Skoči na vsebino

Angeli


tomaz

Recommended Posts

madoniš, komaj sem vas prebrala...ampak uspelo mi je pa le :)......................upala sem,da bom izvedela kaj več o angelih in njihovem obstoju...............ampak glede na vaša mišlenja, ki se zelo razlikujejo, sem še bolj zmedena ,kot sem bila..........eni zatrjujete,da jih občutite v svoji prisotnosti......da jih prosite ter, da vas oslišijo.............na drugi strani pa je kabalist, ki zatrjuje da gre za energije, katere prikličemo iz nas samih...in, da je potrebno za priklicanje teh energij ogromno znanja in duhovne pripravljenosti,da je potrebno imeti moč obladovanja teh energij predno začnemo z priklicovanjem, vsaj so lahko v nasprotnem primeru hude posledice.......................jaooo :(,.......

 

sama uporabljam nekaj molitvic, kot prošnje in ne ukaze za kristosove angele....sama si angele ne predstavljam, kot neka pravljična bitja z krili....ampak, kot vizualno drugačna bitja, ki nimajo podobe človeka...po eni strani bi želela vedeti, kdo je moj angel varuh in ga tudi videti...po drugi strani pa me je strah njegove podobe.....čeprav istočasno občutim, da mi je v pomoč .....................zakaj mislite,da imam takšne občutke. Rada bi izvedela njegovo ime, barvo (kabalist pravi,da ima vsak angel svojo barvo)..................kateri angel ima modro barvo?

 

ponoči med spanjem kakšen teden dni nazaj, sem imela nek čuden pripetljaj.......lahko,da so bile sanje ali pa resničnost.................bilo je, kot da bi se zbudila iz spanca sredi noči , videla nek snop svetlobe obarvano modro ali vijola barve..., ki se je zlil v neko točko ter izginil...........ob tem sem imela mešane občutke straha ter pomirjenosti. Vem , da nekateri pravite da o tem ni dobro govoriti, ampak če hočem odgovore moram vprašati ...ne vem kaj si naj mislim o tem pripetljaju.....................kaj si mislite vi?

 

 

Kar se tiče vaših teorij oz....gre tako v bistvu za dve teoriji vsi mi ter na drugi strani kabalist. Sama sem na strani večine saj mi tako ostane možnost komunicranja ter klicanja angelov brez vseh teh naporov ter let učenja, prakse, dela na duhovnosti še v naprej....na tej strani gre samo za to, kako močno vrjamemo ter si nekaj želimo.........pri metodi kabalista, je potrebno preveč truda.......zato,ga tudi razumem da vstraja pri svojem, če bi sama v nekaj vlagala več let svojega truda, da bi nekaj dosegla.......in če bi se potem pojavil nekdo, ki bi mi zatrjeval, da je bil vs ta več letni trud odvečen, da bi lahko do tam prišla z veliko manj vloženega truda....tudi nebi bila ravnodušna. Torej razumem tudi tebe kabalist in se učim v nekaterih stvareh tudi od tebe, vedno rada prisluhnem različnim mnenjim, povzamem pa tisto,kar se mi zdi uporabno ali zanimivo :)..................... med drugim sem poskušala tudi sama razumeti tisto tvojo tabelo z 72 imeni angelov...pa mi ne potegne :(...a lahko še enkrat poveš najlažnji način razumevanja branja te tabele..........prosim pa tudi za odgovore na ostala vprašanja, ki sem vam jih zastavila.

 

O angelih sem se hotela še podrobneje seznaniti...pa če sedaj ne vem katera literatura je o.k. in katera ne...če imaste tako nasprotujoča mnenja......Sploh pa sem do sedaj zasledila literature o angelih mislim da samo dveh različni avtoric :sori:

 

lp xflirtx

verjemi vase in življenje bo lepše
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

madoniš, komaj sem vas prebrala...ampak uspelo mi je pa le :)......................upala sem,da bom izvedela kaj več o angelih in njihovem obstoju...............ampak glede na vaša mišlenja, ki se zelo razlikujejo, sem še bolj zmedena ,kot sem bila..........eni zatrjujete,da jih občutite v svoji prisotnosti......da jih prosite ter, da vas oslišijo.............na drugi strani pa je kabalist, ki zatrjuje da gre za energije, katere prikličemo iz nas samih...in, da je potrebno za priklicanje teh energij ogromno znanja in duhovne pripravljenosti,da je potrebno imeti moč obladovanja teh energij predno začnemo z priklicovanjem, vsaj so lahko v nasprotnem primeru hude posledice.......................jaooo :(,.......

 

sama uporabljam nekaj molitvic, kot prošnje in ne ukaze za kristosove angele....sama si angele ne predstavljam, kot neka pravljična bitja z krili....ampak, kot vizualno drugačna bitja, ki nimajo podobe človeka...po eni strani bi želela vedeti, kdo je moj angel varuh in ga tudi videti...po drugi strani pa me je strah njegove podobe.....čeprav istočasno občutim, da mi je v pomoč .....................zakaj mislite,da imam takšne občutke. Rada bi izvedela njegovo ime, barvo (kabalist pravi,da ima vsak angel svojo barvo)..................kateri angel ima modro barvo?

 

ponoči med spanjem kakšen teden dni nazaj, sem imela nek čuden pripetljaj.......lahko,da so bile sanje ali pa resničnost.................bilo je, kot da bi se zbudila iz spanca sredi noči , videla nek snop svetlobe obarvano modro ali vijola barve..., ki se je zlil v neko točko ter izginil...........ob tem sem imela mešane občutke straha ter pomirjenosti. Vem , da nekateri pravite da o tem ni dobro govoriti, ampak če hočem odgovore moram vprašati ...ne vem kaj si naj mislim o tem pripetljaju.....................kaj si mislite vi?

Kar se tiče vaših teorij oz....gre tako v bistvu za dve teoriji vsi mi ter na drugi strani kabalist. Sama sem na strani večine saj mi tako ostane možnost komunicranja ter klicanja angelov brez vseh teh naporov ter let učenja, prakse, dela na duhovnosti še v naprej....na tej strani gre samo za to, kako močno vrjamemo ter si nekaj želimo.........pri metodi kabalista, je potrebno preveč truda.......zato,ga tudi razumem da vstraja pri svojem, če bi sama v nekaj vlagala več let svojega truda, da bi nekaj dosegla.......in če bi se potem pojavil nekdo, ki bi mi zatrjeval, da je bil vs ta več letni trud odvečen, da bi lahko do tam prišla z veliko manj vloženega truda....tudi nebi bila ravnodušna. Torej razumem tudi tebe kabalist in se učim v nekaterih stvareh tudi od tebe, vedno rada prisluhnem različnim mnenjim, povzamem pa tisto,kar se mi zdi uporabno ali zanimivo :)..................... med drugim sem poskušala tudi sama razumeti tisto tvojo tabelo z 72 imeni angelov...pa mi ne potegne :(...a lahko še enkrat poveš najlažnji način razumevanja branja te tabele..........prosim pa tudi za odgovore na ostala vprašanja, ki sem vam jih zastavila.

 

O angelih sem se hotela še podrobneje seznaniti...pa če sedaj ne vem katera literatura je o.k. in katera ne...če imaste tako nasprotujoča mnenja......Sploh pa sem do sedaj zasledila literature o angelih mislim da samo dveh različni avtoric :sori:

 

lp xflirtx

ojla!

 

katerokoli pot si boš izbrala, bo prava. tako kot je kabalist v eni drugi temi rekel, da na goro vodijo složnejše ali bolj strme poti .

res, da si je kabi izbral na videz težjo pot, saj potegne za sabo ogromno znanja, vaj, meditacij, če prav razumem. nikoli se nisem poglabljala v kabalo. resda sem si na začetku tudi jaz izposodila eno knjigo o kabali, da vidim, če je to tudi zame. pa ni. lahko da sem si izbrala napačno knjigo ali pa mi je bila takšna knjiga podana na mojo pot, da spoznam, da mi takšen način ne odgovarja. no, kasneje mi je skoraj dobesedno v roke padla knjiga Doreen Virtue: Pogovori z angeli. Ko sem jo prebrala, mi je bila zelo blizu. Tako sem razumela, da je lahko tudi to "znak od zgoraj". Seveda sem prebrala še kakšno drugo knjigo in si ustvarila svoj način komuniciranja z angeli. Če ti bo morda blizu tudi kakšna delavnica na to temo, ti priporočam, da si ogledaš www.svetangelov.com , kjer boš lahko na to temo kontaktirala tudi Marjetko Jeršek, ki vodi razne delavnice, izdala je tudi knjigo ipd. Sama sem bila na eni njeni delavnici. Moram rečt, da nisem uvidela ničesar novega, le določene stvari, ki sem jih že vedela, so se mi potrdile. Ampak, imela sem se čudovito.

V kolikor pa te bo vseeno "potegnila" pot s kabalo, pa le kontaktiraj kabija. vem, da ti bo z veseljem pomagal.

 

z ljubeznijo xsrcx xsrcx

pjotra

Morigenos

“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:8): hej hvala za odgovor...vendar je še nekaj vprašanj v mojem tekstu, na katera upam,da mi še kdo odgovori.............link,ki si mi ga dala mi je že znan saj je bil že omenjen v prejšnih komentarjih.........................tako mi je znano, za knjige te avtorice ter njene delavnice.....nisem vedela,kaj si naj mislim o njeneni metodi,ker dela tudi na čiščenju čaker z pomočjo angelov idr. , kabalove izjave pa temu prav nasprotujejo............vedno poskušam .......nekako izbrati srednjo pot ....... po vsej verjetnosti pa bom, šla tudi sama na kakšno njeno delavnico, že iz radovednosti :), vendar pa bom počakala , da bo v Celju......................trenutno so v LJ. Danes je toliko tega na tržišču še posebno pa na netu,da neveš več kam bi se obrnil ter kje je tisto,kar je "pravo" ponavadi je vse skupaj samo komerciala.

 

Zanima me kaj mislite u almanahu za angele ,ga kdo uporablja pri molitvicah oz. prošnjah?

 

lp xflirtx

verjemi vase in življenje bo lepše
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ki se zelo razlikujejo, sem še bolj zmedena

Glede nagelov dejansko vlada zmeda! vsakdo si jih predstavlja po svoje. največkrat so te predstave pot linije najmanjšega odpora. Malce duhovitniškega tralabajskanja, malce mešanja lepih besed in autosugestije, pa je. O nobeni plati duhovnosti ni toliko zavajajoče literature, kot o angelih. Angele se meša v vse. Kot je moka sestavni del vseh vrst kruha, so angeli očitno sestavina vseh vrst duhovnosti. Eni angele čohljajo s čakrami, drugi z Manitujem, tretji z 9321. zen domislico ali 34. verzom XXXX duhovnosti (pod XXXX vstavi poljubno besedo). Skratka, o angelih se po spletu in knjigarnah valja veliko več delnih resnic in čisto navadnih izmišljotin premaknjenih ljudi kot o vseh ostalih duhovnih temah skupaj.

Na srečo je svet angelov dovolj zakopan v globini zavesti, da ga ni moč enostavno priklicati. Eno je fini občutek, ki je posledica autosugestije, drugo pa je resnična komunikacija.

Zakaj so angeli tako popularni?

najprej je tu veliko naredila krščanska ikonografije, ki jih je predstavila kot luštkane človečke s cool krilci. Nadalje gre v roko z roki s to predstavo še krščanska angelologija, ki je angele zbanalizirala v izvrševalce želja in tolažnike.

Kako se ukvarjati z angeli?

Najprej je treba poznati osnove simbolnega sistema, iz katerega prvotno izhajajo. Mimogrede je potrebno na sebi opraviti osnovni servis...

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"Mimogrede je potrebno na sebi opraviti osnovni servis... " ki je????????????? Kaj mi svetuješ?

 

Sama že nekaj mesecev redno meditiram oz. se predajam enrgiji......bila sem tudi na teh energiskih delavnicah pomlajevanja, nekaj let že prebiram duhovne knjige, tudi sama malo "čaram" :)) z vilinskimi simboli no sedaj pa kakšen mesec prebiram razne članke na netu o angelih.....ter jih vsakodnevno prosim za pomoč...........tako,da nisem glih sveža v vsem tem..............................potrebujem pa pomoč, da se usmerim na pravo pot........Kakor koli že tele stvari delujejo, tako energija,kot vilinski simboli...pa rečte kar čte....................glede angelov pa je še prehitro, da bi potrdila njihova oslišanja..............upam, pa da kmalu tudi sama napišem, da se je moja prošnja glede njih uresničila ;)

 

lp xflirtx

 

p.s. na netu sem naletela prav danes,da je modra barva barva angelov varstva in zaščite...torej nadangela Mihaela....ali je ta informacija pravilna?

verjemi vase in življenje bo lepše
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kjer so angeli, je tudi bog.

(In vsak dimnik slej ko prej potrebuje dimnikarja.)

 

Bog je vsakemu bog. Ne glede na znanje, prepričanje, dosedanjega delovanja itd. Celo ne glede ne zdravje.

Na tem forumu sem že bral, da je za določene tehnike potrebno biti "zdrav". Sicer se ti lahko zavrti v glavi. Pravilen pristop je lahko samo tak, ki je primeren vsakemu človeku. Komunikacija z bogom naj bo čim neposrednejša, brez silno zapletenih postopkov. Učitelj je vedno potreben. Pojem učitelja je pa lahko tudi neoseben, ni nujno v eni sami fizični osebi. Pri učenju, ko poskušamo kanale odpirati proti Njemu, nam pomagajo vodniki. Kako jih imenujemo, ali so angeli, nadangeli, podangeli, obangeli, kako delujejo, zakaj delujejo, ni pomembno in se s tem sploh ne obremenjujem. Ni mi pomembno, da bi jih v življenju kdaj sploh videl in z njimi neposredno komuniciral. Oni so za nas, prepoznamo jih po njihovih dejanjih, namige nam puščajo v prepoznavnih oblikah, če smo le dovolj pozorni.

 

Želeti si videti angela je kot bi si želel videti ljubezen. Tudi pri ljubezni je občutenje veliko, veliko pomembnejše.

 

xsrcx za angele, ki mi pomagajo. Hvala jim. Hotel sem napisati "za moje angele", pa mi prsti niso pustili. Saj res niso moji, kje pa. Meni samo pomagajo! Še enkrat jim hvala! xsrcx

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

modra barva barva angelov varstva in zaščite...torej nadangela Mihaela....ali je ta informacija pravilna?

Najprej naj ti povem, da modra barva NI barva nadangela Mihaela. Nadangel Mihael korespondira s sefiro Tifaret (Lepota), kateri je pripisana rumena barva. To je nadangel sebstva, osrediščenja razodevanja Boga v človeški duši. Modra barva je pripisana Tzadkielu, nadangelu razodevanja principa kozmične atrakcije, kateri korespondira s sefiro Hesed. Nadangeli na Jakobovi lestvi korespondirajo s sefirami Drevesa Življenja Olam Ha'Bera (Bria - odvisno od uporabljenega načina izgovorjave). Delo z nadangelom Mihaelom je precej zahtevno, saj se slednji "izmika" običajnim kanalom zavestne komunikacije. Še zahtevnejši je Tzadkiel, saj je izven zagrinjala paroketa.

Vidiš, taradi takšnih navedb, kakršno si našla na netu, bom še naprej trdil, da o nobenem področju duhovnosti ni toliko napačnih informacij, kot o angelih.

Sama že nekaj mesecev redno meditiram

Lepo. Kakšna tehnika ti je za osnovo meditacijskih vaj? Kaj okvirno obsegajo te meditacije?

tudi sama malo "čaram" smile.gif) z vilinskimi simboli

Vilinski simboli so čisto drugačni simbolni sistem od angelov. V mnogočem se prekrivata, vendar sta različna in osebno ne priporočam mešanja. pri vsakem mešanju različnih tehnik, ki niso popolnoma kompatibilne, se rado zgodi, da z eno tehniko izničuješ rezultate druge. Posledice niso najprijetnejše.

sedaj pa kakšen mesec prebiram razne članke na netu o angelih

Verjemi mi, na netu o angelih ni veliko uporabnega. Tu in tam je kakšen namig, vendar resnično uporabnih tehnik za uporabo angelskega sveta NI, ker ga ne sme biti. To je v interesu varnosti, saj je igračkanje s temi energijami pospremljeno s precej nepredvidljivimi posledicami za duševnost izvajalca (-ke).

jih vsakodnevno prosim za pomoč

To ti ne moe škoditi. gre za autosugestijo, ki prinaša nekaj udobja in ugodja. Angeli in nadangeli niso naslovnik prošenj, kajti prošnja je posledica želje. želje pa so proizvod egozavesti. Budizem in nekatere šole kabale druži sledeče: "Želja je trpljenje. Osvobodi se želje in osvobodiš se trpljenja."

Za resno delo z angeli je potrebno stopiti na katero od zahodnih integralnih (celostnih) poti osebnostnega razvoja. To so recimo krščanska mistila, okultizem, razni magijski sistemi, kabala,... vsi ti sistemi so precej različni, vendar vse druži skupen simbolni sistem. Žal je danes v poplavi t.i. popularne duhov(it)nosti težko najti verodostojno pot, saj je veliko mešanja vsega z vsem. nekdo, ki obuja čakre, ne more klicati angelov, ker gre za različne koncepte. To ves čas ponavljam in najbrž to počnem zaradi lastne vesti, ne pa zaradi tega, ker bi kdo to upošteval. Ljudem je pač blizu to, kar prinaša lepe občutke. To me spominja na egiptovsko sužensjtvo in dilemo: svoboda puščave ali obilje sužensjtva.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kjer so angeli, je tudi bog.

(In vsak dimnik slej ko prej potrebuje dimnikarja.)

 

Bog je vsakemu bog. Ne glede na znanje, prepričanje, dosedanjega delovanja itd. Celo ne glede ne zdravje.

Na tem forumu sem že bral, da je za določene tehnike potrebno biti "zdrav". Sicer se ti lahko zavrti v glavi. Pravilen pristop je lahko samo tak, ki je primeren vsakemu človeku. Komunikacija z bogom naj bo čim neposrednejša, brez silno zapletenih postopkov. Učitelj je vedno potreben. Pojem učitelja je pa lahko tudi neoseben, ni nujno v eni sami fizični osebi. Pri učenju, ko poskušamo kanale odpirati proti Njemu, nam pomagajo vodniki. Kako jih imenujemo, ali so angeli, nadangeli, podangeli, obangeli, kako delujejo, zakaj delujejo, ni pomembno in se s tem sploh ne obremenjujem. Ni mi pomembno, da bi jih v življenju kdaj sploh videl in z njimi neposredno komuniciral. Oni so za nas, prepoznamo jih po njihovih dejanjih, namige nam puščajo v prepoznavnih oblikah, če smo le dovolj pozorni.

 

Želeti si videti angela je kot bi si želel videti ljubezen. Tudi pri ljubezni je občutenje veliko, veliko pomembnejše.

 

xsrcx za angele, ki mi pomagajo. Hvala jim. Hotel sem napisati "za moje angele", pa mi prsti niso pustili. Saj res niso moji, kje pa. Meni samo pomagajo! Še enkrat jim hvala! xsrcx

piko, super si napisal xyesx xflowx

 

z ljubeznijo xsrcx xsrcx

pjotra

Morigenos

“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Najprej naj ti povem, da modra barva NI barva nadangela Mihaela. Nadangel Mihael korespondira s sefiro Tifaret (Lepota), kateri je pripisana rumena barva. To je nadangel sebstva, osrediščenja razodevanja Boga v človeški duši. Modra barva je pripisana Tzadkielu, nadangelu razodevanja principa kozmične atrakcije, kateri korespondira s sefiro Hesed. Nadangeli na Jakobovi lestvi korespondirajo s sefirami Drevesa Življenja Olam Ha'Bera (Bria - odvisno od uporabljenega načina izgovorjave). Delo z nadangelom Mihaelom je precej zahtevno, saj se slednji "izmika" običajnim kanalom zavestne komunikacije. Še zahtevnejši je Tzadkiel, saj je izven zagrinjala paroketa.

Vidiš, taradi takšnih navedb, kakršno si našla na netu, bom še naprej trdil, da o nobenem področju duhovnosti ni toliko napačnih informacij, kot o angelih.

 

Ojla,

vprašanje, ali se da z pomočjo nadangela Mihaela doseči oz. petrgati vez z določeno osebo in kako se to odraža na osebi, s katero želiš pretrghati vez????

 

HVALA:::::::::::::: xsrcx

VARIATIO DELECTAT.

Raznolikost se prileže.

Fedrus

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O Prinčipeska in Polonca, hvala vama za linka! :palec: xsrcx

 

 

 

 

 

 

 

x;)x xDDx x:Dx x8Dx ni blema, pa kaj ko človk ne ve kaj od tega drži....sama sem si vse lepo sprintala , neki še celo zapisala v svoj rdeč zvezek...........potem pa zvem,da že prva informacija,ki mi je bila pomembna na nek način ne drži :O: ......................potem si pa misl kar si češ x?x

verjemi vase in življenje bo lepše
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Najprej naj ti povem, da modra barva NI barva nadangela Mihaela. Nadangel Mihael korespondira s sefiro Tifaret (Lepota), kateri je pripisana rumena barva. To je nadangel sebstva, osrediščenja razodevanja Boga v človeški duši. Modra barva je pripisana Tzadkielu, nadangelu razodevanja principa kozmične atrakcije, kateri korespondira s sefiro Hesed. Nadangeli na Jakobovi lestvi korespondirajo s sefirami Drevesa Življenja Olam Ha'Bera (Bria - odvisno od uporabljenega načina izgovorjave). Delo z nadangelom Mihaelom je precej zahtevno, saj se slednji "izmika" običajnim kanalom zavestne komunikacije. Še zahtevnejši je Tzadkiel, saj je izven zagrinjala paroketa.

Vidiš, taradi takšnih navedb, kakršno si našla na netu, bom še naprej trdil, da o nobenem področju duhovnosti ni toliko napačnih informacij, kot o angelih.

 

po temle sklepam, da so informacije iz spletne strani, ki sem jo omenila ...potem samo zavajanje

 

Lepo. Kakšna tehnika ti je za osnovo meditacijskih vaj? Kaj okvirno obsegajo te meditacije?

 

 

p.s. ni mi glih uspelo ,tole sporočilo tako,kot sem si zamislala, pa če ne znam...kako citiraš več stavkov v presledkih...kako to nardite no,kaj delam narobe ???? :(

 

 

na tole ti ne znam odgovoriti,ker si vprašanje zastavil preveč strokovno....tulk globok pa še spet nisem not- ne razumem kakšne pa so sploh tehnike....................sama imam CD od svojega "učitelja" tako, ga sama imenujem. drugač je,kar Dare..........in s pomočjo svoje vizije, vizioniram odpiranje telesa, telesnih organov ter se predajam ter na nek način napajam z še neuporabljeno oz. nepredelano energijo...direkt od (tam gorih :) )...............imam pa tudi cel dnevni urnik...kdaj je priporočljivo vstajanje, kdaj hranjenje, sprošanje, počitek...itd

 

 

Vilinski simboli so čisto drugačni simbolni sistem od angelov. V mnogočem se prekrivata, vendar sta različna in osebno ne priporočam mešanja. pri vsakem mešanju različnih tehnik, ki niso popolnoma kompatibilne, se rado zgodi, da z eno tehniko izničuješ rezultate druge. Posledice niso najprijetnejše.

 

 

no tole me je pa malo stisnilo, ker sama oporabljam oboje, kadar imamo ljudje kakšne močne želje......se je fino obrnati po pomoč na čim več strani........................zakaj pravim stisnalo....ker občutim,da bi lahko tvoja trditev držala....že pri pogledamo enostaven primer,recimo zdravila je tako.......................določenih ni zdravo kombinirati......ker je lahko negativna reakcija ali pa se njihov učinek zmanjša....................ampak sem si pogruntala nekaj drugega...še vedno bom uporablala oboje....vendar pa ne za v isti namen.................. ;) ...mogoče pa pogruntaš še kaj boljšega..............................

 

 

 

 

To so recimo krščanska mistila, okultizem, razni magijski sistemi, kabala,... vsi ti sistemi so precej različni, vendar vse druži skupen simbolni sistem.

 

in kje najdem to gradivo......kar v knjižnici, ali je potrebno iskati kje drugje?

 

 

lp xflirtx

verjemi vase in življenje bo lepše
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no tole me je pa malo stisnilo, ker sama oporabljam oboje,
Polona, ne pozabi, da deluje tvoje prepričanje, udejanja se tvoja volja, ne volja in prepričanje nekoga drugega.

Zato pazi, kako delujejo nate prepričanja drugih.

xsrcx

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Polona, ne pozabi, da deluje tvoje prepričanje, udejanja se tvoja volja, ne volja in prepričanje nekoga drugega.

Zato pazi, kako delujejo nate prepričanja drugih.

xsrcx

 

 

hvala za spodbudo x:)x

 

lp xflirtx

verjemi vase in življenje bo lepše
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne pusti da izhajas iz uma, izhajaj iz srca! tista pot bo prava, tisto drzi! ce zelis seveda... :vio:

 

x;)x xDDx x:Dx x8Dx ni blema, pa kaj ko človk ne ve kaj od tega drži....sama sem si vse lepo sprintala , neki še celo zapisala v svoj rdeč zvezek...........potem pa zvem,da že prva informacija,ki mi je bila pomembna na nek način ne drži :O: ......................potem si pa misl kar si češ x?x
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ojla,

vprašanje, ali se da z pomočjo nadangela Mihaela doseči oz. petrgati vez z določeno osebo in kako se to odraža na osebi, s katero želiš pretrghati vez????

Mislim, da nadangeli nimajo s tem kakšne posebne zveze. Pri tem ti ne more pomagati nobena zunanja pomoč. Če želiš z nekom pretrgati vez, jo enostavno pretrgaš. To je notranji akt. Presekati moraš mrežo navezanosti. Razčisti naravo te vezi in posekaj njene vzroke. Vsekakor je to delo samo zate in nikogar drugega.

sporočilo nadangela mihaela

Nakladanje. nadangel Mihael je kot oblika zavestne energije vsakogar od nas. Nadangeli ne komunicirajo na ta način in ne pošiljajo sporočil. Gre še za eno od domislic, katerih mrgoli in zavajajo o naravi nadangelov in angelov. Sporočilo je v nasprotju z naravo nadangela Mihaela, saj ne nadangel sebstva, to pa ni javna zadeva. gre za zgolj lepo duhovičenje, ki je koristno, vendar se samo zaradi EPP učinka meša angele ipd.

O tej strani imam svoje mnenje. Stvari enostavno tako ne delujejo. Nadangeli in angeli so sistemi zavestne energije, ki nimajo lastne volje v človeškem pomenu besede. Vsak angel in nadangel ima svoj nabor metod, lastnosti in odzivnih funkcij, s katerimi delujejo v skladu s svojim izvirnim namenom. Angeli in nadangeli so del simbolnega sistema Kabale in so jih delno prenesli v Krščanstvo in Islam. V drugih duhovnih tradicijah gre za drugačno intepretacijo istega. V antičnih religijah angelom deloma ustrezajo bogovi njihobvega panteona. Malce je potrebno pogledati v kakšno knjigo primerjalne religije, antropologije ali etnologije in stvari so jasne. Nadangeli in angeli ne obstajajo v Hinduizmu ali Budizmu. vsaj ne v takšni obliki. Imajo pa tam razne deve, bogove ipd., kar zahodni monoteizem ne pozna. A če stvari pogledaš na simbolni ravni, gre za precej podobnosti. Bog Merkur in nadangel rafael imata veliko skupnega na simbolni ravni, vendar ne gre za enostavno enačenje. Tudi Šivo in šakti ni moč enačiti z levim in desnim stebrom Drevesa Življenja ali kačama Merkurjeve palice, dasiravno gre za nekatere simbolne povezave in podobnosti. To je znak, da je resnica ena, vendar povedana na različne načine.

Nekaj čisto drugega so razne autosugestije, kjer se predaš samogenerirani sugestiji, da imaš podporo in pomoč tega ali onega angela, ko ti gori pod nogami. gre samo za občutek, ki pa nima zveze z angeli. S tem ni nič narobe, dokler deluje, vendar to vodi v duhovno stagnacijo.

Iz postov razbiram, da so večini bližje predstave, omenjene v virih obeh linkov kot pa precej zahtevno delo. Angeli in nadangeli so del naprednih kabalističnih tehnik, ki z občutki olajšanja v stiski nimajo veliko skupnega. Ko si v dreku, ti ne more pomagati nobeno prosjačenje, temveč ugotovitev vzroka stiske in odprava vzroka. Temelj magijskega delovanja je delovanje na vzroke in ne na posledice. Delovanje na posledice je kar pogosto med ljudmi, ki se gredo duhovnost. Od tod pisanje, kakršno sem zasledil na teh linkih.

in kje najdem to gradivo......kar v knjižnici, ali je potrebno iskati kje drugje?

Literature je o tem zelo malo in še ta je precej površna. Žal.

veliko več je prodajanja duhovnosti sumljive vrednosti.

Vendar ti dajem napotek. Primi se enega duhovnega in simbolnega sistema. Ne mešati joge in angelov ter vilinskih simbolov. V najboljšem primeru boš samo zmedena.

Priporočam ti duhovne vaje Ignacije Loyole. Sistem je od časov nastanka do danes pod strogim nadzorom Družbe Jezusove (Jezuitov) izjemno napredoval in predstavlja izjemno močno orodje za osebnostno rast, pri čemer ti pusti polno svobodo mišljenja. Jezuiti iskanje postavljajo pred dogmo. Tudi sam sem pod strokovnim nadzorom šel skozi ta sistem (1 leto rednih vaj) in če zavzeto treniraš, pridobiš odlično osnovo za naprej. Vaje sem kasneje po nekaj letih kabalističnega treninga preoblikoval in jih na eni strani očistil religije, na drugi pa dopolnil s tehnikami katere ne vsebuje. Vendar tudi v originalu ni religija preveč poudarjena, vendar je treba imeti dobršno mero tolerance in razumevanja krščanskega nauka (kar niti ni slabo zaradi pridobitve splošne izobrazbe o religiji, katera pšredstavlja večino v Sloveniji). Ko enkrat spoznaš bistvo Krščanstva, ugotoviš njegovo strukturo in razumeš marsikaj v zvezi s to religijo.

Kako do vaj? Najbolje se je obrniti na Jezuite v Sloveniji. V Googlu boš gotovo našla. Nikogar ne zavrnejo, če jim le ne naklada preveč o superiornosti tujih duhovnosti. Sam sem vpadel v sistem brez predznanja in kot popolni ateist in skoraj sovražnik religije. Ven sem prišel toleranten in z množico duhovnih spoznanj, katera so odlična osnova za naprej. Še danes se držim jezuitskega načina - išči znanje, uporabljaj argumente in vedno jabvno komuniciral v okviru lastnih izkušenj in podatkov.

ne pusti da izhajas iz uma, izhajaj iz srca!

Lepo povedano. Mogoče lahko stavek dopolnim. Um uporabljaj v službi srca. Um je orodje, ne pa tvoj sovražnik, s katerim bi se morala bojevati. Zategadelj vpreži um za nabiranje podatkov, katere uporabi tako, da bo napredovalo srce.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...