Skoči na vsebino

Mati Meera (Jai Amma Meera)


free

Recommended Posts

"... Srečanje z mamo izgleda tako, da se zberemo eno uro prej pred stavbo in se postavimo v vrsto. Ob 18.15 začnemo vstopati v dvorano in si izberemo stol. Ko mama vstopi gremo lahko v vrsto.Ljudje v vrsti se premikajo po kolenih do nje. Pri mami zopet pokleknemo pred njo, kjer nas prime za glavo in pogleda v oči.V roku dveh ur pride približno 400 ljudi na vrsto-vsi v dvorani, ki želijo do nje ..."

 

Pomikanje po kolenih do nje? Strašno! Takšno obliko odnosa potrebuje identiteta (ego), ne pa ozaveščenost al pa samorealiziranost. Tole je sam potrditev moji intuiciji, ki mi ni dala niti najmanjšega namiga, da bi znala tale bejba bit zanimiva.

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 434
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Najbolj aktivni v tej temi

Posted Images

Najverjetneje je problem v besedi "misliti". Se strinjam z napisanim, bolj gre za to, da se na besede haklamo. Po moje tudi Meera čisto lepo to razume, kot si povedal.

Ja, ona to verjetno tko razume. Sicer pa to ni njen izum. Že davno tega je Krišna svetoval Arjuni v Bhagavad-giti: bojuj se, vendar pri tem misli name. Arjuna je kljub zelo neenakovrednim razmeram zmagal v tej vojni.

Nekateri na primer ob delu ponavljajo kako mantro. In mantra je nek stik z Božanskim. Zarad tega je njihovo delo lahko še veliko bolj učinkovito - jim da dodatno moč, fokus, zagon, zanos itd.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pomikanje po kolenih do nje? Strašno! Takšno obliko odnosa potrebuje identiteta (ego), ne pa ozaveščenost al pa samorealiziranost. Tole je sam potrditev moji intuiciji, ki mi ni dala niti najmanjšega namiga, da bi znala tale bejba bit zanimiva.

To je strašno ravno za tvoj ego. Ker začuti smrtni strah, da je nekdo kao večji od njega x:)x

Kot je neka svetnica nekoč rekla: "Lahko se priklonim komurkoli, ker se ne priklonim njemu kot osebi, ampak Bogu, ki je v njem."

Tisti, ki se ne zmore nikoli priklonit, ima še precej problemov s svojim egom.

In takele vaje - kdaj mal na kolena it - bi bla kar primerna praksa za njega, he he. Da se mal osvobodi arogance, napuha (ki je ena večjih ovir na poti duhovnega razvoja).

 

Sicer pa srednja pot in zdrava pamet. Samo klanjanje ves čas je drug ekstrem, ki je ravno tako nezdrav.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja no, mislim, da je poanta tocno v tistem stavku. (seveda odvisno do interpretacije, ki sem ti jo tudi podal; obrazlozil svojo).

 

Ce se bori ali ne, ne bi upal soditi z mojim omejenim umom, kajti kot sem ti napisal (ne vem ce si vse prebral), je lahko pristopov kako se boriti vec. Verjamem, da je izbira primerna, prilagojena glede na skupno delovanje energij mojstrov modrosti. Namrec mislim da nikakor ni nakljucje, da kljub temu ,da je indijka deluje v nemciji, ki je, vsaj po moje precej nasprotna si z indijo.

 

Ugibam, da to potrjuje stavek, ki sem ga podal (o darmi in kvaliteti)! - Ce dolocenih kvalitet, energij v nekem prostoru primanjkuje, jih je morda dobro dodati, da se lahko izrazi celost, belina, enost.

In ce je recimo nemcija precej zemeljska, trda, aktivna, moska, s premalo zenske energije miline ipd, so kvalitete, ki jih prinasa MM verjetno precej dobrodosle iz razlicnih vidikov, med katerimi je tudi zdravljenje, ljudi, prostora, energije, vibre...

 

Jezusov nacin in kvalitete, ki jih je ucil so bile pac ene od moznih, za dosego dolocenih ciljev, primerne svojemu casu, predvidevam. Danes recimo s krizanjem verjetno ne bi bil tako uspesen. Obenem pa smo to kar je dal ze dobili in se predelujemo.

Tako MM podaja in poudarja skozi svojo inkarnacijo spet dolocene kvalitete v vecji meri, prilgaojene potrebam tega prostora in casa.

Ne vem ce je ravno tako "mosko" usmrejena v rusenje kastnega sistema, kot bi morda ti zelel, ali si predstavljas, temvec se skozi poudarjanje dolocene kvalitete to dogaja spontano.

 

Naj pojasnim:

Ce bos otroka ucil ljubezni, pripadnosti, zavedanja vrednosti druzine ter prijateljstva, ga morda ne bos potreboval uciti sprejemanja drugacnih od njega ali kaksne druge kvalitete, ker mu bodo morda dolocene kvalitete samoumevne ze zaradi nekaterih "osnovnih", ce se tako izrazim, ki jih je pridobil v druzini.

Tako tudi odraslega cloveka morda ne bo potrebno dodatno uciti miline in socutja, v kolikor bo v sebi gojil dovolj primeren odnos do stvarstva, saj bo zaradi zavedanja tega in stika z lastno notranjostjo spontano izrazal dolocene kvalitete.

 

Kako in na kaksne nacine bo nekoga zivljenje izklesalo, da bo prisluhnil svoji notranjosti je morda odvisno od precej dejavnikov. Med drugim tudi tega, na kaksen nacin se priblizati njegovi osebnosti preko dolocenih izkusenj, da sprejme dolocne energije brez odpora. Tako je vedno niz dolocenih situacij in velicine lastne vspodbude po razvoju tisti, ki naposled pretehta kateri ucitelj ali voditelj je tisti, ki posamezniku v nekem zivljenjskem obdobju lahko pomaga s svojimi kvalitetami, ki so nadalje potrebne za ojacitev in zdravljenje same avtricne strukture. To, pa je zacetek do celosti.

Zato so potrebne dolocene kvalitete, ki se naposled lahko manifestirajo tudi tako, da jih nato tudi sami v prostor kjer zivimo vnasamo s svojim nacinom bivanja in razmisljanja ter odzivanja na zivljenjske okoliscine; s tem pa se kastni sistem kot nacin avtomaticno zanemanja, ker ga zamenjujejo kvalitete, ki presegajo zeljo po taksnih ureditvah oz. potrebah in razmisljanju.

 

Za resnicen premik clovestva potrebujemo posameznika; kajti posamezniki so tisti, ki so tehtnica spreminjanja kvalitete zivljenja. Oziroma kot je ze tudi Drnovsek in drugi govorili; ko se bo nase skupno zavedanje, ki ga tvori posameznik prevesilo na stran zavedanja dolocenega problema, potem bo sprememba sledila.

 

Sicer pa sem ti ze napisal odgovor v prejsnjem postu x:)x

 

Saj ni poanta o tem. Zame je glavna poanta v dejstvu, da je kastni sistem, kot sem že nekajkrat napisal, klofuta vsaki duhovnosti, pa se nihče od teh "samorealizirancev" resno ne bori proti njem, oziroma resno ne zastavi svoje avtoritete za njegovo odpravo.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To je strašno ravno za tvoj ego. Ker začuti smrtni strah, da je nekdo kao večji od njega x:)x

 

Verjetno me res odlično poznaš, da lahko napišeš kaj takšnegale.

 

Nekje zadaj sem napisal, da je kastni sistem klofuta vsaki duhovnosti. In tale folk ga ima očitno v krvi, tako, da sploh ne znajo delovati drugače, kot da izgrajujejo kult osebnosti, ki je tudi klofuta vsaki duhovnosti. Ker sem bil letos februarja v Indiji, ti lahko iz prve roke povem, kako je ta sistem videti v praksi - na glavni cesti v Jaipurju je ležal moški, očitno revež iz najnižjega sloja in to ni nikogar zanimalo, saj se je neprimerno dotakniti človeka, ki je nižje kaste. Nekaj podobnega mi je pravil frend, ki je zaposlen v neki operni hiši v Amsterdamu. Ko so gostili nek indijski orkester, se je njihov vodja do delavcev, ki so pripravljali oder, obnašal, kot da so drek - tako, da je moj frend poklical direktorja operne hiše in zahteval, da mu prepovejo dostop na oder v času njegove priprave.

Nimaš kaj, ta delitev je v njihovi kolektivni zavesti in duhovnost je pri njih predvsem domena premožnih. In nikakršne šanse ni, da bi kdorkoli od njih resno povzdignil glas proti kastnemu sistemu, saj jim očitno oboževanje ful sede, ga potencirajo in "zahtevajo". Ponavljam tisto, kar sem enkrat na temle forumu že napisal - geslo francoske revolucije "svoboda, enakost, bratstvo", premore v biti veliko več duhovnega naboja, kot pa vsa duhovna krama tehle samozvanih avatarjev in samorealizirancev.

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Plazilci po kolenih so bolj sugestibilni osebki. -)

Ni nujno.

Lej kolk devotijev od mame Meere je tuki, pa noben ne podleže nosorogovim sugestijam x:Dx

 

Verjetno me res odlično poznaš, da lahko napišeš kaj takšnegale.

Eh, don't worry. Smo na forumu, samo izmenjava mnenj pač.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pomikanje po kolenih do nje? Strašno! Takšno obliko odnosa potrebuje identiteta (ego), ne pa ozaveščenost al pa samorealiziranost. Tole je sam potrditev moji intuiciji, ki mi ni dala niti najmanjšega namiga, da bi znala tale bejba bit zanimiva.

Tvoja intucija je zgolj napačno sklepanje. Nikakor ni treba do nje po kolenih, to je dezinformacija. Nekateri v vrsti res gredo po kolenih, nekaterih sedijo, čepijo, tudi stojijo, ležati npr. nisem videl še nikogar. Vsak se sam odloči, kako in zakaj bo stopil do nje v okviru pravil daršana, ki pa so zgolj praktične narave.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, seveda imas lahko tvoje mneje o tem, kaj pomeni "velik prispevek" in kaksen je njen prispevek; seveda glede na tvoja merila. itaq. Imamo vsi svoja, in najverjetneje vecian nas precej podobna.

 

Mislim da pri izgradnji sebe ima delo. Kolikor mi je znano, oziroma kakor je povedano, avatar se ne pomeni dokoncne moznosti uresnicitve.

 

Če nima pri izgradnji sebe več nobenega dela, bi lahko dala bistveno večji prispevek k skupni rasti - in glede na okolje, iz katerega izhaja, sem pač ciljal na kastni sistem.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"Živi Bog" Meera vsekakor, da ni. Naredil jo je očka, ko je seksal z mamico njeno.

Lahko bi pa za koga bila Jezusova sestrica,

brezmadežno/brez seksa "narejena". -)

Katero je zaplodil sam presvetli "Bogec", striček z "Bradico, ...". -)

Lahko jo pa vanjo verujoči prepoznajo kot "realizirano" persono.

In jo tretirajo kot "Boginjo".

V geografskem hindujskem panteonu je "n - število" živih "Bogecov"

na dveh nogah. Po "božje" čaščenih.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Cist mozno. Predvsem nehote in dobrimi nameni z samoizprasevanjem hkrati. Sem ze pozabil kaj na prvi strani pise x:Dx x:Ix Sicer pa, a nism pisal bolj nekako o moznostih, morda itn..ne pa trditvah.

Fajn bi mi blo, ce bi pisal bolj tako, da pustim moznost odlocitve bralcu, ne pa da mu odgovor vsilim vnaprej, brez njegove odlocitve in razmisleka o tem, ali je to kar sem navedel primerno, njemu sprejemljivo.

Sicer pa, sej sm u Lj. rojen... tko da mi je megla precej blis x:Dx x:o)x

 

Si mi mal meglo prodajal v včerajšnjem komentarju prvega dela moj'ga posta, a ne? Evo, tole pa je s prve strani, pa še ti si temo odprl. Njen pristop nima veze s "tukaj in sedaj".

 

la

 

Zakaj: si tukaj, si inkarniran, sploh si?

 

DELOVANJE NA ZEMLJI...

 

lep pozdrav nazaj x:)x :palec:

Ojla...lepo pozdravljeni

 

Malce sem prebral tisto kresanje mnenj, nazadnje pa sem prišel do povem enostavnega odgovora- popoln nesmisel je, kako se lahko razvije debata na podlagi enega, dveh stavkov. Interpretacija Božanskega je lahko na tisoč načinov...

 

:palec: cist strinjam, da je verjetno res tako.

Najprej ti mormo naštelat kakšno težavo na svetovni, ali vsaj državni ravni, ki je kratkoročno nerešljiva, poleg tega pa mora biti takšna, da silam, ki furajo svet, njena rešitev ni v interesu. Potem se boš moral z njo spopasti on podpori fanov i godbe na pihala, a na način, da noš za oblastne strukture moteč. Če boš šel dovolj daleč, ti bo ratalo in te bodo zatolkli, ali pa vsaj zaprli. Takrat se bodo ljudje "zbudili" (naštelat ti bomo morali še buditelja, kakršen je vil recimo slovenski četverici Bavčar) in začeli razmišljati o problemu, ki si se ga lotil. Stvari se bodo začele premikati, ti pa boš, zlasti če te obsodijo na smrt, postal nesmrten. Sicer pa moraš na svojo usmrtitev gledati na pozitiven način, tako kot Bog. Zakaj Bogu navidez življenja ljudi, ki naredijo veliko za razvoj skupne zavesti, a jih oblastne strukture usmrtijo, nič ne pomenijo? - Zato, ker smrti v resnici sploh ni. Bit vedno na takšen ali drugačen način živi naprej.

 

Jp. :palec:

Je pa Norosog pisal v kontekstu najinega razgovora, tko da bi blo mogoce mal za pogledat nazaj pisano.

Jst tega ne štekam. Torej delati in hkrati misliti na Boga ni "tukaj in zdaj"?!

Jst recimo zdele pišem tale post, zraven pijem čajček, občasno še kak telefon dvignem in hkrati uživam v prijetnem filingu na balkonu... torej počnem 4 stvari "tukaj in zdaj."

Marsikdo ko počne kako fizično delo, zraven posluša (ali si prepeva) glasbo (ki mu lahko daje še večji zagon pri njegovem delu).

Poznam nekatere, ki so celo ob učenju, študiju ali branju zraven poslušal glasbo in jim je to celo pomagal pri tistih dejavnostih (ker so bli zarad te glasbe v kao bolj sproščenem stanju).

Zakaj torej ne bi kdo mogu pri opravljanju dela zraven mislit na Boga, in bi bil ravno zarad tega še bolj učinkovit? Meni se zdi ideja mame Meere povsem smiselna.

 

Gre bolj za vprašanje notranje naravnanosti. Lahko pri delu uporabljamo nek dodatni čustveni, mentalni ali duhovni stimulus tako, da nam pomaga delat še boljš; po drugi strani pa nas lahko tud odzemlji in delo opravljamo potem seveda slabše - nismo prisotni "tukaj in zdaj". Pač stvar temperamenta posameznika in sposobnosti njegove zavesti.

 

Menim, da clovek je bog. x:)x

...Človek NE bo NIKOLI "Bog". -)

 

Opazujes od "vzunaj". Se ne pomeni, da opazujes realno. Lahko pa tudi. Mogoce res.

Pomikanje po kolenih do nje? Strašno! Takšno obliko odnosa potrebuje identiteta (ego), ne pa ozaveščenost al pa samorealiziranost. Tole je sam potrditev moji intuiciji, ki mi ni dala niti najmanjšega namiga, da bi znala tale bejba bit zanimiva.

 

Super post :palec:

Ja, odvisno zakaj se nekdo klanja, kaj je vzadaj, spostovanje, ki izhaja iz resnicnega spostovanja, zahvale, ali pa strah, preracunljivost, slepost, nemoc, ipd.

 

To je strašno ravno za tvoj ego. Ker začuti smrtni strah, da je nekdo kao večji od njega x:)x

Kot je neka svetnica nekoč rekla: "Lahko se priklonim komurkoli, ker se ne priklonim njemu kot osebi, ampak Bogu, ki je v njem."

Tisti, ki se ne zmore nikoli priklonit, ima še precej problemov s svojim egom.

In takele vaje - kdaj mal na kolena it - bi bla kar primerna praksa za njega, he he. Da se mal osvobodi arogance, napuha (ki je ena večjih ovir na poti duhovnega razvoja).

 

Sicer pa srednja pot in zdrava pamet. Samo klanjanje ves čas je drug ekstrem, ki je ravno tako nezdrav.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To je strašno ravno za tvoj ego. Ker začuti smrtni strah, da je nekdo kao večji od njega x:)x

Kot je neka svetnica nekoč rekla: "Lahko se priklonim komurkoli, ker se ne priklonim njemu kot osebi, ampak Bogu, ki je v njem."

 

Tudi tu je poanta, ja.

 

Nimaš kaj, ta delitev je v njihovi kolektivni zavesti in duhovnost je pri njih predvsem domena premožnih. In nikakršne šanse ni, da bi kdorkoli od njih resno povzdignil glas proti kastnemu sistemu, saj jim očitno oboževanje ful sede, ga potencirajo in "zahtevajo". Ponavljam tisto, kar sem enkrat na temle forumu že napisal - geslo francoske revolucije "svoboda, enakost, bratstvo", premore v biti veliko več duhovnega naboja, kot pa vsa duhovna krama tehle samozvanih avatarjev in samorealizirancev.

 

No, ko tovrstna selekcija (kaste) postane rutina, postane sistem okorel in neuporaben, nenaraven...

zgolj nekakšna zavora za iluzorno ustavljanje časa.

Selekcija je po mojem mnenju povsem naraven fenomen, katerega pa ni nujno preprosto stlačiti v nek ubeseden sistem "človeških" pravil.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A mi lahko odgovoris na vprasanje:

Kako bos nekomu ki misli, da potrebuje "slepo vodstvo" najbolje razlozil, da je njegovo pricakovanje neumno, kot tako, da mu priredis tocno tisto kar zeli, da lahko dojame, da tega v resnici ne potrebuje oziroam da, si tega morda sploh ne zeli.

Ce otrok joce ker zeli to, ono, tretjo, cetrto, .. sesnajsto igraco... se ne zaveda da so njegove zelej izraz necesa kar v resnicni ne potrebuje, temvec le izraz njegovih drugih potreb in morda nenasotnosti. Lahko vse kupis pa se ne bo nic spremenilo. Lahko pa mu kupis in ugotovil bo, da kupljenega v resnici ni potreboval.

In to je nekako tisto, kar sem ti ze v prejsnjih postih pisal: kvaliteta, pristop, kvaliteta, ucenje, energija prilagojeno potrebam prostora in casa.

 

Nekje zadaj sem napisal, da je kastni sistem klofuta vsaki duhovnosti. In tale folk ga ima očitno v krvi, tako, da sploh ne znajo delovati drugače, kot da izgrajujejo kult osebnosti, ki je tudi klofuta vsaki duhovnosti. Ker sem bil letos februarja v Indiji, ti lahko iz prve roke povem, kako je ta sistem videti v praksi - na glavni cesti v Jaipurju je ležal moški, očitno revež iz najnižjega sloja in to ni nikogar zanimalo, saj se je neprimerno dotakniti človeka, ki je nižje kaste. Nekaj podobnega mi je pravil frend, ki je zaposlen v neki operni hiši v Amsterdamu. Ko so gostili nek indijski orkester, se je njihov vodja do delavcev, ki so pripravljali oder, obnašal, kot da so drek - tako, da je moj frend poklical direktorja operne hiše in zahteval, da mu prepovejo dostop na oder v času njegove priprave.

Nimaš kaj, ta delitev je v njihovi kolektivni zavesti in duhovnost je pri njih predvsem domena premožnih. In nikakršne šanse ni, da bi kdorkoli od njih resno povzdignil glas proti kastnemu sistemu, saj jim očitno oboževanje ful sede, ga potencirajo in "zahtevajo". Ponavljam tisto, kar sem enkrat na temle forumu že napisal - geslo francoske revolucije "svoboda, enakost, bratstvo", premore v biti veliko več duhovnega naboja, kot pa vsa duhovna krama tehle samozvanih avatarjev in samorealizirancev.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"Živi Bog" Meera vsekakor, da ni. Naredil jo je očka, ko je seksal z mamico njeno.

 

No ja, živi bog je takorekoč vsakdo in vse....

vprašanje le, v kakšni meri neka oblika samo sebe definira in s tem omeji...

bolj močna individualizacija, večji občutek ločenosti od celote....

oz. z besedami "ezoterike": večji ego, večja iluzija.

 

Zakaj: si tukaj, si inkarniran, sploh si?

 

? hočeš reči.... ?

 

Sicer pa moraš na svojo usmrtitev gledati na pozitiven način, tako kot Bog. Zakaj Bogu navidez življenja ljudi, ki naredijo veliko za razvoj skupne zavesti, a jih oblastne strukture usmrtijo, nič ne pomenijo? - Zato, ker smrti v resnici sploh ni. Bit vedno na takšen ali drugačen način živi naprej.

 

Itak. Ne samo na usmrtitev... tudi na ubijanje (koliko mravelj bomo danes pohodili?).

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, to da jezivi bog, ej apcean od teorij. Kako jo kdo vidi pa je druga pesem. x:)x

Pise se lahko karkoli. Tudi pomen besede avatar je lahko razlicno razlozena, ponujena, razumljena in ovrednostena.

 

Skoda, da je v tvojih besedah nekako zaznati veliko cinicnosti, glede na to, da se debata razvija nekako v "primernem tonu".

 

"Živi Bog" Meera vsekakor, da ni. Naredil jo je očka, ko je seksal z mamico njeno.

Lahko bi pa za koga bila Jezusova sestrica,

brezmadežno/brez seksa "narejena". -)

Katero je zaplodil sam presvetli "Bogec", striček z "Bradico, ...". -)

Lahko jo pa vanjo verujoči prepoznajo kot "realizirano" persono.

In jo tretirajo kot "Boginjo".

V geografskem hindujskem panteonu je "n - število" živih "Bogecov"

na dveh nogah. Po "božje" čaščenih.

 

Sprasujem te, ker se mi zdi osnova, podlaga za tvoje prejsnje pisanje. In zanima me tvoj pogled na pomen besede odgovornost. Zato me zanima me kako bos odgovoril na to vprasanje?

 

? hočeš reči.... ?
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vsekakor jo nekateri osebki častijo po "božje":

"Romanje k avatarki Mother Meeri (mama Mira)

Božanska Mati

Božanska Mati je že od nekdaj čaščena kot duša in moč vesolja. Četudi so nekateri njeni obrazi dobro znani, kot na primer Kali, Devica Marija, Izis, obstaja veliko njenih utelešenih oblik, ki niso splošno znane, a imajo isto nalogo. V tem viharnem času, ki ga sedaj živimo, se več inkarnacij Božanske Matere giblje med nami in vsaka ima svojstveno nalogo zdravljenja, zaščite ali preobrazbe.

 

Ena od najbolj spoštovanih in ljubljenih avatarjev Božanske Matere je Mati Meera, mlada Indijka, rojena 26. decembra 1960 v majhni vasici Chandepalle v Južni Indiji.

 

Kdo je Mati Meera?

Ona je živa inkarnacija /avatar/ Božanske matere.

Kaj je božanska inkarnacija?

 

Božanska Inkarnacija pomeni, da je Božanstvo v človeški obliki prišlo na zemljo pomagati človeštvu spoznati in uresničiti Božanstvo."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Menim, da clovek je bog. x:)x

 

Opazujes od "vzunaj". Se ne pomeni, da opazujes realno. Lahko pa tudi. Mogoce res.

 

Super post :palec:

Ja, odvisno zakaj se nekdo klanja, kaj je vzadaj, spostovanje, ki izhaja iz resnicnega spostovanja, zahvale, ali pa strah, preracunljivost, slepost, nemoc, ipd.

 

 

Tudi tu je poanta, ja.

 

 

 

 

Bom tele štiri poste komentral kar v paketu. Človek je ena od manifestacij Boga, kot vse stvarstvo. Ljubiti Boga, ne pomeni moliti in se sliniti k nekemu imaginarnemu Bogu, ampak giti do vsega stvarstva spoštljiv, etičen, moralen, ljubeč ..., se zavedati, da smo v biti bsi enaki ... In iz tega izhodišča se mi zdijo nesprejemljiva "pravila", pri katerih se mora človek drugemu človeku približati na kolenih. Če je torej nek "učitelj" to dejansko razume, takih ne le ne bo postavljal, ampak celo preprečil, če kdo "spontano" klečeplazi pred njim v stilu; "Vstani. Ne plazi se kot črv, ampak se zavej božje biti v sebi."

U glavnem, "učitelj", ki zahteva klečeplazenje, je potreben obravnave kakega Gurdjijefa - ta bi ga za začetek nateral na tržnico solato prodajat, da mu sesuje jebeni ego.

 

 

No, ko tovrstna selekcija (kaste) postane rutina, postane sistem okorel in neuporaben, nenaraven...

zgolj nekakšna zavora za iluzorno ustavljanje časa.

Selekcija je po mojem mnenju povsem naraven fenomen, katerega pa ni nujno preprosto stlačiti v nek ubeseden sistem "človeških" pravil.

 

[size="2"]Že v osnovi ta sistem zavira razvoj. Ti lahko v njem dosežeš le toliko, kot je dopuščeno tvoji kasti.[/size]

 

A mi lahko odgovoris na vprasanje:

Kako bos nekomu ki misli, da potrebuje "slepo vodstvo" najbolje razlozil, da je njegovo pricakovanje neumno, kot tako, da mu priredis tocno tisto kar zeli, da lahko dojame, da tega v resnici ne potrebuje oziroam da, si tega morda sploh ne zeli.

Ce otrok joce ker zeli to, ono, tretjo, cetrto, .. sesnajsto igraco... se ne zaveda da so njegove zelej izraz necesa kar v resnicni ne potrebuje, temvec le izraz njegovih drugih potreb in morda nenasotnosti. Lahko vse kupis pa se ne bo nic spremenilo. Lahko pa mu kupis in ugotovil bo, da kupljenega v resnici ni potreboval.

In to je nekako tisto, kar sem ti ze v prejsnjih postih pisal: kvaliteta, pristop, kvaliteta, ucenje, energija prilagojeno potrebam prostora in casa.

 

Tule si že sam odgovoril - nič ne narediš, če tovrstnim otrokovim pričakovanjem ugodiš. Predvsem je treba folku razložiti, kako funkcionira vesolje in kaj ljudi zadržuje v realnosti, ki jo živijo in s katero niso zadovoljni. Ko to uspeš, jim je jasno, da je od njih samih odvisno, kako bo šlo naprej. Tole, kar sem prebral iz tantrinega linka, je zame težek cirkus.

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Predvsem je treba folku razložiti, kako funkcionira vesolje in kaj ljudi zadržuje v realnosti, ki jo živijo in s katero niso zadovoljni.

Najprej moraš to sam vedeti, če želiš drugim razlagat...

 

 

Tole, kar sem prebral iz tantrinega linka, je zame težek cirkus.

Celo to vesolje je en velik in težek cirkus x;)x

 

 

Je pa hecno nosorog... po eni strani "odobravaš" Gurdjijefove metode razbijanja ega, po drugi strani pa te moti, če se ga kdo želi sam prostovoljno znebit (ali ga vsaj mal "obrzdat"). Za moje pojme je vsekakor boljš mal po kolenih plazit pri mami Meeri, kot pa se predat v roke kakemu Gurdjijefu, ki je nedvomno bil motena oseba in še sam v hudem ego-tripu in delal s svojimi "učenci" kot s sužnji.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bom tele štiri poste komentral kar v paketu. Človek je ena od manifestacij Boga, kot vse stvarstvo. Ljubiti Boga, ne pomeni moliti in se sliniti k nekemu imaginarnemu Bogu, ampak giti do vsega stvarstva spoštljiv, etičen, moralen, ljubeč ..., se zavedati, da smo v biti bsi enaki ... In iz tega izhodišča se mi zdijo nesprejemljiva "pravila", pri katerih se mora človek drugemu človeku približati na kolenih. Če je torej nek "učitelj" to dejansko razume, takih ne le ne bo postavljal, ampak celo preprečil, če kdo "spontano" klečeplazi pred njim v stilu; "Vstani. Ne plazi se kot črv, ampak se zavej božje biti v sebi."

U glavnem, "učitelj", ki zahteva klečeplazenje, je potreben obravnave kakega Gurdjijefa - ta bi ga za začetek nateral na tržnico solato prodajat, da mu sesuje jebeni ego.

 

Hehe, moja predstava o učitelju ni ravna takšna. Ne bi mu ravno bila prva želja sesut jebeni ego svojemu učencu in klečanje na kolenih tudi ne bi bilo problem. Vendar se precej strinjam s tvojim postom.

 

Dayo, kul komentarji.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sprasujem te, ker se mi zdi osnova, podlaga za tvoje prejsnje pisanje. In zanima me tvoj pogled na pomen besede odgovornost. Zato me zanima me kako bos odgovoril na to vprasanje?

 

Ok.

 

"Zakaj: si tukaj, si inkarniran, sploh si?"

 

Če te prav razumem, sprašuješ zakaj sem "tukaj", zakaj sem "inkarniran" in zakaj sploh sem ?

Recimo, da so to tvoja vprašanja.

 

V bistvu je vprašanje zakaj popolnoma nerelevantno, ker sprašuje po vzroku, le-tega pa v za nas neomejenem vesolju ni najti.

Človeška oblika je minljiva in kot takšna ni sposobna dojeti trajanja konstantne transformacije... lahko zgolj predvideva.

 

Lahko bi odgovoril le tako: tako je, ker je tako... a bi bila to laž, ker -sploh ni tako.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Stari, nimam pojma, če to vse religije pravjo, oziroma če sploh kakšna. Bog je itak neskončen, naše dojemanje pa končno. Jst pač zadevo tako razumem, pa nobenga ne silim, da jo mora on tud.

 

 

lalala

 

P.S. - sem mislil, da boste bolj pizdili ...

 

no widiš kuko lajf da use, kar od njega hočeš. si hotu da pizdijo... ewo... pa se. clo tolk, da nism niti brau use.

 

mal bi se nazaj vrnu. mam filing, kukr da si tko bl na hitr iz uljudnosti neki odgoworu, pa kukr da maš bogokletno prepričanje o kolektivni zawesti in te je skor sram zato x:Dx

fora je u tem, da tut jes mislim, da bi blo možn in tut prou, da se cela civilizacija naenkrat premakne od kle. religij sicer ne poznam tolk, ampak kolkr pa jih, so bl naštelane na posameznika. sej ok. vsak posameznik je del ene skupne civilizacije... pa useen... zakwa pa ni kej konkretnega ostal za maji, limurci, atlantidci..., če se niso skupinsko premaknil...? in če je to tko, pol se mi res zdi možn, da se vračamo in en drugmu pomagamo in drugi nam... enkrat kot bolni otroci, enkrat kot rock zwezde...

in tut kot mama mera, k smo že glih kle... pa bom še jes nekej okol tega na hitr ircnu...

kdor bo hotu štekat kwa mislm itak bo, kdor pa bo hotu pametwat pa tut itaq bo...

kdor jr res vidu božjo mati... nkol več ni biu isti... če pomislim na fatimo, međugorje, lurd...

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Je pa hecno nosorog... po eni strani "odobravaš" Gurdjijefove metode razbijanja ega, po drugi strani pa te moti, če se ga kdo želi sam prostovoljno znebit (ali ga vsaj mal "obrzdat"). Za moje pojme je vsekakor boljš mal po kolenih plazit pri mami Meeri, kot pa se predat v roke kakemu Gurdjijefu, ki je nedvomno bil motena oseba in še sam v hudem ego-tripu in delal s svojimi "učenci" kot s sužnji.

 

Jih ne odobravam, Gurdjijeva sem zraven ubacil le zato, da vas mal jezim.

 

lalala

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...