Skoči na vsebino

Angeli


tomaz

Recommended Posts

:sori: ....................očitno se bom morala res zanesti samo na svoj čut, svoja prepričanja, inp.................

 

 

ker je vse preveč različnih mnenj..............

 

lp polona xflirtx

verjemi vase in življenje bo lepše
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ta spletna stran je čist ok in v njej je vsebovana čista RESNICA:

Potem je svizec zavil čokolado. No, šalo na stran. Ta stran je tipična duhovitniška domislica. Množica besedičenja, napaberkovanega iz vseh vetrov, a vir je gotovo knjiga s podobnim naslovom (oni dan sem jo vzel v roke in takisto odložil).

Polona n, omenjena stran je res polna religije, vendar rezultati duhovnih vaj niso odvisni od osebne krščanske usmeritve, temveč od volje, da napreduješ. To sem sam izkusil. Duhovne vaje, očiščene religije so na moji strani, katero s pridom uporablja precej ljudi. Ker je vse brezplačno in ne prinaša nobene obveznosti, se je le posluži. Kabalistične teorije, ki je na taisti strani za uspešno vadbo ne potrebuješ. Še eventuelne nasvete dobiš brezplačno (samo piši). Zaradi poštenja do izvora metode sem dolžan navesti Jezuite, kajti okostje metode je njihovo.

Naj poudarim, da so angeli in nadangeli nastali znotraj kabalistične tradicije. Posebno moderne duhovnosti od angelov jemljejo zgolj imena in krščanske likovne predstave in zbanalizirani pomen na človekov osebnostni razvoj. Neprestano ponavljam, da je za delo z angeli predhodno zadovoljiti nekaterim standardom, kateri so vsem dostopni, če se le vloži nekaj truda. kaj imaš raje? Iluzijo občutka, da delaš z angeli ali resnično komunikacijo? Jaz sem že davno tega odločil, kar se mene tiče. Ostalim pa samo priporočam na osnovi lastnih izkušenj in lastnih raziskovanj.

Samo Kabalist vsakič zanika, vse kar ni Kabala.

Glede angelov lahko, kajti angeli so temeljni del kabale, a krščanstvo in islam sta jih v osiromašeni in poenostavljeni, vendar nedelujoči obliki povzela in zbanalizirala na raven ikonic s krilci. Žal je tudi v duhovnosti tako... jabolka so jabolka, a banane so banane. Ne moreš bananam reči jabolka in jobolkam ne moreš reči banane. S temi "vnebovzeteži" in raznimi "sporočili nadangela tega ali onega" pa ravno to počnete. Sem kdaj komentiral (oziroma pametoval) v zvezi s pomenom čaker? Nisem. Ker poznavalec hrušk ne more govoriti o jabolkah, če jih ne poskusi.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Glede angelov lahko, kajti angeli so temeljni del kabale, a krščanstvo in islam sta jih v osiromašeni in poenostavljeni, vendar nedelujoči obliki povzela in zbanalizirala na raven ikonic s krilci. Žal je tudi v duhovnosti tako... jabolka so jabolka, a banane so banane. Ne moreš bananam reči jabolka in jobolkam ne moreš reči banane. S temi "vnebovzeteži" in raznimi "sporočili nadangela tega ali onega" pa ravno to počnete. Sem kdaj komentiral (oziroma pametoval) v zvezi s pomenom čaker? Nisem. Ker poznavalec hrušk ne more govoriti o jabolkah, če jih ne poskusi.

prepričana sem (in me nihče ne bo prepričal v drugo), da angeli NISO samo temeljnji del Kabale ampak SO TEMELJNI DEL VSAKEGA POSAMEZNIKA. Vprašanje je tukaj le na kakšen način se boš pogovarjal z njimi oz. na kašen način boš sprejemal njihovo pomoč. Saj veš, da si sam enkrat rekel, Kabi, da na goro vodijo bolj strme in bolj zložne poti. Drži se tega in upoštevaj mnenja in načine komuniciranja z angeli tudi ostalih ljudi...

 

z ljubeznijo

pjotra

Morigenos

“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Polona n preber tisto in če boš čutila, da ti odgovarja potem tud ostan pri tem.

Če ne pa pojd na kašno drugo področje ali pa še koga kaj vprašaj.

 

 

Še nekaj o tvoji spletni strani Kabalist.

Po moje bi blo boljše, če bi tisto rdečo barvo pisave mal spremenu, ker nekak preveč bode v oči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

da angeli NISO samo temeljnji del Kabale ampak SO TEMELJNI DEL VSAKEGA POSAMEZNIKA.

V nekem smislu imaš prav. Angeli so del vsakogar. Vendar so angeli zgolj simbolna interpretacija delov zavesti. Angeli so DEL simbolnega sistema Kabale iz iz kabalistične simbolike izhajajočih duhovnih smeri. Angele v tej obliki ne poznajo vzhodne duhovnosti, tako kot zahodne duhovnosti ne poznajo čaker. Vsak sistem ima svoj nabor simbolov, ki je celovit in popoln v svojem okolju. Kabalisti so angele in nadangele na nek način ustvarili. So proizvod simbolnega sistema in so zatorej njegov del. Kaj karakterizira nadangela Mihalea? Zgolj nabor funkcij in lastnosti, katere so pod to ime v skladu s precej širšimi simbolnimi povezavami interpretirali kabalisti pred mnogimi stoletji. Nadangel Mihael je zgolj objekt znotraj zavesti, kateri ima svoj namen in svoje lastnosti s funkcijami. Vsak zdrav človek ima v sebi ta objekt zavestnosti. Tvoja in moja zavest je sestavljena iz različnih funkcionalnih celot. različne duhovne tradicije jih prepoznavajo na različne načine in uporabljajo zato drugačne simbolne povezave. Nekateri simboli so bolj, drugi pa manj podobni. Princip Šive in Šakti je tudi prisoten v zahodnem sistemu, vendar v drugačnih povezavah. Takisto je funkcionalnost Mihaela (ko smo že pri njem) takisto prepoznavna v nekaterih vzhodnih idejah, vendar ni mogoče potegniti enotnega enačaja. Nadalje je možno med Metatronom in Parabramanom potegniti nekatere podobnosti, vendar nikakor ne enačaja. Nirvana Budizma je precej podobna vsečasnosti v nekaterih šolah kabale. A kot pravim, ni moč potegniti enačaja, dasiravno gre za precej podobnosti. Je pa res, da sufi, krščanski mistik in kabalist hitro najdejo skupni jezik, saj temeljijo vse tri duhovnosti na istem simbolnem sistemu. Kaj je Kabala? Kabala je nekakšen talilni lonec, ki je zaradi svoje abstraktnosti vpijal vase tradicije, s katerimi je prvotna kabala prihajala v stik (Egipt, Babilon, Grčija ipd.). Sledove vseh teh tradicij je moč najti v Kabali, samo iskati jih je treba. Tako je s tem. Mešanje enega z drugim pa je nevarno. Videl sem na svoje oči, kaj takšna mešanja prizadenejo prej zdravim ljudem. Komunikacija z nageli nikoli ne more biti pobožno prosjačenje in autosugestivno samozavajanje, sledeč dobrim občutkom. No ja, motim se. lahko je, vendar v tem ni napredka. Ob soočenju z energijami Kamaela nikomur ni udobno...

Po moje bi blo boljše, če bi tisto rdečo barvo pisave mal spremenu, ker nekak preveč bode v oči.

Hvala za namig. Pravkar delam na generalni obnovi in dopolnitvi strani. Če bo vse po sreči, bom v doglednem času začel dodajati dejavni slovensko - hebrejski slovar s poudarkom na kabalistični intepretaciji besed in besednih zvez. Ker bom za potrebe romana, katerega pišem, potreboval domeno, bo lažje narediti uporabno stran.

Vsekakor rad upoštevam vse uporabne kritike (vsebinske, oblikovne ali slovnične - nihče pač ni 100%).

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ampak Kabalist kako pa VEŠ da je res tako kot ti trdiš... tole sem vedno v dilemi, nasploh, o stvareh, ki niso otipljive, vidne, govorite vsi s takšnim prepričanjem, da razmišljam če sem res jamski človek...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ampak Kabalist kako pa VEŠ da je res tako kot ti trdiš...

Na podoben način, kot trdimo, da je atomska fizika del znanosti z imenom fizika. Kot ima vsaka znanost svoj simbolni nabor, tako ima tudi vsaka druhovnost svoj simbolni nabor. Žal pa v duhovnosti prevladuje pavšalno mešanje vsega z vsem in se takšna mešanica potem prodaja kot resnica. Ni nujno da nekaj, kar se ti ZDI resnica tudi resnica je.

Glede angelov so raziskovalci primerjalne religije, etnologijein drugih sorodnih znanosti ugotovili izvor. Kar so v egiptovski religiji bogovi, delno predstavljajo angeli v kabal ali krščanstvu. Pravzaprav so v krščanstvu angeli bolj podobni greškim, rimskim ali egiptovskim bogovom kot kabalistični angeli. Angelska hieararhija, njihov simbolni pomen in lastnosti so se prvič pojavili v Kabali. Vsekakor pa niso del kabale recimo čakre, kundalini, krišna, Šiva, Šakti, Hanuman ipd. Niti niso del Kabale dharana, pranajama, asana ipd. jogijski termini. Ves čas poudarjam, da ima vsaka duhovna tehnoilogija svoj lastni simbolni nabor, ki deluje samo kot celota. Saj ti nič ne preprečuje, da zmešaš angele, jogo in zen. A vprašanje je, kaj bo s tvojo osebnostjo po nekaj letih takšnega mešanja. Saj ne škodi, če prosjačiš angele in se zatem greš kakšno kitajsko telovadbo. V najboljšem primeru imaš občutek, kako napreduješ, v najslabšem... raje ne bi o tem.

Skratka, v duhovnosti je preveč pavšalnega zanašanja na občutke. A kaj so občutki? občutki znajo biti silno varljivi pri človeku, ki še ni dal skozi osnove osebnostne rasti. Občutki varajo, ker se podrejajo željam egozavesti. Kar precej dela na sebi je potrebno, da se občutke loči od egozavesti. šele takrat postanejo uporabno orodje.

Naj zaključim: Nikomur ne branim, da angelčke prosjači, da si jih predstavlja kot luštkana samostojna bitjeca s krilci in rdečimi lički. Pravzaprav je brez zveze, da podajam in utemeljujem argumente, ker gre za dialog gluhega in nemega. Za poslušanje argumentov je potrebno še kaj več od zanašanja na varljive občutke. Množica zvenečih duhovitniških fraz še ne prinaša resničnega napredka. Za osebnostni razvoj je treba garati na sebi. Ko izostriš pozornost, izostriš občutke. Z izostrenimi občutki in pozornostjo imaš orodje, ki te osvobodi odvisnosti od navezanosti in posledično strahu pred izgubo. Prepoznavanje ljubeče pozornosti ni vezano na angele v obliki bitjec s krilci, temveč osebne namere in neprekinjenega toka opazovanja.

o stvareh, ki niso otipljive, vidne

Angeli SO vidni, vendar samo znotraj fokusa lastne volje. Angeli so del vsakogar od nas. So generični objekti zavesti, kar ves čas ponavljam in sposobnost komunikacije je odvisna zgolj od veščine prepoznavanja, katera se dobi z delom na sebi in ukvarjanje s svojo zavestjo. Vsakdo nosi v sebi nadangela Mihaela. To je generičnoi simbolni objekt samozavedanja. Ko kabalisti govorimo Mihaelu, govorimo o nekaterih funkcijah in lastnostih samozavedanja. Gre za simbole, ne pa bitja. Antropomorfne predstave so nastale zaradi nepososbnosti ljudi, da zlahka dojamejo abstraktne vrednosti neotipljivega.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hvala za izčrpno pojasnilo. Verjetno veš, da nisem želel biti posmehljiva (upam, da tega nisi tako vzel), mogoče je bolj prisotno dejstvo, da si tudi sama želim biti 100% v določene stvari, vendar dokler jih ne otipljem, vidim občutim slišim zaznam, mi nekaj manjka da bi zagotovo trdila ta je to to. Recimo sem v tem vikendu veliko delala na sebi, poizkušala vzpostaviti kontakt z enim bitjem iz Astrala (ker ni Angel oz. mogoče je) in so se zadeve kar poklopile... ampak videla ga pa nisem, pa slišala tudi ne, samo tisto kar sem v mislih se pogovarjala z njim se je nekako uresničilo... je to to ali ni to to... upam, da sem razumljivo napisala tole
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zelo dobra knjiga, ki ima med drugim tudi razlago, kako lahko presekaš vezi z drugimi osebami. Z tistimi kateri so ti v preteklosti škodoval.

 

Avtor: Doreen Virtue

Naslov knjige: Čiščenje čaker - Prebudite svojo duhovno moč, da bi dosegli višje spoznanje in se ozdravili

Link

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zelo dobra knjiga, ki ima med drugim tudi razlago, kako lahko presekaš vezi z drugimi osebami. Z tistimi kateri so ti v preteklosti škodoval.

 

Avtor: Doreen Virtue

Naslov knjige: Čiščenje čaker - Prebudite svojo duhovno moč, da bi dosegli višje spoznanje in se ozdravili

Link

:palec: tud jaz imam to knjigo doma - imam pa tudi CDjki od marjetke novak (čiščenje čaker z nadangeli in rezanje vezi z nadangelom mihaelom. super stvar, ker načeloma ne meditiram na takšen način - tukaj pa je super vodena meditacija xsrcx

 

z ljubeznijo

pjotra xsrcx

Morigenos

“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec: tud jaz imam to knjigo doma - imam pa tudi CDjki od marjetke novak (čiščenje čaker z nadangeli in rezanje vezi z nadangelom mihaelom. super stvar, ker načeloma ne meditiram na takšen način - tukaj pa je super vodena meditacija xsrcx

 

z ljubeznijo

pjotra xsrcx

ob kateri jaz zaspim - tam nekje pri tretji čakri... rezanje vezi - pri meni ne deluje, žal...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ob kateri jaz zaspim - tam nekje pri tretji čakri... rezanje vezi - pri meni ne deluje, žal...
kaj pa knjiga temna stran iskalcev svetlobe? mislim, da si nekje že podprla to mojo misel v eni temi, kjer sem že omenila to knjigo glede problematike odnosov. a ni tako?

 

jaz sem načeloma resnično sploh nimam problemov z ljudmi - le ena oseba mi para živce - to je moja šefica (no ne para jih samo meni - tudi vsem ostalim) ampak vem, da se moram nekaj naučit od nje, in ko bom osvojila in prepoznala to izkušnjo, potem bo ok. vem, ampak ker si to tako želim, imam včasih kar probleme zaradi tega. pač, včasih hodimo po gozdu, pa dreves ne vidimo, a ni tako x;)x x:o)x

 

z ljubeznijo xsrcx xsrcx

pjotra

Morigenos

“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ojla,

nimam težav s sprejemanjem ljudi in njihovim mišljenjem, reagiranjem, ja knjiga mi je "fajna", bolj sem želela pretrgati vezi z določeno osebo, katera ni več prisotna v mojem lajfu (to pomeni da ni razrešen odnos). "Baje je povezava na astralni ravni" pa še kaj drugega se mi javlja za razrešit na kakšni drugi sferi, lahko rečem tudi v podzavesti, astralu, glavi - kakor koli temu kdo pač reče. Ampak mi ni hudega, sem močna ;)

Mimogrede zadnja knjiga ki sem jo prebrala je Stara pajkovka, super zadeva x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Verjetno veš, da nisem želel biti posmehljiva (upam, da tega nisi tako vzel)

Nisem tako vzel, glede tega si lahko brez skrbi. Astral je kar zahtevna stvar. Naj ti priporočim: Za sabo dobro "počisti" in temeljito zapri vsa vrata.

čiščenje čaker z nadangeli in rezanje vezi z nadangelom mihaelom

V enem stavku omenjeni dve stvari, ki sta medsebojno nekompatibilni, saj sodita v popolnoma različni duhovni tradiciji, kateri temeljita na različnih simbolnih sistemih. Takšne in podobne knjige, kjer v enem stvaku omenjajo čakre in angele ali nadangele imajo pri meni že vnaprej predzank: duhovitniški marketing. Upam, da vsaj škode ne povzroča takšno mešanje različnega v enem košu. najbrž pa gre zgolj za vsebine, ki ti pričarajo fine občutke in iluzijo uspeha, a učinka na dele zavesti, kjer dejansko delujejo nadangeli pa ni nobenega.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a bos povedu kako!? :inocent:

 

Mislim, da nadangeli nimajo s tem kakšne posebne zveze. Pri tem ti ne more pomagati nobena zunanja pomoč. Če želiš z nekom pretrgati vez, jo enostavno pretrgaš. To je notranji akt. Presekati moraš mrežo navezanosti. Razčisti naravo te vezi in posekaj njene vzroke. Vsekakor je to delo samo zate in nikogar drugega. ...

 

 

najboljs! x:Dx oz. zgleda da res. pa pomoje tut zgresila naus!

zakaj sploh isces odgovore? in zakaj zunaj sebe? :inocent:

 

dans sm en film rentu, o angelih... upam da nau ena amerika pocukranost spet.. sicer pa film traja menda 6 ur :eek:

 

:sori: ....................očitno se bom morala res zanesti samo na svoj čut, svoja prepričanja, inp.................

ker je vse preveč različnih mnenj..............

 

lp polona xflirtx

 

:2src:

ucer sm gledu film dvojcici. zalosten sicer, ti pa priporocam ogled, za boljse razumevanje dvojcic! :palec:

 

xsrcbumx moja dvojčka x:Xx moja zlata angelčka xwizardx sicer pa so vsi otroci angelčki... :detelca: xloveyx

 

 

ne bodi prezahtena do sebe. sprejemaj.

ce zelis seveda.

 

...

te vezi so slabe zato, ker vplivajo na sedanje zivljenje, da se ne mores povsem odpret in zaceti na novo z drugim. ...

 

 

 

to je ze veliko.

nismo sami, angeli so x:)x

ti si, jaz sem, mi smo...

imeti rad se zacne s sprejemanjem. morda.

 

... Imam zdrave noge in hodim, torej sem svobodna, tako si svobodo predstavljam, pa v arestu tud nisem. Saj ne mores bit sam na svetu, nekoga moras imet rad ali pa se kregat, saj nisem stroj.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vse življenje sem imela probleme s tem, da so ljudje manipulirali z menoj. Od stotin tehnik, katere sem preizkusila pri različnih učiteljih, meni REZANJE VEZI še vedno najbolje deluje. Meidtacija, katero sem v živo delala na delavnici Marjetke Novak mi je veliko pomagala, predvsem njen stavek na koncu: NIČ NISI VEČ KOT JAZ in JAZ NISEM NIČ VEČ KOT TI..... Vsa teorija doslej, da smo vsi ljudje enaki, da imamo pač vsak svoje poslanstvo..... bla bla bla.... mi ni prinesla toliko kot ta stavek, katerega v mislih ponavljam ob soočenju z meni neprijetnimi ljudmi ( v kakršnem koli odnosu).

 

Še nekaj: čeprav ob poslušanju CD-ja tudi sama velikokrat zaspim, ugotavljam, da stvari vseeno delujejo.

 

Meni osebno energije angelov /sama jih tako imenujem, ker mi je najbolj domače/ veliko pomenijo. Začutila sem podobnost z nekaterimi božanstvi iz drugih religij.

Pomagajo pa mi mogoče najbolj v tem smislu, da sem bolj pozorna na drobna opozorila v življenju, katera pa so me že velikokrat rešila - enkrat tudi tako, da sem se izognila hudi prometni nesreči.

 

Nekateri to imenujejo intuicija ... pa saj je vseeno kako se imenuje, VAŽNO DA DELUJE!!! :love:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj je Kabala? Kabala je nekakšen talilni lonec, ki je zaradi svoje abstraktnosti vpijal vase tradicije, s katerimi je prvotna kabala prihajala v stik (Egipt, Babilon, Grčija ipd.). Sledove vseh teh tradicij je moč najti v Kabali, samo iskati jih je treba.

 

 

:OO!:

Groza!

:cry: Talilni lonec. Mešanje vsega z vsem. :OO!:

Sem nek prebral da je mešanje vsega z vsem slabo, ti kabalisti so mogli pa pol bit res bogi :sori: :vragec:

 

Sicer pa mešaš simbolni nabor in bistvo.

Poglej, kitajci so tud že davnaj vedel, da je vsota kvadratov krajših stranic v pravokotnem trikotniku enaka kvadratu dalše stranice. Sam niso vedel, da se stranicam reče katete in hipotenuze, in da je to Pitagorov izrek. To znanje pa še ni dokaz starih stikov med kitajsko in grško kulturo.

Oznake - katete, hipotenuze, Pitagorov izrek - so pač del simbolnega nabora neke kulture, bistvo tega izreka pa je spoznana zakonitost, ki taka pač je.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kabala je nekakšen talilni lonec, ki je zaradi svoje abstraktnosti vpijal vase tradicije, s katerimi je prvotna kabala prihajala v stik (Egipt, Babilon, Grčija ipd.). Sledove vseh teh tradicij je moč najti v Kabali, samo iskati jih je treba.

V svoji osnovi Kabala izhaja iz staroegipčanskega Horusa, ki ga je judovska duhovščina sprejela za svoj skrivni duhovni nauk, pa ga ni povsem razumela.

 

Grška kultura pa je marsikaj povzela iz egipčanske kulture in to mal predelala, zato sevede tud podobnosti. Ko je bil Horus na vrhu, grške kulture takorekoč še ni bilo.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...
Ja Kabalist pritoži se na svetovno zvezo Kabale.

Malce heca... Saj ni važno, kaj se blebeta in prodaja. Dokler vsaj ni nobene škode, je vse OK. Naj ljudje zapravljajo denar za takšne knjige in delavnice. Vedno pravim, da je treba naivnežem pobrati denar. Oskubiti jih je treba do kože in še več, če gre.

V svoji osnovi Kabala izhaja iz staroegipčanskega Horusa,

To ne bi trdil. Staroegipčanski mit je bil vkomponiran v že obstoječ sistem. Staroegičasnki in hebrejski jeziki so del semitske jezikovne skupine in imajo veliko skupnega. Abstraktnost kabale izhaja iz okoliščin takratnega časa in prostora. Krščanstvo je otrok več kulturnih vplivov. Čaščenje podobic gotovo ni dediščina Kabale, temveč rimske ali grške kulture. Pravzaprav so krščanske predstave o angelih neposredni potomec rimskega oboževanja svojih božanstev, ki so funkcionalno precej podobna kabalisitčnim angelom in nadangelom.

Meni osebno energije angelov /sama jih tako imenujem, ker mi je najbolj domače/ veliko pomenijo

Natanko tako je s tem. Angeli so nam pojmovno blizu, posebno krščansko pojmovanje njih.

Od stotin tehnik, katere sem preizkusila pri različnih učiteljih,

Ravno v tej množici je vzrok tegob. Vse z vsem pač ne gre. Trg je pač nepregleden in verjetno si tudi veliko denarja zapravila, a učinek je bil boren ali ničen. Tako je s tem. Ko greš na goro, se drži ene poti. Saj ni važno, kako se ji reče, samo da se vzpenjaš in da greš.

pa saj je vseeno kako se imenuje, VAŽNO DA DELUJE!!!

V bistvu bi se strinjal. Največji problem je, ker pod idejo angelov vsak misli na nekaj drugega. To je posledica literature, ki angele kar na veliko(zlo)rablja na vse mogoče načine. Kaj vse ne najdeš v knjigarni v zvezi z angeli???

Sem nek prebral da je mešanje vsega z vsem slabo, ti kabalisti so mogli pa pol bit res bogi

Kabala je dinamični sistem. za razliko od ostalih takratnih (starodobnih) tradicij je temelj kabale abstrakten. V tem je njena moč vkomponiranje tujega v homogeno celoto. Kabala ne temelji na dogmah (dasiravno so iz nje nastale dogme) in je v osnovi precej odprt sistem. Na svetu je stotinja različnih šol kabale in te šole niso v sporih zaradi tega ali onega. Ni frakcijskih ali sektaških bojev. Edino, kar druži šole, je simbolni sistem. Vse ostalo je različno, da bolj ne bi moglo biti. Kabalisti torej niso bili bogi, saj niso v dilemi, katera je prava kabala, ker so vse prave iz svoje točke opazovanja. Obstajajo šole, ki ne priznavajo Tore kot temeljnega vira. Komu mar? So šole, ki jim je Tomažev evangelij jedro nauka. Zakaj pa ne?

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...