Skoči na vsebino

Drznost


Tamburin

Recommended Posts

Če smo o tem že pisali, se opravičujem! :sori: (Z iskalnikom nisem našla te besede.)

 

O objestnosti smo pisali, ampak tukaj ne mislim na tisto drznost - predrznost - objestnost..., ampak na tisto, ko si upamo ven iz nekih klišejev, pravil..., ko si upamo biti prvi ali celo edini... Kot primer sem se spomnila Marse, ki je enkrat napisala, da je imela pred leti zelene lase. No, v tem času to ni več nič nenavadnega, ampak za leta nazaj pa je bila prava redkost in tudi DRZNOST. V tem smislu mislim tole. (Marsa, ne se jezit, ker sem glih tebe omenila. x;)x Meni se sicer zdi to kul, da si kdo upa tudi kaj po svoje, ne pa samo po nekih zapovedih.)

 

Drzni smo lahko pri oblačilih, obutvah, opremi stanovanja, celo načinu življenja... , ko si oblikujemo nekaj izven meja normale. Malo grobo rečeno: ko gremo preko drugih, da izrazimo sebe.

 

Kdaj in s čim ste bili v življenju najbolj drzni in kako ste se ob tem počutili?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 85
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Morda sem bila 'drzna', ko sem pri svojih 22 letih in 0 letih delovnih izkušenj (za povrhu tedaj še 'samo' absolventka), pri pouku matematike uvedla poslušanje glasbe. Imela sem kar nekaj razgovorov z ravnateljem in tudi z nekaterimi starši, morala sem pripraviti celo pisni zagovor na to temo in utemeljiti svojo odločitev. Danes to ni več taka huda reč, še vedno pa nekateri zmajujejo z glavo, češ, da to ne gre skupaj z matematiko.

 

 

To je bilo pred natanko 19. leti x:Ix xcivx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Morda sem bila 'drzna', ko sem pri svojih 22 letih in 0 letih delovnih izkušenj (za povrhu tedaj še 'samo' absolventka), pri pouku matematike uvedla poslušanje glasbe. Imela sem kar nekaj razgovorov z ravnateljem in tudi z nekaterimi starši, morala sem pripraviti celo pisni zagovor na to temo in utemeljiti svojo odločitev. Danes to ni več taka huda reč, še vedno pa nekateri zmajujejo z glavo, češ, da to ne gre skupaj z matematiko.

 

 

To je bilo pred natanko 19. leti  x:Ix  xcivx

O, Mateja

 

Jaz bi te imel za profesorico matematike x:Ix

 

Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mateja :palec: x:Dx x:Dx

 

Sicer jaz bi pri tebi imela šus iz matematike, ker se ob glasbi ne morem skoncentrirat. x:Ix V glasbo se ful vživim, ne morem jo samo bežno poslušati... No, ampak to je že druga tema.

Tisto, da si si upala ven iz šolskega režima, pa je bilo :palec: drzno. x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Včasih je drznost nujnost. Če nimaš zaledja lahko po tebi teptajo kamor koli prideš. To obenem pomeni, da si prepuščen tujim rokam na milost in nemilost, te tuje roke pa niso vedno mehke, znajo biti krute, zato drznost včasih mora biti. Pač postaviti se je potrebno za sebe pa naj tistega, ki ima višjo glavo in kravato obenem, to boli ali ne. Tako sem bil drzen do enega direktorja ki ga ni mogla zribati ne sedanja, kot ne bivša, kot ne stara jugoslovanska oblast. A vendarle, ko takim ljudem, ki svoj položaj izkoriščajo, obenem pa jih še pribočniki slepijo, pokažeš da imaš svoj jaz, oziroma znaš biti tudi drzen, se pogreznejo v svoj usnjej pisarniški stol in stvari se hitro začnejo urejati. Vse to pomeni, da je mnogo forumovcev z večjimi jajci kot nekateri direktorji, le vplivni niso.

Sicer sem pa nekaj v tem stilu ravno pred nekaj dnevi napisal.

 

Andres

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, včasih je človek tudi primoran biti drzen, še posebej, če gre za "preživetje", uveljavljanje... Se mi pa zdi, da se na koncu vedno dobro počuti, ker je iskren do sebe - pokaže svoj JAZ. Nagrajen je z občutkom, da dela "prav", četudi mogoče ne "prav" za druge, ampak "prav" za sebe - kar je mogoče še največ.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Točno tako. V takih primerih človek sam sebi dokaže da je vreden toliko in še več. Kravata je pa itak del obleke.

In kdor me ne sprejme, ker sem brez kravate, naj jo vrže v smeti.

Le s to uveljavljanje prestiža ni mogoče. Vsaj pri nekaterih ne.

 

Andres

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

... bi drzno integrirala, seštevala in potencirala (ob glasbi, seveda)  x:Dx  x:Dx  x:Dx  x:o)x  x;)x

ta prvi del :xx!: ob glasbi :palec: me prav zanima kako to funkcionira. jaz bi verjetno "odplesala" x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dobra tema, ne vem, ce imamo, mislim da ne (si pogledala tudi pod Pogum?).

 

Zeleni lasje? - ma, to je bila pika na i - meni se je bolj drzno zdelo, da sem rekla recimo kapsu, ja, saj, saj samo z agresijo znate in sem dobila klobaso od pendreka na hrbet.

Pa ko sva z J.S. usla kapsu z motorjem, ko je kaps zamaknil s pendrekom in me strasansko udaril v koleno, da sem imela vec tednov klobaso na kolenu od pendreka...

To je bilo kar drzno, da sva sploh bezala recimo.

 

Ma - imam se za precej drznega cloveka, upam si pa res veliko, tistile zeleni lasje niso nic.

 

Sla sem se kregat z razrednicarko in ravnateljem, da je moja sosolka lahko ostala na nasi smeri (in da je niso fliknili v nizji razred - usmerjeno izobr.) - so rekli, zahvalite se razrednemu advokatu Marsi. :)

 

V OŠ sem imela v 5. razredu pri slovenscini referat o beatlih s kasetofonom zraven - tako da pri mateji so glasbo poslusali pri matematiki, pri meni pa pri slovenscini - le da jaz nisem bila prfoksa, pac pa muki - 12 let pa to.

 

Pri psihologinji na Subicki sem zanalasc metala ven totalno odstekane odgovore, da jo bom cimbolj zmedla... x:o)x

 

Ko je bil totalen pretep na Tromostovju, sem v prvih vrstah tezila primitivcem, da sem se celo jaz jo staknila - eno na gobec - so me vlekli po pesku, da so me policaji tokrat pa resili...

 

Drznih podvigov kolikor jih ces...

 

Pa tisto stopanje ob dveh zjutraj v minici je bilo tudi drzno (in tudi neumno) - zapomnila si ga za cel lajf.

A to se ne pomeni, da sem potem nosila dolge kikle in da nikoli vec nisem stopala.

 

Uh, uh, saj lahko kar nastevam.

 

Drzno je bilo se spomniti v riu ob petih popoldne, jaz grem pa stopat v Pulo, kot je bilo tudi drzno se spomnit v Unionu, jutri grem stopat v berlin... (in iti, seveda, spomni se lahko vsak x;)x).

 

Drzno je bilo konec koncev imeti tudi ful tipckov, po 10 let mlajsih... x;)x

 

Pogumnim sreca stoji ob strani. :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanimivo...tudi jaz sem imela pri 14. zelena lase...(mama ni nikol odkrila, ker sem si jih barvala s tušem x!x in jih redno vsak dan izpirala)...

 

drznost zdaj jemljem bolj previdno...čeprav še vedno v veliki meri...včasih ne pomislim, kaj mi prinese nepremišljena, drzna izjava...posledice je potem treba pač pogoltat... xrolleyesx

majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!

 

http://imagecache2.allposters.com/images/pic/SIGN/75035~I-Am-Perfect-Posters.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:D - jaz tudi kdaj s tusem...

Moj tedanji tip me je prisel cakat pred solo z zivo rdecimi (karmin tus) lasmi in ga niso spustili v blizino, mu grozili... ne vem, ce ga niso celo pretepli...

 

Ma, kaksni beboti so v bistvu bili tedaj nekateri...

Koliko enega bockanja, tezenja in vsega zaradi brezvezne barve las. x:o)x xrolleyesx

Po moznosti pa je taisti folk sam recimo imel potem zelene lase, ko je to postalo uteceno in celo moderno... xrolleyesx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja ja...kakšno ledino smo orali...

Spomnim se leta 86...ko sem se po tleh metala za verige okol noge...mi jih je ratal dobit in sem šla v mesto samo zato, da sem ropotala z verigami po avtobusu in vzbujala zgražanje starejših... x:Dx x:Dx :vragec:

Uf...kako sem se ven metala... x:Dx x:Dx x:Ix

majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!

 

http://imagecache2.allposters.com/images/pic/SIGN/75035~I-Am-Perfect-Posters.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Verige! x:o)x x:Dx x:px :vragec: x:Dx :palec:

Evo, tega pa jaz nisem imela... x:Dx x:Dx

Tumach!!! :D :D

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx x:Dx x:Ix

 

Rada sem bila opažena... x:Ix

Ker ni šlo z lepa...sem počela take neumnosti... x:Dx

ko so vem prišli CD-ji...sem si iz njih nardila uhane... x:Dx x:Dx

 

Marsikaj... x:Dx x:Dx x:Dx :vragec:

majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!

 

http://imagecache2.allposters.com/images/pic/SIGN/75035~I-Am-Perfect-Posters.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Po moznosti pa je taisti folk sam recimo imel potem zelene lase, ko je to postalo uteceno in celo moderno...  xrolleyesx

:palec: Ne vem, kaj je s to zeleno....jaz sem imela pa zelene bulerje (ko se jih še ni dalo pri nas kupiti) in zeleno nalakirane nohte x:px

 

 

Zdaj svojo drznost občutim pri oblikovanju ritma in kvalitete svojega življenja. Dovolim si miselno razširjat obzorje, da nisem vpeta v vsakdanji ritem delovnika, da vidim stvar, način.....ki mi je všeč, in si jo(ga) upam živeti.

Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:D :D :D ...

 

Contes - jaz sem si tudi prebodla usesa (pa se ful folku, so k meni hodili na tele 'operacije', jaz pa stoflc, sponko, vzigalnik, pa gremo... :D) - kot sem tudi imela pri 16-ih, ko sem pela pri C.P. tako frizuro: na levi strani cisto kratke, blond, na desni pa do brade, crne.

Oh, frizur in barv - kolikor jih hoces...

Enkrat se je razrednicarka jezila name, pa je hotla rect eno barvo, cisto deseto, ki je se nisem imela... pa je kar jecala... in na koncu rekla: kodrlajsasta! :) :D

Matematik pa me je klical 'ta lila dama'. x:Xx x;)x

 

Pesha! Zeleni bulerji!! :xx!: Ful zelela!! :o|o: Dr- Martens nimajo mojega standarda - 38 me tiscijo, 39 preveliki, 38.5 ne obstaja.

Pa sem se morala zadovoljit z roza cevlji. x:Xx x;)x

Ki imajo tudi eno zgodbo, povezano pravzaprav tudi z mojo drznostjo in z enim zelo znanim clovekom iz slo javnega zivljenja, tako ne bom povedala. ;)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...