življenje na moji strani. Svobodno in radostno se izražam.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>...Dala sem ji priložnost, da popravi napako, ki jo je storila.

Brat se je odselil. Hoče, da mu odpustim.

Ni problem v tem ali mu lahko odpustim ali ne, problem je v tem, da nikoli ne bom pozabla!!

O, Osamljena!

 

To mi je všeč, dati nekomu novo priložnost! :palec: :palec:

 

Brat hoče, da mu odpustiš? :eek: Odpuščanje pomaga samo tistemu, ki odpusti, ne pa tistemu, ki mu je odpuščeno. Ker če nekomu zameriš, je zamera samo v tebi, omejuje predvsem tebe, zamero nosiš s seboj kot dodatno breme. Takih bremen se ni lahko znebiti, priznam. Opustiti ne pomeni, da prekličeš dogodke, kot se ne bi zgodili. Brat jih bo lahko potisnil nekam v stran, nanje pozabil, a enkrat se bo moral tudi sam soočiti z njimi, jih predelati, ovrednotiti, če ne v tem, pa v naslednjem življenju... x;)x

 

Odpustiti ne pomeni tudi pozabiti. To imaš prav!!! xsrcx

 

Hmmm, hoče da mu odpustiš, hmmmm. Jaz bi mu rekel, da je to moja osebna stvar ali mu odpustim, ali ne in da se njega ne tiče. Sploh pa imam občutek, da brat večkrat hoče in zahteva kaj od tebe. Kot na primer tudi te spolne zlorabe? :o|o:

 

O, pa fajn, da si na neki novi in dobri poti?!?!

 

OsamjePiko

 

P.S. Strinjam se s tabo, da nekateri starši ne vidijo, v podzavesti pa vseeno vedo. Zanje bi bila lahko bolečina prehuda, če bi ozavestili to "vedenje", pa raje še naprej tiščijo glavo v pesek?

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Sam tolk, da ne boste mislili, da je zatajila, SKWO mislim. V službi so ji vzeli net iz PC ja, doma ga nima.  :xx!:  :sori:  :vragec:  :C:  :V: Tko, da bomo moral počakat do jeseni, da se preseli in spedena vse tko kot si želi. Če bo kje prilika, pa se bo verjetno javla semle v njeno temo, valda. Sva govorile po telefonu danes, kar močno jo je zmedlo, ko je brez neta zdaj. No ja, za nekaj je sigurno dobro.  x;)x  x^x

Ja, tole bi bilo povsem napačno spremljanje skozi očala, ki se jim reče Forum Luninega neta. Ne javi se na ta forum, in bi potem sklepali, da je zatajila? :eek: Komu in kaj?

Prijetno je brati pozitivne reči, dobiš občutek da je SKWO na eni zelo dobri poti, ampak NE vključujejo vse dobre poti tudi ovinek skozi ta forum, hehe! Hvala bogu da ne. x:Dx Pa potem je tako prijetno dajati lepe misli, sočutvovati z nekom, ki to sprejema; tako da razumem sebe, ko to rad prebiram. Pa te primeri nam dajejo možnost premišljevati, po malem pametovati in še kaj. Ne boš verjela, da sem se že v nekih trenutkih vprašal - kako naj zlezem iz tega: kaj bi v tem mojem primeru svetoval drugim!?

 

Tisti odklop neta me je pak stresel. Ampak se tudi meni zdi, da je za nekaj sigurno dobro. Torej mislim, da nam je SKWO veliko dala v teh temah, hvala ji. xsrcx

Sedaj gre njena pot nekje drugje, brez foruma, če pa ga bo spet križala, bomo že izvedeli.

Še naprej vse dobro, draga SKWO! xsrcx

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Eh, tale naša mala Skwo je očitno kot naše malo dete, je pa tudi zelo hvaležna za vse. Odklop neta je bil čisto glupa ribarija in nagajanje, ki pa z njeno situacijo neposredno nima zveze, ampak dont vori, pride nazaj. Tako ali drugače.

Za "življenje rešit" sem ji tudi jaz ponudil, da se logira pri meni, pa izgleda, da sploh ne bo treba, ker je že šla oni dan menda v knjižnico. Super.

 

* * *

 

Osamljena, hvala za odgovor. :palec:

 

x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>:palec: hoj pozdrav vsem in vesela sem vse vzpodpude,ki sem jo uspela sele zdaj prebrati-v knjiznjici :o|o: ampak volja vedno najde pot.... ... ...

...

Hoj, Skwo, frajerka totalna, cist prelevila, se spomnis, kok si bla clo mal jezna name, pa vseen... bila pripravljena poslusati in kasneje celo sprejeti tole... tale moj zloglasni nacin. :P ;)

pa se nekaj mam, kar me spominja skoz nate, zdaj se tolk bolj z veseljem. jackica totalna! x^x :palec:

 

<{POST_SNAPBACK}>Jaz imam tehten razlog, da sem obtoževala svojo mamo. Tega vzroka vam tuki na forumu nisem napisala, ker je preveč boleč. Priznam, da sem bila s Pogumno prekruta, sem se ji tudi opravičila. Še vedno mislim, da če starš hoče nekaj videti bo videl. Moja mama pač ni hotela videti in si je raje zatiskala oči pred kruto resnico. Ni bilo pa prav, da sem vse sodila po svoji mami.  Zdaj se z njo nekako bolje razumeva. Dala sem ji priložnost, da popravi napako, ki jo je storila. Brat se je odselil. Hoče, da mu odpustim. Ni problem v tem ali mu lahko odpustim ali ne, problem je v tem, da nikoli ne bom pozabla!!

mala moja stara, dobr si tole zrihtala, vidis, kolk ene zrelosti in kaksen totalen preboj (x!x x^x :att:) v recimo enem mescu lajfa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! xyesx

Hudo! x8Dx :palec:

 

In nekje po mojem prav v tejle temi sem napisala: rana je pac rana... in morda bo vedno brazgotina... sam definitivno pa ne bo ves lajf kar rana... a ves... x^x

 

Skratka, stare!!! Hudo!!! Carice!!! x^x :vtz:

 

xsrcx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, res lepo, Osamljena, da si delila z nami svojo težko izkušnjo. Pa res si zelo zrelo tole rešila...vidiš, res so pred tabo novi, lepši časi, ko boš tudi ti končno srečna. Zdej pa s polno paro naprej, verjemi, da se tudi tebi lahko dogajajo lepe reči!!! In veliko jih bo, ker si zaslužiš!

 

Lepo poletje, pa držim pesti za :2src: xsrcx x:)x x:Xx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(popravljeno)
<{POST_SNAPBACK}>Ne postavljam se za razsodnika! Vem kaj čuti pogumnina hčerka, vem kaj preživlja. Sej navsezadnje imava enako izkušnjo, ki je naju zaznamovala do konca življenja.  Kdo je kriv za nekaj kar se naredi otroku? Starš seveda. Če bi šla na našo glupo socialno in povedala kaj se mi je zgodilo bi prvo šli nad starše in jih obtožili, da niso dovolj skrbeli zame. Prvo bi bil kriv brat ker je pač to počel nato pa starši. Seveda bi se pa še našel kakšen osebek, ki bi rekel, da sem jaz kriva, ker sem ga mogoče izzivala oz. mu dala povod za to. Tudi to se mi je zgodilo. Ne vem kdo bi bil kriv za takšno stvar kot pa starši. Ne mi rečt, da je to usoda ali splet okoliščin. Za vsako stvar je nekdo odgovoren, za otroki pač vedno stojijo starši. Ja seveda boste lahko rekli, da tega ne razumem, ker pač nisem v vlogi starša. Hvalabogu, da nisem in da nikoli ne bom.

Se moram malo vmešat. Ne iskat krivca. Meni kot materi marsikaj pomembnega uide pri mojih otrocih. Za nazaj se mi poklikajo vsi simptomi, za sproti pa tega ne povežem. Ne obtoževat mame, da je kriva za vse. Kriv je samo storilec. In hudič se je soočiti z dejstvi, ki so te oblikovali. Ne obupat! Jaz tudi še nisem, pa je včasih na robu samomora.

Popravljeno -> mdemsarm
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

saj to je ze mal pase' ves Mdemsarm. :)

osamljena je ze cez tele fazice, se mi zdi.

Si pa lepo napisala in seveda je res tko. :vio:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Si videla tiste naslove in telefonske nazaj v tejle temi?

Tam so ene zhenske kar OK, mislim da je Blanka za tocno to.

Mal poklic... ce zelis....

 

:palec: xcrossfingx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...