Skoči na vsebino

Poraba energije


Recommended Posts

Guest sanjalica

Mali nesporazum Selene x;)x ...ni me povabil ne na kavo...ne na jedačo....ampak na "uščip" x:o)x x:Ix x:Ix x:o)x

 

Hmmm sicer pa Selene...saj veš...obljubljeno mi je bilo...biti v ruksaku in občudovati planine....

Cel teden sem si vzela fraj...potem pa berem na forumu da si je BorisM doma nakopal virus.... (nisem vedela če on ali PC....) tak da tudi od popotovanja po planinah ni nič.... :o|o: :o|o: x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

znava delovati posamično, verjemi... tko jaz vse kar sem danes zaužila pokurila s smehom, je čas da se malce v knjigico spravim, sem si sposodila knjigo Zadnja priložnost, baje je dobra... da vidimo
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane
Pozdrav Stane!

 

Če te prav razumem, so potrebe moškega pri teži 70 kg in 178 cm in v kategoriji od 23 - 50 let 2700 kcal DNEVNO!, žensk pa pri teži 55 kg / 163 cm v isti starostni kategoriji 2100 kcal DNEVNO, ve se pa, da starejši rabijo manj, mlajši pa več....lep dan x:)x  :palec:

Tvoji podatki so dokaj točni in bazirajo na statistiki, kot tudi podatki o porabi jedilne soli. To je tudi meni služilo za prve izračune povezave porabe kalorij in soli.

Resnična potreba pa je polovico manjša, kajti jodirana jedilna sol, ki je dvakrat bolj slana od zdrave, te enostavno sili v to, da moraš pojesti dve porciji, namesto ene, da prideš na nujno potrebno količino elektrolitov.

Ciklus je tako sklenjen in si večina ljudi ne more prav nič pomagati, delajo pa to, kot ti praviš. Za normativ si vzamejo zaradi soli nujno potrebne dvojne kalorije, potem pa računajo in razmišljajo, kako jih naj pokurijo, da se ne bodo zredili.

Pravilno pa seveda je, da poješ toliko, kolikor telo potrebuje za normalno porabo za gretje, gibanje in razmišljanje in ne obratno.

Da to drži, sem preizkusil najprej sam, sedaj pa mi to enostavno trditev potrjujejo mnoge osebe, ki zdravo hujšajo z biodieto, ali pa si z njo odpravljajo razne bolezenske težave in shujšajo mimogrede.

No, hujšanje niti ni pravi izraz, ampak uravnoteženje na, za konkretno osebo, primeren nivo.

Stvar je tako enostavna, da je skoraj neverjetna, toda, če dobro premisliš, je logično vse, kar pišem v knjigi.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Boris, to si se dobro spomnil, ampak mene bolj zanima, koliko kalorij dnevno moram po tvoje zaužiti, da mi ne bi bilo treba za vsako jabolko na bicikl skočiti :8):

Imaš take računice in recepte :8):

JA js mam! Dej mi mail pa ti bom poslal en EXEL file kjer ti to, po mojih izkušnjah dost natančno zračuna.

 

Ampak pri vsem tem računanju je ena generalna napaka!!!

Boris, pozabljaš dejstvo da če imaš več mišične mase porabiš več kalorij. Več maš maščobne mase manj kalorij porabiš. Zato si ljudje po fitnesih prizadevajo pridobivi mišično maso.

Tako js porabim krožnik špagetov prej kot ena deklica ki ima pol manj mišične mase kot jaz. Te računi so torej neki na približno... Morda za koga veljajo za večino pa ne. Te računi so kot trditev da imajo vsi številko noge 41.

Pes brez glave nima face !
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane

Da, v mišicah so gibalne celice, kjer poteka izgorevanje, v maščobnih pa je skladišče goriva.

Idealno je, če je oboje v ravnotežju, to pa dosežeš z biodieto z zdravo soljo, ne pa z neslanim treningom x:Dx x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Da, v mišicah so gibalne celice, kjer poteka izgorevanje, v maščobnih pa je skladišče goriva. Idealno je, če je oboje v ravnotežju, to pa dosežeš z biodieto z zdravo soljo, ne pa z neslanim treningom
x:Dx :palec:
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...