Skoči na vsebino

Pica


Recommended Posts

Guest sstane
<{POST_SNAPBACK}>no je nisem naročila. je pa mami rekla, da jo bo dons spekla. iz polnozrnate moke... pa vsega hudiča hočem gor... ful zelenjave in vsega... njam...

 

Ne bodi presenečena nad mojo trditvijo, toda polnozrnate moke so za peko najslabše. :eek:

Ni čudno, da je gospoda jedla bel kruh, siromaki pa črnega, ker je težje prebavljiv. :xx!:

No, včasih ni bilo farmacije x:Dx

Uganeš, zakaj to trdim :8):

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne neuganem. tko da najbolš da mi razložiš.

je nardila iz graham moke k druge ni blo doma. sej je bla kr uredu pica. lohk bi bla mal bolša. na ampak je pasala.

spet se mi je na bolš poslabšal
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane

Naj ti bo, čeravno v knjigi vse piše x;)x

Vsa semena, tudi pšenična in druga iz katerih se dela moka, vsebujejo v olupu največ C-vitamina in če v postopku mletja ti niso odstranjeni, ostane vitamin tudi v moki. Pri segrevanju nad 65°C in ob dodatku soli testu, kar pač vsi delajo, se C vitamin "pokvari" in eto ti ga na :xx!: x^x :vragec:

Razumeš :8):

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona
<{POST_SNAPBACK}>Ne bodi presenečena nad mojo trditvijo, toda polnozrnate moke so za peko najslabše.  :eek:

Ni čudno, da je gospoda jedla bel kruh, siromaki pa črnega, ker je težje prebavljiv. :xx!: 

No, včasih ni bilo farmacije x:Dx

Uganeš, zakaj to trdim :8):

Poznam to. Enkrat sem zmesila testo samo iz sojine moke in se ful potrudila, res, potem pa testo ni niti malo speklo! Kako sem bila žalostna, saj sem se trudila. Ko pečem pico, pa res dam vse od sebe. Ko ne vem, kaj kuhati, se lotim pice, ker je najbolj enostavna.

Zdaj mi gre testo gor iz bele moke in malo sojine, omako imam že pripravljeno- s ssoljo, Sstane x:Dx in malo koruzice in paprike, potem pa njami :yumy:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane
<{POST_SNAPBACK}>Poznam to. Enkrat sem zmesila testo samo iz sojine moke in se ful potrudila, res, potem pa testo ni niti malo speklo! Kako sem bila žalostna, saj sem se trudila. Ko pečem pico, pa res dam vse od sebe. Ko ne vem, kaj kuhati, se lotim pice, ker je najbolj enostavna.

Zdaj mi gre testo gor iz bele moke in malo sojine, omako imam že pripravljeno- s ssoljo, Sstane x:Dx  in malo koruzice in paprike, potem pa njami :yumy:

 

Ko bo gotova, mi jo pošlji v mojo restavracijo x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona

A daj no Sstane, jaz - totalno negospodinjski tip, bom delila recepte okoli. :vio: x:o)x

Potem restavraciji kar grozi zaprtje, ker je moja pica pač - mačona pica.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane
<{POST_SNAPBACK}>A daj no Sstane, jaz - totalno negospodinjski tip, bom delila recepte okoli. :vio:  x:o)x

Potem restavraciji kar grozi zaprtje, ker je moja pica pač - mačona pica.

 

Super ime, kuhar bo vesel, kar pošlji mu ga x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

nekdo je sprašval za črne olive: ILIADA so zakon, v olivnem olju-mislm da se dobijo v vseh večjih štacunah. Pakunga je velika in relativno draga, ampak sej dolg zdržijo. Dobre pa FULLLL.

 

Glede peke domače pice, pa je blo zanč na Jamie-ju- jo speče kar na rešetki (una k je že u pečici). Brez olja ali bilo česa, ko je obločena pa še mal pokapaš z olivcem...

In sm probala in je blo res MEGA! Tko k bi bla iz krušne, fino hrustljava in tud spodi lepo zapečena. Kšna zadeva sicer dol pade-ker nima opore (pol se pa žge pa smrdi ;) zato jo morš previdno naložit, pa pustit mal več roba.

Speče se veliko hitreje kot v pekaču in tudi veliko bolj sočna je potem zarad tega. Men je blo u glavnem MEGA. No-zdej se mi pa sline cedijo....

 

dober tek!

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...