Skoči na vsebino

Spolne zlorabe


skwo

Recommended Posts

stari  se je zapil in se smili sam sebi-jaz pa nimam slabe vesti,da sem jaz kriva za njegovo slabo pocˇutje

ta del je pri meni isti...me je hotel se prepricat, da sem jaz kriva ker je pil pa kadil...pa se je zdaj zdravil, zdaj pa ne govori z mano ze dosti let.

po moje je prisel v trezno stanje in je ugotovil, kaj je delal z mojo glavo, pa je prevec tega, da bi to sprejel in se je raje skregal z mano...

dosti lazje!

 

skwo: si res poseben model, a ti je to uspelo!!!

 

x:Xx :palec:

:8): Pozdravljena!A ni to smešno,da ti ljudje ne morejo sprejeti resnice,nam pa pravijo -pozabi ,kot ,da se ni zgodilo,sprejmi in živi naprej in bla bla bla.... x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

... Upati je premalo, deluje kot prositi in potem čakati na pomoč drugih. ...

"Upati se pravi obupavati."

(G.B. Shaw)

x^x :palec:

Obstaja tudi pregovor, ne vem čigav : Upanje umira zadnje. x;)x

 

Sicer pa se strinjam Žarek......upanje ni dovolj. Tudi sam nisem človek, ki v žalosti, obupu, navidezni neizhodnosti določene situacije nebogljeno čaka in "upa" na ugoden izid ali pa da se stvar reši sama po sebi........če tako ravnamo se tudi stvar večinoma reši po svoje......ne po naše. x^x .......Imel sem pač tako asociacijo na tvoj nik nejm......in to je vse. Velikokrat pa se stvari zalomijo kljub naši prizadevnosti.........in takrat je pomembno, da upamo, želimo, verjamemo.......v uspešno rešitev naših blemov........takšnih ali drugačnih. In ker upamo.........lažje vztrajamo, se borimo.......naprej........kljub "udarcem" in neuspehom, ki jih morebiti na poti do določenega cilja doživljamo....Brez našega prizadevanja pa je upanje seveda veliko premalo..... x^x

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mick, po mojem gre za VERO. Ta pa ostaja in je.

Upanje pa dozivljam bolj kot nekaksno... bogabojecno zdenje ob strani in 'cakanje' na svoj trenutek, darilo, sreco...

Upanje je prevec pasivno, vera pa je power!

Ne - upam, da bo... Pac pa - Verujem, vem, da bo... x;)x

 

In ravno zato mi je vsec tale rek, ker ti da mislit (in v bistvu je to povedala tudi Skwo)..

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

[Zato so organizirane religije najvecje ZLO na Zemlji!

:8): Tukaj se pa ne strinjam s teboj,ker v naši družini sta bila oba ateista. :sori:

Ateist ne obstaja.. To je le iluzija zanikanja.

 

Vseeno je, kako se imenuje posameznik.. kolektivna zavest vseeno deluje nanj..

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

[Zato so organizirane religije najvecje ZLO na Zemlji!

:8): Tukaj se pa ne strinjam s teboj,ker v naši družini sta bila oba ateista. :sori:

Ateist ne obstaja.. To je le iluzija zanikanja.

 

Vseeno je, kako se imenuje posameznik.. kolektivna zavest vseeno deluje nanj..

:sori: Sorči.Obesila sem se na "religije" :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mick.. zanikanje SEBE.. globje..

Če zanikaš samega sebe, se nočeš videt, kako boš potem videl druge? Ne moreš jih. Šele ko sebe lahko sprejmeš popolnoma, ko ne zanikaš niti svojih demonov več, ampak jih sprejmeš v naročje in jim daš roko... takrat lahko tudi druge vidiš brez mask.

 

Ne vem če sem zadela to, kar je mislil Tjazy povedat, ampak zaenkrat si njegove besede razlagam na tak način, vsaj skoz tisti moj gram prakse, ki ga imam ob toni teorije :ph34r:

 

 

Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.

VILA SONCA

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mick.. zanikanje SEBE.. globje..

Če zanikaš samega sebe, se nočeš videt, kako boš potem videl druge? Ne moreš jih. Šele ko sebe lahko sprejmeš popolnoma, ko ne zanikaš niti svojih demonov več, ampak jih sprejmeš v naročje in jim daš roko... takrat lahko tudi druge vidiš brez mask.

 

Ne vem če sem zadela to, kar je mislil Tjazy povedat, ampak zaenkrat si njegove besede razlagam na tak način, vsaj skoz tisti moj gram prakse, ki ga imam ob toni teorije :ph34r:

 

 

Sončna Vila

:8): Zadela si!To ti povem jaz,ki imam tono prakse in gram teorije. :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Da so posledice hujše kot dejanje -drži kot pribito,saj se med dejanjem izklopiš,ostane samo telo,duša gre.

Vedno bolj kot se tema razvija, vedno bolj se mi postavljajo vprašanja... in vedno bolj se svetlikajo zametki odgovorov... Skwo, hvala ti, da si odprla tole temo, hvala ti iz srca xsrcx

 

Izkušnjo ločenosti od telesa poznam, šele pred kratkim mi je s pomočjo prijatelja uspelo ugotoviti, da to počnem... Huh... Zmanjkalo mi je besed. Tako zaradi tega, ker se mi končno razpirajo nekateri oblaki, kot zaradi tega, ker tega sploh nisem pričakovala in je za mojo dušico to topel soj jutranjega sonca... kot tudi zaradi nesebične pomoči prijatelja, neskončne ljubezni, ki jo ima v sebi do mene, da se je prebil skozi moj zid in to še vedno dela. xyiyax

 

Zloraba substanc... Prisotnost samo ratia in zaklepanje moje srčike, ker za dušico ni varno na tem svetu... Hladen rez od doživljanja vsega, kar se da čutiti, do sebe dovoliš le še misli, ker misli ne morejo boleti tako močno... (vsaj tako misliš) ... Občutki krivde in sramu... In Tjazy, kako razumem tvoje besede, da iz tega tako lahko izidejo največji posiljevalci... Hm. Skušaš nekaj doseči, pa ne moreš... Frustracija... Odvisno je samo, kam te ta frustracija potem potegne, v manifestiranje le-te kje...?

 

Res je... v človeku od najsvetlejšega sija do najtemnejših demonov... V enem človeku. Meni, tebi, vseh.

 

Če ne bi poznali brezna... bi znali spoštovati sij?

 

 

Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.

VILA SONCA

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Punce - žrtve spolnega nasilja!

 

Hvala vam za vaše pogumne in iskrene izpovedi. Pokazale ste mi, kako neskončne so globine človeške duše. Pokazale ste, koliko poguma in duševne moči zmorejo "krhke" ženske. K temu lahko rečem le, da vas iskreno spoštujem in občudujem.

 

:palec: :palec: :palec:

Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

 

bigm

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Da so posledice hujše kot dejanje -drži kot pribito,saj se med dejanjem izklopiš,ostane samo telo,duša gre.

Še to sem hotela dodat... Najhuje je potem to, da se takšen način doživljanja svet zazžre v čisto vsak trenutek dneva, življenja... Odmakneš se od vsega, ne samo od tega dejanja. Zapreš se dol, prekineš vsakršno komunikacijo z okoljem, za katero misliš, da te lahko rani in povzroči bolečino... Samo še ratiu pustiš, da deluje, da krmili v svetu, da se sploh lahko znajdeš. Če bi lahko, bi zaprl še to, ampak ne moreš, ker se sodelovanje v svetu od tebe "pričakuje"...

 

Najhuje je to, da to narediš, ko si še otrok... Ko NE RAZUMEŠ... Ko odrasteš, se neustrezne reakcije prenašajo naprej in te ovirajo v vsakdanu, ti pa ne veš, kje zaboga ga serješ... Pa saj z mano ni nič narobe, sem si vedno mislila, imela sem čudovito otroštvo, pametna sem, simpatična, izobraževanje mi gre v redu, starši me podpirajo... In kljub temu, da me je že fejst odnašalo, še vedno nisem vedela, kaj je tisto, zaradi česar nisem več tako prisotna kot prej... Hmmm... še malo, pa bi počasi razvila vse dispozicije za multiplo osebnost, če se lahko malo pošalim... x;)x Kljub temu pa šala niti ni tako daleč od resnice, če sem iskrena.

 

Ko sem se s prijateljem pogovarjala o tem, kaj se mi je dogajalo in na kakšen način je pri meni prihajalo do zlorab... je rekel... "Veš kaj... Tisti, ki so bili prisiljeni v to, vejo, da je to narobe, ti pa si v to šla sama, in zato sploh nimaš tega občutka..." Zadnje čase sem začela ugotavljati, da te besede držijo kot pribite... To mi je rekel kakšna dva meseca nazaj... In šele par dni nazaj, ob branju te teme, se mi je to izkristaliziralo tudi v moji glavi... Da ni bilo prav. (Huh - v določenih stvareh sem res prava bikica - počasna ko sto mater x;)x ).

 

Lep dan vam želim xsrcx xsrcx Hvala, ker ste tu... xsrcx

 

 

Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.

VILA SONCA

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mick.. ne dvomim vate, da ti bo tole o ateistu postalo jasno..

 

V cem je po tvojem razlika.. kaksno iluzijo si nadenes? Ateist, kristjan, budist, hindujec, slovenec, hrvat, madzar, realjan, zid, kar hoces....

 

V cem je razlika med temi nazivi? V cem je razlika med temi iluzijami?

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

QUOTE]

Še to sem hotela dodat... Samo še ratiu pustiš, da deluje, da krmili v svetu, da se sploh lahko znajdeš. Če bi lahko, bi zaprl še to, ampak ne moreš, ker se sodelovanje v svetu od tebe "pričakuje"...

 

 

 

Sončna Vila

 

Je treba se kej dodati temu??

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Še to sem hotela dodat... Samo še ratiu pustiš, da deluje, da krmili v svetu, da se sploh lahko znajdeš. Če bi lahko, bi zaprl še to, ampak ne moreš, ker se sodelovanje v svetu od tebe "pričakuje"...

 

 

 

Sončna Vila

 

Je treba se kej dodati temu??

Racio... živiš v mislih, torej prihodnosti, preteklosti, sedanjost gre mimo tebe, pa sploh ne veš... Racio... misli... planiranje, pričakovanje, obžalovanje... v smislu čimboljšega obvladovanja svoje okolice, da se izogneš "bad" stvarem... sedanjega trenutka pa ni... Imaš se za skupek svoje preteklosti in se determiniraš za naprej... Kje si pa resničen ti? Ni ni... :inocent:

 

 

Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.

VILA SONCA

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:o|o: a smo na isti valovni dolžini ,Mik x?x

Ne vem....izhajam iz "ateist ne obstaja.......to je iluzija zanikanja....sebe". Mogoče česa ne razumem, bom vesel, če mi kdo pojasni.......kljub temu, da to ni poanta te teme......pa se je pač iz poante razvila ta debata........Skwo....ti vedno vse razumeš? :o|o: x;)x

xcivx Dobro jutro vsem!Zdaj ti obrazložim popolnoma iz moje izkušnje,Ko se mi je to zgodilo sem "sebe "izgubila. :inocent: (težko nekaj zanikaš kar ni). :sori: Meni pa še zdaleč ni vse jasno in mi tudi ne bo. :palec: :8):

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

skwo...

 

 

jaz sem imela zelo podobno izkušnjo...vendar me niso spolno zlorabili...in ko sem to prijavila policiji so mi le ti dejali, da se je zelo verjetno kdo hotel z mano samo pošaliti...

 

 

..ko sem se po nekem času končno lahko zaupala mami, je dejala da se mi jo to samo zdelo...

to sem sprejela kot nerazumevanje in da me je s tem, ko temu ni namenila niti najmanjše pozornosti hotela obvarovati pred vsem zlim....

 

mogoče tudi od tod izvirajo moje težave...šele zdaj ko skušam tebi odpisat/pomagat se mi začne film vrtet ....mogoče...

 

imam pa v svoji bližini meni zelo zelo drago osebo, ki je bila večletna žrtev spolnih zlorab...in moram ti kar naravnost povedati, da celo življenje trpi zaradi tega, menda najbolj zato, ker tisti osebi ni nikdar odpustila in je sedaj že pokojna...Mogoče sedaj nisem ravno zbirala besed vendar ti svetujem, da probaš "zaživet" s tem (sicer menim da si na zelo zelo dobri poti...bravo!!) in PREDVSEM ZNATI ODPUŠČATI....nekako to vse skupaj preživet...in živet naprej..ta oseba je po dolgih letih zbolela za rakom....zakaj?

zato ker ni mogla/znala odpuščati...saj veš..rak je dolgotrajna zamera...

oprosti, skwo...ne bi te rada prestrašila, vendar je dobro da poznaš tudi izkušnje drugega.....

 

misli so vse...vse izvira iz misli..tudi bolezen...dejanja....

..

 

LEP POZDRAV IN VSE DOBRO

 

 

:detelca: AYA

Če mora človek izbirati med sodbami prijateljev in svojimi

sanjami, se mora vedno odločiti za svoje sanje.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sanjalica
...saj veš..rak je dolgotrajna zamera...

Hmm.... :O:

Torej bom umrla za rakom in je brez veze, da se borim!

 

NIKOLI me pa nihče ne bo prepričal, da je "zdravo" in "normalno" da na tistega, ki mi je vzel otroštvo, me razdevičil, mi vzel dostojanstvo, ponos, me naredil invalida, pomisliti z nežnostjo in nasmehom na licu.

 

Vedel je kaj je storil - ker je to storil zavestno.

 

Ne mislim nanj vsak dan, ne vsak teden, ne vsak mesec...če se pa spomnim (in spomnim se vedno ob tej temi) pa se ne spomnim ne z zamero, ne s sovraštvom, ne mržnjo (to je že za mano) ...ampak z odporom in gnusom.

 

Sicer pa je za rakom zbolel in potem v ognju zgorel moj storilec...

Za rakom je zbolela in umrla učiteljica, h kateri sem šla po pomoč...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sanjalica je že tako, da povračilo prepustimo vesolju, saj itak samo poskrbi za take primerke, ki kvarijo svet.

 

za vsakega raste palica v gozdu.............in dlje kot raste, bolj je debela x^x

 

 

šit in take izkušnje, svet bi bil lepši brez njih x!x x!x x!x

you see things; and you say WHY?

but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...