Skoči na vsebino

I have come to take you home


mkk

Recommended Posts

vem sam en afganistanec se bo vseeno nekoliko tezje vklopil, mors priznat. x:o)x x:px

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 141
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Mkk x;)x x:Xx

jaz sam iz Hrvaške, občutek ti je ful dobar. Zdaj že pišem in ne moram kukati vsake 2 sekunde u slovar x:)x Začela sam brati na Luninem netu o postu z Lunom (čiščenje organizma); pa onda LNF...

Zdaj opazim velikost moga neznanja odkar sem na Forumima ampak mora se učiti celi lajf... In mogoče še umreš sa malo pameti...(bom videla x:Dx )

Jaz imam problem z učiteljimi, mi se zdi da imam problem z avtoritetimi :xx!: To še moram rešitiin tega še in še in še......

 

Hvala Cosma x:Xx za ovo "punca" (kad bi bila v mladih letih... he, he... neka moja leta ostanu več ili manj skrita x;)x :palec: In jaz tebe pozdravljam!!

 

Amis,

jaz nisam spala ni po noči ni po danu praktično x:Ix dokler sam brala knjige Marka Pogačnika. Neverjetne zadeve piše ampak nekako mi se vse čini logično??? In zakaj takšna bitja ne bi opstajala? Od tog vremena pogledam drevesa s več pozornosti. Eno drevo sam vidla, bilo je takšno vse u vozelima - takoj sam se spomnila Pogačnika. Kako lep da še nekdo misli da je to res :palec: xDDx

 

P.S. Bilo bi ok da še neki "tujec" pride da se ne matram solo x:Dx x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Alica - se vidi, da si 'nasa' - imas super smisel za humor, vse takoj pokapiras. x^x x8Dx :palec:

 

Pa se znajdes se, imas zeljo, se ucis, celo trudis se po slovensko (*zadnjic me je Alica celo pobarala nekaj simpaticnega, da kaj pomeni).

Znajdes se, no, to je pomembno!

 

Saj je prisel kdo kdaj (iz HR), pa ni obstal gor, morda pa tudi berejo, pa jim je mogoce 'nerodno' se tule lomit...

Morda pa se kdo uleti. x^x

 

Svaka cast, v glavnem! :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

[zato sem tudi zelo rada "svoja" in ne maram nekih norm katerim naj bi se prilagajala... :xx!: pa tudi predsodkov nimam. za božjo voljo saj smo vsi enaki, pa če govorimo afganistansko ali transilvansko ali slovensko. :palec:

Se popolnoma strinjam. Sploh ni pomembno kako govorimo, kakšno barvo kože imamo - vsi smo ljudje. :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mkk x;)x  x:Xx

jaz sam iz Hrvaške, občutek ti je ful dobar. Zdaj že pišem in ne moram kukati vsake 2 sekunde u slovar  x:)x  

Hi, Alica,

 

kaj pa angleško - a to razumeš? Če ne povej, ti v roku 14 dni napišem prevode (en teden bom službeno odsotna). Sploh ni problema - sporoči, če potrebuješ. :palec:

 

Tvoja slovenščina je zelo dobra za nekoga, ki si pomaga samo s slovarji in ni v Sloveniji. :palec: Bravo punca, tako se dela. x;)x

 

P.S. Ej, Alica - razmišljam - če bi jez pisala v hrvaščini - uuuffffffff - pojma nimam ali bi me sploh kaj razumela. x:Ix x:Ix Z ljubeznijo Sume Ching Hai.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mkk

kaj pa angleško - a to razumeš?

 

Razumem no problem

x:Xx za pohvalu x^x bom se popolnoma domišljava postala x;)x

 

Moram ti nekaj prevesti, en stavek iz romana enog hrvaškog velikog novinara:

 

"Odkril sem da je vsako delo zunaj steze ljubezni, izražavam se enostavno, nesmiselno delo. Delo za namen kariere, slave, dobitka. Ljudje to banalno resnico, ali bolje povedati, staro resnico, odkrijo pozno ali nigdar. Zaradi tega se ubijajo, izgube pamet, spoštevaju živali, utopiju u obupu ali slaboj in jeftinoj pijači."

 

Upam ti je lepo. Menim, tvoja mojstrica misli tako!!

alica

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Alica super punca :palec: ...pa kaj so to leta? A ni čas relativen? Vrijeme je relativno!

Jas te mam tak rada

I am feeling very olympic today

Is time the only thing you are waiting for?

Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

 

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.

Dalai Lama

Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Moram ti nekaj prevesti, en stavek iz romana enog hrvaškog velikog novinara:

 

"Odkril sem da je vsako delo zunaj steze ljubezni, izražavam se enostavno, nesmiselno delo. Delo za namen kariere, slave, dobitka. Ljudje to banalno resnico, ali bolje povedati, staro resnico, odkrijo pozno ali nigdar. Zaradi tega se ubijajo, izgube pamet, spoštevaju živali, utopiju u obupu ali slaboj in jeftinoj pijači."

 

Upam ti je lepo. Menim, tvoja mojstrica misli tako!!

alica

Ej Alica,

 

to si pa dobro napisala. Ja tudi ona govori in uči tako. Zato je pa meni, tako zelo všeč, zato tudi za meditacijo uporabljam njeno metodo in tako iz dneva v dan razumem stvari in dogajanja na tem svetu, dosti globje, nekako iz drugega zornega kota.

 

Veš kaj, ker si gost, če boš želela brezplačen izvod knjižice Ključ do Takojšnjega Razsvetljenja, mi napiši osebno sporočilo in ti ga bom sama poslala. x^x

 

Pri Sumi Ching Hai je meni všeč tudi to, ker je vse prosto po drugi strani pa pod vojaško disciplino. Pravila so strogo napisana, a pravzaprav sploh niso nobena pravila (samo vljuden, spoštljiv način življenja). Drugače te pa nihče v nič ne sili, ne smeš (to je določeno) nositi nobenih dragih daril, ali denarja - zanjo je dovolj, da pričneš meditirati (da te nauči). Sama se preživlja s svojim delom, zasluži veliko in zato tudi veliko da v dobrodelne namene. Redno izdaja časopis v večih jezikih sveta. Ko se vrnem nazaj, bom prepisala kakšen odlomek iz časopisa - kar tako, malo za zabavo x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Alica super punca  :palec: ...pa kaj so to leta? A ni čas relativen? Vrijeme je relativno!

Hi Cosma,

 

ti bom kar povedala, všeč si mi, ker se postaviš za druge. Škoda, da ne napišeš kaj več. :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pišem , pišem, samo ne tukaj...sem bolj močna na govorjenju x:Dx . Tukaj se bolj učim in plonkam pozitivne vzorce. Lnf je nekaj posebnega, vsaj zame. Upam, da ti bo všeč mkk.

Sicer, sem pa že tudi nekaj postov naštepala...

 

Lep dan, ti želim mkk x:)x

Jas te mam tak rada

I am feeling very olympic today

Is time the only thing you are waiting for?

Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

 

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.

Dalai Lama

Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

Ej Alica,

 

imam knjižico zate v hrvaščini x^x + dali so mi še en letak x^x , to je tisti, ki so jih raznašali okoli, ko je bila Suma Ching Hai tukaj.

 

Pošljem v ponedeljek. Sporoči, ko boš dobila. x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec:  To je pa zelo lepa gesta, mega!  x8Dx  x^x

Marsa,

 

če mi pošlješ svoj naslov na osebna sporočila, pošljem eno tebi v slovenščini (moj izvod). :palec:

 

Sporoči, če želiš - ni problema - jaz sem jo tako ali tako že večkrat prebrala. x^x

 

Vsi ostali, ki bi jo tudi radi, pa naj pokličejo na številko, ki sem jo že napisala in jo bodo prav tako dobili - v slovenščini seveda. x^x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ej Alica,

 

imam knjižico zate v hrvaščini  x^x  + dali so mi še en letak  x^x , to je tisti, ki so jih raznašali okoli, ko je bila Suma Ching Hai tukaj.

 

Pošljem v ponedeljek. Sporoči, ko boš dobila. x;)x

Mkk xDDx x:o)x :palec:

 

Ti si prava! x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

QUOTE]

to pa jaz vem kako je  x;)x  

Pa tudi ne bi zdaj zamenjala z nikomer, ceprav obvladam nemscino bolje od slovenscine in mi je zelo zelo vsec, da se lahko tule spet vadim slovenscine in se izpopolnjujem v izrazih, ki jih prej sploh nisem poznala.  

Tako lahko vsi samo pridobimo  x:)x .

Lep pozdrav!

Vrba

 

Vrba, saj tebi se čisto nič ne pozna

 

lp, mk

x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec: Vrba,

 

ko sem prebrala, tvoje pismo, me je zamikalo, da bi ti ga lektorirala in poslala (pod citiraj).

Pa veš zakaj - zato, da bi videla, kako zelo malo napak imaš x;)x x;)x x;)x :palec: .

 

 

Glede dveh stavkov: Sem izobražena, govorim tudi tuje jezike. A življenje me je naučilo nekaj - pomembno je da te drugi razumejo, kaj želiš povedati!

Da te drugi jasno razumejo, kaj želiš povedati, pa je le redko dovolj ena sama beseda (prevečkrat povzroči nerazumevanje). To je tudi razlog, da tudi sama povem tisto, kar bi lahko v eni besedi, v dveh ali treh stavkih - in komunikacija je dosti lažja.

 

Moje mnenje je, da govoriš in pišeš zelo dobro, če kaj ne razumem, te bom pač vprašala. Naj še drugi povedo kaj mislijo.

 

Veš Vrba, korajža velja in se ceni :palec: x;)x , le tako naprej.

 

lp, mk

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:O:

Jaz se tedaj ne smem oglasiti z mojim poskusimi (must be funny!), mislila sam da je Vrba Slovenka... piše vse 100% o.k....

Polno lakše brati xrolleyesx temveč pisati... počasi xcivx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz sem tud mislila, da sem  Slovenka (to si narobe razumela, ali pa sem jaz nerazlocno napisala), pravzaprav pa zdaj tudi to ne vem vec, ker sem z atijevo smrtjo izgubila tudi dom.

 

 

Mislim, da nisi nič izgubila, kar nočeš izgubiti. Prva domovina je le prva domovina, ni pa nič narobe, če gledaš drugače.

 

lp, mk

x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:O:

Jaz se tedaj ne smem oglasiti z mojim poskusimi (must be funny!), mislila sam da je Vrba Slovenka... piše vse 100% o.k....

Polno lakše brati xrolleyesx  temveč pisati... počasi xcivx

Alica, **ful si the best**, tole ni ravno pravilno slovensko, a jaz pač pišem malce po svoje, slengovsko in tolčem ljubljanščino, sem si obljubila, da se bom poboljšala in začela lepo pisati in govoriti.

Tvoji začetki so zelo dobri, meni se zdiš enkratna. Spominjam se vsakič, ko sem se spravila kak nov jezik ubesedovati, kako sem bila ponosna na vsako besedo, ki sem jo znala napisat in izgovoriti pravilno x:Dx ....uh moram se spet spravit malo učiti kak **neuporaben jezik** x:Dx , ki so meni tako ljubi.

Jas te mam tak rada

I am feeling very olympic today

Is time the only thing you are waiting for?

Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

 

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.

Dalai Lama

Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...