Skoči na vsebino

Naj oddam v črno luknjo


jasnaee

Recommended Posts

  • Komentarji 1,3k
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

črna luknja....vate mečem vse negativne misli in dejanja ,ki se porajajo v meni in ob meni ....kjerkoli v moji bližini............

in požri še vse črne oblake ,ki so v glavi mojega (no,bil je moj do včeraj) partnerja. x;)x

njega zaenkrat še ni treba požret....o tem te obvestim naknadno,če bo treba.... x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Žaža modelka :palec: ...se mi zdi, da si prišla do točke, kjer ne moreš več požirat...in se ne greš več. Prav imaš! Jaz tudi ne prenašam jamranja in kr neki kritiziranja....mah...

Jaz sem tudi vedno odpeketala, sončnemu zahodu naproti, z nasmehom na ustnicah in niti za trenutek, mi ni bilo žal....če ga zdajšnji dragi začne kaj **svirat** že v kali zatrem. Takrat se malce zdrzne, ker ve, da tega ne prenašam...in se ustavi. Imajo nekako v familiji prirojen dar za kritiziranje :xx!: ...taprva beseda vedno kritična...fujsko, dobim kar pike...sem ga skor že odvadla od tega.

Jas te mam tak rada

I am feeling very olympic today

Is time the only thing you are waiting for?

Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

 

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.

Dalai Lama

Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

Črna luknja, zdejle sprejmi še tole negativno ocenjeno nalogo.... :xx!: sprejmi nakopičeno slabo voljo in (utemeljeno) jezo na profesorja, ki bi ga tudi kar vrgla sem not..... :vragec: x:Dx he,he al pa nej mu bo... tut on se ima še marsikaj za naučiti.... na žalost smo mi žrtveni jagenjčki.... :xx!:

 

Skratka - vse mečem sem not in dost je sekirancije. Naslednjič bom razturala. Pa pika. Pa če to pomeni, da morm vso jebe..o jugoslovansko zgodovino znat od spredi pa odzadi. Očitno to rabim. xrolleyesx x?x :o|o:

SI SAPIS SIS APIS.

http://www.clipartsalbum.com/cliparts/garfield/107450.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vso jebe..o jugoslovansko zgodovino znat od spredi pa odzadi. Očitno to rabim.  xrolleyesx  x?x  :o|o:

Freya, sočustvujem. Jaz sem še iz generacije, ki je morala vedeti, za vsak metek, kdaj se je izstrelil in ob kateri uri, v kateri vasi, malo manj kot da bi morali znati še koordinate. Poleg pa seznami padlih borcev pa preživelih, pa kam se je umaknila polovica bataljona, pa kam so dali ranjence pa kake diagnoze so im postavili, pa kdaj so zjutraj vstajali in kaj so jedli, če so sploh kaj, pa kateri kurir jim je prinesel sporočilo, peš ali na konju, je bilo poletje in je pripekalo ali so bili to snežni zameti, koliko cm snega, kdo je sodeloval z okupatorjem, kdo z NOB............bilo je svašta :madpro:

Jas te mam tak rada

I am feeling very olympic today

Is time the only thing you are waiting for?

Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

 

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.

Dalai Lama

Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vso jebe..o jugoslovansko zgodovino znat od spredi pa odzadi. Očitno to rabim.  xrolleyesx  x?x  :o|o:

Freya, sočustvujem. Jaz sem še iz generacije, ki je morala vedeti, za vsak metek, kdaj se je izstrelil in ob kateri uri, v kateri vasi, malo manj kot da bi morali znati še koordinate. Poleg pa seznami padlih borcev pa preživelih, pa kam se je umaknila polovica bataljona, pa kam so dali ranjence pa kake diagnoze so im postavili, pa kdaj so zjutraj vstajali in kaj so jedli, če so sploh kaj, pa kateri kurir jim je prinesel sporočilo, peš ali na konju, je bilo poletje in je pripekalo ali so bili to snežni zameti, koliko cm snega, kdo je sodeloval z okupatorjem, kdo z NOB............bilo je svašta :madpro:

... za tole cosma ti pa čestitam, kajti tudi sama sem iz te generacije. sem se nasmejala kot že dolgo ne. manjka še en esej o pionirjih in mladincih, pa mogoče potem še o titovkah.yes cosma. :palec: :palec: :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sej se tudi tega spomnim vsega, sam nisem hotla placa jemat...ampak ok...pa dejmo...Kurirčkova pošta in pa njen pomen in važnost ter sodelovanje z OF in pa glavnimi akterji, Maček, Kardelj oba z Pepco...s tem da je zamolčano dejstvo, da je Pepca bila doma iz hudo verne družine in pa da so imeli v cerkvi rezervirano prvo klop, recimo to se nam ni bilo treba naučit x:Dx ...( <_< sam pismo kako se jest pol tega spomnem.....aha ;) že vem)

 

Ok potem imamo vse možne poti vezistov, že omenjenih kurirčkov in ostalih sodelujočih. Potem načini tihotapljenja hrane, pošte in ostalih potrebščin, ki so jih ženske švercale v otroških vozičkih v plenicah ponavadi. Ni bilo omenjeno, da bi se kak dojenc ponečedil, medtem, ko je opravljal take zahtevne naloge. Bodeča žica okoli Ljubljane...sem to že omenila? Pa del, ki so ga imeli Italijani malce podeljenega z Nemci pol so pa itak vse Nemci dobili pod komando.

Tovarne, ki so v tem času obratovale in kaj so storile za OF in kako so se pretvarjali, da sodelujejo z Nemci v bistvu so pa pomagali partizanom jih hranili in oskrbovali kar so potrebovali.

Potem pride poglavje o domačih izdajalcih, tle je bil kar poudarek na beli dolini in pa Urhu, je bilo kar hudo. Pa vse bitke, ki so se bojevale kdaj, kako na kakšen način, kdaj je komandant spremenil način, koliko ur so trajali boji, zakaj so napadli ob 5.30 zjutraj in kako pomemben je bil strateški umik, potem pa obkolitev z druge strani, da so sovraga stisnili v obroč in ga uničili.

 

Partizanske pesmi? Ja to smo se durh na durh učili, celo pevske revije, ki so jih prirejali so vsi nastopajoči godli NOB pesmi.

29. November....punči, takrat smo imeli priprave, kot da bi se Marsovci izkrcaval, mesece prej smo vadili, pesmi in recitacije z NOB vsebino. In na šolske proslave so hodili starejši borci in so nam ful ploskal, nam se je pa fino zdelo. Poleg njih so resnobno sedeli aktivisti RK.

 

Pa Tito....o tem je bilo napisanega na tone...recimo tudi o Rexu smo se kar nekaj učili, pa kako je rešil življenje Titu in kako je Tito žaloval za njim. Kako se je naš Titej skrival v Modri špilji na Visu, kako je bil Titej brihten, čeprav je ponavljal prvi razred osnovne šole in je bil po poklicu ključavničar se je izkoval v enega najbolj prekaljenih in pomembnih voditeljev neuvrščenega sveta. Teli neuvrščeni so lahko tudi post zase..je kar velik. (no da je Titej bil tam faca, se lahko še danes opazi, recimo za Kitajce je še vedno on velik lider in gospod-če greste na Kitajsko, samo omenite Tita...vse dobite)

Uh potem pride 25. Maj, tega smo imeli še posebej radi, takrat je naš Tito imel rojstni dan in cela država je praznovala v Beogradu je bil pa extra spektakl z čez 1000 nastopajočimi, ki so seveda bili priviligirani redki izbranci, najbolj pridni pionirji in mladinci. Če nisi bil priden v šoli, ni bilo z tem nič. Tito je rekel:''Učite se, učite se, učite se''

Če se je Tito zapeljal čez naše mesto je bil to malo manj kot dan prost šole, postavili smo se ob cesto in mahali z zastavicami on se je pa peljal mimo. Vsi smo bili v transu, ker smo videli avto.

Isto smo spremljali kurirčkovo pošto in pa cela histerija ob nošenju in spremljanju štafete mladosti, ki so jo **tekli** po celi Jugi.

 

Potem si recimo moral vedeti v Sloveniji za vsako regijo po vaseh, koliko je bilo borcev iz te vasi, koliko aktivistov in koliko navadnih vaščanov je pomagalo.

Na izlete so nas vozili v Dobrunje, Dražgoše, bolnišnico Franjo in podobna mesta s tem, da je bil vsako leto obvezen obisk v muzeju **orožja** v Tivoliju, današnjemu muzeju novejše zgodovine.

Najbolj nas je vedno navdušil tank.

Ob 29. Nov. so se odprla tudi vrata vojašnic, katere so skrbo čuvali pred vsemi vsiljivci in smo si lahko ogledali, kako živijo naši vojaki, ki nas stražijo medtem ko mi spimo. Kako poteka njihov dan, kaj jedo in kaj počnejo. Potem so nam pokazali še orožje, ki so ga imeli in kako to funkcionira...vedno nas je največ spet lezlo na tanke x:Dx .....

....no sej vem, da sem še veliko spustila.....pa da ne morim koga s tem

 

Za domovino!

Jas te mam tak rada

I am feeling very olympic today

Is time the only thing you are waiting for?

Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

 

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.

Dalai Lama

Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Za domovino!

Mi smo pa v prvem razredu tovarišico ob prihodu v razred pozdravljali z:

Za domovino s Titom, naaa-prej! x:Dx

Pa kaj bi se sekiral, saj on mi ni nič naredil.

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Piko, a si ti bil morebit moj sošolec? Ker v mojem razredu smo tudi izvajali, tale ritual vsaki dan...tovarišica vstopi v razred in reče:''Za domovino!'' Mi pa:'' S Titom naprej!''

 

x:Dx ...kok je blo lušno včasih x8Dx

Jas te mam tak rada

I am feeling very olympic today

Is time the only thing you are waiting for?

Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

 

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.

Dalai Lama

Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

He, he, kot ponavadi tale tema budi v vas stara domoljubna čustva.... pridni, pridni pionirčki Cosma, Mateja, Swan in Piko x:Dx

 

Cosma, fino in doživeto si to napisala.... mi je takoj odleglo....sej meni tut starši vsakič, ko je na sporedu izpit s takšnim (ex-jugo) predznakom takoj v smehu navalijo, da oni so pa morali vse obvladat.... in ugotavljam, da so bile te metode uspešne ( x:o)x x:Dx :xx!: ), saj ponavadi vsa ta vaša generacija ŠE VEDNO zna NA PAMET razne definicije samoupravljanja, pa bitke, pa borce in kurirčke..... x:Dx x:Dx x:Dx

 

Kakorkoli že, vse se preživi, kajneda, (razen Titkovega Rexa :sori: )

in na koncu ostane prijetna nostalgija. Jest sm bla tut zadnja generacija, ki je bila sprejeta med pionirčke - in kako ponosni smo bili tudi mi (pa ne vem, na kaj, ali na indijančka pred sabo ali kaj drugega?) in bilečanko smo peli z zborom 29. novembra na grobu neznanega paldega vojaka.... Mladinci pa nismo postali nikoli, smrk, smrk.... x:o)x :o|o: x;)x x:Dx

 

aja, pa ravnokar sem tudi zvedela, da se je prfoks odločil, da da prgišču študentov še zagovor za pozitivno oceno....in to pomeni, da je tale črna luknja po svoje sestra dvojčica zlate ribice!

 

Svet je lep.

In ti.

 

:flower: :flower: :flower:

SI SAPIS SIS APIS.

http://www.clipartsalbum.com/cliparts/garfield/107450.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Draga moja Freya, ni čudno, da ti tole sploh ne diši, če nisi bila nikoli sprejeta med mladince :fiju: zdaj se mi je šele razjasnilo...

Jaz sem bila sprejeta v Beogradu x:Dx , sam tok da veš. So nas iz Ljubljane tja trogal in nam tam potalal, mladinske knjižice...uhhh kok smo se imeli fino....sam ne vem več kje se je knjižica zgubila :cry:

Si me pa spomnila, na samoupravljanje z temelji marxizma :fiju: :fiju: :fiju: ....tle mi šele nič ni bilo jasno.

Jas te mam tak rada

I am feeling very olympic today

Is time the only thing you are waiting for?

Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

 

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.

Dalai Lama

Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...o črna lukna, nisem dobre vole zdele, ker mi je od moje jeb :xx!: ...plače, ostal sam 5 jeb.... jurjev....DREEEEEEEEEEKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK! :xx!: :xx!: :xx!: :xx!: :xx!: :xx!: :xx!:
Če hočeš biti srečen....BODI!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Žaža bojo ziher, ker gre kasneje računovodkinja na dopust, pa saj veš, da noben drug plač ne sme delat x;)x . K pa lahko vseeno na dopust vzameta x:)x :palec: .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

joooooooo, pa saj ne morem verjet, naš j.... računovodja ni nardu plač in če jih ne bo, odpade dopust .....u k.... vse skupi :xx!:  :xx!:  :xx!:  :xx!:

Evo Žaža, plače prišle danes, pravi trenutek x:)x :palec: . Pa mislim da drugič kar sem tule na petek, tako da ti je prekrasen dopust res namenjen x;)x .

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...