Skoči na vsebino

Med


Recommended Posts

S prijateljico sva padle v debato o medu in imam nekaj vprasanj.

Vsepovsod beremo, da je med zelo zdrav, mene pa zanima ali med redi in ali poled dobrih sladkorjev vsebuje tudi slabe. Zanima me tudi, ce je med primeren za ljudi s povisanim holesterolom. Hvala za vase odgovore pa LP!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Živjo Znova,

 

Sicer ti ne bom v veliko pomoč, ker točnega odgovora ne poznam. Veliko sem prebrala o medu, saj ga tudi sama uživam (pretirano!), ampak nikjer nisem zasledila, da ga ljudje s povišanim holesterolom ne bi smeli uživat. To se mi zdi malček absurdno, ker je za holesterol bolj kriva mastna hrana oz. mastna hrana kombinirana s sladkorjem. Med po logiki ne bi smel škodit. Je pa redljiv, čeprav iz izkušenj vem, da se po njem ne zrediš tako hitro kot po pravem sladkorju in podobnim sladkim pacarijam, to pa za to, ker ima med tudi vitamine skupine B, kateri prispevajo pri hitrejši presnovi.....

Kar mirno si ga privošči....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane
Povišan holesterol kaže na pomanjkanje elektrolitiv, surov med pa jih nekaj vsebuje, zato škoditi ne more, razen, če ni iz istega razloga povečan tudi sladkor.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane

Znova, reci svoji osebi naj skoči na mojo stran in si prebere knjigo, pa tudi na forumu se kaj najde. Ali pa ti opravi to namesto nje.

Pomagala ji bo pa kompleksna ureditev presnove z biodieto in če je holesterol edini problem, ga najpozneje v pol leta več ne bo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...